Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 21, 2024, 08:52:31

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 770138 пъти)

Пенчо бре, kаily и 103 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16380 -: Юни 14, 2024, 09:51:37 »
Що се отнася до глутена, абсолютно е безвреден, ако изключим тези с вродена целиакия, които са между  0,3 и 1% от хората по света, един руски доктор го обясни ясно, когато червата са възпалени от отровите и Е-тата в храните, те стават пропускливи и глутеновият белтък навлиза в кръвоносните съдове на червата, имунните клетки атакуват червата, ето ви автоимунна болест. Първопричината не е глутена! По същия механизъм  може да се развие непоносимост към яйчен и всякакъв друг белтък.
:thup:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16382 -: Юни 14, 2024, 12:20:02 »
. 3. В разни сайтове се публикуват "изследвания" на "британскиТЕ учЕниТЕ" (дежурни са) как от кафето се ослепява (аз вече на два попадам).
На кафето от десетина години нещо са
му вдигнали мерника. Първо беше канцероген заради обжарката, сега учéните установили, че съдържа опасните охратоксини. Всичко добре, но охратоксинът не е проблем на кафето, защото е микотоксин, т.е. идва при заразяване с плесени и се среща по зърнените култури в нашите ширини, както и по тропическите блага като какао, подправки, ядки. Не е проблемът в кафето, а в качество.
Иска ми се и за никотина да кажа, че никотин и катран са  различни неща и че дозата прави лекарство.
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 12:38:23 от Kole »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16383 -: Юни 14, 2024, 12:33:12 »
Що се отнася до глутена, целиакията е частен случай, от който не трябва да се прави заключение за целия човешки род.
Такъв е случаят и с диабета. Да спрат ли сега всички да ядат захар? Сигурно 1/3 от планетата има лактозна непоносимост и т.н.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16384 -: Юни 14, 2024, 12:45:07 »
Що се отнася до глутена, целиакията е частен случай, от който не трябва да се прави заключение за целия човешки род.
Такъв е случаят и с диабета. Да спрат ли сега всички да ядат захар? Сигурно 1/3 от планетата има лактозна непоносимост и т.н.
Факт, че младите майки (за разлика от нас, старите) ги учат, че на малките деца въобще не трябва да се дава нищо със захар, дори десерт. И сега една моя позната млада майка записала бебето си (на 10 месеца) на частна детска кухня, защото в състава на десертите на държавната имало захар.
Честно казано, втрещих се, все пак не става дума за прекалени количества и злоупотреба със захар, ама не е моя работа да се меся.
Други пък не дават на децата си месо, пък млякото било вредно за тях...въобще, срещу естествената храна буквално се води война. Срещу отровите - не.
Изводите се натрапват. 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16385 -: Юни 14, 2024, 13:40:46 »
От 2-3 месеца ходя в един офис с предимно млади хора. Лочат мляко от бадеми с литри ...
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 13:48:12 от Bacho Кольо »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16386 -: Юни 14, 2024, 14:19:24 »
срещу естествената храна буквално се води война.
Да, планирана, логистично, стратегически и тактически осигурена. В Оня план влиза - никакво кафе, никаква захар, никаква бира, никакви червени меса, 25 г пилешко седмично и пр. Това си е публично оповестено. Изобщо новото "нормално" е противоестествено, обърнало надолу с главата човешката цивилизация, бори се с природата/Бога, самите натрапени ни управленци са ненормални от Байдън през Урсула до нашите ХараКиртаци и Величия.
А някои от младите майки, понеже образованието е силно, и силово, деградирано, се държат като малоумни със собствените си деца - не само по отношение на храната, има такива, които не ги къпят до годинката. И това - масово. Бършат ги с мокри кърпички и толкоз. Познавам жълтопаветна интелигентка, която не беше си ваксинирала детето против полиомиелит, туберкулоза и пр. Е, наложи й се, щото в училище, даже в частните, не пускат неваксинирани.
Типичен пример за "новонормален" е оня екоминистър кирташки, който ни обясняваше колко е вредна мусаката за климата и как да се къпем споделено 4 минути.
Всичко това и много още е част от предписанията на новонормалното им "евангелие".

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16387 -: Юни 14, 2024, 14:21:07 »
на малките деца въобще не трябва да се дава нищо със захар, дори десерт.
Мозъкът се храни с глюкоза. После майките-експериментаторки да не се чудят ако подопитните се науча да четат на 15
А тези ядкови "млека" не могат да са заместител на млечните продукти. Ако бяха толкова полезни нямаше да ги "обогатяват" с калций, витамини, захар, масла и прахче ванилия за вкус. За мен е мода.
Всъщност, от всички тия растителни "млека" одобрявам само бозата. Със захар  :beer_old:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16388 -: Юни 14, 2024, 14:25:13 »
От 2-3 месеца ходя в един офис с предимно млади хора. Лочат мляко от бадеми с литри ...
Мой съученик има частна детска градина във Флорида и разказваше как мамицата на три и половинагодишно детенце е веганка екстремистка и му дава само соево мляко от самото му раждане (носи в градината) и някакви треви. Та детенцето унило, оклюмано, другите играят, то няма силици. Празнуват рождени дни  децата ядат торта, то ги гледа отстрани... Та нашите започнали да му пробутват тихомълком и торта, и някаква нормална храна, детенцето живнало...
Това беше преди ковида, та не зная развитието на този сюжет по-натагък.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16389 -: Юни 14, 2024, 14:34:09 »
Дотам и в България са навлезли тези идиотщини, че онзи ден влизам с приятелка в биомагазинче, за да си купи тя оттам сода бикарбонат (щото обикновената вредна, начи) и на опавовката на пакетченцето с приличната ценичка от почти 5 лева пише "Без глутен"... Можете ли да си представите - сода бикарбонат с глутен.
Дълго се чудих. Накрая реших, че понеже я наричат хлебна сода, надписът е заради въпросните "здравословно" хранещи се умнички.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16390 -: Юни 14, 2024, 14:39:41 »
О, Светице, подсети ме за олиото без холестерин. Полезно, та, полезно! Ами... и биомагазинерите семейства имат да гледат.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16391 -: Юни 14, 2024, 14:47:53 »
Цитат на Kole
Quote (selected)
Мозъкът се храни с глюкоза.
Именно!
Никотинът е полезен за мозъка (всеки пушач, който някога е писал, превеждал и прочее, го знае) - това го научих от академик непушач. После го чух и от невролог, който се опитваше да  обясни на дъщерите на наш съсед с Паркинсон да не водят война с тютюнопушенето му.
Кафето, тоест кофеинът и теоброминът, също са много полезни за мозъка (японците го твърдят за инсултанти), теоброминът е с ноотропни функции, съдържа се в кафе арабика и в огромни количества в какаото, нормалните лекари ни препоръчваха да даваме на децата шоколад, особено черен.
И т.н.
Всичко зависи от дозите.

Изцяло гибелновреден дори и в нанодози е единствено неолибералфашизмът на нашите дни.
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 14:55:07 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16392 -: Юни 14, 2024, 14:52:50 »
О, Светице, подсети ме за олиото без холестерин
А, и без холестерин вече го водят вредно. В никакъв случай не бивало да се нагрява, щото в незнамсиквиси ноо вредни работи се превръщало. Отрова просто. Ама и в затворен съд даже не бивало.
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 14:59:48 от Zeitgeist »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16393 -: Юни 14, 2024, 15:02:24 »
.... В никакъв случай не бивало да се нагрява, щото в незнамсиквиси ноо вредни работи се превръщало. Отрова просто.
Начи буболечките сурови ще си ги ядем?.. Всичко в името на здравето, рийшли..  :smokin:
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 15:14:28 от Kole »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16394 -: Юни 14, 2024, 15:42:30 »
Докато
Quote (selected)
Саудитска Арабия сложи край на 50-годишното споразумение със САЩ за петродолара
Нашето президент пак си показа НАТОвско-синергитичните рогца:
Quote (selected)
Радев: Трябва елементарна военна подготовка на младите у нас. Войната в Украйна показа, че най-важен е човешкият фактор
Струва си да се прочетат коментарите отдолу:
https://glasove.com/novini/radev-tryabva-elementarna-voenna-podgotovka-na-mladite-u-nas-voynata-v-ukrayna-pokaza-che-nay-vazhen-e-choveshkiyat-faktor

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16395 -: Юни 14, 2024, 15:45:22 »
Изцяло гибелновреден дори и в нанодози е единствено неолибералфашизмът на нашите дни.
Фашизмът винаги е бил вреден в каквато и да е доза още от възникването си.
И така ще бъде до края на капитализма, който винаги завършва с фашизъм...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16396 -: Юни 14, 2024, 15:54:53 »
Лъчо, гледай как лицемерно Радев отделя парченце от и без това напукания джам на Онертон. Пфу, маскара, би рекла триезичната ми баба.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16397 -: Юни 14, 2024, 16:01:06 »
След като излезем от NAziTO, всичко, казано от него, ще бъде вярно.
Сега не е, просто защото българска армия вече няма, тя е NATOвска.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16398 -: Юни 14, 2024, 16:24:17 »

Всъщност, от всички тия растителни "млека" одобрявам само бозата. Със захар  :beer_old:

и леко кисела (резлива). За съжаление няма от нея.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16399 -: Юни 14, 2024, 16:50:24 »
Значи, съвсем в правия път си вървя аз, въпреки годините - кафе арабика, цигари, шоколад (качествен) и тортички, тук таме - месце   :))) 
Светице, отказала съм се да обяснявам какво значи писане на творчески текст без цигара, няма и няма разбиране...
Факт - снощи научавам, че моя близка приятелка (от 20 години), която никога не е пушила, тези дни е пропушила заради нощни наложителни писмени срочни дела и каза, че много й помага.   

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16400 -: Юни 14, 2024, 17:22:55 »
Светице, отказала съм се да обяснявам какво значи писане на творчески текст без цигара, няма и няма разбиране...
Старая се, звездице, но все докрай не успявам да прилагам втория принцип на Хемингуей "Не се обяснявай". 
Сестра ми превеждаше и редактираше на бюро с цигара и пепелник. Съпругът ми работеше - пишеше винаги на ръка - полуполегнал на дивана с цигара в ръка, носех му кафе.
Аз пиша, опряна на възглавници в леглото (прешленни неволи) с малко лаптопче на коленете, но никога не пуша в стаята, в която работя - като срещна затруднение, правя кратка пауза, отивам в кухнята, пия кафе и пуша, мислите се подреждат.
Синът ни не пуши, а текстовете му - по-добри от нашите. 😉

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16401 -: Юни 14, 2024, 17:43:27 »
Много пушех докато работех. Първата си цигара запалвах на спирката докато чакам служебния автобус. Кафе и шоколад винаги.  Шоколад всякакъв, включително бял, който не е съвсем шоколад. Сега си плащам с лихвите за онова пушене. Странно, някакси не съжалявам, цигарките ми бяха ''вкусни''. Пропуших сериозно първата година в института. В гимназията само запалвах, колкото да не се деля от колектива. Баща ми започна да ми дава пари за кафе и цигари, въпреки съпротивата на майка ми. Слава Богу, доживя да му върна жеста. А първата си цигара пред нея запалих пред бившия си класен. Имал нов ученик на нашата улица и решил да се отбие да се види с нашите. Седнахме на кафе, той ми поднесе кутията, после и огънче...Останалите в семейството бяха ''социални'' пушачи, далеч от моите понякога до 20 на ден, сега и те не пушат. А мен според закона на Мърфи ме дразни цигарен дим дори на открито.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 353
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16402 -: Юни 14, 2024, 17:53:26 »
Мале,мале, Светице...щом като непушач текстовете му са по-добри, представям си какви ще са, ако пропуши  :)))
Здравче, дали за цигарите си плащаме или ще си плащаме, дали от друго ни идват неволите здравни, Божа работа...твърде индивидуално е.
Изключително ме дразни, че демонизират пушачите дори и в кръчмите (ами, кръчма е, не е детска сладкарница!), от друга страна непрекъснато ни навират всякакви отрови да ядем, да пием и да дишаме, при това с нагли лъжи, манипулации и уж научни изследвания.
Да те е срам и думата "наука" да произнесеш, направиха я мръсна.
Ако тъй наречената ни цивилизация продължи в този дух, вероятно е по-добре да изчезне...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16403 -: Юни 14, 2024, 17:57:01 »
Е, не. Просълзих се чак  :nuts:. Ристювите господари го изритаха поради тотална некадърност, Сороските мънита се поизчерпиха/пренасочиха и виж ти признания - Америка се провалила и... ни изоставя (Ристювците изоставя всъщност, но те се имат за Източна Европа).
Впрочем вижте сами, от този сайт не може да се копира
https://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B7%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0--news1234012.html

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16404 -: Юни 14, 2024, 17:59:30 »
Мале,мале, Светице...щом като непушач текстовете му са по-добри, представям си какви ще са, ако пропуши  :)))
Набляга на сладкишите и шоколада.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16405 -: Юни 14, 2024, 18:02:23 »
Ристе да не кандидатстава във Възраждане?
Дали ще му намерят там сгодна службица, май е решил че "рублите не миришат", също.
Дойде време разделно, да видим кога и Баце ще се сети за следващият си дядо - комунист, русофил....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16406 -: Юни 14, 2024, 18:12:09 »
buratinob, ние нали още от сейчасния форум си знаехме, че тия като плъховете ще се разбягат първи от потъващия кораб.

   

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3028
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16407 -: Юни 14, 2024, 18:52:34 »
Quote (selected)
"Америка се провали и предстои да се оттегли от Източна Европа и района на Черно море. Америка губи стратегическата си инициатива. Идват тежки времена, ще трябва да се оправяме сами, досегашният модел вече се изчерпа...Сега, като политически пенсионер, вече мога да го кажа смело", казва не друг, а Христо Иванов...

Копира се като му блокираш джавата  ;)
Ми "пенсионера" да си хваща стоп за Мелмак щом Уили Танер вече ще живее в гаража на социалка.
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16408 -: Юни 14, 2024, 18:57:12 »
Здравче, дали за цигарите си плащаме или ще си плащаме, дали от друго ни идват неволите здравни, Божа работа...твърде индивидуално е.
За моята диагноза основен фактор са цигарите. А що се отнася до другото, то е като в дамско списание -на трета страница снимки ''преди'' и ''сега'' на дами отказали захарта, на пета - рецепта за кекс с какаова глазура.  ;)
----
Спокойна вечер и приятни почивни дни на всички.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16409 -: Юни 14, 2024, 19:02:22 »
Копира се като му блокираш джавата  ;)
Great thanks

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16410 -: Юни 14, 2024, 19:33:12 »
Quote (selected)
България се готви да достави още "излишно военно оборудване" на Украйна
https://glasove.com/novini/balgariya-se-gotvi-da-dostavi-oshte-izlishno-voenno-oborudvane-na-ukrayna
То и армия нямаме вече, та министъра е с "отпаднала необходимост", да земем да им го пратим, барабар с цялото министерство.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7704
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16411 -: Юни 14, 2024, 19:45:22 »
Е, не. Просълзих се чак  :nuts:. Ристювите господари го изритаха поради тотална некадърност, Сороските мънита се поизчерпиха/пренасочиха и виж ти признания - Америка се провалила и... ни изоставя (Ристювците изоставя всъщност, но те се имат за Източна Европа).
Впрочем вижте сами, от този сайт не може да се копира
https://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B7%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0--news1234012.html

Политическият пенсионер Христо Иванов с катарзис:
Америка се провали, оттегля се от Източна Европа и Черно море (ВИДЕО)

"Америка се провали и предстои да се оттегли от Източна Европа и района на Черно море. Америка губи стратегическата си инициатива. Идват тежки времена, ще трябва да се оправяме сами, досегашният модел вече се изчерпа...Сега, като политически пенсионер, вече мога да го кажа смело"
 - казва не друг, а Христо Иванов в интервю за подкаста на "Правосъдие за всеки".

Иконата на неолиберализма у нас, близък до американското посолство, сякаш се отказва от своите, изживявайки катарзис. Дали именно с този катарзис е свързана и оставката му от лидерския пост в ДБ, можем само да гадаем. /ПИК
---
П.П. Сорррри, не знаех, че сайтът е некопиеруем  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7704
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16412 -: Юни 14, 2024, 19:48:56 »
Копира се като му блокираш джавата  ;)

А, вече си го направил  :t0328:
Може и с reader mode. Moже и с аддони (разширения).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16413 -: Юни 14, 2024, 20:08:14 »
Здравче, дали за цигарите си плащаме или ще си плащаме, дали от друго ни идват неволите здравни, Божа работа...твърде индивидуално е.
За моята диагноза основен фактор са цигарите. А що се отнася до другото, то е като в дамско списание -на трета страница снимки ''преди'' и ''сега'' на дами отказали захарта, на пета - рецепта за кекс с какаова глазура.  ;)
----
Спокойна вечер и приятни почивни дни на всички.
АСОЦИАЦИЯ
Прочутият немски лекар Маркус Херц (1747-1803) имал веднъж един болен, който постоянно четял медицинска литература, с намерението да може да се лекува и сам. Доктор Херц му казал: "Внимавайте добре, драги господине, защото е възможно един ден да умрете от някоя печатна грешка."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16414 -: Юни 14, 2024, 21:00:03 »
"Внимавайте добре, драги господине, защото е възможно един ден да умрете от някоя печатна грешка."
:too_funny-1052:

Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16415 -: Юни 14, 2024, 21:04:52 »
Иконата на неолиберализма у нас, близък до американското посолство, сякаш се отказва от своите, изживявайки катарзис.

На българския компрадорски неоколониален "елит", му се налага да вземе много остър завой, толкова остър, че ще изхвърчи от пътя, за което си е виновен само той, защото твърде дълго и с тъпо упорство следваше указанията на Посолството!

Орбан и Фицо ще го вземат леко завоя.
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16416 -: Юни 14, 2024, 21:15:08 »
Копира се като му блокираш джавата  ;)
По-точно "Javascript"-а. Но има и други начини. Във "Firefox" и "Safari" има режим "четене". От него винаги може да се копира. Третият начин е от изходния текст.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16417 -: Юни 14, 2024, 21:17:40 »
"Америка се провали и предстои да се оттегли от Източна Европа и района на Черно море. Америка губи стратегическата си инициатива. Идват тежки времена, ще трябва да се оправяме сами, досегашният модел вече се изчерпа...Сега, като политически пенсионер, вече мога да го кажа смело."
Като излязат от властта, всички започват да говорят смело.
Но смелостта струва много повече, докато си във властта...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16418 -: Юни 14, 2024, 21:31:12 »
Във "Firefox" и "Safari" има режим "четене". От него винаги може да се копира.
Благодаря, Лъчо. За смартфон е чудесен вариант.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16419 -: Юни 14, 2024, 21:44:39 »
Моля! Аз лично не се мъча с телефон, когато мога да работя с компютър. Много по-голям екран, истинска клавиатура и достъп до всичко в интернет от едно място.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7442
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16420 -: Юни 14, 2024, 21:49:26 »
Впрочем вижте сами, от този сайт не може да се копира

Всъщност може, стига да оставиш въображението си на спокойствие:

Quote (selected)
"Америка се провали и предстои да се оттегли от Източна Европа и района на Черно море. Америка губи стратегическата си инициатива. Идват тежки времена, ще трябва да се оправяме сами, досегашният модел вече се изчерпа...Сега, като политически пенсионер, вече мога да го кажа смело", казва не друг, а Христо Иванов в интервю за подкаста на "Правосъдие за всеки".

Иконата на неолиберализма у нас, близък до американското посолство, сякаш се отказва от своите, изживявайки катарзис. Дали именно с този катарзис е свързана и оставката му от лидерския пост в ДБ, можем само да гадаем.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16421 -: Юни 15, 2024, 09:02:45 »
Триминутен сбор от откъси от нихилистични изказвания на Ивелин Михайлов и Николай Марков за Левски, Ботев, Русия и др.:

https://www.facebook.com/Putin.Stalin.Nikolai/videos/773239904623888/

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16422 -: Юни 15, 2024, 13:15:48 »
Quote (selected)
Главчев ще участва в Швейцария в срещата за мир в Украйна по формулата на Зеленски
"Гласове"
:t0174:
Ми то в тая среща само ибрици главчовци останаха да участват.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16423 -: Юни 15, 2024, 15:56:26 »
Quote (selected)
В Пловдив индийски шофьори ще карат градските автобуси заради недостига на карди
https://glasove.com/biznes/v-plovdiv-indiyski-shofyori-shte-karat-gradskite-avtobusi-zaradi-nedostiga-na-kardi
От опит споделям че пловдивските шофЕри са едни от най-нетолерантните, в България.
Индийските спорят за първо място в света, ще е подходяща сглобка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16424 -: Юни 15, 2024, 16:25:07 »
и леко кисела (резлива). За съжаление няма от нея.

Направете си, аз си правя, като едно време е!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3028
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16425 -: Юни 15, 2024, 17:33:19 »


Воините на Светлината запалиха Лампата.
В резултат изгоря Първия и Последен Мандат:

Quote (selected)
Аз съм господин Николай Марков. Приемете, че никнеймът ми е Полоковника. Могат да ме наричат и Генерала. Аз 17 години съм извън службите вече. Това са някакви закачки от детската градина....Ако въобще тръгне това Народно събрание, което е малко вероятно, за три месеца ще видите неща, които не сте виждали за последните 30 години.
- Как така няма да тръгне Народното събрание?
- Такива сигнали се получават. Големите, от които зависи новата сглобка, която всъщност е стара, нямат истинско желание да правят правителство.
Caveat!
Светлиннолъчевият цитат е от некопируемия сайт с грозния url  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16426 -: Юни 15, 2024, 19:06:02 »
Quote (selected)
Настимир Ананиев: Разбирам, че не влизам в 50-то НС...
Политиката е “шарен гоблен” от приятелства и предателства,
от мечти и реалности,
от надежди и кошмари,
от очаквания и разочарования,
от лидерство и мишкуване.
Петков избра Рашков пред Настимир Ананиев.
Предполагам, че Рашков в момента е много по-ценен от Ананиев за "реваншиста" Петков защото Рашков знае някои неща за Бойко Борисов, които козове може да извади от ръкава си, а може и да не извади. Зависи!...Бойко, естествено, знае това.
« Последна редакция: Юни 15, 2024, 20:01:05 от Zmeja »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16427 -: Юни 15, 2024, 21:19:39 »

Всъщност, от всички тия растителни "млека" одобрявам само бозата. Със захар  :beer_old:

и леко кисела (резлива). За съжаление няма от нея.

Какво и слагаш ?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16428 -: Юни 15, 2024, 21:27:22 »
Добър вариант е просто и рафинирана захар.
Да не забравя и вода. :t0301:
Последното поради липса на чаши за боза различни от халба.
По мое детско време в халби продаваха голямата боза в сладкарниците.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16430 -: Юни 15, 2024, 21:59:18 »
В 9-минутната си реч по случай 10-годишнината от създаването на партия "Възраждане", Костадинов каза:
Quote (selected)
Ако през 1876 г. имаше избори, БРЦК щеше да получи половин процент.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16431 -: Юни 15, 2024, 23:42:57 »
Фурсов при "Не се страхувай" - с Васил Василев, 08.06.2024

https://www.youtube.com/watch?v=jvJ0BRvyE38

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1732
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16432 -: Юни 15, 2024, 23:49:40 »
Добър вариант е просто и рафинирана захар.
Да не забравя и вода. :t0301:
Последното поради липса на чаши за боза различни от халба.
По мое детско време в халби продаваха голямата боза в сладкарниците.

Просо или просто? В моето детство имаше и наливна боза и за в къщи, обикновенна  и резлива. Гледам в София има пак наливна, в сладкарниците " Пчела".

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16433 -: Юни 16, 2024, 00:53:14 »
Гледам в София има пак наливна
Чувал съм, че няма вече "резлива"... нещо процеса не е същия (както тук буркн "Истинска майонеза" седи да обикновен рафт със седмици ... да не кажа месеци, ама това вече е за друга тема)
активен участник в Брауновото движение

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 712
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16434 -: Юни 16, 2024, 08:50:55 »
Quote (selected)
Вървели по  "Царя" голяма и малка боза.
Малката всеки я поздравява, а голямата - никой. Голямата изтъпяла
- Бе аз съм голяма боза, а никой не ме поздравява, пък теб - такава малка...
- Малка съм, ама съм резлива!
     :beer_old:
« Последна редакция: Юни 16, 2024, 09:28:39 от Пенчо бре »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16435 -: Юни 16, 2024, 10:20:54 »
В Пловдив ще назначат 30 индийци за шофьори на автобуси

Само да отбележа, че за разлика от България, в Индия има ляво движение...
Ако бях пловдивчанин, повече не бих рискувал да се кача на градски автобус.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16436 -: Юни 16, 2024, 14:55:52 »
Етиен Леви от "Величие" пее в украински военнопропаганден клип (видео)
Цитат на: Добри Божилов
Третото най-популярно лице на „Величие“ – Етиен Леви – в украински военно-пропаганден клип. ЕХХХти гаврата с патриотичния русофилски избирател. Вкара бандери в парламента. Гениална подмяна, дирижирана майсторски от Козяк…
Да... Бай Кен се оказа ненадминат виртуоз!!! Сложи Херото в малкото си джобче.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8948
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16437 -: Юни 16, 2024, 15:51:51 »
Цитат на: Добри Божилов
Третото най-популярно лице на „Величие“ – Етиен Леви – в украински военно-пропаганден клип. ЕХХХти гаврата с патриотичния русофилски избирател. Вкара бандери в парламента. Гениална подмяна, дирижирана майсторски от Козяк…


Един екзистенциален въпрос Лъчо, как мислиш, че с гласуване ще победим дебилите, глупаците, наивниците простотията на плебса!?
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16438 -: Юни 16, 2024, 16:36:06 »
Най-необяснимо за мен е присъствието на Етиен Леви във ''Величие''. Евреите са хора умни, хитри в добрия смисъл на думата, практични и пословично трудолюбиви. За какво му беше на този немлад човек, достатъчно популярен и вероятно заможен, да се вре из политиката, при това в съмнителна компания? Стефан Данаилов беше ''червен'' по генетичен код. Кирил Маричков беше ''син'' ентусиаст като повечето от нас преди 30 години. Ицо хазарта протестър с изкуството си, може би е решил, че е намерил своите хора. Тук-там някое актьорче беше привлечно кой от ГЕРБ, кой от друг.  Слафчу погъделичка с политика огромното си его, но със собствен проект. Ма Етиен Леви?! Какво е открил в тия тарикат патрЕоти - сродни възгледи, възможност за още една банкова сметка?! Никога не е късно да станеш за резил ма за тая цел на баир лозе струва ли си? Има и по-лесни начини.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16439 -: Юни 16, 2024, 16:41:26 »
Един екзистенциален въпрос Лъчо, как мислиш, че с гласуване ще победим дебилите, глупаците, наивниците простотията на плебса!?
Да, бихме могли, ако избирателните списъци отговаряха на действителния брой избиратели, ако беше забранено със закон един избран за НС да се отказва в полза на друг свой съпартиец. Възможна замяна само при смърт, заболяване, или други непреодолими обстоятелства. И ако наистина членовете на всички партии посочваха сами, на общи събрания, с тайно гласуване своите избраници и местата им в листите. Тогава задължително ще гласувам, защото знам, че моят глас наистина ще има стойност.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...