Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юли 18, 2019, 13:53:59

Автор Тема: Проф Иво Христов: Българският парламентаризъм е достигнал точката на бутафорията  (Прочетена 167 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

• Full Member
  • Коментари: 130
    • Профил
Не гледам телевизия и видях интервюто най-напред в BulTimes
Цитат
В студиото на „Лице в Лице“ е проф. Иво Христов, депутат от „БСП за България“, социолог и юрист.

Проф. Иво Христов: Българският парламентаризъм е достигнал точката на бутафорията! Българският преход започна като имитация на демокрация и ще завърши като карикатура на диктатура

„Много отдавна Парламентът е станал институция с две основни функции – първата е да отвлича вниманието на публиката с такъв тип скандали (б. ред. – неволите на Волен) и втората е да отпушва донякъде общественото напрежение, което умело се насочва винаги към парламентаристите и как те са загробили едва ли не отечеството. За съжаление, българският преход започна с нещо като имитация на демокрация и ще завърши с карикатура на диктатура. И това се наблюдава и в Полша, Унгария, т.нар. Западни Балкани.“
И още: „Когато политическите партии не представляват интересите на огромно количество от хора, това се замества с демагогия, технологически хитрини (субсидии, машинно гласуване, бюлетини) и манипулации. От една страна целта е да се отвратят активните хора от всякакъв вид политическа дейност, а от друга – с помощта на моркова и на тоягата – се поддържа този процес.“
Цялото видео можете да видите на сайта на bTV, където акцента е поставен върху други негови твърдения.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 22:10:38 от PlaNed »

Активен Джиджи

• Hero Member
  • Коментари: 2956
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Щото там възприятието няма нищо общо с написаното тук.
Повервай ми.  :light_bulb-1377:

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
П.С. И ако го бяха гледали повече колеги тук, досега щяха да са се изпотрепали да коментират!!

А така ти обещавам не повече от още 1–2 вяли коментара.  :icon_idea:

Активен micky

• Hero Member
  • Коментари: 3096
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Повервай ми.  :light_bulb-1377:
Мда, има разлики. Тук само се плюем и хапем приятелски, там само лъжат.
Повервай ми. :smokin:
Они боги войны из холодного ада, они не боятся холода, голода, жары, дождя. Они убивают в любую погоду, голодными и холодными.

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
Не гледам телевизия ...

Ами, гледай.

Повервай ми.
Мда, има разлики. Тук само се плюем и хапем приятелски, там само лъжат.
Повервай ми. 
Хейтър!!!   :b0230:

Неактивен g_ringo

• Jr. Member
  • **
  • Коментари: 95
    • Профил
По принцип не гледам цветанкиното студио, но ще хвърля един поглед.

Активен Giuseppe

• Hero Member
  • Коментари: 1116
    • Профил
Бъди внимателен обаче!
Не е безобидна работа.