Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Август 12, 2020, 10:15:54

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 47241 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

• Just Member
  • Коментари: 624
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1080 -: Април 19, 2020, 17:40:17 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:31:01 от Captain Buddy »

Неактивен аменеменема

• Just Member
  • Коментари: 1129
    • Профил
« Отговор #1081 -: Април 19, 2020, 18:38:08 »
А готовността на руснака да даде живота си за родината съвсем не означава, че, както ти го определяш, „животът там няма стойност“!  Такова сравнение е вулгарно, нелепо и изключително обидно за Русия.

Става въпрос за ценностна система и манталитет, който предполага саможертва за висша (например държавна) кауза или идеал. Пушкин отива на дуел съзнавайки, че може да бъде убит, японските самураи си правят сепуко, за руските антитерористи важна е ликвидация на терористите дори с невинни жертви, Путин ясно каза, няма такъв свят без Русия в него … Няма значение ти как определяш това сравнение – не изменя факта на неговото съществуване.
Разбира се, че е факт, че сравнението съществува – щом си го направил, значи съществува.  Пак така е факт, че Хитлер сравнявал славяните с тор за арийската раса. И двете сравнения са факт и са еднакво отвратителни.

Ако смяташ, че квалификацията „животът в Русия няма стойност“ е много ласкателна, можеш да я предложиш на самите руснаци и да се порадваш на благодарността им.

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Just Member
  • Коментари: 1360
    • Профил
« Отговор #1082 -: Април 19, 2020, 19:39:01 »
А някои тук ни убеждават, че трябвало да си стиснем ръцете с потомците (генетични или идейни) на фашистите и "ребята, давайте жить дружно". 'Ми няма как да стане !!!
Въх, потомците на Баязид вече са минали карантина (генетична и идейна) или как? За един потомък на Василий Българоубиец питам, че нещо се заяжда за главата Никифорова да му си били я върнели да я погребе!
 :smokin:

Неактивен Nor1

• Just Member
  • Коментари: 4164
    • Профил
« Отговор #1083 -: Април 19, 2020, 20:14:28 »
Ако се намерят 100 доказани (генетично) потомъка на Василий П., да дойдат в  България с по една лопатка и да копаят да си я намерят. Обаче при едно условие, което няма да споменавам, защото е малко гадно.

Неактивен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 7908
    • Профил
« Отговор #1084 -: Април 19, 2020, 20:29:56 »
Те българоубийците са тук, даже не се крият.
На видни места са застанали.
Дали са с византийски гени лесно може да се провери при желание.

Неактивен SgtTroy

• Just Member
  • Коментари: 2140
    • Профил
« Отговор #1085 -: Април 19, 2020, 20:46:53 »
Ако се намерят 100 доказани (генетично)

Мили майко и татко,
Скъпи Волен и Корнелия,
И ти, либе нецелунато,
Отивам си съкрушен след подробния генетичен тест, който показа, че гените ми са предимно турски, след това албански и на последно място гръчки. Българското в мен било 6% гени на проклетията. Не мога да живея с този позор.
Нор
 :smokin:

Неактивен buratinob

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1086 -: Април 19, 2020, 20:53:14 »
Цитат
гените ми са предимно турски, след това албански и на последно място гръчки.
Това обяснява стремежа към мъжко зачатие.

Неактивен SgtTroy

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1087 -: Април 19, 2020, 20:55:06 »
Цитат
гените ми са предимно турски, след това албански и на последно място гръчки.
Това обяснява стремежа към мъжко зачатие.

с колегата се разбирайте.
драмата е достатъчно сериозна, аз лично не бих го коментирал повече...

Неактивен buratinob

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1088 -: Април 19, 2020, 20:59:28 »
Цитат
драмата е достатъчно сериозна,

Съжалявам, че докоснах нежни струни. :too_happy-1067:

Неактивен Nor1

• Just Member
  • Коментари: 4164
    • Профил
« Отговор #1089 -: Април 19, 2020, 21:08:40 »
Цитат на: SgtTroy
Мили майко и татко,
...
Нор
И до майка си и татко си когато пишеш, пак мислиш за мен  :m1731:
Няма с какво да те зарадвам  :nuts:

Неактивен Kerpeden

• Just Member
  • Коментари: 524
    • Профил
« Отговор #1090 -: Април 19, 2020, 21:57:22 »
Цитат
Става въпрос за ценностна система и манталитет, който предполага саможертва за висша (например държавна) кауза или идеал.
Това със стойността на живота където и да било е най- малкото несериозно.Аз го приемам по скоро като неудачна формулировка. Животът е най ценното ,което притежаваме , просто при руснаците е много по-силно развито чувството , че саможертвата в името на велик идеал или кауза е цена ,която може да бъде платена и те го правят масово с убеждението ,че се доближават до целта. Новата история показва ,че са имали право!Това  ,според мен е обща формулировка . Не винаги дяволът е в детайлит . Ровенето в тя е просто бягство от реалността и нежелаание да се признаят очевидните резултати. Съветският съюз с цената на огромни жертви  извоюва велика и заслужена победа.Това е крайният резултат. Междинните резултати са различни , но това е вече факт и за съжаление статистика. Никой не е знаял нито как се печели ,нито как се губи война като Втората световна. Е, за наше щастие победиха тези , които трябваше. На огромна и жестока цена.Решението да се плати такава цена е било трудно и тежко, но е платено! На нас сега ни е лесно да говорим каквото си искаме и какво е било правилно и неправилно. А Те ...и отдвете страни на фронта са РЕШАВАЛИ! а ние си говорим....

Неактивен onzi

• Just Member
  • Коментари: 4461
    • Профил
« Отговор #1091 -: Април 19, 2020, 22:28:01 »
Цитат
Става въпрос за ценностна система и манталитет, който предполага саможертва за висша (например държавна) кауза или идеал.
Това със стойността на живота където и да било е най- малкото несериозно.Аз го приемам по скоро като неудачна формулировка.
не е несериозно. кептъна просто е изкарал доста време из запада, където парите говорят. ако искаш, прочети това-онова от гришам - в един от романите му, още в началото, се правече съвсем материална оценка колко струва един живот. квалификация, заплати, прогнозирана инфлация, такива неща. мисля, че беше дело против тютюнева компания, ама не съм сигурен, а и не ми се рови.

иначе тук се засяга един основен въпрос, който определя има ли общество или не - кое е приемливо за обществото като цяло, но неприемливо за отделния индивид. знам, че звучи дървено, но не ми се изчиства сега, като цяло това е проблемът дали матросов трябва да се хвърли пред амбразурата или да се предаде, дали трябва да се обадиш в полицията и да свидетелстваш с името си за комшията, който бие жена си и ти ѝ чуваш писъците, такива неща. кога обществената полза е над личната загуба /ако смятаме с плюс и минус/.

определено през соца общество имаше.

Неактивен onzi

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1092 -: Април 19, 2020, 22:32:29 »
а, и дали трябва десет човека да загинат в опит да извадят дете, завлечено от мъртво вълнение; дали трябва да услужиш на съседа с две яйца и щипка сол, или да му кажеш, че нямаш; дали трябва да питаш некви очевидно малолетни защо пушат и да им се скараш; дали трябва да сигнализираш, че ти продават в магазина без касов бон...

и прочие...

Неактивен Eisblock

• Just Member
  • Коментари: 1056
    • Профил
« Отговор #1093 -: Април 19, 2020, 23:07:59 »
Кептън, погледни линковете в темата за вируса които пуснах по обяд. От великата страна са. Там има един, доста обезпокоителен, ако не е изсмукан от пръстите - как дошли едни дрогарета с китайци всред тях (не знаели руски) и в местната болница правили некви опити с чипове... Даже полицията изръбала оплакалият се човечец, та той драснал накъде Владивосток... Има и руски патенти за чиповете...

Явно всички са побеснели да сменят цялото устройство на света. Не знам как ще свърши всичко това, но много малко ще остане както бе до сега.

Неактивен Kerpeden

• Just Member
  • Коментари: 524
    • Профил
« Отговор #1094 -: Април 19, 2020, 23:37:16 »
Цитат
не е несериозно. кептъна просто е изкарал доста време из запада, където парите говорят. ако искаш, прочети това-онова от гришам - в един от романите му, още в началото, се правече съвсем материална оценка колко струва един живот. квалификация, заплати, прогнозирана инфлация, такива неща. мисля, че беше дело против тютюнева компания, ама не съм сигурен, а и не ми се рови.
Според ме  се опитваш да ми обясниш защо  Кептъна има такова мнение в дискусията. Какво е правил къде е бил през бурния си житейски път за мен е интересно ,но той не разкава , а акогоправи е вдруга обстановка. Как е формирал възгледите си е негова работа ,той ни ги е изложил и ние имаме два варианта : да ги приемем или да не ги приемем. Ако не ги приемаме - да кажем защо , а не да искаме от него да се обяснява....той се е обяснил!Кептън сори ,но мисля, че е важна ,защото е обща дискусионна болест . А ,Гришам е прекрасен и завладяващ автор, но аз лично не бих се учил от него. Нито от Кланси и прочия...инак пишат интересно и...толкова...

Цитат
а, и дали трябва десет човека да загинат в опит да извадят дете, завлечено от мъртво вълнение; дали трябва да услужиш на съседа с две яйца и щипка сол, или да му кажеш, че нямаш; дали трябва да питаш некви очевидно малолетни защо пушат и да им се скараш; дали трябва да сигнализираш, че ти продават в магазина без касов бон...
За съжаление ,типичен пример за навлизане в детайлите без нужда. А , ако тези  десет човека сами са преценили ,че спасяването на детето си струва да си жертват жи... вота и са го направили...какво правим?   Това не е битовизъм , не съм съгласен с това принизяване на подвига .Касови бонове ,поведенчески проблеми...не , категорично не съм съгласен.

Неактивен onzi

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1095 -: Април 20, 2020, 00:01:16 »
А , ако тези  десет човека сами са преценили ,че спасяването на детето си струва да си жертват жи... вота и са го направили...какво правим?
възпяваме ги. или ги подиграваме, според зависи. кто правим с андрешко? а с гюро михайлов? те подвиг ли са извършили или тъпотия? или престъпление?

Цитат
Това не е битовизъм , не съм съгласен с това принизяване на подвига .Касови бонове ,поведенчески проблеми...не , категорично не съм съгласен.
както вече писах, всяко общество е длъжно да определи границите. айде още малко битовизми: трябва ли съседите от първия етаж да плащат за асансьор? а за ремонт на покрива? а тези от шестия етаж трябва ли да плащат за чистачката, дето чисти само площадката на първия етаж? м? има ли общество във входа или не?

а тези, дето са в чужбина и се връщат за по две-три седмици, трябва ли да плащат всеки месец за асансьор, чистачка и ремонт на покрива? м?

Неактивен SgtTroy

• Just Member
    • Профил
« Отговор #1096 -: Април 20, 2020, 00:30:16 »

Цитат
Това не е битовизъм , не съм съгласен с това принизяване на подвига .Касови бонове ,поведенчески проблеми...не , категорично не съм съгласен.
както вече писах, всяко общество е длъжно да определи границите. айде още малко битовизми: трябва ли съседите от първия етаж да плащат за асансьор? а за ремонт на покрива? а тези от шестия етаж трябва ли да плащат за чистачката, дето чисти само площадката на първия етаж? м? има ли общество във входа или не?

а тези, дето са в чужбина и се връщат за по две-три седмици, трябва ли да плащат всеки месец за асансьор, чистачка и ремонт на покрива? м?

тия неща не са ли били винаги уредени със закон, последната редакция на който май е тва:
https://www.mrrb.bg/static/media/ups/articles/attachments/Закон%20за%20управление%20на%20етажната%20собственост46f1f95b8d152fadbec164b5798680b6.pdf

или във всеки случай с някакво решение на общото събрание на входа/блока.

Активен Пешo

• Just Member
  • Коментари: 1422
    • Профил
« Отговор #1097 -: Април 20, 2020, 10:27:16 »
Цитат
трябва ли съседите от първия етаж да плащат за асансьор? а за ремонт на покрива? а тези от шестия етаж трябва ли да плащат за чистачката, дето чисти само площадката на първия етаж? м? има ли общество във входа или не?

В моя случай аз, на първия етаж, не плащам консумативи за асансьор защото не го ползвам и нямаме тавански помещения ,
всички плащат за чистачката на първия етаж, защото всички минават през първия етаж
всички плащат за ремонт на покрива, вкл и онези, живеещи в чужбина, защото това е обща част
« Последна редакция: Април 20, 2020, 10:54:42 от Пешo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

• Just Member
  • Коментари: 886
    • Профил
« Отговор #1098 -: Април 20, 2020, 10:42:06 »
А , ако тези  десет човека сами са преценили ,че спасяването на детето си струва да си жертват жи... вота и са го направили...какво правим?
възпяваме ги. или ги подиграваме, според зависи. кто правим с андрешко? а с гюро михайлов? те подвиг ли са извършили или тъпотия? или престъпление?

Цитат

онци, отговор на въпросите ти дава не ЗУЕС, а правилника за вътрешен ред, приеман от общото събрание на съсобствениците - варианти бол, тия от първия етаж да не плащат или да плащат наравно с всички, и за ремонта на покрива, и за чистачка ... аз имах в Лозенец интересна дискусия със съсед от първия етаж - според него тупането на покривки, завивки и прочие "било забранено със закон", ами не е забранено ... та така, мисля, че думкаш на отворена врата - участвай поне веднъж в общото събрание на съсоблствениците, ако си в странство, предай в писмен вид предложенията си на домоуправителя с искане да бъдат включени в дневния ред на следващото ОС, ако си по-кибритлия, упълномощи някои добър съсед да те представлява, таквиз` работи ... не са битовизми, всички се свежда до познаване на законите и наредбите...

Неактивен Калинчо

• Just Member
  • Коментари: 1683
    • Профил
« Отговор #1099 -: Април 20, 2020, 11:05:06 »
Цитат
не е несериозно. кептъна просто е изкарал доста време из запада, където парите говорят. ако искаш, прочети това-онова от гришам - в един от романите му, още в началото, се правече съвсем материална оценка колко струва един живот.
Не е въпрос на Запада или на социализъм. Финансовата оценка на човешкия живот е в основата на страшно много неща в съвременността, мерки за сигурност и  безопасност, медицина и ...  ..... Не става въпрос за финансова оценка на философското понятие човешки живот, а за разходите по поддържането му, спасяването му, загубата му.  Не се обсъжда много, но това не е търговия с живот, а рационалния начин за спасяване на най-много живот.  Празното философстване за единични случаи всъщност води до загуба на живот, не до спасяване.

Неактивен 66

• Just Member
  • Коментари: 2286
    • Профил
« Отговор #1100 -: Април 20, 2020, 11:33:12 »
Дай сега ина оценка колко пести Фрау от ино реализирано емигре  :smokin:

Активен Maximus II

• Just Member
  • Коментари: 1411
  • Fuck the EU
    • Профил
« Отговор #1101 -: Май 06, 2020, 19:53:56 »
Помните ли кемтрйлс, химическите следи в небето? Били нормални следи от самолетите, но не, бяха по-големи, плътни и не изчезваха, аз ги снимах, понякога бяха плашещо много, това беше по времето на мандата на Обама, с идването на Тръмп в белия дом, изчезнаха, сега са си пак тънки и изчезващи следи от самолетите, каквито си ги помнех от детството?

Небето ли се е променило, или вярваме в конспирации?  :m1731:

Неактивен buratinob

• Just Member
    • Профил
Цитат
Учените-биолози знаят, че южноосетинските прилепи, отведени в грузинската биологична лаборатория в Лугар, със сигурност биха се върнали в техните местообитания. Човек може само да гадае с какви „подаръци“ от американските създатели на опасни вируси.

https://pogled.info/svetoven/amerika/zashto-im-e-na-amerikantsite-biologicheski-material-ot-rusnatsi.119105