Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 26, 2024, 14:00:53

Автор Тема: Психопати, откачалки и калинки управляват света  (Прочетена 51757 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4181
    • Профил
Сега като я гледам колко се е състарила и си мисля че не може да е само от мандата.
Май аз съм свалил диоптъра и вече я виждам като под микроскоп.
A! Buratino, виждат ли се всички кратери, че нещо се получава загуба на качество при качване на снимката?... Оригиналът е неописуем. Баба ми ,лека й пръст, казваше, че характерът е "писан" на лицето

П.П. нямам идея защо не мога да кача портретчето.. кхъ-кхъ... в оригинално качество

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
П.П. нямам идея защо не мога да кача портретчето.. кхъ-кхъ... в оригинално качество
А стига де!
И без това не сме много, ще разгониш и засега устискващите. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2493
    • Профил
Седя си, гледам един руски канал "о СВО", никому не преча и изведнъж срещу мен рязко изскача тoвa.
Който не знае какво е scary pop-up или jumpscare, тé го.
На мен пък, докато си гледам руските детективни сериали, през 20 секунди ми изскача едно клипче с призиви да пазим демокрацията - най-напред много възрастна еврейка на френски  обяснява, че тя всъщност не трябвало да е жива и как дошла армията (не се уточнява коя точно армия естествено),  после мъж евреин пак говори за някаква анонимна армия, след което изскача една не чак толкова възрастна чехкиня, която също започва да говори ужасии за армията и тук вече ясно се показват снимки на съветската армия... И тоз псевдоисторически буламач е произведен, за да ме убеди правилно да гласувам на 9 юни, щото демокрацията е в опасност и непрекъснато трябва да се борим за нея.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2493
    • Профил
The Telegraph: НАСА призовава за незабавна борба срещу патогените в космоса
Автор: Труд онлайн
Свят
15:34
04.06.2024

Заплахата от космоса дойде неочаквано и федералната агенция НАСА призовава за незабавно започване на борба с извънземни патогени, съобщава The Telegraph, позовавайки се на изследователи.

„Трябва да започнем да разработваме необходимите технологии и протоколи за ограничаване предварително, така че когато върнем нещата обратно, да сме сигурни, че няма да избягат в околната среда“, О'Брайън, главен изследовател в Комисията и експерт по обществено здраве.

„Трябва да се уверим, че тези неща са на мястото си, преди да започнем да се справяме с тази следваща граница.“

https://trud.bg/the-telegraph-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B0/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
"Проблемът" се появи когато китайците успяха за първи път да докарат на Земята материал от обратната страна на Луната.
"Обратна" е много лично възприятие.
Обратна от наша гледна точка, за Луната и другата страна си е Луна.
Да не вземе да се окаже че китайските проби са различни от американските щото "патогените"...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4181
    • Профил
Quote (selected)
П.П. нямам идея защо не мога да кача портретчето.. кхъ-кхъ... в оригинално качество
А стига де!
И без това не сме много, ще разгониш и засега устискващите. :t0328:
Прав си... Ще станем като вестник "Шок" от тия изроди...Или като в. "Шоу" ... според гледната точка  :t0328:


На мен пък, докато си гледам руските детективни сериали, през 20 секунди ми изскача едно клипче с призиви да пазим демокрацията - най-напред много възрастна еврейка на френски  обяснява
Светице, минавали са ми пред очите тия драматизация за идиоти. Не мога да се нагледам на свежия тонус на тия 80+ годишни младежи. За референция погледни снимки на реални ветерани от войната. И някак си не се свършват. Биология нервно курит в сторонке. Спирам, че сега ще долетят демокряките.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8968
  • Fuck the EU
    • Профил
Вещица!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2493
    • Профил
За референция погледни снимки на реални ветерани от войната. И някак си не се свършват. Биология нервно курит в сторонке
Коле, преди време, в ТАСС мисля, попаднах на рубрика от сорта "Кого загубихме през...", не помня дали 2022/2023 г. И сред изтъкнатите личности - учени и прочее, попадах на ветерани от ВОВ, починали на по 90, че и 100. Изненадах се - следвоенните години не са били леки, за фронта да не говорим, а тези хора са от поколенията, построили това, което днес все още не успяват да окрадат и съсипят. И на което Русия се държи така или иначе.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил

Quote (selected)
Владимир Прохватилов: Ислямът се готви да завладее Европа. Прониква на всички държавни нива
https://www.lentata.com/vladimir-prohvatilov-islyamt-se-gotvi-da-zavladee-evropa-pronikva-na-vsichki-drzhavni-niva
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Владимир Прохватилов: Ислямът се готви да завладее Европа. Прониква на всички държавни нива
Авторът, тъй като е руснак, да беше споменал и за ислямизирането на Русия. Пълчища многодетни (като правило са такива) ислямски семейства заливат редица райони и нямат никакво намерение да усвояват бита и обичаите на руснаците, тъкмо обратното – държат се нагло, предизвикателно и се чувстват безнаказани. Точно както другаде по света, и с пълното съдействие на държавата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ръководителят на Крим Сергей Аксьонов излезе с инициатива за промяна на руското законодателство, което ще засили отговорността на работодателите за поканените от тях мигранти, ако извършват незаконни действия.

“Не можем да допуснем жените да се страхуват да ходят по улиците вечер или децата да не могат да излязат на двора”, заяви Аксьонов и допълни: “Ние уважаваме всеки, който идва в страната ни, който почита традициите ни, но въпросът за националната сигурност и безопасността на нашите граждани е по-висок. И нищо не трябва да бъде по-високо от това. Без толерантност, без лоялност. В Крим предприемаме всички защитни мерки за това. Изпратих предложения за промяна на федералното законодателство до правителството и Държавната дума: трябва да затегнем мерките за отговорност на работодателите. От началото до края, чак до мигранта, пресичащ границата.”
https://pogled.info/svetoven/russia/vreme-e-da-otkasnem-chinovnitsite-ot-migratsionniya-biznes.170113
Мисля че в РФ ще вземат мерки, малко закъснели, но ефективни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 356
    • Профил
Като юрист ще кажа, че работодателите малко трудно ще вземат други мерки, освен да уволнят въпросните закононарушители, а останалите власти по компетентност да си вземат другите мерки и ги разследват, съдят, експулсират и т.н. Отговорността за нарушения/престъпления винаги е лична и няма как да се носи или реализира от други лица, освен от извършителите. Цедката трябва да е на входа, така е най-сигурно - каквото и да се промъкне, мащабите няма да са обществено застрашаващи.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не става въпрос за свободното движение на "бели якички".
Тези работници са със статут на феодални селяни.
Идват на групи, живеят на групи в общежитие осигурено от работодателя с всичките пропускателни режими. Контролират ги постоянно, но си затварят очите за "дребни" прегрешения несвързани с производствения процес.
Във всички случаи трябва да се затегне контрола на входа, но да има и текущ. Достатъчно е след няколко издънки на работодателя да се откаже правото да наема чужденци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 356
    • Профил
Quote (selected)
Достатъчно е след няколко издънки на работодателя да се откаже правото да наема чужденци.
Точно това от правна гледна точка е неприемливо, издънките за чуждо нарушение не са на работодателя. Все едно работодателят да носи отговорност и за нарушенията на местните, и сред тях има и нарушители, и престъпници. Не визирам конкретното място и държава, а въобще, включително у нас.
Притеснителното в такива ситуации е, че изобщо се налага масово да се наемат чужденци, сигнализира за системен проблем, който си иска друго решение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Неприемливо в мирно време.
Война е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9894
    • Профил
Урсула - Мария Антоанета
Наркомана - Калигула
Макрон - кралят слънце
Сенилното - ?

Айде, всички идиоти в световната история са се преродили сега накуп, кой кой е.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?