Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 02:31:58

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 767863 пъти)

Звездоброец и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7740 -: Юли 21, 2024, 19:54:07 »
Quote (selected)
Деградация разбира се има
Има промяна, много от нещата не ми харесват, но едва ли аз или вие ще сме съдниците кое е за добро или за лошо.

Сирене от палма не е ли деградация? Или ГМО домат с израелски ген? Или затъпителните реформи в образованието?

Има и друго, и науката и техниката в реалния ни свят имат някакви граници, не може да има постоянен прогрес, лошото е, че се заличава добрия натрупан човешки опит, в името на повече власт и пари. Впрочем, деградацията е и преднамерена и богато финансирана.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7741 -: Юли 21, 2024, 19:59:12 »
Възможно е.
Говори се че преди нас е имало няколко цивилизации на Земята, всяка е стигала до крах, последнта с потоп.
Май не са били само технологични, но не са стигнали до където са се запътили.
Няма да сме там да разберем дали случващото се не е част от по-голям цикъл.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7742 -: Юли 21, 2024, 20:04:52 »
Не става въпрос за кое е добро или лошо, става въпрос за деградация на знанията и уменията. Само за последните 50 години. А Кунгуров говори за последните 200. А какво да кажем за как са строени катедралите, а пирамидите, а храмовете в Камбоджа, римските пътища и мостове стоят вече 2000 години, а Кападокия, а Петра...
Но и да не стигаме дотам. Последните 50 години очите ще ни извадят. Ние сме част от тоя цикъл и той е в самия си край.
И не става въпрос, че е имало предишни високоразвити цивилизации даже, става въпрос, че нашата деградира, а не, както ни учи историята, се развива.
Евреите, впрочем, са убедени, че живеем в последните времена. В буквалния смисъл.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7743 -: Юли 21, 2024, 20:07:00 »
Кайли, и в РФ нищо от производственият капацитет вече не е държавно, в Китай също.
Повечето проектантски бюра, даже и за самолети са частни организации, някой  листвани на борсата.

Що се отнася до ВПК-то дори и частниците са под много жесток държавен контрол.
От началото на войната който не се справя го деприватизират.
Има не един и два примера вече.
Иначе пари дават и да има глад за нормални работници.
Предлагат се курсове за преквалификация и заплати за които преди няколко години нормалният работяга не можеше и да си помисли.
Възстановяват съветски заводи които ги бяха отписали.
При мен наблизо има нещо такова което беше западнало и може би продадено.
Сега бачка в режим 24/7. Боядисаха го. Вътре не зная какво има, но паркингът е пълен с коли.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7744 -: Юли 21, 2024, 20:12:03 »
В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.
И сега искат да воюват, ама няма с какво. Няма количество, а няма и съвременни оръжия, оръжията са бутикови, скъпи и неефективни.

А няма вече и специалисти.

Въпросният Кунгуров дава доказателства за деградацията на човечеството за последните 200 години. Ама няма нужда от него, деградацията е пред очите на всички над 50...

Малко се е изхвърлил Кунгуров - деградацията започна да се вижда (а според мен и се появи) след изчезването на социалистическият блок. Спомни си за полюциите на Франсис Фукуяма за края на историята.

Все пак преди 200 години във Великобритания течеше индустриална революция. Ако Кунгуров защитава тезата, че индустриалната революция е деградация на цивилизацията - ами не е прав, според мен.

Принце Кунгуров ми напомня за Новата хронология на Фоменко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7745 -: Юли 21, 2024, 20:13:17 »
Quote (selected)
а не, както ни учи историята, се развива.
Ако приемем че цивилизацията е цикъл, значи се развиваме, драпаме към края.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7746 -: Юли 21, 2024, 20:18:58 »
Не го знам кой е Фоменко, харесва ми логиката и неочакваните му гледни точки на Кунгуров. Не винаги уцелва, има чат пат и глупости, но винаги мисли, обръща, разглежда, мисли пак. И понеже има и инженерно образование, определено вижда ъгли, които на един историк не му правят впечатление.

Буратино, аз съм на друго мнение, подготвят Земята за пореден път, засяват ни, дават ни знания и обучение, пускат ни да пасем, ние за 10 или 100 или 1000 поколения успяваме да оакаме всичко, да деградираме, за забравим и да се самоизтрепем. Те идват, изчистват всичко пак, подравняват, подреждат, засяват, залесяват и пускат нов цикъл.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7747 -: Юли 21, 2024, 20:21:55 »
Кайли ево ти го.
https://chronologia.org/
Почети.
Мисля че ще си допаднете.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7748 -: Юли 21, 2024, 20:25:00 »
Quote (selected)
подготвят Земята за пореден път, засяват ни, дават ни знания и обучение, пускат ни да пасем, ние за 10 или 100 или 1000 поколения успяваме да оакаме всичко, да деградираме, за забравим и да се самоизтрепем. Те идват, изчистват всичко пак, подравняват, подреждат, засяват, залесяват и пускат нов цикъл
Не мисля че съм казал нещо различно.
Явно и тази "реколта" се оказахме недоносче.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7749 -: Юли 21, 2024, 21:08:56 »
Байдън май се е договорил с когото трябва и се е махнал.
Чакаме заместника му.
Общо взето се очакваше.
Беше въпрос нещо да се договорят за което естествено няма да разберем никога, но можем да съдим по това какво ще се случи по нататък.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7750 -: Юли 21, 2024, 21:09:18 »
Деградация разбира се има, в САЩ са се загубили знанията за обновяване на ядрените оръжия, трябва да се изобретяват наново. Освен това, правете разлика между откритие и изобретение, откритие е физичният принцип на светодиода, изобретение е белият светодиод.


Доколкото знам, истински бели светодиоди няма. Използва се УВ-диод  с луминисцентно покритие (старите луминисцентни лампи), едно такова жълтеникаво.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7751 -: Юли 21, 2024, 21:18:04 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7752 -: Юли 21, 2024, 21:20:00 »
Доколкото знам, истински бели светодиоди няма. Използва се УВ-диод  с луминисцентно покритие (старите луминисцентни лампи), едно такова жълтеникаво.

Това казвам и аз, има и синкави, зависи от луминофора.
Ние си ги избрахме!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7753 -: Юли 21, 2024, 21:30:51 »
Байдън май е поддържал Камала Харис.
Най-добрия вариант за Тръмп.
Май големите кинти са се прехвърлили към Тръмп.
Според мен нищо хубаво от това.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7754 -: Юли 21, 2024, 21:46:51 »
Раничко е за (полу)цигането.
Верно имаше Фрау, ама това след затубена война и окупация.
И половин век време.
 
Нема ли кой да каже на демократите, че колкото повече мърдат ......


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7756 -: Юли 21, 2024, 21:55:43 »
В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.
И сега искат да воюват, ама няма с какво. Няма количество, а няма и съвременни оръжия, оръжията са бутикови, скъпи и неефективни.

А няма вече и специалисти.

Въпросният Кунгуров дава доказателства за деградацията на човечеството за последните 200 години. Ама няма нужда от него, деградацията е пред очите на всички над 50...

Малко се е изхвърлил Кунгуров - деградацията започна да се вижда (а според мен и се появи) след изчезването на социалистическият блок. Спомни си за полюциите на Франсис Фукуяма за края на историята.

Все пак преди 200 години във Великобритания течеше индустриална революция. Ако Кунгуров защитава тезата, че индустриалната революция е деградация на цивилизацията - ами не е прав, според мен.

Принце Кунгуров ми напомня за Новата хронология на Фоменко.

Нищо чудно, той и Уве Топер защитава подобна теза.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7757 -: Юли 21, 2024, 22:03:49 »
Начи, не става въпрос за тези, човекът дава снимки, разсъждава по инженерски как може еди си какво да се направи и стига до извода, че това еди си какво няма как да е направено по начина, по който твърдят историците, щото и обяснява. Пусках видео за Ермитажа, което никой не пожела да изгледа и да опонира. Е такива дребни истории, разказани от инженер, не от историк.
https://www.youtube.com/watch?v=g369r88uDDk&list=PLjYmy_gU5G-zMSlWdUJXhx4O-ADytCg-S&index=12&t=6s
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7758 -: Юли 21, 2024, 23:11:18 »
Кайле, айде ще ти разкажа една реална история.
Значи има едни материали, геополимери им викат. Най общо амулосиликати. Като структори са подобни на някои камъняци.
Получават се от естествени материали, накакъв силикат, примерно пясък, накаква алумосулрозвина, примерно глена или още по добре каолин и алкален втвърсител.
Общо взето напослуедък са "гхит". Това по разни причини, примерно че геолозите, като изкл. спътниковите изследвания работа нямат, а те са много по наследство. Друго че има нисък въглероден отпечатък. Рли получаване на цимент се отделя много въгледвуокис.
Имаме и некво напористо, па и нагло франсе. И то не случайно. Те имат такъв институт и той нещо директорче.
Та тва франсе беше спекулирало че т.н. "геополимери" са известни от древността и доста строежи от известните с9а не да добиваш камъни и да ги обработваш, а направо са ги изливали на място. Та разбира се след такива твърдения, шумиха, след няколко години провериха обектите от неговите твърдения и всички са оказаха от натурален камък от кариерите. Има си вътре примерно насекоми и т.н.
Защо давам пример щото има секви теории. И тва ча некой е инжинер или дори титулован нищо не значи.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7759 -: Юли 21, 2024, 23:17:17 »
В резултат много кадърни млади хора напуснаха науката и отидиха в банките и IT.
И сега искат да воюват, ама няма с какво. Няма количество, а няма и съвременни оръжия, оръжията са бутикови, скъпи и неефективни.

А няма вече и специалисти.

Въпросният Кунгуров дава доказателства за деградацията на човечеството за последните 200 години. Ама няма нужда от него, деградацията е пред очите на всички над 50...

Малко се е изхвърлил Кунгуров - деградацията започна да се вижда (а според мен и се появи) след изчезването на социалистическият блок. Спомни си за полюциите на Франсис Фукуяма за края на историята.

Все пак преди 200 години във Великобритания течеше индустриална революция. Ако Кунгуров защитава тезата, че индустриалната революция е деградация на цивилизацията - ами не е прав, според мен.

Принце Кунгуров ми напомня за Новата хронология на Фоменко.

Нищо чудно, той и Уве Топер защитава подобна теза.

Ъхъ има ги такива достатъчно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7760 -: Юли 22, 2024, 00:26:23 »
Чак вече ми е смешно. Как пък един поне умник не се напъна да изгледа 15-минутно видео, че да обори по същество, а само траляла...
И какво, не е ле могло да изриват естествени камъни?
Тая тема не е за тук. Ама все хак ми е изумително
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7761 -: Юли 22, 2024, 07:37:34 »
Чак вече ми е смешно. Как пък един поне умник не се напъна да изгледа 15-минутно видео, че да обори по същество, а само траляла...
И какво, не е ле могло да изриват естествени камъни?
Тая тема не е за тук. Ама все хак ми е изумително

Какво всъщност трябва да се оборва на Кунгуров? Твърдението му, че не може да се построи Ермитажа? Александрийската колона? Какво точно?

Ами щом ги има построени, значи е можело. Това, че той не знае как са построени е нещо съвсем различно.

А че има забравени технологии - има. Например ние не знаем сега технологията за получаване на дамаска стомана, но това не значи, че навремето не е имало такива саби.

Между другото, няма нищо чудно или непознато при строежа на готическите катедрали. Много добре се знае защо са с такива форми. Съвсем друг е въпросът, че съвременните познания по механика и съпромат позволяват съвсем различни решения от онези по онова време.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7762 -: Юли 22, 2024, 12:43:18 »
На Кунгуров трябва да му се обори твърдението, че тия преди нас не са били по-неразвити от нас, както историята ни го представя, че няма как Александрийската колона да е била направена без струг и други такива. Примерно в 20-минутното видео, което никой не пожела да изгледа, твърди, че:
Няма как да се построи за 8 години.
Колоните са една към една същите, огромно количество.
Материалите им са различни, значи материалите са добивани на различни места и са правени в различни заводи, а после са докарани и всички са си влезли в поставките, изработвани на трето място.
Само за да се претича Ермитажа, трябват два дена, а за 8 години са били построени. Работната документация само колко време отнема. Високо ниво на инженерна грамотност изисква.
Всяка колона тежи минимум 20 тона и трябва да се качи на втория етаж, без съвременни кранове няма как даже да се качат, камо ли да се сложат и да легнат точно в поставките.
За да се създаде това, трябва да има поне развитие на нивото на СССР в последните години, да се разпратят по всички предприятия спесификации на поръчките, да се изпълнят така, че да паснат. Както примерно сглобяването на Москвич, чиито части се правят в различни места, после се сглобяват и пасват едно към едно.
Поне 10 години подготовка трябват, т.е. да се създадат стругове, специално оборудване, кранове, разработени технологии.
Строежът в Сочи представлява детска игра в сравнение с Ермитажа.
Колоните са такива и такива, това ръчно не може да се направи даже само за една колона, камо ли за огромно количество еднакви колони.
После за Атлантите. Майстор със 150 работника, един правил ръцете, един друго, после събрали и всичко на шест, много Атланти.
и т.н.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7763 -: Юли 22, 2024, 17:45:18 »
На Кунгуров трябва да му се обори твърдението, че тия преди нас не са били по-неразвити от нас, както историята ни го представя, че няма как Александрийската колона да е била направена без струг и други такива.
А защо непременно трябва? Нека си мисли каквото иска! Опровергателите не бива да се опровергават. Точно обратното – именно те са тези, които трябва да докажат твърденията си, и то с неободими доказателства, ако искат да бъдат приемани насериозно.
Quote (selected)
Примерно в 20-минутното видео, което никой не пожела да изгледа, твърди, че: Няма как да се построи за 8 години.
Чкай сега, за кой точно Ермитаж става дума? Виж какво пише в БСЭ (Большая Советская энциклопедия) пише друго:
Quote (selected)
Эрмитаж Государственный — художественный и культурно-исторический музей в Ленинграде, один из крупнейших музеев мира. Занимает пять зданий: Зимний дворец (архитектор В. В. Растрелли, 1754—62), Малый Эрмитаж (архитектор Ж. Б. М. Валлен-Деламот, 1764—67) и Старый Эрмитаж (архитектор Ю. М. Фельтен, 1771—87), здание театра (архитектор Д. Кваренги, 1783—87) и Новый Эрмитаж (архитектор Л. фон Кленце, 1839—52).
Ако има предвид бившия Зимен дворец, в БСЭ за него пише следното:
Quote (selected)
Существующий пятый З. д. построен Растрелли в 1754—62 (на месте разобранного третьего) в стиле барокко.
Някои неща изглеждат невероятни на пръв поглед. Например Мавзолеят на Георги Димитров е бил построен за 8 дни. Но никой не е опровергал това.

Когат твоят Кунгуров докаже, че е прав, със съответните неободими и железобетонни доказателства и рецензирани научни статии и съответните специалисти се съгласят с него и променят съответните учебници, справочници и енциклопедии, тогава ще се съглася с него. Дотогава вярвам на БСЭ.

Има хиляди опровергарели на най-различни неща като него. Ако седнем да се занимаваме с всички, няма да ни стигне цял живот. Човек не може да е специалист по всичко и трябва да се осланя на написаното в дебелите книги от някой по-сведущ от него по дадения въпрос.

И да, това е догматизъм, което за мен е повод за гордост. По-добре човек да е догматик (чугунена глава), отколкото фурнаджийска лопата, ветропоказател или приспособенец.

(Съжалявам, че пак ти се вързах, но явно много ми е слабо търпилото. Все пак държа да подчертая, че както винаги, може да не съм прав.)
« Последна редакция: Юли 22, 2024, 17:55:16 от lucho »

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7764 -: Юли 22, 2024, 17:47:26 »
Александрийската Колона на Дворцовия площад издигната в чест на победата на руските оръжия над Наполеон в Отечествената война от 1812 година..

А, извинявай, мислех че имаш предвид колоната в Александрия (Египет), в чест ня някакъв римски императо (не си смомням сега името). Доколкото си спомням, тя е направена от цял къс камък.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7765 -: Юли 22, 2024, 18:04:14 »
Фокс нюз иска доказателства че Байдън е жив.
Странно е че не се е отказал пред камера, а чрез социалните мрежи до които достъп има не само той.
С една дума искат да го видят с днешен вестник в ръцете така да се каже.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7766 -: Юли 22, 2024, 18:08:38 »
Сега имаме много инструменти и произвеждаме все по-некачествени неща.
Даже има разделение на промишлено производство и уникати от занаятчии.
Тогава е имало занаятчии, творци.
За награда - голям стимул, за несправяне са падали глави.
При всичките ни технологии не можем да направим път като римските да издържи 2000 години.
Не можем да направим пирамида, щото щяла да струва десетки милиарди.
Няма предприемач който да се нагърби със строителство което ще отнеме няколко века колкото са строили катедралите.
Сега е времето на бързите, некачествени неща.
Стара къща в града се реставрира вече петилетка - орнаментите били сложни.
Навремето са я построили за година.
Паметника Шипка - построен от 1922 до 1930, без машини, само лятото са работили.
Ние днес 8 години ще го проектираме и съгласуваме.
Уста Колю Фичето, прави сметка, казва колко ще струва и излиза прав до грош.
Ние за километър преасфалтиране докато му стигнем до края пишем няколко анекса.
« Последна редакция: Юли 22, 2024, 18:32:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7767 -: Юли 22, 2024, 18:10:41 »
Фокс нюз иска доказателства че Байдън е жив.
Странно е че не се е отказал пред камера, а чрез социалните мрежи до които достъп има не само той.
С една дума искат да го видят с днешен вестник в ръцете така да се каже.
Може да е жив, но да е затворник.
Сикрет Сървиз може да са обърнали пищовите да сочат навътре към охранявания периметър вместо навън.
П.П. самоизолация, изолация, тънка е границата.
« Последна редакция: Юли 22, 2024, 18:22:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7768 -: Юли 22, 2024, 18:26:56 »
Quote (selected)
Екипът на Байдън разбрал, че се отказва една минута преди целия свят
...
Повечето замесени описват усещането след официалното съобщение като… облекчение. И лека надежда.

В следващите дни предстои Джо Байдън да направи телевизионно обръщение към нацията.
https://glasove.com/novini/ekipat-na-baydan-razbral-che-se-otkazva-edna-minuta-predi-tseliya-svyat
Явно още не са му казали или той още не е разбрал какво му казват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7769 -: Юли 22, 2024, 18:44:22 »
С една дума искат да го видят с днешен вестник в ръцете така да се каже.
Съвсем точно и на място казано! Баш си е заложник, макар и не в класическия вариант.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7770 -: Юли 22, 2024, 18:53:03 »
А защо непременно трябва?
Не отговарях на теб, а на принца, който питаше какво трябва да се опровергае.
Останалото приемам за спам, продължаваш да не си гледал материала, а да философстваш. Не ми се връзвай повече, освен ако не опровергаеш нещо от видеото по същество.
колоната в Александрия
То и тя е интересна, както и всичко в Египет.
Сега имаме много инструменти и произвеждаме все по-некачествени неща.
Деградация демек. Което и казах в началото.

А Байдън е деменция, вече е забравил, че се е отказал, ще излезе и пак ще говори как ще спечели изборите.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7771 -: Юли 22, 2024, 18:57:35 »
Quote (selected)
Може ли Тръмп да превземе Федералния резерв? Това е ужасяваща идея
Не е лесно за един президент да подкопае независимостта на централната банка, но самият опит за това може да причини много щети
09:01 | 16 май 2024
https://www.bloombergtv.bg/a/4-analizi/130413-mozhe-li-tramp-da-prevzeme-federalniya-rezerv-tova-e-uzhasyavashta-ideya
Това съм го проспал.
Сега съм сигурен че пак ще го стрелят, даже и да стане президент.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7772 -: Юли 22, 2024, 19:33:25 »
Според мен е само плашило, ФЕД е създаден със закон и само със закон може да се превземе, а е и чстно предприятие на шепа банкерски фамилии, чиито слуги са дълбоката американска държава.
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7773 -: Юли 22, 2024, 19:44:11 »
ФЕД е загазил, щото е изкопал вече дъното. Преди 50 години е бил в силата си и на хоризонта огромни печалби, сега кукиш на дъното след изгребването на всички възможности и пари.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7774 -: Юли 22, 2024, 19:50:47 »
ФЕД е загазил, щото е изкопал вече дъното
Не си спомням дали го прочетох тук или някъде другаде (и ще перифразирам леко):
"ФЕД са като банкови обирджии - сега след като са обрали парите [разбирай материалните активи] се готвят да изгорят колата [държавата] за да прикрият следите."
активен участник в Брауновото движение

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7775 -: Юли 22, 2024, 20:12:09 »
Alex Jones Says Trump Is STILL AT RISK Of Assassination!
https://www.youtube.com/watch?v=Nl3PUU1w-ZA
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7776 -: Юли 22, 2024, 21:58:12 »
Фокс нюз иска доказателства че Байдън е жив.
Странно е че не се е отказал пред камера, а чрез социалните мрежи до които достъп има не само той.
С една дума искат да го видят с днешен вестник в ръцете така да се каже.

А подписал ли Джо Байден заявление об отставке?

https://politikus.info/events/162469-a-podpisal-li-dzho-bayden-zayavlenie-ob-otstavke.html

  O:-)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7777 -: Юли 22, 2024, 22:05:02 »
Не са много експертите, които могат да напишат такъв фундаментален анализ, защото са нужни знания в дълбочина. А Валентин Катасонов ги има - доказано!
“… Последната новина за Тръмп и Фед е публикуването на документ, наречен "Проект 2025". Документът от 800 страници… Някои дори свързват опита за убийство на Тръмп с появата на този документ, който предвижда доста радикално преструктуриране на всички аспекти на американския живот.  Глава 24 от "Проект 2025" е посветена на Федералния резерв. Тя съдържа редица варианти за реформиране на Фед.
Най-радикалният е да се ПРЕМАХНЕ Фед, за да се "изземе паричното кормило от ръцете му и да се върне в ръцете на хората". Например чрез преминаване към система на свободни банки, където лихвените проценти не се контролират от правителството, или чрез връщане към долар, обезпечен със злато или други стоки.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7778 -: Юли 22, 2024, 22:20:25 »
Alex Jones Says Trump Is STILL AT RISK Of Assassination!
https://www.youtube.com/watch?v=Nl3PUU1w-ZA

https://khazin.ru/ocherednoj-efir-so-stivom-dudnikom-21-iyulya-2024-goda/

Към края, Стивън Дудник казва нещо интересно за "самотния" стрелец. Имал бил две офшорни сметки. Сега някой да не си помисли нещо лошо за момчето, бизнес.   :t26157:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7779 -: Юли 22, 2024, 22:30:40 »
Quote (selected)
Може ли Тръмп да превземе Федералния резерв? Това е ужасяваща идея
Не е лесно за един президент да подкопае независимостта на централната банка, но самият опит за това може да причини много щети
09:01 | 16 май 2024
https://www.bloombergtv.bg/a/4-analizi/130413-mozhe-li-tramp-da-prevzeme-federalniya-rezerv-tova-e-uzhasyavashta-ideya
Това съм го проспал.
Сега съм сигурен че пак ще го стрелят, даже и да стане президент.

Една от причините Кенеди да го гръмнат беше , че искаше да заобиколи ФР и да емитира държавни долари, обеспечени със сребро, а после евентуално да  я ликвидира . Успя даже да пусне в обръщение   банкноти с надпис  „United States Note“

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 429
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7780 -: Юли 22, 2024, 22:36:54 »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7781 -: Юли 23, 2024, 01:03:47 »
Една от причините Кенеди да го гръмнат беше , че искаше да заобиколи ФР и да емитира държавни долари, обеспечени със сребро, а после евентуално да  я ликвидира . Успя даже да пусне в обръщение   банкноти с надпис  „United States Note“

Яааа ...аз май че притежавам една такава: Горе е "специалната", а долу "стандартната". Има доста разлики: най-горе е "Silver Certificate" a не "Federal Reserve", а най-долу "In silver payable to the bearer on demand", докато на другата няма нищо. Разлики в цветовете. Всъщност синият печат ме накара да я запазя. Веднага усетих, че е нестандартна, но чак  сега разбрах защо.
Фют, благодарско!  :notworthy:
П.С: Сега си мисля колко ли стандартни ще ми наброят за нея ... или пък ще ме пандизят за приитежание на нелагална стока, а? :think:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2642
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7782 -: Юли 23, 2024, 15:38:41 »
"ФЕД са като банкови обирджии - сега след като са обрали парите [разбирай материалните активи] се готвят да изгорят колата [държавата] за да прикрият следите."

- Дълбоко прозрение и дори (май) вярно. Щом е организирано от банда частни мошеници ...

И за да е вярно, следва да се огледа добре чий са ръцете управляващи цялата "цивилизациона" завера, гигантските фалшификации и лъжи. Не стигат няколко тотално различни "Цивилизации", но и в рамките на тази, е свързано с природните, циклични глобални катастрофи. Има сравнително скоро случил се преломен момент. Той е някъде в краят на 17ХХ год. (по настоящата фалшива хронология). Явно, скоро ми светна, заради създаването на настоящият Екзекутор, на тази - последната. "Глобална", но в същност съшита от отделни парчета...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7783 -: Юли 23, 2024, 16:13:46 »
продължаваш да не си гледал материала, а да философстваш.
Гледах първите няколко минути още тогава, но повече не издържах.
Quote (selected)
Не ми се връзвай повече, освен ако не опровергаеш нещо от видеото по същество.
Както писах вече, няма смисъл да се опровергават опровергателите.
Самият аз бях опровергател навремето, та знам за какво става дума.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7784 -: Юли 23, 2024, 18:47:45 »
Ми тогава не пиши всуе. Не съм чел, но не одобрявам.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7785 -: Юли 23, 2024, 19:02:38 »
Байдън ще се окаже една истинските жертви на ковида.
Колко от вируса, колко от "лечителите", резултатът е налице.
Не усмъртиха половината хора на планетата както я смятаха, но ще вземат последно 10 като обезглавят САЩ- буквално или преносно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7786 -: Юли 23, 2024, 19:41:28 »
Шефката на Сикрет сървис подала оставка.
Кво искат от женицата.
Мен са ми интересни два момента.
КОй е бил агента който е ръководил и координирал охраната.
Щото без негово участие съм убеден че няма как да стане заверата.
И второ кой го е пратил, щото имам подозрения, че участието на женицата е само да прочете отчета.
Пенико казват ли нещо и какво?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7787 -: Юли 23, 2024, 19:49:49 »
Лари Джонсън снощи хвърли още малко светлина по въпроса.
https://www.youtube.com/watch?v=4s0i8P1UDLM
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7788 -: Юли 23, 2024, 20:38:51 »
Quote (selected)
Марк Зукърбърг, основателят на корпорация Meta и създател на социалната мрежа Facebook, обяви отказа си да подкрепят който и да било от кандидатите за поста президент на САЩ. Това съобщава Bloomberg.
...
Въпреки това Зукърбърг похвали реакцията на бившия американски президент Доналд Тръмп на инцидента с убийството, като го нарече едно от „най-яките“ неща, които някога е виждал.

„Да видя Доналд Тръмп да се изправя, след като беше прострелян в ухото, и да размахва юмрук във въздуха с американското знаме зад него, е едно от най-яките неща, които съм виждал в живота си“, каза той.
https://manager.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8/sazdatelat-na-meta-mark-zukarbarg-obavi-otkaz-da-podkrepa-kogoto-i-da-bilo-na-izborite-v-sast

"Не дишаш, а? А как дишаше!"
=По стария виц.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7789 -: Юли 23, 2024, 20:43:12 »
Quote (selected)
Korean Air поръча 40 самолета Boeing като вот на доверие към производителя
https://manager.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8/korean-air-poracha-40-samoleta-boeing-kato-vot-na-doverie-kam-proizvoditela
Тия са по-наведени и от нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7790 -: Юли 23, 2024, 21:04:22 »
Хи,хи. И в САЩ не става без връзки. На Читъл ( интересно име , от кой глагол ли идва ) май може да и се случи случка, като на обикновен гражданин. Разпитът ѝ е интересен.  :think:

https://www.youtube.com/watch?v=ZF3_8d2DyvM

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7791 -: Юли 23, 2024, 21:29:00 »
Блинкен става и банкер-разбойник по съвместителство. Както се казва "кръвта вода не става"  :bigok:

Блинкен начал свою игру? Часть полномочий по воровству активов РФ делегирована Минфину и Госдепу США

Источник: https://rusnext.ru/news/17217540231482044

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7792 -: Юли 23, 2024, 22:23:00 »
Quote (selected)
Проучване на Асошиейтед прес сред делегатите показа, че настоящата вицепрезидентка има подкрепата на 2538 делегати, което е много повече от необходимите 1976 делегати, за да спечели гласуването през следващите седмици
Това за мен означава, че недоразумението дето не може да върже смислено изречение (поради мозъчни - не възрастови причини) е била трапосана с идеята Дедото да сдаде поста по Природните закони.... да аме не - жилав излезе, та сега се налага да се действа по-директно.

Quote (selected)
„И така, Украйна е страна в Европа.
Тя съществува до друга страна, наречена Русия“, продължи тя. „Русия е по-голяма страна. Русия е могъща държава. Русия реши да нахлуе в по-малка страна, наречена Украйна. Така че в общи линии това е погрешно и противоречи на всичко, което подкрепяме*
« Последна редакция: Юли 24, 2024, 00:26:48 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7793 -: Юли 24, 2024, 00:11:23 »
По въпроса какво е Камала, мисля че тук, а не в Сега-форума , wreckage беше дал квалифицирано мнение. Може и да го има още някъде.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7794 -: Юли 24, 2024, 07:57:09 »
Quote (selected)
Вицепрезидентът Камала Харис има минимална преднина пред републиканеца Доналд Тръмп в президентската надпревара в САЩ, сочи ново проучване на Reuters/Ipsos.

Харис води на Тръмп с 44% на 42% сред регистрираните избиратели в националното проучване, проведено в понеделник и вторник, след като в неделя президентът Джо Байдън се отказа от участие и подкрепи Харис за свой наследник.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/haris-nastigna-trump
ИмпериятаДД отвръща на удара.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7795 -: Юли 24, 2024, 08:06:46 »
По въпроса какво е Камала, мисля че тук, а не в Сега-форума , wreckage беше дал квалифицирано мнение. Може и да го има още някъде.
Фют, припомни?
Зад локвата я описват като хилеща се хиена. Казват и че била умела "флейтистка", което движело кариерата на младини. Явно е послушна. Разправя, че била "сестра", черните обаче не я припознават за една от своите.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7796 -: Юли 24, 2024, 08:25:34 »
Quote (selected)
Вицепрезидентът Камала Харис има минимална преднина пред републиканеца Доналд Тръмп в президентската надпревара в САЩ, сочи ново проучване на Reuters/Ipsos.

Харис води на Тръмп с 44% на 42% сред регистрираните избиратели в националното проучване, проведено в понеделник и вторник, след като в неделя президентът Джо Байдън се отказа от участие и подкрепи Харис за свой наследник.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/haris-nastigna-trump
ИмпериятаДД отвръща на удара.
Ха, че кога стана кандидатка, кога пък поведе ранглистата? Баба думаше: "Кога стана калайджия, че ти почерня задника"?
Неее, ще има още от старите, но все още добре работещи трикове. Най-скоро беше кога броиха гласовете на умрелите, преди това купиха гласовете на "социалиста" Б. Сандърс и т.н....
Нищо ново в политиката от времето на Алеко
https://trud.bg/%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B1%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%8E-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1/

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7797 -: Юли 24, 2024, 09:37:25 »
По въпроса какво е Камала, мисля че тук, а не в Сега-форума , wreckage беше дал квалифицирано мнение. Може и да го има още някъде.
Фют, припомни?
Зад локвата я описват като хилеща се хиена. Казват и че била умела "флейтистка", което движело кариерата на младини. Явно е послушна. Разправя, че била "сестра", черните обаче не я припознават за една от своите.
Имаше доста истории силно пикантни, как е успяла да стигне високо по стръмната стълба на успеха. Потърсих, но нещо не се намират тия дни....не бих се учудил да са "позамели", след като вече е официален кандидат. Та по памет: 1вата й "ракета носител" е Уили Браун - председател (говорител) на калифорнийцкия сенат и кмет на С. Франциско. Прякорът му в политиката бил "kingmaker". С 30 г по-възрастен. След 2 г и няколко "тънки" длъжности уредени от него тя го зарязва. Разширява "кръгозора" си, значи. Имаше писания, че бракът й бил единствено и само щото и трябвал за кариерата. Споразумение демек. Нейни съпартийци казват, че не правела нищо ако не вижда лична изгода, даже да е по "официалната" линия на партията. Описват я и като "фурнаджийска лопата" - много често и изненадващо си сменяла позициите по принципни въпроси. Последно: за времето на нейното прокурорстване става известна с "двойнствените" си изказвания, т.е. такива, които могат да се тълкуват "и тако и вако" и също: за периода в който е била шеф, прокуратурата е имала най-голямото текучество на кадри (важи и преди и след нея).
Да, без линкове излиза така малко ЕЖК. Лично аз съм притеснен - както е казано, най-лошата комбинация е "глупав и работлив".

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7798 -: Юли 24, 2024, 10:17:24 »
Научих нова дума (може да съм изостанал): "2-рият джентълмен" (The second gentleman). Това била титлата на мъжа на Харис. Сега ще се надява да стане пръв, да получи повишение значи!  :)))
Горкият, да се радва, че изобщо е в "оркестъра".  :0005:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7799 -: Юли 24, 2024, 10:23:20 »
Danke sehr, Фют!

Quote (selected)
най-лошата комбинация е "глупав и работлив".
Първото го доказва ежедневно. Липсата на собствени мисли сочи, че за да е толкова напред, явно е послушна и изпълнителна.



PS
от нета:
"Fck Harris! Oh, wait.. That's how she got the job."
« Последна редакция: Юли 24, 2024, 10:32:30 от Kole »