Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 03:43:37

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 767910 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7680 -: Юли 19, 2024, 13:29:17 »
Няма как само това, което нас са ни учили, да е наука история, а всичко останало шменти капели. Тук се заблуждавате.
Що не взехте да изгледате поне 15-минутното видео от Искажение истории, пък да покоментирате.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7681 -: Юли 19, 2024, 13:33:53 »
То само погледнете какво учат днес за социализма и турското робство, че все още има живи участници за първото. А след две поколения какво ще е?
И твърдите, че историята се базира на дела и документи?
Преди време заглеждам някакво криминале по телевизора. Някакви феберейци гонят някакъв психопат, който избива черни, мексиканци, китайци и пр. Оставя бележка, че иска да отърве родната си земя от пришълци. Само някакъв младок от екипа се учуди: "Ама тогава индианците защо?" Другите го изгледаха със съжаление. И те така, те.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7682 -: Юли 19, 2024, 16:43:28 »
Няма как само това, което нас са ни учили, да е наука история, а всичко останало шменти капели.
Нас не са ни учили на цялата известна история, защото тя е огромна и цял живот не можеш я научи. Така че част от това "всичко останало" също е история, но тази нацистка пропаганда, която им втълпяват сега, да ме прощаваш, няна нищо общо с историята.

Най-важното при нашето обучение по история не бяха дори фактите, които учехме, а процесите и закономерностите. Т.е. отговорът на въпроса "Защо", както пределно кратко го формулира моят велик учител по история Иван Хинев. А другият въпрос, който формулира великият директор на варненската обсерватория Николай Петров, е "Как?". И нито едно основание нямам да се съмнявам нито в историческия материализъм, който са ми преподавали още от V клас, нито в астрономията. Всичко преживяно оттогава потвърждава правотата на моите учители.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7683 -: Юли 19, 2024, 16:53:21 »
То само погледнете какво учат днес за социализма и турското робство, че все още има живи участници за първото. А след две поколения какво ще е?
И твърдите, че историята се базира на дела и документи?
Препоръчвам да се прави разлика - съществена е - между науката история и употребите й (спекулации по същество) за пропаганда на поредната господстваща идеологическа доктрина. Няма как да не сте забелязали, че на такива употреби (спекулации) са подложени и физиката, и химията (въглеродни отпечатъци), и биологията (хеле пък що се отнася до биологичния пол), и климатологията (затоплизъм), и философията, и литературата, и...
Ако тази разлика не се разбира, налице е Ганковото кафене.
Точно учебниците са най-убедителното доказателство - какво точно и как да се учи, се спуска, подробно описано, от МОН, където за целта се назначават специално подбрани комисии, чийто състав е неслучайно най-дълбоко пазената тайна (не се шегувам).
Що се отнася до историята конкретно, последните прилични учебници са от 90-те години.
П.П. Шлиман е бил любител, от такъви любители е пропищяла цялата професионална археология от 19 век насам.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7684 -: Юли 19, 2024, 18:10:31 »
Не знам що ни един защитник на историята не коментира краткото видео.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7685 -: Юли 19, 2024, 19:01:39 »
Tоя Кунгуров, изглежда, е един от многото опровергатели на историята. Бил е в затвора за оправдаване на "Ислямска държава".

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7686 -: Юли 19, 2024, 19:06:56 »
То само погледнете какво учат днес за социализма и турското робство, че все още има живи участници за първото. А след две поколения какво ще е?
И твърдите, че историята се базира на дела и документи?
Препоръчвам да се прави разлика - съществена е - между науката история и употребите й (спекулации по същество) за пропаганда на поредната господстваща идеологическа доктрина. Няма как да не сте забелязали, че на такива употреби (спекулации) са подложени и физиката, и химията (въглеродни отпечатъци), и биологията (хеле пък що се отнася до биологичния пол), и климатологията (затоплизъм), и философията, и литературата, и...
Ако тази разлика не се разбира, налице е Ганковото кафене.
Точно учебниците са най-убедителното доказателство - какво точно и как да се учи, се спуска, подробно описано, от МОН, където за целта се назначават специално подбрани комисии, чийто състав е неслучайно най-дълбоко пазената тайна (не се шегувам).
Що се отнася до историята конкретно, последните прилични учебници са от 90-те години.
П.П. Шлиман е бил любител, от такъви любители е пропищяла цялата професионална археология от 19 век насам.

Светице дръпни се.
Аз навремето се опитах да споря с последователи на новата хронология на Фоменко.
Напълно безсмислено е..

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7687 -: Юли 19, 2024, 19:11:12 »
Tоя Кунгуров, изглежда, е един от многото опровергатели на историята. Бил е в затвора за оправдаване на "Ислямска държава".
Нещо по видеото имаш ли да коментираш?
Чакам интелигентни и мислещи отговори.
Абе, извинявам се, така да се каже колеги, ама вие не можете ли да изгледате 15 минутно видео и да пишете кое не е така. А, Лъчо? Ако беше поне отворил видеото, щеше да знаеш, че тоя Кунгуров не е оня. Ма не, първо си пуснал гугъл.. Що?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7688 -: Юли 19, 2024, 19:14:41 »
Пуснах го, изгледахпървите минути и видях, че май е същият. На оная снимка просто е по-млад и още не е оплешивял и не си е обръснал брадата. (Може и да греша.)

Ако започна да гледам всички видеота на всички опровергатели на исторята, няма да ми стигнат много животи. Какъв смисъл има да се опровергават опровергателите?

Повече по тая тема няма да пиша тук, защото тя е за САЩ, а ние я оцапахме здравата (добре, добре, аз я оцапах, ти не си, спокойно!).
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 19:24:58 от lucho »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7689 -: Юли 19, 2024, 19:24:29 »
Ми ти щом единия от другия по физиономия не си могъл да отличиш, как даваш компетентни мнения по всичко?
Аз исках да коментираш доводите му, ти коментираш физиономии и пак си се оплел.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7690 -: Юли 19, 2024, 19:26:36 »
Не съм компетентен по въпросите, които той засяга. Съжалявам, че влязох в спор с теб. Това беше груба грешка. Няма да я повтарям повече...

И не давам компетентни мнения по всичко. Както всички хора греша, затова като ми четеш мненията, имай предвид, че най-вероятно са грешни.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7691 -: Юли 19, 2024, 19:30:54 »
Е как нищо да не разбираш, две физиономии напълно различни, гуглил си и си решил, че са едни и същи. Не разбираш да различиш две физиономии на различна възраст ли?
Ми не можеш да защитаваш каквото и да било и напълно и тотално да отказваш каквато и да било нова информация, това е догматизъм.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7692 -: Юли 19, 2024, 19:38:20 »
Quote (selected)
Дълбоката Държава може да направи опит за почти всичко до ноември. Локдауни, войни, нови убийства на политици, включително на Байдън, почти всичко. Трудно все още намирам думи, за да изкажа колко много непрежалимо неочаквано нещо е ПРОВАЛЪТ на перфектния план за публичното убийство на Тръмп.

ДД е в отчаяние и много силен ступор заради този неуспех. Избавлението на Тръмп пък предизвиква отключване на неподозирани сили в света, които все още не знаят какво да правят в тази критично нова ситуация, при която планираното доведе само до…..една лепенка на дясното ухо. Всичко може да се случи оттук насетне до 5 ноември.
Анастасия Гешева

https://pogled.eu/%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b1%d0%be%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b4%d1%8a%d1%80%d0%b6%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d0%be%d0%bf%d0%b8/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7693 -: Юли 19, 2024, 19:40:18 »
Е как нищо да не разбираш, две физиономии напълно различни, гуглил си и си решил, че са едни и същи. Не разбираш да различиш две физиономии на различна възраст ли?
Марк Твен често получавал фотографии от хора, които твърдели, че приличат на него. На един подобен досадник той благодарил с думите: "Вашият портрет прилича на мен повече отколкото самият аз. Дадох да му направят рамка и ще го употребявам занапред при бръсненето си вместо огледало."
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 19:47:08 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7694 -: Юли 19, 2024, 19:50:39 »
Quote (selected)
Висш командащ от САЩ предлага нов „план Маршал“ за Латинска Америка за противодействие на Русия и Китай
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/vissh-komandast-ot-sast-predlaga-nov-plan-marshal-za-latinska-amerika-za-protivodeistvie-na-rusia-i-kitai
Мисля да е частично права!
Ще трябва нов „план Маршал“, ама за САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7695 -: Юли 19, 2024, 21:05:54 »
Днес някъде прочетох че Щатите са примерно 5% от населението на планетата, а употребяват около 25% от наркотиците на земното кълбо.
Богато живеят. Докога?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7696 -: Юли 19, 2024, 21:52:18 »
По-голямата част от охраната на Тръмп по време на опита за убийството му е била от Департамента за вътрешна сигурност, а не от Тайната служба
Цитат на: Joshua David Hawley
Whistleblowers tell me that MOST of Trump’s security detail working the event last Saturday were not even Secret Service. DHS assigned unprepared and inexperienced personnel.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7697 -: Юли 19, 2024, 21:53:38 »
Богато живеят. Докога?

Докато пукнат!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7698 -: Юли 20, 2024, 03:12:31 »
Напълно безсмислено е..
Прав си. 😉

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7699 -: Юли 20, 2024, 10:56:02 »
Президентът на САЩ Джо Байдън е уверен в победата въпреки нарастващите съмнения относно пригодността му като кандидат за президент. В петък 81-годишният политик обяви, че иска да възобнови назначенията си в предизборната кампания следващата седмица след корона заболяването си. "Заедно ще победим", заяви той.   :0005:
 :popcorn:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7700 -: Юли 20, 2024, 11:37:54 »
Бе не знам, мярнах какво прави жена му след дебата с Тръмп. Ходеше по сцената и ръкопляскаше силно, Браво, Джо, браво, отговори на всички въпроси.
Като малко дете на квартална вечеринка, беше жалко и тъпо.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7701 -: Юли 20, 2024, 12:07:15 »
...А ако забележи, че POTUSът леко приллекне и се напъне, бързо го хваща за ръката и го извежда преди да се размирише. Джил е пет пъти по-ненормална, защото тоя байчо вече има нужда от специални грижи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7702 -: Юли 20, 2024, 12:20:53 »
Барбара Марсиняк от Звездите ми го говорят отдавна подмята за жена му. Байдън че е куку, ясно, ама жена му, ако го обичаше наистина, щеше ли да го остави да се излага пред целия свят, вика тя...
Пък май в Куклы наследника Тутти май беше разказваха много интересна история за тях двамата.
https://www.1tv.ru/shows/kukly-naslednika-tutti/vypuski/bayden-evolyuciya-lzheca-kukly-naslednika-tutti-vypusk-ot-27-03-2023
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7703 -: Юли 20, 2024, 12:29:06 »
Кайле, взеха да свършват конспирацията. Вместо теории - факти, факти, факти...

П.П. Не знаех това предаване. Много интересно! Благодаря
« Последна редакция: Юли 20, 2024, 12:52:21 от Kole »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7704 -: Юли 20, 2024, 17:00:23 »
Президентът на САЩ Джо Байдън е уверен в победата въпреки нарастващите съмнения относно пригодността му като кандидат за президент. В петък 81-годишният политик обяви, че иска да възобнови назначенията си в предизборната кампания следващата седмица след корона заболяването си. "Заедно ще победим", заяви той.   :0005:
 :popcorn:
А каза ли кой ще бъде победеният?  :think:

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7705 -: Юли 20, 2024, 17:13:57 »
В САЩ състезанието е между двама кандидати-жертви. Единият е жертва на правосъдието и тероризма, а другият - на седем хронични болести + ковид19.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7706 -: Юли 20, 2024, 17:45:25 »
Президентът на САЩ Джо Байдън е уверен в победата въпреки нарастващите съмнения относно пригодността му като кандидат за президент. В петък 81-годишният политик обяви, че иска да възобнови назначенията си в предизборната кампания следващата седмица след корона заболяването си. "Заедно ще победим", заяви той.   :0005:
 :popcorn:
Болдваното направо звучи комично - какви съмнения, Боже мой?!
Ама щом е пригоден за действащ президент (очевидно така считат, щом го крепят на този пост в това състояние), защо пък да не е пригоден за кандидат?
Кайли, относно жена му си мисля, че не става дума за липса на чувства, а за зависимост - изборът не е нито неин, нито на Байдън, не той управлява и взема решенията, съответно и семейството му съобразява именно този факт (предвид състоянието му, позволих си да го окачествя като факт, а не като подозрение).
Ама световният хегемонбандит явно може да си позволи този позор, в нормална държава (каквато общо взето бяха и САЩ преди години с някои изключения) това щеше да е абсолютно неприемливо.   

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7707 -: Юли 20, 2024, 19:19:32 »
С риск да се повторя (ако е така - извинявам се):
През 2016 една "тукашна" рускиня ме попита какво мисля за тогавашните кандидати. Отговорих, че е много тъжно в такава голяма държава да не могат да намерят 2-ма читави. Сега е дори по-зле. Изборът по модела "по-малкото зло" е винаги отрицателен.
Може би така и трябва т.е. да няма читав кандидат, знам ли? :think:

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7708 -: Юли 20, 2024, 19:44:52 »
С риск да се повторя (ако е така - извинявам се):
През 2016 една "тукашна" рускиня ме попита какво мисля за тогавашните кандидати. Отговорих, че е много тъжно в такава голяма държава да не могат да намерят 2-ма читави. Сега е дори по-зле. Изборът по модела "по-малкото зло" е винаги отрицателен.
Може би така и трябва т.е. да няма читав кандидат, знам ли? :think:

И аз това не мога да си го обясня.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7709 -: Юли 20, 2024, 19:47:08 »
Читавите кандидати не могат да пробият. Така е направена цедката. Но заместникът на Тръмп май изглежда читав все пак.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7710 -: Юли 20, 2024, 20:07:46 »
Читавите кандидати не могат да пробият. Така е направена цедката. Но заместникът на Тръмп май изглежда читав все пак.

Май е така.
Тръмп хитро изкара коз от ръкава.
Дори и да умре следващия след него е още по-голям тръмпист.
Шаш и паника в гарнизона така да се каже.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7711 -: Юли 20, 2024, 20:14:00 »
Може би от 30 или 25 минута Скот Ритър обяснява що става така
https://www.youtube.com/watch?v=oh08ZEwEYqc
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7712 -: Юли 21, 2024, 12:21:59 »
Снощи излезе видео, заместникът е тясно свързан с друг клан, пак с военната промишленост, той го е издигнал, дал му е 15 млн да стане сенатор и пр. Щели да спират войната в Украина, за да почнат с Иран.
Айзенхауер, не знам тук ли го гледах вчера, предупреждавал за военно-промишления комплекс, от втората световна насам той води света и непрекъснато прави войни заради паричките. Отърване няма.

JD Vance Deep Ties To The Surveillance State! w/ Whitney Webb!
https://www.youtube.com/watch?v=sGySygy0LWs&t=2012s

Междувременно разправяха, че военно-промишленият комплекс е изцяло приватизиран, частниците не щат да създават нови мощности, щото не знаят дали ще им се изплатят, оръжията са некачествени за новия тип войни, малки количества и нато си заминава. Хем си заминава, хем тия палят още войни, за да печелят.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7713 -: Юли 21, 2024, 14:06:43 »
Огромная ставка на понижение против компании Дональда Трампа была сделана за несколько дней до покушения

Това е 100% сигурно доказателство, че покушението срещу Тръмп е организирано от Тях, не от самотния нещастник - мюре, Те никога не пропускат случй, да направят пари, дори от атентати, организирани от Тях самите, и това ги издава, това е техният почерк. Така беше и с кулите - близнаци на 11.09.2001.
Ние си ги избрахме!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7714 -: Юли 21, 2024, 16:01:54 »
Междувременно разправяха, че военно-промишленият комплекс е изцяло приватизиран, частниците не щат да създават нови мощности, щото не знаят дали ще им се изплатят, оръжията са некачествени за новия тип войни, малки количества и нато си заминава. Хем си заминава, хем тия палят още войни, за да печелят.
Приватизиран е на 100%. Работят само след гарантирана поръчка, т.е. след като получат аванс (пример нашите Ф-ки). За развойна дейност собствени пари не инвестират. Всички големи и дългосрочни проекти/поръчки са по държавни програми. С други думи и при успех и при провал фирмата не губи нищо, само може да спечели. В най-лошия случай са си покрили текущите разходи. Печалбите които залагат са от 200% нагоре. Те затова е толкова важно "драпането" постоянно да има нови "проекти".

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7715 -: Юли 21, 2024, 16:08:16 »
Ми тогава държавата не им дава пари за разширение на производството и за развойна дейност. Скот Ритър и другите се кълнат, че в момента си измитат натрупаното по складовете и няма ново повишено производство в сравнение с преди. Още по-странно се получава..
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7716 -: Юли 21, 2024, 16:57:54 »
Не знам как е в САЩ, как е във Франция, но българската частна компания, която произвежда най-много голямокалибрани боеприпаси в момента приема поръчи за след 2027 год.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7717 -: Юли 21, 2024, 17:00:19 »
Радост, божествени искрици  :c0301:
https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=ode+of+joy&&mid=26BD462537F0115A032C26BD462537F0115A032C&mmscn=stvo&FORM=VIRE

Ready for Round 2: Why we Need Hillary more than ever
    :popcorn:
https://thehill.com/opinion/campaign/4780301-hillary-clinton-2024/

Снимка можете да си намерите сами.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7718 -: Юли 21, 2024, 17:14:14 »
Ми тогава държавата не им дава пари за разширение на производството и за развойна дейност. Скот Ритър и другите се кълнат, че в момента си измитат натрупаното по складовете и няма ново повишено производство в сравнение с преди. Още по-странно се получава..
От една страна държавата няма явно пари и да си купи хартия да напечата нови.
От друга страна бизнеса не иска да инвестира в такива производства, това са тежки машиностроителни предприятия с висок риск, няма и инженери, работници, суровини ( стотици хиляди тонове суровини ).
Виж за "разработка" на хипердупер оръжия сглобени в лаборатория ще се избият кой да лапне поръчката.
Даже самолети и самолетоносачи се оказват нискотехнологични изделия и няма сериозно лобиране да се отпускат пари за тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7719 -: Юли 21, 2024, 17:35:46 »
Ми тогава държавата не им дава пари за разширение на производството и за развойна дейност. Скот Ритър и другите се кълнат, че в момента си измитат натрупаното по складовете и няма ново повишено производство в сравнение с преди. Още по-странно се получава..

Аз не виждам противоречие.
От скромен личен опит: Тук пари за изследователска и развойна дейност никой не дава, ей така изобщо, в "името на науката". Всичко е само след одобрен проект т.е. поръчка. Няма тук НИИ значи. Показателен е факта, че режат дори бюджета на НАСА, гордостта на нацията. Единственото изключение са групите студенти в колежи и университети, но това е пак след "външно" финансиране: Корпрация/фирма дава някакви пари на някой професор да им направи проучване и/или прототип. Той събира млади ентусиасти и те почват да "копат". За професора допълнителен доход и референции, за студентите - по-лесно взимане на изпита и полезни контакти в бъдещето търсене на работа. За "Измитането" на складовете": ами няма нищо по-сладко да се освободиш от залежалата стока. Ако има нужда ще се произведе нова. Допълнителен бонус - даваш каквото имаш в наличност. "Гладните" не могат да имат претенции за менюто, когато са на опашката за супа.

Един пример за "развойната" дейност тук: През 2002-2003 Форд имаха някакво програма/споразумение с университета в Мадисън (UW Madison) за разработка на хибридни абтомобили и велосипеди. Наричаше се Future Truck. Форд осигури всичко - и автомобилите и велосипедите, а със сигурност и пари за университета. Групата студенти трябваше да предложат и да направят действащи прототипи на хибридно задвижване. Направиха ги и дори участваха на някакво студентско изложение с тях. Форд си получи документцията и прототипите, а синът ми (участник в групата) - 1 прототип на колело с акумулатор и намери 1-вата си работа. И вълкът сит и агнето цяло значи.  :)))

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7720 -: Юли 21, 2024, 17:38:53 »
Производителите на оръжие все пак не могат да не си задават въпроса: Ами ако "водещите политици" след някоя и друга година проумеят неизбежността от безумието "ядрен апокалипсис" и настъпи период на намаляване на напрежението, какво ще стане с огромните им инвестиции за разширяване и усъвършенстване на военната промишленост и нейните изделия, влагани в момент на конфронтация, като сегашния? Естествено е частникът да се въздържа от спонтанни решения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7721 -: Юли 21, 2024, 17:54:10 »
Складовете са ометени, а почти никой от НАТО-вските ни дружки не е обявил поръчки за запълването им, щото, мерак има, ама пари няма.
Бачо спомена че нашите заводи са ангажирани за 3 години напред, предполагам за спешни доставки.
За попълване на погребите ще трябва четвърт век с това темпо.
Инвестицията е рентабилна - има дълъг хоризонт.
Пари също има, няма изпълнители на ниско ниво - строители, механици за машините, сградите, после почваме да нямаме работници и технически персонал в рисковите производства.
Накрая нямаме и суровини за производство на снаряди, ракети, дронове.
Това са алуминий, стомани, взривни вещества.
Няколко дрона по за десетина милиона ще сглобят с един тир суровини.
Милион дрона за 100 долара няма кой да сглоби и да достави материалите, поне не и в САЩ.
Китайците ще се справят и се справят.
« Последна редакция: Юли 21, 2024, 18:28:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7722 -: Юли 21, 2024, 17:55:21 »
Ако има нужда ще се произведе нова.
Да де, ама проблемът е, че нямат време да произвеждат нова. Русия произвежда на ден толкова, колкото цялото нато за година. Примерно, не е точно така, ама не помня точните числа.
И за да станат наравно с Русия, трябва да произвеждат 100 пъти повече. Ама Русия всичко е още държавно и отдавна и бързо се е преустроила, докато в сащ всичко е частно и никой не ще да се преустройва.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7723 -: Юли 21, 2024, 17:58:42 »
Кайли, и в РФ нищо от производственият капацитет вече не е държавно, в Китай също.
Повечето проектантски бюра, даже и за самолети са частни организации, някой  листвани на борсата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7724 -: Юли 21, 2024, 18:00:17 »
Военната им промишленост е държавна, не е приватизирана. Всички експерти го казват.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7725 -: Юли 21, 2024, 18:02:41 »
От скромен личен опит: Тук пари за изследователска и развойна дейност никой не дава, ей така изобщо, в "името на науката". Всичко е само след одобрен проект т.е. поръчка. Няма тук НИИ значи. Показателен е факта, че режат дори бюджета на НАСА, гордостта на нацията.

Но не било така. Много от големите открития в електрониката/физиката/компютрите (транзистори, интегрални схеми, езици за програмиране и т.н.) са правени в лаборатории на големи компании (AT&T, Bell, IBM,...) когато на човека са му казвали: ето ти тук едни (хубави) пари, прави квото щеш и както щеш. Пълна свобода на изследователя, със съответните резултати.

А за НАСА направо не ми говори. Много, много години повечето от мойто финансиране идваше от НАСА. Някъде след 2012 процента на одобрените проекти започна да спада , и стигна до около 12%, което е ужасно. Смята се, че здравословният процент на одобрени проекти е около 25% -- има достатъчно пари за добри проекти и се поддържа ниво на конкуренция и състезание за да напредва науката. В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7726 -: Юли 21, 2024, 18:10:16 »
В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.
И сега искат да воюват, ама няма с какво. Няма количество, а няма и съвременни оръжия, оръжията са бутикови, скъпи и неефективни.
А няма вече и специалисти.
Въпросният Кунгуров дава доказателства за деградацията на човечеството за последните 200 години. Ама няма нужда от него, деградацията е пред очите на всички над 50...
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7727 -: Юли 21, 2024, 18:40:21 »
В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.
И сега искат да воюват, ама няма с какво. Няма количество, а няма и съвременни оръжия, оръжията са бутикови, скъпи и неефективни.

А няма вече и специалисти.

Въпросният Кунгуров дава доказателства за деградацията на човечеството за последните 200 години. Ама няма нужда от него, деградацията е пред очите на всички над 50...

Малко се е изхвърлил Кунгуров - деградацията започна да се вижда (а според мен и се появи) след изчезването на социалистическият блок. Спомни си за полюциите на Франсис Фукуяма за края на историята.

Все пак преди 200 години във Великобритания течеше индустриална революция. Ако Кунгуров защитава тезата, че индустриалната революция е деградация на цивилизацията - ами не е прав, според мен.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7728 -: Юли 21, 2024, 18:59:22 »
Кунгуров защитава тезата, че Александрийската колона и Ермитажа днес няма да могат да ги сътворят и че не са сътворени така, както ни ги представя историческата наука.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7729 -: Юли 21, 2024, 19:10:11 »
Quote (selected)
деградацията е пред очите на всички над 50...
Типичен междупоколенчески конфликт.
Имало го е преди 100 години, преди 1000, почти сигурно и преди 10 000.
На 50 години си достатъчно живял и видял да си мислиш че ако имаше още няколко силни години щеше да си направил пробив.
След теб идват млади, с нови навици и знания които не споделяш напълно.
За нас е деградация, да не забравяме че след хиляди такива "деградации" се е стигнало до това което сме днес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7730 -: Юли 21, 2024, 19:24:57 »
Кунгуров защитава тезата, че Александрийската колона и Ермитажа днес няма да могат да ги сътворят и че не са сътворени така, както ни ги представя историческата наука.

Александрийската колона е правена, да речем, преди 2000 години. Ама Ермитажа ни е почти съвременник, няма да се учудя проектите и чертежите да са в някое закътано чекмедже. Но си права, че ако решат да го правят, сигурно ще могат, но ще струва колкото националния доход на България, примерно.

В САЩ първоначалната националната система от магистрали е строена от средата на 50-те до около средата/края на 70-те (има много допълнения след това, разбира се). Цената е била около 120 милиарда за около 50 хиляди км. Но това включва отчуждаването на много земи в големите градове (скъпо!), и други. Сега за 120 милиарда нищо не можеш да построиш. Например едно парче от новата магистрала I-11 е 25 км и струва 320 милиона

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7731 -: Юли 21, 2024, 19:26:12 »
Това са бърборения, буратино. Стига вече. Деградацията е видна. Ако са пращали космонавти на луната, днес не могат, чертежите изгубени, а умните хора къде са? Реакторите във Франция нямат хора да ги поправят, а как са ги строили навремето.
Образованието създаде банкери, продавачки, менижерки и програмисти. Звездоброецът по-горе го е обяснил много добре. Западът деградира страшно. Армиите, за тях да не говорим. Навсякъде офиспланктон.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7732 -: Юли 21, 2024, 19:29:28 »
Александрийската Колона на Дворцовия площад издигната в чест на победата на руските оръжия над Наполеон в Отечествената война от 1812 година..
Обяснява, че няма как да е създадена без "цифров станок".
И много други сметки прави и обяснява от инженерна гледна точка що това или онова няма как да стане по начина, по който ни учи историческата наука.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7733 -: Юли 21, 2024, 19:29:38 »

Малко се е изхвърлил Кунгуров - деградацията започна да се вижда (а според мен и се появи) след изчезването на социалистическият блок. Спомни си за полюциите на Франсис Фукуяма за края на историята.

Изчезването на соца се отрази много неблагоприятно на капитализма. Мое лично мнение. Няма комкуренция, няма мотивация. С един кон кушия не става.... А за простолюдието (common people) съвсем зле: преди "пускаха" по нещо. Малко, но го имаше. Да не би да си помислят хората, че при онези "оттатък" е по-добре. Сега - йок, ние сме шампионите - защо да се охарчваме излишно? :think:
« Последна редакция: Юли 21, 2024, 19:39:29 от peniko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7734 -: Юли 21, 2024, 19:33:06 »
Quote (selected)
Това са бърборения, буратино. Стига вече. Деградацията е видна. Ако са пращали космонавти на луната, днес не могат, чертежите изгубени, а умните хора къде са? Реакторите във Франция нямат хора да ги поправят, а как са ги строили навремето.
Сигурна ли си че това не е задънен клон от еволюцията?
Аз имам съмнения че технологичното развитие е единственият Път.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7735 -: Юли 21, 2024, 19:34:30 »
За нас е деградация, да не забравяме че след хиляди такива "деградации" се е стигнало до това което сме днес.
С тази разлика, че едно време на 50 години повечето вече са били под земята, че за 50 години ние изядохме половината от това, което природата е произвела за милиони години и че от лакомия има вероятност да се самоунищожим. Ако има истински напредък, той изглежда не е в мисленето.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7736 -: Юли 21, 2024, 19:35:15 »
Не ти разбрах мислата. Така или иначе, това е явна и очеизвадна деградация. Това, което преди 50 години са построили, ние сега не можем даже да ремонтираме.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7737 -: Юли 21, 2024, 19:41:54 »
Деградация разбира се има, в САЩ са се загубили знанията за обновяване на ядрените оръжия, трябва да се изобретяват наново. Освен това, правете разлика между откритие и изобретение, откритие е физичният принцип на светодиода, изобретение е белият светодиод.

Пряк ефект от либерализма, което не носи печалби, трябва да умре, вижда се и у нас, няма майстори на обувки например, всичко е индустриализирано и технологизирано, съответно фалшифицирано, никой не произвежда качествено, защото корпорация означава картел.

Ядем, пием, обличаме се в боклуци и като няма с какво да сравниш, не знаеш че си боклук сред боклуци.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7738 -: Юли 21, 2024, 19:42:05 »
Мислех си това което писа Змея.
Има логика, има обаче и друго.
Хората са живеели 40 години, но на 13 са ставали пълноценни, на 40 се е случвало да имат и внуци.

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7739 -: Юли 21, 2024, 19:44:41 »
Quote (selected)
Деградация разбира се има
Има промяна, много от нещата не ми харесват, но едва ли аз или вие ще сме съдниците кое е за добро или за лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!