Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 02:28:58

Автор Тема: НАТО  (Прочетена 115977 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #840 -: Юли 03, 2024, 00:34:54 »
За който се интересува на какво военно дередже са сащите, технически подробности и пр. Силно препоръчвам.
https://www.youtube.com/live/WIvKifBASvk?si=KdHTgDYQO9IcpDzp

Мерси, анонимусе, не ми се гледаше втори път.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #841 -: Юли 03, 2024, 03:04:59 »
Доколкото знам, във войнишкото въстание не са участвали дори младши офицери, камо ли пък старши офицери или генерали
То затова войнишкото въстание е завършило, както е завършило, за разлика от преврата/въстанието/революцията (кому как) през 1944.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #842 -: Юли 03, 2024, 03:53:25 »
Пепе Ескобар вика, че скоро нато ще разположи 15 бази във Финландия. И още в следващите месеци ще стане страшно.

Доколкото знам, базите си съществуват (т.е. финландски са). Фините дават на САЩ позволение да се разполагат в базите и да ги използват.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #843 -: Юли 03, 2024, 07:46:16 »
И аз благодаря за поясненията, така вече звучи по-логично картината.
И на финландците ще им дойде подирен акъл, въпреки че им трябва сега, по-точно им трябваше още при влизане в кварталната банда.

Чудех се къде да сложа тази поредна проява на лудостта, обхванала членовете на бандата и реших,че тук му е мястото:
https://obektivno.bg/estoniya-zapochna-da-razkopava-grobishte-na-savetski-vojniczi-i-da-gi-prepogrebva-bez-nadgrobni-plochi/
« Последна редакция: Юли 03, 2024, 07:52:13 от deneb »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #844 -: Юли 03, 2024, 08:42:29 »
И на финландците ще им дойде подирен акъл, въпреки че им трябва сега, по-точно им трябваше още при влизане в кварталната банда.

Сега, финландците не са идиоти. Те си спазваха неутралитета, прекрасно живееха до СССР и дължат икономическия си възход именно на него. За това внезапно присъединяване към НАТО – както и на Швеция, която е традиционно неутрална – определено има по-сериозни причини, отколкото „липса на акъл”. Никой не може да обвини някоя държава, че се страхува за сигурността си от друга държава. Защото ще трябва да започне от нас. Ние от сто години  не сме спрели да повтаряме „ами ако Турция ...”. В момента върви поредното империалистическо преразпределение на света и никой не е сигурен, защото става впрос за пари. За много пари

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #845 -: Юли 03, 2024, 09:46:10 »
И на финландците ще им дойде подирен акъл, въпреки че им трябва сега, по-точно им трябваше още при влизане в кварталната банда.

Сега, финландците не са идиоти. Те си спазваха неутралитета, прекрасно живееха до СССР и дължат икономическия си възход именно на него. За това внезапно присъединяване към НАТО – както и на Швеция, която е традиционно неутрална – определено има по-сериозни причини, отколкото „липса на акъл”. Никой не може да обвини някоя държава, че се страхува за сигурността си от друга държава. Защото ще трябва да започне от нас. Ние от сто години  не сме спрели да повтаряме „ами ако Турция ...”. В момента върви поредното империалистическо преразпределение на света и никой не е сигурен, защото става впрос за пари. За много пари
Парите са едно, сигурността и страховете - друго.
От целия ти пост споделям само последното изречение.
И понеже ние повтаряме "Ами ако Турция...", затова се навряхме в откровено бандитската организация, в която и тя членува. Това ли е националният ни интерес? И сега, съучаствайки в Украйна, пак ли него защитаваме? Кога България или дори Финландия са извоювали автономия и независимост, съществували са в просперитет именно благодарение на учредителките и членките на НАТО, въобще на т.нар. западна цивилизация, по-скоро разбирай САЩ, щото именно те са НАТО, че сега ще говорим за оправдани страхове и защитата им именно чрез тази организация?
То щото е много видно, че е в наш интерес, се стигна чак до комичните реклами на НАТО по телевизията.
Да говорим за принуда и прикрито (не чак толкова) фактическо превземане и унищожаване на суверенитета на новите, пък и на по-стари държави членки е по-вярно, не за национални интереси и защита.
Това е досущ като рекета на бандите и мафиотите - елате при нас, че да не дойдем ние.
И ако трябва да говорим за някаква защитна мотивация, тя не е срещу външни за организацията сили, а именно срещу нея. Но пък не е ли по-добре ужасен край, вместо ужас безкрай? Така и така видяхме, че членството ни и в НАТО, и в ЕС доведе единствено до пълната загуба на суверенитет, на държава и идеята за държавност въобще, до унищожаване на устоите на държавата, включително икономическите, до опустошаване и демографска катастрофа...само че това стана не наведнъж, а в продължение на дълги и мъчителни 35 години, с още продължаваща агония.
Това ли да оставим на идващите след нас?!   

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #846 -: Юли 03, 2024, 10:48:17 »
Кога България или дори Финландия са извоювали автономия и независимост, съществували са в просперитет именно благодарение на учредителките и членките на НАТО, въобще на т.нар. западна цивилизация, по-скоро разбирай САЩ, щото именно те са НАТО, че сега ще говорим за оправдани страхове и защитата им именно чрез тази организация?

Сега, ти няма как да обвиняваш Финландия, че търси гаранции за сигурността си в НАТО. Това има на пазара. Ако имаше също ПАТО и ГАТО, може би нямаше да изберат НАТО. По-интересно е друго. Че ти изобщо изключваш възможността Финландия да е притеснена за своята сигурност. Както и Швеция. Ние можем да сме убедени, че не са прави, но явно те не мислят като нас. Ако погледнем безпристрастно историята  дали непосредствените съседи на Русия са имали поводи да се притесняват от нея или не?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #847 -: Юли 03, 2024, 12:22:08 »
Финландия, че търси гаранции за сигурността си в НАТО.
К:аква сигурност? Радиационна? Както са я подкарали тренсатлантиците, напоследък  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #848 -: Юли 03, 2024, 14:11:23 »
Смешно, не правда ли, смешно, смешно!
Финландия се притеснява за сигурността си и затова влиза в нато.
Ние се притесняваме за сигурността си и затова искаме да излезем от нато...
Финландците какво гласуваха на референдума? А, нямало референдум? Е как бееее
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #849 -: Юли 03, 2024, 15:23:43 »

Сега, ти няма как да обвиняваш Финландия, че търси гаранции за сигурността си в НАТО. Това има на пазара. Ако имаше също ПАТО и ГАТО, може би нямаше да изберат НАТО. По-интересно е друго. Че ти изобщо изключваш възможността Финландия да е притеснена за своята сигурност. Както и Швеция. Ние можем да сме убедени, че не са прави, но явно те не мислят като нас. Ако погледнем безпристрастно историята  дали непосредствените съседи на Русия са имали поводи да се притесняват от нея или не?
Мале, мале...в този свят само НАТО предлага гаранции за сигурност  :)))
Останалите ще ги изпапка баба Меца...
Четеш ли се изобщо?
И вдяваш ли какво точно съм казала в коментирания от теб пост?
Неведнъж интерпретираш превратно текст и не ми отговаряш на конкретни въпроси, но все пак ще задам един: Къде точно в поста ми видя да изключвам притесненията на Финландия и Швеция за сигурността им?
И като ще гледаме историята, докъде предлагаш да се върнем и по тази логика дали пък точно Финландия не е била цели 6 века под шведско владичество, на което край слага именно Руската империя и Финландия става автономна? По-късно обявява независимост и СССР я признава, а просперитетът й в годините на СССР се дължи пак на него.
И сега излиза, че ние членуваме в НАТО, щото според теб се страхуваме от Турция (също член на НАТО), а Финландия членува, щото се страхува от кого? Да не би от Швеция? 
Т.е. сигурността е точно, за която писах - обикновен пладнешки рекет.
Пишеш така, сякаш не знаеш/си забравил/не ти изнася, че тази операция не е с инициатор Русия, ерго, не Русия е тръгнала да завладява съседите си, че точно тя да е заплахата (да не пропускам, че и нас с това заплашват).
Как се вържеш на подобни приказки, уж умен човек?!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #850 -: Юли 03, 2024, 16:11:41 »
И сега излиза, че ние членуваме в НАТО, щото според теб се страхуваме от Турция (също член на НАТО), а Финландия членува, щото се страхува от кого? Да не би от Швеция?

Почти се насилих да повярвам, че ти си единственият човек тук, който поне е чувал за понятия като принципи, обективност, безпристрастност и т.н. Явно съм се объркал.  Няма смисъл д се цитираме. Казуистиката не  силната ти страна.  Видимо историята също. Но щом те влече – нема лошо.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #851 -: Юли 03, 2024, 17:36:23 »
На Русия повече територия не й трябва. Проблемът й е в необходимостта от повече сигурност. Това трябва да е началото на всяка мисъл и всяко действие на съседите й. Така мисля аз и затова се учудвам на присъединяването на страни като Финландия, Швеция и Норвегия към НАТО.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #852 -: Юли 03, 2024, 19:17:45 »
И сега излиза, че ние членуваме в НАТО, щото според теб се страхуваме от Турция (също член на НАТО), а Финландия членува, щото се страхува от кого? Да не би от Швеция?

Почти се насилих да повярвам, че ти си единственият човек тук, който поне е чувал за понятия като принципи, обективност, безпристрастност и т.н. Явно съм се объркал.  Няма смисъл д се цитираме. Казуистиката не  силната ти страна.  Видимо историята също. Но щом те влече – нема лошо.
Ама разбира се, не са ми силна страна (за разлика от на теб, очевидно), погледни си и си осмисли поста в контекста на моя (първия) - да намираш въобще връзка? Кое е исторически невярно в поста ми, ще кажеш ли или за пореден път ще се измъкваш с квалификации, но без отговор?
Аз казвам едно, ти твърдиш че казвам нещо съвсем друго и тръгваш да спориш с другото, което е само в твоята глава, не и в моя текст.
Впрочем, за втори път влизам в диалог с теб и явно ще е последен, първият завърши по същия начин. На въпроса и в този ми пост не очаквам да отговориш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #853 -: Юли 03, 2024, 19:28:16 »
Quote (selected)
Впрочем, за втори път влизам в диалог с теб и явно ще е последен, първият завърши по същия начин.

Quote (selected)
otvrat
То си го пише ... между редовете.
„Не е важно на мен да ми е добре, а на ТЕБ да ТИ е зле”
П.П. Имаме си страхотна "приказка"
"Пази боже сляпо да прогледне"
В сагата "Междузвездни войни" са известни като Сити.

Quote (selected)
Сити (раса)
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%82%D0%B8_(%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B0)
« Последна редакция: Юли 03, 2024, 19:37:09 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #854 -: Юли 04, 2024, 16:27:55 »
В началото на юни известната Джоти Брар, зам.-председ. на Комунистическата партия на Великобритания (марксистко-ленинска) [Communist Party of Great Britain (Marxist-Leninist)] е публикувала статия, озаглавена "Относно същината на войната в Украйна и уроците от СВО на Русия" ("On the essence of the Ukraine war"):

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #855 -: Юли 04, 2024, 20:24:10 »
Quote (selected)
Няма как с премиера да разсекретим позицията на България за Срещата на върха на НАТО, тъй като тя се базира на секретни документи на Алианса. Реално в позицията ние коментираме документи, не които България е разработила, а които са разработени в НАТО и съгласно Закона за класифицираната информация, ние не сме разработчици на тези документи. Това заяви служебният министър на отбраната Атанас Запрянов по време на изслушване в парламента относно подготовката на страната ни за срещата на НАТО във Вашингтон. Не може да става дума, че ще бъдат изпращани български войски в Украйна, заяви от своя страна служебният премиер Димитър Главчев.
https://glasove.com/novini/zapryanov-nyama-kak-da-razsekretim-pozitsiyata-ni-za-sreshtata-na-nato-glavchev-nyama-i-misal-dori-za-uchastie-na-nashi-voyski-v-ukrayna
Чудя се тия служебни НАТОвски министри ли са или български?
П.П. Не че нещо ама имаме и действащ президент който се гордеде че е НАТОвски генерал, за български не споменва.
« Последна редакция: Юли 04, 2024, 20:34:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #856 -: Юли 04, 2024, 21:21:27 »
Чудя се тия служебни НАТОвски министри ли са или български?
П.П. Не че нещо ама имаме и действащ президент който се гордеде че е НАТОвски генерал, за български не споменва.
Quote (selected)
Президента Радев:„Едва ли има някой, който повече от мен да е настоявал и да е работил за модернизацията на Българската армия, за укрепване на възпиращия и отбранителен потенциал на НАТО, но точно затова считам, че правителството ни дължи обяснение на всички граждани за това какви ангажименти поема от тяхно име за войната в Украйна. Не съм съгласен с ангажимента за конкретна финансова помощ и то за въоръжение за Украйна, нито с ангажимента за предоставяне на оръжие от арсенала на БА преди да сме получили заместващи образци, обясни Радев.
Той добави, че не приема правителството да превръща България „в безсрочен донор за войната в Украйна до крайна победа, забележете“.
„Без да има яснота какво означава крайна победа, какво ще ни струва като време, пари ресурси и риск, защото рискът за нас расте с всеки изминал ден от тази война. Не знам дали са наясно какво значи за Украйна да воюва до самата победа. Зад неадекватни и безгръбначни позиции не съм заставал никога, затова отказах да отида във Вашингтон“, подчерта Радев.
https://tribune.bg/bg/politika/radev-ne-vizhda-vazmozhnost-za/

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #857 -: Юли 04, 2024, 21:33:34 »
Чудя се тия служебни НАТОвски министри ли са или български?
П.П. Не че нещо ама имаме и действащ президент който се гордеде че е НАТОвски генерал, за български не споменва.
Quote (selected)
Президента Радев:„Едва ли има някой, който повече от мен да е настоявал и да е работил за модернизацията на Българската армия, за укрепване на възпиращия и отбранителен потенциал на НАТО, но точно затова считам, че правителството ни дължи обяснение на всички граждани за това какви ангажименти поема от тяхно име за войната в Украйна. Не съм съгласен с ангажимента за конкретна финансова помощ и то за въоръжение за Украйна, нито с ангажимента за предоставяне на оръжие от арсенала на БА преди да сме получили заместващи образци, обясни Радев.
Той добави, че не приема правителството да превръща България „в безсрочен донор за войната в Украйна до крайна победа, забележете“.
„Без да има яснота какво означава крайна победа, какво ще ни струва като време, пари ресурси и риск, защото рискът за нас расте с всеки изминал ден от тази война. Не знам дали са наясно какво значи за Украйна да воюва до самата победа. Зад неадекватни и безгръбначни позиции не съм заставал никога, затова отказах да отида във Вашингтон“, подчерта Радев.
https://tribune.bg/bg/politika/radev-ne-vizhda-vazmozhnost-za/

Хубави слова, но да кажем Орбан каза нещо такова преди две и повече години и през цялото време се придържа към тях, а Радев през това време имаше най-малкото служебно правителство което какво правеше? Пращаше каквото бившата УССР поиска. Толкова за героизма му. Да не говорим че Орбан освобождаваше етническите унгарци мобилизирани и попаднали в руски плен. Някой да е чул нещо такова за мобилизираните българи от Одеска област?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #858 -: Юли 04, 2024, 21:49:56 »
Quote (selected)
По делата им ще ги познаете
Джон Максуел за лидерството и характера
https://spisanie8.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F/3648-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BC-%D1%89%D0%B5-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5.html
Опростено като за съвременните простаци тълкуване на:
Quote (selected)
16 По плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни или смокини от репеи?

17 Също така всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.

18 Не може добро дърво да дава лоши плодове или лошо дърво да дава добри плодове.

Матей 7:16-18
 
А плодовете триморски всички ги виждаме и не ни се нравят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #859 -: Юли 06, 2024, 19:50:59 »
Quote (selected)
59% от българите заявяват, че биха гласували за оставането на страната в НАТО, ако има референдум по този въпрос. Това показва социологическо проучване на Алианса, публикувано в събота, 06.07.
https://offnews.bg/obshtestvo/balgarite-biha-podkrepili-chlenstvoto-v-nato-ako-ima-referendum-826001.html
Ха-ха! Проучването е на Алианса. А ние вярваме! :t2619:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #860 -: Юли 06, 2024, 20:37:06 »
Quote (selected)
59% от българите заявяват, че биха гласували за оставането на страната в НАТО, ако има референдум по този въпрос. Това показва социологическо проучване на Алианса, публикувано в събота, 06.07.
https://offnews.bg/obshtestvo/balgarite-biha-podkrepili-chlenstvoto-v-nato-ako-ima-referendum-826001.html
Ха-ха! Проучването е на Алианса. А ние вярваме! :t2619:
Обаче колко манипулативно (макар и плоско) е зададен въпросът...един вид, няма нужда от референдум, хората са си казали как биха гласували на него, респ.такива резултати ще натаманят (вече не се съмнявам, че и това могат). По тая логика и за изборите предлагам така - проучванията за кого ще се гласува да се считат за меродавни и толкоз.   

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #861 -: Юли 06, 2024, 20:40:59 »
По отношение на войната в Украйна, само 22% от българите са силно убедени, че руската инвазия е влошила глобалното състояние на сигурността. Първенци по този показател са Полша и трите прибалтийски републики - Литва, Латвия и Естония.
Едва 5% от българите твърдо вярват, че медиите в страната им казват истината относно положението в Украйна, като този процент е по-малък единствено в Унгария (4%) и Гърция (3%). 18% от българите твърдо подкрепят предоставянето на помощ за Киев, като Албания е първа и по този критерий с 67%.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #862 -: Юли 06, 2024, 20:50:54 »
един вид, няма нужда от референдум, хората са си казали как биха гласували на него, респ.такива резултати ще натаманят

Ами няма нужда от референдум. Хората си гласуват за партии, които искат България да е в НАТО. Вземи гласувалите на последните избори и извади от тях гласовете за Възраждане (защото само те са за излизане от НАТО). Всичко, което остава е "ЗА" НАТО. Прибави към тях около 30%, които изобщо не ги интересува дали сме в НАТО или не - и няма нужда от референдум. Дори гласувалите за БСП искат индиректно България да е в НАТО.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #863 -: Юли 06, 2024, 21:02:32 »
един вид, няма нужда от референдум, хората са си казали как биха гласували на него, респ.такива резултати ще натаманят

Ами няма нужда от референдум. Хората си гласуват за партии, които искат България да е в НАТО. Вземи гласувалите на последните избори и извади от тях гласовете за Възраждане (защото само те са за излизане от НАТО). Всичко, което остава е "ЗА" НАТО. Прибави към тях около 30%, които изобщо не ги интересува дали сме в НАТО или не - и няма нужда от референдум. Дори гласувалите за БСП искат индиректно България да е в НАТО.

Може и да си прав но тогава се получава че няма защо да се страхуват от референдум.
Ама ги е страх от тези пусти референдуми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #864 -: Юли 07, 2024, 00:36:26 »
Хората гласуват за партии по много мотиви и нищожна част от тези мотиви включва именно НАТО, да не кажа и че досега не съм срещала човек, който да се е мотивирал с това, когато преценява за кого да гласува.
А съвсем друг въпрос е, но няма връзка с обсъждания контекст, че политическият ни живот (толкова несуверенен, колкото и държавата ни) предлага (ясно защо) главно партии, които са верноподанически, не случайно избирателната активност намалява постоянно - отвращението и погнусата надделяват, това не е незаинтересованост, а буквално липса на истински избор. Погледни и Възраждане - готови били да управляват дори и с ПП-ДБ, отявлени и дори малигнени евро-атлантици. 
Прочее, за мен пряк референдум именно по този въпрос, извън останалите мотиви на гласоподавателите, би бил полезен и показателен.   
 
 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #865 -: Юли 07, 2024, 08:44:52 »
Може и да си прав но тогава се получава че няма защо да се страхуват от референдум.
Ама ги е страх от тези пусти референдуми.
Може и да е прав, ама хич даже не е. При мотивацията на гласуващите за ГЕРБ например, въпросът ЗА или ПРОТИВ НАТО не е първостепеннен, нито второстепенен, а дестостепенен, може би. Да не говорим, че голяма част от тях са откровени, а друга - прикрити поддържници на Путин. Подобна, макар и в по-малка степен е ситуацията с ИТН, та даже и с ДПС.
« Последна редакция: Юли 07, 2024, 08:55:17 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #866 -: Юли 07, 2024, 08:56:40 »
Хората гласуват за партии по много мотиви и нищожна част от тези мотиви включва именно НАТО, да не кажа и че досега не съм срещала човек, който да се е мотивирал с това, когато преценява за кого да гласува.

Хората гласуват само с три мотива – личността на партийните лидери, да свалим този от власт или да задържим властта. Нямат други мотиви. И изпадат в шизофренична ситуация, защото властта значи политики. Външни, вътрешни, икономически, и т.н. Като гласуваш за една партия ти я упълномощаваш да провежда всички декларирани от нея политики, които се предполага, че си одобрил. Всички. Защото в НС се гласуват всякакви закони, а МС управлява всички процеси в държавата. Тука няма извинения „по-малко зло”, „да променим модела” и тем подобни. Не е нормално например да гласуваш за БСП само да ти вдигне пенсията, а после да я псуваш, че е „евроатлантическа”. Ми те от сутрин до вече си късат ризите по телевизора, че са за НАТО и ЕС. Нинова може и да ти вдигне пенсията, но ще изнася и оръжие за Украйна. И ще те прави на идиот, като ти обяснява, че няма такова нещо. А ти сам ще се правиш на идиот, когато също почнеш да обясняваш, че няма такива работи. Или да вземем Коцето. Гласуват за него само защото е против НАТО. Ама че е демагог, че посмъртно не се излиза от НАТО, че нищо не може да с предоговаря с ЕС – няма значение. Важното е, че демагогията му храни нашите халюцинации.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #867 -: Юли 07, 2024, 09:05:05 »
То и във Варшавския договор и СИВ имаше само вход без изход.
Което се оказа халюцинация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #868 -: Юли 07, 2024, 12:06:13 »
Или да вземем Коцето. Гласуват за него само защото е против НАТО. Ама че е демагог, че посмъртно не се излиза от НАТО, че нищо не може да с предоговаря с ЕС – няма значение. Важното е, че демагогията му храни нашите халюцинации.
Излиза се от NATO, но за целта първо трябва да станат следните 5 неща, и то точно в тази последователност:
  • Русия да победи САЩ в Украйна, а Китай в Тайван.
  • На власт в България да дойде "Възраждане".
  • В конституцията да се установи приоритет на националното законодателство над наднационалното.
  • В ЗПУГДВМС да отпадне забраната за референдуми по ратифицираните международни договори.
  • Да бъде проведен референдум за излизане от NATO и той да бъде признат за валиден и спечелен.
Съвсем ясно е, че щом първа точка стане действителност, всичко останало ще стане практически автоматично.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 429
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #869 -: Юли 09, 2024, 16:50:54 »
Венгрия не отправит своих военных на Украину, заявил Сийярто
https://ria.ru/20240709/sijjarto-1958501505.html
БУДАПЕШТ, 9 июл - РИА Новости. Проекты резолюций саммита НАТО свидетельствуют, что альянс начнет миссию по поддержке Украины, Венгрия не отправит своих военных и не примет участия в финансировании Киева и отправке ему оружия, заявил министр иностранных дел и внешнеэкономических связей Венгрии Петер Сийярто.
По его словам, есть только один способ остановить эскалацию конфликта на Украине - прекращение огня и мирные переговоры, поэтому Венгрия начала свою "мирную миссию" и направилась, в том числе, в Вашингтон.
"Мы также будем представлять это на саммите НАТО: на поле боя нет решения. Непонятно, что спустя два с половиной года этого можно не видеть?! Однако проекты резолюций ближайших трех дней свидетельствуют о полном отсутствии понимания: НАТО начнет миссию по поддержке Украины. Мы в этом не участвуем: не поставляем оружие, не даем военных, не участвуем в финансировании", - написал Сийярто в соцсети Facebook *.
P.S.
VPN

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #870 -: Юли 13, 2024, 21:33:22 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #871 -: Юли 13, 2024, 22:30:25 »
Фундаментален анализ на Владимир Прохватилов! 
САЩ са в задънена улица с бойните глави на междуконтиненталните си ядрени ракети!
Преди години започнаха разработването на нова ракета Sentinel, която да замени сегашните им наземни междуконтинентални балистични ракети Minuteman III. Оказва се, че НЯМА нова инженерна мисъл, която да направи новите бойни глави.
https://kritichno.bg/politika/prohvatilov-balistichnite-raketi/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0q8v6asB6CKnYIpmz7dACGQGaPXnPKD54jb2fUt1FXjD6GAlvuskEERBs_aem_Qn7wYHKgdJtWnpcOmYqf9A

Междувременно вчера Дъглас Макгрегър каза, че нови оръжия не се произвеждат, не са пуснати нови поточни линии, оръжието за Украина се изгребва от складовете. И понеже се произвежда от частници, те не щат да инвестират в ново производство, щото после ще им висне инвестицията и ще са вътрешно.
https://www.youtube.com/watch?v=QRR2iF0We5w
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #872 -: Юли 14, 2024, 20:21:15 »
Значи от ядрената им триада остават само ракетите "Тризъбец-2" на подводниците, защото бомбардировачите ще бъдат свалени от ПВО, дори "духът" B-2.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #873 -: Юли 15, 2024, 17:05:26 »
Започнаха да се появяват разни "други мнения".  :i_slamhead:

Declassified docs: US knew Russia felt 'snookered' by NATO

https://responsiblestatecraft.org/us-russia-nato/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #874 -: Юли 22, 2024, 17:33:12 »
Quote (selected)
Запрянов: НАТО има готови 500 000 души за разполагане и превъзхожда всеки възможен противник
https://glasove.com/novini/zapryanov-nato-ima-gotovi-500-000-dushi-za-razpolagane-i-prevazhozhda-vseki-vazmozhen-protivnik
Че си и вярват.
Пукне ли пушка, тия половин милион са си подали рапортите и са се разбягали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #875 -: Юли 22, 2024, 17:57:41 »
Тоя наистина е невероятен малоумник.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #876 -: Август 13, 2024, 20:05:57 »
Quote (selected)
Financial Times: Русия е подгтовила флота си за ракетни удари с ядрени бойни глави по Европа
...
Според данните руският флот е обучен да изстрелва ракети с ядрени бойни глави по цели дълбоко в Европа в случай на потенциален конфликт с НАТО.
https://epicenter.bg/article/Financial-Times--Rusiya-e-podgtovila-flota-si-za-raketni-udari-s-yadreni-boyni-glavi-po-Evropa/358638/7/0
УжасТ!
А ракетите на НАТО да не да са насочни по приятели и членове на глутницата?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #877 -: Август 14, 2024, 00:13:32 »
Quote (selected)
Запрянов: НАТО има готови 500 000 души за разполагане и превъзхожда всеки възможен противник
https://glasove.com/novini/zapryanov-nato-ima-gotovi-500-000-dushi-za-razpolagane-i-prevazhozhda-vseki-vazmozhen-protivnik
Че си и вярват.
Пукне ли пушка, тия половин милион са си подали рапортите и са се разбягали.
Това е тъй,но дори да не, руснаците имат повече,само доброволци минали през реални сериозни бойни действия. Това без да броим редовната милионна армия  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #878 -: Август 24, 2024, 21:40:31 »
Разрастването на Третата световна война и дългът на комунистическите и антиимпериалистическите сили

Тричасова видеобеседа с и статия от гръцкия комунист проф. Димитриос Пателис, член на организацията "Революционно обединение". Ето един цитат оттам, който ми хареса:
Quote (selected)
Характерът на настоящата Трета световна война има някои сходства с тогава, но поради днешната епоха, обстоятелствата и характера на сега действащите сили, той е качествено и същностно различен от предишните два световни конфликта. Затова и няма как духът на предишните прогресивни, антиимпериалистически и комунистически сили да бъде пренесен механично или чрез метафизически сравнения, сякаш нищо не се е променило от 1914 или 1940 година насам…

Това означава, че поради разтърсващото пренареждане в сегашната капиталистическа система и съпътстващите ги икономически, политически и военни сили, антитезата за междуимпериалистическия сблъсък (че и Западът и Русия са империалистически сили) не може да бъде сериозно обяснение за Третата световна война.
А също и този по-нататък:
Quote (selected)
Най-явен пример за тази заблуда е нерационалната метафизическа догма за “империалистическата пирамида”. Тя се разпространява най-безцеремонно от днешното ръководство на Гръцката комунистическа партия (ККЕ). Съгласно тази самозаблуда, която е противомарксистка и антиленинска, всички съвременни държави по света са империалистически” и/или “превръщащи се в империалистически”. Как изглежда, според тази догма, настоящата Трета световна война? Вместо като единна война с множество различни фронтове, тя бива представяна като множество отделни конфликти с неясен характер, като “буржоазни сблъсъци между империалистически разбойници”. Така излиза, че и антифашизмът и антиимпериализмът са безсмислени и ненужни…

В предишни наши публикации (3) ние вече обърнахме внимание, че тази идеология се състои от една “куха” схема на заблуда и измама, която перфектно служи на империалистическия евроатлантически агресивен пакт.
« Последна редакция: Август 24, 2024, 22:12:46 от lucho »