Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 30, 2024, 21:50:22

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2116232 пъти)

0 Потребители и 231 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3240 -: Април 29, 2021, 04:23:59 »
" Никой не плаща данъци с идеята, че част от тези данъци ще отиде в България. "
И аз не плащам данъци с идеята те да отидат за издръжка на войници в Ирак или Афганистан, но по някакъв начин мойте пари отиват точно там. За война.
Българите ползват европейски пари. Все още. Теоретично са пари от данъци. Щом БГ е в ЕС трябва да са представени българите в БГ, след като имат български паспорт. Може и да нямат друг. С български паспорт за европейски парламент можеш да гласуваш само на български избори.
Въпросът, че мафията в БГ краде тези пари или, че в Европа се пилеят пари от брюкселската администрация не е свързан с горното.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3241 -: Април 29, 2021, 04:29:16 »
" Никой не плаща данъци с идеята, че част от тези данъци ще отиде в България. "
И аз не плащам данъци с идеята те да отидат за издръжка на войници в Ирак или Афганистан, но по някакъв начин мойте пари отиват точно там. За война.
Българите ползват европейски пари. Все още. Теоретично са пари от данъци. Щом БГ е в ЕС трябва да са представени българите в БГ, след като имат български паспорт. Може и да нямат друг.
Въпросът, че мафията в БГ краде тези пари или, че в Европа се пилеят пари от брюкселската администрация не е свързан с горното.

Чакай малце! Ти плащаш данъци на страната, която си избрал, а тя ги харчи, както реши за най-добре. Българите в чужбина плащат на съответната чужбинска страна, която са си избрали, а тази чужбинска страна също ги харчи както реши. Може би част от тези пари отиват в общ котел, от който България черпи. Но и влага!

А българите от България как са представени в ЕС, от некви марсианци, що ли? Те как смогват да бъдат представени, без да гласуват от Лондон, Виена, Ница и Стокхолм? Как се представят РАЗЛИЧНО българите от България и българите от Чужбински Български Окръг?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3242 -: Април 29, 2021, 04:36:29 »
Ако пишеш, че България губи повече от присъствието си в  ЕС, отколкото печели, то аз съм съгласен с теб.
Аз съм за това, "onzi" да бъде представен в БГ парламент от любимата му БСП. Няма нужда да пътува до БГ за да си пусне гласа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3243 -: Април 29, 2021, 04:44:12 »
Ако пишеш, че България губи повече от присъствието си в  ЕС, отколкото печели, то аз съм съгласен с теб.
Това ми е мисълта. Пред кого ще се представляват тези чужбински българи, та трябва да си гласуват БЪЛГАРСКИ парламентарен представител? Какво не им харесва в БЪЛГАРСКИТЕ парламентаристи, избрани в БЪЛГАРИЯ? Нали веднъж избран, парламентаристът представлява ЦЕЛИЯ народ, а не само избирателите си! Или чужбинските българи са нещо по-така българи, не са от целия народ, а са особени и затова им трябва особено представителство?
На какво основание българските граждани, живеещи в чужбина, независимо дали в Япония, в Танганайка или в Чили, смятат, че са по-кадърни, по-знаещи, по-компетентни да избират кой да ръководи България - от която те самите са се изнесли за постоянно или временно дълготрайно? При това не става въпрос за представителска функция от типа на президента - да украсява календара и да чете веднъж на няколко месеца поздравление по повод този или онзи празник. Става въпрос за функционирането на държавата като ежедневна борба за хляба, здравето и качеството на живот на българите в България. Не, йок хаир, от Ню Йорк по-високо нема, високо седя, далеч виждам и а не сте ми дали пари да ви кажа какво виждам, ще ви смятам за насилници, дето ми вземате правото да давам акъл от далечна камбанария!
« Последна редакция: Април 29, 2021, 04:56:39 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24320
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3244 -: Април 29, 2021, 07:07:25 »
Чакай малце! Ти плащаш данъци на страната, която си избрал, а тя ги харчи, както реши за най-добре. Българите в чужбина плащат на съответната чужбинска страна, която са си избрали, а тази чужбинска страна също ги харчи както реши. Може би част от тези пари отиват в общ котел, от който България черпи. Но и влага!

А българите от България как са представени в ЕС, от некви марсианци, що ли? Те как смогват да бъдат представени, без да гласуват от Лондон, Виена, Ница и Стокхолм? Как се представят РАЗЛИЧНО българите от България и българите от Чужбински Български Окръг?
Повечето от тук присъстващите подкрепят виждането че РБ внася повече от колкото получава от ЕС.
ЕС харчи за каквото му падне, вчера например е договорило 700 милиона финансиране за Сърбия да си направи скоростна жп линия до Македония с идеята че някой ден те може и да влязат в съюза.
В момента приходи от Онци например за България около нулата ( изключвам няколкото дена като турист - такива са и много други немци дето им  е все тая къде почиват ).
От друга страна, държавата трябва да му осигури място за гласуване, щото той си иска да е швабско.
Така че ако иска да дойде и да гласува или да отиде до посолство или консулство в Германия.
Много нашенци гласуваха в британско и сащско без тези страни да са част от ЕС.
Свободата и правата са скъпи, който иска да си упражни правото да си плати пътя до секцията, не секцията да му дойде на крака.

« Последна редакция: Април 29, 2021, 07:18:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3245 -: Април 29, 2021, 07:34:01 »
ВЪпроса е че има принципна разлика.
КОгато гласува живеещ в България той гласува за правилата по които да живее.
Тези извън България гласуват за правилата по които да живеят другите, защото те добровлно са избрали да живеят по правила които са различни и зависят от мястото където са се установили=
ТОва е все едно съседа, да им претенции да определя как да се живее у вас, дома.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 07:58:15 от 66 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3246 -: Април 29, 2021, 07:59:59 »
Од един приятел средно меродавен източник чух, че од поне 3 месеца преди изборите структурите на Слафчо по места са били подменени с кончета на герп и депесе(Делян Пеефски и Свободи) и че по принцип най-сериозното наливане на кинти ф ИТН е од същия произхот.

Другото, което ми спомена е, че на изборите Черепът е зел нат 4%, но е станал жертва на изборни манипулации и сега е бесен, че е плащал 80 лв на глас, а Те така да го прецакат, рийшли...

Пиша теа клюки не щото вярвам фтехната достоверност, а щото източникът ми има контакти ф изброените среди и нулеф интерес од тва съзнателно да разпростанява фейкове.
Прав е източникът ти. Аз откога повтарям, че трябваше внимателно да се разгледат слафчувите листи. Ама то иска и малко размисъл, а не безмозъчно попиване на  логореите, прожектирани по телевизорите.:smokin:

За Черепа работа е малко особена, но моите впечатления са, че е на кантар с образуванието на Мая, а в някои секции имаше и повече гласове

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10180
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3247 -: Април 29, 2021, 08:09:21 »
Ама то иска и малко размисъл, а не безмозъчно попиване на  логореите, прожектирани по телевизорите.

То е ясно! Шоото е проект. А всеки проект си има проектанти, изпълнители и подизпълнители Ако българинът имаше мозък и образование, трябваше да осъзнае, че това е пунт и пластика. Още повече, шоото не е дало нито един нишан по най-важните проблеми: икономика, здравеопазване, образование и т.н. Само некви мажоритарни избори - и толкоз. А, и 120 депутата. Логично би било ако постигнат това, а се саморазпуснат. Те други цели нямат.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3248 -: Април 29, 2021, 09:02:38 »
Ама то иска и малко размисъл, а не безмозъчно попиване на  логореите, прожектирани по телевизорите.

То е ясно! Шоото е проект. А всеки проект си има проектанти, изпълнители и подизпълнители Ако българинът имаше мозък и образование, трябваше да осъзнае, че това е пунт и пластика. Още повече, шоото не е дало нито един нишан по най-важните проблеми: икономика, здравеопазване, образование и т.н. Само некви мажоритарни избори - и толкоз. А, и 120 депутата. Логично би било ако постигнат това, а се саморазпуснат. Те други цели нямат.

Ако всичките идеи на Трифонов се реализират, това означава обособяване на смесените райони, където ДПС събира обикновено до 60%.
Те ще си избират депутати на етнически принцип, ще избират прокурори и началници на РПУ на етнически принцип.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3249 -: Април 29, 2021, 09:05:19 »
Ако всичките идеи на Трифонов се реализират, това означава обособяване на смесените райони, където ДПС събира обикновено до 60%.
Те ще си избират депутати на етнически принцип, ще избират прокурори и началници на РПУ на етнически принцип.
Естествено, че точно това означава и това го коментираме още от времето, когато плювню пробута срафчувия референдум и овцете се юрнаха да го "подкрепят". Недяй Боже таз простотия да стане реалност, овцете ще почнат жално да блеят и пак някой друг ще им е виновен, а не собствената им идиотия

Бонго, доколкото си спомням, ти тогава май не гласува на референдума

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3250 -: Април 29, 2021, 09:10:01 »
Не, не гласувах , въпреки че имаше разни, които ме съветваха да гласувам "против".

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4186
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3251 -: Април 29, 2021, 09:11:01 »
ВЪпроса е че има принципна разлика.
КОгато гласува живеещ в България той гласува за правилата по които да живее.
Тези извън България гласуват за правилата по които да живеят другите, защото те добровлно са избрали да живеят по правила които са различни и зависят от мястото където са се установили=
ТОва е все едно съседа, да им претенции да определя как да се живее у вас, дома.
66,  :thup:
Репоствам го както е, защото е хубаво всеки да го прочете поне още веднъж, особено борците за права, свободи, социални справедливости, референдуми и гласуване от Луната.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3252 -: Април 29, 2021, 09:12:57 »
Quote (selected)
Чудя се как ли отказът на Нинова да  разгледа отпадането на ограничения брой изборни секции в не-ЕС държави (с вечното оправдание Турция) ще бъде възприет от емигрантската ни общност в Обединеното Кралство.
Не би трябвало да се чудиш, а да си отговориш: ще бъде възприет с разбиране и одобрение. Ако имат глави на раменете си. Или според теб „емигрантската ни общност в ОК“ предпочита засилване на ДПС чрез гласовете на стотици хиляди не говорещи български „български“ турци и всеотдайната помощ на турската държава?
На последните избори емигрантската общност в ОК не показа никакво 'разбиране и одобрение' на въведеното тъкмо заради турция ограничение на броя на секциите в страни извън ЕС. И вдигна много шум. Имаше размахване на Конституцията и закани да съдят Бг за лишаване от конституционни права. Излиза, че (според теб) те нямат глави на раменете си ?
В момента общественото мнение изглежда обединено около идеята да се улесни гласуването от чужбина и затова си мисля, че позицията на Нинова ще повлияе по-скоро негативно на имиджа ѝ в чужбина.
С изключение на онци, есетствено  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3253 -: Април 29, 2021, 09:14:12 »
Не, не гласувах , въпреки че имаше разни, които ме съветваха да гласувам "против".

И аз не гласувах. Прецених, че това е най-подходящия начин да стопираш овцете да навредят на всички. И да си кажа честно, убедих де що познати и приятели имам да не гласуват. Така се отървахме от чалгаджийското малоумие..засега

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3254 -: Април 29, 2021, 09:17:30 »
ВЪпроса е че има принципна разлика.
КОгато гласува живеещ в България той гласува за правилата по които да живее.
Тези извън България гласуват за правилата по които да живеят другите, защото те добровлно са избрали да живеят по правила които са различни и зависят от мястото където са се установили=
ТОва е все едно съседа, да им претенции да определя как да се живее у вас, дома.

Както споменах веднъж, българските граждани в чужбина не са една компактна категория. Има студенти и специализанти, има такива на срочни договори и участници в проекти, които са фиксирани времево. Има сезонни работници. Има такива, които просто за момента са намерили нещо по-добро там. Има ги и нашите цигани, които ходят да просят, да крадат и да ползват социалки, а у нас вдигат къщи на по три етажа. Не можете всички да ги подведете под един знаменател.

ПП. Пешо, не само в ОК, но и в Германия българите имаха такива искания.  Впрочем, маше един репортаж от Германия , където едни, които бяха направили секция, се жалваха от ЦИК, че ги е сложила на изчакване, а наемът на помещението, което били наели изтичал в полунощ. Т.е. Ной не е напълно права. Доколкото зная, в ОК, в университетите  студентите на отминали избори си намират помещение, формират си секционна комисия , на която нкой не плаща.  Едно момче от  Българско дружество в Оксфорд ми го каза преди десетина години.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 09:25:14 от Памфуций »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3255 -: Април 29, 2021, 09:18:41 »
И аз не гласувах. Прецених, че това е най-подходящия начин да стопираш овцете да навредят на всички. И да си кажа честно, убедих де що познати и приятели имам да не гласуват. Така се отървахме от чалгаджийското малоумие..засега
Да, това беше най-смисленият подход - да не се гласува, за да остане референдумът под чертата на масовост.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3256 -: Април 29, 2021, 09:23:52 »
Както споменах веднъж, българските граждани в чужбина не са една компактна категория. Има студенти и специализанти, има такива на срочни договори и участници в проекти, които са фиксирани времево. Има сезонни работници. Има такива, които просто за момента са намерили нещо по-добро там. Има ги и нашите цигани, които ходят да просят, да крадат и да ползват социалки, а у нас вдигат къщи на по три етажа. Не можете всички да ги подведете под един знаменател.

В такъв случай не би имало проблем тези неща да се уредят в ИК. Студентите и учениците и сега имаха право да гласуват в която и да е секция и където им е удобно срещу доказателство, че са студенти - просто се дописваха в списъка. Може да важи и за чужбина. Останалите, ако им е толкова зор - да спазват правилата. Аз също не мога да гласувам в друга секция освен моята, ако не изпълня всички изисквания на закона. Откъде накъде ще се осигурява удобство на сулю и пулю извън страната?Даже и пари повече струва. Ама иначе се лае за левче субсидия

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3257 -: Април 29, 2021, 09:25:02 »
Както споменах веднъж, българските граждани в чужбина не са една компактна категория. Има студенти и специализанти, има такива на срочни договори и участници в проекти, които са фиксирани времево. Има сезонни работници. Има такива, които просто за момента са намерили нещо по-добро там. Има ги и нашите цигани, които ходят да просят, да крадат и да ползват социалки, а у нас вдигат къщи на по три етажа. Не можете всички да ги подведете под един знаменател.
Естествено, че не може. Но да се даде право да се месят в политическия живот на Бг на хора, които трайно и окончателно са я напуснали, чиито деца не говорят български (но искат Бг гражданство)*, не ми изглежда справедливо.
______
* преди две години помагахме на деца на приятели, изнесли се отдавна в Австралия, да си подновят бг личните карти. Ако не бях аз да превеждам, нямаше да се справят.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3258 -: Април 29, 2021, 09:25:06 »

Това е без отчитане на "неполучения мандат"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3259 -: Април 29, 2021, 09:26:46 »
Quote (selected)
Това е без отчитане на "неполучения мандат"
И без отчитане на вчерашното бламиране на НС.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3260 -: Април 29, 2021, 09:29:10 »
Естествено, че не може. Но да се даде право да се месят в политическия живот на Бг на хора, които трайно и окончателно са я напуснали, чиито деца не говорят български (но искат Бг гражданство)*, не ми изглежда справедливо.
______
* преди две години помагахме на деца на приятели, изнесли се отдавна в Австралия, да си подновят бг личните карти. Ако не бях аз да превеждам, нямаше да се справят.

Ами това е повече свързано с българското гражданство, отколкото с изборния кодекс. Нали вече го обсъдихме. След две поколения в Турция , например, ще има над половин милион български граждани само по произход - без знание на език, без каквато и да е връзка с България.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3261 -: Април 29, 2021, 09:29:35 »
И без отчитане на вчерашното бламиране на НС.
Кво бламиране, вчера си беше "приземяване" :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3262 -: Април 29, 2021, 09:31:45 »
Маркет линкс 6 дни преди изборите:

« Последна редакция: Април 29, 2021, 09:36:53 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3263 -: Април 29, 2021, 09:31:58 »
Ами това е повече свързано с българското гражданство, отколкото с изборния кодекс. Нали вече го обсъдихме. След две поколения в Турция , например, ще има над половин милион български граждани само по произход - без знание на език, без каквато и да е връзка с България.

По-скоро /българското гражданство/ е свързано със свободното шетане из ЕС. Така и куп макета се писаха българи, за да могат да ходят на работа и/или на раСодка в ЕС без усложнения :nuts:

п. п. Онези дни някой питаше каква е реакцията на гласувалите за слафчу покрай шоуто с тука има, тука нема мандат. Та, да разкажа какво ми показаха, щото работата ми позволява да имам достъп до различни групи във фейса. Това, което аз видях беше тотално оплюване на слафчу, щото с поведението си е бетонирал шебеците. Всички му напомнят, че уж щял да изчегърта тиквите, пък той се оказал страхливец. Никой не се вълнуваше от никакви мажоритарни избори. Групата беше във възрастов диапазон 20-32 години :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3264 -: Април 29, 2021, 09:35:59 »
Ами Асол, никак не променяш смисъла на онова,което съм написал.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3265 -: Април 29, 2021, 09:37:03 »
Ами Асол, никак не променяш смисъла на онова,което съм написал.

Не го променям. Допълвам те

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3266 -: Април 29, 2021, 09:40:13 »
И да се върнем към вчерашния ден.
Quote (selected)
Народното събрание успя да заработи в четвъртък, въпреки заплахите, които отправиха предния ден ГЕРБ и БСП, че ще го блокират. Веднага пролича и кои са печелившите от разразилата се парламентарна криза - партията на Бойко Борисов и ДПС.

В сърцето на раздора беше работната програма на депутатите. Ива Митева - председателят на Народното събрание, обяви пред колегите си, че на председателския съвет на парламентарните групи е достигнат компромис - на пленарното заседание в четвъртък ще се работи само по изменения в парламентарния правилник и поправки в Изборния кодекс. Това означава, че от първоначалния дневен ред са отпаднали промените в Закона за политическите партии, които орязваха държавната субсидия за политическите формации, както и предложенията за създаване на две анкетни комисии - за инцидента при Росенец и за полицейското насилие на миналогодишните протести.

Очевидно е кой е облагодетелстван от тази промяна в програмата. За ДПС Росенец е болезнен въпрос, тъй като засяга почетния лидер на движението Ахмед Доган. А идеята за комисия за полицейското насилие е пряко насочена срещу ГЕРБ, която като управляваща партия контролираше вътрешното министерство.
Отпаднало туй, отпаднало онуй, но не попаднало нищо от исканията на Нинова. Значи, просто е дала едно рамо на Бойко и Мустафата, без да изкяри нищо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3267 -: Април 29, 2021, 09:45:55 »
Quote (selected)
А идеята за комисия за полицейското насилие е пряко насочена срещу ГЕРБ, която като управляваща партия контролираше вътрешното министерство.

Това ще да е било едно от "лобистките предложения", за които спомена Нинова.  :nuts: Нищо де, нали решиха да внасят Спутник.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3268 -: Април 29, 2021, 09:48:16 »
Това ще да е било едно от "лобистките предложения", за които спомена Нинова.  :nuts: Нищо де, нали решиха да внасят Спутник.
Тва не е лобиско, а малоумно предложение.
МОже да стане нещо едва след като Радев назначи ноф министър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3269 -: Април 29, 2021, 09:48:47 »
Quote (selected)
тотално оплюване на слафчу, щото с поведението си е бетонирал шебеците.
Това е интересна опорка, която бе пусната от разни анализатори и веднага бе мултиплицирана във ФБ. Само че без никаква аргументация. И след като (почти) всички са съгласни, че Бойко най-много се страхува от служебно правителство.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3270 -: Април 29, 2021, 09:51:00 »
На това служебно правителство се надат повече, отколкото на Господ. А то най-много да подмени няколко калинки с асолки.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3271 -: Април 29, 2021, 09:52:19 »
Това е интересна опорка, която бе пусната от разни анализатори и веднага бе мултиплицирана във ФБ. Само че без никаква аргументация. И след като (почти) всички са съгласни, че Бойко най-много се страхува от служебно правителство.
Писах го вече, но да не търся.
Бочко се страхува от Радев.
И с пълно право се страхува.
Хем го детронира, хем му се "харизмата"  :smokin:
 
На това служебно правителство се надат повече, отколкото на Господ. А то най-много да подмени няколко калинки с асолки.
Що бе. И списък на спонсорите на "Центъра за либерални стратегии" може извади

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3272 -: Април 29, 2021, 09:53:56 »
Значи да обобщим
1. България е пред фалит/тва не е майтап/ и със зверски дупки в бюджета - не ми се мисли за пенсии,здравеопазване и социални разходи, например
2. Нефелна рамка за европейски пари
3. Разбишкана икономика / около 30 % от малкия и среден бизнес също е пред фалит/

И на фона на горното - най-важното нещо е да се поправи ИК, да се рови в закона на политическите партии и да направим комисии, които на всичкото отгоре няма да работят и месец, щото партиите на "протеста" /всичките са стари мутри/ дадоха толкова живот на това НС.
Който има поне малко ум в главата да си прави изводите. В последното се съмнявам, щото открай време подкрепям тезата за 80-те процентниците

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3273 -: Април 29, 2021, 09:54:28 »
На това служебно правителство се надат повече, отколкото на Господ. А то най-много да подмени няколко калинки с асолки.
Надеждата е то да прочисти от калинки изборната администрация, висшите етажи на властта и шефския кабинет в 'Информационно Обслужване" :)
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3274 -: Април 29, 2021, 09:55:04 »
На това служебно правителство се надат повече, отколкото на Господ. А то най-много да подмени няколко калинки с асолки.

Нещо искаш да ми кажеш ли? Оценки ли се пробваш да ми правиш?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3275 -: Април 29, 2021, 09:55:42 »
Повечето от тук присъстващите подкрепят виждането че РБ внася повече отколкото получава от ЕС.
:lol:

Едно е да подкрепяш виждане, а съвсем друго е да си запознат с фактите.

Защото по отношение на ЕС, съществуват нетни донори и нетни бенефициенти, за които съм писала неведнъж тук.

Което означава, че по-богатите страни плащат повече,  а по-бедните – по-малко.


И въпреки че долната графика не е с днешна дата /не можах да намеря по-нова!/, дава поне малка нагледна представа за какво точно иде реч:

Кой колко плаща и получава от ЕС



https://www.transmedia.bg/2019/06/03/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D1%81/

И има ли нужда от допълнителни обяснения по отн. на т.нар. нетни донори и нетни бенефициенти?


« Последна редакция: Април 29, 2021, 10:02:33 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3276 -: Април 29, 2021, 09:59:56 »
МИ Орбан каза че получават половината на тва дето се изнася от Унгария.
А той хем е наясно, хем е откровен.
У нас явно е по-зле
МАни тия брюкселски инсинуации

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3277 -: Април 29, 2021, 10:03:58 »
Значи да обобщим
1. България е пред фалит/тва не е майтап/ и със зверски дупки в бюджета - не ми се мисли за пенсии,здравеопазване и социални разходи, например
2. Нефелна рамка за европейски пари
3. Разбишкана икономика / около 30 % от малкия и среден бизнес също е пред фалит/

И на фона на горното - най-важното нещо е да се поправи ИК, да се рови в закона на политическите партии и да направим комисии, които на всичкото отгоре няма да работят и месец, щото партиите на "протеста" /всичките са стари мутри/ дадоха толкова живот на това НС.
Който има поне малко ум в главата да си прави изводите. В последното се съмнявам, щото открай време подкрепям тезата за 80-те процентниците
Ами, след като специфичното предизборно поведение на Корнелия не акцентира шумно върху тези проблеми , хората се повлякоха по други идеи. А с едно гръмогласно акцентиране върху пенсиите и здравеопазването може би щяха да получат друг резултат.
Това го писах ощо по Коледа, но тогава асол се биеше в гърдите как в партията ѝ се записвали млади нови членове. На талаза, на талази....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3278 -: Април 29, 2021, 10:05:07 »
Геза Орбан е прочут с тва, че говори истината, само истината и нищо друго освен истината. И то на т.нар. маджарски език.
Ноо малко членове на човечеството могат да се похвалят, че могат да казват истината на маджарски.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4422
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3279 -: Април 29, 2021, 10:08:27 »
Ами, след като специфичното предизборно поведение на Корнелия не акцентира шумно върху тези проблеми , хората се повлякоха по други идеи. А с едно гръмогласно акцентиране върху пенсиите и здравеопазването може би щяха да получат друг резултат.


Пешо, за да обобщиш генерално и окончателно, може би ще е добре да ни информираш дали праз последните 2 000 години е имало природен, техногенен, икономически и социален катаклизъм, в който не е замесена Корнелия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3280 -: Април 29, 2021, 10:10:00 »
МИ Орбан каза че получават половината на тва дето се изнася от Унгария.
А той хем е наясно, хем е откровен.
У нас явно е по-зле
МАни тия брюкселски инсинуации
:lol:
Абе "инсинуации" в милиони /а понякога и в милиарди?!/ евро, дай Боже всекиму!!!


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4422
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3281 -: Април 29, 2021, 10:11:00 »
Геза Орбан е прочут ...
Оная неделя на беше ли Пища Орбан?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3282 -: Април 29, 2021, 10:22:22 »
Да, неделното име на Геза Орбан е Пища Орбан. За другите дни од седмицата има други изконно маджарски имена.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3283 -: Април 29, 2021, 10:23:22 »
А ето и още нещо, което не забелязвам да е било пускано тук:

Quote (selected)
Външно министерство се разтревожи
27 Апр. 2021, Обновена

В становището си по законопроекта от външно министерство посочиха, че гласуването по пощата е "съвсем оскъдно уредено", а предложените разпоредби оцениха като "неприложими".
Юристите на МВнР не одобриха това, че "Има такъв народ" иска Централната избирателна комисия (ЦИК) да приеме реда и условията, по които да се проведе гласуването, защото смятат, че всичко трябва да бъде детайлно уредено в Изборния кодекс.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ima-takuv-narod-preturpya-tezhko-porazhenie-izborniya-kodeks

 :popcorn:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3284 -: Април 29, 2021, 10:32:17 »
А ето и още нещо, което не забелязвам да е било пускано тук:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ima-takuv-narod-preturpya-tezhko-porazhenie-izborniya-kodeks

 :popcorn:

Ми право е външно министерство. Кво има да се коментира?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3285 -: Април 29, 2021, 10:38:07 »
Доста слислен аргумент от страна на Ива Митева преди малко.Имаш задължително гласуване по закон и в същото време се чудят как да ограничат правото на глас в зависимост от държавата  :0005:

А Зайкова направо тегли чертата: българските социалисти, които бяха комунисти и се бореха за правата на хората, сега искат дискриминация.  :nuts:
« Последна редакция: Април 29, 2021, 10:51:02 от Памфуций »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3286 -: Април 29, 2021, 10:40:25 »
Целесъобразността е голема вършачка.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3287 -: Април 29, 2021, 10:40:45 »
Доста слислен аргумент от страна на Ива Митева преди малко.Имаш задължително гласуване по закон и в същото време се чудят как да ограничат правото на глас в зависимост от държавата  :0005:

Може и да е смислен, ама е от сорта - не е така, ама не знам как да стане

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3288 -: Април 29, 2021, 10:45:03 »
Ако е задължително, треа да бъдат осигурени условия хората да си изпълнят задължението, а не да бъдат осигурени условия хората да не могат да си изпълнят задължението и да се превърнат фзлостни нарушители.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3289 -: Април 29, 2021, 10:47:40 »
Ако е задължително, треа да бъдат осигурени условия хората да си изпълнят задължението, а не да бъдат осигурени условия хората да не могат да си изпълнят задължението и да се превърнат фзлостни нарушители.

Параграф 22

А може спокойно да се махне задължителното гласуване и без това този текст не влече никаки последствия на практика

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3290 -: Април 29, 2021, 10:58:38 »
може и трябва да се махне, но няма да се махне. Щото не е целесъобразно да се махне.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3291 -: Април 29, 2021, 11:07:47 »
ЩО дан е целесъобразно.
В кои избирателни списъци са мотащите се по чужбина.
Излиза че ги задължават да се върнат в България да гласуват

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3292 -: Април 29, 2021, 11:08:31 »
Чух от Цонева, че българите в Чикаго много искали да гласуват, но не могли.
Гледам данните и сравнявам:
Преди 10 години българите в Чикаго сам били (по техни сметки) между 120 000 и 150 000. Преди 10 години! Сега сигурно са много повече. Обаче на 4 април в Чикаго са гласували само 144 души! От тях 60 души за ДБО, 22 за ГЕРБ и 24 за Слави.

Само в една от секциите в Мюнхен (там бяха 3) са гласували 747 души. От тях 211 са гласували за ДБО, 231 за ИТН. В другите две секции положението е идентично.

И на двете места гласовете за други партии са пренебрежимо малко.

 :smokin:



 


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3293 -: Април 29, 2021, 11:10:17 »
По какъф адрес ще ги регистрират в Шикаго.
И от де че го земат.
НЪл правилата требе са еднакви.
 
НО както отбелязах тва са подробности.
Не виждам защо требе се войдисва на кефа на некви да гласуват за правила, дето тех изобщо не ги засягат.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3294 -: Април 29, 2021, 11:12:22 »
По какъф адрес ще ги регистрират в Шикаго.
И от де че го земат.
НЪл правилата требе са еднакви.

Така, де. Нали затова казвам, че номерът е "искам да  е така, но не знам как ще стане на практика"

Нали уж трябва да се равняваме по цивилизаторите!? Доколкото ми е известно, техните граждани си гласуват по посолствата и никой не реве, че му нарушени гражданските права. Да не говорим пък за великата американска демокрация  - как ще си вейнеш некъде шапката и специално ще ти осигурят условия да гласуваш, ако желаеш

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10180
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3295 -: Април 29, 2021, 11:13:51 »
Чух от Цонева, че българите в Чикаго много искали да гласуват, но не могли.

Ами, раздухват въпроса, за да се правят на интересни. А иначе не ходят да гласуват. Мах 10% от българите в чужбина (общо) гласуват на избори. Ама либерастията си е внушила, че ще гласуват за тях и така постилат килимче пред ДПС.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3296 -: Април 29, 2021, 11:14:47 »
ЩО дан е целесъобразно.
В кои избирателни списъци са мотащите се по чужбина.
Излиза че ги задължават да се върнат в България да гласуват

не излиза.
Щото за да излиза, треа да е написано фконституцията, пофтарям, фконституцията, а не физборния закон. И съответно щеше има осигурено транспорт од заинтересуваните партии, както се праеше Фгърция по времето на дуопола на Неа демократиа и ПАСОК.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3297 -: Април 29, 2021, 11:18:57 »
Гласуването е право, а не задължение. Логично е на хората, които учат някъде, работят по срочни договори, проекти и прочее трудови отношения, свързани с българската държава да им се даде възможност да гласуват, като за целта си има посолства и консулства. Който си е бил камшика и си е устроил живота в друга държава, не може да има нахалството да определя живота на хората, които са останали у нас. Това важи не само за Турция, ами и за Тамбукту

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3298 -: Април 29, 2021, 11:22:41 »
Quote (selected)
Гласуването е право, а не задължение.
апсолютно.
Обаче ако ени патриидиоти дадат зор да е задължение, а герп им уйдиса на ъкъла, флизаме ф ситуацията, фкоято сме фмомента.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3299 -: Април 29, 2021, 11:53:44 »
Драмата привърши.
Радев реши да играе на сигурно
Quote (selected)
Радев връчва третия мандат на БСП на 5 май