Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 15, 2024, 23:40:23

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2027921 пъти)

0 Потребители и 130 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2460 -: Април 25, 2021, 17:44:54 »
Кочинката не функционира още от преди ГЕРБ.

Това не ни оправдава! Българската дребна буржоазия доказа, че и едно ТКЗС не може да управлява. Мизерабли, назначени за "европейци".

А българският пролетариат как се справя?  :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2461 -: Април 25, 2021, 17:47:13 »
Славчо се яви на избори и стана втора политическа сила. Никой не може да го прескочи, така че никой не може да го побутва. Или прави правителство, или връща мандата.
Нинова дава подкрепа и условията ѝ са приемливи и за трите нови групи вдясно. Само това. За да тръгне една партия, която и да е тя, да прави правителство, е добре да знае на каква подкрепа може да разчита. Другите две групи вдясно също заявяват своята подкрепа и за какво. Тва не е бутане по улея.

И ДПС дава продкрепа и условията са приемливи, нали ? Това бутане ли е по улея?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2462 -: Април 25, 2021, 17:49:01 »
Кой кого подбутва не знам, но знам, че всичките 5 партии от новото ОФ декларират, че искат да бутнат Баце час по-скоро. Та ми е любопитно, като върна ГЕРБ мандата в петък сутринта, що ИТН не се обадиха да поискат мандат още петък следобяд, тъмнорусата им председателка можеше да свика едно извънредно заседание вчера и още вчера Баце и министрите му да са предали ключовете на кабинетите си?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7440
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2463 -: Април 25, 2021, 17:52:33 »
Аре стига с тази математика! Някои казват, че в Рибния буквар пишело - "има три аритметични действия - събиране, изваждане и умножение. Има и четвърто, но то не е за всяка глава". Ако се върнем към политиката, днес ме впечатли:

http://focus-news.net/news/2021/04/25/2864805/korneliya-ninova-bsp-darzhavata-ne-e-gotova-za-elektronno-glasuvane-i-glasuvane-po-poshtata.htmlАми сега?

Какво "ами сега?".

Идеята за електронно гласуване е идиотска и ти като програмист би трябвало прекрасно да го осъзнаваш това. Идеята за гласуване по пощата е анахронизъм и да се настоява за нея при положение, че се видя какво стана в САЩ е не по-малко идиотско от настояването за електронно гласуване.

Така, че не те разбирам с този цитат.

Иначе те подкрепям за математиката :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2464 -: Април 25, 2021, 17:53:29 »
Quote (selected)
И ДПС дава продкрепа и условията са приемливи, нали ? Това бутане ли е по улея?

На "крака" на ДПС да не сядаш.
Там си имат традиции за един работен ден -8 часа да се изнижат и да застанат на другата страна на барикадата.

Quote (selected)
Та ми е любопитно, като върна ГЕРБ мандата в петък сутринта, що ИТН не се обадиха да поискат мандат още петък следобяд, тъмнорусата им председателка можеше да свика едно извънредно заседание вчера и още вчера Баце и министрите му да са предали ключовете на кабинетите си?

То и аз това питах в петък, ама не получих никакъв отговор.
Всички са "на война" държавата "в криза", ама викенда си е викенд и дупетатите имат нужда от СПА. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2465 -: Април 25, 2021, 17:55:30 »
Ето, др. Дачков отговаря на Манрико и на буратино:
Според журналиста и политически анализатор Явор Дачков никоя от партиите в парламента няма интерес от предсрочни избори:

„Изключение е „Има такъв народ“. Това е инженерна партия, не е автентичен политически проект. Тя е партия, създадена от статуквото, за да подкрепя статуквото. Провалът на БСП ѝ отреди второ място. Парирането на останалите политически сили ѝ отреди още по-неприятната роля да е лидираща в съставянето на правителство. ИТН не бяха подготвени за това. Нямат хора, нямат идеи“.

Дачков прогнозира политическа криза при служебен кабинет, който остава до зимата, ако и след предсрочните избори не се излъчи правителство.
Журналистът очерта връзка между ДПС и партията на Слави Трифонов. И допълни:
„ДПС се опитва да се освободи от Бойко Борисов, слагайки на негово място Слави Трифонов. Това е динамичен процес. Резултатите са нестабилни и това е процес, който може да продължи и след следващите избори... Демонтажът на Борисов от политическата сцена не може да мине без ДПС, патерицата е Слави Трифонов“.
 
https://bnr.bg/post/101458777/noviat-parlament-naraneniat-gerb-i-malchaliviat-itn

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2466 -: Април 25, 2021, 18:01:25 »
Дачков леко перефразира един стар текст да не го обвинят в плагиатство.
Всички ( без ИТН) са маскари.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2467 -: Април 25, 2021, 18:07:09 »
Quote (selected)
И ДПС дава продкрепа и условията са приемливи, нали ? Това бутане ли е по улея?

Нямам представа кви са им условията на ДПС. И ГЕРБ дава. Май даже без всякакви условия, а обратното - съгласни по всички точки на референдума. А тва за улея си е на Буратино.

Въпросът е друг - имаме ли като държава нужда от редовно правителство по време на криза, което да свърши 3-4 работи за определено време, или не? Или идеята е избори до дупка, докато ИТН получи необходимото му мнозинство (дузпи, докато вкара)? Айде, да речем, че на нови предсрочни избори БСП съвсем се срине и изчезне за радост на десните, ГЕРБ какво? Или новите вдясно забравиха за какво се бориха? Като гледах какъв спор се вихреше тук последните дни, излиза, че не ГЕРБ им е проблемът, а да се махне БСП или поне хич да не се обажда все едно я няма.

Само се чудя, ако БСП вземе, че наистина изчезне, с кво ще се идентифицира нашето дясно.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2468 -: Април 25, 2021, 18:11:28 »
Какво "ами сега?".

Идеята за електронно гласуване е идиотска и ти като програмист би трябвало прекрасно да го осъзнаваш това. Идеята за гласуване по пощата е анахронизъм и да се настоява за нея при положение, че се видя какво стана в САЩ е не по-малко идиотско от настояването за електронно гласуване.

Така, че не те разбирам с този цитат.

Иначе те подкрепям за математиката :cool-1084:
Начи, това което твърдя за електронното гласуване, е, че механизмите за гласуване по пощата могат да се реализират и електронно със същата степен на сигурност, ако се направят добре сертифицирани и одитирани системи за гласуване. В Естония е направено, доколкото знам. Поради това и не пиша за електронно гласуване, а за гласуване по пощата - принципът и резултатите са същите, а не влизаме в странични технически дискусии, че ако почнем да си говорим за X.509, ще стане по-голямо мазало от триъгълниците и размерностите.
Иначе, за да е ясно, аз не одобрявам дистанционно гласуване и дори гласуване в чужбина за парламентарни избори. За управлението на държавата трябва да гласуват само що-годе постоянно живеещи тук граждани, които не ги мързи да си разходят задника до секциите.
За Фигурант (президент) от мен да мине, нека да гласуват всички граждани, дори и дистанционно - да закрепят някаква символична връзка с Родината.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2469 -: Април 25, 2021, 18:13:18 »
Как така ще вземе да изчезне БСП-ту? Симпли, пепел ти на клавиатурата. Одма пускам заявление за членство. Асолчето ще ми помогне с онлайн формуляра, надявам се. Сакън, ни'кво изчезване. Аз с кого ще се дърля?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2470 -: Април 25, 2021, 18:13:24 »
Quote (selected)
Само се чудя, ако БСП вземе, че наистина изчезне, с кво ще се идентифицира нашето дясно.

Нашето дясно отдавна се е маркирало като анти.
Анти комунисти, анти Русия, анти България.
Само атлантически ценности фърст.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2471 -: Април 25, 2021, 18:13:40 »
Първанов в 120 минути.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2472 -: Април 25, 2021, 18:15:13 »
Quote (selected)
Нашето дясно отдавна се е маркирало като анти.
Анти комунисти, анти Русия, анти България.
Само атлантически ценности фърст.

Дясното и лявото се идентифицират с икономическа политика.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2473 -: Април 25, 2021, 18:16:26 »
Честит ников ден, Здравче!  :t0328:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2474 -: Април 25, 2021, 18:16:52 »
имаме ли като държава нужда от редовно правителство по време на криза, което да свърши 3-4 работи за определено време, или не?

Не знам за теб, ама аз от 30 години все чувам, че сме в неква криза и трябва редовно правителство. Кризите немат край. Все има нещо от вселенско значение, което временно правителство не може да свърши. Къв е проблемът на българската буржоазия? Върна си имотите, напълни си гушите, разпредели си големите и малки порции. Всичко е в нейните ръце. Ами, да я стабилизира тая държава. То, такова крадене и по турско не е имало.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2475 -: Април 25, 2021, 18:17:15 »
Дясното и лявото се идентифицират с икономическа политика.
Би трябвало, ама при нас не.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2476 -: Април 25, 2021, 18:29:31 »
Я малко масълце да ливнем, че затихва огъня:
Quote (selected)
Гордимся тем, что у России есть такой друг, искренний патриот Болгарии и Пловдива, который в течение нескольких десятилетий не на словах, а на деле помогает сохранить и развивать дружественные отношения между российским и болгарским народами.

https://www.facebook.com/rusembul/posts/2928714807413835

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2477 -: Април 25, 2021, 18:36:32 »
Начи, това което твърдя за електронното гласуване, е, че механизмите за гласуване по пощата могат да се реализират и електронно със същата степен на сигурност, ако се направят добре сертифицирани и одитирани системи за гласуване. В Естония е направено, доколкото знам. Поради това и не пиша за електронно гласуване, а за гласуване по пощата - принципът и резултатите са същите, а не влизаме в странични технически дискусии, че ако почнем да си говорим за X.509, ще стане по-голямо мазало от триъгълниците и размерностите.
Иначе, за да е ясно, аз не одобрявам дистанционно гласуване и дори гласуване в чужбина за парламентарни избори. За управлението на държавата трябва да гласуват само що-годе постоянно живеещи тук граждани, които не ги мързи да си разходят задника до секциите.
За Фигурант (президент) от мен да мине, нека да гласуват всички граждани, дори и дистанционно - да закрепят някаква символична връзка с Родината.
Не знам защо е това преливане от пусто в празно. Всички много добре знаем, че проблемът при дистанционното гласуване не е в сигурността (тайната) на вота, а в това, че нито при пощата, нито при интернет има гаранция, че избирателят гласува сам, че никой не го следи кое квадратче задрасква на бюлетината или чуква с мишката. Т.е., че при дистанционно гласуване възможностите за безусловно контролиран вот рязко се увеличават. И не само при малцинствата.
Защо се раздува толкова темата за дистанционно гласуване ли ? Ами, защото преди години 'десните' (тогава СДС/ОДС, сега вече не знам кой точно) вярваха, че емигрантите ще галсуват 'като един' за тях, което никога не се случи.
Както вече съм кавал нееднократно, категорично съм против гласуването на постоянно живеещите в чужбина. Дори и за президент.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4401
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2478 -: Април 25, 2021, 18:42:05 »
Дясното и лявото се идентифицират с икономическа политика.
Дясното,   икономически дясното, у нас е равносилно на пазарен фундаментализъм. Но то почти винаги си върви с още 3 характеристики
1. Национален нихилизъм.
2. Русофобия.
3. Талибански американизъм.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 18:58:03 от Bacho Кольо »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2479 -: Април 25, 2021, 18:42:57 »
Не бива да се правят всички "наблюдатели" на ударени: не една и две прогнози още от миналата година бяха направени, че страната я очаква политическа и серия от избори. И в другия форум са правени. Нека допуснем, че има партии, които правят разчети за подобна криза. Аз бих допуснал, че БСП е една от тях. Няма да обяснявам защо, защото не ми е фокус в момента.
Другата такава партия е ИТН. Мисля, че сериозно ги подценяваме като намерения (за възможности, ще разберем). Моето предложение е, че ИТН съзнателно и целенасочено се стремят към нови избори, както и за избори след тях с цел пълно компроментиране на съществуващата политическа система на представителната демокрация. Сано такава катастрофа на сегашното политическо устройство би довело до възможност за промяна на политическата система в американски дух (както казах, те започнаха тези приказки след голямото им турне в САЩ. Мажоритарните избори, частно финансиране на партиите, избори на прокурори и съдии, на "шерифи" - това са все заемки от там. За целта е необходима промяна в Конституцията. И то от ВНС. 
За да постигнат това, на тях не им трябват (дори) частични реформи на съществуващата система (освен евентуално в изборното закондателство) или нейното подобряване (към което - обективно погледнато се стремят всеки по свои си начаин ГЕРБ, ДБ и ИМВ). Защото това е промяна не само на избора, но и на начина на фунцкиониране на държавата. Те трябва да докажат на хората, че сегашната политическа партийна система е изчерпана, тя трябва да катастрофира.
Дори да станат първа политическа партия на следващите предсрочни избори , те пак няма да искат правитество. Успешно тяхно правителство в рамките на сегашната партийна политическа система би поставило под въпрос основната им теза. Провал на тяхно правителство, пък ще удари популярността им.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2480 -: Април 25, 2021, 19:02:14 »
Quote (selected)
Моето предложение е, че ИТН съзнателно и целенасочено се стремят към нови избори, както и за избори след тях с цел пълно компроментиране на съществуващата политическа система на представителната демокрация.
Аз не съм склонен да умножавам същностите и да демонизирам ИТН. Според мен те се стремят по-дълго време да са в роля на "балансьор" и да осребрят тази роля. Не да управляват, но от тях да зависи мнозинството. А чалго-дебилният електорат да гласува за тях, щото "Слафчо ша им е*е мамата на политиците". За тази цел именно трябва да не управляват, защото много бързо ще се разочарова електоратът им и ще превключи за пореден път към нов е*ач на политически мами.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2481 -: Април 25, 2021, 19:06:43 »
Не бива да се правят всички "наблюдатели" на ударени: не една и две прогнози още от миналата година бяха направени, че страната я очаква политическа и серия от избори. И в другия форум са правени. Нека допуснем, че има партии, които правят разчети за подобна криза. Аз бих допуснал, че БСП е една от тях. Няма да обяснявам защо, защото не ми е фокус в момента.
Другата такава партия е ИТН. Мисля, че сериозно ги подценяваме като намерения (за възможности, ще разберем). Моето предложение е, че ИТН съзнателно и целенасочено се стремят към нови избори, както и за избори след тях с цел пълно компроментиране на съществуващата политическа система на представителната демокрация. Сано такава катастрофа на сегашното политическо устройство би довело до възможност за промяна на политическата система в американски дух (както казах, те започнаха тези приказки след голямото им турне в САЩ. Мажоритарните избори, частно финансиране на партиите, избори на прокурори и съдии, на "шерифи" - това са все заемки от там. За целта е необходима промяна в Конституцията. И то от ВНС. 
За да постигнат това, на тях не им трябват (дори) частични реформи на съществуващата система (освен евентуално в изборното закондателство) или нейното подобряване (към което - обективно погледнато се стремят всеки по свои си начаин ГЕРБ, ДБ и ИМВ). Защото това е промяна не само на избора, но и на начина на фунцкиониране на държавата. Те трябва да докажат на хората, че сегашната политическа партийна система е изчерпана, тя трябва да катастрофира.
Дори да станат първа политическа партия на следващите предсрочни избори , те пак няма да искат правитество. Успешно тяхно правителство в рамките на сегашната партийна политическа система би поставило под въпрос основната им теза. Провал на тяхно правителство, пък ще удари популярността им.
Интересна спекулация, но твърде софистицирана, според мен. Пък и не виждам каква изгода биха извлекли хаджитошковците от такава промяна. А не мога да повярвам, че биха действали водени от някакви идеали.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2482 -: Април 25, 2021, 19:07:27 »
Дясното,   икономически дясното, у нас е равносилно на пазарен фундаментализъм. Но то почти винаги си върви с още 3 характеристики
1. Национален нихилизъм.
2. Русофобия.
3. Талибански американизъм.
Икономически дясното е шарено и разнообразно. Тези три черти са на непеошкото "дясно" и също е с нюанси. Зависи от коя хранилка се смуче - американска (няколко са), германска (и там са няколко), от присламчване за "усвояване" на еврофинансиране, от чисто частни фондации...
Между другото и част от лявото е в тази схема, но там парите са неизмеримо по-малко и съответно и резултатите (барикади и братовчеди...). Просто има една прослойка, малобройна, но много шумна (по служебно задължение) с еднаква същност - усвояване.  От тази прослойка "десни", повечето и Интернационала ще запеят, ако гарантира хранилка.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2483 -: Април 25, 2021, 19:12:53 »
Та ми е любопитно, като върна ГЕРБ мандата в петък сутринта, що ИТН не се обадиха да поискат мандат още петък следобяд, тъмнорусата им председателка можеше да свика едно извънредно заседание вчера и още вчера Баце и министрите му да са предали ключовете на кабинетите си?
Another day, another dollar.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2484 -: Април 25, 2021, 19:13:12 »
Не бива да се правят всички "наблюдатели" на ударени: не една и две прогнози още от миналата година бяха направени, че страната я очаква политическа и серия от избори. И в другия форум са правени. Нека допуснем, че има партии, които правят разчети за подобна криза. Аз бих допуснал, че БСП е една от тях. Няма да обяснявам защо, защото не ми е фокус в момента.
Другата такава партия е ИТН. Мисля, че сериозно ги подценяваме като намерения (за възможности, ще разберем). Моето предложение е, че ИТН съзнателно и целенасочено се стремят към нови избори, както и за избори след тях с цел пълно компроментиране на съществуващата политическа система на представителната демокрация. Сано такава катастрофа на сегашното политическо устройство би довело до възможност за промяна на политическата система в американски дух (както казах, те започнаха тези приказки след голямото им турне в САЩ. Мажоритарните избори, частно финансиране на партиите, избори на прокурори и съдии, на "шерифи" - това са все заемки от там. За целта е необходима промяна в Конституцията. И то от ВНС. 
За да постигнат това, на тях не им трябват (дори) частични реформи на съществуващата система (освен евентуално в изборното закондателство) или нейното подобряване (към което - обективно погледнато се стремят всеки по свои си начаин ГЕРБ, ДБ и ИМВ). Защото това е промяна не само на избора, но и на начина на фунцкиониране на държавата. Те трябва да докажат на хората, че сегашната политическа партийна система е изчерпана, тя трябва да катастрофира.
Дори да станат първа политическа партия на следващите предсрочни избори , те пак няма да искат правитество. Успешно тяхно правителство в рамките на сегашната партийна политическа система би поставило под въпрос основната им теза. Провал на тяхно правителство, пък ще удари популярността им.

Чувах ги тези неща по време на предизборната кампания, но не им обърнах внимание, щото ми се струваха несбъдна екзотика и по-скоро шоу, отколкото сериозно намерение.
Дали членовете на парламентарната им група споделят тези им щения? А гласувалите за тях в Европа дали са разбрали, че гласуват за това, което си написал и което сега, след като го прочетох, ми изглежда много сериозно?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2485 -: Април 25, 2021, 19:26:25 »
Quote (selected)
Пък и не виждам каква изгода биха извлекли хаджитошковците от такава промяна. А не мога да повярвам, че биха действали водени от някакви идеали.

Его?
Понеже не ги гледам мнооого отдавна, не знаех, че са правили кастинг за политици. Като изчетох написаното от Памфуций, осъзнах размера на нещото, което са замислили. Не мисля, че ще го постигнат, но точно сега могат да сринат държавата за задоволяване на егото си.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2486 -: Април 25, 2021, 19:26:56 »
"цел пълно компроментиране на съществуващата политическа система на представителната демокрация".

Не виждам как повече може да се компрометира това което сте нарекли "представителна демокрация". Колко от вас са представени? Представени са Брюксел и Държавният департамент на САЩ. Представени са яките пари на Шиши и другите милиардери в БГ. Вие в този форум май не сте.
Политиците ви ги готвят в Америка, Германия и Турция. Дали там подготвените ще представляват вас?
Дори управляващата партия за 12 години се направи с частни пари на немска фондация. Нима тази партия представляваше вас? Не нам...
В БГ нещата се тикат към военен преврат, което е най-логично след отвращението от всички партии. За съжаление няма патриотични полковници и капитани. То и армия няма. Английския капут от епицентър верно казва - 2 бригади които не стават за война. И за преврат.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 19:49:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2487 -: Април 25, 2021, 19:33:28 »
Не виждам как повече може да се компрометира това което сте нарекли "представителна демокрация".

Това е бля, бля. Крайно време е да престанем с тея насрани евфемизми. Няма "представителна демокрация". Има буржоазна демокрация. Буржоазно-либерална демокрация. Демокрацията не е абстрактно понятие. Тов. Улянов е казал: демокрацията е класово понятие. Политическо и икономическо господство на определена класа. Точка! На хората не им е писнало от "системата". Писнало им е от капитализма. Но няма кой да го артикулира.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2488 -: Април 25, 2021, 19:34:27 »
Интересна спекулация, но твърде софистицирана, според мен. Пък и не виждам каква изгода биха извлекли хаджитошковците от такава промяна. А не мога да повярвам, че биха действали водени от някакви идеали.
Няма нищо софистицирано. Просто съм взел политическите им искания сериозно и съм направил заключения за тактиката за тяхното постигане. 

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2489 -: Април 25, 2021, 19:35:25 »
Широтата на обсъждане е впечатляваща. Като поогледах нещата изненадващо се оказа, че познавам 4 депутата на Слави. Три са откровени боклуци, а един е много свестен човек. От боклуците за един не знам източниците на препитание последните години, но другите двама са на дългогодишна и почти откровена ДПС хранилка.  Ако страхът на ИТН върхушката надделее, нищо чудно да има нови избори. Доста по-вероятно обаче е, ако се преодолее този страх, да видим едно правителство от втората линия кадри на ДПС, с някой и друг "десен" ОФеец за цвят.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2490 -: Април 25, 2021, 19:47:49 »
Крайно време е да престанем с тея насрани евфемизми. Няма "представителна демокрация". Има буржоазна демокрация. Буржоазно-либерална демокрация. Демокрацията не е абстрактно понятие. Тов. Улянов е казал: демокрацията е класово понятие. Политическо и икономическо господство на определена класа. Точка! На хората не им е писнало от "системата". Писнало им е от капитализма. Но няма кой да го артикулира.
:th_up:
Заедно с това трябва да се вижда, че онзи социализъм (насилствено наложен) беше нефелен. Хората не бяха склонни да работят за него, по начина по който са принудени да работят в капитализма. Без "малко" диктатура не може да се мине. Нима в Сингапур или Южна Корея не минаха и още са в някаква форма на диктатура и имаха успехи? В Китай си има диктатура. Не бих казал пролетарска, по-скоро диктатура на Китайската комунистическа партия. Нима успехите не са им впечатляващи?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7684
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2491 -: Април 25, 2021, 19:49:58 »
Цитат на: Simplified Solutions
Или новите вдясно забравиха за какво се бориха?
... излиза, че не ГЕРБ им е проблемът, а да се махне БСП

Да. За тях ГЕРБ е събрат-конкурент, а истинският им враг, когото мразят и искат да унищожат, е БСП.

Така че всякакви опити на БСП за сътрудничество с "автентично-градско-красивоумно десните" е глупав и самоубийствен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2492 -: Април 25, 2021, 19:55:54 »
Бъч,
що не изпраскате една диктатура в САЩ, може па да изпълзите от дупката. :smokin:

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2493 -: Април 25, 2021, 19:57:57 »
Ми то в САЩ си е диктатура от край време, на много богатите.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2494 -: Април 25, 2021, 19:59:29 »
Бъч,
що не изпраскате една диктатура в САЩ, може па да изпълзите от дупката. :smokin:
Не си в този свят ако не си видял, че в САЩ си има диктатура. На ГОЛЕМИТЕ пари. Коя друга държава има 17 трибуквани разузнавателни централи? Федерални, частните са башка.
Maximus ме е изпреварил.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2495 -: Април 25, 2021, 20:05:55 »
Независимо от вашето отношение към Слави Трифонов, той е обречен да си подобри резултата при следващи избори. Може би и други непредставени партии като "Възраждане", например. Старите партии са изчерпани и компроментирани. Тези които досега са били във властта.
Зависи как ще постъпи от сега нататък. Слави Т.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2496 -: Април 25, 2021, 20:07:54 »
що не изпраскате една диктатура в САЩ, може па да изпълзите от дупката.

САЩ нямат нужда от диктатура. Те са си диктатура. Това е единствената действаща олирагхия в света от момента на създаването си до наши дни. На олигархията ѝ е през таковата дали формалната държавна глава ще се зове диктатор или не. Затова е комично, когато американци говорят за "олигархия". Да се видят в огледалото.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2497 -: Април 25, 2021, 20:09:30 »
Независимо от вашето отношение към Слави Трифонов, той е обречен да си подобри резултата при следващи избори.

Аз не мисля така. Можем да се обзаложим. Слави няма да си подобри резултата. Даже обратното.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2498 -: Април 25, 2021, 20:10:48 »
що не изпраскате една диктатура в САЩ, може па да изпълзите от дупката.

САЩ нямат нужда от диктатура. Те са си диктатура. Това е единствената действаща олирагхия в света от момента на създаването си до наши дни. На олигархията ѝ е през таковата дали формалната държавна глава ще се зове диктатор или не. Затова е комично, когато американци говорят за "олигархия". Да се видят в огледалото.
Отврат, я от комунистически позиции определи какво е управлението в Русия.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7440
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2499 -: Април 25, 2021, 20:13:11 »
Начи, това което твърдя за електронното гласуване, е, че механизмите за гласуване по пощата могат да се реализират и електронно със същата степен на сигурност, ако се направят добре сертифицирани и одитирани системи за гласуване. В Естония е направено, доколкото знам. Поради това и не пиша за електронно гласуване, а за гласуване по пощата - принципът и резултатите са същите, а не влизаме в странични технически дискусии, че ако почнем да си говорим за X.509, ще стане по-голямо мазало от триъгълниците и размерностите.

Това само за протокола и за яснота на изложението заради това, което казваш по-долу -- за мен проблемът в електронното гласуване не е технологичен, а човешки -- при него не оставят следи, ако някой с много пари реши да манипулира изборите. И при електронното гласуване това става много по-лесно, отколкото е в момента.

Иначе, за да е ясно, аз не одобрявам дистанционно гласуване и дори гласуване в чужбина за парламентарни избори. За управлението на държавата трябва да гласуват само що-годе постоянно живеещи тук граждани, които не ги мързи да си разходят задника до секциите.
За Фигурант (президент) от мен да мине, нека да гласуват всички граждани, дори и дистанционно - да закрепят някаква символична връзка с Родината.

Ами хубаво, че го каза -- ще спести доста коментари  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7440
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2500 -: Април 25, 2021, 20:14:13 »
Дясното и лявото се идентифицират с икономическа политика.

Значи в България няма лява партия  :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2501 -: Април 25, 2021, 20:14:40 »
Независимо от вашето отношение към Слави Трифонов, той е обречен да си подобри резултата при следващи избори.

Аз не мисля така. Можем да се обзаложим. Слави няма да си подобри резултата. Даже обратното.
Няма да чакаме дълго и ще се разбере. Запомни какво сме писали! В края на 2014 и 2015 ви писах, че Тръмп ще спечели. Почти целия форум на СЕГА не смяташе така. Със задовоство видях, че някой никове после изчезнаха. Не бяха наказани като мен заради някакъв плашипу....к, той и външен министър някога и искаше ядрено оръжие в БГ. Чуждо разбира се.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 20:20:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2502 -: Април 25, 2021, 20:19:37 »
Отврат, я от комунистически позиции определи какво е управлението в Русия.
Нека аз!
В Русия си има бесен капитализъм и олигархия. Олигархия, принудена отчасти да бъде патриотична, макар да не ѝ се иска.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2503 -: Април 25, 2021, 20:22:16 »
а диктатура има ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2504 -: Април 25, 2021, 20:24:22 »
а диктатура има ли?
Предпочитам Анонимуса да отговори. Уважавам мнения на хора които коментират с разбиране и от вътре. Аз мога да ви казвам как е в САЩ. С разбиране. :lol:
Данил се е регистрирал, но не казва нищо.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 21:24:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2505 -: Април 25, 2021, 20:24:55 »
Не мога се мъча с шибания таблет с тия дребни букви затуй накратко за Пешо ф 18:36 :thup:, за шибания триъгълник аз го писах за уманитара Бонго - останалите - къдя през ливадата ва?
Уф, измъчих се и ми се стопли ракията!
 :t0135:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2506 -: Април 25, 2021, 20:35:45 »
Quote (selected)
Не си в този свят ако не си видял, че в САЩ си има диктатура.
Че що тогаз от над половин век вървите регулярно надолу. А от началото на този век паднахте и в дупка?
Начи ни е въпрос в диктатурата.  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2507 -: Април 25, 2021, 20:39:35 »
Че що тогаз от над половин век вървите регулярно надолу. А от началото на този век паднахте и в дупка?
Начи ни е въпрос в диктатурата.  :smokin:
Не си разбрал. Пак си е диктатура. Задачите които са си поставили са по-големи. Власт над целият свят. Проблемът им е в това, че условията в света се промениха за тях неочаквано. Затова и кризата.
Неправилна преценка. Надценяване.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма противоречие в думите ми.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2508 -: Април 25, 2021, 20:53:59 »
"Че що тогаз от над половин век вървите регулярно надолу. ?"
Тук не си прав.
Някъде от 40 години са надолу. След и по време на Виетнамската война. Със съсипването на СССР и соц лагера пак дръпнаха напред. "Thank you Gorbachev". *
Технологичната революция - Големи интегрални схеми, компютри, интернет, Google, мобилни телефони, сателити, GPS  - в деведесетте, много помогна да не се забелязва движението надолу. При Клинтън президента имаше дори положителен бюджет. Някой смятат, че това са били икономически хватки. Хванах го това време. Няма много общо онази Америка със сега.

* По това време колите на полицията в Москва станаха "Chevrolet".
В щатите всички полицейски и/или държавни коли са американско производство. Нека да кажем, американски бранд. Дори Холивуда го показва.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 21:22:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"




Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2512 -: Април 26, 2021, 08:21:49 »
Капонката руулз.

Quote (selected)
Ревизията на ГЕРБ ще е като издирването на нацисти след войната

Но най-важното е да се хване пътят на парите. Така се стига по принцип до мафията, твърди Мария Капон


Мария Капон и групата на ИМВ смятат да проведат докрай ревизията на управлението на ГЕРБ

https://segabg.com/hot/category-bulgaria/reviziyata-na-gerb-shte-e-kato-izdirvaneto-na-nacisti-sled-voynata
   :th_up:

А освен всичко останало, май Мария Капон има далечна роднинска връзка с Ал Капоне ...

Но вчера следобед вкъщи имаше толкова народ, че ми беше малко трудно да следя какво точно се говори по телевизора ..


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2513 -: Април 26, 2021, 08:36:13 »
Не резерв, а авангард, Здравче.
:thup:

Даже вчера следобед в предаването "120 минути" на Светльо Иванов по БТВ, Президент Георги Първанов /2002-2012 г./ поздрави задочно Слави за десетките – ако не и стотици! – политически предавания, които е правил като шоумен.

Нещо, което беше направил преди седмица-две и самият Бойко Борисов, но без да го поздрави чак така явно ... 

Quote (selected)
Какво означава „Има такъв народ„?
Да се хвърляме при аналогията с „Има такава партия„ на Ленин ли?

Не. Няма никаква аналогия с Ленин!

Тъй като първоначално партията на Слафчу беше нарекла себе си "Няма такава държава".

Но тъй като в ЦИК отказаха да я регистрират под това име, се появи "Има такъв народ" ...  :bigok:

« Последна редакция: Април 26, 2021, 08:45:10 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2514 -: Април 26, 2021, 08:40:35 »
Quote (selected)
Технологичната революция - Големи интегрални схеми, компютри, интернет, Google, мобилни телефони, сателити, GPS  - в деведесетте,
Два-три технологични пробива, пролет не правят.
Значи въпроса е не как, а в чия полза се управлява.
Иначе да белязания ви даде глътка въздух и още две-три десетилетия живот.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2515 -: Април 26, 2021, 08:46:40 »
Значи въпроса е не как, а в чия полза се управлява.

То е ясно в чия полза се управлява. Затова е по-важно как. Може по-меко и по-грубо. Бенефициентите винаги ще са на кяр. Без значение дали е Бубу, Корннела или шоото.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2516 -: Април 26, 2021, 08:51:27 »
То е очевидно, в чия полза, в полза на корпорациите!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2517 -: Април 26, 2021, 08:56:07 »
Борисов и калинажа му, че са за "трепане" спор няма,
ама точно тая да ги гони като нацисти и да кадрува ми иде в повече.

И кво ѝ е на "тая" – Мария Капон, след като писах изрично по-горе, че била неква далечна "издънка" на Ал Капоне!?!?  :m1248:

И ако не го направи тя, се надяваш да го остави да го направиш ти, така ли ...  :lol:

« Последна редакция: Април 26, 2021, 09:16:30 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2518 -: Април 26, 2021, 08:59:35 »
след като писах изрично по-горе, че е неква далечна "издънка" на Ал Капоне!?!? 

Не си писала изрично, Жижи. Писала си "май". Изрично е "тя е". Твойто е условно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2519 -: Април 26, 2021, 09:17:37 »
Леле, мале! Шоото ще връща мандата. Искало да управлява самостоятелно. Ясна е работата.