Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 19, 2024, 19:24:02

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 1002975 пъти)

0 Потребители и 276 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17700 -: Август 27, 2024, 13:12:23 »
Змей, прекрасно време беше. И аз съм отглеждан цяло лято с праскови и миди на тенекия в Мичурин, но него вече го няма, както и онова море. И мааму, аз ли бях друг, слънцето ли беше друго, но след 10 минути на плажа ми става байгън.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17701 -: Август 27, 2024, 13:15:36 »
Отказ передать по запросам правоохранительных органов информацию или документы, необходимые для проведения и использования расследования;
Софи, в рунета коментират, че се опитват да го притиснат за логаритмите, с които безпроблемно ще бъде следена опозицията. Не конкретно френската, а просто всяка "опозиция".


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17703 -: Август 27, 2024, 19:30:02 »
Срути се "покрива" на "служебното" правителство  :smokin:
 
Quote (selected)
ДПС изключи Пеевски и още 7 депутати от партията

Извинявам се сбърках. Няма да е "седемте прасенца", а осемте.
 
Някой да спретне анкета коя партийка ще "завземе" Прас до изборите? че иначе дупетат - нанай :m1273:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17704 -: Август 27, 2024, 19:38:56 »
 - Прасчо, Тигърчо ни кани на рожден ден утревечер.
 - Чудесно, Мечо! А ще има ли ядене ?
 - Ако дойдеш, ще има.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17705 -: Август 27, 2024, 20:52:16 »
Quote (selected)
ДПС изключи Пеевски и още 7 депутати от партията
На тази снимка (оттук) преброих 24 души. Ако ЦОБ е 24 души и всички на снимката са от ЦОБ, излиза, че тоя път са събрали не просто необходимия кворум, а направо пленум (пълен състав) на ЦОБ:




Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17706 -: Август 27, 2024, 20:59:02 »
Quote (selected)
ДПС изключи Пеевски и още 7 депутати от партията
Нищо не са изключили още.
Решението трябва да бъде вписано от съда, трябва ама надали ще стане тази година.
Не знам дали да се радвам.
Пеевски и Доган са почти еднакво противни и вредни за България.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17707 -: Август 27, 2024, 21:01:51 »
Да, затова да се радваме, че са се хванали гуша за гуша.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17708 -: Август 27, 2024, 21:04:34 »
в 18:00:39 »
Quote (selected)
Срутил се е целият покрив на аулата на Нов български университет в София. Там са извършвани ремонтни дейности.
Покривът се е срутил под тежестта на соларните панели.
По този повод в "Гласове" открих следния коментар, който казва всичко:
Quote (selected)
Тарильома 27 Авг 2024 13:55ч.
Философията на НБУ била на либералната идея за образование. На български под "либерално" се разбира нещо пренебрегващо действителността. Такъв е и този случай. В НБУ може и да се преподава архитектура, но "либерално" са монтирали слънчева инсталация на покрива без да се съобразяват с носещата конструкция и ето че този "либерализъм" причинява нещастие. Така е и с другите им специалности.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17709 -: Август 27, 2024, 21:11:52 »
Quote (selected)
ДПС изключи Пеевски и още 7 депутати от партията
Нищо не са изключили още.
Решението трябва да бъде вписано от съда, трябва ама надали ще стане тази година.
Не знам дали да се радвам.
Пеевски и Доган са почти еднакво противни и вредни за България.
Следващата процедура по устав е Шиши да се жалва в Контролната комисия, която трябва да се произнесе .......... в три месечен срок. До тогава Шиши е никой в ДПС.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17710 -: Август 27, 2024, 21:13:52 »
Не конкретно френската, а просто всяка "опозиция".
На единствено правилната генерална линия не може да има никаква опозиция. Понеже първата заповед на либералното божество гласи: "Да нямаш други богове освен мене!". Сега сме на етапа на широкото приложение в практиката на тази заповед във всички сфери на живота ни.
« Последна редакция: Август 27, 2024, 21:21:49 от Zeitgeist »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17711 -: Август 27, 2024, 21:15:41 »
Медиите на Шиши побесняха. Като почнеш от Блиц, ПИК, Валерия Баничарката, лудата аферистка Веса и т. н. :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17712 -: Август 27, 2024, 21:21:06 »
Тук има списък на всичките 32 издания от империята на Пеевски отпреди 11 години и нещо. Досега сигурно са се увеличили доста.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17713 -: Август 27, 2024, 21:25:54 »
Нищо не са изключили още.
Решението трябва да бъде вписано от съда, трябва ама надали ще стане тази година.
Няма такова нещо.
Съдът по никакъв начин не може да се произнася някой член ли е на партия или не.
Това което Прас може да направи, е да поиска да се отмени решението поради някакви законови или уставни пропуски.
Но това след като се произнесе контролната комисия, както отбеляза ноо.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17714 -: Август 27, 2024, 21:27:34 »
Между другото, и двата сайта на ДПС в момента са под Пеевски, а по едно време Доган беше успял да овладе основния, но е било за кратко:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17715 -: Август 27, 2024, 21:27:53 »
Quote (selected)
Следващата процедура по устав е Шиши да се жалва в Контролната комисия, която трябва да се произнесе .......... в три месечен срок. До тогава Шиши е никой в ДПС.
Не знам, не съм наясно с техните ЦОБ, нищо чудно да се оспори легитимността на присъствалите.
Изключените са част от тоя ЦОБ.
Възникват съмнения за порочност на представителството.
Събрали се 24 човека да извършат ритуално изяждане на неудобните.
Съдът, ела па "нашият най-справедлив съд" ще има много въпроси и съмнения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17716 -: Август 27, 2024, 21:31:15 »
Но това след като се произнесе контролната комисия, както отбеляза ноо.
Значи въпросът е в контролната комисия кой има превес.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17717 -: Август 27, 2024, 21:32:42 »
Quote (selected)
Борисов: Пеевски да се успокои, да спре да плаши и да започне да говори градивно
https://glasove.com/novini/borisov-peevski-da-se-uspokoi-da-spre-da-plashi-i-da-zapochne-da-govori-gradivno
Баце изпълзя.
"Строг, но справедлив!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17718 -: Август 27, 2024, 21:34:41 »
Quote (selected)
Следващата процедура по устав е Шиши да се жалва в Контролната комисия, която трябва да се произнесе .......... в три месечен срок. До тогава Шиши е никой в ДПС.
Не знам, не съм наясно с техните ЦОБ, нищо чудно да се оспори легитимността на присъствалите.
Изключените са част от тоя ЦОБ.
Възникват съмнения за порочност на представителството.
Събрали се 24 човека да извършат ритуално изяждане на неудобните.
Съдът, ела па "нашият най-справедлив съд" ще има много въпроси и съмнения.
Шиши ги изключи от парламентарната група, но не и от ЦОБ. Няма такива права. Поне според мен, днешното решение се взе в точното време. Съдът, на който се надяваше Шиши, може да се произнася след цялата процедура по устава. Дотогава на Шиши му остава само да квичи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17719 -: Август 27, 2024, 21:41:52 »
Някъде мернах, че кворума бил 22. Тоест имат резерв от двама човека. Иначе казано никакъв шанс, поне по тази линия.
 
Според мен сега цирковете ще са в Парламата.
И то на практика веднага.
Няма да се учудя ако резултата е смяна на председателя. Така естествено и биз никакви заговори.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17720 -: Август 27, 2024, 21:43:10 »
Деян Николов за форума на БРИКС в Москва
Quote (selected)
Днес започна форумът на БРИКС в Москва. Имам много впечатления за споделяне, но ще трябва да направя видео, когато се приберем в София, но основното е, че това, което видях, всъщност е свободният свят, който планира, работи и се развива, а ние живеем в някаква илюзия, че сме част от върха на цивилизацията.

Тук е свободният свят, който е във възход, а ние сме илюзия в упадък.

До мен стигна информация, че розовите вече крещят на умряло някакви идиотски опорки.

Истината е, че сме тук по покана на Руската федерация, не сме си купували билети и бяхме на откриването, което беше ограничено до около 700 човека, предимно представители на страни, които са членки или кандидати.

Нещо повече, оказва се, че тук Костадин бива също разпознаван и спиран от хора, включително служители на форума и от медии за интервюта.

Повече, когато сме в София.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17721 -: Август 27, 2024, 21:49:44 »
Според мен сега цирковете ще са в Парламата.
А може би още по-големи циркове ще има в ЦИК?
Quote (selected)
Един от документите, които се представя в Централната избирателна комисия (ЦИК) за регистрация на партиите и коалициите за парламентарните избори е актуално състояние, което се издава от Софийския градски съд. В зависимост от него ще бъде взето решение по евентуалния казус с ДПС. Това съобщи пред bTV говорителят на ЦИК Росица Матева.
Всъщност чия е ЦИК? На Доган или на Пеевски? ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17722 -: Август 27, 2024, 21:55:00 »
Quote (selected)
Всъщност чия е ЦИК? На Доган или на Пеевски? ;)
През последните двайсетина години бяхме приели че съдебната власт и всички ЦИК, ЦИРК, енергийни, водни и ракиени комисии са подвластни на ДПС.
Да, доколкото Пеевски беше в ДПС.
Сега се оказва че те са били на Пеевски.
Доган може да е визионер, но във финасовите шмекерии е ахмак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17723 -: Август 27, 2024, 22:09:55 »
А може би още по-големи циркове ще има в ЦИК?
Ако бабата беше мъшка, щеше .......
Ако било нелигитимно решението .......
 
Не продължавам да смятам че цирковете ще са в Парламата. ЦИК общо взето няма де да мърда.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17724 -: Август 27, 2024, 22:17:10 »
Май шефката на ЦИК днес спомена, че всички съдебни и други документи, които партиите представят в комисията за актуалното си състояние трябва да са към датата на обявяване на изборите т.е. днес. При това положение, доколкото ми е известно, според устава на ДПС кандидатдепутатската листа трябва да се подпише от двамата съпредседатели. Ами сега?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17725 -: Август 27, 2024, 22:36:58 »
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
По интересно ми е какво става в "обжалването" на Нинова. Дали след издаването на белешка за актуално състояние обжалването става недопустиво, т.е. първоинстанционното решение влиза в сила или ще трябва екстрено да гледат и на фтора инстанция.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17726 -: Август 27, 2024, 23:26:44 »
По интересно ми е какво става в "обжалването" на Нинова. Дали след издаването на белешка за актуално състояние обжалването става недопустиво, т.е. първоинстанционното решение влиза в сила или ще трябва екстрено да гледат и на фтора инстанция.
доколкото съм запознат, там е батак. вас е върнал надолу делото да го преразгледат и сега се чудят жалбодателят има ли юридическа правоспособност или не, или евентуално дали му се намира некъв правен съветник със съответното пълномощно.

кирчу добреф беше нещо изригнал как трябвало да го намерят на пленума, на което му беше отговорено, че е дал два адреса за контакт, и никой от тях не е позитано 20.

така че засега /и в неопределено бъдеще, зависи от скоростта на правната система/ председател на бсп /в оставка/ е нинова. и само нейният подпис е легитимен юридически.

Quote (selected)
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
тука проблемът е, че председателите представляват дпс както заедно, така и поотделно. след днешното заседание шиши няма да присъства в листите на дпс, че и са му сложили времеви праг за обжалване - мисля, че ноо писа за това - обаче юридически той все още представлява партията - щото е както заедно, така и поотделно. само че за разлика от бсп тука има още един, дето може да се подписва юридически легитимно.

нямам представа дали не се опитват да прескочат точката с изключването на шиши и да наблегнат на подменения печат - шиши го няма, така че даже и да подаде първи листа, да я обявят за невалидна. сепак първият по време е първи по право, както пак четох някъде наскоро. така че според мен тука врътката е не толкоз, че той не може да подпише депутатска листа, а че не може да я подпечата с верния печат.

иначе стават мазни борби в буквалния смисъл - две групи депесари висят пред цик и се бият коя група първа да влезе и да регистрира листа. между другото, след регистрацята няма ли механизъм за корекция?

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17727 -: Август 28, 2024, 06:24:37 »
Quote (selected)
Пред съда Румен Гайтански - Вълка отрече да познава шефове от ББР

Както казваха някога редките шведки по морето - Коитусът не е повод за запознанство!  :ok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17728 -: Август 28, 2024, 09:55:42 »
и малко смях през сълзи. в бсп че няма пари е ясно отдавна. ясно е и че основно парите идат от партийната субсидия. зафиров и гуцанов плачат, че няма субсидия заради нинова, и съответно тя питала министърката защо няма субсидия за бсп. отговорът е, че партията "не е получила субсидия, защото новото ръководство не е подало заявление до 15.08 в министерството"  :m1924:

съответно пет дена след подаване на въпроса зафиров все пак се е усетил и е пуснал некви документи. ще пробвам да сложа министерския отговор, не знам ще се виждат ли фейсбукави картинки тука.




Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17729 -: Август 28, 2024, 09:58:36 »
което обаче повдига един друг въпрос - къде е там счетоводството, финансите, документооборотът или който трябва да подсети зафиров и гуцанов, че има едни документи, дето трябва да се подадат в не знам си къв си срок не знам си къде си. и съответно колко други неща са пропуснали тези, и кога пропуснатите неща ще гръмнат.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17730 -: Август 28, 2024, 10:17:34 »
onzi, това е същият виц.  :nuts:
Quote (selected)
Човек се моли в църква:
- Господи, дай една шестица от тотото, не за мен, а за децата,дрехи
нямат, парното не съм платил,дългове имам, дай една шестица,моля Те,
дай една шестица...
Отгоре се чува гневен глас:
- Че пусни поне един фиш де!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17731 -: Август 28, 2024, 11:33:01 »
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
А-а-а-а, ето защо значи заседанието е точно в датата на обявяване на изборите!
И все пак, ако се сблъскат на вратата на ЦИК, по-тежкият ще изтласка по-лекия ;)
Между другото, една от най-старателно пазените тайни е нетното му тегло в кг...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17732 -: Август 28, 2024, 12:02:07 »
Понеже се появиха спекулации в СМРАД, че тримата от "Възраждане" уж не били поканени на форума на БРИКС в Москва, Деян Николов е публикувал поканата си:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17733 -: Август 28, 2024, 12:29:03 »
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
Проблемът, според мен, е:
1. Протоколът може да бъде оспорван в съда.
2. Под "днешна дата" може да се разбира датата на изготвяне на протокола, който е спорен или датата на вписването му в съда.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17734 -: Август 28, 2024, 12:39:55 »
Quote (selected)
Терзиев, Спаси София, Възраждане, БСП и ИТН изтриха Царя Обединител от метрото
https://tribune.bg/bg/obshtini/terziev-i-ss-iztriha-tsa/
Малко е! Царя Обединител, по което време бяха убити десетки хиляди партизани и антифашисти!
А какво са дали за България Мария Луйза или Царица Йоана (Джована Елисавета Антония Романа Мария Савойска) та имената им да висят по градските булеварди!?
« Последна редакция: Август 28, 2024, 12:47:19 от Zmeja »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2653
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17735 -: Август 28, 2024, 13:09:12 »
Пеевски и Доган са почти еднакво противни и вредни за България.

Не съм убеден. По противност първият бие по всички възможни параметри. Колкото по вредност, със сигурност, палмата отново се държи високо от корпулентният гусин. Без съмнение. Всеядността негова го прави пропорционално по-опасен за държавността отколкото Доган. Не само защото е Лорд ъф Магнитски.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17736 -: Август 28, 2024, 13:58:34 »
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
Проблемът, според мен, е:
1. Протоколът може да бъде оспорван в съда.
2. Под "днешна дата" може да се разбира датата на изготвяне на протокола, който е спорен или датата на вписването му в съда.
Кой съд? В страсбург ли?
Щото по нашето законодателство и устава на ДПС пише, че се обжалва в контролната им комисия.
А вече нейното решение там след няколко месеца мое да жали колкото си иска.
Ако бъркам да ме поправи някой.
 
С Нинова беше различно щото бяха принудени да искат регистрация на нов представляващ.
Сеги не е така. Даже се презастраховаха с промяната на печата на ДПС.
 
Някои може и да смятат различно но Прас и Почетния председател са коренно различни категории.
Впрочем прас да се моли някой краварски прокурор да не се присети че американски гражданин се е почувствал засегнят от него, някаде си.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17737 -: Август 28, 2024, 14:18:29 »
А какво са дали за България Мария Луйза или Царица Йоана (Джована Елисавета Антония Романа Мария Савойска) та имената им да висят по градските булеварди!?
Мани, мани, в Бургас нарекоха (върнаха всъщност старото име) централна улица "Фердинандова". И знаеш ли що така са я нарекли навремето? Защото Фердинанд, като пристигнал в Бургас, се качил във файтона на един Алекси с никнейм Пезевенкина, а конете му  автоматично потеглили и по навик сами спрели пред публичния дом.
(Това го зная от баба си, като типичен пример за "устна история", която понякога е много полезна, понеже писаната история от такива битовизми се свени 😇)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1997
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17738 -: Август 28, 2024, 15:30:08 »
което обаче повдига един друг въпрос - къде е там счетоводството, финансите, документооборотът или който трябва да подсети зафиров и гуцанов, че има едни документи, дето трябва да се подадат в не знам си къв си срок не знам си къде си. и съответно колко други неща са пропуснали тези, и кога пропуснатите неща ще гръмнат.

Тези там са били агенти на Нинова  :smokin:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17739 -: Август 28, 2024, 16:01:08 »
Нали протокола за промяна в членския и ръководен състав на ДПС е с днешна дата. Какъв е проблема. При това е публично известно.
Проблемът, според мен, е:
1. Протоколът може да бъде оспорван в съда.
2. Под "днешна дата" може да се разбира датата на изготвяне на протокола, който е спорен или датата на вписването му в съда.
Тъй ЦИК щял да гледа "актуалното състояние" в съда, предполагам, че Догановите хора са успели вчера да внесат в съда новото "актуално състояние".
Колкото до оспорването, все пак трябва да има някакви доказателства за невалидността му. Писаниците в подчинените на Пеевски 100 сайта не стават.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17740 -: Август 28, 2024, 16:05:08 »
Мани, мани, в Бургас нарекоха (върнаха всъщност старото име) централна улица "Фердинандова". И знаеш ли що така са я нарекли навремето?
А знаете ли защо целият бул."Владимир Заимов" в зората на демокрацията го нарекоха "Мадрид"? (После върнаха името "Заимов" на частта от паметника на Левски до Перловската река.) Ами защото не е трудно да се направи връзка между старото име на тази част от пътя - ул."Регентска" и очакванията "регента" от Мадрид да се завърне в България.
Нищо случайно, което се случва у нас, не е баш случайно, макар и да изглежда случайно. :walking_home_crying-1328:
« Последна редакция: Август 28, 2024, 16:12:10 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17741 -: Август 28, 2024, 16:11:06 »
Ама той не е бил регент, а царче. Впрочем баща му не е бил цар, защото не се е заклел пред ВНС съгласно чл. 34 на ТК. Но и регентите не ги е избирало ВНС съгласно чл. 27, така че и Симеончо не е бил царче :)))

(Интересно е, че на сайта на НС ТК е записана с "полу-стария" правопис, т.е. уж стария правопис. но без старите букви: https://parliament.bg/bg/17 )
« Последна редакция: Август 28, 2024, 16:18:50 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17742 -: Август 28, 2024, 16:18:28 »
Ама той не е бил регент, а царче. Впрочем баща му съгласно ТК не е бил цар, защото не се е заклел пред ВНС. Но и регентите не ги е избирало ВНС, така че и Симеончо не е бил царче :)))

(Интересно е, че на сайта на НС ТК е записана с "полу-стария" правопис, т.е. уж, стария правопис. но без старите букви: https://parliament.bg/bg/17 )
"Регента" е в кавички. Просто не зная как се нарича цар, който никога де факто и де юре не е бил цар. :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17743 -: Август 28, 2024, 16:21:04 »
Ако всичко е наред, би трябвало да се нарича царевич.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17744 -: Август 28, 2024, 16:24:10 »
Царевич.
Това не е на български. Звучи ми като "царевичен кочан". :)))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17745 -: Август 28, 2024, 16:29:01 »
Тъй ЦИК щял да гледа "актуалното състояние" в съда, предполагам, че Догановите хора са успели вчера да внесат в съда новото "актуално състояние".
Колкото до оспорването, все пак трябва да има някакви доказателства за невалидността му. Писаниците в подчинените на Пеевски 100 сайта не стават.

всъщност писаниците на пеевски са в по-голямата си част верни, сепак от 24 човека като искаш да изключиш 9-10 няма как да ти останат 17 за кворум. обаче тука иде реч за друго. значи за да се промени актуалното състояние, трябва в агенцията по вписванията да се внесе протокол от заседанието и т.н, при което той може да се обжалва пред разните му административни съдилища, и при влиянието на шиши това може да стане буквално за отрицателен срок.

обаче ако целта е шиши да не може да регистрира листа, това не е необходимо - достатъчно е изискването листата да е подписана от другия правоимащ и подпечатана с новия печат. пеевски поради неналичие на печат отпада, и така го оставят да се бори с контролната комисия в дпс.

обаче нямам представа как се регистрира смяна на печата, така че може и това да не е начина.

между другото, шиши ако се беше позамислил, можеше да изклати доган по устав. щото там пише, че можело да се провеждат съвместни заседания на цоб и парламентарната група. и парламентарна група от 25 калпака плюс още колкото са там от групата на пеевски като нищо можеха да направят кворум от 2/3 от сумата от парламентарната група и цоб. не съм проверявал, ама там има персони, дето са и в двете подмножества, с малко творчество и ако ги броим за двама сметката сякак излиза. така че можеше вместо сбирка при доган да има сбирка при шиши и "деребеите" да бъдат изпонаизключени от партията, не само от парламентарната група.

а доган с кой акъл си е самонаправил устав, с който да дава блокираща квота на евентуален опонент... то в това отношение шиши е много по-напред, сепак това си е бизнес стратегия, а доган от бизнес май твърде не отбира.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17746 -: Август 28, 2024, 16:36:38 »
Царевич.
Това не е на български. Звучи ми като "царевичен кочан". :)))
На славянски е.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17747 -: Август 28, 2024, 16:43:02 »
Quote (selected)
сепак от 24 човека като искаш да изключиш 9-10 няма как да ти останат 17 за кворум
Всички изключени ли са членове на ЦОБ? Ако са само някои, значи все пак може да е имало кворум. Освен това на снимката са 24 души, от които почти всички трябва да са от ЦОБ.
обаче ако целта е шиши да не може да регистрира листа, това не е необходимо - достатъчно е изискването листата да е подписана от другия правоимащ и подпечатана с новия печат. пеевски поради неналичие на печат отпада, и така го оставят да се бори с контролната комисия в дпс.
Е, да, ама той нали твърди, че новият печат е невалиден, защото цялото заседание е невалидно, така че може да опита да регистрира листа със стария.
Което пак ни води до сблъсък пред вратите на ЦИК рано-рано сутринта в първия ден на подаване на документите. И там по-тежкият ще избута по-лекия ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17748 -: Август 28, 2024, 16:44:07 »
достатъчно е изискването листата да е подписана от другия правоимащ и подпечатана с новия печат. пеевски поради неналичие на печат отпада, и така го оставят да се бори с контролната комисия в дпс.
Нали, при условие, че всеки може да си направи безпроблемно какъвто и да е печат, поне при изготвяне на легитимни търговски документи вече печата не е задължителен. Не зная дали правилото важи и за партиите и обществените организации.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17749 -: Август 28, 2024, 16:51:21 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17750 -: Август 28, 2024, 16:56:01 »

А знаете ли защо целият бул."Владимир Заимов" в зората на демокрацията го нарекоха "Мадрид"? (После върнаха името "Заимов" на частта от паметника на Левски до Перловската река.) Ами защото не е трудно да се направи връзка между старото име на тази част от пътя - ул."Регентска" и очакванията "регента" от Мадрид да се завърне в България.

Не беше баш така. Целият "Вл. Заимов" стана "Янко Сакъзов", щото Дертлиев така поиска. След това частта от театър София до Подуене стана Мадрид, останалото - "Сакъзов". Сега не съм сигурен  как е, но мисля, че само паркът е Заимов ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17751 -: Август 28, 2024, 17:03:00 »
Quote (selected)
През годините булевардът носи различни имена:

1907 г. – заедно с днешната ул. „Московска“ се казва ул. „Регентска“
1908 г. – двете се преименуват на ул. „Московска“
1917 г. – заедно с днешния бул. „Мадрид“ се казва ул. „Царица Елеонора“ (в чест на българската царица)
1946 г. – само днешният „Янко Сакъзов“ отново се казва ул. „Регентска“.
По време на социализма –

През 1950-те, днешният бул. „Янко Сакъзов“ се казва бул. „Генерал Владимир Заимов“, а днешният бул. „Мадрид“ се казва бул. „Янко Сакъзов“.
През 1970-те, днешните „Янко Сакъзов“ и „Мадрид“ вече заедно се казват „бул. Вл. Заимов“.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17752 -: Август 28, 2024, 17:12:59 »

А знаете ли защо целият бул."Владимир Заимов" в зората на демокрацията го нарекоха "Мадрид"? (После върнаха името "Заимов" на частта от паметника на Левски до Перловската река.) Ами защото не е трудно да се направи връзка между старото име на тази част от пътя - ул."Регентска" и очакванията "регента" от Мадрид да се завърне в България.

Не беше баш така. Целият "Вл. Заимов" стана "Янко Сакъзов", щото Дертлиев така поиска. След това частта от театър София до Подуене стана Мадрид, останалото - "Сакъзов". Сега не съм сигурен  как е, но мисля, че само паркът е Заимов ...

Паркът си е „Вл.Заимов.“ Така е указано и на изхода на метрото на станция „Театрална.“

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17753 -: Август 28, 2024, 17:13:38 »
достатъчно е изискването листата да е подписана от другия правоимащ и подпечатана с новия печат. пеевски поради неналичие на печат отпада, и така го оставят да се бори с контролната комисия в дпс.
Нали, при условие, че всеки може да си направи безпроблемно какъвто и да е печат, поне при изготвяне на легитимни търговски документи вече печата не е задължителен. Не зная дали правилото важи и за партиите и обществените организации.

ми не знам дали е всеки, в края на краищата като си сменяш печата подпечатваш искането за нов печат със стария, който е актуален към момента. така че смяната на печата би трябвало да може да се прави от този, който може да подпише и подпечата документите, сиреч има актуалния към момента реквизит.

иначе тука в дойчланд амтовете, сиреч разните му администрации, като ми искат бележки от работодателя, задължително искат да са с подпис и печат.

последно беше за детски.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17754 -: Август 28, 2024, 17:17:59 »
По отношение на сайтовете, в момента и двата сайта на ДПС са в ръцете на Пеевски, а сайтът на БСП и на в. "Дума" са в ръцете на Зафиров и Гуцанов. Разбира се, за съда и за ЦИК това няма значение, но по отношение на влиянието върху обществото значението им е голямо.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1997
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17755 -: Август 28, 2024, 17:19:21 »
достатъчно е изискването листата да е подписана от другия правоимащ и подпечатана с новия печат. пеевски поради неналичие на печат отпада, и така го оставят да се бори с контролната комисия в дпс.
Нали, при условие, че всеки може да си направи безпроблемно какъвто и да е печат, поне при изготвяне на легитимни търговски документи вече печата не е задължителен. Не зная дали правилото важи и за партиите и обществените организации.

Печатът не трябва ли да се официализира юридически,  или може и на "чесна джентълментска" дума?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17756 -: Август 28, 2024, 17:21:19 »
иначе печатът е важен - спомням си превратаджиите като възстановиха таков на бсп софия имаше некъв подобен скандал там - издирваха тази, която трябва да сдаде печата от някой си там район.

а как възстановиха таков и върнаха изключените... тва низш орган да отмени решение на по-висш стана традиция в бсп. изключени на конгрес, решението отменено от пленум /нац съвет/... той преди това самия таков като шеф на бсп софия отмени решение на национален орган и се сглоби с гербавите.

Печатът не трябва ли да се официализира юридически,  или може и на "чесна джентълментска" дума?
кайн хабер, мисля си обаче, че не е необходима толкова сложна процедура, както примерно с вписването на нов представляващ. макар че единият има право на подпис, с другото се подпечатва, а за официални документи са необходими както подпис, така и печат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7861
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17757 -: Август 28, 2024, 17:26:45 »
Има риск БСП да не може да участва в изборите

А за ДПС няма ли такъв риск?
няма никакъв риск нито за бсп, нито за дпс. нинова предупреди, че поради безхаберието на превратаджиите окончателното решение ще е нейно /и на нейните проксита/, така че разпищолилите се ще трябва да се позагащят.

депесето със сигурност ще участва поне с една листа. може да са две, може да е една на шиши, може да е една на доган. там ще е който надделее. за зрителите препоръчвам пуканки :popcorn:

и още не мога да се начудя на догановата идея да си самооформи устав с възможност за блокираща квота.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1997
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17758 -: Август 28, 2024, 17:32:50 »

и още не мога да се начудя на догановата идея да си самооформи устав с възможност за блокираща квота.

Ами философ  :bigok:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17759 -: Август 28, 2024, 17:40:30 »
поради безхаберието на превратаджиите окончателното решение ще е нейно /и на нейните проксита/, така че разпищолилите се ще трябва да се позагащят.
Окончателното решение ще е на избирателите. Ако новото БСП наистина предложи официално Станишев за еврокомисар, смятайте поне 100 000 гласа по-малко от миналия път, когато никак не бяха много. Борбата ще бъде за влизане в парламента.