Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Октомври 22, 2024, 14:36:26

Автор Тема: Молдова  (Прочетена 6226 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Молдова
« -: Юни 15, 2019, 17:22:18 »
Не зная струва ли си, но случаят е уникален.
Щатите, Европа и Русия с общи усилия създадоха правителство от две антагонистични партии (проруските социалисти и прозападната ACUM) за да свалят от власт прорумънската Демократична партия на олигарха Влад Плахотнюк.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #1 -: Юни 15, 2019, 17:40:53 »
Малко закъсняла тема, случаят е приключен.
Дано не се налага да я развиваме...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #2 -: Юни 15, 2019, 18:18:11 »
Малко закъсняла тема, случаят е приключен.
Дано не се налага да я развиваме...

Дали е така?

Конституционный суд Молдавии сам себя поправил
Он пересмотрел свои же решения о незаконности новой власти

https://www.kommersant.ru/doc/4003322?from=main_6

Политическа целесъобразност?!?!?!
Ега ти КС който в течение на една седмица се хвърля от минус в плюс.
Какви са юридическите му аргументи?
Аргументът е един - 15 минутното посещение на америчкия посланик в офиса на Демократичната партия.
На никой не му трябва нова конфликтна точка.
И така са достатъчно.
И бизнес джетоветовете на летището в Кишинев.
Баровците бягат да му мислят пешките.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #3 -: Юни 15, 2019, 19:02:31 »
Значи ще си имат нов КС.
Стария ако продължава да драпа, може да висе по дръвчетата.
Толкова за тоя конфликт - там има руски миротворци. :)
А да се гъбаркаш с тях е вече проверено кауза пердута - случват ти се едни руски дивизии....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2842
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #4 -: Май 25, 2022, 18:04:34 »
Арест Додона означает, что Молдова находится на «развилке». Возможно всего два варианта. Первый вариант - будет арестована вся оппозиция, чтобы, когда начнётся тяжелейший экономический спад, некому было возглавлять протест. Вторая развилка - Молдова всё-таки подумает, что это странная практика, когда каждая следующая власть сажает предыдущую. Если они выберут разгон оппозиции, они подожгут Приднестровье. Здесь не надо иллюзий, это мечта - открытие второго фронта против России в этом регионе

Армен Гаспарян
https://t.me/romagolovanov/8456

този коментар засега отразява и моята позиция.

да видим кво ще става

зара на сащ-ците да подпалят молдова е огромен...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #5 -: Май 25, 2022, 18:24:20 »
Имам усещането, че Русия в лицето на Путин, да е жив и здрав, гони съветските граници. Според мен, психологически момент би бил присъединяването на Казахстан. Казахите, ако са умни, ще клекнат. Мисля че е в техен интерес. Надутите балтийци още не са разбрали, че представляват някакъв интерес единствено заради морето.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2842
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #6 -: Май 27, 2022, 11:41:12 »
Сотни сторонников и членов оппозиционных Партии коммунистов Республики Молдова и партии "Шор" собрались на антиправительственный митинг у здания кабинета министров, следует из прямой трансляции.

https://t.me/tass_agency/137534
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #7 -: Септември 01, 2022, 22:04:23 »
Quote (selected)
Руският външен министър Сергей Лавров предупреди, че всякакви действия, застрашаващи руския миротворчески контингент в сепаратисткия регион на Молдова - Приднестровието, ще бъдат разглеждани като нападение срещу Русия, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

"Всички трябва да бъдат наясно, че всякакви действия,

застрашаващи нашите военнослужещи, ще бъдат разглеждани в съответствие с международното право като нападение срещу Русия", каза Лавров в реч в Московския държавен институт по международни отношения.
https://www.vesti.bg/sviat/lavrov-tova-shte-byde-razglezhdanokato-napadenie-sreshtu-rusiia-6150524
Пътят за Одеса май минава през приднестровието, от изток релефа и бункерите са в повече, ама от запад...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #8 -: Септември 02, 2022, 13:24:27 »
Аз мисля, че пътят от Русия към Одеса минава през зап. Румъния, а пътят към Лвов - през изт. Германия  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #9 -: Септември 02, 2022, 14:16:58 »
Каква западна Румъния? Че стана прекалено голяма, съм съгласен. Нали да не се минат ни нападнаха и отнеха Добруджа. България заема възлово място, и всички съседи са против нея. Фердинанд е подценил това. Много груба грешка. Имало е чалъм да балансираме и постигнем повече. Сегашните ни управници няма ги коментирам.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #10 -: Септември 02, 2022, 14:24:49 »
Въобще не отварям дума за България и Добруджа. Говоря за Русия и Румъния. И малко за Унгария.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #11 -: Септември 02, 2022, 14:34:11 »
Забъркани са работите в цяла Европа от време оно. Сталин има своя достоен принос. Дооплеска работите със замах.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #12 -: Септември 02, 2022, 19:30:15 »
Нищо не е оплескал Сталин. Направи най-доброто, което можеше да се направи тогава. Тито оплеска нещата на Балканите. После Горбачов предаде половин милиард хора.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #13 -: Септември 02, 2022, 19:40:38 »
Поразмърдаха се някои граници.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #14 -: Септември 02, 2022, 19:47:21 »
Аз мисля, че пътят от Русия към Одеса минава през зап. Румъния, а пътят към Лвов - през изт. Германия  :cool-1084:

А за Киев през Лондон, и попътно една гъбка в Брасъл

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #15 -: Септември 05, 2022, 12:17:41 »
Нищо не е оплескал Сталин. Направи най-доброто, което можеше да се направи тогава. Тито оплеска нещата на Балканите. После Горбачов предаде половин милиард хора.
  :well_done-1299:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2022, 19:04:54 »
Молдавию плавно толкают по украинской дорожке
Quote (selected)
Сейчас готовится запрет партии "Шор", которая выступает главным организатором огромных митингов в Кишиневе (на пике до 50 000 человек) за отставку Санду и действующего правительства, которые предлагают молдованам увлекательно провести зиму отапливая многоэтажки дровами на фоне отключений света.

На фоне падение рейтингов Санду и прочих "румын", Запад для удержания контроля над Молдавией движется к установлению там очередной правой диктатуры, которая будет запрещать оппозиционные партии и СМИ под молчаливое одобрение западных "демократов" (точно также, как легко закрывали глаза на закрытие различных СМИ и десятков партий на Украине), держа про запас опцию интервенции с территории Румынии в случае, если режим Санду начнет заваливаться под воздействием уличных протестов.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2022, 19:10:28 »
Както и предрекох, колективният запад в лицето на Нюланд няма сили даже да изпече тава курабийки и ще праща предимно лозунги и санкции тип канселиране на квот падне.

П.П. Лъчо, ич да не ти дреме от тия дето ич ги нема. :ok:
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 19:16:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #18 -: Март 30, 2023, 19:35:04 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #19 -: Май 16, 2023, 14:31:24 »
Молдова напуска ОНД след три десетилетия членство
Откакто Русия нападна Украйна, тази организация не може да се нарича общност, заявиха от Кишинеу

https://www.segabg.com/category-foreign-country/moldova-napuska-ond-sled-tri-desetiletiya-chlenstvo  :i_slamhead:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #20 -: Май 16, 2023, 23:03:41 »
До 10 г. ще БЪДЕ това, което трябва да бъде - Руска Империя. Заобиколена от приятелски д-ви. От Лисабон до Владивосток  :smokin:
Как ще се нарича няма значение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #21 -: Май 20, 2023, 00:09:24 »
Санду обвинила Москву в «попытке переворота»
https://www.mk.ru/politics/2023/05/19/sandu-obvinila-moskvu-v-popytke-perevorota.html

Мисля че на тьотката хич не и е лесно.
От една страна я натискат спонсорите.
От друга явно има предупреждение от Русия че ако стане нещо с Приднестровието Молдова няма да я има.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #22 -: Май 20, 2023, 00:24:11 »
И тази - малка бях, а сега малко бремена  :i_laughing:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4466
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #23 -: Май 20, 2023, 00:49:15 »
Молдова - класическо недогосурарство. В същия смисъл и в същата степен, като Украйна
« Последна редакция: Май 20, 2023, 01:07:01 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #24 -: Юни 01, 2023, 22:49:24 »
Молдавия опровергла допуск ВСУ на свою территорию в военных целях
https://www.mk.ru/politics/2023/06/01/moldaviya-oprovergla-dopusk-vsu-na-svoyu-territoriyu-v-voennykh-celyakh.html

Ем им се иска, ем не им стиска.
Те и сега понякога ракетите на път за Украйна минават през Молдова.
Па и Гагаузия нещо забръмча.
А там е много интересно.
Уж са турски вилает, но са абсолютно проруски настроени и по конституция имат автономия.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2024, 17:02:53 »
Не знам дали е фейк, но обяснява моето впечатление от безчувственият израз на лицето ѝ / като маска/



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2024, 17:28:38 »
Изпревари ме с 25 минути! :)))

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1717
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2024, 17:46:32 »
Не знам дали е фейк, но обяснява моето впечатление от безчувственият израз на лицето ѝ / като маска/



---
Бефунда е убийствен - диагноза шизофрения и паник аткаки! Съмнявам се да е истина.
В Австрия има закон за лекарската тайна.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3095
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2024, 19:14:05 »
Крайно съмнителен Befund, но напълно възможен.
Учуди ме Тип-I-шизофренията - не съм чувал никога за такова животно.
Проверка:
Quote (selected)
Diese Grobeinteilung hat sich aber nie wirklich durchsetzen können – wurde bspw. weder in ICD-10 noch DSM-5 (Klassifikation psychischer Störungen) übernommen – und hat heute eher historische Bedeutung. Problem war offenbar, dass viele Fälle von Schizophrenie sich nicht in dieses einfache Schema pressen ließen und dass die katatone Schizophrenie (Katatonie) mit ihren überwiegend psychomotorischen Symptomen von vornherein dort keinen Platz finden konnte.
https://dorsch.hogrefe.com/stichwort/schizophrenie-typ-i-typ-ii
Лекарствата са реално литий - за маниакалните епизоди на евентуално биполярно разстройство, и някакъв SSRI за депресивните епизоди на същото (тука си има Тип I, действително).
Лекарят е невролог - обяснява до известна степен защо ѝ е взел паритете за скенер на тимберицата, защо са изпообъркани и диагнозата, и симптомите.
Обяснява и една класическа грешка на пациентите - чудиш се кво става, отиваш при джипито и тоя/тая те праща на невролог, вместо на психиатър. Оттам нататъка става сеира в горното (нито един от симптомите не налага подобна бомбастична диагноза без допълнително, квалифицирано, психиатрично изследване, барем)

Тука са отзивите за невролога- всеки да си смята сам:
https://www.docfinder.at/neurologe/1190-wien/dr-thomas-rothmund/bewertungen
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9161
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2024, 19:40:03 »
Не знам дали е фейк, но обяснява моето впечатление от безчувственият израз на лицето ѝ / като маска/
Може да е прекалила с ботокса, от него такива са лицата, мумифицирани, вижте Дани Каназирева на какво прилича! Сутрината гледам някакъв бесепар, и той се наботоксил, като говори само долната му устна мърда.

Смех!!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #30 -: Октомври 18, 2024, 20:11:26 »
Крайно съмнителен Befund, но напълно възможен.
Учуди ме Тип-I-шизофренията - не съм чувал никога за такова животно.
Проверка:
Quote (selected)
Diese Grobeinteilung hat sich aber nie wirklich durchsetzen können – wurde bspw. weder in ICD-10 noch DSM-5 (Klassifikation psychischer Störungen) übernommen – und hat heute eher historische Bedeutung. Problem war offenbar, dass viele Fälle von Schizophrenie sich nicht in dieses einfache Schema pressen ließen und dass die katatone Schizophrenie (Katatonie) mit ihren überwiegend psychomotorischen Symptomen von vornherein dort keinen Platz finden konnte.
https://dorsch.hogrefe.com/stichwort/schizophrenie-typ-i-typ-ii
Лекарствата са реално литий - за маниакалните епизоди на евентуално биполярно разстройство, и някакъв SSRI за депресивните епизоди на същото (тука си има Тип I, действително).
Лекарят е невролог - обяснява до известна степен защо ѝ е взел паритете за скенер на тимберицата, защо са изпообъркани и диагнозата, и симптомите.
Обяснява и една класическа грешка на пациентите - чудиш се кво става, отиваш при джипито и тоя/тая те праща на невролог, вместо на психиатър. Оттам нататъка става сеира в горното (нито един от симптомите не налага подобна бомбастична диагноза без допълнително, квалифицирано, психиатрично изследване, барем)

Тука са отзивите за невролога- всеки да си смята сам:
https://www.docfinder.at/neurologe/1190-wien/dr-thomas-rothmund/bewertungen

Das Positiv/Negativ-Konzept
Die Vorstellung, dass es zwei grundsätzlich verschiedene Schizophrenietypen gäbe, geht auf einen Vorschlag des britischen Psychiaters Tim Crow aus dem Jahre 1980 zurück.[5] Crow schlug vor, solche Patienten zu unterscheiden, die eine überwiegende Positivsymptomatik haben (Wahn, Halluzinationen etc.) und solche, die eine überwiegende Negativsymptomatik zeigen (Affektverflachung, Sprachverarmung, sozialer Rückzug etc.).

Typenkonzept nach Tim Crow.
Typ   Symptom   Verlauf   CT-Befund   NL-Reaktion   Prognose
Typ I
Typ II

Positiv-Symptome
Negativ-Symptome

akut
chronisch

unauffällig
Ventrikel-Asymmetrie

Gutes Ansprechen
Schlechtes Ansprechen

günstig
ungünstig

https://de.wikipedia.org/wiki/Subtypisierung_der_Schizophrenie

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #31 -: Октомври 18, 2024, 20:12:47 »
Не знам дали е фейк, но обяснява моето впечатление от безчувственият израз на лицето ѝ / като маска/



---
Бефунда е убийствен - диагноза шизофрения и паник аткаки! Съмнявам се да е истина.
В Австрия има закон за лекарската тайна.

Кой каза , че Хер Професорът го е публикувал? :bigok:

П.П. А уж си бифш " шпионин"/по Буч/

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #32 -: Октомври 18, 2024, 20:19:54 »
! Сутрината гледам някакъв бесепар, и той се наботоксил, като говори само долната му устна мърда.

Смех!!

Той се прави на английски аристократ-stiff upper lip :well_done-1299:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #33 -: Октомври 18, 2024, 20:29:33 »


Лекарствата са реално литий - за маниакалните епизоди на евентуално биполярно разстройство, и някакъв SSRI за депресивните епизоди на същото (тука си има Тип I, действително).
Гледам, сега ще има наддаване за лития  :0005:


Тука са отзивите за невролога- всеки да си смята сам:
Не бъди толкова строг. Жената  :m1273: не е имала пари за по добър доктор.



Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3095
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #34 -: Октомври 18, 2024, 20:45:35 »
И веднага следващото изречение в педиуикията е:

Quote (selected)
Um dieses Konzept zu prüfen, haben Nancy Andreasen und andere die Unterscheidung von Positiv- und Negativsymptomen systematisch untersucht.[6][7] Dabei wurde die Negativsymptomatik unter dem Stichwort der „sechs A“ zusammengefasst:

    Affektverflachung (Verarmung des Gefühlserlebens)
    Alogie (Spracharmut)
    Apathie/Abulie (Willenlosigkeit)
    Anhedonie (Freudlosigkeit)
    Aufmerksamkeitsstörung
    Asozialität (sozialer Rückzug)

Дори и по тази шантава класификация (ще приема, че австрийците си падат по екзотиката - все пак там съм чувал, че има даже практикуващи класически фройдисти, заради туристите сигурно) диагнозата пак е грешна на фона на симптомите - излиза Тип II при тая негативна симптоматика. Освен да си е спестил едната чертичка.

За лития, извън немската уикипедия: https://www.rxlist.com/eskalith-drug.htm
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #35 -: Октомври 19, 2024, 06:23:16 »
Цитат на: Banana Joe
Обяснява и една класическа грешка на пациентите - чудиш се кво става, отиваш при джипито и тоя/тая те праща на невролог, вместо на психиатър.

Ако джипито прати пациента на психиатър, пациентът казва "тоя е некадърник, затова ме изкарва луд, ще ида при друг доктор, дето ще ми даде правилните лекарства (които не са за психари) и за два дни ще ми мине.
Ако пък е пациентка, може съвсем да превърти, като разбере, че я праща на психиатър.
Пък тъй - неврологът да се оправя  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 477
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #36 -: Октомври 19, 2024, 09:29:08 »
Това е стратегия - бавно, с масълце, да те добутат до правилния специалист без излишен стрес и паника  :)))
Пък и с тази система джи пи-тата ги превърнаха в писари и диспечери повече. Помня едновремешните ни селски лекари и дори фелдшери, както и участъковите в поликлиниките - те бяха истински джи пи по същество, нищо че думата не съществуваше.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #37 -: Октомври 19, 2024, 10:32:56 »
Но тя и сега не съществува. В българския език няма такова животно като "General Practitioner". Няма и животно на име "Public Relations".

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3095
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #38 -: Октомври 19, 2024, 12:20:38 »
Ако джипито прати пациента на психиатър, пациентът казва "тоя е некадърник, затова ме изкарва луд, ще ида при друг доктор, дето ще ми даде правилните лекарства (които не са за психари) и за два дни ще ми мине.
Ако пък е пациентка, може съвсем да превърти, като разбере, че я праща на психиатър.
Пък тъй - неврологът да се оправя  :i_laughing:

Баш.
По-добре заблуден, но успокоен  ;)


Не бях обръщал внимание как изглежда Мая Санду, но си подбрах една "говоряща" снимка:



Апропо, в Берьозката имало вкусен, 9-годишен "Квинт".
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #39 -: Октомври 19, 2024, 20:04:29 »
Quote (selected)
Русия е похарчила 100 млн. евро, за да повлияе на изборите и референдума в Молдова, които ще се проведат утре. Това казва пред "Блумбърг" вицепремиерката по евроинтеграцията на Молдова Кристина Герасимова. Става дума за разпространяване на дезинформация, дестабилизация на ситуацията и купуване на избиратели.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/rusiya-poharchila-100-mln-evro-za-vliyanie-na-izborite-moldova
100 000 000, не че нещо, ама за толкова досега да я бяха купили цялата Молдова, ако Сандо я изгонят може и за милиард да се договорят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2809
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #40 -: Октомври 21, 2024, 08:17:45 »
Quote (selected)
При преброени близо 90 процента от гласовете на изборите в Молдова, повече от половината гласували, отхвърлят присъединяването на страната в Европейския съюз.
Понеже имаха глупостта да ги питат, вместо да ги вкарат като нас, досущ овце, направо в кошарата.
Референдумът - най-злият враг на демокрацията в Брюкселската селищна система. И във Вашингтонската.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #41 -: Октомври 21, 2024, 08:54:04 »
И на най-глупавите вече стана ясно, че за разлика от изборите, референдумите не могат да се фалшифицират и точно затова у нас на практика ги забраняват!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2964
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2024, 08:59:14 »
Референдумът може да се фалшифицира не по-трудно от всеки избор.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2024, 09:38:18 »
Бъди сигурен, че ако можеха, щяха да го направят.

Но има и друга интересна новина оттам – на първия тур българинът-гагаузин Стояноглу е спечелил 35%, а "правоверната атлантичка", румънката Санду – само 25%! И това въпреки всички мерки, които властта взе, за да гарантира победата на последната.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2842
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2024, 10:13:34 »
Бъди сигурен, че ако можеха, щяха да го направят.

Но има и друга интересна новина оттам – на първия тур българинът-гагаузин Стояноглу е спечелил 35%, а "правоверната атлантичка", румънката Санду – само 25%! И това въпреки всички мерки, които властта взе, за да гарантира победата на последната.

по проучванията очакваха санду да бие на първи тур.

иначе руснаците дават друго - санду 35%, стояноглу 25%

готиното е, че туйто цик така брои, че вече ги изкарва наравно гласовете в референдума.
а се почна от 60 против 40 за.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2024, 11:31:29 »
Точно това е опитът за фалшификация, който се проваля пред очите ни, защото вече никой не им вярва на броенето. Не могат да фалшифицират референдума, не могат – колкото и да се опитват! И това при положение, че в Русия е имало само 2 избирателни секции!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3095
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #46 -: Октомври 21, 2024, 16:40:44 »
Quote (selected)
Разликата в гласове е 744, а предстоят да се обработят над 18 000 бюлетини, всичките от диаспората, където лагерът ДА има голямо предимство. Към 9 часа българско време сайтът на преброителите спря да работи.

Писар гладен не стои  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 477
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #47 -: Октомври 21, 2024, 16:42:15 »
Точно това е опитът за фалшификация, който се проваля пред очите ни, защото вече никой не им вярва на броенето. Не могат да фалшифицират референдума, не могат – колкото и да се опитват! И това при положение, че в Русия е имало само 2 избирателни секции!
Не могат, но са успели, виж последните резултати.
Няма никаква разлика какво ще фалшифицират - избори или референдум.
И без това смокиновото листо на "демокрацията" им отдавна е скъсано, смачкано и в калта, няма какво да крият и няма от кого да се страхуват, нито срамуват (тази дума дали съществува още по нашите ширини?!). 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #48 -: Октомври 21, 2024, 18:09:21 »
Quote (selected)
Разликата в гласове е 744
Беше.
Разрешено е гласуване "по пощата".
„Пощальонът винаги звъни два пъти“, ама тоя път не му е останало време да звъни.
Направил е няколко извънредни курса да докара правилните бюлетини.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3095
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #49 -: Октомври 21, 2024, 18:22:06 »
Quote (selected)
Până la această ora, au fost numărate 99,77% dintre voturi, dintre care 750.352 (50,46%) sunt pentru „DA”, iar 736.567 (49,54%) pentru „NU”. Așadar, între cele două opțiuni este acum o diferență de 13.785 de voturi.
https://hotnews.ro/rezultate-alegeri-republica-moldova-primele-rezultate-date-publicitatii-in-scurt-timp-1817242

Досущ като наште две ППешки метър.
*********   ✹    *********

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #50 -: Октомври 21, 2024, 19:03:49 »
Quote (selected)
Към 9 часа българско време сайтът на преброителите спря да работи.

Писар гладен не стои  :i_laughing:

Спрял им е токът :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #51 -: Октомври 21, 2024, 19:09:35 »
Точно това е опитът за фалшификация, който се проваля пред очите ни, защото вече никой не им вярва на броенето. Не могат да фалшифицират референдума, не могат – колкото и да се опитват! И това при положение, че в Русия е имало само 2 избирателни секции!
Не могат, но са успели, виж последните резултати.
Успели са да ги докарат с очевидна измама, но не могат да излъжат никого. Само се излагат. Никой не им вярва.

Ступенька Санду
Quote (selected)
Прошедшие в Молдавии Президентские выборы и Референдум о вступлении в ЕС являются отличным примером того, как выглядят настоящие нечестные выборы.

Кое-как команда Санду смогла «нарисовать» 40% голосов и отправиться во 2-й тур Президентских выборов. Что будет твориться там - даже не хочется думать.

Но самая вопиющая «корректировка» результатов произошла на референдуме. Ее и разберем детально.

Итак. При проведении любого голосования самая главная работа начинается после того, как избирательный участок закрылся. В рамках подведения итогов голосования существуют определенные статистические, временные и ряд других закономерностей.

Всего зарегистрированных избирателей в Молдове и за ее пределами по данным ЦИК примерно 3.2 миллиона человек.

Для того, чтобы подвести итоги голосования, посчитать голоса, заполнить протокол и привезти его в вышестоящую комиссию для регистрации и подсчета, с момента закрытия избирательного участка необходимо примерно от 1,5 до 3 часов. Далее - еще порядка 40 минут на свод всей полученной информации и доклад ее наверх.

Мы видим, что к 23 часам и обработке 50% протоколов (то есть через 3 часа после закрытия участков) результат более 56% против вступления в ЕС (примерно 302 000 избирателей) за проголосовало 44% (примерно 237 000 человек).

К 2 часам ночи и обработке 93,6% протоколов (то есть 2078 из 2219) против проголосовало 52.7% (695 421 избиратель) за проголосовало 47,3% (624 537 избирателей).

Можно наблюдать постепенное замедление роста голосов против и увеличение голосов за, однако, преимущество голосов против увеличилось с 65 000 до примерно 71 000 голосов. То есть, не смотря на увеличение процента за вступление в ЕС, количество избирателей, проголосовавших против, продолжало медленно расти.

Затем и появляется «Ступенька Санду».

После обработки 98.3% протоколов (то есть 2182 из 2219) количество избирателей проголосовавших за резко возрастает до 50.03% против 49,97% или же 730 832 против 730 088 избирателей. Мы видим, как динамика подсчета падает до 104 протоколов за 7 часов.

Таким образом, после обработки 104 протоколов, сторонники евроинтеграции набирают 106 295 голосов против 34 667 голосов, нивелируя все отставание.

Динамика набора голосов против остается примерно такой же, в то время как динамика набора голосов за возрастает более чем в 3 раза. Явный признак вброса.

Голосование за рубежом не может объяснить такой результат, так как динамика набора голосов против не изменилась.

Появление таких изменений только утром, также говорит о том, что ЦИК, вероятно, зная реальное положение дел, начал судорожно «корректировать» цифры, чтобы выдать зарубежным кураторам нужный им результат.

Вот так у граждан Молдовы украли их реальный выбор. Все по «западным стандартам» кураторов из USAID.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #52 -: Октомври 21, 2024, 19:48:03 »
Истинските резултати от молдовския референдум (при 53% преброени):


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 477
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #53 -: Октомври 21, 2024, 23:52:52 »
Може и да не им вярва, Лъчо, ама към момента това е ирелевантно. Както и ние не вярваме отдавна на нашите и европейските боклуци, но животът ни минава под техните малоумия и правила.
 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4466
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #54 -: Днес в 07:58:33 »
Пирова победа на Санду и ко. Май и Молдова се цепи. При това, съвсем не по само по линията Гагаузия плюс Приднестровието срещу останалата част.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #55 -: Днес в 09:04:06 »
Победа е.
Дали е пирова или не няма значение за евроатлантиците.
Тяхната цел не благополучието на Молдова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #56 -: Днес в 09:35:32 »
"Перемога". Точно толкова реална, колкото и укронацистката такава.