„ тъй че Бонго на 99,9 е прав.„
Бонго никога не е прав.
Той просто бърка общество с народ, и приема желаното за действителност.
По определение
„Народът е общност от хора, обединени на етническа (етническа група), политическа (нация) или териториална основа (населението на дадена страна).[1]
В много съвременни държави народният суверенитет е теоретичната основа на държавната власт.„
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4А населението на дадена страна, т.е. народът, все още не е фикция.
И е държавообразуващо.
„Държава (или разговорно, но ограничено по обхват, страна) е политически организирана общност, заемаща дадена територия, имаща правителство (система за управление) и притежаваща вътрешен и външен суверенитет.„
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0От където достигаме до народният суверенитет, или суверена.
Защото все още не сме монархия, а република.
„Народния суверенитет или суверенното право на народа е право, според което властта на една страна и нейното правителство се създават и поддържат по взаимното съгласие на народа от който произлизат избраните народни представители (Народно събрание), които вече стават източник на политическата власт. Този термин произлиза от философите на обществения договор като Томас Хобс, Джон Лок и Жан-Жак Русо. Народния суверенитет е вид понятие и не отразява политическата реалност по света[1]. При народния суверените народа взима последната дума решенията на Народното събрание. Бенджамин Франклин пише за народния суверенитет следното: „В свободните правителства, управниците са слуги и народа е техен господар и суверен“[2].
Теоретично на идеята за народния суверенитет са основани и републики, и народни монархии. Въпреки това, правната представа за народен суверенитет не означава непременно ефективна, действаща демокрация: една партия или дори диктатор може да претендира, че представлява волята на народа и може да управлява от свое име. Това е в съгласие с представата на Хобс по този въпрос, НО НЕ и с най-модерните определения, които виждат демокрацията като необходимо условие на народния суверенитет.„
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82Ето затова те юркат да гласуваш.
За да се узакони упражняването на политическата власт.
А това, каква политика ще се провежда - меншевизъм, или болшевизъм, т.е., политика, упражнявана в изгода на малка част от населението, или в изгода на по голямата част от населението, това вече е друг шлагер.
На Бонго му се ще да няма народ, да няма суверен, и шепа псевдо елитарий да изпълнява прищевките на някоя и друга ТНК, проявили интерес към територията.
С членството ни в еС, част от суверенитета е загубен, но все пак, но все пак..
Суверенът винаги има последната дума