Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 24, 2024, 14:32:50

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2089595 пъти)

0 Потребители и 161 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14160 -: Август 09, 2021, 16:58:01 »
Този, Илиев не е лесен. Поради презрението към колежката си Киселова, даже не спомена вероятността, големите имена да мислят, ако не съвсем еднакво, то поне в 80% от спорния текст. Чисто човешки не ми е симпатичен, но не остави въпрос на Николаев без отговор. И всичко изглежда законно. Тая стринка Татяна Дончева да не е по-малко арогантна от него?

Пенчо, Илиев направи една огромна грешка: като адвокат той противопостави понятия "според закона" и "редно". Пред целокупния народец, той заяви - не е важно какво съм направил, а дали ще можете да го докажете в съда. Масовият българин хич не разчита съдът да се произнесе по казус, които е преди всичко морален. Все още има хора у нас, които - за добро или лошо, правят разлика между какво е редно и какво би решил един съд. И втората огромна грешка беше, че се позова на давността. Тоя се държа като адвокат пред съд, да де ама хората са съдници , за които "техническите подробности" нямат особено значение.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14161 -: Август 09, 2021, 16:58:46 »


комплименти по тошковски.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14162 -: Август 09, 2021, 16:59:50 »
Петър Илиев  - чувство за грандиозност, непогрешимост, арогантност, изключителност... нарцистичността му е очевидна.
Ние си ги избрахме!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14163 -: Август 09, 2021, 17:00:08 »
Нинова е заявила, че ако махнат плагиата от правителството, БСП ще подкрепи ИТН.

И правилно е казала. Просто трябва да ги откаже от правителство. Шоото клекна, подписа споразумение. Сега не можеш да му кажеш: "Не става". Трябва така да направиш, че самото шоо да развали калимерата. Ако се заинатят за Илиев - муци! БСП гласува против. Ако приемат - пак муци! Подписали са се под политики на БСП. И ако не ги изпълнят - теслица.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14164 -: Август 09, 2021, 17:00:39 »
Виж ти!
Не само писмено споразумение написали,
ами и Слаэчу изпалзял от дупката и станАл диалогичен!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14165 -: Август 09, 2021, 17:01:20 »
кво бях писал за опитомяването... май работи, щом се научиха и да се подписват. сега имат още една стъпчица, ама славчу се е запънал:http://epicenter.bg/article/Trifonov-kam-DB--BSP-i-IBGNI--Ne-polzvayte-Petar-Iliev-za-prichina-da-ne-podkrepite-kabineta-na-ITN/256684/2/0

има още време, ще се врътнат и за това.
Интересно, ако не иска да бъде използван повода, защо не го разкара?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14166 -: Август 09, 2021, 17:01:23 »
Пред целокупния народец, той заяви - не е важно какво съм направил, а дали ще можете да го докажете в съда.
:thup:
Типичното мислене на психопата!
Ние си ги избрахме!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14167 -: Август 09, 2021, 17:04:15 »
Да.
Но това е Епицентър все пак. Когато статията им е неподписана и написана в стил Блиц, обикновено предлага мааалко истина (примерно, че ДБ са посетили БСП, но това не е тайна) и много яко интригантстване.  :smokin:

Ъхъ
Само където в една такава статия те първи обявиха за барбадосеца и всичко след това излезе вярно.
Предполагам че се е чуло някъде по приятелска линия(както се казва не за пресата) затова го пускат анонимно.
Днес Корнелия според мен косвено е потвърдила че е имало такива разговори.
Ако е нямало би ни го казала.
А ето какво казва.

Тя отрече някои публикации, че БСП ще синхронизира крайното си решение за подкрепа или неподкрепа на кабинета на ИТН с „Демократична България“ и „Изправи сеБГ. Ние идваме“. Нашата партия следва своите начертани предварително стъпки, не влизаме в договорки с другите политически формации, те имат своите съображения, каза Корнелия  Нинова.
https://www.duma.bg/bsp-nastoya-itn-da-iztegli-petar-iliev-ot-proektokabineta-n242779

Тя отрича че ще синхронизира, но не казва нищо за самите разговори.
Иначе логиката си я има и е точно описана в Епицентър.

На учудените погледи на червените депутати как Радев ще обясни пред обществото такъв ход, Иванов и Атанасов разяснили обсъжданите в президентството мотиви - ако президентът даде третия мандат на БСП – ще загуби десните си поддържници, които упорито ухажва от известно време; ако пък го даде на ДБ, губи левия  електорат, без който повторното му избиране е невъзможно. Затова най-изгодно за него било да го даде на „неутралната” и най-малка група ИБГНИ.
http://epicenter.bg/article/Ne-e-za-vyarvane--Radev-obmislyal-da-dade-trettiya-mandat-na-Maya-Manolava-/256585/2/0

От година и нещо Радев се опитва да седи на два, ако не и на три стола.
Засега се получава.
Да видим ще успее ли да изкара така до изборите?

Ние естествено няма да чуем потвърждение или отрицание
защото нито един от участниците в такива разговори няма никаква файда да бие тъпана за тях. Без значение какъв е резултата.

Надеждата ни е само ако Асол дочуе нещо и го сподели.




Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14168 -: Август 09, 2021, 17:08:18 »
   

  Ма кой дума за гербавия елит? Ти като тесна социлистка, тесно мислиш....

    Питах!  Нямаме ли ентелегенти...журналисти, писатели, военни, предпримачи...
   некакви честни хора, с некаква харизма на неподкупни Родолюбци...   Ми Народа га са серсеми, те пък да са Елит... И да вземат отговорност.. Да рекат :
   ' Оставете намира Народа, те орат, копаят, жънат... Наша е отговорността за политиката"

  За тях говоря.
Ванче, ми този елит е еманация на този народ, и пощо има ТАКЪВ народ, ТАКЪВ му е и елитът, дето ще го управлява. И понеже преобладаващата част от този народ е такъв, следователно и вождовете му са такива. Откъде да дойдат други, а и защо, щом този народ предимно си иска неговите?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14169 -: Август 09, 2021, 17:14:14 »
Ванче, ми този елит е еманация на този народ, и пощо има ТАКЪВ народ, ТАКЪВ му е и елитът, дето ще го управлява. И понеже преобладаващата част от този народ е такъв, следователно и вождовете му са такива. Откъде да дойдат други, а и защо, щом този народ предимно си иска неговите?
Не съм съгласен, по цял свят народът в голямата си част е примитивен, разликите в елитите идват от начина на формиране на елита, в господарските страни елитът е самоиздигнал се, с качества, у нас е назначен от господарските страни, предимно посредствени индивиди, с лоша наследственост, лакеи, компрадорци, назначени да управляват колонията, в интерес на метрополията - САЩ и Брюксел.
Ние си ги избрахме!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14170 -: Август 09, 2021, 17:14:49 »
Ндаа... Корнелия позна Тошко, и той си обръсна главата... което навява странни помисли - дали преди това Корнелия не е познала шефа на Тошко? Щото и той с бръсната глава?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14171 -: Август 09, 2021, 17:21:15 »
Трето, относно въпросния Илиев, беше голямо представление, наистина. Който не го е гледал, много е изпуснал. Можете да се "насладите" тук:

https://www.vbox7.com/play:9ed4d88917

Такова чудо не бях виждал досега!
Чудото си е чудо, "мноо", "тряя", "това е аксиома". Аааа, има такива хора! Аз го изкарах до третата минута, може би ми е къс фитилът!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14172 -: Август 09, 2021, 17:21:48 »
Обаче, както спомена Бонго, отговорите му не струват. И на мен ми направи впечатление, че вместо да отговори налице ли е плагиат или не, усуква по всички възможни начини. Освен това да твърди, че даже не е гледал за какви точно текстове го уличават – това е адски несериозно. Явно го прави, за да избегне необходимостта да говори конкретно. Което е допълнителна косвена улика.
Изобщо недоумявам какво прави този в СУ – той е обида за Университета и за преподавателското съсловие в цялост.

Държа си се като истински адвокат. Мноо внимаваше какво точно говори..изниза се по всякъкв начин  и на всички въпроси отговори. Не позволяваше да го объркават, а нападаше той/има мноо общо с Татюна Дончева, между другото/. Сигурна съм, че не е почтен човек, но съм убедена, че е добър адвокат

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14173 -: Август 09, 2021, 17:25:47 »
Сигурна съм, че не е почтен човек, но съм убедена, че е добър адвокат
Абсолютно същото впечатление имам и аз!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14174 -: Август 09, 2021, 17:27:55 »
Чудото си е чудо, "мноо", "тряя", "това е аксиома". Аааа, има такива хора! Аз го изкарах до третата минута, може би ми е къс фитилът!

Гледах го накъсано цялото. Наведнъж не стаа.

Добрият адвокат няа си позволи да е толко арогантен, само на територията се счита, че добрият адвокат тряа да е груп и агресивен.

Защо бесепе са го харесали да ги консултира навремето явно шеостане загатка  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9541
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #14175 -: Август 09, 2021, 17:29:09 »
Или Асол е права – изгнили сме, нищо свястно не можем да родим и харесваме и избираме тези отвратителни типове – или, по-вероятно, днешната политическа (и икономическа, разбира се) система е машина, която подбира и възпроизвежда единствено изроди.
Кое от двете е? Гледайки наоколо – хора като хора, а в телевизора – предимно кретени, негодници или и двете. Затова смятам, че е второто: злото е системата, тя безпогрешно филтрира боклука и го сипе върху главите на останалите. Ура и да живей!
:m1924:
Точно така!!!

Цитат на: Maximus II
Не съм съгласен, по цял свят народът в голямата си част е примитивен, разликите в елитите идват от начина на формиране на елита, в господарските страни елитът е самоиздигнал се, с качества, у нас е назначен от господарските страни, предимно посредствени индивиди, с лоша наследственост, лакеи, компрадорци, назначени да управляват колонията, в интерес на метрополията - САЩ и Брюксел.
:m1924:
Също съм съгласен.

СЕГАшните са направили таблица за текущия брой депутати "за" и "против", която обновяват.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14176 -: Август 09, 2021, 17:31:13 »
Държа си се като истински адвокат. Мноо внимаваше какво точно говори..изниза се по всякъкв начин  и на всички въпроси отговори. Не позволяваше да го объркават, а нападаше той/има мноо общо с Татюна Дончева, между другото/. Сигурна съм, че не е почтен човек, но съм убедена, че е добър адвокат

И моята оценка е подобна. И все пак повтарям - той обърка аудиториите. Той не беше пред съда, че да да се държи като адвокат.
Начинът , по който отговори е многозначителен. Той започна отговора си за книгата не с някаква - макар и обща - реплика, че не е преписвал, както би очаквал един човек, а с въпроса за давността на деянието.
Той има общо с Дончева, но Дончева като опитен политик, поне може да продаде илюзията, че говори откровено. Тоя - не.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14177 -: Август 09, 2021, 17:39:32 »
Гледайки наоколо – хора като хора, а в телевизора – предимно кретени, негодници или и двете.
Не, не са хора като хора - или са хора като нашенски хора. Гледайки именно наоколо - по улиците  се виждат масово хора, които си хвърлят боклуците навсякъде, нямат елементарна култура на поведение и говорене, слушат чалга, гледат да откраднат каквото могат на дребно - например да пътуват гратис. Такива хора си избират такъв политически елит. Не че няма сред народа и истински елит - хора високоинтелигентни, културни, предприемчиви, но те нямат шанс да бъдат припознати от масата като политически елит и затова и не се включват в политиката. Освен единици, които се дават или продават на някоя политическа сила да ѝ служат като интелектуално лице.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14178 -: Август 09, 2021, 17:43:10 »
Quote (selected)
И все пак повтарям - той обърка аудиториите.

С неговата всичко е ОК. Това му е важното...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14179 -: Август 09, 2021, 17:44:37 »
Фрондата разпърде кочината. Вече са смъртни врагове с шоото.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14181 -: Август 09, 2021, 17:46:01 »
Такива хора си избират такъв политически елит.
Не, не го избират, избират им го други, политически и социален инженеринг всички сте чували, за какво мислите че съществува?
Ние си ги избрахме!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14182 -: Август 09, 2021, 17:52:30 »
Quote (selected)
Защо бесепе са го харесали да ги консултира навремето явно шеостане загатка

Защото много го бива за адвокат - добър е и то мноо добър. Вече го заявих, ако и ти уж да си учИл некакво право. Пред адвоката, доктора и попа - не си герой. Оценяват се само като професионалисти. В случая не говоря за управление и за политика, набий си го в кофата!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14183 -: Август 09, 2021, 17:55:48 »
https://www.mediapool.bg/avstriyskiyat-universitet-ot-vizitkata-na-plamen-nikolov-nyama-danni-toi-da-e-uchil-tam-news325059.html

 :0007: :0005:
От там: "Николов допълни, че докато е бил в Австрия е ползвал библиотеката и научния ресурс на трима професори. Двама от тях все още били живи и здрави."
Аз на мястото на оцелелите двама професори щях да изляза в дълбока нелегалност!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9541
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #14184 -: Август 09, 2021, 17:56:06 »
Quote (selected)
Не, не го избират, избират им го други, политически и социален инженеринг всички сте чували, за какво мислите че съществува?
Да, предлагането определя търсенето, а не обратното.

Това може да е "партенка", не знам, но все пак ето го:
Илиев започва работа за ГЕРБ

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14185 -: Август 09, 2021, 18:00:04 »
Изобщо недоумявам какво прави този в СУ – той е обида за Университета и за преподавателското съсловие в цялост.
Изглежда е добър адвокат, има здрав гръб, но противно на онова , което твърди , работата му в университета е преди всичко за престиж.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14186 -: Август 09, 2021, 18:01:00 »
Не, не го избират, избират им го други, политически и социален инженеринг всички сте чували, за какво мислите че съществува?
Преди няколко дни имаше тук дискусия относно изкушението и че грехът си остава с поддалия се на изкушението, а не с искусителя.
И в най-страшните времена е имало хора, които са оставали хора, и такива, които са казвали "е, какво пък толкова, живеем един път, и такива са времената!".
Ей ти ги индийците, ходеха гладни, но не пуснаха ГМО ориз на техните полета. Значи можело.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14187 -: Август 09, 2021, 18:06:31 »
Държа си се като истински адвокат. Мноо внимаваше какво точно говори..изниза се по всякъкв начин  и на всички въпроси отговори. Не позволяваше да го объркават, а нападаше той/има мноо общо с Татюна Дончева, между другото/. Сигурна съм, че не е почтен човек, но съм убедена, че е добър адвокат
Слава богу, с адвокати в действие не съм общувал, но това, което съм си представял и това, което съм гледал на кино, няма нищо, ама нищичко общо с поведението на този :t2407:
Кое го прави „истински адвокат“? Та той не може да се владее дори в хода на разговор, за който е имал време да се подготви! Избухлив, връцка се неуместно и се налагаше Николаев да му припомня на няколко пъти, че е дошъл да говори, а не да заявява, че няма да го прави, щото не иска.
Не владее и езика си – използва жаргонни и диалектни думи. Това да не е някаква нова, съвременна представа за „истински адвокат“?
И не, не „отговори на всички въпроси“, той просто ги отбягваше – видно дори за неподготвен слушател. Отбягваше ги не с някакъв финес, а с нахалство и грубост.
Това „не позволяваше да го объркват“ е просто неуместно – защото никой и не се е опитвал да го прави, но преди всичко защото това няма отношение към „истинскостта“ му на адвокат – нали говорим за адвокат, а не за обвиняем или свидетел?!
Изобщо, този тип е поредният позорен факт на съвременната ни жалка действителност, който бих предпочел да не знаех.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14188 -: Август 09, 2021, 18:13:13 »
Слава богу, с адвокати в действие не съм общувал, но това, което съм си представял и това, което съм гледал на кино, няма нищо, ама нищичко общо с поведението на този :t2407:
Кое го прави „истински адвокат“? Та той дори не може да се владее дори в хода на разговор, за който е имал време да се подготви! Избухлив, връцка се неуместно и се налагаше Николаев да му припомня на няколко пъти, че е дошъл да говори, а не да заявява, че няма да го прави, щото не иска.
Не владее и езика си – използва жаргонни и диалектни думи. Това да не е някаква нова, съвременна представа за „истински адвокат“?
И не, не „отговори на всички въпроси“, той просто ги отбягваше – видно дори за неподготвен слушател. Отбягваше ги не с някакъв финес, а с нахалство и грубост.
Това „не позволяваше да го объркват“ е просто неуместно – защото никой и не се е опитвал да го прави, но преди всичко защото това няма отношение към „истинскостта“ му на адвокат – нали говорим за адвокат, а не за обвиняем или свидетел?!
Изобщо, този тип е поредният позорен факт на съвременната ни жалка действителност, който бих предпочел да не знаех.

Не съм съгласна с изводите ти. Аз още от самото начало алармирах какъв микс е слафчувата партия. Но Илиев си е истински адвокат  - нямам грам съмнение по въпроса. Не говоря за морал! То щатското кино е хубаво нещо, но и там се виждат некои особености на адвокатите. Тоз наш чиляк е като изваден от щатски сериал...развитие е все пак :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14189 -: Август 09, 2021, 18:14:51 »
с адвокати в действие не съм общувал, но това, което съм си представял и това, което съм гледал на кино, няма нищо, ама нищичко общо с поведението на този

Какво общо има поведението в конкретен момент с професионалните качества на един човек? Същото можеш ли да го кажеш за един инженер или архитект? Държи се лошо, значи не разбира.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14190 -: Август 09, 2021, 18:22:24 »
Дори смятам и, че не лъже за това, че студентите му го харесват. На тях сигурно им е писнало да висят пред кабинети на динозаври, които се мислят за извънземни и незобиколими фактори и ги разкарват кат мечки на панаир/доста често срещано поведение и отношение!/. Слезте на земята! Не казвам, че харесвам и разбирам сегашната действителност, но я отчитам!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9541
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #14191 -: Август 09, 2021, 18:24:03 »
Тошко (вече с бръсната глава) казва, че няма да оттеглят Илиев.
Е, значи или ГЕРБ ще гласуват за ИТН, или ще чакаме третия мандат.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14192 -: Август 09, 2021, 18:26:53 »
Не съм съгласна с изводите ти. Аз още от самото начало алармирах какъв микс е слафчувата партия. Но Илиев си е истински адвокат  - нямам грам съмнение по въпроса. Не говоря за морал! То щатското кино е хубаво нещо, но и там се виждат некои особености на адвокатите. Тоз наш чиляк е като изваден от щатски сериал...развитие е все пак :nuts:
От сериал - може би. Но подобно нещо няма да се толерира в професионална адвокатска среда. Просто не става. Никой няма да вземе насериозно човек, който не може да си изговори думите правилно, който се държи надменно, който открито обижда събеседника си. Съдията, който слуша подобно, ще го кастри като нова дряновица. Той може да оживее и да е добър само сред себеподобни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14193 -: Август 09, 2021, 18:29:49 »
Но подобно нещо няма да се толерира в професионална адвокатска среда.

А, стига, бе! Кво значи "да се толерира в професионална адвокатска среда"? Другите адвокати нема да го канят на рожденни дни ли? Нема да си играят на топчета с него ли? На един адвокат изобщо не му пука за колегите-адвокати, а за клиентите.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14194 -: Август 09, 2021, 18:30:01 »
с адвокати в действие не съм общувал, но това, което съм си представял и това, което съм гледал на кино, няма нищо, ама нищичко общо с поведението на този

Какво общо има поведението в конкретен момент с професионалните качества на един човек? Същото можеш ли да го кажеш за един инженер или архитект? Държи се лошо, значи не разбира.
Искаш да ми речеш, че в зала господин Илиев е сдържан, респектиран от закона, съдията, опонентите си, говори ясно и правилно, и е изряден професионалист, който само от време на време му се случва по давност да е обрал колежката, ама противниците му не могат да го докажат в съда, и затова такива работи е нямало?  :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14195 -: Август 09, 2021, 18:32:15 »
Асол и Отврат, обърнах внимание на доста съществени елементи в изявата на въпросния тип, които според мен рязко се различават с поведението на адвокат, да не говорим за „истински“. Вие не ги коментирате, но от това те не изчезват.
И няма нужда да приказваме колко печен бил тоя, само защото БСП го е наемала за нещо и защото последното стана известно. От това, което се вижда в разговора, за лицето Илиев не може да се каже нищо положително. Може да е добър в документни шашкънии, но не това обсъждаме.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14196 -: Август 09, 2021, 18:32:27 »
Славуца отива на жесток вътрешновидов а може би външновидов конфликт с кръга Капитал.

Предсказах, че ще яхне дяснопопулистката вълна.

Соросоиди, майкопродавци, жълтопаветници, ваксини и так далее.

Въобще нема да се учудя ако направи пакт с.....Възраждане.И покани Мангъров.

Всичко почна да напомня донякъде гражданската война в Ливан 1975-1990.

Там имаше барем 10-15 групировки и всяка се съеши с друга по някое време....

 :popcorn:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14197 -: Август 09, 2021, 18:32:45 »
Слава богу, с адвокати в действие не съм общувал, но това, което съм си представял и това, което съм гледал на кино, няма нищо, ама нищичко общо с поведението на този

Верно? Два знакови американски сериала "Адвокатите от Бостън" (Boston Legal) и "Добрата съпруга" (The Good Wife) може би биха променили мнението ти.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14198 -: Август 09, 2021, 18:33:19 »
Но подобно нещо няма да се толерира в професионална адвокатска среда.

А, стига, бе! Кво значи "да се толерира в професионална адвокатска среда"? Другите адвокати нема да го канят на рожденни дни ли? Нема да си играят на топчета с него ли? На един адвокат изобщо не му пука за колегите-адвокати, а за клиентите.

Тва е така само фкочината.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14199 -: Август 09, 2021, 18:34:47 »
Quote (selected)
Барбадос дори не подозира, че Петър Илиев й е почетен консул у нас,  в сайта на министерството на външните работи и чуждестранната търговия на Барбадос. От там става ясно, че в Европа страната има само четирима почетни консула. Те са разположени в Австрия, Германия, Франция и Швеция.
Справка в сайта на българското външно министерство показва, че името на Илиев все пак фигурира като почетен консул на Барбадос в Република България.

А сега де?
Ние си ги избрахме!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14200 -: Август 09, 2021, 18:35:31 »
Оддруга страна, той е добър съпруг и баща.

Гаранция, че не обича да ражда и да кърми  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14201 -: Август 09, 2021, 18:36:36 »
Искаш да ми речеш, че в зала господин Илиев е сдържан, респектиран от закона, съдията, опонентите си,

Глупости! Нищо подобно не казвам, защото не знам. А ти също не знаеш, а предполагаш и манипулираш. Никой не знае какво му е поведението "в зала". Ти дори не знаеш дали се явява в "зала". Едва ли си толкова елементарна да си мислиш, че се държи и "в зала" така.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14202 -: Август 09, 2021, 18:39:05 »
Верно? Два знакови американски сериала "Адвокатите от Бостън" (Boston Legal) и "Добрата съпруга" (The Good Wife) може би биха променили мнението ти.
Айде и тоя! Вместо да ми препоръчваш неща, които са „знакови“ може би само защото си ги харесал, пробвай да възразиш по същество на което казах.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14203 -: Август 09, 2021, 18:39:31 »
Тошко (вече с бръсната глава) казва, че няма да оттеглят Илиев.
Е, значи или ГЕРБ ще гласуват за ИТН, или ще чакаме третия мандат.

нищо такова не значи. значи това, което тошко е казал към текущия момент. щото те нямаше да подписват нищо; нямаше да казват правителството предварително; а бе интернетът е пълен с неща, дето все е нямало да ги правят, пък са ги направили.

тези са като баци, въртят се около оста си като дервиши. само не могат да постигнат неговата скорост /все още/.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14204 -: Август 09, 2021, 18:39:56 »
Барбадос дори не подозира, че Петър Илиев й е почетен консул у нас,  в сайта на министерството на външните работи и чуждестранната търговия на Барбадос. От там става ясно, че в Европа страната има само четирима почетни консула. Те са разположени в Австрия, Германия, Франция и Швеция.
Справка в сайта на българското външно министерство показва, че името на Илиев все пак фигурира като почетен консул на Барбадос в Република България

Те всичките ще излезат някакви ментета.
Пламен Николов пък го няма в австрийските скрижали.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14205 -: Август 09, 2021, 18:41:37 »
които според мен рязко се различават с поведението на адвокат, да не говорим за „истински“. Вие не ги коментирате, но от това те не изчезват.

Начи, това "според мен" е смешно. Сам казваш, че не си общувал с адвокати, а даваш оценки за професионални качества на адвокат, базирани на конкретно поведение. Ами ако всички адвокати са такива? Откъде знаеш, след като черпиш инфо само от фюлмите?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14206 -: Август 09, 2021, 18:41:54 »
Kalin Angelov*
Quote (selected)
3 ч  ·
Впечатлен от днешното интервю на кандидата за вътрешен министър Петър Илиев и по негова препоръка прочетох § 1 т. 7 от Закона за Развитие на академичния състав на Република България:
"плагиатство" - казва се там - е представяне за собствени на трудове, които изцяло или частично са написани или създадени от другиго, или използването на публикувани от другиго научни резултати, без позоваване или цитиране в процедурите за придобиване на научни степени или за заемане на академични длъжности;
Това, което видяхме от разследването на Правна лудост и Дневник показва изпълнение от първата от двете хипотези - "представяне за собствен на труд частично написан от друг".
И после се обърнах към Закона за висшето образование, който също беше цитиран от колегата Илиев и в чл. 58 ал. 1 т. 4 пишеше следното:
Членовете на академичния състав се освобождават от длъжност със заповед на ректора:
4. при доказано по установения ред плагиатство в научните трудове;
Никъде в двата закона не се предвиждаше давност. Изтеклият срок от време може да премахва възможността да се търси наказателна и/или гражданска отговорност от извършилия плагиатство.
Изтеклото време по никакъв начин не заличава самото плагиатство.
То е вечно.
====
*Когото може би помните покрай неговата защита на Джок Пол Фриман,

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14207 -: Август 09, 2021, 18:42:56 »
Quote (selected)
Слава богу, с адвокати в действие не съм общувал

Не ти и пожелавам.
Споделял съм го преди време.
Един такъв Гоолям адвокат(препоръчан от познат) ми изсмука сума ти пари.
За малко да засмуче и бизнесчето ми за закуска.
Усетих се навреме. Успях да прекратя отношенията. С малко чужда помощ.
След това наех обикновен адвокат, който за много по-малко пари и за по-кратко време реши проблема.

Асол го защитава защото иначе няма как да обясни отношенията на БСП с подобна личност.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9541
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #14208 -: Август 09, 2021, 18:43:26 »
Въобще нема да се учудя ако направи пакт с.....Възраждане.И покани Мангъров.

Е, то бива развинтено въображение, бива, но чак пък толкова...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14209 -: Август 09, 2021, 18:46:56 »
Асол го защитава защото иначе няма как да обясни отношенията на БСП с подобна личност.

Изключително примитивно разсъждение. БСП не го е наела заради възпитанието му, а заради експертизата му. Чат ли си? Хоремашката "логика" вече става досадна.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14210 -: Август 09, 2021, 18:47:35 »
Асол го защитава защото иначе няма как да обясни отношенията на БСП с подобна личност.

Изключително примитивно разсъждение. БСП не го е наела заради възпитанието му, а заради експертизата му. Чат ли си. Хоремашката "логика" вече става досадна.

Експертиза  :crying_with_laughter-3302: :m1273:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14211 -: Август 09, 2021, 18:49:13 »
Асол го защитава защото иначе няма как да обясни отношенията на БСП с подобна личност.

Изключително примитивно разсъждение. БСП не го е наела заради възпитанието му, а заради експертизата му. Чат ли си? Хоремашката "логика" вече става досадна.

Ти чат ли си че на изборите работи хоремашката логика, а не прехвалената ти екпертиза на жадни адвокати?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9541
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #14212 -: Август 09, 2021, 18:49:21 »
нищо такова не значи. значи това, което тошко е казал към текущия момент. щото те нямаше да подписват нищо; нямаше да казват правителството предварително; а бе интернетът е пълен с неща, дето все е нямало да ги правят, пък са ги направили.

Съгласен съм, че са извратливи, но специално на Илиев си личи, че извънредно много държат. Въпросът е защо?

П.П. Думата "експертиза" на български означава изследване на даден въпрос от експерти, а не компетентност.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14213 -: Август 09, 2021, 18:50:08 »
ЕБНИ и Дай Bulgaria имат мноо силен ход.

Може да се опитат да цепнат групата на Славуца!

Помним "сините мравки" от 1992....

 :popcorn:

Хаджията вече се изпусна, че чака подкрепа от ИТН в третия мандат!

Шъ станат некфи уникални мазни борби....

 :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14214 -: Август 09, 2021, 18:53:22 »
Ти чат ли си че на изборите работи хоремашката логика, а не прехвалената ти екпертиза на жадни адвокати?

За такива като тебе - може би. Но един средно интелигентен човек никога няма да обвързва лошо поведение с професионални качества. И да прави "връзка" между поведение и консултации на БСП. Чат ли си?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14215 -: Август 09, 2021, 18:54:12 »
Quote (selected)
Асол го защитава защото иначе няма как да обясни отношенията на БСП с подобна личност.


Няма такова нещо! Преди около седмица тук написах, как лично аз бих изиграла картите в тази игра, при наличните възможности. Засега БСП се справя добре. Освен това нямам навика да подценявам опоненти си. Не знам какви могат да бъдат отношенията с некакъв адвокат, като имаш нужда от кенкретни специализирани услуги? По партийна принадлежност ли трябва да иг избираме?

И съвсем не мога да разбера изискванията към БСП от хора, които не я одобряват и не гласуват за нея. Португалският поданик едва изтрайва у нечий постинг да се появи абревиатурата и веднага изсипва говновоза. И това секи божи ден

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14216 -: Август 09, 2021, 18:58:40 »
ЕБНИ и Дай Bulgaria имат мноо силен ход.

Чакай първо Корнела да влезе в леглото на Славуца, както предсказа, па после пророкувай за Фрондата.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14217 -: Август 09, 2021, 19:01:08 »
Тя е готова ама просто не иска Петър Илиев.И днес го каза...

  :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8962
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14218 -: Август 09, 2021, 19:01:58 »
БСП не го е наела заради възпитанието му, а заради експертизата му.
И това е смешно. Всички знаем, у нас се назначават само "наши" момчета и момичета! :lol:
Ние си ги избрахме!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14219 -: Август 09, 2021, 19:03:23 »
Тя е готова ама просто не иска Петър Илиев.И днес го каза...

  :nuts:

Лаладжия с претенции за "анализатор". Балон!