Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 28, 2024, 05:11:12

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1181646 пъти)

0 Потребители и 91 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5280 -: Март 26, 2021, 21:08:30 »
За Пфайзер (Date of issue of marketing authorisation valid throughout the European Union 21/12/2020)
Quote (selected)
This medicine received a conditional marketing authorisation. This was granted in the interest of public health because the medicine addresses an unmet medical need and the benefit of immediate availability outweighs the risk from less comprehensive data than normally required.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/comirnaty#authorisation-details-section

Conditional marketing authorisation

Благодаря. За да се одобри значи ваксината под условие, трябва да няма други лекарства, които да могат да лекуват съответното заболяване. Сега разбирам що ивермектинът бил вреден и не ставал, ни хидроксиквобеше там, ни нищо друго. Щото а се докаже, че Ивермектинът лекувал, а са спрени ваксините. А се намери каквото и да е лекарство за ковид, а ваксините трябва да се спрат незабавно.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5281 -: Март 26, 2021, 21:08:56 »
Когато раждаш секцио, де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко. Друга е темата с какъв точно екип аз лично си имах работа и за какви професионалисти ставаше дума. За съжаление вече всичко стана стока, а доверието  най- важното нещо почти го нема.
Това къде тези страшки?  В наше село подписваш декларация, че си уведомена за ВЪЗМОЖНИТЕ усложнения и преценяваш, че ползата е по-голяма от риска. Това го минавах преди месец и малко, така че ми е прясно. Първо докторът, след това анестезиологът ти четат колкото имат време за рисковете, после някой минава да провери дали си съзнателно подписващ елемент преди наркозата. От никаква отговорност никой не се освобождава, а си слагат тенекия на задника, да не рече пациентът след това, накараха ме насила!

Дали са страшки не знам и даже не знам как е у Канада. У лето 2005 у нас аз подписах декларация, която по общ прочит на базата на моето решение, освобождаваше от отговорност докторските среди и целата болница /Майчин дом/. Естествено, аз като немолоумна човекоединица си имах работа с най-доброто от докторските среди у тогавашната не точно Кочина. Така че всичко е точно. Отново ще отбележа, че не знам как е в Канада, ама съм доста наясно как е в тукашния мишмаш.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5282 -: Март 26, 2021, 21:09:17 »
Освен това, даже в твоя цитат се казва, че не е вярно, че вирусът не е изолиран.
Моят цитат е от факт чекер, демек първата част е квото твърдят антиковидистите, втората част е кво твърди факт чекера.

Та той, естествено, твърди, че не е вярно, щото вирусът е изолиран, нищо че не е по правилата на Кох, които и без това са дискредитирани в последно време.

Като знам, че много неща се дискредитираха в последно време, примерно преди беше болен си, като си болен, сега си болен като си позитивен.

Преди това ГМО растенията бяха нещо ужасно и не трябваше да се ядат, сега се оказа, че ГМО не можем да ядем, ама няма страшно да си бием. Та за едни правила на Кох ли ще се тормозя, де ни ги знам, ни ги познавам.

Зарежи го този fact checker и помисли върху въпроса, който (ти) задавам -- може ли да секвенираш геном на нещо, ако не си го изолирал преди това?

Ето и две картинки какво предствлява секвенираният геном:




Надявам се, че знаеш какво се крие зад буквичките A, T, G и C.

PS Ето и една статия по въпроса дали е изолиран вируса: "Virus Isolation from the First Patient with SARS-CoV-2 in Korea"
« Последна редакция: Март 26, 2021, 21:14:14 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5283 -: Март 26, 2021, 21:12:10 »
А освен това идеше реч и за информираното съгласие, което приключва секкви спорове.
Е за него като иде реч и какво - това са две думички, едната е съгласие, а знаеш ли дефиницията на другата думичка?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5284 -: Март 26, 2021, 21:18:10 »
Принце, не знам кое какво значи, досега не съм повтаряла ни веднъж тезата, че вирусът не е изолиран. Но пък се замислих що да не може. Ако ми откъснеш косъм от главата и ми секвенираш генома, това значи ли, че си ме изолирал мен самата? Освен това било имало цялостно секвениране на геном и секвениране на геном. Според мен има разлика между двете.
Така или иначе, не съм задълбавала, това не ми е точно тезата и нямам намерение да вършея в това точно поле. Ако е изолиран, да е жив и здрав.  И да се оправя, няма да го мисля.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5285 -: Март 26, 2021, 21:19:12 »
Quote (selected)
ивермектинът
Глей ся Кайли.
GP-то ми, слет като ме натъпка с възможните за прием през устата илачи, и след като нещата с мен задебеляха и преди да успее да ме завлече до скенера ми рече - абе има още нещо /ивермектин/, дето можем да го приложим, ама с него е така и така и така и те съветвам /и преди да ме посъветва, бях къндисал на 50% да влизам в болница/.
Другите 50% ги добавиха хора - влезли, лекувани и излезли.
Ако нямах избор, това което ми каза GP-то и което по късно се потвърди ми напомни за оня случай дето преди стотина поста го разправях тук за лечението на анголеца с хинин /не съм забравил обещанието да уточня какво е лекувал и с колко хапчета на ден/.
Можело, ама трябва да приема доза като за младо теле!
Пък аз и за овца не ме бива, че да позволя такива експерименти със скромната ми особа, а ти, дето десет поста нагоре изказваш недоверие в легитимността на ваксините, да даваш възможност за такива алтернативи?!?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5286 -: Март 26, 2021, 21:24:57 »
Не знам кво ти е казало твойто жипи, ама чета, без да съм проверила, че в Индия лекуват с Ивермектин, затова почти няма смъртни случаи. Очевидно не използват само Ивермектин, ми някаква комбинация, някъде и нея я мярках.
Четох също, че Чехия е закупила Ивермектин от България, за хората, не за говедата. Сигурно тамошните знаят защо.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5287 -: Март 26, 2021, 21:28:14 »
Quote (selected)
а знаеш ли дефиницията на другата думичка?
Бе знам ли!
Цялата си кариера се около информатика фъф секви аспекти се е въртяла, та честно казано сега ми е трудно /информирано трудно/ да ти отговоря на въпроса.
На мен специално, не ми е ясно това, което се иска от мен в тази декларация - ми аз не съм специалист и НЕ МОЖЕ ДА МИ БЪДЕ ясно това, което ме карат да подпиша.
САМО това, ме накара да попържам ф несвяст след като видях за първи път тази декларация.
Възмущението си не пропуснах да изкажа на няколкото лекари - най близки които имам около себе си.
Мънкаха и се опитваха да оправдаят производителите, че и те били притискани във времето, но се пак...
Сетне, на четири очи, GP  ми рече, абе ХХХХ, нали знаеш добре как е?
Знам!
И в момента завиждам на онези 80%.
Колко им е лесно сега!
« Последна редакция: Март 26, 2021, 21:30:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5288 -: Март 26, 2021, 21:29:59 »
Доста интересна е аналогията с Чернобил, дето се промъкна някъде тук. От облъчването в България, евентуалните жертви са в диапазона от 0 до 400 - за 50 години, средно по до 8 човека годишно. Това се смята за колосална трагедия, а за изминалата година ковид-умрелите май вече надхвърлиха 25 000 и още има доста народ, дето твърди, че го лъжат. Как ли звучи, ако се използва като единица мярка 3000-4000 "Чернобила"?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5289 -: Март 26, 2021, 21:31:45 »
Ивермектина тръгна от Израел.
Там преди година е бил легален, пили са го профилактично и първоначално уж нямаше проблем, "богоизбраните" почти нямаха заразени и жертви.
Освен ивермектина обаче спряха полетите от и за.
С времето блокадата е пробита, много местни се прибраха и си донесоха армагани.
Вижте ги сега с ваксини и изолация са на нашето дередже.
У нас Домус ага пусна илача и за хуманоиди, как успя да го прокара за месец без тестове един ГЕРБ знае.
Дали действа?
Никой не знае, с подходяща доза цианкалий също може да се отървеш от всеки вирус.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5290 -: Март 26, 2021, 21:45:55 »
Quote (selected)
Как ли звучи, ако се използва като единица мярка 3000-4000 "Чернобила"?
Никак!
Тва са числа!
И е нормално за хората, които на са препатили, 3-4 хил "чернобила" за Чернобил са колосално число, за тук - нищо.
Аз вече съжалявам, че се включих в тази тема, а се включих, щото си мислех, че ако споделя - маааалко може би може и да помогна на други, ама се оказа по сложно.
Във всеки случай, може би за мен звучи по сериозно това, че докато лежах /сравнително леко/ в болницата, от клиниката изнесоха четири чувала, два от които видях. Тва за 10 дни. Доказано от Ковид. И си говорих с още поне три дузини хора, изпитали най различни проблеми и на най различна възраст.Там, вътре, на място в т.н. "ковидарник".
Никого не съветвам да подценява сполетялото ни - сложно е, противоречиво, комплексно, секви маймуни са привлечени от мириса на пари и секи ни готви от своята гледна точка примката.
Всеки да си мисли с глъвътъ - за трети път го казвам, пък може и Господ да ни е пратил тва не само да намали осигурителната тежест, ами и онези 80% да станат ...ами колкото Господ е решил!
« Последна редакция: Март 26, 2021, 21:57:29 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5291 -: Март 26, 2021, 21:49:01 »
Quote (selected)
Никой не знае, с подходяща доза цианкалий също може да се отървеш от всеки вирус.
ееей, абе ученото си е учено, знае то, няма да се излъже с новичок да е триитмънта.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5292 -: Март 26, 2021, 21:53:15 »
Ивермектина тръгна от Израел.
Там преди година е бил легален, пили са го профилактично и първоначално уж нямаше проблем, "богоизбраните" почти нямаха заразени и жертви.
Освен ивермектина обаче спряха полетите от и за.
С времето блокадата е пробита, много местни се прибраха и си донесоха армагани.
Вижте ги сега с ваксини и изолация са на нашето дередже.
У нас Домус ага пусна илача и за хуманоиди, как успя да го прокара за месец без тестове един ГЕРБ знае.
Дали действа?
Никой не знае, с подходяща доза цианкалий също може да се отървеш от всеки вирус.

Не ми ги говори.
Сестра ми е с положителен PCR.
Но Слава Богу май засега прескача летвата.
Много трудно ми беше да и обясня че ивермектина не е панацея.
Някакъв неин познат и казал че това е лекарството.
Тя естествено почва да вярва на всичко.
Джузепе отделно благодарско за твоите описания.
Помогнаха.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5293 -: Март 26, 2021, 21:55:00 »
Giuseppe, не разбрах, лекуваха ли те с ивермектин или не?
Ние си ги избрахме!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5294 -: Март 26, 2021, 22:02:50 »
Quote (selected)
Giuseppe, не разбрах, лекуваха ли те с ивермектин или не?
Не, не съм и помислял.
Пояснявам, като ми обясниха какво е това, къде се използва и за какво, аз скептикът и отказващ да да влиза в болница си стегнах торбичката.
За Индия - може би, там е друго, защо бе хора, като ви чета сте доста обръгнали, прочели, знаещи или може би и професионалисти, защо ги давате тези примери - ми без ваксинации ако европеец отиде просто на екскурзия в Индия за десетина дни - свършил е!
Не знам за обратното как би било.
Но си е нонсенс!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5295 -: Март 26, 2021, 22:05:48 »
Преди години, спомням си и до сега, защо го решиха, но фактори в Холивуд казаха твърдо, основната ни продукция вече няма да са пълнометражни филми а ТВ сериали, на това залагаме. Дълго време се чудех защо.  :m1708:

Наскоро ми просветна, там знаеха че се подготвя "пандемия" и затваряне в близко бъдеще, и трябва да се преориентират навреме, сега основните им печалби са от стоенето на хората пред телевизорите си... Сигурен съм на 100%, всяка политика на САЩ се координира с Холивуд!

Да-а, всичко е за пари и власт.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5296 -: Март 26, 2021, 22:07:45 »
Quote (selected)
Много трудно ми беше да и обясня че ивермектина не е панацея.
Някакъв неин познат и казал че това е лекарството.
Към края на миналата година близки познати бяха контактни. Сравнително доста млади са, без странични болежки. Мъжът пи доста ивермектин и изкара сравнително леко ковида, но половинката му не пи и го изкара още по-леко.
Ивермектинът май е пето-шесто-седмо... чудодейно лекарство, дето се рекламира. Предишните са в небитието.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5297 -: Март 26, 2021, 22:08:24 »
Защо да е нонсенс, познавам хора, които взимат ивермектин профилактично, даже доктори, казват че токсичната доза е х10 на лечебната, бил безопасен?
Ние си ги избрахме!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5298 -: Март 26, 2021, 22:09:26 »
Макс, кво е това дето го държиш на аватара си?
Quote (selected)
Защо да е нонсенс,
Нонсенс е да се дават примери с географски отдалечени райони що се отнася до заболеваемост, имунитет, лечение и т.н.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 22:11:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5299 -: Март 26, 2021, 22:10:45 »
Quote (selected)
ми без ваксинации ако европеец отиде просто на екскурзия в Индия за десетина дни - свършил е
Има безброй примери на обратното. Аз лично познавам доста хора, пътували до Индия за толкова или повече време, и никой от тях не се ваксинира. Без последствия от това.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5300 -: Март 26, 2021, 22:10:59 »
Не е новичок, Незнайко прави химически опити.   :lol:
Ние си ги избрахме!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5301 -: Март 26, 2021, 22:16:18 »
Quote (selected)
Незнайко прави химически опити.
Е, как са на вкус?
 :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5302 -: Март 26, 2021, 22:23:22 »
Не съм опитвал. На вкус са опитвали химиците, по времето на Лавоазие и Ломоносов.

Аз опитвам мускатова, червено - сира и каберне, такива работи.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5303 -: Март 26, 2021, 22:27:23 »
А иначе си химик, така ли да разбирам?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5304 -: Март 26, 2021, 22:38:16 »
Не, учил съм химия, не съм я работил.
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5305 -: Март 26, 2021, 22:56:03 »
Former Centers for Disease Control and Prevention Director Robert Redfield told CNN in an interview that aired Friday he thinks coronavirus originated in a lab in China.

"It's not unusual for respiratory pathogens that are being worked on in a laboratory to infect a laboratory worker," Redfield said.

Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5306 -: Март 26, 2021, 23:24:20 »
Евгения Стефанова
Aliana Bone имам известно притеснение, в интерес на истината, защото напоследък се заговори много за ваксинирани хора, които са заразени, хоспитализирани, че някои даже и починали. Не знам доколко е истина всичко, нямам време нито да следя целия поток информация, нито да го проверявам доколко е истина, затова предпочитам да питам.

Asparouh Iliev
До момента, доколкото мога да преценя, много хора или се ваксинират, или се тестват преди ваксина сред големи групи от хора без маски и хигиена. Това, което чувам, е за пълна липса на хигиенни мерки по лабораторните центрове. А тук има почти винаги и наистина болни хора. Може да е така, а може и да не. За мен това е основен проблем - хората, дори и ваксинирани, се заразяват едновременно с ваксината. Тъй като на ваксината е нужно време, няма достатъчно време за създаване на имунитет. Така че преди ваксинация избягвайте лабораторно тестване, освен ако не е наистина необходимо.

14 лайка, аз съм без дъх, за заразените след ваксина хора виновни са тестовете.... интересно за заразените без ваксина хора дали случайно са се тествали и какво ли може да значи 2 отрицателни и накрая положителен, освен че двата отрицателни преди са заразили човека..

Става все по-шизофренично.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5307 -: Март 27, 2021, 00:06:14 »
Цитат на: kаily
Става все по-шизофренично.

И колкото по-шизофренично става, толкова по-яростно проваксърите си пропагандират гмо-дозите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5308 -: Март 27, 2021, 00:18:26 »
Dr. Tom Frieden
@DrTomFrieden
It's very unlikely that SARS-CoV-2 was created in a lab. The genetic information strongly suggests that the virus evolved naturally.

 :beer:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5309 -: Март 27, 2021, 00:58:18 »
Аха, съвсем нейчъръли. Ние само мъъъничко му помогнахме, ама съвсем мъничко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5310 -: Март 27, 2021, 07:27:37 »
Quote (selected)
Former Centers for Disease Control and Prevention Director Robert Redfield told CNN in an interview that aired Friday he thinks coronavirus originated in a lab in China.

"It's not unusual for respiratory pathogens that are being worked on in a laboratory to infect a laboratory worker," Redfield said

Quote (selected)
Dr. Tom Frieden
@DrTomFrieden
It's very unlikely that SARS-CoV-2 was created in a lab. The genetic information strongly suggests that the virus evolved naturally.

И в двата случая са представени еднакво количество доказателства, т.е. НУЛА. Не виждам с какво едното твърдение превъзхожда другото. ;]

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5311 -: Март 27, 2021, 08:20:54 »
Миналата година имаше скандал в UK, откриха PCR тестове, заразени с корона вирус, скандала се потули, на който му се рови, да търси, но не с гугъл, там се трие масово.

Ето ви начин за разпространяване на вируса, от престъпниците, тестваш се - няма, пак - няма и третия път - о, имаш вирус!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5312 -: Март 27, 2021, 08:36:18 »
Открих го с гугъл


31 March 2020
Testing kits which were headed to the UK have been found to be contaminated with coronavirus.

https://www.standard.co.uk/news/health/coronavirus-test-kits-contaminated-covid-19-a4403021.html

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5313 -: Март 27, 2021, 09:00:03 »
Браво, мерси. А колко ли заразени тестове не са засечени по света?!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5314 -: Март 27, 2021, 09:26:16 »
SARS-CoV-2 Spike Protein Elicits Cell Signaling in Human Host Cells: Implications for Possible Consequences of COVID-19 Vaccines

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7827936/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5315 -: Март 27, 2021, 09:37:16 »
До колкото разбирам, самата ваксина, базирана на протеиновия шип на вируса, може да увреди кръвоносната система на белия дроб.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3037
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5316 -: Март 27, 2021, 10:21:32 »
Спокойно - това е част от "очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт" и показва че ваксината работи.
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5317 -: Март 27, 2021, 11:13:29 »
Dr. Tom Frieden
@DrTomFrieden
It's very unlikely that SARS-CoV-2 was created in a lab.
The genetic information strongly suggests that the virus evolved naturally.

Аха, съвсем нейчъръли. Ние само мъъъничко му помогнахме, ама съвсем мъничко.

Абе, не знам защо, но на мен така ми се струва от самото начало.
И съм почти сигурна, че рано или късно това ше бъде потвърдено  :popcorn:

 :cool-1084:

« Последна редакция: Март 27, 2021, 11:19:22 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5318 -: Март 27, 2021, 11:34:58 »
Но пък открих нещо доста интересно в следващия сайт, предложен тук от Дозирис:

Quote (selected)
Implications for Possible Consequences of COVID-19 Vaccines

The world is suffering from the coronavirus disease 2019 (COVID-19) pandemic caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2). SARS-CoV-2 uses its spike protein to enter the host cells. Vaccines that introduce the spike protein into our body to elicit virus-neutralizing antibodies are currently being developed.

In this article, we note that human host cells sensitively respond to the spike protein to elicit cell signaling. Thus, it is important to be aware that the spike protein produced by the new COVID-19 vaccines may also affect the host cells. We should monitor the long-term consequences of these vaccines carefully, especially when they are administered to otherwise healthy individuals. Further investigations on the effects of the SARS-CoV-2 spike protein on human cells and appropriate experimental animal models are warranted.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7827936/
Което за жалост се отнася до абсолютно всички разработени до момента, както и разработвани в този момент ваксини

« Последна редакция: Март 27, 2021, 11:38:04 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5319 -: Март 27, 2021, 12:08:45 »
Quote (selected)
Former Centers for Disease Control and Prevention Director Robert Redfield told CNN in an interview that aired Friday he thinks coronavirus originated in a lab in China.

"It's not unusual for respiratory pathogens that are being worked on in a laboratory to infect a laboratory worker," Redfield said

Quote (selected)
Dr. Tom Frieden
@DrTomFrieden
It's very unlikely that SARS-CoV-2 was created in a lab. The genetic information strongly suggests that the virus evolved naturally.

И в двата случая са представени еднакво количество доказателства, т.е. НУЛА. Не виждам с какво едното твърдение превъзхожда другото. ;]
Тук са представени, ама никой не им обръща внимание


SEATTLE Jan. 29, 2021 /PRNewswire/ -- A paper was published today by Dr. Steven Quay, M.D., PhD., CEO of Atossa Therapeutics, Inc. (NASDAQ: entitled, "A Bayesian analysis concludes beyond a reasonable doubt that SARS-CoV-2 is not a natural zoonosis but instead is laboratory derived." The 193-page paper can be downloaded from Zenodo, a general-purpose open-access repository operated by CERN, here:  https://zenodo.org/record/4477081# . A short 'explainer' video about the paper is here: https://zenodo.org/record/4477212#
Аз пък дадох три линка за открити части от вируса през пролетта на 2019 до Барселона и през ноември в Латинска Америка и Италия. На които също никой не обръща внимание. Имаш ли идея защо?
« Последна редакция: Март 27, 2021, 12:14:50 от kаily »
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5320 -: Март 27, 2021, 12:16:24 »
Facebook замрази профила на Мадуро, рекламирал COVID лек с мащерка
През януари венецуелският президент описа препарата Карвативир - приеман през устата разтвор с извлек от мащерка, като чудодейно лекарство, което неутрализира коронавируса без странични ефекти. Твърдение, което според лекари, не е научно подкрепено.

„Следваме насоките на СЗО, според които в момента няма лекарство, което да лекува вируса“, каза говорителят на Facebook за Ройтерс.

Заради многократни нарушения на нашите правила, блокираме страницата за 30 дни, през които тя ще бъде в режим "само за четене".
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5321 -: Март 27, 2021, 12:33:14 »
Не че нещо, обаче ако чакаме СЗО и "началниците" да кажат пандемия ще има поне още петилетка.
За мен ФБ никога не са били мерило за каквото и да е, не смятам точно сега да станат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8975
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5322 -: Март 27, 2021, 12:39:26 »
През лошия комунизъм, имаше един сироп за кашлица от мащерка, беше ефективен и евтин, сега не знам има ли го.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5323 -: Март 27, 2021, 12:45:31 »
През лошия комунизъм, имаше един сироп за кашлица от мащерка, беше ефективен и евтин, сега не знам има ли го.
Има го, Хустагил, около 5 лева бутилчицата. Има го и като мазило.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5324 -: Март 27, 2021, 12:54:32 »
Quote (selected)
The genomic features described here may explain in part the infectiousness and transmissibility of SARS-CoV-2 in humans. Although the evidence shows that SARS-CoV-2 is not a purposefully manipulated virus, it is currently impossible to prove or disprove the other theories of its origin described here. However, since we observed all notable SARS-CoV-2 features, including the optimized RBD and polybasic cleavage site, in related coronaviruses in nature, we do not believe that any type of laboratory-based scenario is plausible.

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9#auth-1

1:1. Ко праим?  :m1708:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5325 -: Март 27, 2021, 13:07:59 »
Facebook замрази профила на Мадуро, рекламирал COVID лек с мащерка
През януари венецуелският президент описа препарата Карвативир - приеман през устата разтвор с извлек от мащерка, като чудодейно лекарство, което неутрализира коронавируса без странични ефекти. Твърдение, което според лекари, не е научно подкрепено.

„Следваме насоките на СЗО, според които в момента няма лекарство, което да лекува вируса“, каза говорителят на Facebook за Ройтерс.

Заради многократни нарушения на нашите правила, блокираме страницата за 30 дни, през които тя ще бъде в режим "само за четене".
Ми да гладат маймуните ка се справя Венецуела с ковид кризата и как съседна Колумбия или Бразилия.
Магят тестово и Куба да сравнят с Доминикана.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5326 -: Март 27, 2021, 13:17:49 »
Quote (selected)
Тук са представени, ама никой не им обръща внимание
най-одгоре на линка ти пише, че статията не е peer-reviewed.
Тоест, може да е така, ама може и да не е така.

Въпросът е кое искаш да е така и защо? Щото вариантите спорет тебе са един, а именно тоа вирус е развъден флаборатория, одкоето следва...не знам кво искаш да ти следва, щото не ми е ясно докъде искаш да докараш нещата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5327 -: Март 27, 2021, 13:25:18 »
Ми то интересно кои статии са peer-reviewed, какво точно значи peer-reviewed, освен ако не е факт чекер, кога се peer-reviewed статиите, колко време отнема и други такива.
Е ти факти, не са peer-reviewed, ама това не им пречи да са факти, не ли?
1. Правителствата се уплашиха почти незабавно и наложиха карантини.
Въпрос - ти ще отговориш - ЩО? Какво са разбрали правителствата, че така да се уплашат от един вирус?
2. При тая т.н. епидемия, затворила планетата, в Индия смъртността е смешна. За разлика от Китай и прочее дисциплинирани, Индия не е баш така, милиони живеят гъ. до гъ. в коптори, а смъртност никаква. Що? Какво правят в Индия различно от останалия свят, с какво лекуват?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5328 -: Март 27, 2021, 13:26:45 »
В подкрепа на kaily (да почерпиш, ей  :beer:):

https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5329 -: Март 27, 2021, 13:35:09 »
Quote (selected)
The genomic features described here may explain in part the infectiousness and transmissibility of SARS-CoV-2 in humans. Although the evidence shows that SARS-CoV-2 is not a purposefully manipulated virus, it is currently impossible to prove or disprove the other theories of its origin described here. However, since we observed all notable SARS-CoV-2 features, including the optimized RBD and polybasic cleavage site, in related coronaviruses in nature, we do not believe that any type of laboratory-based scenario is plausible.

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9#auth-1

1:1. Ко праим?  :m1708:

Отбелязваме го за протокола и продължаваме да чакаме :ok:
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5330 -: Март 27, 2021, 13:37:21 »
Quote (selected)
одкоето следва...не знам кво искаш да ти следва, щото не ми е ясно докъде искаш да докараш нещата
Доказването на естествен или изкуствен произход на вируса е само по себе си важен резултат. Какво следва е друг въпрос, а измислянето на какво следва според това какво някой иска да следва не е много почтена практика. Следователно, да се приписва някому такъв начин на разсъждаване е акузация във фродуленция и като такава изисква субстанцииране.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5331 -: Март 27, 2021, 13:39:35 »
Quote (selected)
Тук са представени, ама никой не им обръща внимание
най-одгоре на линка ти пише, че статията не е peer-reviewed.
Тоест, може да е така, ама може и да не е така.

Въпросът е кое искаш да е така и защо? Щото вариантите спорет тебе са един, а именно тоа вирус е развъден флаборатория, одкоето следва...не знам кво искаш да ти следва, щото не ми е ясно докъде искаш да докараш нещата.
И какво опщо има рецензирането с това кое как е?
По скоро смущава че е на свободен достъп. Тоес е плеатено да се публикува.
А вирусът не е "развъден", а е сглобен.
« Последна редакция: Март 27, 2021, 13:42:50 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5332 -: Март 27, 2021, 13:44:15 »
Ми то интересно кои статии са peer-reviewed, какво точно значи peer-reviewed, освен ако не е факт чекер, кога се peer-reviewed статиите, колко време отнема и други такива.
Е ти факти, не са peer-reviewed, ама това не им пречи да са факти, не ли?
1. Правителствата се уплашиха почти незабавно и наложиха карантини.
Въпрос - ти ще отговориш - ЩО? Какво са разбрали правителствата, че така да се уплашат от един вирус?
2. При тая т.н. епидемия, затворила планетата, в Индия смъртността е смешна. За разлика от Китай и прочее дисциплинирани, Индия не е баш така, милиони живеят гъ. до гъ. в коптори, а смъртност никаква. Що? Какво правят в Индия различно от останалия свят, с какво лекуват?

ф Индия смъртността не е смешна, кайле. Ужасно несмешна е. Треа малце да си ъпдейтнеш Индията, щото тва дето извесно време им беше намаляла смърността и се чудеха що, свърши. Затва пак те питам, wtf искаш да е истината за тоа вирус:

1.Вирусът е изкуствен, тоест дело на човека?
Що?

Щото тва значи, че фсъщност фсичко фсвета е нарет и Онеа само ни мотаят с измисления од тех вирус с цел да ни поробят и да ни земат парите, които както знаем също са изкуствени и фсъщност за нищо не стаат.

2.Вирусът е естествен резултат од драстичното намаляване на биоразнообразието и преместването на ноо животински хабитати фблизост до хората, одкъдето теа работи дето ходат по животните, прескачат по хората, става тоа панаир и по-лошо - тва е само началото и нема да е лошо да зееме некви мерки, ако искаме да оцелеем като вид.
Тва не е толкова хубаво, лесно и чистичко, колкото един лабораторен вирус, съгласен съм. Плашещо е.

 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5333 -: Март 27, 2021, 13:49:54 »
Quote (selected)
И какво опщо има рецензирането с това кое как е?

ми не знам, освен че е традиционен научен метод за потвърждаване и/или одхвърляне на научни хипотези.
Ти имаш ли некви алтернативни решения?
Щото кайла се придържа към варианта "тва е така, щото ме кефи да е така".

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5334 -: Март 27, 2021, 13:52:36 »
Quote (selected)
Какво правят в Индия различно от останалия свят, с какво лекуват?
Средната възраст на населението в Индия (медиана) е около 27 години. Броят на тестовете на глава от населението също е доста малък. В Индия като цяло около 15% от смъртните случаи изобщо не се регистрират (не от ковид - от всички). В тези части, където има по-прилична регистрация и статистика, общата смъртност е скочила с 20-25% след нахлуването на коронавируса.
В Африка (без Южна Африка) в най-бедните страни "лекуването" от ковид е още по-впечатляващо.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5335 -: Март 27, 2021, 13:52:57 »
Quote (selected)
И какво опщо има рецензирането с това кое как е?

ми не знам, освен че е традиционен научен метод за потвърждаване и/или одхвърляне на научни хипотези.
Ти имаш ли некви алтернативни решения?
Щото кайла се придържа към варианта "тва е така, щото ме кефи да е така".

Според мен той имаше друго предвид. Дали ще рецензираш, дали няма да рецензираш, истината не се влияе от това. И да не я потвърдиш, това не променя същността ѝ.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5336 -: Март 27, 2021, 13:57:45 »
Някои конспиратолози натвърдват на ФАКТА че една американска лаборатория, просъществувала от 1939 г., внезапно била закрита поради изтичане на материал през август 2019. Не вярвам да търсите peer-reviewed за факти? А връзка никой не е търсил и никой няма да намери.
Него време, август 2019, изведнъж избухва необяснима епидемия от неуточнена пневмония около местопрестъплението. Разследват и установяват, че е от .. електронните цигари. Не знам дали е peer-reviewed.
Ама е хубаво да се гледат фактите в цялост.

Една жена на 47 внезапно и странно умира през декември 2020. Нищо особено. Само дето била спортна натура, в отлично здраве, а умира за няколко часа от жлъчка в дома си, без дори да извика линейка.
Все още нищо особено, само дето година по-рано, през декември 2019 тая жена пише на страницата си във фейсбук, че би искала никога да не напише този пост, но впредвид скорошните внезапни трагедии на нейни колеги, заявява, че никога не е искала да се самоубива, не потребява наркотици, не е болна, обича сина си и пр. Така че, ако нещо се случи с нея, не е от нея.

Тая жена е работела преди това в огромна фармацевтична компания, след което си тръгва от нея и основава  LearnTheRisk.org - за оповестяване на вредата от отделните лекарства.
Името ѝ е Brandy Vaughan, а това е фейКбук страницата ѝ
https://www.facebook.com/brandy.vaughan.98/timeline

Внезапно почина лятото на 2020 и създателят на писиар-теста, който непрекъснато казваше, че тоя тест не е предназначен за това тестване и резултати не показва. Наскоро внезапно почина и танзанийския президент, извадил положителен тест от папая... Който знае, да допълва.

Това, ако не е в състояние да ви замисли, значи не мислите.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5337 -: Март 27, 2021, 14:00:47 »
https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2

От тоя сайт, на мен най ми харесаха различните хипотези за появата на вируса:

Quote (selected)
Hypotheses Considered – Calculated Results

1. Lab escape: The virus was developed during gain-of-function research and was released by accident – 76%

2. Zoonotic collection: The virus evolved in nature, and was contracted by virus researchers – 20%

3. Bioweapon: The virus was genetically engineered as a bioweapon and was deliberately released – 2.4%

4. Zoonotic: The virus evolved in nature and was transmitted to humans zoonotically – 2.3%

Първата – донякъде: че вирусът е изпуснат случайно от лабораторията, но сепак е бил разработен от човека.

Но пък всички останали опровергават 66 и последното му твърдение, че вирусът е бил сглобен:

А вирусът не е "развъден", а е сглобен.


P.S. И един въпрос към двамата батковци–специалисти, които си играят със секакви цитати, както си искат:

Как мога да сваля от горния сайт таблицата така, че да остане постната тук както в оригинала?!

За което благодаря предварително!

« Последна редакция: Март 27, 2021, 14:32:33 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5338 -: Март 27, 2021, 14:03:24 »
Quote (selected)
И да не я потвърдиш, това не променя същността ѝ.

тц, истината си остава истина, дори да не я знаеш. Обаче ако имаш некви претположения ква е истината и ги обнародваш, фнаучните среди почват да те потпитват "тва сега как го получи, я дай да видим първичните данни, я дай да видим как си ги обработил, а що на мен ми излиза друго, а що на онеа колеги им излиза още по-друго?"...и науката се развива. 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5339 -: Март 27, 2021, 14:04:31 »

ф Индия смъртността не е смешна, кайле. Ужасно несмешна е. Треа малце да си ъпдейтнеш Индията, щото тва дето извесно време им беше намаляла смърността и се чудеха що, свърши. Затва пак те питам, wtf искаш да е истината за тоа вирус:

2.Вирусът е естествен резултат од драстичното намаляване на биоразнообразието и преместването на ноо животински хабитати фблизост до хората, одкъдето теа работи дето ходат по животните, прескачат по хората, става тоа панаир и по-лошо - тва е само началото и нема да е лошо да зееме некви мерки, ако искаме да оцелеем като вид.

Изказваш се МНОГО неподготвен за Индия, провери си данните. За естествения вирус няма доказателства ни в една, ни в друга посока, има сламки, всеки да си ги разглежда, както само си иска.
Ако не знаеш какво да гледаш, ще ти подскажа -
Индия е на 97-мо място в света по брой заразени на 1 милион и на 119-то място в света по брой починали на милион.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?