Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 04:04:55

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 767923 пъти)

0 Потребители и 53 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7500 -: Юли 14, 2024, 19:12:36 »
Това не е ангажимент на охраната му, а на полицията и фед. служби.
 
И не ми харесва схемата. На видеото зад Тръмп има трибуни. Както са го обозначили излиза че са страляли през тях или трибуните за зритали са били разположени съвсем криво.
По скоро положението на схемата трябва да е от към страната на покрива със снайпера на СС.Така стрелаца идва на почти 90градуса ъгъл и няма да стреля през трибуната. И въоще не е логично трибуна да е на късата страна.
 
 
А снайпера на СС също е за незабавно уволнение. Първо на единствения покрив в обхват не забелязва стрелец и освен това си изпуска нервите и провежда смъртоносна стрелба.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7501 -: Юли 14, 2024, 19:12:49 »

От видеото: Не е нужно да си завършил генералщабна академия за да "разгадаеш" горната схема. Един единствен покрив на 130 м и там освен стрелеца няма ни агент ни дявол???
Тръмп не си ли плаща на охраната, че си вършат толкова зле работата? Ами спецслужбите, дето им се плаща от хазната?  :think:
Не знам - ти ще кажеш като пряк наблюдател. Или е поръчка, или пълен бардак в т. нар. служби, или и двете
Неумишлено, но съм отговорил в по-горния си пост.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7502 -: Юли 14, 2024, 19:43:40 »
Това не е ангажимент на охраната му, а на полицията и фед. служби.
 
И не ми харесва схемата. На видеото зад Тръмп има трибуни. Както са го обозначили излиза че са страляли през тях или трибуните за зритали са били разположени съвсем криво.
По скоро положението на схемата трябва да е от към страната на покрива със снайпера на СС.Така стрелаца идва на почти 90градуса ъгъл и няма да стреля през трибуната. И въоще не е логично трибуна да е на късата страна.
 
 
А снайпера на СС също е за незабавно уволнение. Първо на единствения покрив в обхват не забелязва стрелец и освен това си изпуска нервите и провежда смъртоносна стрелба.
Не съм се заглеждал къде е трибуната, признавам. За мен по-важното е, че там на него покрив е ТРЯБВАЛО да има човек от охраната, от СС ... а бе който и да е, но не и стрелец.  Не съм информиран откъде докъде действа личната охрана и откъде влизат СС, но при подобни "мероприятия" задължително се прави съгласуване между отделните участници. Отново: да оставят покрива непокрит е наивно или умишлено престъпно. За всяко от тях трябва да има сериозни последици.

За снайпера на СС: Съгласен с уволнението заради проспиването на стрелеца. За изпускането на нервите: философията на тукашните "органи на реда" в подобни ситуации е "Стреляш докато неутрализираш протовника". Руснаците казват "На поражение". По нашему - докато мърда. Такива дето ни ги дават по филмите да се целят в ръцете или краката просто не съществуват.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7503 -: Юли 14, 2024, 19:56:41 »
да оставят покрива непокрит е наивно или умишлено престъпно. За всяко от тях трябва да има сериозни последици.
Според мен е рутинна немарливост. Нали тези, които са правили плана за охраната много добре знаят, че при инцидент ще има разследване. Никой, който има инстинкт за самосъхранение, дори при наличие на престъпен умисъл, няма да допусне толкова левашки пропуск като този да не бъде осигурено наблюдение на близък покрив, от който директно се вижда трибуната.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7504 -: Юли 14, 2024, 19:59:38 »
На атентатора са дадени подходящо място и указания за стрелба. Дадено са му и няколко секунди, в които с втория или третия изстрел да убие, ако не е успял с първия - голямото закъснение на охраната да наведе или екранира Тръмп. След като той (Тръмп) се наведе, атентаторът стана безполезен и светкавично беше ликвидиран, за да не пропее кой му е казал откъде да стреля, т.е. че ще бъде оставен да стигне там и да стреля. Липсата на опт. прицел може да е, за да се избегнат слънчеви отблясъци, преди да е стрелял. Глупакът въобще не се е сетил, че след стрелбата си (независимо дали успешна или неуспешна) ще бъде зачистен.
Дроновете. Защо няма наоколо никакви дронове. Любителски е нормално да няма - да не са допуснати. Журналистически - може би също. Обаче няма и на охран. служби - за да не покажат аматьора на покрива.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7505 -: Юли 14, 2024, 20:00:56 »
Такива дето ни ги дават по филмите да се целят в ръцете или краката просто не съществуват.
Е сега ще си питат дедовия какво и защо е станало.
А може това да е целта.
 
Във всеки случай ако се повтори, а такава вероятност не може да се изключи окупацията на капитолия ще им се види "цветочки"  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7506 -: Юли 14, 2024, 20:04:43 »
Щото имат квоти сигурно, колко % трансджендъри, колко обратни, колко черни, колко жени...
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7507 -: Юли 14, 2024, 20:05:46 »
Цитат на: Zmeja
Според мен е рутинна немарливост. Нали тези, които са правили плана за охраната много добре знаят, че при инцидент ще има разследване. Никой, който има инстинкт за самосъхранение, дори при наличие на престъпен умисъл, няма да допусне толкова левашки пропуск като този да не бъде осигурено наблюдение на близък покрив, от който директно се вижда трибуната.

Ако на планиращи охраната лице или лица, назначени от демократите и силно доверени на тях, бъде разпоредено да оставят точно определени пропуски, ще го направят, без да им мигне окото.
Чудим се защо официалните лица с власт са все по-тъпи и все по-корумпирани. Ами точно затова, за да изпълняват заповеди без колебание, без замисляне и без морални задръжки. Такива ги подбират.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7508 -: Юли 14, 2024, 20:07:42 »
За мен въпросите са 2:
- Кой му даде пушката и му осигури достъп до зона, която би следвало да е отцепена?
- Защо не са му дали няколко патрона за прострелване на оръжието?

Това са три въпроса, но на горните:
- Оръжието е било легално купено от баща му.
- Покривът е свързан с мостче към другите два, на мостчето ясно се вижда стълба (https://youtu.be/5ZSqZ-L7KtI?t=25), която е извън полезрението на митинга.
- На покрива има черна раница също, оръжието (на око) се събира в нея.

Онзи снайпер, обаче, изглежда сякаш го държи на прицел, чака да стреля и преди да гръмне с шишането, си вдига главата от мерника?
За да не го цапардоса отката по окото? (трипода се вижда как мърда назад веднага след първия изстрел)
Нататък Нори го е описал. Пък и стрелеца във видеото си "and guess what - you got the wrong man"
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7509 -: Юли 14, 2024, 20:09:03 »
На атентатора са дадени подходящо място и указания за стрелба. Дадено са му и няколко секунди, в които с втория или третия изстрел да убие, ако не е успял с първия - голямото закъснение на охраната да наведе или екранира Тръмп. След като той (Тръмп) се наведе, атентаторът стана безполезен и светкавично беше ликвидиран, за да не пропее кой му е казал откъде да стреля, т.е. че ще бъде оставен да стигне там и да стреля. Липсата на опт. прицел може да е, за да се избегнат слънчеви отблясъци, преди да е стрелял. Глупакът въобще не се е сетил, че след стрелбата си (независимо дали успешна или неуспешна) ще бъде зачистен.
Дроновете. Защо няма наоколо никакви дронове. Любителски е нормално да няма - да не са допуснати. Журналистически - може би също. Обаче няма и на охран. служби - за да не покажат аматьора на покрива.
И аз си мисля същите неща. Предварително са знаели за него и къде ще бъде, изчакали са го да стреля и след това са го ликвидирали.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7510 -: Юли 14, 2024, 20:09:18 »
За мен по-важното е, че там на него покрив е ТРЯБВАЛО да има човек от охраната, от СС ... а бе който и да е, но не и стрелец.  Не съм информиран откъде докъде действа личната охрана и откъде влизат СС, но при подобни "мероприятия" задължително се прави съгласуване между отделните участници. Отново: да оставят покрива непокрит е наивно или умишлено престъпно.

На теория би трябвало, но ако е президент. А Тръмп е охраняван като бивш президент и охраната му е на съвсем друг режим от този на действащия президент. Те не покриват всичко, защото нямат ресурс. Охраняват само близкия периметър около него. Така че трябва да се прави тази разлика.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7511 -: Юли 14, 2024, 20:13:53 »
Ако на планиращи охраната лице или лица, назначени от демократите и силно доверени на тях, бъде разпоредено да оставят точно определени пропуски, ще го направят, без да им мигне окото.
Сетих се какво казвала Пена на Вуте през първата им брачна нощ: "Вуте, и я не знам как е, ама и така не е." :t2619:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7512 -: Юли 14, 2024, 20:20:25 »
Те не покриват всичко, защото нямат ресурс.

Туй в учебник по марксизъм-ленинизъм ли го прочете ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7513 -: Юли 14, 2024, 20:49:56 »
На теория би трябвало, но ако е президент. А Тръмп е охраняван като бивш президент и охраната му е на съвсем друг режим от този на действащия президент. Те не покриват всичко, защото нямат ресурс. Охраняват само близкия периметър около него. Така че трябва да се прави тази разлика.
Със сигурност има разлика между охраните ама както се казва "ключът е в детайлите": Каква беше ролята на няколкото яки бабаити дето по време на стрелбата се щураха като мухи без глави и изобщо не "покриха" Тръмп доста дълго време? Той има време и юмрук да размаха. Пазеха го от някой с джобно ножче може би? Със сигурност всички допуснати са били щателно обискирани, сканирани и пр. Да, в гъсто застроен район всеки прозорец, балкон, покрив са потенциално опасни и е практически невъзможно да покриеш всичко. Ама тук една единствена сграда. Да беха пратили там един от тия "биячи"....Мен дори ме досмеша как тия се въртяха с пищови в ръцете сякаш чакаха Капитан Америка да рипне отпреде им.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7514 -: Юли 14, 2024, 21:03:12 »
Със сигурност всички допуснати са били щателно обискирани, сканирани и пр. Да, в гъсто застроен район всеки прозорец, балкон, покрив са потенциално опасни и е практически невъзможно да покриеш всичко. Ама тук една единствена сграда. Да беха пратили там един от тия "биячи"....Мен дори ме досмеша как тия се въртяха с пищови в ръцете сякаш чакаха Капитан Америка да рипне отпреде им.

Ясно е, че бившите президенти се охраняват хлабаво. Аз поне не знам за покушение срещу бивш президент. Там, скенери и други проверки на събитието са работа на полицията. Тайната сикрет сървис пази непосредствено само тялото. А че действаха странно се видя. Но може би за нас странно. Не вярвам да са нарушили драстично протокола. Те са професионалисти. Във всеки случай няма как да планират и обезпечават големи параметри. 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7515 -: Юли 14, 2024, 21:19:07 »
Важното тук е не, че е бивш, а че е кандидат (и то водещият) за следващ.
Тъй че "ама кой ти гледа бившия" е пълна глупост.

Да, със сигурност назначените от демократическите служби са професионалисти и изпълниха добре задачата си (да оставят Тръмп непокрит достатъчно време), ама стрелецът им не си изпълни своята.

Същите подозрения (обосновани) ги има и за охраната на Фицо.

Като допускам и, че освен аматьорчето може да е имало и друг, истински стрелец. И куршумът през ухото да е бил от истинския.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7516 -: Юли 14, 2024, 22:16:19 »
Започва ритането по кокалчетата, ние знаехме всичко и кой ми ср. в ....  :smokin:

ТАСС

CNN: полиция еще до начала митинга Трампа сочла угрожающим поведение подозреваемого

https://dzen.ru/a/ZpQavHVpIG0x_hyy

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7517 -: Юли 14, 2024, 22:25:56 »
Гредам клипа който са дали руснаците.
https://t.me/boris_rozhin/130030
Все едно гледам другслучай. Изгледа е отзад и има  разстояние до трибуните. Тоест схемата е възможно и да е вярна.
Не ми е ясно как от къде и с какъв обектив е отснет първия клип.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7518 -: Юли 14, 2024, 22:51:35 »
Quote (selected)
„Това е най-близката сграда с ясна линия на огъня до мястото, където беше сцената. Шокиран съм, че не са имали някой на този покрив“, каза Чакон. Стив Мур уточни, че очаква „драстични промени“ в процедурите за сигурност след атаката, включително разширяване на периметрите и по-строго обезопасяване на местата, където се провеждат такива митинги.
https://glasove.com/novini/ot-sikret-sarvis-ne-sa-zabelyazali-streletsa-zael-pozitsiya-frontalno-sreshtu-tramp-v-sasht-zapochva-razsledvane-video-snimki
Всичко това се случва след влизането на САЩ в полувоенен режим след събитията на 11.09.2001 довели до драконовскии мерки за безопасност, ограничаване правата на хората и тотални мерки за "сигурност" на всякакви мероприятия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 61
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7519 -: Юли 15, 2024, 01:38:07 »
Сега чета американска преса, освен че разни експерти казват, че цялата история е подозрителна, както и да се тълкува тази дума, но другото нещо, което прочетох е, че има опасност демократите да задвижат нещата към затягане на контрола върху притежанието на оръжие. Те отдавна се канят на 2-рата поправка, ама американският народ не ми се вярва да позволи това...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7520 -: Юли 15, 2024, 03:44:31 »
Попаднах на този ракурс: https://www.youtube.com/watch?v=P3N6CV2owsY
Съвсем не е за слабонервни и скоро ще изчезне от тубата, но така най-накрая разбрах къде се е намирал погрешно уцеления.
Рекох си да драсна една линия между трибуната и него...

*********   ✹    *********

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7521 -: Юли 15, 2024, 06:32:18 »
Полуавтоматично ли го водят, че се продава
Само полицията и армията имат "burst mode" (3 на автоматична) - за редовия Джо Шмо - полу автоматична (едно натискане - един изтрел ... ама ако има желание има и начин ... включително и пълнител с 160 патрона).
Стрелбата е лаишка ... стреля се докато свърши пълнителя (или докато не почнат да стрелят по тебе).
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7522 -: Юли 15, 2024, 09:54:01 »
Никой нищо не е видял?

Очевидец твърди, че е видял човек с пушка и опитал да алармира службите, никой не му обърнал внимание. Позицията на атентатора е била фронтално срещу трибуната, как службите не са го забелязали, а секунди след изстрелите са го ликвидирали ( за да не проговори?). Намирисва на "Ли Харви Осуалд".
Ние си ги избрахме!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7523 -: Юли 15, 2024, 10:51:03 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7524 -: Юли 15, 2024, 11:02:51 »
Ето тук още един , дето си наклони главата ненавреме.

О, спомням си го, бях хлапе, но филмът ме впечатли.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7525 -: Юли 15, 2024, 11:42:56 »
Едно време беше: Както в Съветския съюз - така и у нас!
Сега е друго!
Quote (selected)
„Изключителна некомпетентност или умишлен ход. Така или иначе, шефът на Сикрет сървис трябва да подаде оставка. <…> Преди да ѝ бъде възложено да охранява президента е охранявала пакетчета с чипс Cheetos“, коментира Мъск.
https://kritichno.bg/politika/musk-secret/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1CFRGktIrzbcgtpsabFkM2n3-CbMIQME1-GAEtv2zGkPC_wvp_qcQERlM_aem_L8YZ-NH4svTvX4h5Y-VXeg#google_vignette

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7526 -: Юли 15, 2024, 11:51:56 »
Същото казва и бивш морски пехотинец и не вярва, че са толкова некадърни (т.е. че пропуските не са умишлени и че няма заговор).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7527 -: Юли 15, 2024, 11:54:00 »
Как едно завъртане на глава може да спаси САЩ и човечеството:


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7528 -: Юли 15, 2024, 12:02:24 »
Според мен, некадърността трябва да бъде отхвърлена. На базата на логиката, охраната умишлено е допуснала стрелеца.
Има малък процент да са идиоти. Гледайки действията им след стрелбата (позволиха на Тръмп да се изправи, комичните действия на жените и т. н.) може наистина да са идиоти. Предишната работа на шефката на Сикрет сървиз е била охрана на пуканки или нещо подобно.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7529 -: Юли 15, 2024, 12:17:48 »
Според мен, некадърността трябва да бъде отхвърлена. На базата на логиката, охраната умишлено е допуснала стрелеца.
Има малък процент да са идиоти. Гледайки действията им след стрелбата (позволиха на Тръмп да се изправи, комичните действия на жените и т. н.) може наистина да са идиоти. Предишната работа на шефката на Сикрет сървиз е била охрана на пуканки или нещо подобно.
Според мен водещата версия е некадърност. Убийство на бивш, настоящ или бъдещ президент се планира и осъществява от не повече от трима души. "Ключовете за сейф трябва да бъдат два - един е малко, а три са много."
В охраната на въпросното мероприятие са били ангажирани десетки, а може би стотици професионални служители и охранители. Не е възможно на никой от тях да не направи впечатление такъв очебиен пропуск - осигуряване покрива на близка сграда.
« Последна редакция: Юли 15, 2024, 12:34:01 от Zmeja »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7530 -: Юли 15, 2024, 12:29:38 »
.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7531 -: Юли 15, 2024, 12:38:57 »
Според мен, некадърността трябва да бъде отхвърлена. На базата на логиката, охраната умишлено е допуснала стрелеца.
Има малък процент да са идиоти. Гледайки действията им след стрелбата (позволиха на Тръмп да се изправи, комичните действия на жените и т. н.) може наистина да са идиоти. Предишната работа на шефката на Сикрет сървиз е била охрана на пуканки или нещо подобно.
Според мен водещата версия е некадърност. Убийство на бивш, настоящ или бъдещ президент се планира и осъществява от не повече от трима души. "Ключовете за сейф трябва да бъдат два - един е малко, а три са много."
В охраната на въпросното мероприятие са били ангажирани десетки, а може би стотици професионални служители и охранители. Не е възможно на никой от тях да не направи впечатление такъв очебиен пропуск - осигуряване покрива на близка сграда.
Според мен сам се оборваш.
Quote (selected)
Не е възможно на никой от тях да не направи впечатление такъв очебиен пропуск - осигуряване покрива на близка сграда.
Единствения рязумен вариант за решаване на тази ситуация е, че когато някой забережи отговорника за охраната да каже. "С този въпрос се занимават други. Заемете са със вашите задачи." Или нещо близко до това.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7532 -: Юли 15, 2024, 12:55:06 »
Много лаишки изглежда всичко, за да повярвам, че е професионално. Отчетете само възрастта на стрелеца; взел пушката на баща си; липсата на оптика за добро прицелване... липса на мисъл за оттегляне и последствия. Този ако не му се беше случило предизборния митинг да е близо до местоживеенето, сигурно щеше да извърши масово убийство в местното училище или детска градина.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7533 -: Юли 15, 2024, 12:59:47 »
Четох някъде , че охраната има три периметъра. Първият- непосредствено около  охранявания, вторият- в публиката и близката околност, и третият по наоколо. Първите два са в отговорността  на СС, третият в отговорност на местния шериф/полиция. :think:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7534 -: Юли 15, 2024, 15:41:59 »
Според мен, некадърността трябва да бъде отхвърлена. На базата на логиката, охраната умишлено е допуснала стрелеца.
Има малък процент да са идиоти. Гледайки действията им след стрелбата (позволиха на Тръмп да се изправи, комичните действия на жените и т. н.) може наистина да са идиоти. Предишната работа на шефката на Сикрет сървиз е била охрана на пуканки или нещо подобно.
Според мен водещата версия е некадърност. Убийство на бивш, настоящ или бъдещ президент се планира и осъществява от не повече от трима души. "Ключовете за сейф трябва да бъдат два - един е малко, а три са много."
В охраната на въпросното мероприятие са били ангажирани десетки, а може би стотици професионални служители и охранители. Не е възможно на никой от тях да не направи впечатление такъв очебиен пропуск - осигуряване покрива на близка сграда.
https://dnes.dir.bg/svyat/pone-s-tri-orazhiya-e-strelyano-po-vreme-na-pokushenieto-sreshtu-tramp
Ако написаното е вярно, то нищо не е ясно.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7535 -: Юли 15, 2024, 16:29:36 »
Накъде без руснаците или Путин  :0005:

Телохранительница Трампа родилась в Рязанской области
https://dzen.ru/news/story/4a4e803e-acd0-557f-87f7-9458a3ca00a8?lang=ru&rubric=personal_feed&fan=1&t=1721047150&tt=true&persistent_id=2818160247&cl4url=dcae87e260819bd18c4650708f26b7f5&story=dc546a95-72de-5d67-9e45-8d4209048297

и започва да става все по весело

Изстрелите срещу Тръмп са произведени от покрива на сграда на около 137 метра. От там Томас имаше свободното поле на огъня на Матю Крук. Освен това няколко участници в събитието твърдят, че са видели стрелеца и са информирали служителите по сигурността. Служител на местната полиция проследи информацията за свидетелите - поне това беше казано от полицейския комисар на окръг Бътлър, Майкъл Слупе.

Полицаят се качи на покрива. Стрелецът насочил пистолета си към офицера, който след това паднал от ръба на покрива към земята, разказва Слупе пред "Вашингтон пост". Полицаят се е оттеглил, "защото не е искал да бъде убит". След това стрелецът откри огън по посока на Тръмп.   :t2824:

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/welt/attentat-auf-trump-das-apokalyptisches-versagen-des-secret-service/ar-BB1q0LN8?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=9a2c125610a5467b9f8218c95634cb0e&ei=61

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7536 -: Юли 15, 2024, 16:35:29 »
https://dnes.dir.bg/svyat/pone-s-tri-orazhiya-e-strelyano-po-vreme-na-pokushenieto-sreshtu-tramp
Ако написаното е вярно, то нищо не е ясно.

Атентаторът и  двама снайперисти ?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7537 -: Юли 15, 2024, 16:53:30 »
Диаграмата, която спаси Тръмп (и САЩ, а може би и света!), защото си обърна главата към нея:

« Последна редакция: Юли 15, 2024, 17:00:43 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7538 -: Юли 15, 2024, 16:55:17 »
Президентът на Атлантическия клуб Соломон Паси обвини Тръмп, че сам си е виновен

Обърнете внимание и на жовто-блакитната разцветка на БНТ:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7539 -: Юли 15, 2024, 17:48:35 »
Атентатът срещу Тръмп и неговите реални вдъхновители
Цитат на: Петър Петров Волгин
Доналд Тръмп, Роберт Фицо, Виктор Орбан, както и редица други политици със сходни на техните идеи, често са обвинявани, че искали да "унищожат демокрацията", да въведат "авторитарен режим", "да отнемат свободите на хората". Техните противници се самопредставят като "най-жертвоготовните борци за свобода", които се изправят срещу "тирани" като Тръмп. Какво обаче се оказва на практика? Жертви на атентати стават именно "тираните". Робърт Фицо оцеля по чудо, Доналд Тръмп също. Е, как така именно нарочените за "тирани", за "сеещи омраза" страдат!? По всичко личи, че реалните екстремисти трябва съвсем на друго да бъдат търсени. Реалните екстремисти са именно в средите на глобалисткия лагер, те произлизат от средите на онези, които искат да унищожат националната държава в името на господството на наднационалните институции. Именно тези, които се наричат "либерали", най-категорично не понасят всяко мнение, което е различно от тяхното. Те са готови да унищожат различното мнение с цената на всичко. Дори и с куршуми. Отговорността за покушенията срещу Фицо и Тръмп, както и за много други актове на символично и реално насилие, пада основно върху глобалистки настроените "либерали". Точно тяхната, изпълнена с нетърпимост, реч спрямо различно мислещите хора води до тези отвратителни атентати.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7540 -: Юли 15, 2024, 18:02:30 »
Трима стрелци, КОЙ ли е гръмнал Тръмп в края на краищата?
А полюционера си е прав, за една заплата, толкова.
Те там ако не са дузина от спец отряда срещу малолетен с воден пистолет не се насилват да се правят на герои.
Случва се да ошамарят седнала мирно протестираща бабичка, ама това е героизъм за няколко медала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7541 -: Юли 15, 2024, 18:16:52 »
Президентът на Атлантическия клуб Соломон Паси обвини Тръмп, че сам си е виновен

Обърнете внимание и на жовто-блакитната разцветка на БНТ:


Човекът е отишал да почива в Свети Влас след тежкия целогодишен труд , положен на полето на евроатлантизма. А те и там го намериха. Кой, кой ако не Соломон може да напрви обективен анализ на ситуацията със САЩ и Тръмп...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7542 -: Юли 15, 2024, 18:56:48 »
Quote (selected)
Появи се видео как Крукс се готви да стреля по Тръмп, докато граждани се опитват да предупредят охраната (видео)
https://glasove.com/novini/poyavi-se-video-kak-kruks-se-gotvi-da-strelya-po-tramp-dokato-grazhdani-se-opitvat-da-predupredyat-ohranata-video

https://twitter.com/i/status/1812642041391915384

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7543 -: Юли 15, 2024, 18:57:45 »
52-секундно видео показва как група граждани забелязват убиеца и викат, докато той преспокойно пълзи по покрива:

https://x.com/DC_Draino/status/1812642041391915384

Послепис: Буратино ме е изпреварил с 57 секунди!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7544 -: Юли 15, 2024, 20:00:31 »
Служител на местната полиция проследи информацията за свидетелите - поне това беше казано от полицейския комисар на окръг Бътлър, Майкъл Слупе.

Полицаят се качи на покрива. Стрелецът насочил пистолета си към офицера, който след това паднал от ръба на покрива към земята, разказва Слупе пред "Вашингтон пост". Полицаят се е оттеглил, "защото не е искал да бъде убит". След това стрелецът откри огън по посока на Тръмп.   
Това предполагам черен хумор  :smokin:
 
https://dnes.dir.bg/svyat/pone-s-tri-orazhiya-e-strelyano-po-vreme-na-pokushenieto-sreshtu-tramp
Ако написаното е вярно, то нищо не е ясно.

Атентаторът и  двама снайперисти ?
Тоест втория стрелец снайпера на СС?
Сяма дето не може да обясни защо е дал ПЕТ! изстрела. Това със оборудван снайпер от сто метра, защото позицията му е малко по-близка. Сигурно е мислел че е в игра и стреля по безсмъртен  :smokin: или по-вероятното е имал специални разпореждания.
Ако е бил третия, то въпросите са не- по малко неприятни. Кой е стрелял пет пъти. Как са го проспали ......
« Последна редакция: Юли 15, 2024, 20:07:39 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7545 -: Юли 15, 2024, 20:10:53 »
Quote (selected)
Канадский снайпер Даллас Александр, который известен в том числе снайперским выстрелом в голову с расстояния в 3,5 километра выразил мнение, что совершенно невероятно, чтобы стрелок в Трампа действовал в одиночку без помощи пособников в рядах силовых структур отвечавших за охрану митинга Трампа.

Я очень хорошо знаком с устройством подобных вещей и тем, какой должна быть работа, и после того, что произошло вчера, у меня нет сомнений в том, что стрелку помогали откуда-то из агентства, организации или правительства.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7546 -: Юли 15, 2024, 20:13:04 »
52-секундно видео показва как група граждани забелязват убиеца и викат, докато той преспокойно пълзи по покрива:

https://x.com/DC_Draino/status/1812642041391915384
Горното означава, че ....не са говорили с правилния човек! Както изяснихме, при такива мероприятия охраната е на "зони". Трябвало е до потрърсят оня, дето отговаря за покрива. :0005:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7547 -: Юли 15, 2024, 20:19:15 »
Ми изстрелите са три с еднакъв, равномерен интервал, пауза, пет по-нагъсто и хаотични и един в края, който вече наистина звучи по-различно от първите две групи.
Тръмп заляга на първия, имаме един цъфнат и май двама ранени (не разбрах точно).

Ето пак снайперите на покрива: https://youtu.be/0PW3aBqjCgQ?t=56 (единия екип, два били уж).
Залагам два лева на атентатор А (вече сигурно в некоя кофа за боклук), подставения шматурок, дето го знаем, и снайпера от покрива.
И да си загубя двете левчета ми остава сюжет за шпионски роман  :0005:



*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7548 -: Юли 15, 2024, 20:21:43 »
52-секундно видео показва как група граждани забелязват убиеца и викат, докато той преспокойно пълзи по покрива:

https://x.com/DC_Draino/status/1812642041391915384
Горното означава, че ....не са говорили с правилния човек! Както изяснихме, при такива мероприятия охраната е на "зони". Трябвало е до потрърсят оня, дето отговаря за покрива. :0005:
Ма как сте я побългарили пустата хамерика. Те тука у парламата така не си говорят  :smokin:
 
А иначе ако човек пълзящ по покрива, при това са видели и оръжие, не е извънредна ситуация незнам какво може да е.
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7549 -: Юли 15, 2024, 20:30:17 »
Току що съдия Наполитано показа имейл от снайпериста, де е изправен, твърди, че минути преди това многократно е искал разрешение да застреля юнака, но от СС не са му го дали.
Дъглас Макгрегър направи интервю с някакъв супер дупер снайперист и според него снайперистите са си свършили работата.
Много пъти питаха и чий го сири въпросната стълба там и кой кога я е сложил.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7550 -: Юли 15, 2024, 20:36:08 »
Остава една неизследвана версия:
Хора виждат човек с оръжие да пълзи по покрива на близката сграда и съобщават на охраната. Тия, последните кияци, не могат да допуснат, че покрива не е обезпечен и с полицейския си акъл стигат до извода, че това трябва да е техен човек. Логично! Нали за външния периметър отговарят местните ченгета.
(Да се приема като сюжет за малък разказ, който едва не завършва с убийството на бившия и бъдещ президент на САЩ.)

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7551 -: Юли 15, 2024, 20:43:53 »
Аз пак, такова за техническите детайли:
Разстоянето е малко на към горната граница за 5.56 мм (0.223). Този калибър е известен, че много лесно променя траекторията си. Ветрец, туйцък-онуйцък и... обица вместо диадема. Казват, че пишман атентаторът повече от година членувал в стрелкови клуб, специализиран в стрелбата с пушка. Требе да го затворят тоя клуб значи, на нищо не учи членовете само им взема парите.  :0005:
Ако ще вършиш сериозна "работа" се снабдяваш с правилните инструменти. Не ти е нужен Барет. Всеки калибър от 6.5 мм нагоре (~0.270) ще бъде много "по-адекватен". Разпространени и достъпни са навсякъде. Друго: във всички курсове по стрелба за начинаещи се повтаря до втръсване следното: Цели се в центъра на тежестта (в пъпа демек), дублирай изстрела. АР15 е полуавтомат, т.е. дулбирането не коства нищо. Този обаче се цели в десетката, а дали е повторил?  Щото вече се говори за 2-ма стрелци.   :think:
Това с 2-мата или повече стрелци звучи като виц, поне за мен: Къде се е бил спотаил 2-рия? Трябва да е бил на много тайно място, щото никой не го е видял. Трябва да са имали отличен синхрон с 1-вия, за да стрелят практически заедно. Ще речете, то сега има таймери и др. А бе, той $40 няма да си тури оптика, таймери....Черешката последна: Ако наистина е имало 2-ри, той е бил същия аджамия като 1-вия. Щото и той толкова е умерил...Може да е бил от същия стрелкови клуб, знам ли? :0005:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7552 -: Юли 15, 2024, 20:53:33 »
Току що съдия Наполитано показа имейл от снайпериста, де е изправен, твърди, че минути преди това многократно е искал разрешение да застреля юнака, но от СС не са му го дали.
Къф тоя съдия Наполитано?
Азащо е искал да го застреля. От тази позицияна която е бил с това което е разполагал би трябвало да може да го улучи в показалеца на дясната ръка и да предотврати изстрел. Впрочем дори и предупредителен изстрал покрай "атентатора" би трябвало да е достатъчен
Между другото въпроса за тези пет изстрела си стои. Той ли ги е произвел и защо пет! Ако не е той то кой? И как?
« Последна редакция: Юли 15, 2024, 22:41:58 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7553 -: Юли 15, 2024, 20:56:25 »
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7554 -: Юли 15, 2024, 21:25:22 »
... Като допускам и, че освен аматьорчето може да е имало и друг, истински стрелец. И куршумът през ухото да е бил от истинския.

 :smokin:

Интересното е, че профито се е провалило. Аматьорчето е ясно. Въпросът е ще бъдат ли открити изстреляните куршуми или "непрофесионалните" служители ще успеят да ги приберат/подменят.
И някои аксесоари. Примерно устройство, което дава сигнал на аматьорчето да стреля незабавно.

Също ми е интересно как влияе заглушител на точността и далекобойността.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7555 -: Юли 15, 2024, 21:40:03 »
Смятам, че куршумът през ухото на Тръмп е изстрелян от скритото профи отдалеч и с опт. прицел.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7556 -: Юли 15, 2024, 21:56:36 »
Смятам, че куршумът през ухото на Тръмп е изстрелян от скритото профи отдалеч и с опт. прицел.
Можем да спекулираме много, истината ще бъде заключена с девет ключа в девет трезора.
Тръмп обяви война на ФБР - те се опитаха да го накиснат по няколко случая.
Когато се върне в бялата къща ще ги разкости.
Въпросът е не дали, а кой първи ще умре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7557 -: Юли 15, 2024, 22:12:21 »
Не зная дали съм прав, но според мен е идиот надъхан от медийната пропаганда и елементарна раздолбайщина(извинявам се че е на руски, но не намирам по-точно определение) на охраната.
Другото е вече борба за сензации и съответно кинти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7558 -: Юли 15, 2024, 22:17:07 »
Умопомрачени има много, не е задължително да са го наели, достатъчно е да са го наблюдавали и да не са пречили.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7559 -: Юли 15, 2024, 22:26:07 »
Съгласен съм, но по-скоро не са го и наблюдавали и не са го знали кой е и що е, а той е просто продукт на всичката тая помия която изливат върху Тръмп от 2016 г.
Пиша го това без някакви големи симпатии към Тръмп.