Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юли 08, 2024, 07:42:13

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 830346 пъти)

Звездоброец, Пенчо бре и 117 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16800 -: Юли 04, 2024, 23:40:39 »
Още по-интересно е колко швейцарци има в националния им футболен отбор.
В сравнение с френския национален такъв ли?  ;) Утре ше ги броя, че напредна времето.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16801 -: Юли 04, 2024, 23:50:49 »
Още по-интересно е колко швейцарци има в националния им футболен отбор.
В сравнение с френския национален такъв ли?  ;) Утре ше ги броя, че напредна времето.

Здравче не се хаби да броиш европейските тимове.
Черните са много повече от местните. Не че съм расист, но е така.
Сравни ги с европейските футболни легенди от 50-те, 60-те, 70-те и 80-те.
Между другото и ние тогава имахме не лошо място във футболна Европа.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16802 -: Юли 04, 2024, 23:56:51 »
Знам. И затова ни няма на европейската и световна футболна карта. Не можем да докараме отбор на цвят. Уви, не върви да менкаме домусчиевите веднъж в клубните турнири като ''Лудогорец'' и веднъж като национален отбор.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16803 -: Юли 05, 2024, 00:06:56 »
Знам. И затова ни няма на европейската и световна футболна карта. Не можем да докараме отбор на цвят. Уви, не върви да менкаме домусчиевите веднъж в клубните турнири като ''Лудогорец'' и веднъж като национален отбор.

Мисля че не ме разбра.
Харесваше ми когато в онези години 100% българските Левски, ЦСКА, Ботев(Тракия), Марек и т.н. се сражаваха с 100% европейците като Аякс, Нотингам, Ливърпул, Байерн, Барселона. И успяваха да ги отстранят.
А сега се борете сами със себе си за да прехвърлите едни кинти от едно място на друго място и т.н.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8180
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16804 -: Юли 05, 2024, 09:15:13 »
остадинов, който до вчера наричаше ДБ - ''Доносническа България''
Ми явно не е праф. "ДЕбилна България" е по точно. Доказа се с т.н. "конституционни промени" дето въведоха теквунско правителство, вместо служебно :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16805 -: Юли 05, 2024, 09:25:39 »
А аз не мога да разбера, защо при толкова избиратели на Възраждане в този форум до този момент няма нито един коментар относно изявлението на Костадинов, че Възраждане може да намери общ език дори с ППДБ, ако простокировите им кандисат за референдумите и призивът му ППДБ, ИТН, БСП, ''Величие'' да се  да се обединят заедно с неговата партия срещу ГЕРБ и ДПС. Костадинов, който до вчера наричаше ДБ - ''Доносническа България'' и твърдеше, че няма да се обединява с никого?!
Самоубийците не са ми интересни въпреки че два пъти някога гласувах за тях. Костя досега имаше едно единствено предимство че не се е любил с Кикитата. За разлика от всички други. Щом иска да се пусне по тяхната пързалка прав му път. Няма да скучая за него. Както и за останалата отиваща си пасмина.

Здравка пак се опитва да провокира. Вече обсъждахме същия въпрос, пак по нейна инициатива! И сега ще трябва пак да се повтарям. Очаквах го – тя си е такава...

Накратко – също както Путин предлага мир при неприемливи за САЩ условия, които е сигурен, че няма да приемат, така и Костадинов им предлага преговори при неприемливи за тях условия, които е сигурен, че няма да приемат – референдуми за еврото, NATO, ЕС (но след като се види, че няма да приемат предоговаряне на условията за членство, за да се убедят масите, че няма оправия там!) и по всички други важни въпроси. Освен това президентът даде ясно да се разбере, че няма да им даде третия мандат. (Мисля, че е по-вероятно да го връчи не на ИТН, а на БСП, още повече че вече без Нинова няма напрежение между тях, но ще видим...)

Путин прави театър пред глобалния Юг, а Костадинов – пред негласуващите и избирателите на други партии. Целта и в двата случая е да се види, че САЩ са тези, които са недоговороспособни. Толкова е просто.

И между другото, добре дошъл отново между нас! :)))

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16806 -: Юли 05, 2024, 09:28:47 »
Костадинов, който до вчера наричаше ДБ - ''Доносническа България''
Ми явно не е праф. "ДЕбилна България" е по точно. Доказа се с т.н. "конституционни промени" дето въведоха теквунско правителство, вместо служебно :smokin:
Костадинов не говори за коалиционно правителство, а само за редовно кратковременно анти ГЕРБ и ДПС такова, целящо смяна на модела на управление. С какъв трябва да се смени настоящия модел е въпрос на преговори между всичките антипартии. Тука е разковничето! Антипартиите са толкова различни, че вероятността да се разберат клони към нула.
-----------
P.S. Лъчо ме е изпреварил

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16807 -: Юли 05, 2024, 09:30:44 »
Quote (selected)
Тука е разковничето! Антипартиите са толкова различни, че вероятността да се разберат клони към нула.
Именно! Направо си е чиста, стопроцентова НУЛА.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1400
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16808 -: Юли 05, 2024, 09:57:21 »
Костадинов предлага всички спорни въпроси да се решат с референдуми. От сега е ясно, че останалите партии няма да се съгласят.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16809 -: Юли 05, 2024, 10:33:42 »
Знам. И затова ни няма на европейската и световна футболна карта. Не можем да докараме отбор на цвят. Уви, не върви да менкаме домусчиевите веднъж в клубните турнири като ''Лудогорец'' и веднъж като национален отбор.

Мисля че не ме разбра.
Харесваше ми когато в онези години 100% българските Левски, ЦСКА, Ботев(Тракия), Марек и т.н. се сражаваха с 100% европейците като Аякс, Нотингам, Ливърпул, Байерн, Барселона. И успяваха да ги отстранят.
А сега се борете сами със себе си за да прехвърлите едни кинти от едно място на друго място и т.н.
Напротив, прекрасно те разбрах. И имам много хубав личен спомен от онова велико лято 1994, когато всеки втори немски турист във Варна щъкаше с името на Лечков на гърба. И съм дъщеря на заклет фен на варненския ''Черно море'' и добър приятел на бивш футболист и впоследствие треньор на вечния ни съперник за народната любов - ''Спартак Варна''. Що семки съм изяла на някогашния стадион Юрий Гагарин. Писала съм тук по въпроса, да не разводняваме повече темата.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16810 -: Юли 05, 2024, 10:41:16 »
Костадинов не говори за коалиционно правителство, а само за редовно кратковременно анти ГЕРБ и ДПС такова, целящо смяна на модела на управление. С какъв трябва да се смени настоящия модел е въпрос на преговори между всичките антипартии. Тука е разковничето! Антипартиите са толкова различни, че вероятността да се разберат клони към нула. P.S. Лъчо ме е изпреварил
Аз пък си мисля, че един политически лидер, който уважава и себе си, и избирателите си трябва да предлага разумни решения за излизане от политическата криза у нас. Ако няма такива, наесен към урните. Ако се случи чудо с мен, ако нещата не са се променили, без мен.
----
Моля, не намесвайте името на г-н Путин за щяло и не щяло в българските ни неразбории.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16812 -: Юли 05, 2024, 10:50:30 »
Костадинов не говори за коалиционно правителство, а само за редовно кратковременно анти ГЕРБ и ДПС такова, целящо смяна на модела на управление.
Което е пълна глупост в условията на държава, изцяло превзета от ГЕРБ-ДПС.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16813 -: Юли 05, 2024, 11:58:48 »
Аз пък си мисля, че един политически лидер, който уважава и себе си, и избирателите си трябва да предлага разумни решения за излизане от политическата криза у нас. Ако няма такива, наесен към урните.
Разбира се, че всичко е заради урните. Ние сме в непрекъсната предизборна кампания от няколко години. А разумните решения могат да дойдат, след като дойде на власт.
Quote (selected)
Моля, не намесвайте името на г-н Путин за щяло и не щяло в българските ни неразбории.
Точно същото нещо написа ти предния път. И трети път ли ще има?
И Путин, и Костадинов имат срещу себе си един и същ враг – САЩ!
Борят се не срещу марионетките на САЩ, а срещу самата Империя.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16814 -: Юли 05, 2024, 12:02:45 »
Точно същото нещо написа ти предния път. И трети път ли ще има?
И Путин, и Костадинов имат срещу себе си един и същ враг – САЩ.
Борят се не срещу марионетките на САЩ, а срещу самата Империя.
Ако трябва и десети път ще го напиша. Трябва да гледаме нашенските си работи и да оправяме нашата си къща първо и преди всичко. Борбите срещу империите на злото, които и да са те - после.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16815 -: Юли 05, 2024, 12:07:02 »
Което е пълна глупост в условията на държава, изцяло превзета от ГЕРБ-ДПС.
Зад тези партии стоят живи хора, които са гласували за тях. И ГЕРБ се върна, макар и с доста пооскубана перушина, като първа политическа сила. За ДПС мнение нямам, не знам какви процеси текат там и защо Доган допусна това, което виждаме сега на повърхността.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7780
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16816 -: Юли 05, 2024, 12:10:17 »
"Нашенските" работи на 90 % зависят от международните.

Сътрудничество (колаборация) с ППта и ДБта обаче не приемам по никакъв повод и начин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16817 -: Юли 05, 2024, 12:17:10 »
Сътрудничество (колаборация) с ППта и ДБта обаче не приемам по никакъв повод и начин.
Уважавам правото ти да изразяваш свободно възгледите си. Каквото и да се опитва тук да ми обяснява Лъчо, дори за временно, редовно правителство, то от това правителство ще се очаква вършене на работа. А какви ги вършат орелът, ракът и щуката знаем всички. Нали Костадинов твърдеше, че Възраждане в сглобки, коалиции, договорки и каквото там, не влиза ни преди, ни след избори, а целта е самостоятелно управление. Та за това съм изненадана.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16818 -: Юли 05, 2024, 12:26:30 »
Точно същото нещо написа ти предния път. И трети път ли ще има?
И Путин, и Костадинов имат срещу себе си един и същ враг – САЩ.
Борят се не срещу марионетките на САЩ, а срещу самата Империя.
Ако трябва и десети път ще го напиша. Трябва да гледаме нашенските си работи и да оправяме нашата си къща първо и преди всичко. Борбите срещу империите на злото, които и да са те - после.
Нашенските ни работи се управляват пряко и изцяло отвън, и то именно от Империята, така че борбата е именно срещу Империята. И тя е една, друга няма и няма да има.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16819 -: Юли 05, 2024, 12:29:16 »
Уважавам правото ти да изразяваш свободно възгледите си.
Каква си коварна!!! Какво искаш да кажеш с този намек – че някой може да не уважава това право ли??? И кой е той, ако смея да запитам???
Quote (selected)
Каквото и да се опитва тук да ми обяснява Лъчо, дори за временно, редовно правителство, то от това правителство ще се очаква вършене на работа.
Извинявай, но... ти се опитваш да слагаш в устата ми думи, които не съм изричал!!!
Както няколко пъти вече писах, такова кръвосмесително правителство няма да има.
« Последна редакция: Юли 05, 2024, 12:36:06 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16820 -: Юли 05, 2024, 12:32:03 »
"Нашенските" работи на 90 % зависят от международните.
Напълно съм съгласен, даже, мисля, поне на 95%.
Quote (selected)
Сътрудничество (колаборация) с ППта и ДБта обаче не приемам по никакъв повод и начин.
И аз! Но колаборационистко правителство с участие на "Възраждане" няма да има и не може да има. Затова, хайде да не се поддаваме повече на Здравкините провокации. Тя явно друго вече не може да измисли и затова започна да зацикля като развалена грамофонна плоча.
« Последна редакция: Юли 05, 2024, 14:54:39 от lucho »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 385
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16821 -: Юли 05, 2024, 13:59:52 »
"Нашенските" работи на 90 % зависят от международните.

Сътрудничество (колаборация) с ППта и ДБта обаче не приемам по никакъв повод и начин.
:thup:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4432
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16822 -: Юли 05, 2024, 14:19:45 »
От Гласове: "Главчев каза, че мисли да предложи и мирни преговори, на които България да бъде посредник."  Милият той, българският външен министър, дипломат от кариерата. Как да не му възложиш нелеката задача, да спре войната между НАТО и Русия?!?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 385
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16823 -: Юли 05, 2024, 14:35:45 »
От Гласове: "Главчев каза, че мисли да предложи и мирни преговори, на които България да бъде посредник."  Милият той, българският външен министър, дипломат от кариерата. Как да не му възложиш нелеката задача, да спре войната между НАТО и Русия?!?
:))) (не че е смешно)
Ти остави тези му бълнувания, но:
https://glasove.com/novini/glavchev-shte-dadem-80-mln-evro-za-ukrayna-prez-nato
И какво ли друго има още, че позицията ни да е секретна?!  :angryfire:
Отделно, че тази секретност е повече от безумна - значи позицията ще я узнаят чужди държави, но суверенът, от когото изхожда, не може! (позволявам се още един емотикон, моля за разбиране!)  :angryfire:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8180
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16824 -: Юли 05, 2024, 14:39:55 »
Тоя главоч ломоти по-зле и от Бидона.
"позицията" (на правителството) била секретна, щото имало работи дето ги правили в чужбина?!?
Това не беше ли описано в НК в частта без давност? :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16825 -: Юли 05, 2024, 14:52:25 »
Отделно, че тази секретност е повече от безумна - значи позицията ще я узнаят чужди държави, но суверенът, от когото изхожда, не може!
Всичко си е точно така. Имено чуждите държави са истинският суверен на тази власт, а не този, който би трябвало да бъде – народът. Затова и се страхуват толкова от рефередумите.
Ще кажете – как? Нали народът избира? Не! Избира тоз, който предлага. Гласуват предимно зависимите и купени от предложените; повечето други предлагащият ги убеди да си траят.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 385
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16826 -: Юли 05, 2024, 15:16:51 »
Тоя главоч ломоти по-зле и от Бидона.
"позицията" (на правителството) била секретна, щото имало работи дето ги правили в чужбина?!?
Това не беше ли описано в НК в частта без давност? :smokin:
Според мен там баш е описано и не само това за последните 35 години, ама за "компетентните" органи явно не е така.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16827 -: Юли 05, 2024, 15:53:26 »
трябва да предлага разумни решения за излизане от политическата криза у нас
То по-разумно решение от смяна на модела няма. И то и друго решение на практика няма. Ма за теб, ако се намери кой да каже, че първо трябва да се сложи дъно на кацата и после да се налива, тоя е неразумен юрод.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16828 -: Юли 05, 2024, 16:06:21 »
трябва да предлага разумни решения за излизане от политическата криза у нас
То по-разумно решение от смяна на модела няма. И то и друго решение на практика няма. Ма за теб, ако се намери кой да каже, че първо трябва да се сложи дъно на кацата и после да се налива, тоя е неразумен юрод.
Смяна на модела на управление за мен означава от парламентарна в президентска република. Пък за тая работа наистина трябва сериозна и непредубедена разяснителна кампания, легитимен референдум и ако суверенът е рекъл ДА -  ВНС за съответните промени в конституцията. А на кацатата си трябват и дъно, и стена, и най-вече здрави обръчи да я държат.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16829 -: Юли 05, 2024, 16:20:57 »
Каква си коварна!!! Какво искаш да кажеш с този намек – че някой може да не уважава това право ли??? И кой е той, ако смея да запитам???
Ти сериозно ли ме питаш? Тук, за този форум?!
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10193
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16830 -: Юли 05, 2024, 16:24:40 »
Трябва да предлага разумни решения за излизане от политическата криза у нас

Политическа криза е евфемизъм. Това е системна криза на буржоазната демокрация. Тя започва сама да се отрича. А самото Коце не може да предложи никакво разумно решение, защото е част от политическата система.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16831 -: Юли 05, 2024, 16:28:16 »
Ми аз не съм виновна, че за теб смяна на модела на управление означава от парламентарна в президентска република.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16832 -: Юли 05, 2024, 16:32:29 »
Ми аз не съм виновна, че за теб смяна на модела на управление означава от парламентарна в президентска република.
А за теб какво означава? Питам сериозно.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16833 -: Юли 05, 2024, 16:41:27 »
Всичко може да означава. Примерно от парламентарна в пряка демокрация. Промяна на начина на изборите. Система като във Франция. Или другаде. Моделът ни е много дървен, да не кажа дърварски.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16834 -: Юли 05, 2024, 16:49:58 »
Всичко може да означава. Примерно от парламентарна в пряка демокрация. Промяна на начина на изборите. Система като във Франция. Или другаде. Моделът ни е много дървен, да не кажа дърварски.

За нашенския модел съм съгласна с теб.
За пряка демокрация не знам дали имаме нужната грамотност. Всякаква грамотност.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3041
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16835 -: Юли 05, 2024, 16:55:31 »
Аййй, ами сега?

Сегааа...
При навлизане в земната атмостфера ЕТ Величие се разпръсна с медиен трясък и останките от воините на светлината се посипаха успешно в преварително зададените скутове. Предстои кратка реанимация с мазнотурско кафе в очакване на експертния спасителен екип от Трети мандат начело с двукратноарестувания шампион по гребане по дънки в панамски офшорни води Б. Гуцанов и феноменалния еквилибрист от магнитния ускорител за корпулентни корпускули в Южния парк.
Още сензации, гъдели, тръпки и мравучкания от новия репертоар на Кукления театър за възрастни очаквайте наесен до премиер-ата "Ordnung muss sein" със спущането на синергизирания Триморски юмрук*, който да въдвори Ред в Хаоса на Бостансарай О'земен Рай, познат и като Замунда.

* - звездичката специално за Здравка дето се чуди на колабосарказма, струящ от Костя към третио мандат.
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16836 -: Юли 05, 2024, 17:03:17 »
Ми това е твое право, да не знаеш. Въпросът ти беше конкретен и му отговорих конкретно. А за дърварския модел благодари на своите, те толкова са си и могли, ама са можели да огледат как е по света и да съберат добри практики.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16837 -: Юли 05, 2024, 17:03:30 »
Политическа криза е евфемизъм. Това е системна криза на буржоазната демокрация. Тя започва сама да се отрича.
Дотук съм напълно съгласен!
Quote (selected)
А самото Коце не може да предложи никакво разумно решение, защото е част от политическата система.
Да приемем за момент, че си прав. А кой тогава, който не е част от политическата система, може да предложи някакво разумно решение и какво е то?
« Последна редакция: Юли 05, 2024, 17:12:30 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9668
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16838 -: Юли 05, 2024, 17:08:47 »
Част от предложените от "Възраждане" законопроекти в L НС са:
Във втория законопроект се предлага забрана в системата на предучилищното и училищното образование на:
Quote (selected)
Извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по какъвто и да е начин, пряко или косвено, на идеи и възгледи, свързани с нетрадиционна сексуална ориентация и/или определяне на полова идентичност, различна от биологичната.
По-нататък е дадено и пределение на понятието "нетрадиционна сексуална ориентация".

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3041
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16839 -: Юли 05, 2024, 17:17:32 »
Апропо, да благодаря от скромната ни трибуна задочно на балъците, организирали евротурнира по футбол, дето не гледам, че ми изкараха нова кола (екокатегория 2, от най-цапащите лика на св. Грета Сантаклаусшвабска - тъй, да си знае):
                                     Мерсииии ):->>>>>>>

Равдам се да те видя отново, Анонимус  :t0328:
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24387
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16840 -: Юли 05, 2024, 17:48:29 »
Quote (selected)
Промяна на начина на изборите. Система като във Франция. Или другаде.
Най-добре "или другаде".
Като гледам у францата с 1/3 от гласувалите ( подчертавам от гласувалите - 2/3 не от всички гласоподаватели ) може да вземеш 50 + % от депутатите.
Това е меншевизъм.

Quote (selected)
За пряка демокрация не знам дали имаме нужната грамотност. Всякаква грамотност.
Само да припомня че това което имаме за елит също част от нас, значи неграмотно, всякак.
Не може и не трябва да взема решения.
Въобще да питаш хората какво ги кефи е пряк удар върху деРмокрацията или поне по "ценностите" ѝ.
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16841 -: Юли 05, 2024, 17:55:47 »
Ми това е твое право, да не знаеш. Въпросът ти беше конкретен и му отговорих конкретно. А за дърварския модел благодари на своите, те толкова са си и могли, ама са можели да огледат как е по света и да съберат добри практики.
Когато се обърне колата, пътища много, Кайлиня. И ''моите'' и ''твоите'' са отраснали в една и съща среда. Ако ще си говорим така, ''твоите'' защо не поправиха грешките на ''моите''?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1400
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16842 -: Юли 05, 2024, 18:14:02 »
Quote (selected)
Смяна на модела на управление за мен означава от парламентарна в президентска република. Пък за тая работа наистина трябва сериозна и непредубедена разяснителна кампания, легитимен референдум и ако суверенът е рекъл ДА -  ВНС за съответните промени в конституцията.
Смяна на конституцията правихме преди няколко месеца. Всички виждаме резултата.
Христо Иванов поне десет години от живота си правеше съдебна реформа. Виждаме до къде я докара.
Единствено разумното е да има референдуми по важните въпроси. Като се почне от еврозоната, НАТО, ЕС и т. н. Но почти на 100% съм сигурен, че това няма да стане. От една страна господарите няма да им позволят да има пряка демокрация, от друга самите партии нямат изгода да се съобразяват с народа си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24387
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16843 -: Юли 05, 2024, 18:14:13 »
Quote (selected)
Пеевски за "Възраждане": Няма да позволя на проруски партии да се гаврят с ДПС! Това е опасно!
https://glasove.com/novini/peevski-za-vazrazhdane-nyama-da-pozvolya-na-proruski-partii-da-se-gavryat-s-dps-tova-e-opasno
Ся!
Коцето и неговото отроче Възраждане могат да бъдат всякакви.
Фашисти, нацисти, националисти,родолюбци, популисти, луди, всякаквофоби.....
Единствено не са и никога не са били русофили.
Тоя така го е стегнал магнитния наколенник в неговия случай нашийник, че не прави разлика или не му отърва че Възраждане са американофоби, не филят никого освен България.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24387
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16844 -: Юли 05, 2024, 19:37:49 »
Quote (selected)
Рамадан Аталай: Години наред държаха Ахмед Доган затворен заради опасения за сигурността му, не можеше да погребе близките си
https://glasove.com/novini/ramadan-atalay-godini-nared-darzhaha-ahmed-dogan-zatvoren-zaradi-opaseniya-za-sigurnostta-mu-ne-mozheshe-da-pogrebe-blizkite-si
Интересна гледна точка!
Възможно ли е Доган да е станал жертва на успеха си?
Момчето дето изигра сценката с покушението отдавна е на свобода, а жертвата в златен кафез. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16845 -: Юли 05, 2024, 20:06:07 »
Като я гледаш тая френска система, изкара 70% от французите да гласуват, вземи потърси и прочети как точно се действа тук, пък после режи. Стига само експертни мнения на кило раздава.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24387
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16846 -: Юли 05, 2024, 20:10:19 »
Като я гледаш тая френска система, изкара 70% от французите да гласуват, вземи потърси и прочети как точно се действа тук, пък после режи. Стига само експертни мнения на кило раздава.
Обвиняват французите че гласуват "антисистемно", когато им предложат вместо хляб да ядат пасти.
Ние явно още имаме хляб, ще гласуваме антисистемно когато ни предложат да ядем баклава.
Късно!
Това е едно от малкото неща по които си приличаме малко с френците  и те се сещат когато вече са в киреча.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16847 -: Юли 05, 2024, 20:21:24 »
Като я гледаш тая френска система, изкара 70% от французите да гласуват, вземи потърси и прочети как точно се действа тук, пък после режи. Стига само експертни мнения на кило раздава.

Абе май не системата ги изкара, а Макрон с неговата неадекватност, но карай да върви.
И сега на втория тур след като третите кандидати се отказаха ще видим че в Генералните щати(утрирам) на Франция съотношението на депутатите по фракции няма да съответства на реалния вот на французите.
Т.е. той де факто ще бъде подменен.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16848 -: Юли 05, 2024, 20:23:49 »
Ми щом нашта си е по-добра, действайте както досега.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8180
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16849 -: Юли 05, 2024, 20:26:30 »
Верно за франсетата е късно.
Над входа на еврозоната требе се сложи надпис:
Вий що прекрачвате тоз праг, надежда всяка тука оставете  :smokin:

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16850 -: Юли 05, 2024, 20:32:28 »
Ми щом нашта си е по-добра, действайте както досега.

Не се цупи.
Не съм казал че нашта е по-добра, но и не съм съгласен че френската е супер.
Би било добре да направят смесена.
Половината пропорционално и половината мажоритарно.
Но мажоритарите на втория тур да са само два - първия и втория.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16851 -: Юли 05, 2024, 20:50:28 »
Освен президент и Асамблея, има и Сенат със срок 6 години и се обновява наполовина на всеки 3 години.
https://by.ambafrance.org/%D0%A1%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82

Та е невъзможно или почти невъзможно български сглобки, за дълъг период от време пък хептен. У нас на президента му орязаха всичко и сега който успее да се циментира, е с малко, но завинаги.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7780
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16852 -: Юли 05, 2024, 20:55:46 »
Цитат на: AnonimusBG
Но мажоритарите на втория тур да са само два - първия и втория.

И в този случай кресливите лъжци "всички заедно срещу лъопен-фашистите" ще печелят всичко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16853 -: Юли 05, 2024, 21:05:20 »
Освен президент и Асамблея, има и Сенат със срок 6 години и се обновява наполовина на всеки 3 години.
https://by.ambafrance.org/%D0%A1%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82

Та е невъзможно или почти невъзможно български сглобки, за дълъг период от време пък хептен. У нас на президента му орязаха всичко и сега който успее да се циментира, е с малко, но завинаги.

Затова е възможно младата хомодружинка по повелението на Макрон да стане премиер и министър на външните работи.
И това ако не е шуробаджанащина тогава каво е?

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16854 -: Юли 05, 2024, 21:08:16 »
Цитат на: AnonimusBG
Но мажоритарите на втория тур да са само два - първия и втория.

И в този случай кресливите лъжци "всички заедно срещу лъопен-фашистите" ще печелят всичко.

А сега естествено не печелят след като масово третите се отказаха от борбата.
Да изчакаме втория тур във Франция и да съпоставим процентите от първия тур и процентите в Генералните щати.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9985
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16855 -: Юли 05, 2024, 21:10:33 »
...за няколко месеца...
Значи хайде да говорим сравнително, как е в западния свят и как е тук и там, навсякъде разложението е пълно. Намирам обаче, че във Франция има възможност за много повече контрол върху вече избраните тикви, отколкото у нас.
Ако ще спорим колко е лоша Франция, викай Муктата, той се пали.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16856 -: Юли 05, 2024, 21:23:18 »
...за няколко месеца...
Значи хайде да говорим сравнително, как е в западния свят и как е тук и там, навсякъде разложението е пълно. Намирам обаче, че във Франция има възможност за много повече контрол върху вече избраните тикви, отколкото у нас.
Ако ще спорим колко е лоша Франция, викай Муктата, той се пали.

Кайли не искам да говорим колко лоша е Франция.
На мен западният език ми беше френски и имах много добър прогимназиален учител(др. Колев, още е жив) и много добра гимназиална учителка по френски(др. Бъчварова) която беше влюбена във Франция и аз и́ бях любимия ученик с най-добрия френски в гимназията без всякакви допълнителни курсове. Слава Богу успях да се докосна до оная Франция навремето.
Последно бях в Париж 2016 или 2017 г. Докосването вече го нямаше.
Но и моят френски вече не е даже това което беше в гимназията.
А бяхме млади.......

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16857 -: Юли 05, 2024, 21:33:34 »
"Ключов съветник на Радев: Безподобни лъжи
на Главчев за Украйна"
https://pik.bg/ключов-съветник-на-радев-безподобни-лъжи-на-главчев-за-украйна-news1237102.html

Според мен е написано добре.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7780
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16858 -: Юли 05, 2024, 21:54:45 »
Цитат на: AnonimusBG
Цитат на: Nor1
Цитат на: AnonimusBG
Но мажоритарите на втория тур да са само два - първия и втория.

И в този случай кресливите лъжци "всички заедно срещу лъопен-фашистите" ще печелят всичко.

А сега естествено не печелят след като масово третите се отказаха от борбата.
Нали точно това казвам - че кресливите сороски лъжци винаги ще печелят, каквито и да са правилата,
докато овцете им се връзват. А овцете винаги се връзват на крясъка "Въъълк!!!!".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16859 -: Юли 05, 2024, 22:02:31 »
Цитат на: AnonimusBG
Цитат на: Nor1
Цитат на: AnonimusBG
Но мажоритарите на втория тур да са само два - първия и втория.

И в този случай кресливите лъжци "всички заедно срещу лъопен-фашистите" ще печелят всичко.

А сега естествено не печелят след като масово третите се отказаха от борбата.
Нали точно това казвам - че кресливите сороски лъжци винаги ще печелят, каквито и да са правилата,
докато овцете им се връзват. А овцете винаги се връзват на крясъка "Въъълк!!!!".

Даже не зная.
Но гръцката система за която пледира вече Баце(да добавим на първата партия още 50-60 депутата) според мен е голяма глупост.
Може би изхода да е швейцарски - референдуми до дупка.