Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 03:23:08

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 767891 пъти)

Звездоброец и 46 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 207
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7620 -: Юли 17, 2024, 00:34:24 »
След като украинската група загнездила се в държавното ИМ управление понастоящем (Блинкен и кохорта) е все още активна

Групата не е украинска. Групата е хазарска. Малък нюанс и въобще дреболия.
Палосич! Палосич!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7621 -: Юли 17, 2024, 04:08:32 »
Тюх да му се не види, изоставам от модните политтрендове. Очаквах да е дежурният Путин, пък то...

Quote (selected)
Съединените щати са получили разузнавателна информация през последните седмици за ирански заговор за опит за убийство на бившия президент Доналд Тръмп, съобщи Си Ен Ен, цитирайки източници, информирани по въпроса.
"Дневник", естествено

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7622 -: Юли 17, 2024, 04:59:22 »
Quote (selected)
Венгерские спецслужбы предотвратили покушение на премьер-министра Виктора Орбана. Теракт готовила, разумеется, укроразведка.

Укротеррорист намеревался взорвать Орбана в его машине, в которой он ехал в аэропорт перед вылетом в Москву.

Исполнителем должен был быть укробеженец, который последние 2 года проживал в Венгрии.

Режим Зеленского является террористическим. В ЕС это начинают понимать.
Политикус
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 08:22:58 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7623 -: Юли 17, 2024, 07:53:34 »
Quote (selected)
През последните седмици американските власти са получили информация за заговор на Иран за опит за убийство на Доналд Тръмп. Това е довело до засилване на охраната на бившия президент от страна на „Сикрет сървис“ през последните седмици, съобщи Си Ен Ен.
https://www.vesti.bg/sviat/iranski-zagovor-za-ubijstvoto-na-trymp-6203926
Мани, мани... щом това е подсилената охрана...

Quote (selected)
Служители на „Сикрет сървис" многократно са предупреждавали кампанията на Тръмп да не провежда митинги на открито, които крият по-големи рискове от събитията, до които агенцията може да контролира по-добре достъпа, твърдят хора, запознати с въпроса.
Добър вариант е Тръмп изобщо да не води предизборна кампания, даже да не се показва по телевизора, че може някой да го урочаса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7624 -: Юли 17, 2024, 08:28:17 »
Добър вариант е Тръмп изобщо да не води предизборна кампания, даже да не се показва по телевизора, че може някой да го урочаса.
😂
А най-добър вариант е изобщо всички, освен ДД*, да се откажат от участие в изборите.
*ДД - Джо Дементорния или Дълбоката Държава, as you like it, разлика няма. Не че кой знае какви надежди храня по отношение на Тромпета, де.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7625 -: Юли 17, 2024, 08:44:48 »
През последните седмици американските власти са получили информация за заговор на Иран за опит за убийство на Доналд Тръмп.
Тия персийците са опасна работа! Американците цели три военни бази направиха у нас за да ни пазят от иранските ракети. Трябва да се проследи и "българската следа". Нали българин е бил един от водачите на конституционалистите в Персия по време на тяхната революция 1905 - 1909 г. Теодор Н. Панов, водителят на революционерите в Персия, които успели да свалят шаха Мехмед Али дори бил издигнат от народа за губернатор на Техеран. :)))
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 08:56:15 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7626 -: Юли 17, 2024, 09:47:31 »
Компютърно моделиране на движението на главата на Тръмп и на траекторията на куршума, който без това движение щеше да го убие:

http://bgr.news-front.su/wp-content/uploads/2024/07/modelirane-trmp.mp4 (9 секунди)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7627 -: Юли 17, 2024, 10:13:47 »
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 22:07:07 от lucho »


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7629 -: Юли 17, 2024, 10:34:01 »
"Въпреки това тя няма да подаде оставка и да поеме отговорност."

Така се прави!
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7630 -: Юли 17, 2024, 11:01:16 »
Тюх да му се не види, изоставам от модните политтрендове. Очаквах да е дежурният Путин, пък то...

Quote (selected)
Съединените щати са получили разузнавателна информация през последните седмици за ирански заговор за опит за убийство на бившия президент Доналд Тръмп, съобщи Си Ен Ен, цитирайки източници, информирани по въпроса.
"Дневник", естествено
Не се тревожи, предстои да допълнят информацията с подбудителя, не може наведнъж  :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7631 -: Юли 17, 2024, 11:50:19 »
Няма начин накрая да не стигнат до Путин, защото той каза, че Байдън е по-изгоден за Русия.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7632 -: Юли 17, 2024, 16:06:38 »

Кифлата да беше питала. Ето имало в СС няколко безстрашни юнака, които не се плашели от крив хпокрив.  :0005:


Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7633 -: Юли 17, 2024, 16:10:06 »
Ха ха. С тоя наклонен покрив избиха рибата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7634 -: Юли 17, 2024, 16:14:36 »
Той си е бил прав и равен, ама Путин тайно и подло е пратил няколко персиеца да го наклонят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7635 -: Юли 17, 2024, 17:05:06 »
"Трамп выбрал критикующего помощь Украине сенатора своим вице-президентом

Ето една статия даваща портрет на бъдещия вице-президент.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7636 -: Юли 17, 2024, 19:25:27 »
Хареса ми това с покрива.
Още повече ми хареса снимката с юмрука.

Стандарт при охраната е охранителите на първа линия да са по-високи за да могат да прикрият с телата си охраняемия.
Да, да, ама не!
Сикрет сървиз са приложили иновация.
Дамата "бодигард" даже надигнала се на пръсти стърчи малко над пъпа на Тръмп.
Предполагам е някаква психологическа шашама, стрелецът шашардисан няма да стреля в торса или в главата.
Бе, не можем ги стигна американците, с много застреляни лидери ни водят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7637 -: Юли 17, 2024, 19:35:43 »
Моето мнение е подобно

https://kritichno.bg/politika/dachkov-radvame-se-che/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7638 -: Юли 17, 2024, 19:42:01 »
Моето мнение е подобно

https://kritichno.bg/politika/dachkov-radvame-se-che/
И теб ще те наплюят!
Вчера ме заринаха като казах че Тръмп е същия като Байдън, ама в случая е "наш кучи син".
Не е проблем Тръмп, ние сме си криви че все търсим "наш" пък бил той и "кучи син".
После по стародавна традиция люто ще кълнем и Тръмп, ама то си е традиция...
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 19:54:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7639 -: Юли 17, 2024, 19:44:40 »
Моето мнение е подобно

https://kritichno.bg/politika/dachkov-radvame-se-che/
И теб ще те наплюят!
Вчера ме заринаха като казах че Тръмп е същия като Бадън, ама в случая е "наш кучи син".
Не е проблем Тръмп, ни е сме си криви че все търсим "наш" пък бил той и "кучи син".
После по стародавна традиция люто ще кълнем и Тръмп, ама то си е традиция...

И за какво трябва да ме плюят? Че от издънки на боклуци общество не става? Ами да си четат историята. Аз не съм виновна, че я игнорират. А тя е наука. И никой няма да им е виновен, че не се съобразяват с нея

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7640 -: Юли 17, 2024, 20:02:16 »
Quote (selected)
Пентагонът ускорява разработката на американски хиперзвукови оръжия
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/pentagonat-uskorava-razrabotkata-na-amerikanski-hiperzvukovi-orazia
Как се "ускорява" нещо което не можеш?
Американски вариант - ще удвоим, не ще утроим парите които наливаме в нищото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7641 -: Юли 17, 2024, 20:06:14 »
Историята е неестествена наука.
А за САЩ .... най-близкия пример е кравар от средния запад изгеглил огромен джакпот 45-та  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7642 -: Юли 17, 2024, 20:08:40 »
Джакпотът е изтеглен, когато еврейските мегабанкери са решили да преместят богатствата си от Лондон в САЩ. Т.е., когато са планирали СВ 1.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7643 -: Юли 17, 2024, 20:11:26 »
Историята е неестествена наука.
А за САЩ .... най-близкия пример е кравар от средния запад изгеглил огромен джакпот 45-та  :smokin:

Никой не може да избяга от историята. Никога не е могъл и няма да стане. Това е наука, а не средство за развлечение за посредствени тъпанари
п. п. Знам го от училище. Повечето си мислеха, че е достатъчно да назубриш факти от миналото и всичко е ОК - голяма грешка заради даскала. Аз винаги съм мислила, че историята е проекция на бъдещето ти и заради това съм била идеалната проекция за история и литература за средния курс в България. Защото, освен че чета, знам, обичам, мога и да мисля в различни категории. Преди месец пуснах на детето Володя Стоянов с клип, озаглавен "Мера според мера". То не знаеше, че това е произведение на Яворов с друго име, разбира се.. С това трябва да се борите, ако имате подобна възможност
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 20:21:12 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7644 -: Юли 17, 2024, 20:49:00 »
Не ми се спори но само ще вметна.
Историята както например и термодинамиката е феноменологична.
Но докато можеш да измериш температура или налягане, няма как да получиш непоследствени данни за отминало събитие.
Всичко с което работи историята са коствени данни. Казано подругначин историята е субективна наука.
Наистина можеш да проучиш няколко описания, но това не ги прави преки данни.
Особено критично е напоследък. Примери много, малайзийския боинг и още какво ли не.
Когато измислят айде не пътувания във времето но поне наблюдаване на събития в миналото ......
Но за момента имаме това което имаме.
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 20:54:41 от 66 »

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7645 -: Юли 17, 2024, 20:53:03 »
Не ми се спори но само ще вметна.
Историята както например и термодинамиката е феноменологична.
Но докато можеш да измериш температура или налягане, няма как да получиш непоследствени данни за отминало събитие.
Всичко с което работи историята са коствени данни.
Наистина можещ да проучиш няколко описания, но това не ги прави преки данни.
Особено критично е напоследък. Примери много, малайзийския боинг и още какво ли не.
Когато измислят айде не пътувания във времето но поне наблюдаване на събития в миналото ......
Но за момента имаме това което имаме.
Историята е абсолютно прецизна, дори и по отношението на данни, с които ни разрешават да боравим към днешна дата. Това е наука! За сведение на дебилите, които са си въобразили друго

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7646 -: Юли 17, 2024, 20:58:07 »
Quote (selected)
Пред Bloomberg: Тръмп поиска Тайван да плаща на САЩ за защита от Китай, президентството на Байдън е направило света опасен
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/pred-bloomberg-tramp-poiska-taivan-da-plasta-na-sast-za-zastita-ot-kitai-prezidentstvoto-na-baidan-e-napravilo-sveta-opa
Кат се сети и от нас ще иска да плащаме за защита от РФ или поне от нейният неформален приятел Турция.

Quote (selected)
"Те прибраха целия ни бизнес с чипове. Те са невероятно богати", каза Тръмп.
На времето арабите им бяха взели всичкия петрол, сега тия чиповете.
Всички се напъват да крадат чисто американски притежания, ще трябва да си платят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7647 -: Юли 17, 2024, 21:07:32 »
Quote (selected)
Пред Bloomberg: Тръмп поиска Тайван да плаща на САЩ за защита от Китай, президентството на Байдън е направило света опасен
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/pred-bloomberg-tramp-poiska-taivan-da-plasta-na-sast-za-zastita-ot-kitai-prezidentstvoto-na-baidan-e-napravilo-sveta-opa
Кат се сети и от нас ще иска да плащаме за защита от РФ или поне от нейният неформален приятел Турция.

Quote (selected)
"Те прибраха целия ни бизнес с чипове. Те са невероятно богати", каза Тръмп.
На времето арабите им бяха взели всичкия петрол, сега тия чиповете.
Всички се напъват да крадат чисто американски притежания, ще трябва да си платят.
Имах великолепен учител по история. Почина много млада - страхотна мадама с вкус към вид и облекло. Никога не разбрах, че ме изпитва - винаги е било на нов урок. Разказваше прекрасно и всичко илюстрираше с частни моменти - това привличаше вниманието. Вечна ти памет, другарко Динкова! Тя беше любимият учител на цялата гимназия, но и всички ние сме повече от добре по история, без значение набора. Вечна памет на Маргарита Динкова!
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 21:17:42 от Aсол »

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 429
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7648 -: Юли 17, 2024, 21:28:41 »
Мръсотийките почнаха   :angryfire:

Разузнаването: Разкрити са плановете на Иран за убийство на Доналд Тръмп

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/other/geheimdienst-mord-pl%C3%A4ne-des-iran-gegen-donald-trump-aufgedeckt/ar-BB1q6iaF?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=c883577827ae42fea627002492a27a10&ei=6

Според Хазин втори опит за убийство на Тръмп нямало да има , понеже тогава теорията за стрелецът случайник няма как да се крепи, ще мирише на заговор.
Аз мисля, че с иранската версия сега  се създава мегдан за още един опит под чужд флаг.  :think:
Офтоп:
Не мисля че ще има други опити,все пак е от джинса на Шотландския боец.
Маклауд, Мэри Энн

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%83%D0%B4,_%D0%9C%D1%8D%D1%80%D0%B8_%D0%AD%D0%BD%D0%BD

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7649 -: Юли 17, 2024, 21:47:40 »
Историята е абсолютно прецизна, дори и по отношението на данни, с които ни разрешават да боравим към днешна дата. Това е наука! За сведение на дебилите, които са си въобразили друго

Не, не е! Историята се пише от победителите. Ние имаме достъп само до това, което различни победители са пропуснали да унищожат или фалшифицират.
Това, което наричат "наука", всъщност е пропаганда и наука за лъгане на плебса.
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 21:52:48 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7650 -: Юли 17, 2024, 22:10:19 »
Стандарт при охраната е охранителите на първа линия да са по-високи за да могат да прикрият с телата си охраняемия.
Тръмп е много едър! Висок е 1 м и 90 см. Съответно охранителите трябва да са още по-високи.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7651 -: Юли 17, 2024, 22:57:02 »
Горното доказва старата приказка кога се лъжело...
Ми що не му турихте едно катинарче на хамбаря, бре? Можеше и две. Полицаят се качил, ама оня го заплашил и полицаят се скрил...Полицаят кафе ли е носел или пищов? Защо оръжието му не е било готово? Сигурно си е мислел по навик, че влиза в кварталното Дънкин Донътс. Ако пък много го е било страх, що не е съобщил на наш'то снаиперис'че на другие покрив? Нали сме в ерата на технологиите и сякакви там връзки...

Гледайки булята на снимката, да, тази със сигурност я е страх от сякакви покриви.  :0005: [/list]

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7652 -: Юли 17, 2024, 23:17:16 »
страх от сякакви покриви
И от по прави тоже...
активен участник в Брауновото движение

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7653 -: Юли 17, 2024, 23:35:19 »
Булята ясна.
Но със сигурност е имало техен агент, който осигурявал мероприятието и координирал охраната.
И почти сигурно е във заверата.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7654 -: Юли 18, 2024, 00:00:34 »
Историята е абсолютно прецизна, дори и по отношението на данни, с които ни разрешават да боравим към днешна дата. Това е наука! За сведение на дебилите, които са си въобразили друго

Не, не е! Историята се пише от победителите. Ние имаме достъп само до това, което различни победители са пропуснали да унищожат или фалшифицират.
Това, което наричат "наука", всъщност е пропаганда и наука за лъгане на плебса.

Маргарита Динкова не мислеше така. И ние трябваше да мислим. И се справяме добре, без значение ти на какво мнение си. Все пак ние сме повече от добре по "история", това не бива да    се пренебрегва. В теорията на вероятностите никога не са се наблюдавали врачки, а аз все пак по механика на флуидите имам 6 броя, което ...пак стигаме до теорията на вероятностите, аз бих нарекла на невероятностите, защото мен ме изпитваше действащ пилот, а не на мачо подметките

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7655 -: Юли 18, 2024, 02:24:54 »
Историята е абсолютно прецизна, дори и по отношението на данни, с които ни разрешават да боравим към днешна дата. Това е наука! За сведение на дебилите, които са си въобразили друго

Не, не е! Историята се пише от победителите. Ние имаме достъп само до това, което различни победители са пропуснали да унищожат или фалшифицират.
Това, което наричат "наука", всъщност е пропаганда и наука за лъгане на плебса.

Маргарита Динкова не мислеше така. И ние трябваше да мислим. И се справяме добре, без значение ти на какво мнение си. Все пак ние сме повече от добре по "история", това не бива да се пренебрегва. В теорията на вероятностите никога не са се наблюдавали врачки, а аз все пак по механика на флуидите имам 6 броя, което ...пак стигаме до теорията на вероятностите, аз бих нарекла на невероятностите, защото мен ме изпитваше действащ пилот, а не на мачо подметките
Не знам кои са на мачо подметките, ама и в двете ми студентски дипломи "6-те броя" са около 80% от оценките ми. Също така въобще не ме интересува как е мислела Маргарита Динкова, защото сам мога да мисля отлично, и почти винаги го правя. Без значение дали на някого му харесва това.
А лъжите на летописци и хроникьори могат да бъдат разобличени от науки, които нямат нищо общо ни с механика на флуидите, ни с теория на вероятностите, нито с врачки и действащи или недействащи пилоти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7656 -: Юли 18, 2024, 03:17:45 »
Не, не е! Историята се пише от победителите. Ние имаме достъп само до това, което различни победители са пропуснали да унищожат или фалшифицират.
Това, което наричат "наука", всъщност е пропаганда и наука за лъгане на плебса.
Не, не е! Така може да мисли само непрофесионалист, съдейки по лакърдиите на Горан Благоев&Ко. и писаниците на грантаджии НПОшници, както и на патреотари псевдоисторици като модния в момента Иван Тренев. Иначе даже всеки приличен студент четвъртокурсник знае, че всяко твърдение се основава на задълбочено прочетени и сравнявани оригинални документи, като се вземат под внимание разликите в развойните процеси на съответния език и на съответните диалекти.  За тази цел си има и специалисти епиграфи - за древните езици (един от най-големите в света се казва Шаранков и работи в СУ), медиависти, османисти (сестрата на Ристю, Светла Иванова например, също в СУ) и  пр. И това е толкова кропотливая (обичам тази дума!), продължителна и висококвалифицирана работа, за която неспециалистите идея си нямат.
Не бива да се съди за хорските науки от медиите или по монографиите тип "ГУЛАГ".
« Последна редакция: Юли 18, 2024, 03:25:14 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7657 -: Юли 18, 2024, 07:51:00 »
Quote (selected)
Президентът на САЩ Джо Байдън е дал положителна проба за COVID-19 по време на предизборно пътуване до Лас Вегас.
...
Байдън "ще се върне в Делауеър, където ще се самоизолира и ще продължи да изпълнява изцяло всичките си задължения", допълни още Жан-Пиер.
https://www.vesti.bg/sviat/bajdyn-e-s-polozhitelna-proba-za-covid-19-6204032
Чудят се как да го съхранят жив до изборите, ще има и други "самоизолации".
Интересно КОЙ ще е вице.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7658 -: Юли 18, 2024, 09:03:34 »
Quote (selected)
Байдън "ще се върне в Делауеър, където ще се самоизолира и ще продължи да изпълнява изцяло всичките си задължения", допълни още Жан-Пиер.
Май БайДанчо се натиска да участва в масови предизборни мероприятия, а дълбоките държавници не щат да го пускат, известно по какви причини.
Надали е болен от това. Нали е ваксиниран! :0005:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7659 -: Юли 18, 2024, 10:49:11 »
Не, не е! Така може да мисли само непрофесионалист, съдейки по лакърдиите на Горан Благоев&Ко. и писаниците на грантаджии НПОшници, както и на патреотари псевдоисторици като модния в момента Иван Тренев. Иначе даже всеки приличен студент четвъртокурсник знае, че всяко твърдение се основава на задълбочено прочетени и сравнявани оригинални документи, като се вземат под внимание разликите в развойните процеси на съответния език и на съответните диалекти.  За тази цел си има и специалисти епиграфи - за древните езици (един от най-големите в света се казва Шаранков и работи в СУ), медиависти, османисти (сестрата на Ристю, Светла Иванова например, също в СУ) и  пр. И това е толкова кропотливая (обичам тази дума!), продължителна и висококвалифицирана работа, за която неспециалистите идея си нямат.
Не бива да се съди за хорските науки от медиите или по монографиите тип "ГУЛАГ".

Въобще не познаваш мисленето ми, затова дрънкаш за непеошници, горанблагоевци и медии.
Каквито и колкото и документи да изследват и сравняват, всички те са писани или по господарска заповед, или с огромни пристрастия от типа "ние сме добрите и висшите, ония са лошите и нисшите".
Както казах по-горе, други са науките, които могат да стигнат до истината :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7660 -: Юли 18, 2024, 10:51:59 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Президентът на САЩ Джо Байдън е дал положителна проба за COVID-19 ...

Чудят се как да го съхранят жив до изборите ...

По-скоро търсят благовиден предлог да го отстранят и да сложат друг съперник на Тръмп.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7661 -: Юли 18, 2024, 12:38:01 »
Интересен коментар от Дробницки, особено интерсна е втората половина, с подробности за Джей Ди Ванс. :thup:

https://dzen.ru/video/watch/669837cab57ddf67fcd5e96f?rid=4001320876.1153.1721294036006.30223


Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7662 -: Юли 18, 2024, 12:40:33 »
Надали е болен от това. Нали е ваксиниран!
Като се самоцитирах, та се сетих за вица:
- Докторе, умирам да науча каква ми е диагнозата.
- Успокой се! Не от това умираш. :)))

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7663 -: Юли 18, 2024, 13:32:58 »
Въобще не познаваш мисленето ми
А, и за чий ми е да познавам подобно... мислене, да го наречем:
Quote (selected)
Както казах по-горе, други са науките, които могат да стигнат до истината
:smokin:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7664 -: Юли 18, 2024, 13:40:15 »
Надали е болен от това. Нали е ваксиниран!

Щом е ваксиниран страшно няма. Нали ваксините предпазваха от смърт. Може да се разболееш, но гарантирано няма да умреш. Поне от Ковид.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7665 -: Юли 18, 2024, 13:52:57 »
Става катастрофа, петима очевидци - 5 различни разказа, 5 различни гледни точки.
Ако историята е само факти, иди дойди, ама тя е 90% тълкуване.
То днес виждате точно сега какво става и какво излиза по медиите. Като четете Дневник, не знам изобщо с какъв акъл хващате вяра на историята. То дори само факти да са без тълкуване, едната страна ще си показва едни факти, другата други. После, Александрийската библиотека изгоряла, после четете Марко Пицути и забранената археология, после четете за библиотеката на Ватикана, в която пиле не може да прехвръкне. И накрая изгледайте Искажение истории на Алексей Кунгуров, пък помислете, оборете, ако можете. Инженер е.
Ето едно видео, примерно
https://www.youtube.com/watch?v=g369r88uDDk&list=PLjYmy_gU5G-zMSlWdUJXhx4O-ADytCg-S&index=11&t=6s
Искажение истории Часть 6 Эрмитаж
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7666 -: Юли 18, 2024, 14:27:33 »
Дуо Хазин-Дробницкий. Забавлението е гарантирано, а човек може да научи и това-онова.Има и за Ванс.  :0005:

https://vk.com/video-52620949_456280215

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7667 -: Юли 18, 2024, 15:45:42 »
https://glasove.com/novini/baydan-bi-preotsenil-kandidaturata-si-ako-bade-diagnostitsiran-s-meditsinski-problem

Лошо, дедакито даде фира. Язък за хубавия сеир  :t2618:
Дано успеят да извадят навреме нещо по-така:


            цък за звук

Историята "наука" няма как да бъде, но затова пък е чудесен сценарий. За любителите на непретенциозния фарс, клоунадата и гротеската. Затова актьорите са много важни и колкото са по-нелепи и вживяли се в ролите си, толкова по-красива е Играта. Апропо, някога запитвали ли сте се защо маймуната, гордо самоназовала се двойномъдра, е запазила окосмяването си именно по главата   :cool-1084:
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7668 -: Юли 18, 2024, 17:43:16 »
Въобще не познаваш мисленето ми
А, и за чий ми е да познавам подобно... мислене, да го наречем:

За да се опиташ да се изкачиш над запетайките, тиренцата и носовките  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7669 -: Юли 18, 2024, 19:22:51 »
Както казах по-горе, други са науките, които могат да стигнат до истината :angry-smiley-014:
За по-недосетливите като мен, кои са тия други науки?
А лъжите на летописци и хроникьори могат да бъдат разобличени от науки, които нямат нищо общо ни с механика на флуидите, ни с теория на вероятностите, нито с врачки и действащи или недействащи пилоти.
« Последна редакция: Юли 18, 2024, 19:44:05 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7670 -: Юли 18, 2024, 20:52:30 »
Преди изборите в САЩ, които ДП може да загуби, КОВИД в Америка се възроди по чудо, после да ми разправят, че било китайска работа!
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7671 -: Юли 18, 2024, 20:55:24 »
Естествено че е китайски, американците нямат технологичния капацитет. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7672 -: Юли 18, 2024, 20:58:24 »
Quote (selected)
Сикрет сървис арестува мъж в лудница в САЩ. Искал да коли Байдън
...
Според съдебните документи 39-годишният Джейсън Алдей от Куинси е обвинен в отправяне на заплахи срещу Байдън и федерални служители.

Любопитното в случая е, че той е отправял заплахите от… психиатрично заведение в Талахаси, Флорида, и то в публикации в социалните мрежи.

Агент на Сикрет сървис на САЩ разпитал Алдей на 1 юли, след като служител в заведението, където обвиняемият е бил пациент, се свързва с него по повод твърденията на Алдай,

че не харесва Байдън и иска „да го убие, да му пререже гърлото“.
https://www.faktibg.com/%D1%81%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6-%D0%B2-%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2/
 :surr:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7673 -: Юли 18, 2024, 21:29:48 »
***



« Последна редакция: Юли 18, 2024, 21:35:15 от AnonimusBG »

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7674 -: Юли 18, 2024, 21:34:45 »
Quote (selected)
Сикрет сървис арестува мъж в лудница в САЩ. Искал да коли Байдън
...
Според съдебните документи 39-годишният Джейсън Алдей от Куинси е обвинен в отправяне на заплахи срещу Байдън и федерални служители.

Любопитното в случая е, че той е отправял заплахите от… психиатрично заведение в Талахаси, Флорида, и то в публикации в социалните мрежи.

Агент на Сикрет сървис на САЩ разпитал Алдей на 1 юли, след като служител в заведението, където обвиняемият е бил пациент, се свързва с него по повод твърденията на Алдай,

че не харесва Байдън и иска „да го убие, да му пререже гърлото“.
https://www.faktibg.com/%D1%81%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6-%D0%B2-%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2/
 :surr:

Ха не помните ли че Тагарев щеше да го убива един бездомник написал нещо в мрежата и той се беше н**кал.
Спасиха го тогава. Хванаха бездомника.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7675 -: Юли 19, 2024, 03:37:38 »
Както казах по-горе, други са науките, които могат да стигнат до истината :angry-smiley-014:
За по-недосетливите като мен, кои са тия други науки?
А лъжите на летописци и хроникьори могат да бъдат разобличени от науки, които нямат нищо общо ни с механика на флуидите, ни с теория на вероятностите, нито с врачки и действащи или недействащи пилоти.

Тези, които изследват неща, които не могат или тогава не са могли да бъдат фалшифицирани. Или са могли, но не е направено поради времеви, икономически съображения. Или защото никой тогава не е и предполагал какви "чудеса" ще бъдат възможни след хиляди години.
Засега ще те оставя сам да се сетиш кои науки отговарят на тези условия.

Ако сега Русия загуби войната със Запада, ще бъде окончателно унищожена. Няма да се подлъжат да я оставят полужива като при Елцин. И всички хартиени, електронни и пр. доказателства за нейната история ще бъдат също унищожени или фалшифицирани. А на поколенията идиоти по света ще бъдат разказвани истории като от "Властелина на пръстените". Където благородните герои от Запада унищожават тъпите и грозни чудовища от Московския Мордор и техния зъл господар Путин от Сауронската династия. И идиотите ще вярват, и ще са сигурни, че са отличници по история.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7676 -: Юли 19, 2024, 10:54:13 »
С втория абзац съм на 100% съгласен!
Колкото до науките, точните науки ли?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7677 -: Юли 19, 2024, 12:35:30 »
То само погледнете какво учат днес за социализма и турското робство, че все още има живи участници за първото. А след две поколения какво ще е?
И твърдите, че историята се базира на дела и документи?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7678 -: Юли 19, 2024, 12:40:58 »
Историята като наука – да, но това, което преподават сега не е история, а пропаганда на ИмперияТА, възползвала се от капитулацията на СССР. Сега разбирате ли защо в научнофантастичните си романи Иван Евремов счита историята за най-важната наука и експедицията до планетата Торманс в романа "Часът на бика" се ръководи от историчката Фай Родис? Борбата за историческата истина е страшна! По Оруел: който владее миналото, владее бъдещето; който владее настоящето, владее миналото.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7679 -: Юли 19, 2024, 13:09:32 »
Истории.
Винаги е било пропаганда.

Quote (selected)
Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,

който донесе безбройни беди на войските ахейски,

прати в подземното царство душите на много герои,

тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета,

пир за грабливите птици. Тъй волята Зевсова стана,

след като в свада жестока се скараха и се разделиха

мощният цар Агамемнон и вождът Ахил богоравен.

Кой от безсмъртните беше ги хвърлил към грозната разпра?

Богът, потомък на Лета и Зевса. Разсърден на царя,

болест коварна изпрати сред стана и мряха войските,

тъй като цар Агамемнон обидил бе жреца му Хриза.

Старият Хриз бе дошъл при ахейските кораби бързи

с откуп богат да измоли от плен дъщеря си любима.

И хукнал Шлиман след хиляди години да търси делата и личните документи на Аполон Подхълмов Чумодържец  :i_laughing:
*********   ✹    *********