Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:23:50

Анкета

Бихте ли умрели за България?

Да
2 (33.3%)
Не
4 (66.7%)

Общ брой гласове: 6

Гласуването приключено: Май 04, 2020, 22:41:42

Автор Тема: Бихте ли умрели за България?  (Прочетена 10113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #60 -: Април 21, 2020, 13:00:01 »
Тъкмо това имах предвид!
Нито "Апокалипсис сега", нито "Гроздовете на гнива", нито даже "Порги и Бес" бяха в състояние да съборят социализма. Нещо повече - по никакъв начин не са спомогнали затова.

И аз тъкмо това имах предвид : ) Той и Горби нямаше намерение да събаря социализма, а само да го преустрои, според очакванията на тогавашните млади и повлияни от антивоенни филми като "Апокалипсис сега", "Коса" и много други. Заблуден и той, че позицията на Холивуд е официалната позиция на Пентагона - за мир и сътрудничество, а тя не беше.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #61 -: Април 21, 2020, 13:04:04 »
На "Горби" мw се струпаха на главата нефт за 10 дол./барел, Чернобил, и 200 поцинковани ковчега от Афганистан седмично. Той устиска 4 години.
Сега, в такава ситуация, Путин ще устиска не повече от 4 мес.
« Последна редакция: Април 21, 2020, 21:20:57 от Bacho Кольо »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #62 -: Април 21, 2020, 13:09:23 »

P.S. Приятели , абе , да ме прощавате , ама много избирателно умирате за България , всякакви условия поставяте ,на търговия избива работата,келепир да има, гаче , ако случайно умрете за България ще имате контрол  да не ви отиде нахалост умирането. Толкова е смешно , че чак неприятно . Не ви ли е неудобно,все интелигентни хора има тук!

Ами избирателно бе, приятелю, няма как иначе. Аз да не съм идиот?!? Ако утре НАТО реши да нападне Иран (да не е Русия, че там нещата са изцяло емоционални), България може да бъде въвлечена. Нима си заслужава дори един български косъм да падне в такава война? Ако умра в такава война, няма да е по мое желание. А в задачата се пита: "БИХТЕ ЛИ...". Не бих. Тва е.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #63 -: Април 21, 2020, 13:09:37 »
Е, и САЩ бяха преживели Виетнам, Иран, Мартин Лутър Кинг и съпротива от Цяла Латинска Америка и Африка, но май се оказва, че базата е по-маловажна от надстройката.
Не мога да преценя дали Путин все още разполага относително с такава база, каквато имаше на разположение Горби.
« Последна редакция: Април 21, 2020, 13:13:11 от Banshee »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #64 -: Април 21, 2020, 13:11:35 »
Така е. А кои имаха?
Цялата холивудска сапунада се изливаше там,лъскавите парцалки ,витрини , коли , реклами и какво ли не ...това не е ли елемент от американската култура . Само откриването на "Макдоналдс" и шарените торбички на Кока Кола каква работа  им свърши ...айде да не изброявам, санким и у нас го имаше  същото , ние сме пристанищен и курортен град и по бяхме светнати , ама от вътрешността ... като знам с какви очи ми гледаха дънките в Ямбол ми ставаше мъчно и ме хващаше срам , че ги имам... Всичко беше важно и всичко работеше за тяхната кауза тогава ,хич да не се лъжем...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #65 -: Април 21, 2020, 13:18:15 »
Цитат
Ами избирателно бе, приятелю, няма как иначе. Аз да не съм идиот?!? Ако утре НАТО реши да нападне Иран (да не е Русия, че там нещата са изцяло емоционални), България може да бъде въвлечена. Нима си заслужава дори един български косъм да падне в такава война? Ако умра в такава война, няма да е по мое желание. А в задачата се пита: "БИХТЕ ЛИ...". Не бих. Тва е.
Според мен когато някой е дръзнал да те пита такова нещо и ти си решил да му отговаряш няма какво да се обясняваш, няма  тънга -мънга . Отговорите са два: ДА! или НЕ! Няма нужда за изясняване на мотиви. Или го правиш или не го правиш, и няма никакво значение  защо. Така мисля аз.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #66 -: Април 21, 2020, 13:19:36 »
Цитат
Ами избирателно бе, приятелю, няма как иначе. Аз да не съм идиот?!? Ако утре НАТО реши да нападне Иран (да не е Русия, че там нещата са изцяло емоционални), България може да бъде въвлечена. Нима си заслужава дори един български косъм да падне в такава война? Ако умра в такава война, няма да е по мое желание. А в задачата се пита: "БИХТЕ ЛИ...". Не бих. Тва е.
Според мен когато някой е дръзнал да те пита такова нещо и ти си решил да му отговаряш няма какво да се обясняваш, няма  тънга -мънга . Отговорите са два: ДА! или НЕ! Няма нужда за изясняване на мотиви. Или го правиш или не го правиш, и няма никакво значение  защо. Така мисля аз.

Ми аз вече казах - бих умрял, ако трябва да защитавам родината от агресор. Който и да е той! Не бих умрял, ако е за чужди интереси. Тва е. Ако не го разбираш, проблемът не е у мен.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #67 -: Април 21, 2020, 13:30:17 »
Цитат на: Kerpeden
P.S. Приятели , абе , да ме прощавате , ама много избирателно умирате за България , всякакви условия поставяте ,на търговия избива работата,келепир да има, гаче , ако случайно умрете за България ще имате контрол  да не ви отиде нахалост умирането. Толкова е смешно , че чак неприятно . Не ви ли е неудобно,все интелигентни хора има тук!

Не, не ми е неудобно. Нито е търговия, нито е келепир. За собствения си живот АЗ ще решавам дали, какво, как, кога и защо. Не Тиквата с магнолиите, Царчето с горите, Мангала с теменужките или Съсела с джендърите !!!

Дозирис го каза отлично:
Цитат на: Дозирис 2.0
Ами избирателно бе, приятелю, няма как иначе. Аз да не съм идиот?!?

Цитат на: Kerpeden
Няма нужда за изясняване на мотиви. Или го правиш или не го правиш, и няма никакво значение  защо. Така мисля аз.

Аз пък мисля точно обратното.
« Последна редакция: Април 21, 2020, 13:39:34 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #68 -: Април 21, 2020, 13:56:44 »
За какво спорите?!? Колегата е отговорил. При това  - еднозначно и безусловно:
...аз вече казах - бих умрял, ако трябва да защитавам родината от агресор. Който и да е той!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #69 -: Април 21, 2020, 14:27:33 »
Кое му е безусловното?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #70 -: Април 21, 2020, 15:58:35 »
  Ако има мотивация - умира се!
В известен смисъл темата ми е била близка за известно време, и зарад подобни въпроси станах непрактикуващ циник.

  Как се прави мотивацията, може да се види в съседна Турция.

  ПП повече нещем да пиша  за шехити, да правя обука, щото знам, че има по-знаеща от мене. ...........Може да направи сравнение и с Виетнамската мотивация.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #71 -: Април 21, 2020, 17:27:32 »
 
Цитат
Ако има мотивация - умира се!
                                                         
 
Цитат
Как се прави мотивацията, може да се види в съседна Турция.
Янлъш работа е туй с мотивацията, кардашим! Знаеш ,че сега могат  да ти нагласят такава мотивация,че свят да ти се завие и да мислиш ,че отиваш при хуриите и спасяваш държавата , а се оказва ,че си си отишъл ей тъй , маале бокона!!! Разбираш ли?  Восток, дело тонкое. 
« Последна редакция: Април 21, 2020, 18:31:30 от Kerpeden »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #72 -: Април 21, 2020, 18:32:28 »
Цитат на: Kerpeden
да мислиш ,че отиваш при хуриите

На ЛС получих предположението, че ще направя самоубийствен атентат срещу Грета.
Не беше от теб и не му отговорих, защото беше твърде тъпо подмятане.

А мотивацията е най-важното нещо. Тя е, която ни движи през целия ни живот.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #73 -: Април 21, 2020, 19:00:40 »
Цитат на: Kerpeden
да мислиш ,че отиваш при хуриите

На ЛС получих предположението, че ще направя самоубийствен атентат срещу Грета.
Не беше от теб и не му отговорих, защото беше твърде тъпо подмятане.

А мотивацията е най-важното нещо. Тя е, която ни движи през целия ни живот.

ше е голям майтап, ако след саможертва леге артис попаднеш в некоя секция на ада само за джендъри, грешки стават... :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #74 -: Април 21, 2020, 19:06:00 »
Цитат
Ако има мотивация - умира се!
                                                         
 
Цитат
Как се прави мотивацията, може да се види в съседна Турция.
Янлъш работа е туй с мотивацията, кардашим! Знаеш ,че сега могат  да ти нагласят такава мотивация,че свят да ти се завие и да мислиш ,че отиваш при хуриите и спасяваш държавата , а се оказва ,че си си отишъл ей тъй , маале бокона!!! Разбираш ли?  Восток, дело тонкое.

Ми не знам, според мен в съвременния, поне европейски, мироглед отсъства идеята за саможертва.
Дали в резултат на потребителското общество, дали евлолюционно, едва ли има ясен отговор.
И наистина си е личен въпрос.

Възможна е саможертва в името на друг човек, не съм толко сигурен дали е възможна саможертва заради държава.
Но тва си е въпрос и на поколение, и на мироглед и на всякакви неща...


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #75 -: Април 21, 2020, 19:06:16 »
Цитат на: SgtTroy
ше е голям майтап, ако след саможертва леге артис попаднеш в некоя секция на ада само за джендъри, грешки стават... :nuts:

Ти по грешка ли мина от ЛС на публично ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #76 -: Април 21, 2020, 19:08:33 »
Цитат на: SgtTroy
ше е голям майтап, ако след саможертва леге артис попаднеш в некоя секция на ада само за джендъри, грешки стават... :nuts:

Ти по грешка ли мина от ЛС на публично ?  :nuts:

Не, аз и тогава кат ти го писах мислех да го пусна в темата, ма ми се строи разводняване.
Но евала, ти не си махленец  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #77 -: Април 21, 2020, 19:10:58 »
И ти не си заядлив насъсквач  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #78 -: Април 21, 2020, 19:27:47 »
Цитат
Ако има мотивация - умира се!
                                                         
 
Цитат
Как се прави мотивацията, може да се види в съседна Турция.
Янлъш работа е туй с мотивацията, кардашим! Знаеш ,че сега могат  да ти нагласят такава мотивация,че свят да ти се завие и да мислиш ,че отиваш при хуриите и спасяваш държавата , а се оказва ,че си си отишъл ей тъй , маале бокона!!! Разбираш ли?  Восток, дело тонкое.

Ми не знам, според мен в съвременния, поне европейски, мироглед отсъства идеята за саможертва.
Дали в резултат на потребителското общество, дали евлолюционно, едва ли има ясен отговор.
И наистина си е личен въпрос.

Възможна е саможертва в името на друг човек, не съм толко сигурен дали е възможна саможертва заради държава.
Но тва си е въпрос и на поколение, и на мироглед и на всякакви неща...
...и аз мисля така.
Четейки мненията си спомних клетвата, която полагахме като офицери (важи и за войската), не се чувствам освободен, въпреки че оная държава вече я няма ... прав е Гавин, за поколенията, за мирогледа... на така...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #79 -: Април 21, 2020, 19:31:49 »
И ти не си заядлив насъсквач  :smokin:

съвсем наскоро имаше едно дълго интервю на рамальо еаниш, който вече е на 85. и по повод на коронавируса и на тука има, тука нема вентилатори, той каза нещо в смисъла, че ако го хване тоя вирус и ако му се наложи да ползва вентилатор, пък няма достатъчно, ше се откаже в полза на някой по-млад човек със семейство.

репутацията му е достатъчно силна, за да си прави евтин пиар, особено на тия години. преди време се беше отказал от 1,000,000 евро от обезщетения от държавата по некви поводи.

та ми се щеше да чуя не толко за битки и войни, а за гражданската саможертва, така както го чух от военен с мисия в живота като него.

п твойта саможертва е въпрос на обещание за четирийсе девици, знаеме се  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #80 -: Април 21, 2020, 20:01:25 »
Цитат на: SgtTroy
твойта саможертва е въпрос на обещание за четирийсе девици, знаеме се  :nuts:

Не се знаем.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #81 -: Април 21, 2020, 20:33:30 »
Цитат на: SgtTroy
твойта саможертва е въпрос на обещание за четирийсе девици, знаеме се  :nuts:

Не се знаем.

Добре.
Ние си те знаем   :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #82 -: Април 21, 2020, 20:58:03 »
Цитат на: SgtTroy
Цитат на: Nor1
Цитат на: SgtTroy
твойта саможертва е въпрос на обещание за четирийсе девици, знаеме се  :nuts:
Не се знаем.
Добре.Ние си те знаем   :smokin:
Кои "ние"?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #83 -: Април 21, 2020, 21:04:59 »
А на мен ми се струва, че износът на култура от щатите беше решаващият фактор тогава, а цру-то да е било последното, което е имало контрол над това.
Изразявам вежливо несъгласие! Не износът, а вносът на култура от щатите.
Тук вече на място се убедих, че аз съм гледала в България ВСИЧКО, което сега се счита за класика на американското кино. Няма нещо важно, което да е било пропуснато.
За сметка на това десетки, стотици, хиляди средно и долно ниво продукции са ни били спестени. Оттам и идеята за великото американско кино.
Ако у нас бяха внасяни само "Москва не вярва на сълзи", "Есенен маратон", "Мимино", "Кавказка пленница", "Жерави" - ние щяхме да сме убедени, че руското кино е не по-малко велико. Обаче достъпът беше отворен и всичко недотам добро също се предлагаше, разводнявайки гениалното.
ЦРУ-то може контрол да е нямало, но царица-парица - със сигурност.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #84 -: Април 21, 2020, 21:09:02 »
Цитат
Кои "ние"?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #85 -: Април 21, 2020, 21:17:10 »
Цитат
Кои "ние"?


Мдам, освен че си противен, си и дебел. Знаех си  :smokin:

Теб няма те питам дали си оставил поколение живущо на тази територия, за което да би умрял  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #86 -: Април 21, 2020, 21:22:22 »
Я, Тройчо и Фирмин на кадро  :blurry_drunk-2127:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #87 -: Април 21, 2020, 21:40:12 »
Цитат
Теб няма те питам дали си оставил поколение живущо на тази територия, за което да би умрял
И прайльна!
Могат да питат тези, които са оставили такова. Или поне имат намерение.Останалите пускат анкети.
« Последна редакция: Април 22, 2020, 08:30:19 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #88 -: Април 22, 2020, 08:17:14 »
Кви са тези глупави анкети? Май се правите на интересни?
Повече от 2 милиона не искат да живеят за България. Не ѝ плащат данъци. Верно данъци се плащат за получени доходи, а те точно заради доходите не са в БГ.
Той или тя не иска да живее в БГ, праща си децата в чужбина, ти го питаш дали ще умре за България. Бегай бе!
Вижте си новините преди да пишете глупости! Тези които изпратихте да гледат болни в Австрия, дали ще умрат за БГ? А тези които отиват да берат аспержи в Германия и ягоди в Англия? А тези които ще се разминат със студентските бригади в САЩ сигурно ще са първи да умрат? Тези в Столипиново дали ще споделят напъните ви? А тези от Делиормана?
Започвам да се отчайвам от повечето от вас. 
« Последна редакция: Април 22, 2020, 11:47:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #89 -: Април 22, 2020, 11:03:52 »
Кви са тези глупави анкети? Май се правите на интересни?
Повече от 2 милиона не искат да живеят за България. Не ѝ плащат данъци. Верно данъци се плащат за получени доходи, а те точно заради доходите не са в БГ.
Той или тя не иска да живее в БГ, праща си децата в чужбина, ти го питаш дали ще умре за България. Бегай бе!
Вижте си новините преди да пишете глупости! Тези които изпратихте да гледат болни в Австрия, дали ще умрат за БГ? А тези които отиват да берат аспержи в Германия и ягоди в Англия? А тези които ще се разминат със студентските бригади в САЩ сигурно ще са първи да умрат? Тези в Столипиново дали ще споделят напъните ви? А тези от Делиормана?
Започвам да се отчайвам от повечето от вас.
:way_to_go-1308:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #90 -: Април 22, 2020, 11:58:50 »
Смея да отбележа, че анкетата е нелепа не заради това, което приказва Бутцх. Той абсолютно без връзка приказва за населението като цяло – все едно, че анкетата се прави в рамките на цяла България – а тя всъщност е само за много тесен кръг форумджии.

Въпросът в анкетата наистина е нелеп, но по други причини, за които вече писах тук: на такъв свръхсериозен въпрос не се отговаря с думи, а кой е единствено възможният отговор знаете отлично.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #91 -: Април 22, 2020, 12:19:55 »
Кой от тук присъстващите би умрял, за да свали шайките, които от 30 г. убиват България ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #92 -: Април 22, 2020, 12:29:46 »
Въпросът в анкетата наистина е нелеп, но по други причини, за които вече писах тук: на такъв свръхсериозен въпрос не се отговаря с думи, а кой е единствено възможният отговор знаете отлично.

Е точно толко нелеп, колкото и въпросът "Бихте ли плащали по-високи данъци/осигуровки в името на по-социална държава и по-добро здравеопазване?"

И няма да се изненадам, ако веднага се почне:
- по принцип да, ама що аз да плащам, аз мойто съм си го платил;
- по принцип да, ама не и да храня цигани/безработни;
- по принцип да, ама що аз да плащам за инвитрото на некой, аз мойте си ги отгледах така;
- аз живея в чужбина, що да плащам разходи за общи части, моят апартамент не е част от блока...

Същото е и с тази анкета, която беше по повод на, според мен, доста фалшивия патриотизъм, който чета да се проявява, особено от по-младите колеги - Асол единствена си даде директен и честен отговор, включително и обосновката  :way_to_go-1308:

За керпеден и ото съм сигурен, че биха дали живота си, в мир или не, но това е друго поколение. Следващите дори нямат и идея какво да се промени в страната, за да предизвика у гражданите си ако не жертвоготовност, то поне желание за работа в нейна полза.

Иначе маса условности кво, що, дали, как и т.н., както керпеден отбеляза. И дори Бъч е прав донякъде в мислите си.

Ма как никой не спомена с чего начинается родина...:smokin:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #93 -: Април 22, 2020, 12:33:17 »
"Бихте ли плащали по-високи данъци/осигуровки в името на по-социална държава и по-добро здравеопазване?"
...
- по принцип да, ама не и да храня цигани/безработни;
...

По принцип да, ама не и да храня цигани  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #94 -: Април 22, 2020, 12:45:08 »
Цитат
Е точно толко нелеп, колкото и въпросът ...
Изобщо не – по очевидни причини са несъпоставими.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #95 -: Април 22, 2020, 14:10:57 »
 Butch, а и повечето са дали обосновани отговори. Така бях написал и аз за Клетвата по горе. Считам я за валидна и сега. Изключих само "партията" - още тогава по ред детайли не я възлюбвах, но признавам, че е била ПРАВА, дори когато е грешила. А основната 'и грешка бе и е (видяна в последствие), че не зачисти цялата тази гнъсна плесен, паразити и престъпници - още тогава из корен. Сега вече е късно. Тези подмениха генетично състава на публиката, така и бъдещето.

Мамковината=Родина! Не го използвам като ругателство, а точно обратното. Както знаете, думата "Родина" е от ж.р. ед.ч. Така, че както евреите признават за еврейн/ка някого/я, само когато майката е еврейка - то те са прави. Бащи (с цялото ми уважение) - дал Бог. Но! Все пак в други езици е Бащината страна. Което също считам за така много, така многообхватно и меродавно, както е Родина.

Така, че всеки би следвало да прави на макс нужното за своята Майчина+Бащина страна. Защото точно в това неразделно съчетание е обединено всичко което можем да си помислим по "темата" и то ще е в хармония.
« Последна редакция: Април 22, 2020, 14:14:09 от Eisblock »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #96 -: Април 22, 2020, 15:08:36 »
Кви са тези глупави анкети? Май се правите на интересни?
Повече от 2 милиона не искат да живеят за България. Не ѝ плащат данъци. Верно данъци се плащат за получени доходи, а те точно заради доходите не са в БГ.
Той или тя не иска да живее в БГ, праща си децата в чужбина, ти го питаш дали ще умре за България. Бегай бе!
Вижте си новините преди да пишете глупости! Тези които изпратихте да гледат болни в Австрия, дали ще умрат за БГ? А тези които отиват да берат аспержи в Германия и ягоди в Англия? А тези които ще се разминат със студентските бригади в САЩ сигурно ще са първи да умрат? Тези в Столипиново дали ще споделят напъните ви? А тези от Делиормана?
Започвам да се отчайвам от повечето от вас.

Няма място за отчаяние. Просто има изместване на фокуса при трактовката на въпроса.

Някой беше казал, че животът се състои в това всеки ден да умираш по малко.

И когато живееш в една страна, спазвайки (дори и неохотно) нейните закони, ти умираш - ден след ден - за тази страна.

Има обаче важен нюанс: освен "писаните" закони има и "фактически" закони, по които реално става "умирането". Така че ако "писаният" закон (с всички уговорки) е "България" - то "фактическите" закони са, образно казано - "Боко", корумпета от властта, цигани или обикновени толерирани от властта дебили . Умираш, следователно, не за "България", а за тях - защото не си успял да ги накараш те да умират за теб, респективно - за "България"...

И е напълно възможно постепенното ти умиране ден след ден да стане умиране изведнъж - както тези дни журналистът Милен Цветков умря по "фактическия" закон...

Ако не си доволен от наличните закони, ти можеш да се бориш за тяхната промяна (но продължавайки да ги спазваш - значи, умирайки ден след ден за нещо нереално).
Или - воден от стария римски принцип "Ubi panis ibi patria" - ти отиваш другаде да си изкарваш въпросния "хляб" - и започваш да умираш (пак ден след ден), но... за друга страна, в която (може би) разминаването между писан и фактически закон не е така драстично от твоя гледна точка.

На съвременен език тази преценка я наричат "return on investment".  При социализма се свеждаше до възмутеното възклицание, приписвано на митичния "шоп" - не стига че им живеем на тия, ми искат и да им работим...
 :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Бихте ли умрели за България?
« Отговор #97 -: Април 22, 2020, 15:33:17 »
Уфф. Не ви ли писна.
Аде - Кой ще умре за Гейропа, колхоза, комисариата и проч?