Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 17:01:08

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1039255 пъти)

0 Потребители и 47 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #540 -: Март 19, 2020, 10:43:24 »
А спрете се за да не отлети темата окончателно.
Защо?
Защото темата е вирусът в България, а не какво някой си мисли за български учен, когото очевидно не познава.
Точно си е по темата! Защото не е темата какво аз мисля за доц. Мангъров,  а че са му дали трибуна в "Гласове" или "Факти" и не е прав в доста неща. А с "училищата на GB" губи всякакво "credibility". Май той се изхвърля като "чек.я на пясък". С последното някой ме "закла" вчера.
На всеки преподавател (доцент) ли казвате учен в БГ?

Имам чувството, че много държиш да се скараме. Нали не си въобразяваш, че опонентите ти трудно ще намерят аргументи? Особено срещу изключителната ти държава, пълна с изключителни граждани и с изключителни спецЯлисти по всичко. Не ви ли стигнаха шамарите, дето от няколко години плющят по изключителните ви сурати? Давате ли си сметка, че когато паднете, няма да остане държава и човек, който да не ви срита за да се търколите още по- надолу!? И, че това време изобщо не е далеч..
 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #541 -: Март 19, 2020, 10:51:54 »
"Не ви ли стигнаха шамарите, дето от няколко години плющят по изключителните ви сурати?"

Това е сериозен аргумент по темата. Готов съм да се предам. ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #542 -: Март 19, 2020, 10:56:18 »
Това е аргумент, абцелютно подобен на твоите по темата. Никаква разлика. Даже за моята оценка има факти, а ти коментираш човек, за когото не знаеш нищо

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #543 -: Март 19, 2020, 10:58:28 »
А спрете се за да не отлети темата окончателно.
Защо?
Защото темата е вирусът в България, а не какво някой си мисли за български учен, когото очевидно не познава.
Точно си е по темата! Защото не е темата какво аз мисля за доц. Мангъров,  а че са му дали трибуна в "Гласове" или "Факти" и не е прав в доста неща. А с "училищата на GB" губи всякакво "credibility". Май той се изхвърля като "чек.я на пясък". С последното някой ме "закла" вчера.
На всеки преподавател (доцент) ли казвате учен в БГ?

Имам чувството, че много държиш да се скараме. Нали не си въобразяваш, че опонентите ти трудно ще намерят аргументи? Особено срещу изключителната ти държава, пълна с изключителни граждани и с изключителни спецЯлисти по всичко. Не ви ли стигнаха шамарите, дето от няколко години плющят по изключителните ви сурати? Давате ли си сметка, че когато паднете, няма да остане държава и човек, който да не ви срита за да се търколите още по- надолу!? И, че това време изобщо не е далеч..

Аре малко по-полека, bitte:m1329:

https://www.youtube.com/watch?v=nlTR052uku0 :cool-1084:

Butch –  :bouquet-1089:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:00:57 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #544 -: Март 19, 2020, 10:59:22 »
Това е аргумент, абцелютно подобен на твоите по темата. Никаква разлика. Даже за моята оценка има факти, а ти коментираш човек, за когото не знаеш нищо
Трябва да си забелязал/а, че не коментирам човека (както и тук, не коментирам форумците), а това какво казват. Никакъв зор нямам да го запознавам човекът.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #545 -: Март 19, 2020, 11:03:12 »


Butch –  :bouquet-1089:

I love you all! :t0328:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #546 -: Март 19, 2020, 11:03:34 »
Слушах фрагменти от изказвания на "щаба".
Бати, пълна неориентираност и безпомощност.
Няколко момента.
 
Щели да се връщат "роми", големи групи.
 
Първо гасарбайтерите основно не са от циганската общност.
Второ "обучаването им" е тъпотия. Няма никакви мерки за изолирането им. Примерно във временни лагери. И допускането им в страната едва след изследване и отделяне на висосуносителите.
 
Некъф сульо от института по механика щел да прави "модели".
Това е тъпо. Няма реалистичен модел без гранични параметри. А те са неизвестни към момента.
Същевременно специалисти които биха могли да оценят ефективността на предлаганите защитни средства дето ще ги купуват на килограм, на използваните препарати за дезинфекция и ограничаване на епидемията ... йок, в "щаба".
И защо са им. Да пречат само на "усвояването".
 
и т.н.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #547 -: Март 19, 2020, 11:11:21 »
Quote (selected)
А с "училищата на GB" губи всякакво "credibility"
Повтаряш вече казана глупост. Не е разбираемо желанието ти постоянно да дуднеш за Мангъров, опитвайки се да намериш кусури в казаното от него, а като не можеш – да си измисляш.

П.П. Темата за Мангъров не е чужда на заглавието на форумната тема. Казаното от доцента е важно, различно е от официалната пропаганда и има пряко отношение към преминаването на България през коронавирусната епидемия.
Защо спорим? Защото един-двама се опитват да неглижират това мнение на учен, без самите те да имат професионални познания. Това е профанация и натрапване на чуждопоклонство, с които мнозина не сме съгласни, това е.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #548 -: Март 19, 2020, 11:14:30 »
Сутринта показаха, ограждат циганска махала с панели. Гешев пита кабинета "Борисов" какви мерки взима в ромските махали! Постъпват данни, че големи групи български граждани се връщат от чужбина и не спазват карантината
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #549 -: Март 19, 2020, 11:20:43 »
   " А с "училищата на GB" губи всякакво "credibility"

Повтаряш вече казана глупост."

аменеменема,
Коя е казаната глупост? Нещо съм "slow" сутринта. Ще изпия едно кафе, дано се издигна до Вашето ниво.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #550 -: Март 19, 2020, 11:21:29 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:29:44 от Kole »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #551 -: Март 19, 2020, 11:22:04 »
А спрете се за да не отлети темата окончателно.

Защо? Водим културна дискусия. Никой не съм обидил. Нито сега нито снощи.
Ако някой се е почуствал засегнат, се извинявам. No hard feelings!

Защото дискусията ви вече няма нищо общо с темата.

А това има ли?!!  :t1814:

Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Или то е от снощи ... :t1815:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:26:19 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #552 -: Март 19, 2020, 11:24:42 »
Quote (selected)
доц. Мангъров,  (...) и не е прав в доста неща.
Би ли се аргументирал? Къде бърка Мангъров по отношение на ситуацията в България и каква е адекватността на щаба?
Какво казаха по американските новини?
Ще ти кажа, че говориш без изобщо да разбираш за какво приказваш.
Като прочетохте епидемиологът Уилям Даб, не забелязахте ли някакви различия с думите на доц. Мангъров? Дори ги извадих някой фрази от французина. Той поне не е "пиндос".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #553 -: Март 19, 2020, 11:25:43 »
Джиджи, мисля, че имаше тема за въпроси към модератори/администратори. Пускай си там шаренийките и не размивай другите теми

Бъч, мрежата  е пълна с изявления от епидемолози от всякаква народност - почти никой от тях не казва нищо различно от нашия доктор. Даже по темите има доста линкове към техни изявления. Да си ги чел! Или реши да плюнеш баш по българин, а?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:28:27 от Асол »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #554 -: Март 19, 2020, 11:27:04 »
Quote (selected)
Коя е казаната глупост?
Обясних ти преди вече повече от час тук.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #555 -: Март 19, 2020, 11:28:08 »
Quote (selected)
Ами - да, голяма работа е. Щото "Дж Хопкинс" е сред първите 20 в световната класация, а нашите 'учени' едвам успяват да класират единство СУ някъде в дъното на хилядарката.
А как се получава титла 'професор' в съвременна България е публична срамна тайна.

Тъй, тъй,
И де е харвард например в "световната класация".
И колко от "възпитаниците" му са свързани с най-крупните и зрелищни фалити  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #556 -: Март 19, 2020, 11:28:41 »
А това има ли?!! :t1814:

Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Или то е от снощи ... :t1815:

Къде е това мнение в момента? Искам кратък и ясен отговор.

И да знаеш, следващ такъв твой коментар ще го приема лично като заяждане.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #557 -: Март 19, 2020, 11:29:47 »
Джиджи, мисля, че имаше тема за въпроси към модератори/администратори. Пускай си там шаренийките и не размивай другите теми
This is none of your business!!! :light_bulb-1377:

 :b0302:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #558 -: Март 19, 2020, 11:30:48 »
Buch, можеш ли да се аргументираш?

...

Чакам аргументи (...)
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:50:59 от Kole »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #559 -: Март 19, 2020, 11:31:10 »
Аре специално за Бъч и подобни нему
https://glasove.com/categories/komentari/news/blizo-9-ot-10-sluchaya-na-koronavirus-sa-ostanali-nezabelyazani-v-kitaj

Всеки с претенции за функционална грамотност може да си направи изводи от горното.  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #560 -: Март 19, 2020, 11:32:07 »
"Ще ти кажа, че говориш без изобщо да разбираш за какво приказваш."
Аз си признах, че нищо не разбирам от вируси. Дори от форума на Сега, научих, че не са жива материя.
Всичкото което го писах от снощи е,  че работата е сериозна и подценяването на болестта е вредно. Не е успокоително, че умрелите предимно са възрастни. Нали тук повечето сме такива?
Мен не ми дреме какво казал Мангъров, други които знаят не по-малко от него казват друго.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #561 -: Март 19, 2020, 11:33:10 »
Спрете вече да обсъждате в тази тема Мангъров или Мутафчийски.

Нищо не ви пречи да отворите друга тема за тази цел.

Аман, как да ви го кажа по-меко или трябва да размахам бухалката?
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #562 -: Март 19, 2020, 11:33:32 »
Quote (selected)
Мен не ми дреме какво казал Мангъров, други които знаят не по-малко от него казват друго.
В постинга над теб съм ти дала мнения на други. Те казват абсолютно същото като Мангъров. Сфащаш ли писан текст?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #563 -: Март 19, 2020, 11:35:04 »
Аре специално за Бъч и подобни нему
https://glasove.com/categories/komentari/news/blizo-9-ot-10-sluchaya-na-koronavirus-sa-ostanali-nezabelyazani-v-kitaj

Всеки с претенции за функционална грамотност може да си направи изводи от горното.  :smokin:

И какво. Пак плачат на "чужди гробища"  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #564 -: Март 19, 2020, 11:41:53 »
Buch, можеш ли да се аргументираш?
Понеже имам лични впечатления от всички споменати, и не, не желая да се разкривам, ще натъртя, че Мангъров и Кантарджиев са доказани специалисти, а на Мутафчийски още преди 20 г. му се носеше славата във Военна болница, че задължително минава през всички сестрички, като се хвалеше, че си има винаги запазена стая в х-л Родина.
И да те светна, че хирурзите не се славят с особен интелект сред лекарското съсловие, но пък с огромни претенции и амбиции

Чакам аргументи за професионалните качества на Мангъров.
Това, че някой като бил млад е бил коцкар, с какво допринася за дискусията? Аз не съм коментирал Мутафчиев. Той е избранник на мутрата, а мутрата си е ваш (български) избор. Мутафчиев в случая предлага и налага карантина, което се прави по целия бел свет.
Доцентът не бил съгласен с това, защото видите ли "икономиката" ще пострада.
Май се повтарям. Sorry.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:50:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #565 -: Март 19, 2020, 11:45:11 »
Аре специално за Бъч и подобни нему
https://glasove.com/categories/komentari/news/blizo-9-ot-10-sluchaya-na-koronavirus-sa-ostanali-nezabelyazani-v-kitaj

Всеки с претенции за функционална грамотност може да си направи изводи от горното.  :smokin:

И какво. Пак плачат на "чужди гробища"  :smokin:
Нищо не разбрах. Какви гробища? Това горе (много са били заразени, без да се разболеят) никой не го отрича.
Човекът си пише:
"Междувременно най-разумното е да прилагаме стриктно хигиенните мерки и карантината, предписани от здравните власти."

Нали доц. Мангъров не е все още " здравните власти"? Ама бил седем педи в челото! Аз какво да направя?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:54:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #566 -: Март 19, 2020, 11:49:37 »
А това има ли?!! :t1814:

Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Или то е от снощи ... :t1815:

Къде е това мнение в момента? Искам кратък и ясен отговор.

Оригиналът – на предната стр. № 9, #492, март 18.2020., 20.18 hrs.

Повторението – на предната стр. № 9, #499, март 18.2020., 20.26 hrs.

Quote (selected)
И да знаеш, следващ такъв твой коментар ще го приема лично като заяждане.
Недей. Щото, ако не съществува причина, няма и мой коментар да има. :ive_got_it-1379:

А сега, ако желаеш,  можеш да ми се извиниш ...
:nuts:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 11:53:00 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #567 -: Март 19, 2020, 11:59:48 »
А това има ли?!! :t1814:

Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Или то е от снощи ... :t1815:

Къде е това мнение в момента? Искам кратък и ясен отговор.

Оригиналът – на предната стр. № 9, #492, март 18.2020., 20.18 hrs.

Повторението – на предната стр. № 9, #499, март 18.2020., 20.26 hrs.

Съжалявам, пропуснал съм го снощи да го изтрия

Quote (selected)
И да знаеш, следващ такъв твой коментар ще го приема лично като заяждане.

Недей. Щото, ако не съществува причина, няма и мой коментар да има. :ive_got_it-1379:

Няма недей -- всеки следващ твой подобен коментар ще го приема за лично заяждане с мен и то в качеството ми на администратор на форума.

Колко пъти ти се намекна да не злоупотребяваш с емотикони, оцветяване, удебеляване и увеличаване на шрифта?! Ти как реагира?

И какво стана с третият принцип на механиката? Разбра ли поне защо те пращам да го изучаваш?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 12:03:20 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #568 -: Март 19, 2020, 12:13:33 »
Трябва да си забелязал/а, че не коментирам човека (както и тук, не коментирам форумците), а това какво казват. Никакъв зор нямам да го запознавам човекът.

ъхъ, де ще го коментираш. отнюд. я да видим ще познаеш ли от кого са тези цитати:
Quote (selected)
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.
Quote (selected)
Определено "downplay"-ва тази инфекция.
Quote (selected)
Може ли този Мангъров да понесе отговорността за 40000 умрели? Ако не може да си гледа инфекциозното отделение и да си кротува.
Quote (selected)
Доцентът Мангъров не може да отговори защо Тайван приложи драстични мерки да излови всички болни и контактни и има само 100 заразени и не си "съсипа" икономиката. Не може.

това беше в откриващото мнение. нататък си провери сам какви си ги писал.

лъжец.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #569 -: Март 19, 2020, 12:15:24 »
Трябва да си забелязал/а, че не коментирам човека (както и тук, не коментирам форумците), а това какво казват. Никакъв зор нямам да го запознавам човекът.

ъхъ, де ще го коментираш. отнюд. я да видим ще познаеш ли от кого са тези цитати:
Quote (selected)
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.
Quote (selected)
Определено "downplay"-ва тази инфекция.
Quote (selected)
Може ли този Мангъров да понесе отговорността за 40000 умрели? Ако не може да си гледа инфекциозното отделение и да си кротува.
Quote (selected)
Доцентът Мангъров не може да отговори защо Тайван приложи драстични мерки да излови всички болни и контактни и има само 100 заразени и не си "съсипа" икономиката. Не може.

това беше в откриващото мнение. нататък си провери сам какви си ги писал.

лъжец.

Престани и ти.
the lamers club honourable member …

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #570 -: Март 19, 2020, 12:24:04 »
Въпросният доц. Лангъров го напускаха по все медии, за да обяснява на хората, че 70 % трябва да се изпоразболеем, с което да се оправдае пълната липса на маски, дезинфектанти и ръкавици за населението, че и за лекарите (днес на безсмислена опашка пред най-близкия магазин - вътре в огромното помещение 5 души, ний във фоайето - 15, общата вентилация неизключена) една булка ми се накара, че съм с маска, щото не била помагала. Ей тва е резултатът от подобни лангъровщини.

В Китай, понеже си нямат Лангъровци, обявиха строга карантина, всички ходят с маски и ръкавици и резултатът е, че днес съобщиха, че няма нов заболял.

А тук?
Тууук -  ще си позволя да перифразирам Радичков: “Лангърене му е майката”; и Вазов: “Доценти! Срам за българския народ!”.
 :m1708:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #571 -: Март 19, 2020, 12:29:25 »
SvSophia ,
 :way_to_go-1308: :bouquet-1089:
"I love you all" се отнася и за теб!
« Последна редакция: Март 19, 2020, 12:47:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #572 -: Март 19, 2020, 12:31:46 »
Между другото паникьорите винаги са от най-застрашените при пандемии. Това ще го каже какъвто и да било лекар. Даже и китайските го казват...кубинските, също :D

А, и една интересна новина, поучителна може би...вчера, целият район около нас беше почистен дори и от най-малката хартийка и нечистотия...от пубери. На децата им е скучно и решиха да свършат нещо полезно. Даже стояха на дистанция, сакън да не ви натресат вируса. Стегнете се! Давате пример на деца и внуци
« Последна редакция: Март 19, 2020, 12:40:00 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #573 -: Март 19, 2020, 12:44:24 »
Quote (selected)
Нищо не разбрах. Какви гробища?
Чужди. Що се не упражняват на положението в Англия, САЩ и Франция?
 
Quote (selected)
Човекът си пише:
По същество идеята е "След едно-два поколения може и да се появи естествен имунитет"  :smokin:
 
А за България проблема е, че няма мерки за ограничаване на преноса на зараза.
Никакви!
Основно от ЕС.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 12:49:25 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #574 -: Март 19, 2020, 12:51:03 »
"Чужди. Що се не упражняват на положението в Англия, САЩ и Франция?"

Нали ви писах за тоталната карантина в Silicon Valley, California? Там са 7 милиона човека!
За Франция и Англия само чета. Май е подобно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #575 -: Март 19, 2020, 13:01:24 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:30:29 от Kole »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #576 -: Март 19, 2020, 13:05:48 »
А, да. И заразяването ставане само през дихателните пътища. Упс.

Навремето съм чувала от професор Дурмишев/ не е епидемолог, но мноо разбираше от секакви инфекции/, че всичко може да влезе през очите. Сигурно си е измислял нещо, но няма да е лошо освен маски да се сложат и цайси :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #577 -: Март 19, 2020, 13:12:19 »
Оказва се че и филоложките разбират от заразни и паразитни болести. Важно е да се носят маски, нищо че поради размера си вирусът минава през тях, все едно ги няма. А, да. И заразяването ставане само през дихателните пътища. Упс.
Има и маски през които не минават вируси, но не могат да се носят продължително време.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #578 -: Март 19, 2020, 13:13:00 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:30:54 от Kole »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #579 -: Март 19, 2020, 13:13:16 »
Оказва се че и филоложките разбират от заразни и паразитни болести. Важно е да се носят маски, нищо че поради размера си вирусът минава през тях, все едно ги няма. А, да. И заразяването ставане само през дихателните пътища. Упс.
Има и маски през които не минават вируси, но не могат да се носят продължително време.

Сал истински противогаз те спасява :D

Бащата.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #580 -: Март 19, 2020, 13:18:01 »
Quote (selected)
Оказва се че и филоложките разбират от заразни и паразитни болести. Важно е да се носят маски, нищо че поради размера си вирусът минава през тях, все едно ги няма. А, да. И заразяването ставане само през дихателните пътища. Упс.
Още по-важно е, че Коле по разбира, а най-важно е да се заяждаме с филоложките.
 :smokin:
Прочее, филоложките питат и слушат тези, коиро разбират: затуй филоложките са снабдени със съответни маски, а не просто с някакви, със защитни ръкавици и с очила, когато тръгнат да си имат работа с народонаселението извън дома си. А вкъщи са снабдени с големи бутилки  медицински спирт 95 % и др. необходими за целта неща.

Което горещо препоръчват и на Колетата  :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #581 -: Март 19, 2020, 13:21:36 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:31:17 от Kole »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #582 -: Март 19, 2020, 13:23:52 »
Вътрешно приемам от време на време качествена руска водка само. Поради липса на качествен коняк в кварталния супермаркет. С останалите спиртове спиртосвам корони всякакви :).

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #583 -: Март 19, 2020, 13:30:17 »
По едно малко е полезно вечер - недейте прекалява, щото струва пари. Не препоръчвам създаването на стерилна среда вкъщи, щото естественият ви имунитет отива по дяволите. Бабешките имуностимулатори като чайчета от билки, с медец и лимон, туршии и кисело зеле, разтривки с ракия вършат екстра работа. И да не забравя - хубава храна и по възможност разнообразна. Не се шегувам - храната върши чудеса. Останало е от Господ, ако е решил, че имаш достатъчно време на този свят. Втелясването и изслушването на всеки глупак, решил да се покаже да го видят и чуят всички, само ти образува нерви, а тез клетки не се въстановяват  :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #584 -: Март 19, 2020, 13:35:07 »
Quote (selected)
Въпросният доц. Лангъров го напускаха по все медии, за да обяснява на хората, че 70 % трябва да се изпоразболеем
Човекът се казва Мангъров, ама нейсе – както много други неща, убегнало ти е. Дали доцентството му е въпросно – едва ли. В медицината, за разлика от, хм, някои други дисциплини, придобиването на научна титла/степен/звание изисква истински и в голям обем знания. С упражнения в пустословие и фелдшер не мож стана.

А това за 70-те процента е нещо, което чувам от специалисти по вирусология и близки области не само у нас. Като напълно бос в тази област, предпочитам да вярвам на тях, а не на някой или някоя, който/която просто държи да си каже неинформираното мнение.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #585 -: Март 19, 2020, 13:40:27 »
Хубаво.
Е Ви една рецепта за дезифектант, разработена от колеги.
Литър спирт, десет милилитра перхидрол, десет милилитра глицерин.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #586 -: Март 19, 2020, 13:53:52 »
 "В медицината, за разлика от, хм, някои други дисциплини, придобиването на научна титла/степен/звание изисква истински и в голям "обем знания.
Защо ли при такива добри (истински) доктори в БГ, хора отиват в Турция да си правят операции? Нищо не разбирам вече!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #587 -: Март 19, 2020, 13:56:15 »
Quote (selected)
В медицината, за разлика от, хм, някои други дисциплини, придобиването на научна титла/степен/звание изисква истински и в голям обем знани

Във всяка, хм, наука придобиваето на научна титла/степен/звание изисква истински и в голям обем знания. Което не пречи на определено “научно” плещене на определени лица до задръстване на медиите. Като тоз доц. Лангъров, който едва ли има преки наблюдения върху точно таз корона.

Като ти е толу присърце подобно лангърене и ако се хващаш на бас по въпроса за придобиване на имунитет след преболедуван COVID-19, ха иди го преболедувай, изчакай малко и ела докладвай. Емпирика му се вика, и най-големите нАуки и учЕни все някога опират до нея.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #588 -: Март 19, 2020, 13:56:20 »
Хубаво.
Е Ви една рецепта за дезифектант, разработена от колеги.
Литър спирт, десет милилитра перхидрол, десет милилитра глицерин.

Да не гръмне нещо..

Софи, а ти откъде си сигурна, че вече не си го "преболедувала"? Както и много други нашенци. Минаха две грипни вълни вече! Никой не ти дава никаква гаранция!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #589 -: Март 19, 2020, 13:59:11 »
"Като ти е толу присърце подобно лангърене и ако се хващаш на бас по въпроса за придобиване на имунитет след преболедувай COVID-19, ха иди го преболедувай, изчакай малко и ела докладвай. Емпирика му се вика, и най-големите нАуки и учЕни все някога опират до нея"

Е, не така! Много е жестоко. :D Ние си лангъркаме по принцип.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 14:01:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #590 -: Март 19, 2020, 14:04:08 »
Асол, аз съм в твърде рискова група, отвсякъде погледнато, за да съм го преболедувала като грипче, макар че... знае ли човек. В края на декември - началото на януари мина нещо на крак, та после направих бронхит сериозен, пих антибиотици дори, но още нямше щаб да ме карантинира и изследва :)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #591 -: Март 19, 2020, 14:07:08 »
Quote (selected)
Което не пречи на определено “научно” плещене на определени лица до задръстване на медиите. Като тоз доц. Лангъров, който едва ли има преки наблюдения върху точно таз корона.
Не бе, той нищо не знае! Къде ще се мери с някоя спицялиска по сичко, която знае включително какво той самият знае или не знае.
Както казах обаче, склонен съм да надавам ухо към мненията на квалифицирани специалисти. А мнението на някой, който няма откъде да го има, за мен е кръгла нула.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #592 -: Март 19, 2020, 14:10:23 »
Quote (selected)
Ние си лангъркаме по принцип
Споко бе, наясно сме. Разбрахме го още от първото ви изхождане по темата.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #593 -: Март 19, 2020, 14:11:08 »
И аз надавам ухо към мнения - на тясноквалифицирани специалисти по даден въпрос. Каквито специалисти по точно този вирус има в Китай. И точно тези специалисти показаха, че се справят.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 14:18:11 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #594 -: Март 19, 2020, 14:16:44 »
Но понеже взе да ми става досадно, да ти дам пример от друга област:
По време на спор с едно нооо правилно и полиркоректно същество дали в България е имало фашизъм, съществото доста полангъри в противоположна посока, та накрая се наложи да бъде попитано, предавам по смисъл, ний сега на твоето лангърене ли да вярваме, или на Гео Милев, писал статия със заглавие “Фашизмът” в списание “Пламък”, малко преди фашистите да му сцепят черепа с тояга в мазето наДирекция на полицията.

Та и тук - аз сега на китайските медици ли да вярвам, или на Мангъров.

“Краят остава за вас”, така да се рече.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #595 -: Март 19, 2020, 14:18:11 »
Quote (selected)
И аз надавам ухо към мнения - на тясноквалифицирани специалисти по даден въпрос. Каквито специалисти по точно този вирус има в Китай
Тогава чакам да посочиш (обосновано, с цитати) в какво точно мнението на тесните китайци противоречи на каквото казва нашият доцент.

П.П. Ще изляза за час-два, ще ти стигне ли да се справиш?

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #596 -: Март 19, 2020, 14:21:50 »
Досада, рекох.
Превеждам: Bother.

Ама от мен да мине за последно, кратко и внятно:

Строга карантина, докогато е необходимо, маски, ръкавици, дезинфектанти, хигиена и... секи да си седи на з@дника вкъщи, докато се овладее заразата.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #597 -: Март 19, 2020, 15:41:00 »
Quote (selected)
Досада, рекох
Нали? Досадно е, адски е досадно да те питат за нещо конкретно и да не можеш да кажеш нищо. Увърташ, сучеш – мъка голяма.
Като зададох въпроса си, и през ум не ми е минало, че си в състояние да отговориш. Щото от уманитар толкоз – саде лаладжийство.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #598 -: Март 19, 2020, 15:54:53 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:31:46 от Kole »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #599 -: Март 19, 2020, 15:58:50 »
Използвайте повече богати на етерични масла подправки, като магданоз, копър, джоджен, мента и други подобни.
Поначало етеричните масла имат силно дезинфекционно действие, понеже са част от самозащитата на растенията които ги произвеждат.
http://zdravosloven.com/portal/statii/antivirusni-eterichni-masla-1304.html
https://bul.stlouishomehealthcare.com/kakie-jefirnye-masla-protivovirusnye.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."