Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 16, 2024, 21:55:25

Автор Тема: Франция  (Прочетена 90031 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #960 -: Юли 27, 2024, 19:07:07 »
Преди малко в метрото за сефте видях травестит наживо посред бял ден.
Още помня времето, когато дъгата беше символ на детството, a в израз на приятелство хлапета се държаха за ръка. Не беше толкова отдавна. Сифилисования свят* куда-то свернул не туда.

_________
* по нашата Св. София

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #961 -: Юли 27, 2024, 19:10:18 »
Преди малко в метрото за сефте видях травестит наживо посред бял ден.
Още помня времето, когато дъгата беше символ на детството, a в израз на приятелство хлапета се държаха за ръка. Не беше толкова отдавна. Сифилисования свят* куда-то свернул не туда.

_________
* по нашата Св. София

Мда. Педерунгелите откраднаха дъгата на децата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #962 -: Юли 27, 2024, 19:28:57 »
Quote (selected)
Церемонията по откриването на Олимпийските игри в Париж предизвика най-различни реакции в социалните медии и една от най-забележителните беше тази на президента на Ла Лига –  Хавиер Тебас, който не се поколеба да нападне остро организаторите чрез социалната мрежа „X“. Тебас разкритикува момента, който представляваше „Тайната вечеря“.

„Неприемливо, неуважително, позорно! Използването на образа на Тайната вечеря на Олимпийските игри в Париж е обида за тези от нас, които сме християни. Къде е уважението към религиозните вярвания?“, написа Тебас.
https://glasove.com/novini/shefat-na-ispanskiya-futbol-otkrivaneto-v-parizh-be-pozorno

Не че нещо, ама Испания европски шампион по най-спорта.
П.П. Бритите бяха царе на футбола, решиха че имат проблем с фенщината, била лоша.
Решиха си проблема и от тогава имат кмет на столицата пакистанец, даже и минпред индиец имаха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #963 -: Юли 27, 2024, 19:46:55 »
Мда. Педерунгелите откраднаха дъгата на децата.
Пускала съм го много пъти тук. Илюминатите са изключително опитни окултисти. Обръщат всички човешки светли символи в мрачни и дяволски и по тоя начин отблъскват хората от тях, а така отблъскват светлината от хората. Всичко е умишлено. И пентаграма, и пречупения кръст, и Изис и всичко.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #964 -: Юли 27, 2024, 19:52:15 »
Мда. Педерунгелите откраднаха дъгата на децата.
Пускала съм го много пъти тук. Илюминатите са изключително опитни окултисти. Обръщат всички човешки светли символи в мрачни и дяволски и по тоя начин отблъскват хората от тях, а така отблъскват светлината от хората. Всичко е умишлено. И пентаграма, и пречупения кръст, и Изис и всичко.

Даже наименованието им е антипод на тяхната същност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #965 -: Юли 27, 2024, 20:13:53 »
Quote (selected)
Орденът на илюминатите (от латински: illuminati – просветлени, озарени)
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BB%D1%8E%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8
Осветени, някой ги е поставил в светлината щото са тъмни, ако бяха от добрите щяха да светят самостоятелно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #966 -: Юли 27, 2024, 20:26:45 »
Даже наименованието им е антипод на тяхната същност.
Да, даже това са откраднали и преиначили.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #967 -: Юли 27, 2024, 20:28:10 »
Цитат на: Шкварек
КМина се по целия комсомолски конспект на текущата политическа идеология [...] гей-ислямо-комунисти на изборите. [...] Сега създава гей-ислямо-комунизъм,
Шкварек, да имаш да вземаш:



И, Шкварек, друг път си подбирай приказките!
« Последна редакция: Юли 27, 2024, 20:33:26 от lucho »

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #968 -: Юли 27, 2024, 20:43:28 »
Кайли
По-долу или по-горе(не зная каква ти е подредбата) съм пуснал линк на Недялко Недялков който пише че ако на откриването на Олимпиадата си бяха позволили да се подиграят не с Тайната вечеря, а с нещо от Исляма Франция щеше да бъде удавена в кръв.
Кво повече да говорим.
В Саудитска Арабия няма католически или православни църкви, а в католическа и протестантска Европа джамии колкото искаш и на какъвто искаш вкус(течения в исляма).
Оправяйте се. И не ми разправяй за джамиите в Русия. Щото тук това са народи които живеят на местата си от хиляди години и освен това в абсолютното си мнозинство са абсолютно коректни към властта. А и да, няма гета където полицията не влиза.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #969 -: Юли 27, 2024, 21:08:55 »
Щех да напиша, че джамия наживо не съм виждала, пък се сетих, че буратино пак ще ме засече, и реших да потърся с гугъл.
Ето им централната джамия
https://maps.app.goo.gl/DtgaAD9Tr6dpjMam7

А ето една друга
https://maps.app.goo.gl/wqU9KmoBw1J1sqGJ8

И ето що не съм виждала, даже да съм минавала покрай такава, откъде да знам, че са джамии. А никога не съм чувала песнопения като в София и Истанбул. Църковни камбани чувам често.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #970 -: Юли 27, 2024, 21:12:08 »
»Cérémonie d’ouverture des JO de Paris 2024 : l’épiscopat français déplore «des scènes de dérision et de moquerie du christianisme»
https://www.lefigaro.fr/actualite-france/ceremonie-d-ouverture-des-jo-de-paris-2024-l-episcopat-francais-deplore-des-scenes-de-derision-et-de-moquerie-du-christianisme-20240727

Такива ми ти работи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #971 -: Юли 27, 2024, 21:13:28 »
4-минутен отзив на Костадин Тодоров Костадинов за вчерашния френски шабаш (дебош, вакханалия)

Не случайно Ботев е бил нарекъл Париж "столицата на разврата"...
« Последна редакция: Юли 27, 2024, 21:30:56 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #972 -: Юли 27, 2024, 21:31:48 »
Това НЕЩО е създаделят на снощния шабаш (дебош, вакханалия) в Париж:


Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #973 -: Юли 27, 2024, 21:35:32 »
Щех да напиша, че джамия наживо не съм виждала, пък се сетих, че буратино пак ще ме засече, и реших да потърся с гугъл.
Ето им централната джамия
https://maps.app.goo.gl/DtgaAD9Tr6dpjMam7

А ето една друга
https://maps.app.goo.gl/wqU9KmoBw1J1sqGJ8

И ето що не съм виждала, даже да съм минавала покрай такава, откъде да знам, че са джамии. А никога не съм чувала песнопения като в София и Истанбул. Църковни камбани чувам често.

Т.е. в католическа Франция, която се гордее с битката при Поатие все пак ги намери въпреки че не ги търсеше.
Твоя си работа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #974 -: Юли 27, 2024, 21:37:53 »
Да, има джамии във Франция. Както и навсякъде. Само че очевидно не са натрапчиви. Трябва изобщо да няма, за да се успокоиш ли?
И като не живееш от 30 години в България, нито живееш в Русия, къде живееш? За един приятел питам.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #975 -: Юли 27, 2024, 21:45:00 »
Да, има джамии във Франция. Както и навсякъде. Само че очевидно не са натрапчиви. Трябва изобщо да няма, за да се успокоиш ли?
И като не живееш от 30 години в България, нито живееш в Русия, къде живееш? За един приятел питам.

На Алфа Центавър Проксима.
Така че внимавай в картинката.
Да не ти пратя някой от приятелите ми.
Джамиите са навсякъде, за разлика от църквите.
Френска ви работа.
Оправяйте се.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #976 -: Юли 27, 2024, 21:47:48 »
"Шефът на испанския футбол: Откриването в Париж бе позорно"
https://glasove.com/intervyuta/shefat-na-ispanskiya-futbol-otkrivaneto-v-parizh-be-pozorno

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #977 -: Юли 27, 2024, 22:05:01 »
Увереният ти тон не скрива липсата ти на знания. Няма да те питам повече къде живееш, след като не живееш нито в България, нито в Русия. Но да знаеш, в Лион има

Общо епархията на Лион има 550 църкви, около сто от които принадлежат на епархийната асоциация, а останалите са собственост на общините.

Град Лион във Франция и околностите му съдържат близо 18 джамии и стаи за молитва.

Като има руска църква недалеч от мен, руски магазин, от който се купуват бои за яйца, примерно, има гръцка църква, има български параклис.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #978 -: Юли 27, 2024, 22:17:10 »
Увереният ти тон не скрива липсата ти на знания. Няма да те питам повече къде живееш, след като не живееш нито в България, нито в Русия. Но да знаеш, в Лион има

Общо епархията на Лион има 550 църкви, около сто от които принадлежат на епархийната асоциация, а останалите са собственост на общините.

Град Лион във Франция и околностите му съдържат близо 18 джамии и стаи за молитва.

Като има руска църква недалеч от мен, руски магазин, от който се купуват бои за яйца, примерно, има гръцка църква, има български параклис.

Ъхъ.
Знаеш ли колко са тези стаи за молитва?
Абе оправяйте се и ако можете пратете полиция в тия стаи за молитва.
Ако не ви пука тогава оправяйте се.
Но пак ти повтарям в Русия няма гета изобщо, а още повече такива в които полицията се бои да влиза.
А при вас ги има.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #979 -: Юли 27, 2024, 22:28:31 »
Ма може всичко да повтаряш, аз не сравнявам. Казвам ти какво виждам, ти продължаваш да кълвеш. Ето ти и инфо от извора.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Archidioc%C3%A8se_de_Lyon
Това, което ме учуди тук например, е, че всичките или почти всичките им частни училища са католически.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #980 -: Юли 27, 2024, 22:52:48 »
Ма може всичко да повтаряш, аз не сравнявам. Казвам ти какво виждам, ти продължаваш да кълвеш. Ето ти и инфо от извора.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Archidioc%C3%A8se_de_Lyon
Това, което ме учуди тук например, е, че всичките или почти всичките им частни училища са католически.

Слава Богу.
Всичко е наред във Франция?
Успокои ме?

И пак да кажа.
Радвам се че успях навремето да отида в оная Франция за която ми разказваше учителката ми по френски др. Бъчварова.
Последното ми посещение 2018 г. не беше в оная Франция на др. Бъчварова.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #981 -: Юли 27, 2024, 23:01:44 »
Не всичко е наред във Франция, както съм казвала много пъти. По-горе казах, което казах, останалото са твои екстраполации. Тенденцията не ми харесва. Но все още във Франция е по-добре и институциите работят по-добре отколкото в България.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #982 -: Юли 27, 2024, 23:20:58 »
Кайли все ми е тая.
Факт е че Францията на др. Бъчварова вече я няма.
А тя беше Францията на Дюма, на МонМартр, на бел епок.
На френското кино 50, 60, 70, 80- те.
Ха ха някой помни ли ги тия неща сега?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #983 -: Юли 27, 2024, 23:26:57 »
Това НЕЩО е създаделят на снощния шабаш (дебош, вакханалия) в Париж:



Помислих,че е една нашенски звИзда. Същата извратена  история.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #984 -: Юли 28, 2024, 02:29:01 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #985 -: Юли 28, 2024, 02:44:02 »
Но все още във Франция е по-добре и институциите работят по-добре отколкото в България.
Все още не са ги изхвърлили от цяла Африка, та все още има откъде да цуцат.
Не зная кои институции и къде работят, но в Южна Франция, хеле пък по Лазурния бряг масово млади семейства с малки деца, завършили там, легално живеещи, оженили се там, родили там децата си, с прилични професии и работа, или пищят - все още, или се местят в други части на Франция с надежда за по-добри "институции", или си се прибират обратно в България на тумби заради тамошните "институции". В Париж пък, доолимпиадния още, не е е за описване. 4-5 близки семейства само в Бургас само за тази година, приятелите им - по други места.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #986 -: Юли 28, 2024, 06:51:14 »
Quote (selected)
Светът е в шок след гаврата на откриването на Летните олимпийски игри в Париж 2024!
Това е обида за самата Франция, която показа, че отдавна не е католическа държава, отдавна е загърбила всичко нормално и отдавна е паднала в лапите на тези, които просто не обичат човечеството и правят всичко възможно за провала му...
https://tribune.bg/bg/mneniq/svetat-e-v-shok-sled-gavrata-n/
Quote (selected)
Смешен плач
Христо Ботев
        Плачете за Париж, столицата на разврата, на цивилизацията, школата на шпионството и робството; плачете, филантропи, за палатите на страшните вампири, на великите тирани - за паметниците на глупостта, на варварството, изградени с отсечените глави на толкова Предтечи, на толкова велики мислители и поети, с оглозганите кости на толкова мъченици за насущния хляб, - плачете! - лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти!

Quote (selected)
"Днес гледахме най-неуважителната проява към християните. Хората останаха без зъби", пише Мъск в своята социална мрежа. Милиардерът, реагира остро и заради безумните танци върху подиума организиран като маса, върху който лазеха странно боядисани хора.

« Последна редакция: Юли 28, 2024, 06:59:34 от Zmeja »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #987 -: Юли 28, 2024, 09:01:15 »
Олимпиадата в Лондон.
Олимпиадата в Париж.
По средата - откриването на Готардския тунел
И още, и още. Тикат ни Сатанизмъм в очите, а ние гледаме и не вярваме, чем е, което е. Засега все още минава за художествена ексцентричност. Засега.
Този път целуващи се мъже, изчадия около масата на тайната вечеря и сатир излегнат отгоре й. Обаче обърнат флаг?


Расъл съм във време и среда без религия. Днес обаче гледам на света малко по-различно. Има Добро. Има и обратното.

@moderator, нещо не се получава вмъкването на снимка? Благодаря!
« Последна редакция: Юли 28, 2024, 11:46:05 от Kole »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #988 -: Юли 28, 2024, 09:11:00 »
Щом на сцената са обратните, дали и флагът не беше обърнат нарочно и символично?
"По-бързо, по-високо, по-силно... и по-различни!"

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #989 -: Юли 28, 2024, 09:14:32 »
Щом на сцената са обратните, дали и флагът не беше обърнат нарочно и символично?
"По-бързо, по-високо, по-силно... и по-различни!"
Работата се получава по-бавно, по-ниЗко, по-слабо.
Само упадъкът набира скорост

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #990 -: Юли 28, 2024, 09:40:21 »
Quote (selected)
Расъл съм във време и среда без религия. Днес обаче гледам на света малко по-различно. Има Добро. Има и обратното.
Растял си в сравнително уреден и справедлив свят.
Добро и обратно е имало и тогава, обаче доброто се поощряваше, лошото се наказваше.
Сега са времената на обратното, остава ни да се надяваме че някъде там, на друго място ще е както трябва.
Лошите ще са наказани, добрите наградени.
« Последна редакция: Юли 28, 2024, 09:51:09 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #991 -: Юли 28, 2024, 09:50:58 »
Съгласрн съм, buratinob
Някой открадна светлото бъдеще и го замени с упадъчно пропаднало настояще.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #992 -: Юли 28, 2024, 10:05:29 »
Quote (selected)
Носителят на Международен Букър Георги Господинов коментира церемонията по откриването на Олимпиадата в Париж. "Със снощната церемония Франция според мен върна легендата за себе си, която в последните години беше започнала да избледнява. И ни припомни, че легенда се кове от култура, и от литература включително", написа той в профила си във Фейсбук.
https://trud.bg/%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D1%81%D0%B8/

Те тия сега са от наградените.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #993 -: Юли 28, 2024, 10:24:57 »
Все още няма официална позиция от Ватикана.
Може пък откриването да е в съответствие с каноните на католицизма?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #994 -: Юли 28, 2024, 10:46:04 »
Тикат ни Сатанизмъм в очите, а ние гледаме и не вярваме, чем е, което е. Засега все още минава за художествена ексцентричност.
Както и да го погледне човек, най-невинното, което може да се каже, е кич. Пълен. И певачките, и баядерките, и баядерите. Изкуство беше симфоничният оркестър и Селин Дион (все пак можеше да е французойка, но като ги гледам, може и да нямат вече ни Пиаф, ни Матьо). Е, и мулатката, която пя Марсилезата, отделен въпрос що мулатка. Останалото, при чудесното решение откриването да е по реката - безвкусица, по-точно постомодерно-сатанински кич, противен педерасизъм и още по-противен, натрапчив феминизъм. Пародия на самите себе си бяха направили.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7487
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #995 -: Юли 28, 2024, 10:54:28 »
@moderator, нещо не се получава вмъкването на снимка?

Ами напиши на лични какво точно си направил, за да видим защо не се получава.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #996 -: Юли 28, 2024, 10:56:51 »
Покрай "откриването" на ЛОИ в Париж* загубих интерес към самите състезания. Не зная дали е само при мен.
-----------------
* ЛОИ в Париж - Летни олимпийски игри в Париж

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #997 -: Юли 28, 2024, 11:54:18 »
Официалният сайт на френския олимпийски комитет свалил цялото видео от откриването на олимпийските игри, както и от канала си в ютуб.  :)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #998 -: Юли 28, 2024, 12:57:12 »
Мнение на свещ. Васил Василев от гр. Шумен
Quote (selected)
С християнска Европа е сякаш почти свършено!!! Светът действително беше потресен от зловещата подигравка с християнството, вярата и лицето на Звяра, който вече не се крие и открито заявява приъствието си празнувайки пред очите на смаяни деца. Европа, която някога беше люлка на цивилизацията днес е обхваната от беззаконие, грях и бесове. Лъжите за демокрация и «ценности» стават все по-очевидни. Истината смирено и в ужас стои отстрани и се моли «Господи помилуй»…живеем в последни времена..и нека Господ ни помага и пази.

Западът води открита война с Бога… откриването на Олимпийските игри в Париж стана потвърждение на това.

Откриването на Олимпийските игри в Париж бе пореден парад на сатанизма и изгубените морални стойности, които все повече завладяват западните общества. Това, което всички видяхме снощи, е категорично доказателство за това, че белият човек е поел по пътя към Рим на Нерон и антична езическа Елада. Намираме се в ера на тотална и повсеместна дехуманизация и дехристиянизация!

Свидетели сме на заличаването на една велика цивилизация, на нейния залез и неизбежното й отмиране. Европа, която някога беше културен фар на човечеството, се превръща в утопия, в Пандемониум, от който няма връщане назад. (За това и за този неизбежен процес е говорил още през седемдесетте години на миналия век св. Иустин Попович.)

Травестити с деца, тринадесетия аркан (смъртта) на белия си кон, бутафорен скеч на Тайната вечеря, в който Иисус е представен като затлъстял трансджендър ( Пази Боже! )– това са само част от мотивите, които всички имахме възможност да видим в рамките на церемонията по откриването на летните олимпийски игри в Париж.

Това зрелище беше крайно неподходящо за деца и подрастващи и БНТ трябваше да постави червена точка в ъгъла на екрана, за да алармира зрителите за неподходящо съдържание.

Това, което се представя в Париж, не е мултикултурализъм, толерантност и всички други глупости, с които се опитват да ни пълнят главите.

Това е Содом и Гомор с цялата съпътстваща символика. За всеки зрящ човек е ясно, че нищо не е случайно и всичко, от демоничните танци до останалите ужаси, е внимателно подбрано.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #999 -: Юли 28, 2024, 12:59:56 »
Покрай "откриването" на ЛОИ в Париж* загубих интерес към самите състезания. Не зная дали е само при мен.
-----------------
* ЛОИ в Париж - Летни олимпийски игри в Париж
Не е само при теб. Друга причина е и забраната за участие на спортисти от Русия и Беларус, освен ако не се откажат от Родината си (т.е. да участват като "неутрални").

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1000 -: Юли 28, 2024, 13:57:43 »
Тези олимпийски игри са началото на края на неолиберализма. Убеден съм! Махалото тръгва в обратна посока. Каквото повикало - такова се обадило!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1001 -: Юли 28, 2024, 14:04:36 »
или се местят в други части на Франция с надежда за по-добри "институции", или си се прибират обратно в България на тумби заради тамошните "институции".
Не знам, драга, не знам от какво точно пищят. Живях година и половина в Авиньон, година и половина на Лазурния бряг и после в Лион. Точно на юг институциите работят по-добре. Трябва да ги питаш от какво точно пищят, така не мога да разбера. Всичко е качено онлайн, всяка година данъчна декларация, независимо дали работиш или си собственик на фирма, данъчните декларации готови, онлайн, прочиташ какво си правил, давал и получавал предишната година и подписваш, ако не си съгласен, променяш, после натам се оправяте с данъчните, няма счетоводители, няма сметки, няма адвокати.
Откриване и закриване на фирма онлайн, никъде не ходиш, никому не плащаш.
Здравните онлайн, имаш карт витал с чип, имаш личен лекар, обаче можеш да ходиш при който си искаш личен лекар, където и да е във Франция, както и да сменяш личните си, когато ти хрумне.
Банките нямат такса теглене и внасяне, пращане или получаване на пари.
Борсата им работи, всички обяви за работа са там, не като у нас, къде е сайтът за обяви на нашта? Курсове непрекъснато, онлайн, офлайн...
Купуваш апартамент, задължително ти дават 150 листа чаршаф с характеристиките, състояние на електромрежата, енергийна диагностика, демек колко задържа топлото зимата, а не излита през стени и прозорци, наводнения, земетресения, свличания на почвата, не помня още какво с карти, извадки и всичко. Не ходиш да се записваш, отписваш по данъчни, домоуправители и всякакви. Включване към ток, вода, интернет, парно, всичко става онлайн, сменяш доставчици колкото пъти искаш...
Та ми е много любопитно от кои точно институции не са доволни. А са доволни в България.
Аз се опитвам от седмица да вляза в егов.бг и не работи, даже щях да питам тук що така. Преди време влизах в НАП с ПИК и си гледах имам ли задължения по местни данъци и такси, тук преди седмица се опитах, ма не става, било прехвърлено в егов, а егов изобщо не се отваря.
НОИ София изобщо няма връзка с тях по телефона, пиша им с ПИК, не четат, пращат писмо след писмо, комшийката ходи на майната си до пощата, щото писмата препоръчани, а тя не може да ходи. Аз влизам в акаунта, пиша, обяснявам, след два месеца пак същото писмо. Като се прибрах, отивам в НОИ, никой не е прочел няколкото ми изпратени с входящи номера, вътре съм дала телефони, всичко. Викам, ми да ви дам адрес във Франция, не, не можем да го вземем. И ако се наложи да пращате писма, ми на постоянния ви адрес. Демек, пак същото.


П.С. Шофьорска книжка си подмених изцяло онлайн, има избрани фотоТА, отиваш, снимаш се във фотото и ти пращат снимката, където трябва, всичко останало ти е онлайн.
« Последна редакция: Юли 28, 2024, 14:16:36 от kаily »
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1002 -: Юли 28, 2024, 14:24:06 »
Quote (selected)
Та ми е много любопитно от кои точно институции не са доволни. А са доволни в България.
Описала си "Прекрасният нов свят".
Всичко е онлайн, няма нужда от физически контакти.
Някой хора обаче имат и други нужди, някой имат деца и не искат да растат в такава среда колкото и да е красива и изолирана от битовите несгоди.
Повечето завръщащи се споделят точно това, там светът е уреден, заплащането е добро, но не може да отгледаш нормално поколение.
Мисля че жабите в кофата също се чувстват прекрасно и затова не скачат, докато вече не могат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10320
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1003 -: Юли 28, 2024, 15:25:13 »
Ама както искаш бе, буратино. На вкус и цвет товарищей нет.
За мен онлайн оправянето на нещата е много важно, особено като съм далеч. Ама щом за теб висенето на гише по два часа с последващи пререкания с персонала и разходките до институциите са ти важни, попаднал си си на мястото и повече да не съм те чула да се оплакваш.
Аз мога да използвам спестеното си от разходки и опашки време по други начини.
Желанието ти да плюваш на всяка цена стига до фанатизъм.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1004 -: Юли 28, 2024, 15:28:40 »
Бих желал да ми покажеш къде съм плюл.
Попита и казах какво съм чул от завръщащите се.
Колкото до твоето желание, то е твоя радост и мъка, не моя.
Щом това са ти върховните желания и си ги постигнала, радвам се за теб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1005 -: Юли 28, 2024, 15:46:52 »
Щом на сцената са обратните, дали и флагът не беше обърнат нарочно и символично?
Изгледах в тъмни зори цялата церемония внимателно.
Останах с впечатлението, че на флага има точно определени места, на които да се закачи.
Момчето просто с отработено движение взе единия край и го закачи, после другия... Не го огледа специално... Едва ли е грешка. Предвид всичко останало, всичко може да се очаква.
Макар че организацията им - извън пътя - от недостига на храна до леглата от картон, които се чупят, а и объркани при представянето държави, не бяха само Кореите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1006 -: Юли 28, 2024, 15:56:51 »
Quote (selected)
Едва ли е грешка
"ясни послания и силни знаци"
Чакахме конника на Апокалипсиса в близкия изток, той се показа във Франция. Следващите дни като нищо да се материализират и тримата му побратими.
Дали е решил че в Париж има повече последователи?
Там беше събран повечето "световен елит", всякакви управленци и велможи.
« Последна редакция: Юли 28, 2024, 16:05:58 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1007 -: Юли 28, 2024, 16:06:08 »
Организаторите наистина са премахнали отвращението от сайта си и официално се извинили на "католиците и всички християни" (акъла им виж!).
Не искали били никого да обидят, просто:

"Церемонията по откриването се опита да отпразнува толерантността на общността"
Ъ?

Аз предлагам да си заврат "толерантността" в отверстието, което рекламираха в продължение на 4 часа, и всички да си ходят по къщите в знак на протест срещу тази планетарна историческа гавра.
А на организаторите - по сто тояги по голите им задници, току-виж почнали да мислят не с тях.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1008 -: Юли 28, 2024, 16:15:36 »
https://m.facebook.com/story.php?id=100075761123410&story_fbid=512111241324242

Какво ли има още да види "столицата на разврата"... Хубрисът и богохулството никога не са се прощавали.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #1009 -: Юли 28, 2024, 16:58:36 »
Мисля че жабите в кофата също се чувстват прекрасно и затова не скачат, докато вече не могат.
Хайде стига с тия жаби – няколко пъти вече се налага да напомням, че жабата е по-умна от човека – скача дори при бавно загряване:

https://www.youtube.com/watch?v=eyDhPfczLiw (1 минута)


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #1010 -: Юли 28, 2024, 17:08:00 »
Американски телекомуникационен гигант изтегли рекламата си от Олимпиадата
Quote (selected)
„Бяхме шокирани от подигравката с Тайната вечеря по време на церемонията по откриването на Олимпийските игри в Париж. C Spire ще оттегли рекламата си от Олимпийските игри.“

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1011 -: Юли 28, 2024, 17:29:40 »
А, и освен че Този, чието е възмездието и Той го въздава, ги оставил след "толерантността" в порой и тъмнина няколко часа, Сена е потънала в лай..., пардон, ешерихия коли, и плувците не могат да тренират. Ако до няколко дни фекалните колита не се самоизчистят, щели да ги пращат другаде, на друга река. За изненада на организаторите, ония недоволстват.
Да ги командироват на Москва река, викам аз, тя е доказано кристално чиста. 😉

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1012 -: Юли 28, 2024, 17:54:47 »
Признавам си, че не съм гледала калигулиадата, но детето специално ми се обади да ме запознае и да плюе, плюе, плюе по темата. Специално се е изявявала и по тубата на английски. Беше много развълнувана, щото цитирам " за първи път англоскасите не се проявиха като пълни задръстненяци". Идеята да си играеш с религиозните чувства на хората е повече от много лоша. Това може да бъде и обикновено е -  среща със собствения ти ад, в буквания смисъл на думата. Ще видим за кого наистина идва четвъртият конник на апокалипсиса. Тези кретени и Откровението не могат да четат без пари

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #1013 -: Юли 28, 2024, 18:03:38 »
По-скоро елагабалиада:
Quote (selected)
Подобно на любимото божество, с което се отъждествявал, Елагабал пожелал да смени пола си, обещавайки да дари половината империя на онзи лекар, който успее да му помогне (поради това в летописа на Зонара е наречен „Двуутробния“). Сгодява се за своя любим колесничар Хиерокъл и за атлета Зотик.
Nihil sub sole novum.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1014 -: Юли 28, 2024, 18:09:33 »
По-скоро елагабалиада:
Quote (selected)
Подобно на любимото божество, с което се отъждествявал, Елагабал пожелал да смени пола си, обещавайки да дари половината империя на онзи лекар, който успее да му помогне (поради това в летописа на Зонара е наречен „Двуутробния“). Сгодява се за своя любим колесничар Хиерокъл и за атлета Зотик.
Nihil sub sole novum.
Калигула е историята, другото са частни случаи. Верно е, още не сме видели кон на управленски и законодателни позиции, но търчим, търчим нататък. Пак ще повторя - историята не случайно е наука. Въпреки разни  мераци да я санират

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1015 -: Юли 28, 2024, 18:24:34 »
Верно е, още не сме видели кон на управленски и законодателни позиции,
Затуй пък кранти от всичките полове дал Господ, Асол. От върха на ЕК надолу кранта до крантата и крантьо до крантьото. Само тукашните и кранти не са, даже за катъри не стават (полезно добиче понеже), а най-банални магарета.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1016 -: Юли 28, 2024, 18:35:33 »
Магарето е умно животно, Софи. Умее да се съхранява като единствено и само товарно добиче. Забележи! Още го има без да те изхранва пряко

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1017 -: Юли 28, 2024, 18:45:34 »
Магарето е умно животно, Софи. Умее да се съхранява като единствено и само товарно добиче. Забележи! Още го има без да те изхранва пряко
А, имах наум, как да кажа, магарето като типаж. В басните примерно.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1018 -: Юли 28, 2024, 18:51:36 »
Скотството е състояние на духа. Що двукраки говеда, свине и прочее добитък тъпче земята ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #1019 -: Юли 28, 2024, 18:58:58 »
Магарето е умно животно, Софи. Умее да се съхранява като единствено и само товарно добиче. Забележи! Още го има без да те изхранва пряко
А, имах наум, как да кажа, магарето като типаж. В басните примерно.
Вероятно ще се съглася. Все пак на ДП на сащ им викат магаретата. То там е повече от басня