Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 02:34:41

Автор Тема: Франция  (Прочетена 88441 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #900 -: Юли 08, 2024, 17:34:31 »
Quote (selected)
„Новият народен фронт” е дори по-амбициозен от Националния съюз спрямо социална си политика, искат да върнат пенсионната възраст на 60 години, да увеличи драстично имиграцията във Франция, увеличение на минималната заплата, замразяване на цените на храната и енергията, както и да увеличат данъците на богатите французи.
https://www.vesti.bg/sviat/makron-zagubi-sobstvenata-si-igra-no-mozheshe-da-byde-i-po-losho-6203159
Така се прави!
Вкарваш на всеки француз по трима емигранти да му аргатуват и ще се случат нещата.
Освен ако тримата не го натиснат той да им целува краката, както се случва вече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #901 -: Юли 08, 2024, 18:08:20 »
За мигрантите Денеб е отговорила вече.
А за осемте тура, ми аз лично предпочитам повече от един. Например, на последните избори установяваш, че незнайно как Величие са пробили. И те нямаше да пробият с всичките си депутати, на око, като гледам, във Франция на първи тур пробиват до 100 от 600, значи влезли сигурни на първи тур 15%. Вечерта разбираш накъде е духнал вятърът и можеш да смяташ до другата неделя.
Така да се каже, на първи тур завесата се е повдигнала, за да се види какво има на сцената. На втори тур пушката гърми.

Хайде сега глезотии. Аз казвам вместо х-турове, всяка неделя да има избори. Така всеки ще може да се коригира в зависимост от това с кой крак е станал и ще е доволен от себе си  :0005:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #902 -: Юли 08, 2024, 18:51:59 »
Quote (selected)
Каквото поискаха французите, получиха го – още джендърu, мигранти и в добавка – още по-високи данъци и бюджетни разхищения… Но в никой случай не можем да говорим, че някой е излъган брутално. Льо Пен с 34% просто не може да претендира да управлява сама. А идеята с тези гласове да получи 51% в парламента си е измама…

Всеки получи заслуженето, а нивото на френските мозъци очевидно не е много по-високо от това на българските избиратели…

Добри Божилов
https://pogled.eu/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%86%d1%83%d0%b7%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%85/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #903 -: Юли 08, 2024, 19:44:20 »
Хайде сега глезотии. Аз казвам вместо х-турове, всяка неделя да има избори. Така всеки ще може да се коригира в зависимост от това с кой крак е станал и ще е доволен от себе си
Прекрасно предложение! :)))

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #904 -: Юли 08, 2024, 20:18:34 »
Излязоха ли процентите от втория тур? Да ги видим и тогава да разсъждаваме.
А иначе много обичам мигрант в Русия да плюва мигрант във Франция.

Малко си се объркала скъпа Кайли.
Аз не съм мигрант в Русия.
Нямам никакви отношения с руската държава освен че плащам данъците на фирмата.
Не получавам някакви помощи или какво там раздават във Франция, не гласувам на руските избори защото съм български гражданин и всяка година си вадя руска виза.
Не живея в някаква обособена част на някакъв град с така да се каже неруско население. То такива и няма в Русия.
Нямам никакви проблеми в общуването с най-различни хора в руското общество.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #905 -: Юли 08, 2024, 22:26:43 »
Не казвам, че съм доволна от избора на французите. Казвам само, че системата им е по-фелна от нашата. Лично аз предпочитах Льо Пен. Щото да гръмне цялата система в ЕС.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #906 -: Юли 08, 2024, 22:40:50 »
Добра или лоша,явно също е пробита и дава изкривени резултати.
Системите ги правят и развалят хора
Французите се оказаха нефелни ( според мен).
При нас проблемът е същия - качеството на мат'риала и никакво количество не може да го компенсира.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #907 -: Юли 09, 2024, 08:02:53 »
Казвам само, че системата им е по-фелна от нашата.

Кое ѝ е по-"фелното", като позволи на Макрон да се сговори с Меланшон да прецакат льо Пен, политически безпринципно, само в името на властта!?
Видях радващи се избиратели - жени със забрадки.

Само доказва тезата ми, че с избори не става смяна на системата. Смяната става само от горе, или от вън, какъвто е българският случай.
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #908 -: Юли 09, 2024, 10:39:09 »
Добре де, нали не гласуваш. Ни тук, ни там, ни никъде. Спи спокойно, докато не сменят системата отгоре, и толкоз.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #909 -: Юли 09, 2024, 11:29:11 »
Той гласува! Виж му подписа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #910 -: Юли 09, 2024, 15:12:08 »
Ми какво да кажа... Ако не са тия, де ние сме си наумили, че трябва да са, системата е скапана, народът е идиот, отгоре ни работят и т.н.
Не казвам, че и в това няма истина, ама не може, като не ни харесва на нас, да плюваме по всички.
Аз, примерно, 28-годишен начело на държавата не ща. Ни жизнен опит има, ни му е ясно в главата.
Освен това само левите излязоха с ясно послание срещу войната, а това в наши дни е единствената проява на здрав разум.
Не че някой знае какво ще сътворят оттук нататък
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #911 -: Юли 09, 2024, 17:53:33 »
Цитат на: kаily
Освен това само левите излязоха с ясно послание срещу войната

Имаш много здраве. Нали уж слушаш Сивилов. Внимателно чуй какво каза за намеренията на френските "леви" за войната в Украйна.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #912 -: Юли 09, 2024, 23:03:58 »
Нямам време в момента, не знам какво е казал. Знам, че още преди европейските избори потърсих коя партия е срещу войната и излезе Бунтовна Франция.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #913 -: Юли 10, 2024, 18:41:54 »
Quote (selected)
Меланшон смята, че трябва да се водят мирни преговори между Русия и Украйна
...
"Мирът се сключва между врагове, а не между приятели. Това са Русия, която нападна Украйна, и Украйна, която защитава суверенитета и териториалната си цялост справедливо. По тази причина тя трябва да получава помощ от всички европейски демокрации, особено от Франция, която е нападана 4 пъти през изминалия век от нашите съседи", подчерта Меаланшон.
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/melanshon-smata-che-trabva-da-se-vodat-mirni-pregovori-mezdu-rusia-i-ukraina
Кайли, викаш че тоя галош бил единственият който дал мнение за конфликта в Украйна.
Това като го чета хич не ми вдъхва оптимизъм.
Нищо различно от бабофила.
Ще сключи сделка с Русия след като я напляска.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #914 -: Юли 10, 2024, 20:51:19 »
Цитат на: kаily
Нямам време в момента

Не се правИ на Здравка (русата).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #915 -: Юли 10, 2024, 21:16:25 »
Не гледам тубата.
Квото и да са решили французите, тяхно си е.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #916 -: Юли 11, 2024, 14:16:17 »
Смогнах да седна да гледам Сивилов. Ми всичко е така. Нали преди изборите още писаха, че макрон нарочно предизвика избори, че да ги спечелят десните, че нищо да не могат да направят и така да се окепезят.
А то в капана му вместо Льо Пен паднаха левите.
За чужбина и Русия не знам, направиха сглобка за 4 дена, нищо не са изчистили между себе си.
Ще гледаме.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Ние си ги избрахме!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #918 -: Юли 11, 2024, 17:55:34 »
Катедралите във Франция ще трябва да бъдат не по-високи от мюсюлманин на кон.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #919 -: Юли 11, 2024, 18:01:04 »
Катедралите във Франция ще трябва да бъдат не по-високи от мюсюлманин на кон.
Подкован или не?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #920 -: Юли 11, 2024, 18:19:34 »
подковано пони
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #921 -: Юли 11, 2024, 18:23:43 »
Не вярвам макаронестия да се сети за подземни катедрали, не че ги нямат с тия катакомби.
От друга страна френците няма да се сетят да поискат от халифа ферман понитата/теслите минаващи през поселищата да са без подкови/гуми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #922 -: Юли 11, 2024, 18:52:54 »
Ма то май няма да са понита, ами магарета и камили. Зелена енергия.
(Камилите не знам дали ги подковават)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #923 -: Юли 11, 2024, 18:57:26 »
Чифтокопитните не се подковават.
« Последна редакция: Юли 11, 2024, 19:06:38 от lucho »

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #924 -: Юли 11, 2024, 20:22:47 »
"Франция извърши самоубийство. Ускоряващата се ислямизация поглъща страната" - https://glasove.com/na-fokus/frantsiya-izvarshi-samoubiystvo-uskoryavashtata-se-islyamizatsiya-poglashta-stranata

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #925 -: Юли 11, 2024, 22:10:12 »
Чифтокопитните не се подковават.

Kuheisen или Ochseneisen (в Австрия също Ochsenschuh) е името, дадено на подковата за чифтокопитни животни. По-старите ковачи са групирали всички подкови под термина хунско желязо.  :bigok:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #926 -: Юли 11, 2024, 22:25:16 »
Тази снимка не мога да я разбера. Но както и да е, това е едно от най-хубавите неща на живота, че всеки ден научаваш по нещо ново.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #927 -: Юли 11, 2024, 22:44:29 »
Тази снимка не мога да я разбера. Но както и да е, това е едно от най-хубавите неща на живота, че всеки ден научаваш по нещо ново.

Представи си един бик отдолу  :smokin:, нали е чифтокопитен, значи .... х2


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #928 -: Юли 12, 2024, 12:17:24 »
Никога не съм виждал как изглежда отдолу копитото на чифтокопитно животно, така че трудно ще мога да си го представя.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #929 -: Юли 12, 2024, 16:12:49 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #930 -: Юли 12, 2024, 16:42:14 »
Русия все е била в беда, откак Путин стана начело. Но наистина това е тема за Франция и аз питам Муктата, щото не го знам тоя номер, как с 36% се печели абсолютно мнозинство. В България само 50.

Русия е била в беда много преди Путин. И ще е в беда, докато не се срине англосакското котило. Францата винаги е била средство, въпреки всичките си претенции. Ако не беше така, никога саксите нямаше да оковат еднорога. Това им е и на знамето бе. душа - тържество на окупаторите! Чети историята!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #931 -: Юли 12, 2024, 17:00:36 »
Цитат на: Aсол
Францата винаги е била средство, въпреки всичките си претенции.

Не винаги. Франция е била най-големият враг на Англия.
В англ. инструмент е превърната чрез "великата" френска революция, т.е. масонския келтски преврат.
Докато любим инструмент е Германия. Дисциплиниран, прилежен и напълно сляп ръжен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #932 -: Юли 12, 2024, 17:14:02 »
Цитат на: Aсол
Францата винаги е била средство, въпреки всичките си претенции.

Не винаги. Франция е била най-големият враг на Англия.
В англ. инструмент е превърната чрез "великата" френска революция, т.е. масонския келтски преврат.
Докато любим инструмент е Германия. Дисциплиниран, прилежен и напълно сляп ръжен.

Чрез Шотландия...а после. При пребиваването ми в официалните юроредици никога не  видях англичане и шотландци/ирландци на  една  маса.  Това винаги е било страшен  проблем и едва ли към днешна дата  се е променило. Бягат един от друг като от  чума. Ние на Балканите сме песен и символ за крепко съюзничество  -  казвам го  без грам подигравка

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #933 -: Юли 12, 2024, 18:28:02 »
А.Г. Артамонов. Макрон верит в теорию Европейских Соединенных Штатов. Французы никого не любят
https://www.youtube.com/watch?v=Yjvo2PGe1A0
Хазин
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #934 -: Юли 12, 2024, 18:30:54 »
Цитат на: Aсол
Ние на Балканите сме песен и символ за крепко съюзничество.

Ама когато става въпрос за ядене и пиене.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2963
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #936 -: Юли 16, 2024, 11:56:59 »
Франция отне гражданството на публициста Стелио Жил Робер Капо Кичи, известен под псевдонима Кеми Себа, защото е критикувал френската политика в Африка
Да отнемеш френското гражданство на човек, който публично е изгорил френския си паспорт ("En mars dernier, lors d’une conférence de presse à Fleury-Mérogis, il avait brûlé son passeport français" - от линка на Маша), ми се вижда съвсем в реда на нещата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #937 -: Юли 16, 2024, 12:13:42 »
Много ти е къс цитатът и е откъснат от контекста! Ето по-дълъг цитат оттам:
Quote (selected)
Par un décret du 8 juillet, le militant "panafricaniste" Kemi Seba, connu pour être un agent de la Russie et pour ses critiques virulentes de la politique française en Afrique, a été officiellement déchu de sa nationalité française. Ce décret, publié au Journal Officiel, stipule que "M. Stellio Gilles Robert Capo Chichi est déclaré avoir perdu la nationalité française". Ce retrait suit une procédure administrative distincte de la déchéance de nationalité, et nécessite que la personne concernée possède une autre nationalité, se comporte comme un citoyen de cet État, et ait commis des actes contraires aux intérêts de la France .

Français de naissance, Kemi Seba, né en 1981 à Strasbourg de parents béninois, possède également la nationalité béninoise. Les autorités françaises le considèrent comme un agent de l’étranger et lui reprochent ses nombreux propos hostiles à la France et à ses intérêts en Afrique. En mars dernier, lors d’une conférence de presse à Fleury-Mérogis, il avait brûlé son passeport français en signe de protestation contre cette procédure.
Той си е изгорил паспорта в знак на протест срещу дискриминацията, на която е подложен, и за това, че го изкарват "руски агент", само защото е против френския неоколониализъм. Тъй че нещата са доста по-дълбоки.
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 19:26:51 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #938 -: Юли 21, 2024, 11:44:22 »
Жан-Люк Меленшон, основател на лявата партия „Непокорна Франция“, която спечели изборите, се обяви за планирано и организирано оттегляне на републиката от NATO
Quote (selected)
„Ако бях в Елисейския дворец, със сигурност щях да се оттегля от обединеното военно командване, от НАТО, по планиран и организиран начин. Особено по време на война, за да не се замесвам.“

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #939 -: Юли 21, 2024, 12:23:40 »
Той беше и единственият, който твърдо и категорично се обяви срещу войната в Украина и мераците на Макрон, още през февруари, пускала съм линк тук.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #940 -: Юли 21, 2024, 14:06:25 »
Quote (selected)
„Мерките, предприети от ЕС в помощ на Украйна, вероятно биха имали нашето одобрение“, уточни политикът. - Не сме казвали, че като държава бихме спрели да помагаме на Украйна“.
Не иска да воюва заедно с НАТО срещу РФ, може и да е прав.
Според него Франция сама ще е по-силна в конфликта.
 :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #941 -: Юли 21, 2024, 14:16:23 »
Не казва, че мерките са военни. Предполага се, че говори за мирни мерки. Не че не съм и срещу това.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #942 -: Юли 21, 2024, 21:27:20 »
Френската министърка на околната среда плувала в Сена, за да докаже че реката е чиста и олимпийците могат да спортуват е нея, разболяла се е от дизентерия.

 :125:
Ние си ги избрахме!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #943 -: Юли 21, 2024, 21:32:26 »
Френската министърка на околната среда плувала в Сена, за да докаже че реката е чиста и олимпийците могат да спортуват е нея, разболяла се е от дизентерия.

 :125:

Макрон отказал да плува.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #944 -: Юли 22, 2024, 19:54:52 »
Quote (selected)
Центристкият блок на френския президент Еманюел Макрон запази контрола си върху по-голямата част от комисиите в Националното събрание (долната камара на френския парламент), въпреки че претърпя поражение на свиканите от държавния глава предсрочни парламентарни избори (блокът остана на второ място, но силите около Марин льо Пен се провалиха и финишираха на трето място). За сметка на това крайната десница не успя да получи председателско място в нито една комисия, предаде Франс прес.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/formaciata-na-makron-kontrolira-mnozinstvoto-komisii-v-parlamenta
Кали, ти ли ни презентираше френската избирателна система като панацея за маясъл? :smokin:
Партията с най-много гласоподаватели е трета по брой депутати, а по влияние я няма никаква.
« Последна редакция: Юли 22, 2024, 20:09:14 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #945 -: Юли 22, 2024, 20:10:28 »
Колко са й гласоподавателите на втория тур и колко са на другите?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #946 -: Юли 22, 2024, 20:14:34 »
Избирателите са искрени на първия тур, на втория нямат избор, трябва да правят компромис с чужди за тях партии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #947 -: Юли 22, 2024, 20:28:21 »
Избирателите са дебили, излъгаха ги и Макарон направи сглобка, също както у нас! И френските сценарии, и българските се пишат в САЩ!
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #948 -: Юли 22, 2024, 20:29:00 »
При нас нали е в един тур и всичко е тип топ, успокой се.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #949 -: Юли 22, 2024, 20:31:35 »
Къде е френският доктор и почитател на Милеи, не се е мяркал скоро?
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #950 -: Юли 26, 2024, 23:48:08 »
Откриване на Олимпийските игри


Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #951 -: Юли 27, 2024, 00:22:30 »
Гледам оттук-оттам откриването на Олимпиадата. По едно време помислих,че Франция е африканска държава, бъкана с педали и траверстити. Жалка картинка. Но едва ли е изненада от държава, дето президента бабоеб, мин.-председателя педал, а мъжът му/й е министър на външните работи. Европа е пълна трагедия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #952 -: Юли 27, 2024, 09:00:25 »
Quote (selected)
Франция арестува за шпионаж популярен руски шеф-готвач, издал се сам при престой в България
...
Според Le Monde френските разузнавателни служби са следили Грязнов от май 2024 г. На 8 същия месец „елитният готвач“ е трябвало да лети с полет от Истанбул за Париж, но не е допуснат на борда поради нетрезво състояние. В крайна сметка се е върнал с друг полет от България. Der Spiegel отбелязва, че докато мъжът бил в България, той се напил още повече и започнал да разказва на случайни хора, че отива в Париж със секретна мисия на руските специални служби. Според очевидци Грязнов се е заканил, че във Франция „ще помнят тази олимпиада дълго време“, без да уточнява какво има предвид.  Le Monde разполага и с копие от имейл, който Грязнов изпрати на хазяина си в Париж през 2012 г. В него по-специално руснакът пише, че „работи за московското правителство“.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/francia-arestuva-za-shpionaz-ruska-realiti-zvezda-urist-i-shef-gotvach-pian-se-izdal-v-balgaria
"Гарабед шпионина - втори етаж, левия апартамент" :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #953 -: Юли 27, 2024, 11:49:35 »
Откриване на Олимпийските игри




"Отдавна ви казвам, че заговорът е срещу християнските ценности.
Целта е анихилиране на антропоцентричния модел, дехуманизация.
Някога спортът беше “за един мирен свят”.
Сега спортът е за един размирен свят.
Впрочем, ако си бяха позволили да пародират базисен символ на друга
религия - примерно Исляма, отдавна да са ги потопили в кръв…
Розовата Олимпиада на извратените ултралевичарски демони.
Евровизията на идеологизирания спорт, която отлъчи великите руски
шампиони, за да си раздава медалите сама на себе си.
Загасете телевизора!"
https://pik.bg/недялко-недялков-розовата-олимпиада-на-извратените-ултралевичарски-демони-загасете-телевиз-news1240182.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #954 -: Юли 27, 2024, 12:56:20 »
Преди малко в метрото за сефте видях травестит наживо посред бял ден. Облечен скромно, мрежест чорапогащник, унисекс обувки, къса дънкова пола, но достатъчно дълга да не предизвиква внимание, вързана на опашка коса. Ако не бях му загледала лицето, че е бръснато, нямаше и да се усетя. Оглеждах го втренчено отгоре до долу, той ме усети и направи жест с ръка в смисъл Какво си ме зяпнала. Аз обаче най-нахално продължавах да го оглеждам втренчено и на него му ставаше все по-неудобно, а аз все по-втренчено го оглеждах.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2642
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #955 -: Юли 27, 2024, 14:44:00 »
Содом и Гоморра, а сега и Париж.

Ето, вече се постави още един вододел. Кои с кои са. Струват ли си участията в цялата тази галимация "олимпийски игри", та да се отъркват все още непокварените държави в долнопробната световна измет, с претенции за "Водачи" на цивилизацията?!

Разпадът на "световната общност" ще се засили още повече. От следващата година този разпад ще се ускори и най-вероятното, псевдо "олимпиада"-ТА ще е последна. Не за друго, а защото решенията са вече взети и една нова вълна радикални Изменения ще залее света като едно глобално Цунами.

И така тази "олимпиада" сега е символичното начало на КРАЯТ ИМ. Чий ли? 'ми на техният НСР, на сатанистите Бого-борци, на всякаквите ИМ Перверзии и Гнусотии. На цялата доларова пирамида и помиярите, та чак до тези на опашката.

Честито на западнофилите - заслужихте си го, ШОУТО.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #956 -: Юли 27, 2024, 16:16:10 »
Не можах да намеря картинка с де Гол и надпис на френски, но все пак:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #957 -: Юли 27, 2024, 18:06:22 »
Quote (selected)
"Колкото и да се опитваха да ни внушат, че имам привилегията да присъствам като индивидуално поканен, на някакво изключително зрелице, което предшества едно изключително събитие, не успях да се отърся от гнетящо усещане на обреченост, тъжност (не тъга)! Буфосинхрониадата и цирковата, пресилена шарения, не успяха да ме накарат да се усмихвам, а точно обратното - през цялото време ме гнетеше чувството, че един загиващ свят нарочно си е устроил един прощален купон - нещо като ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА! Честване на пришествието на н.В. Смъртта. Вакханалия на луд римски император, който е събрал всичките си клоуни, джуджета и фрийкове, накарал е всички да се нашмъркат и натряскат и държи под ръка факлата, с която да опожари всичко"
https://glasove.com/na-fokus/chitatel-na-glasove-edin-zagivasht-svyat-si-ustroi-proshtalen-kupon-v-parizh-chestvane-na-prishestvieto-na-nv-smartta
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #958 -: Юли 27, 2024, 18:17:07 »
Quote (selected)
Кристиян Шкварек: Такъв гей парад, като вчерашното откриване на Олимпийските игри в Париж не съм виждал. "София Прайд" е като монашеско литийно шествие в сравнение с това вчера. Мина се по целия комсомолски конспект на текущата политическа идеология - от трансове, през жена правеща тройка с двама доста женствени мъже, открита гавра с "тайната вечеря" на Христос, та до цяло "драг шоу" на подиум. Жената, прокарала абортите във Франция, беше издигната като буквална светица под формата на златна статуя и под звуците на тържествен химн. Всеки втори мъж беше гей или африканец, а всеки трети - гей африканец.
https://epicenter.bg/article/Kristiyan-Shkvarek--Takav-gey-parad--kato-otkrivaneto-na-Olimpiyskite-igri-v-Parizh-ne-sam-vizhdal/357152/11/0

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #959 -: Юли 27, 2024, 18:32:34 »
Преди малко в метрото за сефте видях травестит наживо посред бял ден. Облечен скромно, мрежест чорапогащник, унисекс обувки, къса дънкова пола, но достатъчно дълга да не предизвиква внимание, вързана на опашка коса. Ако не бях му загледала лицето, че е бръснато, нямаше и да се усетя. Оглеждах го втренчено отгоре до долу, той ме усети и направи жест с ръка в смисъл Какво си ме зяпнала. Аз обаче най-нахално продължавах да го оглеждам втренчено и на него му ставаше все по-неудобно, а аз все по-втренчено го оглеждах.
Кайле, не знам!
Оставам с впечатление че живееш в пашкул.
Отдавна си у френско, пребивавала си и в английско, вярвам и в българско ти се е случвало и сега "сефте".
Че то у нашенско отдавна се разхождат гордо, а уж сме "недружеска страна" към тях/те....
П.П. Може пък у нашенско да нямаме толкова тъмнои субекти от Магреба и те/то... да не се чувстват чак толкова застрашени ( в добрият смисъл на думата "застрашени" ).
« Последна редакция: Юли 27, 2024, 18:45:30 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!