Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 00:33:24

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1046212 пъти)

0 Потребители и 31 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #660 -: Март 20, 2020, 10:15:02 »
Quote (selected)
Учени от БАН тестват маски с филтър от костилки

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ucheni-ban-testvat-maski-filtur-kostilki

Когато науката се впрегне за добро получаваме резултати.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #661 -: Март 20, 2020, 10:16:18 »
Quote (selected)
Няма страшно, ве! Да не си само ти? Ей го на, и придворният математик МишоК се изказва.
Ъхъм, и Колета даже, да не говорим за тез, дето ги нема, и те не спряха да се изказват.  :smokin:
Quote (selected)
реагирам рационално
:b0201:

След три месеца ще докладвате - на кого ква точно му е професията, кво точно му е рациото и как това му е помогнало в борбата с корони, диадеми, шутовски гугли и мангърски социопатии.

Хай ви со здравие до края на май - началото на юни. И да не се отметнете, ей.

П.П. Буратино, за горния пост едно вдигнато нагоре палче.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #662 -: Март 20, 2020, 10:28:08 »
Quote (selected)
Синдикален лидер, в едно от най-гледаните предавания по националната телевизия, пък нарече всеки, който е срещу всесилната държава, „мухльо”, който не бива да бъде канен и не трябва да се изказва. И това е преди още държавата да започне да спасява бизнеси с пари на данъкоплатеца – каквито искания неизбежно ще започнат да се трупат.
Този тон подсказва, че натискът кризисното управление на икономиката да формира и бъдещия модел на развитие ще бъде факт. Аргументът

„сега е криза и всички легнахте на държавата” ще бъде развиван до безкрайност
в опит да се покаже, че без всесилната държава сме безсилни, неподготвени и незащитими. Фактът, че Европа в момента е затворена и остава чувството за изолираност на отделните страни-членки, само ще напомпа тази теза.

https://www.segabg.com/category-observer/da-ne-se-opiyanyavame-po-silnata-durzhava

Трудно се възстановяват загубени права, за някой от тях са ни трябвали хилядолетия , сега ще ги задраскаме с лека ръка
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #663 -: Март 20, 2020, 10:59:39 »
Quote (selected)
Учени от БАН тестват маски с филтър от костилки

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ucheni-ban-testvat-maski-filtur-kostilki

Когато науката се впрегне за добро получаваме резултати.
Всъщност това е активен въглен. С особености разбира се.
И не е правено вчера а по времето на терора върху БАН.
Пояснявам бюджета на БАН е все още под този от 2007-8 г.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #664 -: Март 20, 2020, 11:06:04 »
Quote (selected)
Министърът на здравеопазването издаде заповед, с която се забранява износът на лекарства на хининова основа до второ нареждане. Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на здравеопазването.

Целта е да бъдат задоволени нуждите на българския пазар във връзка с обявената от СЗО пандемия и усложняващата се епидемична обстановка, свързана с разпространението на COVID-19 на територията на България.


 :image008:

Такааа...значи, пита се в задачката - от какъв зор си почти/ликвидирахме производствата..за да дойде време, когато цялата мръснишка пропаганда за конкуренция, качество и прочее евроатлантически лъжни и мазни ще лъсне. А повечето от нас са чели куп книжки, как са купували местните аборигени с мъниста...нищо ново под слънцето ..колкото всичко уж се променя, все си остава същото

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #665 -: Март 20, 2020, 11:13:23 »
Всъщност това е активен въглен. С особености разбира се.

Да, активен въглен е. Най-активните активни въглени не са от дърво, а от костилки, черупки и тем подобни. Най-добрият, доказан, е активен въглен от черупки на кокосов орех. В БГ кокосови орехи няма, затова и костилки от зарзали вършат работа. Разликата е, че количествата, които могат да се произведат от такъв матриял са бутикови и за реклама по телевизията.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #666 -: Март 20, 2020, 11:18:44 »
от какъв зор си почти/ликвидирахме производствата..за да дойде време, когато цялата мръснишка пропаганда за конкуренция, качество и прочее евроатлантически лъжни и мазни ще лъсне. А повечето от нас са чели куп книжки, как са купували местните аборигени с мъниста...нищо ново под слънцето ..колкото всичко уж се променя, все си остава същото

Как от какъв зор?!? За да може Той да ни уведоми за  поредния си колосален икономически, геополитически и енергиен удар - За 6 месеца успя да достави  300 км. спиралошевни тръби. При това без да цапа родната природа и без да ангажира български работници и специалисти с това неприятно и досадно  производство. А по време на омразния комунизъм това би отнело цели 40 дни трисменна работа на завода в гр. Септеммври. При това трябваше да се хаби ток, природен газ, да се плащат заплати...
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:05:00 от Bacho Кольо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #667 -: Март 20, 2020, 11:28:44 »
Всъщност това е активен въглен. С особености разбира се.

Да, активен въглен е. Най-активните активни въглени не са от дърво, а от костилки, черупки и тем подобни. Най-добрият, доказан, е активен въглен от черупки на кокосов орех. В БГ кокосови орехи няма, затова и костилки от зарзали вършат работа. Разликата е, че количествата, които могат да се произведат от такъв матриял са бутикови и за реклама по телевизията.
Не мислиш!
В една маска би трябвало да е грам или по малко.
С един тон пепел (от костилки) би трябвало да се произведът 1 000 000 маски.
 
Верно е че погрома над България и над селското стопанство в частност е тежък, но един тон би трябвало да може да се намери.
 
Проблемът е другаде.
ако сега беше 1980 примерно в рамките на два-три дни поточните линии щяха да работят.
сега?
Не коментирам каква ще е ефективността и цената, нито колко и какви "предриемчиви" боклуци ще се нагушат
« Последна редакция: Март 20, 2020, 11:41:33 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #668 -: Март 20, 2020, 11:46:08 »
Quote (selected)
Столични лекари настояват за пълна карантина в София
Аз пък настоявам за мобилизация на лакомите доктори.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #669 -: Март 20, 2020, 11:47:32 »
В една маска би трябвало да е грам или по малко.
С един тон пепел (от костилки) би трябвало да се произведът 1 000 000 маски.

 
Ся, не знам колко точно грама трябва да има в една точно такава маска, но знам (зщото години наред съм се занимавал с активен въглен), че за да има ефект, трябва да има голяма активна площ. Както на целия пласт във филтъра, така и в размера на всяка частица (фракция). А един тон кокички от череши ми е трудно да си представя откъде може да се събере.
Вместо да се занимават с глупости, да купят 2- 3 контейнера кокосов въглен от Виетнам или Индонезия (цяла югоизточна Азия произвежада) и да почват да шият милиони маски.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #670 -: Март 20, 2020, 12:12:35 »
В една маска би трябвало да е грам или по малко.
С един тон пепел (от костилки) би трябвало да се произведът 1 000 000 маски.

 
Ся, не знам колко точно грама трябва да има в една точно такава маска, но знам (зщото години наред съм се занимавал с активен въглен), че за да има ефект, трябва да има голяма активна площ. Както на целия пласт във филтъра, така и в размера на всяка частица (фракция). А един тон кокички от череши ми е трудно да си представя откъде може да се събере.
Вместо да се занимават с глупости, да купят 2- 3 контейнера кокосов въглен от Виетнам или Индонезия (цяла югоизточна Азия произвежада) и да почват да шият милиони маски.
Ми не.
Айде макс. популярно. Активния въглен "работи" поради пористата си структура. Колкото по-дребни са порите толкова по-голяма е "активната повърхност". Само че задържането на вирус изисква т.н. макропорист материал, защото размера му е много по-голям от молекулния. Т.е. активен въглен с макс активност може да е абс. неподходящ за маски.
Това което съм чувал за пепелта от костилки, е че има слоиста структура. Както и явно има повърхностни групи, които я правят подходяща за конкрентното приложение.
Ако искаш повече подробности говори с тези които са я разработили или изчети какво са публикували по темата.
Аз нямам време, а и желание. Според мен има и по-ефективни методи за задържане и деактивация на Ковид 19.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 12:14:50 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #671 -: Март 20, 2020, 12:34:54 »
Ми не.
Айде макс. популярно. Активния въглен "работи" поради пористата си структура. Колкото по-дребни са порите толкова по-голяма е "активната повърхност".


Ми, не е, "не е"! Активната повърхност си е активна повърхност. Колкото е по-голяма повърхността, толкова повече задържа и неутрализира гадости. Никви "пори" не играят. Цената на кокосовия върви правоопропорционално на размера на фракцията. Най-скъпи са големите парчета, а най-евтина е прахта. Между тях има още няколко фракции. Отсяват ги с едни метални сита с различни по размер дупки.
Активен въглен от ситни костилки просто не е рентабилен за производство. Цената му трябва да е космическа.
Тези, дето са "разработили" тая технология (която направо си е древна"), са една лабаратория. Те нямат никакви производствени мощности. Днес по телевизията шефката им обясняваше как "почерняли", защото цяла нощ чукали кюмюр в хаванчета да правят тестове. Но си направиха реклама и сега ще се намери окомуш съдружник, който да им даде пари за производство и осигури голяма държавна поръчка.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #672 -: Март 20, 2020, 12:40:19 »
Само Асол реагира за ХИНИНА. Мерси!

А това не скандал, а истинско престъпление в интерес на фармаконцерните. Те заради свой интереси, за все "нови" продукти и най-вече цени (не се осмелявам да зачекна една друга, много вероятна причина), елиминираха ХИНИНА от листата на лекарствата. Преди вече три седмици, когато купих определени лекарства и витамини заради задаващата се истерия и все още неяснотите около КВ19, изрично попитах дали имат ХИНИН или нещо с присъствие на хинин вътре. Отговорът бе, както винаги, че вече никъде не се намира.

Преди няколко години имаше някакъв продукт, който се кипреше със следи от хинин в него (Аналгинхин). Вече го няма. Но! - Истината е съвсем друга. Хинина го низвергнаха с началото на турбо-капитализма в краят на 80-те години и всеобщо от ЕС към 2000 г. Имаше мъгливи твърдения, че бил жизнено опасен, как застрашавал живота, докато множествата трески и не само, от десетки и повече години се лекуваха успешно и безапелативно с ХИНИН. Първоначално се е започнало с естествен хинин... Намерих тук малко повече инфо: https://www.blitz.bg/article/28724

И ей на, сега котката изскочи от торбата. Нека да запитам и дано бъде видяно и докладвано на които трябва:

- Какво пречи да се възобнови продукцията ТУК и СЕГА на хинин?

Ако не го направят отново, зелените хинин хапчета, тогава пийте Швепс-ТОНИК - има след от хинин в напитката. Имало и без захар...

Сега ще изляза да потърся в обсаденото градче Банско, стига малоумниците да не са започнали да правят хайки или даже да има ОТСТРЕЛ на дръзналите да излязат за продукти навън!

PS За св. София: - Съгласен съм, че има две полярни мнения относно вируса - как да процедира държавата. Както и обективно сумиране на данни, за да има определен избор - няма! Въпросът е коя опция би намалила смъртните случай и дали действително ужасните последствия за алвеолите са заради директното нападения на КВ19 или от съпътстващите го други опасни агенти, активирани от него или дори НЕЩО ДРУГО...Мисля си, че аз вече изкарах, отгоре-отгоре, НЕЩО. Явно вече има варианти в развитието на инфекцията. Уцелил ме е май лекият...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #673 -: Март 20, 2020, 12:47:02 »
Ми не.
Айде макс. популярно. Активния въглен "работи" поради пористата си структура. Колкото по-дребни са порите толкова по-голяма е "активната повърхност".


Ми, не е, "не е"! Активната повърхност си е активна повърхност. Колкото е по-голяма повърхността, толкова повече задържа и неутрализира гадости. Никви "пори" не играят. Цената на кокосовия върви правоопропорционално на размера на фракцията. Най-скъпи са големите парчета, а най-евтина е прахта. Между тях има още няколко фракции. Отсяват ги с едни метални сита с различни по размер дупки.
Активен въглен от ситни костилки просто не е рентабилен за производство. Цената му трябва да е космическа.
Тези, дето са "разработили" тая технология (която направо си е древна"), са една лабаратория. Те нямат никакви производствени мощности. Днес по телевизията шефката им обясняваше как "почерняли", защото цяла нощ чукали кюмюр в хаванчета да правят тестове. Но си направиха реклама и сега ще се намери окомуш съдружник, който да им даде пари за производство и осигури голяма държавна поръчка.

Пишеш за неща дето абсолютно не "стопляш".
Фракциите са едно, размера на порите абсолютно друго.
За да е ефективен един абсорбент е определящо размера на порите да е съвместим с размера на частиците които ще се абсорбират.
Примерно едно молекулно сито задържа вода, но не задържа примерно бензол или дори етанол. Това всичко е с размери от един порядък. Молекулен. За да задържа вируси трябва друг. Както споменах по-горе макропорист материал
Има разбира се и много други фактори.  Повърхностни групи, структура на порите и т.н.
 
Това не е като да опъваш пожарникарски маркуч или да си завършил сержантското училище или симеоновската школа.

« Последна редакция: Март 20, 2020, 12:54:33 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #674 -: Март 20, 2020, 12:48:35 »
Quote (selected)
Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus as an Agent of Emerging and Reemerging Infection
Vincent C. C. Cheng, Susanna K. P. Lau, Patrick C. Y. Woo, Kwok Yung Yuen

https://cmr.asm.org/content/20/4/660.full

DOI: 10.1128/CMR.00023-07

SUMMARY
Before the emergence of severe acute respiratory syndrome (SARS) coronavirus (SARS-CoV) in 2003, only 12 other animal or human coronaviruses were known. The discovery of this virus was soon followed by the discovery of the civet and bat SARS-CoV and the human coronaviruses NL63 and HKU1. Surveillance of coronaviruses in many animal species has increased the number on the list of coronaviruses to at least 36. The explosive nature of the first SARS epidemic, the high mortality, its transient reemergence a year later, and economic disruptions led to a rush on research of the epidemiological, clinical, pathological, immunological, virological, and other basic scientific aspects of the virus and the disease. This research resulted in over 4,000 publications, only some of the most representative works of which could be reviewed in this article. The marked increase in the understanding of the virus and the disease within such a short time has allowed the development of diagnostic tests, animal models, antivirals, vaccines, and epidemiological and infection control measures, which could prove to be useful in randomized control trials if SARS should return. The findings that horseshoe bats are the natural reservoir for SARS-CoV-like virus and that civets are the amplification host highlight the importance of wildlife and biosecurity in farms and wet markets, which can serve as the source and amplification centers for emerging infections.

Обърнете внимание на годината. Още тогава са предупреждавали за опасността от корона вирусите.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #675 -: Март 20, 2020, 12:52:41 »
Какво за хинина. Той подобно на примерно кокаина не се "произвежда", а се добива.
В България не растът култури които са източник на хинин.
Не зная кви са тез "производители" дето ги спрега Боко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #676 -: Март 20, 2020, 13:01:29 »
Пишеш за неща дето абсолютно не "стопляш".
Фракциите са едно, размера на порите абсолютно друго
.

Не, не, на тебе не ти е ясно и "теоритизираш". Казах ти, че няколко години съм търгувал с активен въглен. Никакви "пори" нямат значение. Видно е, че не си в час, защото активният въглен не работи като "задържа" гадости. Той пропуска всичко, но неутрализира химически отровите. А не ги "задържа". И в процеса активните му свойства изчезват. След това филтърът трябва да се смени.
В спецификациите на активен въглен никъде не конкретизират размера на "порите", защото той не е съществен. Според приложението му е важна единствено активната повърхност (active surface). Демек размера на фракцията. Колкото по-голяма площ, толкова повече неутрализира.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #677 -: Март 20, 2020, 13:14:44 »
Това е при типичното му приложение. За задържане на "онечиствания" с молекулен размер.
И не не "неутрализира" отровите. Те влизат в порите и се задържат там. А се изхвърля когато порите се запълнят повече от някаква граница и се деактивира.
Quote (selected)
Според приложението му е важна единствено активната повърхност (active surface). Демек размера на фракцията. Колкото по-голяма площ, толкова повече неутрализира.
Голяма каша ти е в главата.
Точно "active surface" се определя от пористоста. Че е така можеш лесно да се убедиш като сравниш данните за акт. въглен и друг материал със същия размер на частиците. При активния въглен ще е стотици пъти повече, отколкото на непористия материал. И това се дължи на пористата структура.
 
Но както ти казах по горе, за макрочастици като вирусите е необходим макропорист материал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #678 -: Март 20, 2020, 13:17:57 »
Забранихме износа на хинин oот България, преди 2 часа, значи е имало, за когото трябва. А иначе, от 1944 г. се получава синтетично. Но когато го забраняваха, говоереха, че бил само анти паразитно лекарство и нямало смисъл и българите били глупаци че пели аналгин - хинин, нищо не лекувало, а и аналгина се канеха да забраняват...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #679 -: Март 20, 2020, 13:19:09 »
Голяма каша ти е в главата.

Добре, професоре! Не ми се занимава с диванни теоретици! Аз съм продал десетки контейнери активен въглен, за десетки видове индустрия, за да знам по-добре от всеки всезнайко какво търсят хората и какво пише в спецификаците.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #680 -: Март 20, 2020, 13:28:58 »
Това е при типичното му приложение. За задържане на "онечиствания" с молекулен размер.
И не не "неутрализира" отровите. Те влизат в порите и се задържат там. А се изхвърля когато порите се запълнят повече от някаква граница и се деактивира.
Quote (selected)
Според приложението му е важна единствено активната повърхност (active surface). Демек размера на фракцията. Колкото по-голяма площ, толкова повече неутрализира.
Голяма каша ти е в главата.
Точно "active surface" се определя от пористоста. Че е така можеш лесно да се убедиш като сравниш данните за акт. въглен и друг материал със същия размер на частиците. При активния въглен ще е стотици пъти повече, отколкото на непористия материал. И това се дължи на пористата структура.
 
Но както ти казах по горе, за макрочастици като вирусите е необходим макропорист материал.

Голяма каша ти е в главата.

Добре, професоре! Не ми се занимава с диванни теоретици! Аз съм продал десетки контейнери активен въглен, за десетки видове индустрия, за да знам по-добре от всеки всезнайко какво търсят хората и какво пише в спецификаците.

 :t1255: :t3741: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #681 -: Март 20, 2020, 13:54:32 »
Забранихме износа на хинин oот България, преди 2 часа, значи е имало, за когото трябва. А иначе, от 1944 г. се получава синтетично. Но когато го забраняваха, говоереха, че бил само анти паразитно лекарство и нямало смисъл и българите били глупаци че пели аналгин - хинин, нищо не лекувало, а и аналгина се канеха да забраняват...
То и за кокаина има разработени няколко синтетични метода за получаване, както и за почти всички лекарства, антибиотици .......
Но те се добиват например антибиотиците от промишлено отглеждани плесени, кокаина от кока и т.н.
 
Има и изключения. Например аспирина се получава синтетично, а не от върбови кори. Също и синтетичните ЛС.
 
Ще опитам да обясна на примера на витамин С. При витамин С, както и при хинина има оптичноактивен център. Т.е. енантиомери.
Много е трудно (скъпо и неефективно) да получиш само единия енантиомер с достатъчна чистота. Примерно две девятки.
Само че при живите организми се получават пет и повече девятки селективност.
С две думи - извлечения от природен источник препарат е несравнимо по чист от синтетичния.
 
Извинявам се за отклонението.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #682 -: Март 20, 2020, 14:22:27 »
Съгласен.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #683 -: Март 20, 2020, 15:20:26 »
Quote (selected)
"Дрон с термокамера ще мери температурата на обитателите на ромския квартал „Победа“ в Бургас", съобщи кметът Димитър Николов, цитиран от Дарик. Апаратът ще лети над обектите и ще регистрира лица с по-висока температура. Софтуерът е разработен от българска фирма, маркира обекти с GPS координати и прави термоснимки и видеозаснемане.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/dron-shte-meri-temperaturata-na-naselenieto-romskite-mahali

Бе, "добро" ни е кметчето умра си за щуротии и циркове.
Само не разбирам как ще "маркира" обектите да не бягат.
Добре че се стопли днес та поне ще маркира по-малко кюмбета:bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #684 -: Март 20, 2020, 15:33:53 »
Ами ще "маркира". Цирк и пренасочване на вниманието.
90+ процента от връщащите и тези дето ще се връщат не са цигани.
 
Нали помните че "щаба" обяви, че нито може нито иска да тества "завръщащите се.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #685 -: Март 20, 2020, 15:49:21 »
Парламентът включи армията в борбата с коронавируса

http://epicenter.bg/article/Parlamentat-vklyuchi-armiyata-v-borbata-s-koronavirusa-/210568/2/0

Коя армия?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #686 -: Март 20, 2020, 16:40:31 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:54:25 от Captain Buddy »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #687 -: Март 20, 2020, 16:56:51 »
Quote (selected)
Броят на ново заболелите спадна вече под 20% дневно.
Това какво ще рече?
Броят на подложените на лечение,
броят на диагностицираните,
или броят на вирусоносителите.
 
 
20% дневно означава удвояване за по-малко от седмица

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #688 -: Март 20, 2020, 16:59:22 »
Днес ходих да зареждам хладилника на мама + скандита + вестник Уикенд.
Първа страница: ген. Венцислав Мутафчийски бил харесан от ГЕРБ за кандидат президент.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #689 -: Март 20, 2020, 17:01:23 »
А тея от щаба са луди!
На практика затварят по-големите градове за излизане, но всеки калтак дошъл от чужбина спокойно може да отиде "по постоянен адрес" да заразява на воля.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #690 -: Март 20, 2020, 17:04:09 »
А, сега една мисирка пита, "до кога ще работят църквите в България", милата мисирка!  :b0230:
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #691 -: Март 20, 2020, 17:11:01 »
Аз просто да попитам?
1000 лева дават на тези, които са на първа линия.
Няма лошо.
Интересното е GP-тата при които отиват най-напред тези коитото са се върнали от Германия, Испания и т. н. на коя линия са и т. н?
За един приятел питам.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #692 -: Март 20, 2020, 17:28:54 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 18:43:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #693 -: Март 20, 2020, 17:33:50 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:54:34 от Captain Buddy »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #694 -: Март 20, 2020, 17:44:32 »

*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 18:44:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #695 -: Март 20, 2020, 17:52:10 »
За 200 човека болни от грип само в София не биха разпуснали дори училищата.
Сега затваряме държавата.
Вируса явно е опасен, но по-лоши са целите за които се използва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #696 -: Март 20, 2020, 17:59:49 »
Вируса явно е опасен, но по-лоши са целите за които се използва.
Е, как? Нали трябва да има някакво обяснение, че издутия пазар на акции в NYSE имаше нужда от "корекция"*? Не може банкстерите от ФЕД да са виновни, че печатаха на поразия. Всички "happy" че стаковете нагоре.
Сега някакъв невидим враг, върши работа. Особено дошъл от "комунистически" Китай.

*много обичам евфемизми. Мед ми капе на душата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #697 -: Март 20, 2020, 18:02:53 »
Точно тези които ще се върнат от чужбина ще предизвикат ефекта който наблюдаваме в Турция. Тоест рязък скок на разпространение на вируса.
Обаче едва ли има начин да останат в чужбина, ще ни ги върнат, както ние им ги връщаме.
Освен ако нямат постоянна регистрация.
За мой кутсуз и трите ми регистрации са в държави максимално пострадали от вируса, така че няма накъде да се бяга.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #698 -: Март 20, 2020, 18:47:55 »
Как се готвят за посрещане на епидемията в Русия. Много информативна статия, руснаците приемат проблема съвсем насериозно и вземат изключителни мерки.

«Массовая сдача теста на коронавирус не только бессмысленна, но и вредна» — главврач больницы №40 Денис Проценко
https://moskvichmag.ru/lyudi/massovaya-sdacha-testa-na-koronavirus-ne-tolko-bessmyslenna-no-i-vredna-glavvrach-bolnitsy-40-denis-protsenko/

Quote (selected)
Как главный анестезиолог-реаниматолог Москвы ответственно могу сказать, что у нас в Москве 2500 реанимационных коек, что парк анестезиологической и дыхательной аппаратуры — около 5000 единиц, что Москва среагировала быстрее всех и выкупила все, что было на российском рынке.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #699 -: Март 20, 2020, 18:57:55 »
Quote (selected)
За мой кутсуз и трите ми регистрации са в държави максимално пострадали от вируса, така че няма накъде да се бяга.
На световната карта почти не остана държава без карантина не го преживявай! Една надежда имахме в Мъск за Марс, ама и там за сега кутсуз. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #700 -: Март 20, 2020, 19:10:06 »
Quote (selected)
За мой кутсуз и трите ми регистрации са в държави максимално пострадали от вируса, така че няма накъде да се бяга.
На световната карта почти не остана държава без карантина не го преживявай! Една надежда имахме в Мъск за Марс, ама и там за сега кутсуз. :t0328:
За компенсация щял да ни снабдява с апарати за обдишване.

 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #701 -: Март 20, 2020, 19:14:41 »
Орални или анални?
Щото има и такива дето надуват жаби със сламки, обдухват ги един вид.
 :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #702 -: Март 20, 2020, 19:20:48 »
Между другото днес в шампионската А група, влязоха Португалия и Малайзия.
До два-три дни в А група ще влязат Канада, Австралия и Чехия.
Така вече ще имаме над 20 държави в шампионската А група с повече от 1000 корононосители.
  :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #703 -: Март 20, 2020, 19:23:11 »
Енгелсе, като борсов балон надуват данните.
Това нулите за нищо ги нямат, те и без това не са наше творение, а на арабите.
"Здравословна инфлация"? :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #705 -: Март 20, 2020, 19:34:15 »
Между другото днес в шампионската А група, влязоха Португалия и Малайзия.

Да, бе в Италия умрели хиляди. А оди ги брой. Умрели са толкова, колкото ти кажат. Вече съм убеден, че около тоя вирус се върти сигурно най-голямата измама в света. Това за кръглата Земя ще се окаже неква детска интрижка. Всичко сочи натам. Тая виртуална дългова икономика може да се занулира само със световна война или с некъв подобен световен шок. Италия беше толкова зле икономически, че с право води класацийте. Готвят ни нещо големо, мазно и тлъсто. А и квото днеска приемат в НС показва, че ще го идем голем.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #706 -: Март 20, 2020, 19:34:24 »
В Италия става страшно: днес са регистрирали нови 5,986 заразени, починали са 627 души.
ПП Оказа се сложили са една едица повече отпред на новозаразените.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 19:44:59 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #707 -: Март 20, 2020, 19:36:18 »
Пропуснал си поантата:

Quote (selected)
Теѕlа вce пaĸ щe oгpaничи paбoтaтa нa cвoя ocнoвeн зaвoд в CAЩ, в гpaд Фpимoнт, Kaлифopния и щe oгpaничи бpoя нa paбoтницитe в нeгo oт 10 000 нa 2 500 дyши.

3/4 аут, другите могат и тоалетна хартия да правят да си изкарат заплатите.
Разправят че за нея за разлика от Теслите има голямо търсене.

*Поанта - Дума или израз, които подчертават мисъл или които служат за завършек на художествено произведение. :bouncy-1054:



ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #708 -: Март 20, 2020, 19:47:30 »
***
« Последна редакция: Март 20, 2020, 20:04:27 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #709 -: Март 20, 2020, 19:55:18 »
Относно СЗО.
Как пък не можаха поне един брояч в реално време да пуснат.
Научаваме всичко с няколко часа по-късно.
На "съгласуване" ми намирисва и тая надпревара ще я свирят "служено".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #710 -: Март 20, 2020, 19:57:41 »
В Италия става страшно: днес са регистрирали нови 5,986 заразени, починали са 627 души.
ПП Оказа се сложили са една единица повече отпред на новозаразените.
Между другото, засега само САЩ имат подобен темп на нарастване на заразените.
Ако скоро не блокират движението в САЩ, може и да настигнат Италия, особено като се има предвид, че имат 5 кратно превъзходство като население.
 
« Последна редакция: Март 20, 2020, 20:04:59 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #711 -: Март 20, 2020, 20:06:36 »
Големият проблем на Италия и предполагам Испания е, че голяма част от по-младите живеят заедно с възрастните си родители и неусетно са ги заразили през първите няколко седмици на разпространение на заразата, затова и наблюдаваме такъва висока смъртност при тях. В Австрия да речем положението е различно, там, а в и другите държави на север, по принцип децата напускат дома на родителите като станат на към 18 години. Тия дни гледах разпределението на болните по възраст в Австрия -75% от болните са на възраст под 55 години, затова и смъртните случай там са много по-малко отколкото в Италия.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #712 -: Март 20, 2020, 20:09:57 »
Ето сайтовете за броя на заразените, сложил съм и един руски за тези които не се доверяват на запада:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
https://coronavirus-monitor.ru/
https://covid19info.live/
https://www.bing.com/covid


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #713 -: Март 20, 2020, 20:15:16 »
Големият проблем на Италия и предполагам Испания е, че голяма част от по-младите живеят заедно с възрастните си родители и неусетно са ги заразили през първите няколко седмици на разпространение на заразата, затова и наблюдаваме такъва висока смъртност при тях. В Австрия да речем положението е различно, там, а в и другите държави на север, по принцип децата напускат дома на родителите като станат на към 18 години. Тия дни гледах разпределението на болните по възраст в Австрия -75% от болните са на възраст под 55 години, затова и смъртните случай там са много по-малко отколкото в Италия.
Така е.
Например в Германия заразените са 19,711, тоест почти колкото в Испания, но смъртните случаи са само 59.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #714 -: Март 20, 2020, 20:19:20 »
Например в Германия заразените са 19,711, тоест почти колкото в Испания, но смъртните случаи са само 59.

В Германия заразата плъзна по-късно и повечето болни са още в начален стадии, като минат 4-8 дена от началото на болестта смъртните случаи предполагам ще се увеличат значително. Чудно ми е само, че някак си това не важи за скандинавците, те явно са много корави и не се дават лесно, или просто болните там са предимно млади или на средна възраст.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #715 -: Март 20, 2020, 20:21:13 »
Днес тук g_ringo подхвърли идеята за хинина и глей ти чудо!
Баце лично се втурна да спира износа, да звъни на производителите да почнат да правят хапчета. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #716 -: Март 20, 2020, 20:36:59 »
Например в Германия заразените са 19,711, тоест почти колкото в Испания, но смъртните случаи са само 59.

В Германия заразата плъзна по-късно и повечето болни са още в начален стадии, като минат 4-8 дена от началото на болестта смъртните случаи предполагам ще се увеличат значително. Чудно ми е само, че някак си това не важи за скандинавците, те явно са много корави и не се дават лесно, или просто болните там са предимно млади или на средна възраст.
По вероятно е заразените там да са предимно млади.
До една седмица много от нещата ще започнат постепенно да се изясняват.
Най вече ще видим дали Италия може да премине границата от 81000 заразени и измести Китай от първото място, както вече го измести по брой смъртни случая.
Особено като се има предвид, че е 23 пъти по малка като население от Китай.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 20:41:19 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #717 -: Март 20, 2020, 20:54:01 »
Малко смях: "Ужас е обзел Усвояващите! На кой ще оставят Усвоеното? Крути мерки в НС срещу COVID-19? Марешки цъфна със скафандър в парламента."

Бе, мъка си е.  :b0201:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #718 -: Март 20, 2020, 20:55:16 »
Германците се излагат, на път са утре да изместят Испания от третото място.
Манията им по екскурзии ще им изиграе лоша шега.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #719 -: Март 20, 2020, 21:09:56 »
Единственото българско лекарство на хининова основа - Аналгин Хин изчезна от аптечната мрежа и складовете

 :b0201: Аналгин Хин съдържа метамизол натрий (аналгин) 250 мг, и само следи от хининов хидрохлорид, колкото в един швепс тоник - колкото за вкус.

Сега ще изкупят всичкия тоник.
Да не забравите да гласувате!  ;)