Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 21, 2024, 08:51:19

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 770133 пъти)

Пенчо бре, kаily и 105 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16140 -: Юни 09, 2024, 14:02:44 »
Ще са по-различни естествено, но тенденцията ще е тая. И грубо резултатите ще са тия.
Та можем и на бас да се хванем.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16141 -: Юни 09, 2024, 14:28:14 »
В моята секция нямаше опашка, гласувах бързо (с хартиена), комисията беше подготвена и на ниво.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16142 -: Юни 09, 2024, 15:33:26 »
Разни любопитни информации ще можете да видите в ей този канал в Телеграм:
https://t.me/vtorifront
Знаете, в сайта не можем да публикуваме такива неща днес:)
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16143 -: Юни 09, 2024, 15:45:56 »
Ето защо са високи резултатите на ПП и ДПС:

Quote (selected)
„Тренд”: 17,7% е избирателната активност към 14.00 часа

Българите какво, чакат да почнат да им падат бомбите върху кратуните и да им пратят синовете за пушечно месо, за да си вдигнат задниците да идат до урните ли? Тогава изведнъж ще се окаже, че има за кого да се гласува все пак? А може и тогава да се "спасяват" поединично...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16144 -: Юни 09, 2024, 16:10:46 »

...А когато се сключи споразумение с прокуратурата, присъдата може да падне и под минимума....

Аз, като абсолютен аматьор по право , имам един въпрос. Каква сделка е сключена при условие, че деянието ( алкохол ) е  физически, обективно доказано и не е необходимо пълно или частично признание ( ? ). Какво друго доказателство е нужно :think:?.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16145 -: Юни 09, 2024, 17:01:30 »
Ето защо са високи резултатите на ПП и ДПС:

Quote (selected)
„Тренд”: 17,7% е избирателната активност към 14.00 часа

Българите какво, чакат да почнат да им падат бомбите върху кратуните и да им пратят синовете за пушечно месо, за да си вдигнат задниците да идат до урните ли? Тогава изведнъж ще се окаже, че има за кого да се гласува все пак? А може и тогава да се "спасяват" поединично...

Манталитета бугарски напоследък е описан от
Висоцки

Има и нац. вариант, на Алеко:
“ Булгар, Булгар“

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16146 -: Юни 09, 2024, 17:07:41 »

...А когато се сключи споразумение с прокуратурата, присъдата може да падне и под минимума....

Аз, като абсолютен аматьор по право , имам един въпрос. Каква сделка е сключена при условие, че деянието ( алкохол ) е  физически, обективно доказано и не е необходимо пълно или частично признание ( ? ). Какво друго доказателство е нужно

първо е сключена сделка с прокуратурата, та наказанието да мине под минимума.
второ, съдът е одобрил сделката /не е длъжен/. сиреч и съдията, и прокурорът нямат против нойзито да мине тихичко-тихичко. нойзито и той няма против.
трето, конфискацията е отменена.

четвърто, според разни отврати справедливостта е възтържествувала.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16147 -: Юни 09, 2024, 17:09:53 »
вайбърът на 24 часа публикува два екзитпола едновременно. цък

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16148 -: Юни 09, 2024, 17:12:28 »
Каква сделка е сключена при условие, че деянието ( алкохол ) е  физически, обективно доказано и не е необходимо пълно или частично признание ( ? )


Сделката е като за "наше момче, евроатлантиче"! Колчем чуя някой наивник да обяснява, как не сме разбрали или дорасли за демокрацията, ме напушва смях! Баш сме си я разбрали. Кой пееше навремето, има правосъдие за бедни и правосъдие за богати! Дали не бяха Кридънс?
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16149 -: Юни 09, 2024, 17:18:30 »
Ми както казах, още към 9-10 ч сутринта е ясно грубо какво ще стане на изборите. Останалото са подробности. Скелетът е ясен до 10ч
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16150 -: Юни 09, 2024, 18:35:00 »
Цитат на: Zeitgeist в Днес в 15:45:56
Ето защо са високи резултатите на ПП и ДПС:

Цитат
„Тренд”: 17,7% е избирателната активност към 14.00 часа

Българите какво, чакат да почнат да им падат бомбите върху кратуните и да им пратят синовете за пушечно месо, за да си вдигнат задниците да идат до урните ли? Тогава изведнъж ще се окаже, че има за кого да се гласува все пак? А може и тогава да се "спасяват" поединично...

Манталитета бургаски напоследък е описан от
Висоцки
Ъ? Я пак?
Неподвижните задници са и шопски, и граовски, и тракийски, и турлашки, и всякакви. Само клиентелистките, жълтопаветните и турските са по-мобилни, ако се съди по екзитполовете. А етнокултурните традиционно ги раздвижват към края на изборния ден.
« Последна редакция: Юни 09, 2024, 18:41:21 от Zeitgeist »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16151 -: Юни 09, 2024, 18:49:55 »
И Марков може да се пребори да влезе, а възраждане нещо много се смъкна.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16152 -: Юни 09, 2024, 18:54:09 »
Към 17 часа избирателна активност 25%.
Не си спомням на предишните колко беше, но ще е чудо ако прескочим 40%.
Първо лошата новина:
- Ще става все по-зле.
Добрата:
- По-бързо ще свърши.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16153 -: Юни 09, 2024, 18:55:29 »
смятам да слушам раздумката на дачков и карбовски вместо традиционните говорещи глави. ей тука: https://www.youtube.com/watch?v=Adgpd4FjAVA

почва след малко, в 19:00

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16154 -: Юни 09, 2024, 18:56:30 »
Много от хората, които гласуват за "неправилните" партии не са склонни да споделят. Надявам се екзитполовете при тези избори да се различават доста от действителността.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16155 -: Юни 09, 2024, 18:58:41 »
Quote (selected)
Тренд: 27,1% е избирателната активност към 18 ч.
В същия час на парламентарните избори м.г. тя бе 33,1 на сто
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/trend-271-e-izbiratelnata-aktivnost-kum-18-ch
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16156 -: Юни 09, 2024, 19:03:04 »
Имам питане.
Колко човека участват в екзитполовете?
Щото ако са около 1000 случайни за 12 часа, за цяла България както са цоциологическите манипулации не ми се види достоверно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16157 -: Юни 09, 2024, 19:04:21 »

...А когато се сключи споразумение с прокуратурата, присъдата може да падне и под минимума....

Аз, като абсолютен аматьор по право , имам един въпрос. Каква сделка е сключена при условие, че деянието ( алкохол ) е  физически, обективно доказано и не е необходимо пълно или частично признание ( ? ). Какво друго доказателство е нужно :think:?.
Че то само при ясни и сигурни доказателства по обвинението се сключват изобщо и споразумения, инак никой обвиняем или подсъдим не си и помисля или поне значително по-рядко.
Обяснила съм в предходен пост кога и защо ги въведоха.
Всички споразумения са със съдържание като за наши хора, затова са и въведени, иначе няма кой да ги сключи (визирам обвиняеми и подсъдими). Конкретният случай не прави изключение.
Има престъпления обаче, за които от 2012 г. насам не е допустимо да се сключва споразумение, тъй като се получаваше абсолютно неадекватно, ниско наказание за действително тежки престъпления, включително умишлено причиняване на смърт. Дотогава се сключваха споразумения по всички обвинения.




Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16158 -: Юни 09, 2024, 19:13:21 »
Имам и друго питане.
Националните за парламент са си нашенска кокошкарска работа, обаче участваме и в европски.
Нашиот ЦИрК що не забрани обявяването на резултатите за европските до приключване на всички избори по всичките колаборанти в ЕсЕс.
Ми, тъй де!
Може нашиот избор да превъзбуди някой по-западни от нас, по-изоставащи във времето като френци, и португалци? :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16159 -: Юни 09, 2024, 19:53:56 »
Гледам първите резултати.
Величие 3,4% да видим дали няма да им налеят гласове от Турция. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16160 -: Юни 09, 2024, 20:12:55 »

...А когато се сключи споразумение с прокуратурата, присъдата може да падне и под минимума....

Аз, като абсолютен аматьор по право , имам един въпрос. Каква сделка е сключена при условие, че деянието ( алкохол ) е  физически, обективно доказано и не е необходимо пълно или частично признание ( ? ). Какво друго доказателство е нужно :think:?.
Че то само при ясни и сигурни доказателства по обвинението се сключват изобщо и споразумения, инак никой обвиняем или подсъдим не си и помисля или поне значително по-рядко.
Обяснила съм в предходен пост кога и защо ги въведоха.
Всички споразумения са със съдържание като за наши хора, затова са и въведени, иначе няма кой да ги сключи (визирам обвиняеми и подсъдими). Конкретният случай не прави изключение.
Има престъпления обаче, за които от 2012 г. насам не е допустимо да се сключва споразумение, тъй като се получаваше абсолютно неадекватно, ниско наказание за действително тежки престъпления, включително умишлено причиняване на смърт. Дотогава се сключваха споразумения по всички обвинения.

Интересно какво дава разследваният за да има сделка. Аз си мислех, че има частично или пълно признание срещу намаляване на наказанието. Тук няма нужда от признание, поради еднозначността на доказателствата. Поне аз така го разбирам.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16161 -: Юни 09, 2024, 20:33:53 »
Интересно какво дава разследваният за да има сделка. Аз си мислех, че има частично или пълно признание срещу намаляване на наказанието.

Подсъдимият дава най-важния елемент от наказателния процес - признава вината си. С това помага на правосъдието да осъществи основната роля на наказателното право.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16162 -: Юни 09, 2024, 20:45:13 »
Подсъдимият дава най-важния елемент от наказателния процес - признава вината си. С това помага на правосъдието да осъществи основната роля на наказателното право.

обаче въобще не е задължително това да означава олекотяване на обективно доказаната вина. щото както и да го гледаш, при граница от 1,2 промила да те хванат с над два пъти повече /два и половина/ и да те отряскат хем под минималното, хем условно си е далаверка, дето не е за секи.

буратино, неадекватнико, величието вероятно ще влязат с гласове от западна ойропа. те я изръшкаха, поне за дойчланд съм сигурен, даже почти се бях навил да прескоча до мюнхен да ги видя на живо.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16163 -: Юни 09, 2024, 20:47:23 »
Интересно какво дава разследваният за да има сделка. Аз си мислех, че има частично или пълно признание срещу намаляване на наказанието.

Подсъдимият дава най-важния елемент от наказателния процес - признава вината си. С това помага на правосъдието да осъществи основната роля на наказателното право.
Нямам какво да добавя или отнема. Доводите на законодателя за уреждането изобщо на възможността наказателните производства да приключват със споразумение съм ги писала по-горе. За обвиняемия/подсъдимия интересът е ясен.

Quote (selected)
обаче въобще не е задължително това да означава олекотяване на обективно доказаната вина. щото както и да го гледаш, при граница от 1,2 промила да те хванат с над два пъти повече /два и половина/ и да те отряскат хем под минималното, хем условно си е далаверка, дето не е за секи.
онзи, прочети внимателно горните ми постове точно на тази тема и ще разбереш, че налагането на по-лекото наказание всъщност е в основата на възможността изобщо да се сключва споразумение, това е основната и даже единствената мотивация за сключването му от страна на обвиняеми и подсъдими, иначе всеки подсъдим ще си кара делото до последна инстанция и току виж и давност изтекла. За много от деянията (стотици хиляди годишно) давността изтича още на досъдебна фаза на производството и до наказание не се стига изобщо. 
Та, точно си е за всеки далаверата, законът го е предвидил. 
« Последна редакция: Юни 09, 2024, 20:54:01 от deneb »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16164 -: Юни 09, 2024, 20:52:47 »
обаче за мен големия липсващ от сегашните избори е левицата с удивителната. нещо никви ги нема. сичките стари муцуни, големите вождове, там татянко1, румпет, разните му жаблянци, паскалевци и прочие потънали лидери. а, плюс видния контрабандист кирчу добрев.

наистина ли и до процент нема да се докопат? ще пролея сълза  :t2334:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16165 -: Юни 09, 2024, 20:58:05 »
Аз пък продължавам да се дивя на резултатите на ПП-тата.
Отсъстващите са ясни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16166 -: Юни 09, 2024, 21:03:17 »
Аз пък продължавам да се дивя на резултатите на ПП-тата.
Отсъстващите са ясни.
нема кво да им се дивиш - погледни абсолютните стойности - нема промяна. то това е квази религия - няма значение какво правят, ние сме за тях и това е. тук за таковане са тези, които са за гъби, сиреч са толко ментално ограничени, че не могат да разберат кое е в тяхна полза и кое - не.

с което се поставят по интелигентност минимум две нива под секи сиганин, който си продава гласа за две кебапчета и ена бира.

между другото, зелените тука са същите. абсолютни малоумници, иначе с тапии - виж я аналената бербочката с тапии от разни вузове как прави завои на 360 градуса.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16167 -: Юни 09, 2024, 21:09:14 »
онзи, прочети внимателно горните ми постове точно на тази тема и ще разбереш, че налагането на по-лекото наказание всъщност е в основата на възможността изобщо да се сключва споразумение, това е основната и даже единствената мотивация за сключването му от страна на обвиняеми и подсъдими, иначе всеки подсъдим ще си кара делото до последна инстанция и току виж и давност изтекла. За много от деянията (стотици хиляди годишно) давността изтича още на досъдебна фаза на производството и до наказание не се стига изобщо. 
Та, точно си е за всеки далаверата, законът го е предвидил.

за кого е далаверата се вижда основно по това кой се възползва от нея. отделно, че тази не особено умна идея за по-леко наказание поне за мен рязко констрастира с идеята за справедливост. а бе забравя се нещо това понятие справедливостта там из съдебната система.

ти го вкарай в затвора с ефективна присъда и предварително изпълнение при налични обективни доказателства за вината му, па той да обжалва от затвора и да чака давността да му мине, ама отвътре.

между другото, тука веднага се сещам за оная кметица на младост, какѝбешеимето, иванчева май. дето я натътрузиха по начин, който поне според мен беше крайно неубедителен. което си е друг пример за липсата на справедливост. особено сравнено с нойзито.

---

а бе защо съдебната система си решава вътрешните проблеми за сметка на основното си предназначение, а именно въздаването на справедливост?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16168 -: Юни 09, 2024, 21:24:16 »
 Аз спирам.
Левицата изобщо не е неоредставена
ПП, ДБ, ГЕРБ, ИНТ са точно " новата левица" с всичките им антихуманни мантри.
ДПС са класически "леви" с анадолски привкус.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16169 -: Юни 09, 2024, 21:30:29 »
Аз спирам.
Левицата изобщо не е неоредставена
ПП, ДБ, ГЕРБ, ИНТ са точно " новата левица" с всичките им антихуманни мантри.
ДПС са класически "леви" с анадолски привкус.

 :thup:
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16170 -: Юни 09, 2024, 21:32:57 »
Много от хората, които гласуват за "неправилните" партии не са склонни да споделят. Надявам се екзитполовете при тези избори да се различават доста от действителността.
И аз. Затова и не ги следях до 20 ч., да не се ядосвам излишно. А сега като ги видях, разбрах, че пак нищо не е ясно и ще трябва да се изчакват официалните данни. Тя и Боряна Димитрова каза, че "ще има обрати при паралелното преброяване" (а аз бих добавил – може би и при официалното от ЦИК).



Преди малко успях да дозгледам интервю на т.н. "Консерви" с Костадин Тодоров Костадинов с продължителност над два часа – интересно е:

https://www.youtube.com/watch?v=vi2OXBzr4M4
« Последна редакция: Юни 09, 2024, 21:42:53 от lucho »

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16171 -: Юни 09, 2024, 21:38:06 »
ей го и максимуса и той си показал дефицитите.

Кое им е центристкото!? Фаворизиране на малцинствата, унищожаване на средната класа, разрастване на бюрокрацията, преразпределение на националния доход чрез бюджета, са типично леви политики, много леви! 

Даже Корнелия е по-малко лява от тях.
Ние си ги избрахме!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16172 -: Юни 09, 2024, 21:40:04 »
Аз пък продължавам да се дивя на резултатите на ПП-тата.
Отсъстващите са ясни.
И аз се чудя, но като си помисля само колко НПО-та са изпратени под строй до урните...Колко хора уредиха ПП-ейците докато бяха на власт... Всеки да е обезпечил по още 3-4 човека и сметката излиза.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16173 -: Юни 09, 2024, 21:49:28 »
"Мислехме тоя път да го направим по-добре, стана както винаги."  :too_funny-1052:
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16174 -: Юни 09, 2024, 21:53:59 »
Не мога да разбера защо толкова се дивите някои на нечии резултати. НПО-та закарани под строй, ...Я се стегнете. Не може вечно да търсите под вола теле щом не ви изнасят резултатите от изборите. Какво очаквахте? Възраждане да задмине ГЕРБ, само защото се заиграва с естествените страхове от война на нормалните хора?! БСП с г-жа Нинова начело да стане втора ? 
------
Любопитна съм само да видя окончателния резултат на избирателната активност.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16175 -: Юни 09, 2024, 21:56:23 »
Аз пък продължавам да се дивя на резултатите на ПП-тата.
Отсъстващите са ясни.
И аз се чудя, но като си помисля само колко НПО-та са изпратени под строй до урните...Колко хора уредиха ПП-ейците докато бяха на власт... Всеки да е обезпечил по още 3-4 човека и сметката излиза.
Така...твърде много за зависимости/облага, поне на мен така ми се струва. Иначе пак казвам - друг мотив да гласуваш за тях не виждам, колкото и да търся.
онзи, така ли не разбра от всичките ми постове, че справедливостта първо е въпрос на законодателство, после на правораздаване - в споразумение няма как да се наложи "стандартното" наказание, каквото би било определено с присъда на съда, то затова е измислено от законодателя - подсъдимият/обвиняемият гарантирано получава леко наказание, държавата си приключва бързо производството, това е същината на сделката. Самата възможност за сключване на споразумение при определените в закона условия минира идеята за справедливо, адекватно на тежестта на престъплението наказание.

Здравче, единствено се дивя на резултатите на ППДБ, дори и при гласували под строй НПО, другите са ми ясни и нямам никакви очаквания.
   

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16176 -: Юни 09, 2024, 21:59:14 »
Според доклада членство в неправителствени организации (НПО) имат приблизително 1,2 милиона души, т.е. може да се приеме, че на практика всеки пети пълнолетен български гражданин членува в някаква организирана форма на гражданско обединение.
-----
Ако поне 2/3 от тези хора са били закарани под строй да гласуват за ППДБ, то тази коалиция вероятно щеше да управлява самостоятелно.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16178 -: Юни 09, 2024, 22:29:46 »
Баце - премиер, честито ни!
Ние си ги избрахме!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16179 -: Юни 09, 2024, 22:40:32 »
Какво очаквахте? Възраждане да задмине ГЕРБ, само защото се заиграва с естествените страхове от война на нормалните хора?!
И що в Австрия,Франция ..... може, а тука - не :smokin:
 
Баце - премиер, честито ни!

Тиквата сущи Пир,ъгейн  :smokin:
Да видим реалните резултати де

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16180 -: Юни 09, 2024, 22:44:31 »
И що в Австрия,Франция ..... може, а тука - не

Защото българинът мисли така: Ами ако стане нещо?!

„Тоя народ от трудолюбиви и честни селяни два пъти се нарежда, въпреки чувствата си, на страната на противниците на Великобритания. За негово нещастие, той се оглавява от чужда на националните му интереси династия и се ръководи от корумпирана и подкупна интелигенция…

Българският народ трябва да бъде сурово наказан, не само защото е германски съюзник, но и защото не е в състояние да предложи на световната история нищо друго освен посредствени политици, които през всяка нова генерация го водят към нови и нови провали“

Чърчил, 18 юли и 2 август, 1944 г.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16181 -: Юни 09, 2024, 22:47:06 »
В отговор на 66.
Там има много сериозен мигрантски проблем и сродните на Възраждане партии обещават здраво затягане на миграционната политика. Предполагам това е една съществена причина. Другото, също предполагам лидерите на тези партии имат повече харизма и дар слово. Само с лозунги, клишета и едни и същи мантри не става.
-----
Като споменахме Възраждане да не забравя да честитя евродепутатското място на Петър Волгин. Дано не се изгуби и обезличи като Андрей Слабаков, когото ни чухме, ни видяхме за пет години. А преди потичаше и от чешмата.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16182 -: Юни 09, 2024, 23:36:18 »

между другото, зелените тука са същите. абсолютни малоумници, иначе с тапии - виж я аналената бербочката с тапии от разни вузове как прави завои на 360 градуса.

Това с 360те идва от трамполина/батута. Ако не се завърти на 360 ще падне на главата си :smokin:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16183 -: Юни 10, 2024, 00:05:38 »
Тук имаше някой, който се "кълнеше" във FAZ

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/kehrt-bojko-borissow-an-die-macht-zur%C3%BCck/ar-BB1nTu2Z?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=e85548d797f7493783e6fcbd99765348&ei=23

 Ще се върне ли Бойко Борисов на власт?

...За момента хитрият тактик Бойко Борисов, когото някои бяха отписали твърде прибързано през 2021 г., може отново да зададе тона. Дали това неминуемо би означавало връщане към старите условия не е сигурно. Обстоятелствата в България се промениха значително през последните години – поради съществуването на "Партията на промяната", но и поради по-самоуверената средна класа на икономически развиващата се страна. Борисов може и да не може да се отърси от миналото си, но дните, когато картел от непрозрачни олигарси, услужлива съдебна система, отвлечени власти и корумпирани политици разделяха България необезпокоявани помежду си, вероятно са приключили. Най-малко вероятно ще има силна социална съпротива срещу това....
 :i_laughing:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16184 -: Юни 10, 2024, 06:41:56 »
ЦИК резултати от преброяването на бюлетините. През един час обновяване
https://results.cik.bg/europe2024/rezultati/index.html

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16185 -: Юни 10, 2024, 07:19:41 »
Ивелин Михайлов от "Величие": Явор Дачков ми говори за висша политика. Каква висша политика, приятелю? За ЕС и НАТО сме

Хубаво е че Величие влизат, да се види за какво се борят. Истинската им роля е, да късат гласове от Възраждане.
Ние си ги избрахме!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16186 -: Юни 10, 2024, 07:32:51 »
Истинската им роля е, да късат гласове от Възраждане.

Стига с тея кухи клишета! Никой не "къса" гласове от никого. Ако бивши гласоподаватели на една партия са гласували за друга, те не са "откъснати", а разочаровани или недоволни от бившите си любимци. В случая не може да се вини Величие, а Възраждане. Същото важи и за БСП, и за всички. А истинската роля на Величие е същата като на другите - да припечелят нещо от политиката.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16187 -: Юни 10, 2024, 07:40:56 »
Хубаво е че Величие влизат, да се види за какво се борят. Истинската им роля е, да късат гласове от Възраждане.
Смятах да напиша същото, но не съм сигурен дали е добре, че влизат. Полковникът-разузнавач, дето не е баш полковник и дето не е баш разузнавач, а от службите за охрана, и дето всичко му е ясно, ми прилича много на ранния Боко.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16188 -: Юни 10, 2024, 07:42:05 »
Стига с тЕя кухи клишета! Никой не "къса" гласове от никого.

Къса, къса, това е една от ключовите технологии за измамване на стадото и легално манипулиране на резултатите от избори!
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16189 -: Юни 10, 2024, 07:46:19 »
Quote (selected)
Ивелин Михайлов от "Величие": Явор Дачков ми говори за висша политика. Каква висша политика, приятелю? За ЕС и НАТО сме
https://glasove.com/novini/ivelin-mihaylov-ot-velichie-yavor-dachkov-mi-govori-za-vissha-politika-kakva-vissha-politika-priyatelyu-za-es-i-nato-sme
Супер!
Евроатлантиците у нас се увеличават, размножават се като чрез пъпкуване. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16190 -: Юни 10, 2024, 07:47:15 »
Но от друго се интересувам, от мотивите на овчиците за кого да гласуват. Ето мои познати, много разочаровани и гневни от статуквото, но гласуват за Величие, защото тоя Костадинов да не вземе да ни извади от ЕС, че какво после ще правим, децата бачкат по Европата, а ние им ходим на гости и там е толкова хубаво и уредено, а като се върнем показваме снимки от там на комшиите, да-а, и ние пушим цигари кент и дъвчем бомбони тик-так!

Глупостта е майка на всички нещастия!
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16191 -: Юни 10, 2024, 08:54:35 »
Напълно си прав! А негласуващите като нашата Здравка ни докараха до това:



Да ни е честито! И това е само началото. Войната чука на прага, Здравкеее!!!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16192 -: Юни 10, 2024, 09:23:50 »
Карбовски и Дачков коментират
За който не го е гледал "на живо" - препоръчвам.
https://www.lentata.com/kreschendo-na-mlchaschite-osche-ot-sschoto-i-malko-velichie

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16193 -: Юни 10, 2024, 09:48:09 »
Благодаря, Карбовски много хубаво го е написал там:

КРЕСЧЕНДО НА МЪЛЧАЩИТЕ (още от същото и малко Величие)
Quote (selected)
Неглижирайки обидите на Николай Марков към нашите скромни изяви с господина Дачкова, трябва да отчетем един странен факт.

Българският парадокс е, че докато българите търсят алтернативи, то те най-силно псуват, подиграват и неглижират точно нея - алтернативата. И алтернативата този път беше “Възраждане”. Но нейсе.

Изборите през юни 2024-та бяха кресчендо на мълчанието. Още едни такива избори и политиците ни ще получат един нов тип априлско въстание, с оглед на това, че ще е нещо като въстание в старчески дом. Но замислете се - търсейки как да разкарате статуквото вие го циментирате.

Малкото величие, което получавате на изборите е поредното предупреждение за голям пожар. Но алтернативата сред българите е винаги мачкана - дали това е Възраждане, дали е Атака, дали са националисти от ВМРО - всичко това трябва да бъде подиграно, така ли?

Задължително подиграно, поругано и нападано.

А би могло да е опит за добронамереност. И тук не става дума за конкретна  партия, в никакъв случай.

Но подигравката с всяко ново нещо, захвърлянето му, после търсене на друго ново нещо е истинската инфантилност на изборите. А най-инфантилната концепция е да съдържате в политическия живот чистите лъжи на модерната градскост и да им се надявате.

Някои хора вече чуват кресчендото на мълчащите. Вълната идва, алтернатива винаги има. Ще видите.
Междувременно "звездата на деня" лъжеполковник Марков твърди, че били имали... 17%, а не 5%:
Цитат на: Николай Марков
Това ще бъде краят на парламентарната демокрация в България, бъдете убедени. Никога повече демокрация!!!
Voilà! Ето го и него – новопръкналото се фашистко диктаторче!
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 09:53:17 от lucho »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16194 -: Юни 10, 2024, 09:50:05 »
Накрая   ще  дойде  Путин и ще спечели изборите в България :smokin:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16195 -: Юни 10, 2024, 09:58:10 »
Асол, и аз не виждам друга възможност  :)))
Колкото до края на парламентарната демокрация, за който говори Марков, той отдавна е дошъл, не предстои. В момента България е несуверенна (изцяло) и неофеодална държава.
Изборите са просто смокиновото листо на чуждата власт.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16196 -: Юни 10, 2024, 10:02:20 »
Нали има едно, проверено от историята, определение за демокрация: "Периодът между две диктатури се нарича демокрация."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16197 -: Юни 10, 2024, 10:03:47 »
За мен Марков е подставено сороско лице. Отдавна го твърдя. Никога не пропускам да забележа, откъде човек си получава заплатата. Подлъгалите се да гласуват за него,  много скоро ще изреват.  Племето  е сбирток от ахмаци, които всеки път настъпват греблото

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16198 -: Юни 10, 2024, 10:08:18 »
Българите в чужбина са бетер от тукашните (80 % обработени бюлетини от чужбина):

Quote (selected)
"При обработени 72.68% протоколи: "Величие" пред ГЕРБ в чужбина

При обработени 72.68% СИК протоколи от гласуването в чужбина към 8.00 часа тази сутрин "Продължаваме промяната - Демократична България" е първа политическа сила на гласувалите за европейски парламент.

На евровота "Възраждане" получават 6 804 гласа или 18.61%.

Партия "Величие" привлича 3 941 гласа или 10.78% подкрепа от евровота в чужбина

ГЕРБ-СДС са получили гласовете на 3 790 избиратели или 10.37% подкрепа

"Има такъв народ" събира 2 828 гласа или 7.74% от чужбина за евровота"

Къффф точно идиот трябва да си - независимо от "по света и у нас", за да гласуваш за "партия", самонарекла се "Величие"?????!!!!!
 :t0174:

Българите, живеещи постоянно в чужбина, не трябва да имат право на глас от името на България, съжалявам, давам си сметка, че покрай сухото гори и суровото, но сухото, колкото и в България, де, е в пъти по-малобройно от суровото. Не може някой, на когото домът, работата, доходите, битовите сметки, приятелите са в чужбина, децата му полузнаят или изобщо не знаят български (турчетата, че и второто поколение след 80-те, но не само те, но все пак особено те),  да ми решават как аз, децата, внуците, роднините, приятелите да живеем тук. И да ми определят съдбата на държавата ми, войната и мирът, щото за това иде реч.
П.П. Поднасям извинение на колегите форумци, живеещи в чужбина - за нашето поколение (повечето сме +- година-две и за нас тук конкретно) нещата стоят по-различно, но това принципно не решава проблема.
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 10:22:27 от Zeitgeist »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16199 -: Юни 10, 2024, 10:14:35 »
Всички дружно проспахме величието - и избиратели, и социолози.