Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 16, 2024, 22:01:53

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 998362 пъти)

Звездоброец, Accipiter, Eisblock, Пенчо бре и 232 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17520 -: Август 10, 2024, 09:59:27 »
България на три океана!
Дегестанец донесе медал и го положи ва краката Ни.
Така е в мулти-култи света! Като гледам какви по-по-най-мургави скандинавци тичат по пистите на Париж, нямам съмнение в постигането на целите на глобализацията.
Ядосвам се на джурналята.
Това "дегестанец" е расистко, направо като ,"негър'.
Правилно се пише дегестанобългарин.
Ония другите дето си ги забелязал са нормални афроскандинавци. :cool-1084:
« Последна редакция: Август 10, 2024, 10:18:01 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17521 -: Август 10, 2024, 10:50:53 »
 :i_laughing:
Ако си нямате друга работа, погледнете имената и евтл. картинките на германските олимпийци. Спортът стана голям бизнес и покупкопродажбите се увеличиха. Заплаща се с пари, гражданство и други ценни неща ( пол ? ).

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17522 -: Август 10, 2024, 10:55:39 »
Кое е по-правилното? Руснак или дагестанец?
На руски се прави разлика между русский и россиянин
Россиянин е гражданин на РФ, (т.е. лица с различна националност, но с гражданство на Руската федерация)
Русский е руснак (т.е. една от националностите в РФ)
Превеждат се еднакво, но разлика има.

Това беше ликбез за българските журналисти/ки

А мисирките ще се разчекнат само да не кажат нещо хубаво в контекст с Русия.

https://youtu.be/WMCHQC4aXxk?si=WMhCmNrBXnP6kYu7

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1347
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17523 -: Август 11, 2024, 17:09:46 »
:i_laughing:
Ако си нямате друга работа, погледнете имената и евтл. картинките на германските олимпийци. Спортът стана голям бизнес и покупкопродажбите се увеличиха. Заплаща се с пари, гражданство и други ценни неща ( пол ? ).
Взел си ми думата от устата: Франция, Британия и пр. отдавна са  с "купени" атлети, но сега ми направи впечатение Германия. Много мургави (меко казано) и къдрави станали тия германци бре. Аз от едно време ГДР-ците по морето ги помня руси и синеоки. :think: :think:
И да, всичко в спорта вече е "купи-продай". Най-пресен пример: в тройния скок 3-ма кубинци взеха медалите. Не за Куба обаче, а за 3 различни държави (Испания, Португалия и Италия).

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17524 -: Август 11, 2024, 17:35:59 »
Ох, извинявам се, че съм с пореден пост, ама не можах да се сдържа:
https://glasove.com/novini/glavchev-s-ideya-za-da-nyama-opashki-na-kulata-da-se-kara-po-bavno-po-magistralata
 :i_slamhead:
Чини ми се, че природата в случая е проявила щедрост при отпускане на материал за съдинката, ама е била стисната при отпускане на материала за съдържанието...

И аз се извинявам, приятелю, ти си ми най-интересния събеседник от щатско във всякакви направления. Но, тази кочина сащ трябва да се заличи и това ще бъде в интерес на цялото човечество
п. п. По невнимание  цитирах Денеб, имах предвид постингите на Пенико

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17525 -: Август 11, 2024, 18:22:30 »
Кое е по-правилното? Руснак или дагестанец?
Въпросът ти е като дали крокодилът е повече зелен, отколкото дълъг 😀
Руснакът е руснак, дагестанецът - дагестанец. Но и двамата са россияни, граждани на Русия тоест. На български няма една дума за това понятие.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1347
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17526 -: Август 13, 2024, 00:07:49 »
И аз се извинявам, приятелю, ти си ми най-интересния събеседник от щатско във всякакви направления. Но, тази кочина сащ трябва да се заличи и това ще бъде в интерес на цялото човечество
п. п. По невнимание  цитирах Денеб, имах предвид постингите на Пенико
Да стягам куфЕрите значи и да си бия ритника дорде е време? :think: Дай ми малко време да се пенЦионирам барем...щото ще стана като оня дето искал да седи на 2 стола: работил 40+ г в 2 държави, а пенсия йок (в БГ евентуално ще взема минимална ако допратя след 67).  :0005:
А по-сериозно: Нещата тук се пре*бават с всяка година...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17527 -: Август 13, 2024, 03:44:19 »
Quote (selected)
"Партизанският паметник аут от двора на Търговската гимназия, захвърлят го в забутано село

Антифашисткият деец има бюст в градинката на елитното училище, директорът Павел Чепов е пуснал писмо до Общинския съвет, с което търси съгласие соц монументът да бъде дарен на с. Пет могили
Бюстът на водача на Трънския партизански отряд Начо Иванов от години боде очите на демократите, макар и да е забутан в нищото."
 "Флагман"

Участвал е в Съпротивителното движение по време на Втората световна война. Роден е на 28 август 1904 г. в новозагорското село Пет могили. Бил е член на Политбюро, арестуван многократно от властите и лежал в затвори и лагери. Загива при престрелка на 1 юни 1944 г. край софийското село Батулия.
Завършил е образованието си някога в това именно училище в Бургас.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17528 -: Август 13, 2024, 06:19:56 »
Quote (selected)
МЕГА СКАНДАЛ! Комисарят на Съвета на Европа по правата на човека размаха пръст на Радев да не приема закона против ЛГБТИ пропагандата - Информационна агенция ПИК

[Президентът Румен Радев е подложен на силен натиск от среди в България и чужбина да не подписва закона за забрана на ЛГБТИ пропагандата в училищата, който беше приет от Народното събрание.  От Брюксел дойде и мега скандална вест за грубо вмешателство в работата на нашия държавен глава.

От Българския Хелзинкски комитет днес разпространиха съобщение, че комисарят на Съвета на Европа по правата на човека Майкъл О'Флеърти, е публикувал в Екс (бившият Туитър) призив Радев да не подписва приетите от Народното събрание промени в Закона за предучилищно и училищно образование, с които се забранява „извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по какъвто и да е начин, пряко или косвено, на идеи и възгледи свързани с‟ нехетеросексуална ориентация.
ПИК
« Последна редакция: Август 13, 2024, 06:25:04 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17529 -: Август 13, 2024, 06:24:40 »
Quote (selected)
...преди няколко дни Даниел Лорер стана за резил като си написа сам благодарствено съобщение от "признателен варненец", когото с голи ръце отървал от "имотната мафия на предишната администрация на ГЕРБ".
ПИК

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17530 -: Август 13, 2024, 07:10:36 »
Quote (selected)
...неправителствени организации внесоха над 7000 подписа в Президентството с искане Румен Радев да наложи вето върху поправките. Според тях законът нарушава основни човешки права и противоречи на Конституцията.
Би било любопитно в мрежата да се публикуват имената на тези 7000 човекоправници и от кои НПО-та са. Преди изборите поне да знаем кои от тях са кандидат депутати, та да осъществим, както се казва, "информиран избор".

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17531 -: Август 13, 2024, 10:29:52 »
Quote (selected)
...неправителствени организации внесоха над 7000 подписа в Президентството с искане Румен Радев да наложи вето върху поправките. Според тях законът нарушава основни човешки права и противоречи на Конституцията.
Би било любопитно в мрежата да се публикуват имената на тези 7000 човекоправници и от кои НПО-та са. Преди изборите поне да знаем кои от тях са кандидат депутати, та да осъществим, както се казва, "информиран избор".
Няма да ги публикуват. Ще се позоват на Закона за личните данни.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17532 -: Август 13, 2024, 10:50:13 »
Няма да ги публикуват. Ще се позоват на Закона за личните данни.
Говорих с един кмет на неголямо, но не и съвсем малко селище, който ми каза, че вече трите имена на лицата са нещо което трябва да се избягва във връзка със защитата на личните данни. Когато не става дума за официални документи трябвало да се пишат само име и фамилия.
-----------------
Та се сетих се за фундаменталния труд на Джеймс Фрейзър "Златната клонка". Мисля там се споменаваше за някакво племе, в което родените се именували с имена на животни. Когато някой умре, давали друго име на животното. По този начин историята на племето, която се помнела, не надвишавала времето от едно поколение.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17533 -: Август 13, 2024, 15:25:26 »

Говорих с един кмет на неголямо, но не и съвсем малко селище, който ми каза, че вече трите имена на лицата са нещо което трябва да се избягва във връзка със защитата на личните данни. Когато не става дума за официални документи трябвало да се пишат само име и фамилия.
-----------------

Да,да. Според мен, това с двете имена е подготовка за пълно сифилизиране по евроатлантически калъп. Евроатлантите имат само две имена. Освен това, нови документи, нов алъшвериш, "ние сме европейци" и т.н.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17534 -: Август 13, 2024, 16:21:07 »
Повиците да се изхвърли бащиното име от българската традиция са от доста време. Но не са толкова заради западните номинативни практики, а по-скоро заради джендъризма, криворазбрания феминизъм и родител 1 и 2 от един и същ пол. Самата дума "бащино" им бърка в джендърските душици (понеже са типични Едипови деца), а отгоре на всичко... и в Русия е така, а там дори се обръщат на "имя отчество",  което води до пощръкляване на нпо-джендър-русофобската им същност.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17535 -: Август 13, 2024, 16:48:54 »
Според мен, това с двете имена е подготовка за пълно сифилизиране по евроатлантически калъп

Значи, според теб, до 1900 българите са били сифилизирани по евроатлантически калъп. Щото дотогава са били вписвани само с две имена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17536 -: Август 13, 2024, 16:49:35 »
Евроатлантите имат само две имена.
това откога е настъпило, че съм го пропуснал? за испанците въобще няма да споменавам, те не знам дали с по-малко от пет имена могат да се оправят, ама ето ти двама евроатлантици от дойчланд:
Quote (selected)
Angela[1] Dorothea Merkel (* 17. Juli 1954 in Hamburg als Angela Dorothea Kasner) ist eine ehemalige deutsche Politikerin (CDU).

Quote (selected)
Markus Thomas Theodor Söder (* 5. Januar 1967 in Nürnberg) ist ein deutscher Politiker (CSU).

да не кажеш, че само дойчланд таргетирам, ето ти един австриец:
Quote (selected)
Andreas Nikolaus „Niki“ Lauda (* 22. Februar 1949 in Wien; † 20. Mai 2019 in Zürich) war ein österreichischer Automobilrennfahrer, Unternehmer und Pilot.
всички цитати са от уикипедиа. колкото и да не им се доверявам, все пак имената не вярвам да оплескат.

иначе, на мен като ми подновяваха шофьорската книжка тука, бащиното име го написаха след първото. щото там има само форнаме и нахнаме.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17537 -: Август 13, 2024, 17:34:06 »
Onzi, става дума за отпадане на бащиното име, а не за 2, 3 и повече лични имена (Ангела Доротея, както си посочил). В България, макар да не се е разчуло, от доста време се спряга отпадането на бащиното име (от едни езиковеди го чух най-напред преди няколко години - а сред тях има не само езикоедци както в Пенчо-Славейковите времена, но и бая НПОшници, както е в нашите времена).

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17538 -: Август 13, 2024, 18:31:25 »
Quote (selected)
Би било любопитно в мрежата да се публикуват имената на тези 7000 човекоправници и от кои НПО-та са. Преди изборите поне да знаем кои от тях са кандидат депутати, та да осъществим, както се казва, "информиран избор".
Не е проблем да им научиш имената, трудно е да пропуснеш някого.
Постоянно дефилират по медиите и в нета с перо в ....
Quote (selected)
Радан Кънев: Законът не помага на децата, които са гей. Мой дълг е да сезирам европейските институции
https://glasove.com/novini/radan-kanev-zakonat-ne-pomaga-na-detsata-koito-sa-gey-moy-dalg-e-da-seziram-evropeyskite-institutsii
Ей го вна.
Бил длъжен, той задължения към нормалността няма, само към болестните отклонения.
Да бе лечител, да го оправдаеш, ама той знамедържател и то с алтернативен огран, не с ръце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10321
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17539 -: Август 13, 2024, 18:57:42 »
Кой го избра пак в европарламента?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17540 -: Август 13, 2024, 19:08:17 »
Quote (selected)
БЪЛГАРСКАТА ДЕМОКРАЦИЯ: ПОГНУСАТА!
В нашата демокрация има една огромна гадост. Децата на най-мазните, най-слузестите, най-лигавите и лепкави партийци днес ми размахват пръст. Помните ги, онези охранени доноснически комсомолчета, деца на най-раболепната, олио-усмихната, вазелиново разкрачена с официалния панталон на служебния стол БКП-номенклатура, днес ми обясняват за Цивилизационния избор на България, за евроценностите, за Най-мощният отбранителен съюз... Тия тлъсти, олисели, вече, коминтерновски копеленца и слугинчетата им от ДС... Те днес ме назидават за новия прекрасен Кореком, в който пак само те имат право да влизат. И това ще изчакаме, за да ги видим пак на Орлов мост да говорят прекрасен, угоднически руски. Но, факт е, мисля ще се съгласите, българската демокрация има известна отвратителност. А сега може да ги изброим до един в коментари... По Домова книга в наследствените жилища, заграбили ги бащите и майките им по Девети - от улиците "Оборище" до съседната "Велико Търново" през Попа и "Любен Каравелов".
https://www.lentata.com/v-nashata-demokraciya-ima-edna-ogromna-gadost-decata-na-nay-maznite-nay-sluzestite-nay-ligavite-i-lepkavi-partiyci-dnes-mi-razmahvat-prst
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17541 -: Август 13, 2024, 19:16:16 »
В България, макар да не се е разчуло, от доста време се спряга отпадането на бащиното име
Софи, много хубаво си обяснила на кой и къде му бърка (в душицата, де) наличието на бащино име. Като не им харесва бащиното, да пишат майка си. Който знае се сеща. Напоследък все по-често виждам разни бащини имена без окончания, пример "Гергана Ивайло Петрова". Има ли такава тенденция или е просто случайност?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17542 -: Август 13, 2024, 19:20:43 »

Не е проблем да им научиш имената, трудно е да пропуснеш някого.
Постоянно дефилират по медиите и в нета с перо в ....
Quote (selected)
Радан Кънев: Законът не помага на децата, които са гей. Мой дълг е да сезирам европейските институции
https://glasove.com/novini/radan-kanev-zakonat-ne-pomaga-na-detsata-koito-sa-gey-moy-dalg-e-da-seziram-evropeyskite-institutsii
Ей го вна.
Бил длъжен, той задължения към нормалността няма, само към болестните отклонения.
Да бе лечител, да го оправдаеш, ама той знамедържател и то с алтернативен огран, не с ръце.

Имаше едно време дна песньовка:
" Индийски вожд покрит с пера
  забол ......" :smokin:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17543 -: Август 13, 2024, 19:21:55 »
Радан Кънев: Законът не помага на децата, които са гей. Мой дълг е да сезирам европейските институции
Радан страда, че навремето на не е имало кой да задължи народа да му гали гейщината с перце. Обществена тайна ли издадох?
Ще ми се у нас да има закони срещу развращаване на младежта.
« Последна редакция: Август 13, 2024, 19:46:26 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17544 -: Август 13, 2024, 19:37:01 »
Quote (selected)
Ще ми се у нас да има закони срещу развращаване на младежта.
Има, има...
Проблем е тълкуването на "развращаване".
Ако детенце не поднесе почитанията си към драг кралицата дошла да изнесе шоу в детската градина със сигурност ще попадне под ударите на закона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17545 -: Август 13, 2024, 19:40:34 »
Но, факт е, мисля ще се съгласите, българската демокрация има известна отвратителност. А сега може да ги изброим до един в коментари... По Домова книга в наследствените жилища, заграбили ги бащите и майките им по Девети - от улиците "Оборище" до съседната "Велико Търново" през Попа и "Любен Каравелов".
Номенклатурата не си е отивала. Някъде имат аристокрация, тук имаме трето поколение АБПФК.
Лилето Павлова от ГЕРБ е пример за такава заслужила внучка.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17546 -: Август 13, 2024, 20:16:07 »
В България, макар да не се е разчуло, от доста време се спряга отпадането на бащиното име
Винаги е имало такава възможност.... Преди 20+ години исках сина ми да има само лично и фамилно име (моето име формирано като бащино не звучи добре). Стигнах до юрист консулта на Софийска Община ... та по закон "Ако лицето е от националност различна от Българска или продължава традиция в семействато се допуска бащино и фамилно име да не се формират по закона и/или бащино име да не се ползва". Юристката [правилно] предположи че не съм арменец или евреин а аз и казах че съм основоположник на традиция в семейството (което беше прието с усмивка).
Когото жената отишла да впише сина някаква служителка я нахокала как може така и тя го вписала както е "по закон" ... та така.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8319
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17547 -: Август 14, 2024, 00:10:37 »
Познах.
Доган изчака обявяване на датата на изборите.
Quote (selected)
Хората на Доган си върнаха оперативното ръководство на партията. Централното оперативно бюро и депутатите на Доган са провели редовно заседание, съобщиха от централата на партията.
Сега предполагам, че ще изчакат да наближи предизборната кампания преди да изфърлят с шут седемте прасенца.
 
Ми кат не слуша Прас по умните от него (ментата) така ще е. Не регистрира партия, сеги му остава само рейдерски захват на некоя по-дребна с регистрация и то в ситуация на тотална липса на време. :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17548 -: Август 14, 2024, 02:29:28 »
"Гергана Ивайло Петрова". Има ли такава тенденция или е просто случайност?
За тенденция не съм чула, Коле, но съм срещала такава практика за бащини имена да не се пишат с -ов, -ев, и то за деца, родени през 60-те. Имах състудентка, чисто българско семейство, и името българско, но рядко срещано (всъщност не съм срещала друго такова, не ми е удобно да дам пример) или чуждо (Меворах примерно). Но тогава вероятно са се водили от желание за благозвучие, а не от омраза към "името на Бащата" по Лакан.
 Нашите имепреименовачи ("Възродителен" процес 2) там именно ги боли - Редът на Бащата, хилядолетен, на него се крепи нашият свят, трябва да бъде срутен и да се замени с "правила"... (Устройва ги, защото до един, а, о, и са Едипови деца, тоест отцеубийци, в чисто политически смисъл - синове, дъщери, внуци на партийната, висшата, номенклатура, пребоядисали се на 9 ноември в първи "демократи", "пазарници", русофоби и антикомунисти.)
 Затова и се води война с белия хетеросексуален мъж, хеле пък ако е образован и от средните класи. Щото "мъжете" на световния "елит" може и да са бели повечето все още, но вече не са точно мъже (виж Макрон, оня, канадеца, спомни си картинката на Клинтън със синята рокличка и т.н.). То затуй е и битката с Русия, затуй и толкоз мразят Путин (Орбан, Фицо...) и де седнат и станат, го изкарват латентен педераст. Битката е за Доброто срещу Злото, за Смисъла срещу Безсмислието, за Реда срещу Хаоса, за Цивилизацията и Културата, които се крепят на Паметта, съхраняването и предаването на Традицията. Само на пръв поглед изглежда, че е единствено за ресурси. Ресурсите са само инструмент за пълен контрол и власт над душите и съзнанията.
« Последна редакция: Август 14, 2024, 05:36:20 от Zeitgeist »

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17549 -: Август 14, 2024, 08:17:30 »
В България, макар да не се е разчуло, от доста време се спряга отпадането на бащиното име
Винаги е имало такава възможност.... Преди 20+ години исках сина ми да има само лично и фамилно име (моето име формирано като бащино не звучи добре). Стигнах до юрист консулта на Софийска Община ... та по закон "Ако лицето е от националност различна от Българска или продължава традиция в семействато се допуска бащино и фамилно име да не се формират по закона и/или бащино име да не се ползва". Юристката [правилно] предположи че не съм арменец или евреин а аз и казах че съм основоположник на традиция в семейството (което беше прието с усмивка).
Когото жената отишла да впише сина някаква служителка я нахокала как може така и тя го вписала както е "по закон" ... та така.
Що бе? К'во му е на Дъртов? Също като Младенов.  :cool-1084:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17550 -: Август 14, 2024, 10:50:51 »
101-минутно интервю на Мартин Кирилов Богданов (Карбовски) с Костадин Тодоров Костадинов от 9.VIII.2024 г.:

https://www.youtube.com/watch?v=b-472qCshvw

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17551 -: Август 14, 2024, 12:32:43 »
А Ралица Агаин? Когато една трета от жените в Радомир носят фамилията Агаина? А етървата на Мирослава Неинска е Надежда Неински, кой знае защо. А жената на мултака Н. Вълканов  - пазиБоже д-р Румяна Вълканов?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17552 -: Август 14, 2024, 14:39:07 »
А Ралица Агаин? Когато една трета от жените в Радомир носят фамилията Агаина? А етървата на Мирослава Неинска е Надежда Неински, кой знае защо. А жената на мултака Н. Вълканов  - пазиБоже д-р Румяна Вълканов?
Хубавото Наде вероятно е взаимствала от артистичния псевдоним на щерката на композитора Георги Костов - оперната прима Весела Неински.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17553 -: Август 14, 2024, 15:58:52 »
Дежурните гранто-подписчици се подписват от името на цялата академична общност.
То бива наглост, самозабравяне и... алчност...

"ОТВОРЕНО ПИСМО НА БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЧНА ОБЩНОСТ (ПРЕПОДАВАТЕЛИ, УЧЕНИ, ДОКТОРАНТИ И РАБОТЕЩИ В БЪЛГАРСКОТО ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ И НАУЧНА СИСТЕМА) ОТНОСНО ИЗМЕНЕНИЯТА В ЗПУО"
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsd6LjWe7_yX55svpyS5WDdK0c8_xY5qy0mZNLZR-9yIw20w/viewform

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17554 -: Август 14, 2024, 16:09:26 »
А Ралица Агаин? Когато една трета от жените в Радомир носят фамилията Агаина? А етървата на Мирослава Неинска е Надежда Неински, кой знае защо. А жената на мултака Н. Вълканов  - пазиБоже д-р Румяна Вълканов?
Хубавото Наде вероятно е взаимствала от артистичния псевдоним на щерката на композитора Георги Костов - оперната прима Весела Неински.
В новото поколение се навъдиха разни звезди и звездички, които за да са по-интересни ако можеха емотикончета и сърчица щяха да си дорисуват към заглавието. Пример Луиза Макариев и Мона Гочев. Що ги знам ли? Не знам.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17555 -: Август 14, 2024, 18:12:28 »
Дежурните гранто-подписчици се подписват от името на цялата академична общност.
То бива наглост, самозабравяне и... алчност...

"ОТВОРЕНО ПИСМО НА БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЧНА ОБЩНОСТ (ПРЕПОДАВАТЕЛИ, УЧЕНИ, ДОКТОРАНТИ И РАБОТЕЩИ В БЪЛГАРСКОТО ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ И НАУЧНА СИСТЕМА) ОТНОСНО ИЗМЕНЕНИЯТА В ЗПУО"
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsd6LjWe7_yX55svpyS5WDdK0c8_xY5qy0mZNLZR-9yIw20w/viewform
Добре поне, че няма нито един от инженерен ВУЗ. Направи ми впечатление следното:
Quote (selected)
159.    Антоанета Тилева, Professorial lecturer, Американски университет в България
Що за длъжност?!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17556 -: Август 14, 2024, 19:57:25 »
Що бе? К'во му е на Дъртов? Също като Младенов
Touché...
« Последна редакция: Август 14, 2024, 20:03:47 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17557 -: Август 15, 2024, 11:40:28 »
Граждански икономически войни
Ако живеете в саниран блок, ако през отоплителния сезон нито за минута не сте пускали парното, ако редовно сте си плащали месечните сметки към Топлофикация София и ако днес ви дойде изравнителна сметка около 400 лв., ще си помислите ли, че:
1. Подготвят приватизацията на топлоподаването в София
2. Във връзка с т.1 се стремят шоково да намалят с няколко стотин милиона задълженията на Топлофикация?
-----------------
Днес бях изненадан точно с това. :t2334:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10321
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17558 -: Август 15, 2024, 12:03:41 »
Само за информация - колко общо е сметката, колко кубика топла вода и колко са ти начислили мощност?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17559 -: Август 15, 2024, 12:18:34 »
Само за информация - колко общо е сметката, колко кубика топла вода и колко са ти начислили мощност?
Не знам. В Изипей така ми казаха. До сега винаги при изравнителните сметки са ми връщали пари. Декларирам, че през отоплителния сезон не съм си променил драстично начина на живот.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10321
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17560 -: Август 15, 2024, 12:23:56 »
Трябва внимателно да си изчетеш и сметнеш изравнителната, може и грешка да има, трябва да сравниш количествата с миналогодишните. Така преди години се оказа една голяма грешка в кавички. А ако не е, ще знаеш откъде е дошло. Бях станала специалист по изравнителни сметки.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17561 -: Август 15, 2024, 12:43:56 »
Трябва внимателно да си изчетеш и сметнеш изравнителната, може и грешка да има, трябва да сравниш количествата с миналогодишните.
До миналата година поне изравнителната сметка получавах на хартия. Сега ще трябва да я търся...ъ-ъ-ъ...някъде. :t0174:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10321
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17562 -: Август 15, 2024, 12:50:26 »
Пиши какво си открил.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17563 -: Август 15, 2024, 12:56:35 »
 :thup:

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2592
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17564 -: Август 15, 2024, 16:29:39 »
Quote (selected)
Исторически ден: Президентът Радев подписа закона срещу ЛГБТ пропагандата в училищата
https://www.lentata.com/istoricheski-den-prezidentt-radev-podpisa-zakona-sreschu-lgbt-propagandata-v-uchilischata

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17565 -: Август 15, 2024, 18:48:54 »

https://glasove.com/novini/galap-edinodushna-podkrepa-za-horata-okolo-dogan-sreshtu-grupata-na-peevski-sred-elektorata-na-dps
Ай, сефте!
Галъп си влезе във функциите още преди да е изсъхнал печата под договора за продажба.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17566 -: Август 15, 2024, 20:14:34 »
Тя. Лош късмет. Таман се бяха приготвили за фойерверка догодина, когато боингските астронафти се приберат, и ядец.
Жалко само за пострадалите.

Поне 496 тона  :t2824: фойерверки са гръмнали в Елин Пелин
Сега

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17567 -: Август 15, 2024, 20:21:42 »
Граждански икономически войни
Ако живеете в саниран блок, ако през отоплителния сезон нито за минута не сте пускали парното, ако редовно сте си плащали месечните сметки към Топлофикация София и ако днес ви дойде изравнителна сметка около 400 лв., ще си помислите ли, че:
1. Подготвят приватизацията на топлоподаването в София
2. Във връзка с т.1 се стремят шоково да намалят с няколко стотин милиона задълженията на Топлофикация?
-----------------
Днес бях изненадан точно с това. :t2334:

Живея в полусаниран блок (построен 1966г.), тухлен. Полусаниран защото е саниран само от едната страна - ССЗ. Аз съм в т.нар. среден апартамент, с изложение ЮЮИ. Проблемът ми е по-скоро в охлаждането през лятото, отколкото в отоплението през зима. Но това ме заинтригува и проверих последната си фактура. Ето я:

ФАКТУРА № 1602870308 - ОРИГИНАЛ
Дата на издаване/Дата на данъчно събитие - 31.07.2024 г.
Отчетен период: 01.07.2024 - 31.07.2024 г.
Прогнозен отчет
Наименование на стока / услуга Мярка Количество Ед.Цена,лв./МВтч Сума, лв.
Топлинна енергия за подгряване на вода МВтч 0,195406 128,25 25,06
Топлинна енергия за отопление на имот МВтч 0,000000 128,25 0,00
Дялово разпределение на топлинна енергия (1/12 част) бр 1 3,27 3,27
Авансово платени суми лева 0,00
Дан. основа ДДС Сума ДДС 28,33 20% 5,67
Словом: Тридесет и четири лева и 00 ст. ВСИЧКО по фактура: 34,00
При плащане в срок до 30.08.2024 г. и липса на задължения за предходни периоди, получавате 3% отстъпка от месечното Ви задължение за топлинна енергия.
Оставаща сума за плащане по фактура 1602870308 0,00 лв.
Срок за плащане на фактура № 1602870308 - 14.09.2024 г.
Неплатени търговски задължения за изминал период към 13.08.2024 -182,50 лв.
Към 13.08.2024 г. имате сума за получаване на обща стойност -182,50 лв.

Всяка година е така. Надвземат ми и после няколко месеца не плащам нищо докато ми възстановят надвзетото.

П.С. Съжалявам за разместването. Така се получи от пдф-а

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17568 -: Август 15, 2024, 22:34:16 »
Дежурните гранто-подписчици се подписват от името на цялата академична общност.
То бива наглост, самозабравяне и... алчност...

"ОТВОРЕНО ПИСМО НА БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЧНА ОБЩНОСТ (ПРЕПОДАВАТЕЛИ, УЧЕНИ, ДОКТОРАНТИ И РАБОТЕЩИ В БЪЛГАРСКОТО ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ И НАУЧНА СИСТЕМА) ОТНОСНО ИЗМЕНЕНИЯТА В ЗПУО"
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsd6LjWe7_yX55svpyS5WDdK0c8_xY5qy0mZNLZR-9yIw20w/viewform
Добре поне, че няма нито един от инженерен ВУЗ.
Уви, вече има:
Quote (selected)
289.    Красимир Спиров, д-р по образователни технологии, Инженерно-педагогически факултет, Техническия университет – София
И още нещо интересно:
Quote (selected)
316.    Боряна Димитрова, доц. д-р, социолог, Алфа Рисърч
Някой имал ли е някакви илюзии по отношение на нея? Аз не.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7487
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17569 -: Август 16, 2024, 08:10:30 »
Този не го броиш, виж само в какъв факултет е.

Аз по тази причина отписах професор Адриана Тафрова - тя беше от катедрата по методика във факултета по химия и фармация. С приложна или фундаментална наука не знам да се е занимавала.

А за Боряна нямам никакви илюзии още от времето, когато чиракуваше в MBMD.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17570 -: Август 16, 2024, 10:49:33 »
Quote (selected)
Болгарский священник, предавший анафеме Зеленского, попросил гражданство РФ
Вчера, 16:29

Атанас Стефанов, который в прошлом году перекрыл движение кортежа Зеленского и предал его анафеме, посетил Воронеж. Священнослужитель записал обращение к Владимиру Путину. "Хочу обратиться к вам с просьбой. Я и 90% моих братьев и сестер из болгарского народа хотят получить российское гражданство. Мы один православный народ. Болгария и Россия – один православный народ. Мы навсегда будем вместе, потому что у нас одна вера и письменность, вы наши духовные братья. Мы хотим с вами дружить во веки веков", — сообщил священник воронежскому изданию Площадь. Часть своего детства Атанас провел в Курской области. Он неоднократно осуждал действия ВСУ, в том числе атаки дронов на Воронеж.

Первоисточник публикации: https://politikus.info/video/162885-bolgarskiy-svyaschennik-predavshiy-anafeme-zelenskogo-poprosil-grazhdanstvo-rf.html
Politikus.info

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17571 -: Август 16, 2024, 10:57:31 »
Този не го броиш, виж само в какъв факултет е.

Аз по тази причина отписах професор Адриана Тафрова - тя беше от катедрата по методика във факултета по химия и фармация. С приложна или фундаментална наука не знам да се е занимавала.

А за Боряна нямам никакви илюзии още от времето, когато чиракуваше в MBMD.

Мисля, че не е важно работното място, а какво е образуванието- хуманитарно, техническо или подобно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7487
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17572 -: Август 16, 2024, 11:15:53 »
Този не го броиш, виж само в какъв факултет е.

Аз по тази причина отписах професор Адриана Тафрова - тя беше от катедрата по методика във факултета по химия и фармация. С приложна или фундаментална наука не знам да се е занимавала.

А за Боряна нямам никакви илюзии още от времето, когато чиракуваше в MBMD.

Мисля, че не е важно работното място, а какво е образуванието- хуманитарно, техническо или подобно.

Няма как да знам какво точно образование има, за това посочвам с какво се занимава във факултета.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17573 -: Август 16, 2024, 11:45:23 »
Мисля, че не е важно работното място, а какво е образуванието- хуманитарно, техническо или подобно.
Не е точно до образованието, просто пазаруваха хуманитари наедро от 90-те (някои и по-отрано), защото там е значим идеологическият момент. Затова в природните науки положението е по-различно. Тогава тези момци и моми (познавам доста народ от списъка) бяха докторанти и асистенти, сега са професори. Така най-бързо се прави кариера. И кинти падат - къде от ОО, къде от DW, къде от НПО и пр. При това част от напазаруваните са наистина кадърни специалисти, имат подадене за преподаватели, харизма дори. Друга част са посредственици и това е начинът им да направят кариера.
Печалното е, че кадърните и харизматиците много успешно индоктринират студентите.
« Последна редакция: Август 16, 2024, 12:09:58 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17574 -: Август 16, 2024, 11:48:15 »
Роякът подписчици от СУ създава погрешни впечатления за родната Алма Матер - от определени факултети са единствено, не са всички и не най-кадърните, повечето са докторанти и асистенти. Което, разбира се, е печално, защото бог знае с какво пълнят главите на бъдещите философи и филолози. Прочее забраната за ЛГБТИ ПРОПАГАНДА, подчертавам последната дума, трябваше да засегне и тях. Никаква академична автономия не ги пази, ако ги пазеше от ПРОПАГАНДА, в ЗВО нямаше да има забрана на политическата и партийната във висшите училища.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17575 -: Август 16, 2024, 16:50:43 »

Мисля, че не е важно работното място, а какво е образуванието- хуманитарно, техническо или подобно.

Няма как да знам какво точно образование има, за това посочвам с какво се занимава във факултета.

Ами това , че много народ се занимава с това, което не са учили си е факт. Но работата на клати... длъжности все пак исисква някава подходяща тъпия( е не винаги  :cool-1084:  ), която би трябвало да е малко  свързана с образованието- техническо, хуманитарно, медицинско и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17576 -: Август 16, 2024, 18:35:18 »
Quote (selected)
Пеевски оглави групата за приятелство с Турция, Борисов - със САЩ
https://glasove.com/novini/peevski-oglavi-grupata-za-priyatelstvo-s-turtsiya-borisov-sas-sasht
Сигурно са теглили чоп и двамата са загубили.
Баце не се е вредил да се среща с приятеля си Ердо.
Горкия Шиши, "любимец" на САЩ, само срещу Путин говори, а ще трябва да се лези на анадолския пропутинист. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1985
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17577 -: Август 16, 2024, 20:12:05 »
"Кумчо" Вълчо има адвокат-шегаджия :m1924:

Гайтански абсолютно не може да се разбере такова обвинение, каза Симеонов

Адвокатът на Вълка за кредита от 150 млн.лв.: Ма, това не е проблем на Гайтански, а на банката!  :bigok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24938
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17578 -: Август 16, 2024, 20:21:56 »
Това е стара мантра:
Ако имаш да даваш на банката 1000 лева имаш проблем, ако имаш да даваш 1 000 000, банката има проблем.
Не че нещо, но такива сделки освен на обезпение разчитат  на застраховане и презастраховане.
Предполагам сделката е била изрядна документално, ще си останем само с пушилката.
След изборите и ако Шиши бъде натикан в кучи ... където му е мястото най-много да платим обезщетение на Вълка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10384
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17579 -: Август 16, 2024, 21:30:42 »
Comment by UN Human Rights Office Spokesperson Liz Throssell on anti-LGBT legislative changes in Bulgaria

Много ги заболя либералфашагите. Между другото, Костадинов каза, че ПосолствоТО пряко финансира извратеняшките НПО-та в България.

И обърнете внимание на заглавието: "Spokesperson". Няма "Spokesman", няма "Spokeswoman". Въпреки че съществото е явно жена, макар и не особено женствена:

« Последна редакция: Август 16, 2024, 21:36:19 от lucho »