Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 02:31:21

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 981076 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Eisblock, Aсол и 102 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17220 -: Юли 17, 2024, 17:18:10 »
Слушам днес по радиото, Главчо призовава който има тежка техника, да дойде да помага за гасенето на пожарищата, а същият не беше ли, който подари БТРите ни на 404!?

Има един лесен начин.
Баце бие чело на Жужо и моли да му пратят Бе-200.
Срещу пари естествено.
Те навремето гасиха Турция.
И Гърция преди елините да се скурвят.
Или да опита в НАТО-то, но там няма нищо подобно.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17221 -: Юли 17, 2024, 17:41:50 »
Слушам днес по радиото, Главчо призовава който има тежка техника, да дойде да помага за гасенето на пожарищата, а същият не беше ли, който подари БТРите ни на 404!?

Има един лесен начин.
Баце бие чело на Жужо и моли да му пратят Бе-200.
Срещу пари естествено.
Те навремето гасиха Турция.
И Гърция преди елините да се скурвят.
Или да опита в НАТО-то, но там няма нищо подобно.

А нас преди не много години ни гасиха безплатно руснаците. Тежка е съдбата на роба! И на робското население. Нищо не  го  оправдава. За кой пореден път да си кажа мнението за кочината и прасенцата й, а? Ама не бех патриот, нали?  Човек трябва да гледа истината право в очите!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17222 -: Юли 17, 2024, 17:46:48 »
А къде са Кугърите? Или те при пожар, дим и горещо време не могат да летят. Както и нощем или в студено време. Егати хеликоптерите! Като Принцесата и граховото зърно са!
Че кой казАл че кугарите са за работа. Те са за демонстрация на "евроатлантичност" не за работа :smokin:
На гол тумбак - чифте пищови!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17223 -: Юли 17, 2024, 18:03:22 »
Човек трябва да гледа истината право в очите!

Да, евроатлантиците са съгласни живи да изгорят, но да не ни гасят руснаците! За избирателите им говоря, важното е да имат велоалеи, тротинетки и тесли. Витошка не гори, нали?
Ние си ги избрахме!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17224 -: Юли 17, 2024, 18:07:48 »
Човек трябва да гледа истината право в очите!

Да, евроатлантиците са съгласни живи да изгорят, но да не ни гасят руснаците! За избирателите им говоря, важното е да имат велоалеи, тротинетки и тесли. Витошка не гори, нали?
Ами да изгорят като са мишоци. Крайно време е шкартото да си иде по реда. Руските войски не са на Дунава все още-да се оправят сами. Или да се помолят на натуту. Само искам да отбележа, че и Варна и Стара Загора си избраха чрез участие или безучастие боклук. Да си се оправят. В София също на арената е боклук, но тука ще е много по-драматично след по-малко от два месеца

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17225 -: Юли 17, 2024, 18:11:49 »
Кугарите не могат да летят и през зимата, нямали система против обледеняване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17226 -: Юли 17, 2024, 18:14:13 »
Човек трябва да гледа истината право в очите!

Да, евроатлантиците са съгласни живи да изгорят, но да не ни гасят руснаците! За избирателите им говоря, важното е да имат велоалеи, тротинетки и тесли. Витошка не гори, нали?

Помните седерунгела с плакат - Няма да се къпя!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17227 -: Юли 17, 2024, 18:14:20 »
Кугарите не могат да летят и през зимата, нямали система против обледеняване.

Да изгарят бе!  Те си ги  избраха - или са гнусливи, или се продават, или снаата е на служба, или са величаво негласуващи. Не съжалявам идиоти

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17228 -: Юли 17, 2024, 18:20:53 »
Човек трябва да гледа истината право в очите!
В противен случай, като правило, истината ще го погледне право в г*за.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17229 -: Юли 17, 2024, 18:24:47 »
В София също на арената е боклук, но тука ще е много по-драматично след по-малко от два месеца.
Защо след по-малко от два месеца? Мисля, че до изборите за LI НС има поне 2 месеца и половина.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17230 -: Юли 17, 2024, 18:27:17 »
В София също на арената е боклук, но тука ще е много по-драматично след по-малко от два месеца.
Защо след по-малко от два месеца? Мисля, че до изборите за LI НС има поне 2 месеца и половина.

Щото май ще ходим на местни идиотизми и за обосновка на резултата ще  претендират много фантастични издания. Резултатите  ще са още по-фантастични

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17231 -: Юли 17, 2024, 18:37:30 »
Щото май ще ходим на местни идиотизми и за обосновка на резултата ще  претендират много фантастични издания. Резултатите  ще са още по-фантастични
Иван Иванов показал какъв трябва да бъде кмета на София, Фандъкова - какъв не трябва да бъде кмета на София, а Терзиев - че София и без кмет си може. :)))
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 18:47:28 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17232 -: Юли 17, 2024, 18:38:03 »
Quote (selected)
ГЕРБ и БСП поискаха декларацията на ПП-ДБ да се преработи
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-i-bsp-poiskaha-deklaraciyata-na-pp-db-da-se-preraboti
Баце не иска, ама Галя яко стиска.
Зафиров ли беше, Зюмбюлов ли беше и ТОЙ се наредил барабар Петко с мъжета да го стискат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17233 -: Юли 17, 2024, 18:51:25 »
Колко смята да ги чака Радев, така и не ми стана ясно. Това негово "тези дни" (каза, че тези дни щял да реши кога да връчи мандата) е много разтегливо понятие.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17234 -: Юли 17, 2024, 18:53:21 »
За да съм "екзатна".  Имаше и първо местни, а после  национални избори. Чрез участие и/или неучастие си избрахте управляващите  боклуци. Сега  за пожарите - ходете да ревете на Михаля.  Като ви дадат по 200  лева,  следващия път отново гласувайте за тях, идиоти. Грам не ви съжалявам

Като се продаваш, ще си носиш последствията. Няма такова животно - невинен народ. Има  продажни боклуци

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17235 -: Юли 17, 2024, 19:37:16 »
Quote (selected)
Свидетел пред комисията за "Исторически парк": Дадох на Ивелин Михайлов 190 000. лв. в брой. Върна ми само 40 000, последваха заплахи
https://glasove.com/novini/svidetel-pred-komisiyata-za-istoricheski-park-dadoh-na-ivelin-mihaylov-190-000-lv-v-broy-varna-mi-samo-40-000-posledvaha-zaplahi
Забавно!
Това е единствената работеща частица от сегашното НС, всички други комисии и парламентарни процеси са заглъхнали, само тая комисия вече действа.
Определено Ивелин ми е смешен, неприемлив, абе сциентоложки "Тетан".
Обаче, като гледам КОЙ го гони, ще взема да взема да се замисля за сциенологията. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17236 -: Юли 17, 2024, 19:57:52 »
Quote (selected)
Свидетел пред комисията за "Исторически парк": Дадох на Ивелин Михайлов 190 000. лв. в брой. Върна ми само 40 000, последваха заплахи
https://glasove.com/novini/svidetel-pred-komisiyata-za-istoricheski-park-dadoh-na-ivelin-mihaylov-190-000-lv-v-broy-varna-mi-samo-40-000-posledvaha-zaplahi
Забавно!
Това е единствената работеща частица от сегашното НС, всички други комисии и парламентарни процеси са заглъхнали, само тая комисия вече действа.
Определено Ивелин ми е смешен, неприемлив, абе сциентоложки "Тетан".
Обаче, като гледам КОЙ го гони, ще взема да взема да се замисля за сциенологията. :t0328:

Това е "измислена" битка - преливане от пусто в празно за да отвлече внимание от истинските продажници. А те са в позиция цунг цванг  -циркът ще загуби като изкуство в тяхна полза. Дори не ги слушам, а и вече не им чета напъните в нета

п. п. Всички тези боклуци чакат развитието в окраината и цирковете в щатско. Затова ни разиграват бурлески

п. п. п. Ако аз някога дойда на власт в кочината, всичко това бих го напъхала в пандиза с идеална цел - да ходи да възстановява национални обекти. Като начало в енергетиката
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 20:03:15 от Aсол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17237 -: Юли 17, 2024, 20:08:41 »
Quote (selected)
МВР разкри нов телефон за сигнали за пожари
МВР разкрива нова телефонна линия, на която могат да бъдат подавани сигнали за пожари. Телефонната линия 02 901 1298 вече е отворена и ще бъде на разположение денонощно на всички граждани, които искат да сигнализират институциите за възникнал пожар. Това се случва по разпореждане на министър-председателя Димитър Главчев.
https://manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/mvr-razkri-nov-telefon-za-signali-za-pozari
Сега остава ЕсЕс да ни санкционира и за тая щуротия.
Прословутата евродиректива дето ни натресе недоразумението 112 за всичко - от препиване, комшията който си изхвърля кацата със старото зеле в кварталната градинка,катастрофи, неотложни здравни проблеми като инсулти и инфаркти до пожар и ядрена злополука.
Щото евроинтелегентите не могат да запомнят няколко номера.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17238 -: Юли 17, 2024, 20:54:58 »
Quote (selected)
Бойко Борисов оглави комисията по външна политика и в 50-ото Народно събрание. Решението за състава на комисията бе гласувано със 174 гласа "за", 26 - "против" и четирима "въздържали се". Борисов председателстваше същата комисия и в състава на 49-ото Народно събрание, предава БТА.
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/boiko-borisov-oglavi-parlamentarnata-komisia-po-vanshna-politika
Редно е!
Полиглот, знае разликата между торта сахер и турска баклава.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17239 -: Юли 17, 2024, 21:28:08 »
п. п. п. Ако аз някога дойда на власт в кочината, всичко това бих го напъхала в пандиза с идеална цел - да ходи да възстановява национални обекти. Като начало в енергетиката

 :thup: :thup: :thup:

И както казваше Слави Трифонов: Но мърси!

Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17240 -: Юли 17, 2024, 21:33:48 »
Quote (selected)
Бойко Борисов оглави комисията по външна политика и в 50-ото Народно събрание.

Че той Борисов знае само да козирува на началниците - чуждинци, това е предателство и измяна!


Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17241 -: Юли 17, 2024, 22:25:26 »
Quote (selected)
МВР разкри нов телефон за сигнали за пожари
МВР разкрива нова телефонна линия, на която могат да бъдат подавани сигнали за пожари. Телефонната линия 02 901 1298
Много дълъг им е номерът! Едно време беше просто 160!
Quote (selected)
вече е отворена и ще бъде на разположение денонощно на всички граждани, които искат да сигнализират институциите за възникнал пожар. Това се случва по разпореждане на министър-председателя Димитър Главчев.
Не "се случва", защото е по разпореждане! Казва се "става", СТАВА, научете я накрая тая хубава българска дума, прости журналя такива!
Quote (selected)
Сега остава ЕсЕс да ни санкционира и за тая щуротия. Прословутата евродиректива дето ни натресе недоразумението 112 за всичко - от препиване, комшията който си изхвърля кацата със старото зеле в кварталната градинка,катастрофи, неотложни здравни проблеми като инсулти и инфаркти до пожар и ядрена злополука.
Напълно съм съгласен! Едно време имаше три номера: 150 за Бърза помощ, 160 за пожар и 166 за милиция. И всички те, мисля, си бяха местни, т.е. имаше такива във всяка окръжна или градска телефонна централа. А сега един-единствен общ телефон 112 за цялата страна – това е безумие! Ами да го бяха въвели един-единствен и общ за целия свят тогава, ама не могат, не могат!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17242 -: Юли 17, 2024, 22:44:35 »
https://glasove.com/novini/elena-yoncheva-peevski-e-ustremen-chovek-gotov-da-poema-otgovornost
Мдаа, не е лесно на стари години да станеш за резил - колкото повече са годините, толкова по-голям е и резилът - нямаш оправданието за липса на житейски опит, подвеждане и неоформени още възгледи и преценка.   

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17243 -: Юли 17, 2024, 23:34:04 »
https://glasove.com/novini/elena-yoncheva-peevski-e-ustremen-chovek-gotov-da-poema-otgovornost
Мдаа, не е лесно на стари години да станеш за резил - колкото повече са годините, толкова по-голям е и резилът - нямаш оправданието за липса на житейски опит, подвеждане и неоформени още възгледи и преценка.   
исъл
Аре да не сме политкоректни. Става дума за обикновен боклук. Във всеки смисъл. Аз за тази не съм гласувала, чекнах друг човек в листата, ама не можех да се боря с партията. Ся нямам подобен проблем - "партията" да се бори, както си иска. Аз съм не причем. Гъци гъци, такови други смърфове да си правят каквото им харесва. Аз и без това от повече от  половин година не гласувам за тях. И за общински съветници  не гласувах за тях. Има, обаче, и проблем - мен ме познават. Моите съболезнования на новите "социалисти". Боже! Не мога да се спра да се поздравявам, че шутът за Вигенин винаги ми се е струвал необходим и красив и го нанесох - гласувах за Волгин
« Последна редакция: Юли 17, 2024, 23:50:41 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17244 -: Юли 18, 2024, 10:30:56 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17245 -: Юли 18, 2024, 11:51:41 »
Да влезнем положението на Е. Йончева - свършва евромандатът, благините секват, самотна майка, грижеща се за невръстния Теди, той пък е футболистче в Антерпвен, ще трябва да се връщат в кочината, да се търси частно училище, как се живее на една заплатка и 2-3 фондацийки... и изведнъж г-н Пеевски протяга спасителна ръка ... как да не му се отблагодори човек ...
П.С. ще си позволя скромна прогноза - до 1, максимум 2 години благодарността рязко ще се изпари...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17246 -: Юли 18, 2024, 16:23:09 »
Каракачанов:

Единият хеликоптер е Кугър, а другият Ми-17. Хеликоптерът Кугър може да пренесе на един курс максимум 1 тон вода. Един тон! Защо не летят и другите хеликоптери Ми-17, които пренасят по 3-3,5 тона вода? И Вие ли се питате? Ако питате политиците, те няма да Ви отговорят. Затова ще Ви отговоря аз. Защото от февруари 2022 година пишман евроатлантиците ни не ги поддържат. Защото са руски, т.е. вражески и не трябва да харчат пари, за да ги дават на Путин – както ще Ви кажат, защото Путин воюва с братска Украйна. Не ги поддържат, макар че имаме българско държавно предприятие на Министерството на отбраната – ТЕРЕМ Летец София, ако перифразирам бившия премиер, академик по миялни препарати, „Може България да изгори, но важното е Путин да загуби“.

Само още едно сведение за паникьосаните ни управници. В резерва на армията има и три броя хеликоптери Ми-14, морски вариант, които могат да пренасят до 5 тона вода за гасене, но и те стоят в хангарите и от евроатлантическа солидарност, пак напук на Путин, не ги ремонтират.
Ние си ги избрахме!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17247 -: Юли 18, 2024, 16:59:08 »
Максимусе то ако тръгнем по тая линия ще се окаже че трябва да викнем руските самолети Бе-200 които хвърлят по 13 тона вода наведнъж или на части и на тях не им трябва да кацат за да ги пълнят с вода. Глисират в морето и за минути са напълнили цистерните. Е може и някоя риба да падне от небето, но това са допълнителни екстри.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17248 -: Юли 18, 2024, 17:12:59 »
Пожарищата в България тепърва ще се разгарят повече, а нямаме с какво и кой да гасим! Няма! Важното е да помагаме на Украйна. Главчо обеща 80 милиона евро за 404, колко противопожарна техника може да се купи с 80 милиона евро!?

"Основната ни цел е да защитим националните ни интереси като съюзник в НАТО", посочи Главчев по повод позицията на България на срещата на върха на Алианса във Вашингтон.
« Последна редакция: Юли 18, 2024, 17:24:17 от Maximus II »
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17249 -: Юли 18, 2024, 18:27:17 »
Quote (selected)
Системата BG Alert не сработи при пожара във Воден, понеже нямаше ток, това каза на брифинга на вътрешния министър Калин Стоянов съветникът му Николай Николов, който е бивш шеф на пожарната. Той каза, че по време на пожар токът се спира и няма покритие на мобилните оператори на терен. Затова и не е сработила системата BG Alert при пожара в село Воден.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bg-alert-ne-raboti-pri-pozhar-poradi-lipsa-na-tok
От пожара във Виден имаше репортаж.
Местните се организирали, почнали да гасят пожара с вода от чешмите и от лични кладенци.
Според тях били овладели ситуацията, тогава спрели тока, помпите умряли, пожарът се разраснал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17250 -: Юли 18, 2024, 19:34:33 »
Цитат на: Красимир Дончев Каракачанов
Само още едно сведение за паникьосаните ни управници. В резерва на армията има и три броя хеликоптери Ми-14, морски вариант, които могат да пренасят до 5 тона вода за гасене, но и те стоят в хангарите и от евроатлантическа солидарност, пак напук на Путин, не ги ремонтират.
Няма сухоземен вариант на морския вертолет "Ми-14". Това е вертолет-амфибия, който може да каца и да излита от водна повърхност. Дъщерята на бивш пилот на такъв вертолет ми е казвла, че при необходимост могат да носят и противолодъчни бомби (или торпеда, не си спомням точно) с ядрен заряд. Намират се във вертолетното поделение "Чайка" на южния бряг на Варненското езеро и от много години са приземени. И не са в никакви хангари, а под открито небе:

https://www.google.com/maps/@43.1861179,27.8477736,232m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
« Последна редакция: Юли 18, 2024, 19:42:50 от lucho »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17251 -: Юли 18, 2024, 19:45:51 »
Quote (selected)
Системата BG Alert не сработи при пожара във Воден, понеже нямаше ток, това каза на брифинга на вътрешния министър Калин Стоянов съветникът му Николай Николов, който е бивш шеф на пожарната. Той каза, че по време на пожар токът се спира и няма покритие на мобилните оператори на терен. Затова и не е сработила системата BG Alert при пожара в село Воден.
Идиотско е система от такова естество да не разполага по проект със самостоятелно аварийно захранване: дублирано от друг клон ел мрежа, дизел генератор, акумулатори.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17252 -: Юли 18, 2024, 23:30:41 »
Quote (selected)
Системата BG Alert не сработи при пожара във Воден, понеже нямаше ток, това каза на брифинга на вътрешния министър Калин Стоянов съветникът му Николай Николов, който е бивш шеф на пожарната. Той каза, че по време на пожар токът се спира и няма покритие на мобилните оператори на терен. Затова и не е сработила системата BG Alert при пожара в село Воден.
Идиотско е система от такова естество да не разполага по проект със самостоятелно аварийно захранване: дублирано от друг клон ел мрежа, дизел генератор, акумулатори.
Абсолютно!
А като помислиш какъв ресурс са изпапкали за тази недомислица...
За всички системи би трябвало да има алтернативни възможности, ама няма...Да си спомним какво беше тези дни с Гаранционния фонд и застраховките ГО, ама това е бял кахър.И въпреки това бяха тръгнали полюцаите да глобяват гражданите. Опак държава, накъдето и да се обърнеш. Значи при едно от най-честите и опустошителни бедствия, каквото е пожарът, дори са знаели, че системата няма да работи, щом по правило спират тока  :angryfire:.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17253 -: Юли 18, 2024, 23:37:51 »
Quote (selected)
Системата BG Alert не сработи при пожара във Воден, понеже нямаше ток, това каза на брифинга на вътрешния министър Калин Стоянов съветникът му Николай Николов, който е бивш шеф на пожарната. Той каза, че по време на пожар токът се спира и няма покритие на мобилните оператори на терен. Затова и не е сработила системата BG Alert при пожара в село Воден.
Идиотско е система от такова естество да не разполага по проект със самостоятелно аварийно захранване: дублирано от друг клон ел мрежа, дизел генератор, акумулатори.

Според мен би трябвало да има някакви акумулатори които поне 30-40 мин да осигуряват работата на мобилната мрежа след спирането на тока..
Всеки нормален човек в офиса си има нещо такова което му помага при спиране на тока.
А ако това което Буратино написа е вярно тъпанарите би трябвало просто да ги вкарат в панделата.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17254 -: Юли 18, 2024, 23:41:50 »
Цитат на: Красимир Дончев Каракачанов
Само още едно сведение за паникьосаните ни управници. В резерва на армията има и три броя хеликоптери Ми-14, морски вариант, които могат да пренасят до 5 тона вода за гасене, но и те стоят в хангарите и от евроатлантическа солидарност, пак напук на Путин, не ги ремонтират.
Няма сухоземен вариант на морския вертолет "Ми-14". Това е вертолет-амфибия, който може да каца и да излита от водна повърхност. Дъщерята на бивш пилот на такъв вертолет ми е казвла, че при необходимост могат да носят и противолодъчни бомби (или торпеда, не си спомням точно) с ядрен заряд. Намират се във вертолетното поделение "Чайка" на южния бряг на Варненското езеро и от много години са приземени. И не са в никакви хангари, а под открито небе:

https://www.google.com/maps/@43.1861179,27.8477736,232m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

Мисля че бившият военен министър не е съвсем в час и е имал предвид че Ми-14 е морски вариант на Ми-8.
Т.е. морски вариант на сухоземния Ми-8.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17255 -: Юли 19, 2024, 00:51:56 »
Според мен би трябвало да има някакви акумулатори които поне 30-40 мин да осигуряват работата на мобилната мрежа след спирането на тока..
Да ама те са на "началниците" ине садошли да оказват услуги и реализират приходи, а да печелят  :smokin:
И не са само те. Особено драстичен е примера с банките.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17256 -: Юли 19, 2024, 05:06:51 »
Божке леййй, и за това се изхарчиха сума пари и се получават заплати!
А при наводнения, земетресения, преспи, заледявания, ураганни ветрове, когато също токът спира, к'о?
И за чий ни е тогаз тоз алърт, освен като типична илюстрация на BG-постНРБ?!
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 05:13:04 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17257 -: Юли 19, 2024, 05:11:56 »
би трябвало просто да ги вкарат в панделата
То само тия тъпанари да бяха за панделата...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17258 -: Юли 19, 2024, 08:26:04 »
Отделно 3 бр. Ми-14 са в ръцете на две частни фирми. Купиха ги на безценица от МО преди години. Не съм сигурен дали в момента са в летателна годност.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17259 -: Юли 19, 2024, 09:00:22 »
Няма мисирка, която да пита гербавия вътрешен министър, защо купи скъпи мощни беемвета, а не противопожарна и спасителна техника, това едно, и второ, кой взе комисионна от тези сделки!?
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17260 -: Юли 19, 2024, 10:46:30 »
Отделно 3 бр. Ми-14 са в ръцете на две частни фирми. Купиха ги на безценица от МО преди години.
Значи за тях са били двете свободни места от общо 5 на картата! Въпросът е на кое място е бил последният, ако са били 6?

https://www.google.com/maps/@43.1861179,27.8477736,232m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

Quote (selected)
Не съм сигурен дали в момента са в летателна годност.
Със сигурност не са. Правилният въпрос, мисля, е дали изобщо са цели и не са ги разпарчетосали и разпродали на части...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17261 -: Юли 19, 2024, 10:48:41 »
Няма мисирка, която да пита гербавия вътрешен министър, защо купи скъпи мощни беемвета, а не противопожарна и спасителна техника, това едно, и второ, кой взе комисионна от тези сделки!?
И обърни внимание на издевателската жовто-блакитна разцветка, а също на надписите "POLICE" на господарскиЯ език.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17262 -: Юли 19, 2024, 11:45:46 »

Идиотско е система от такова естество да не разполага по проект със самостоятелно аварийно захранване: дублирано от друг клон ел мрежа, дизел генератор, акумулатори.


Eй, западняците да не видят нещо


ИЗВЪНРЕДНИ НОВИНИ: Световен IT бъг парализира летищата и платежните системи, летище BER също е засегнато

Д-р Уиндоус
Син екран през csagent.sys  :well_done-1299:– дефектната актуализация на CrowdStrike парализира Windows системите по целия свят  :spiny:

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17263 -: Юли 19, 2024, 12:29:47 »
ИЗВЪНРЕДНИ НОВИНИ: Световен IT бъг парализира летищата и платежните системи, летище BER също е засегнато
Тука по-подробно: https://tribune.bg/bg/svqt/smushteniya-v-it-sistemite-spr/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17264 -: Юли 19, 2024, 12:32:24 »
Вътрешната война в ДПС продължава. Доган си е върнал контрола върху основния сайт http://dps.bg , а допълнителният http://dpsbg.eu продължава да е под контрола на Пеевки, който е заключил и централата на ДПС и сега хората на Доган се събират, за да решат как да се отърват от него. (Според мен много просто – отиват до централата, ако има охрана я изгонват, разбиват или отключват с шперц бравата, сменят патронника и оставят постоянна охрана на сградата, по-силна от предишната. Това най-вероятно изисква физически сблъсък, но той, мисля, вече е неизбежен. Другият вариант е по съдебен ред като в БСП, но като знаем колко се влачат делата у нас...)
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 12:55:01 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17265 -: Юли 19, 2024, 12:58:37 »
Д-р Уиндоус
Син екран през csagent.sys  :well_done-1299:– дефектната актуализация на CrowdStrike парализира Windows системите по целия свят 
Това е предупреждение за всички, които се доверяват на монополиста "мъничкомекичко" и използват прозоречната им операционна система.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17266 -: Юли 19, 2024, 14:53:37 »
Quote (selected)
В Бургас отвориха преходно отделение към затвора
Half way house е „къща на средата на пътя“ - между затвора и свободата.
А за между свободата и затвора кога? (Въпросът ми е към КПКОНПИ.)
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 15:36:53 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17267 -: Юли 19, 2024, 16:28:19 »
Вътрешната война в ДПС продължава. Доган си е върнал контрола върху основния сайт http://dps.bg , а допълнителният http://dpsbg.eu продължава да е под контрола на Пеевки, който е заключил и централата на ДПС и сега хората на Доган се събират, за да решат как да се отърват от него. (Според мен много просто – отиват до централата, ако има охрана я изгонват, разбиват или отключват с шперц бравата, сменят патронника и оставят постоянна охрана на сградата, по-силна от предишната. Това най-вероятно изисква физически сблъсък, но той, мисля, вече е неизбежен. Другият вариант е по съдебен ред като в БСП, но като знаем колко се влачат делата у нас...)


Междувременно Мадам "В." окончателно е пристанала на Пеевски. За погрома на централата на сайта ѝ http://epicenter.bg/ е написано ето това. А генерал-губернаторът чрез устата на марионетката си Пеевски е казал, че "няма да позволи България да отиде на Изток". Но пропуска, че България поначало си е източна страна и никога не е била, не е, няма да бъде и не може да бъде западна. Всички опити за насилствено позападняване са опити за убийство на страната и народа. Ни повече, ни по-малко.
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 19:08:17 от lucho »

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17268 -: Юли 19, 2024, 16:36:48 »
"Семпли думи за размисъл...
Вчера и днес странджанското село Воден почти бе изпепелено...
Всички страдаме и сме съпричастни към хората засегнати от бедствието❗
Но точно преди 6 години, по същото време от годината, лицето Демон Илиев тогава шеф на БАБХ, беше наел срещу 50 лева на калпак, почти цялото мъжко население на село Воден (около 30 човека, облечени като ветеринарни специалисти с бели защитни костюми с маски, за да не бъдат разпознати и въоръжени с отровни спринцовки), за да избият животинките на хората ( по списък 30 000) в селата Шарково, Странджа, Мамарчево, Болярово и т.н.
През сълзи на очи жителите на селата молеха тези наемници да не убиват поминъка им, но след като започна касапницата, защитени от жандармерия и полиция и всеки от тези псевдо-ветеринари бодяха животинките кой където свари и те умираха в агония (клипове съм пускал на живо още тогава), та след това престъпление, чух много плач, ридание, мъка и клетви...
Снощи гледах по ТВ същите онези наемни убийци как тичат панически, реват и си скубят косите, че са им изгорели дворовете и животинките...
Жално ми е, но Бог забавя, но не забравя"
https://www.lentata.com/demont-otdavna-e-pokoynik-a-tiya-prodazhnici-s-tezi-50-leva-stanaha-li-po-bogati-ili-si-navlyakoha-omrazata-na-vsichki

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17269 -: Юли 19, 2024, 17:32:31 »
Какво ли не пробваха да ни затрият през последните 30 и повече години, шокова терапия, безработица, емиграция, хиперинфлация, приватизация, деиндустриализация, либерализация, джендъризация, ваксинация, изтребваха домашните животни, давиха ни, сега горим... какво ли иде после!?

Ако политическата ни класа не са престъпници, какво са!?
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 17:38:18 от Maximus II »
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17270 -: Юли 19, 2024, 18:36:24 »
Quote (selected)
Малко по-късно пред журналистите говори Джевдет Чакъров, който заяви, че е влязъл в сградата по надлежния законов ред, придружен от адвокат. Като председател на партията, също като Пеевски, той има това право. "Всичко е изнесено, всички кабинети са празни и, най-важното, кабинетът на почетния председател д-р Ахмед Доган е буквално изтърбушен! Цялата документация, където досега се е съхранявала историята на партията ни, я няма никъде!", развълнувано разказваше той.


https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/lozunga-dps-bez-peevski-horata-na-dogan-si-vzeha-centralata
Кабинетът на Доган.

Много е добър Шиши!
След него ни трева, ни мазилка....
Байер да вземат да го патентоват вместо Раундъпа.  :cool-1084:
« Последна редакция: Юли 19, 2024, 18:44:49 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17271 -: Юли 19, 2024, 18:53:51 »


Мадам В.(https://epicenter.bg/) и Елена Гунчева(https://svobodnoslovo.eu/) явно са пили мазно кафе при Пеевски, но Веска Томова(https://afera.bg/) ги води с няколко обиколки. Няма стигане.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17272 -: Юли 19, 2024, 18:57:52 »
Quote (selected)

В интерес на истината прилича на ремонт, но въпросът е къде са компютрите, сейфовете и документите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17273 -: Юли 19, 2024, 19:09:41 »
В ПосолствоТО (на практика).

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17274 -: Юли 19, 2024, 20:20:51 »
Quote (selected)
Гвоздейков: Шенген по суша няма да реши опашките с камиони
Изграждането на буферни паркинги ще реши проблемите с опашките от камиони по границите, каза от парламентарната трибуна служебният министър на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков.

Според него, ако има такива съоръжения, трафикът ще бъде регулиран и няма да се стига до струпване.
https://tribune.bg/bg/politika/gvozdeykov-shengen-po-susha-ny/
Идиот!
Кой нормален превозвач ще седне да пие кафе на паркинга, ако може да мине без да спира за гранична проверка?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17275 -: Юли 19, 2024, 21:40:46 »
Quote (selected)

В интерес на истината прилича на ремонт, но въпросът е къде са компютрите, сейфовете и документите.

Ъ,ъ. Шиши е бизнесмен. Ще има търг  :smokin:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17276 -: Юли 20, 2024, 02:45:41 »
https://glasove.com/novini/elena-yoncheva-peevski-e-ustremen-chovek-gotov-da-poema-otgovornost
Мдаа, не е лесно на стари години да станеш за резил - колкото повече са годините, толкова по-голям е и резилът - нямаш оправданието за липса на житейски опит, подвеждане и неоформени още възгледи и преценка.   
Не следя вече отблизо политиките и по света и у нас, но тази дама не беше ли силно соц-комунистически кадър? Освен това беше силно принципиална ...сега Делянчо, мама??? :think:
Май ще да е истина следното: Въпрос "Каква е разликата между политик и проститутка?" Отговор "Има неща, които проститутката няма да направи за пари."

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17277 -: Юли 20, 2024, 04:04:20 »
Ако политическата ни класа не са престъпници, какво са!?
Те са политици, т.е. "богоизбрани" и са над "дребните" ежедневни несгоди.  :pissed-891:

Пример един дребен, отпреди няколко дни: Съпругата ми е в момента в БГ. Имаме там за уреждане едни имотни въпроси, за които ще е нужно съдействието на адвокат. От години ползвахме услугите на един симпатичен млад човек, на около 40. Свързала се тя с него за да уговори среща. Той се извинил и отказал. Обяснил, че се е "пренасочил" към политиката. Шеговито подметнал, че  сега тя (политиката) плаща по-добре от правото.  :think:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17278 -: Юли 20, 2024, 07:01:00 »
Ако политическата ни класа не са престъпници, какво са!?
Те са политици, т.е. "богоизбрани" и са над "дребните" ежедневни несгоди.  :pissed-891:

Пример един дребен, отпреди няколко дни: Съпругата ми е в момента в БГ. Имаме там за уреждане едни имотни въпроси, за които ще е нужно съдействието на адвокат. От години ползвахме услугите на един симпатичен млад човек, на около 40. Свързала се тя с него за да уговори среща. Той се извинил и отказал. Обяснил, че се е "пренасочил" към политиката. Шеговито подметнал, че  сега тя (политиката) плаща по-добре от правото.  :think:
Колегата е помъдрял преди мене, Пенико  :)))
Аз пък сторих преди години обратното - отказах предложение.
Когато политиката почне да храни в пъти по-добре от професиите и докато е така, държавата няма да я бъде. В момента сме точно в тази фаза (не само у нас) и резултатите са видими.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17279 -: Юли 20, 2024, 08:21:18 »
Запитали един средностатистически такъв, има ли нещо по-досадно от един политик.
- Двама политици, - отвърнал запитания, без да се замисли дори.
------------
А какво да кажем за 240 на куп! :t2619: