Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 19, 2024, 19:12:08

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 1002940 пъти)

0 Потребители и 254 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17880 -: Август 31, 2024, 21:57:37 »
Тия сараи на Доган да не са по схемата не ща да ме знаят колко съм богат, затова купувам сарай на чуждо име, а аз се едно наемател беден вътре.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 61
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17881 -: Август 31, 2024, 23:45:08 »
Тези, които отрекоха плановата икономика в рамките на държавата, създадоха глобално планиране и как само го прилагат в глобалния свят! Много хора почнаха да осъзнават измамата.
В началото на 90-те, дали 92-а или 93-а вече не помня, бях в Англия с една група експерти от бюрата по труда на обучение. Беше по програма Фар, превеждах. Та на една от сесиите англичанинът включва проектора (май нямаше още мултимедии, знам ли) и на екрана изгря "Five Year Plan". Преведох го аз и цялата наша група експерти избухна в смях! Англичаните гледат като паднали от Марс. Та трябваше да им обясня, че ние сме израснали с петилетки и нищо ново не ни казват... Мда...

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17882 -: Септември 01, 2024, 08:14:50 »
len, Дейвид Блекбърн, мир на праха му, ли организираше посещението? Едната му преводачка се казваше Елена, доколкото си спомням. Блекбърн беше представител на Ноу хау фонда и направи много хубави неща за България, главно в образователно отношение!
« Последна редакция: Септември 01, 2024, 09:28:53 от Пенчо бре »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17883 -: Септември 01, 2024, 08:19:18 »
Всички сме плагиати.
Плагиатори, не плагиати. Плагиат е обектът на плагиатството, плагиатор е субектът, който го извършва.
Извинявай за буквоядството :)))


Quote (selected)
ПЛАГИА̀Т

ПЛАГИА̀Т м. 1. Книж. Заимстване на част от научен труд, творба на изкуството или идея, без да е посочен източникът; интелектуална кражба, плагиатст(ву)ване, плагиатство, плагиаторство.

2. Лице, което плагиатства; плагиатор.

— От лат. plagiatus през нем. Plagiat.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17884 -: Септември 01, 2024, 09:18:26 »
Монтен (1533-1592) използвал в съчиненията си много мисли на древните философи, без да посочва имената им. Негов приятел се изказал осъдително за тези му действия, но Монтен го успокоил като му казал, че тази му хитрост му е нужна само за да хваща в капан рецензентите си.
- Защото, - казал той, - докато смятат, че критикуват мен, те в същност дърпат носовете на Сенека, Плутарх и други велики люде на древността.
---------------
Джон Милтън (1608-1674), авторът на "Изгубеният рай", който получавал твърде скромни възнаграждения за произведенията си, когато намирал свои мисли в писанията на "мастити" свои съвременници, само потривал ръце и казвал:
- Ето още едно от моите деца, което е направила кариера.
« Последна редакция: Септември 01, 2024, 09:37:47 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17885 -: Септември 01, 2024, 09:45:12 »
Всички сме плагиати.
Плагиатори, не плагиати. Плагиат е обектът на плагиатството, плагиатор е субектът, който го извършва.
Quote (selected)
ПЛАГИА̀Т

ПЛАГИА̀Т м. 1. Книж. Заимстване на част от научен труд, творба на изкуството или идея, без да е посочен източникът; интелектуална кражба, плагиатст(ву)ване, плагиатство, плагиаторство.

2. Лице, което плагиатства; плагиатор.
— От лат. plagiatus през нем. Plagiat.
Това откъде е? Ето какво пише в "Речник на чуждите думи в българския език", Ал. Милев и др., изд. "Наука и изкуство", София, 1970 г.:
Quote (selected)
плагиат (от лат. plagium "кражба") 1. Издаване на чуждо произведение като собствено или съществено заимствуване от чуждо произведение; литературна кражба. 2. Издадено чуждо произведение на изкуството.

плагиатор (лат. plagiator) Автор, който издава чуждо произведение като свое или заимствува  съществено от чуждо произведение.
А ето какво пише в "Български тълковен речник", Л. Андрейчин и др., второ издание, изд. "Наука и изкуство", София, 1963 г.:
Quote (selected)
плагиат м. [от лат.] книж. Мисли, образи или мелодии, взети от чужда творба и представени като свои ; литературна кражба.

плагиатор м. и плагиаторка ж. книж. Който върши плагиат.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17886 -: Септември 01, 2024, 10:03:21 »
 
Quote (selected)
Това е алтернативен вариант на официалната версия на Речника на българския език.
   Първото, което "изскочи", като написах "плагиат" в Google, Лъчо.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17887 -: Септември 01, 2024, 10:05:26 »
Quote (selected)
Речник на българския език — алтернативна версия
Благодаря. Нямам повече въпроси.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17888 -: Септември 01, 2024, 10:41:43 »
Изяснихме! Буратино е алтернативен плагиат.  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17889 -: Септември 01, 2024, 10:58:25 »
:m1924:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17890 -: Септември 01, 2024, 12:12:55 »
ПЛАГИА̀Т м. 1. Книж. Заимстване на част от научен труд, творба на изкуството или идея, без да е посочен източникът; интелектуална кражба, плагиатст(ву)ване, плагиатство, плагиаторство.

2. Лице, което плагиатства; плагиатор.

— От лат. plagiatus през нем. Plagiat.

РЕЧНИК НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК (ОНЛАЙН)
Институтът за български език „Професор Любомир Андрейчин“ е един от най-старите институти на Българската академия на науките.

https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%B0%D1%82/

Лъчо, покай се!
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17891 -: Септември 01, 2024, 12:17:21 »
Никога! Аз не им признавам нищо, което направиха след 1989 г., вкл. всички промени по езика, които уж били "навлезели" (ало, къде ви е езиковата митница?) в езика ни.
Без приемане на Закон за българския език както нашият език, така и след него цяла България и всичко българско са осъдени на бързо разваляне и разтваряне в праха...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17892 -: Септември 01, 2024, 12:17:52 »
Изяснихме! Буратино е алтернативен плагиат.  ;)
Ако не ви затруднява искам да съм безалтернативен.
 :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17893 -: Септември 01, 2024, 14:32:08 »
Без приемане на Закон за българския език както нашият език, така и след него цяла
Начиии, след като издаден от БАН речник кодифицира, подчертавам, кодифицира нормите на съвременния български език, той се равнява на закон. Сега, къффф е проблемът:
Правописният речник на БАН от 1983 г. си беше ОК.
Но понеже езикът се променя - навлизат нови думи, някои заковани (исторически останали) правила се разколебават или реално отпадат от говоримия език,  проф. Пашов (най-големият специалист по морфология на БЕ) и проф. Първев* направиха нов, великолепен речник, малко преди Пашов да си отиде от този свят. Обачеее може да си най-големият специалист, ама си в СУ, не си в БАН...
И... в БАН се намести доказаният доносник (истински, автентичен) на ДС и некадърник Владко Мурдаров.
Та под негово ръководство издадоха през 2002 Нов правописен речник, пълен с откровени безумия и безобразия, който стана норма. Писнаха де-що има университетски и училищни преподаватели (при това дебел, скъп, на луксозна хартия, така и не направиха е-вариант, прибраха едни много пари от джобовете ни).
Точно след 10 години издадоха Официален [sic!] речник... още по-безумен и... скъп, но след много вой поне направиха е-вариант.
Та така.
Ако питаш мен, лаская се да мисля, че все пак ги разбирам тези неща, няма никаква нужда от закон, първо, и по-добре на тез юнаци и юначки в НС да не им се дава в мръсните лапи поне езикът, второ.
П.П. Правописът и пунктуацията, както и обясненията и правилата в предговора не трябва да вървят към усложняване, а в точно обратна посока (без профанизация, разбира се), защото не се правят за шепа хрантутници в БАН, а за всички - лекари, инженери, адвокати, администрация и пр. За съжаление и двата - нов и официален, речника са за граматици, че и ний се затрудняваме на моменти поради липсата на логика и единство в разписаното.

*Професорите Пашов и Първев бяха изключително талантливи учени и добри приятели, та те ни завещаха единствения по рода си правоговорен речник, в който всяка дума е с всичките си форми и е отбелязано и ударението й. Безценен, ако искаш да се научиш да говориш правилно.
« Последна редакция: Септември 01, 2024, 14:50:13 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17894 -: Септември 01, 2024, 16:30:22 »
Quote (selected)
Мутри и яки роми ще пробват да откраднат и регистрират марката ДПС в ЦИК на името на Новото начало на Пеевски! МВР ги пази!
https://bnews.bg/mutrite-na-peevski-i-yaki-romi-sthe-probvat-da-otkradnat-i-registrirat-markata-dps-v-czik-mvr-gi-pazi/
Засега ще има поне две ДПС-та за изборите, ако Шиши се усети може да активира още едно, две за по-голяма обърквация. Неговите са ясни, ще гласуват коректно - точно както е написано на столевката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 61
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17895 -: Септември 01, 2024, 18:45:00 »
len, Дейвид Блекбърн, мир на праха му, ли организираше посещението? Едната му преводачка се казваше Елена, доколкото си спомням. Блекбърн беше представител на Ноу хау фонда и направи много хубави неща за България, главно в образователно отношение!
« Последна редакция: Днес в 09:28:53 от Пенчо бре »
Мисля, че не. Освен мен преводач беше едно българче, което вече беше успяло да емигрира в кралството. Обучението беше точно за бюрата по труда и след това започнаха да функционират по английски образец. P.S. А аз не съм Елена. :)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17896 -: Септември 01, 2024, 19:06:24 »
Любимият правоговорен/правописен номер на мисирките е в еврогейски стил да премахват окончанията за ж.р..
Вторият е да пляскат навсякъде пълен член. Най-вече когато не трябва. После да компенсират, като сложат кратък на мястото на пълен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 764
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17897 -: Септември 02, 2024, 08:48:56 »
В помощ на Камелия Нейкова, когато се върне от Азърбейджан, за да отсъди право за двете дпс-та:

Quote (selected)
Притча за двете жени

 Две самотни майки, живеещи в една и съща стая, по едно и също време родили момченца. През нощта едната от майките случайно се обърнала в леглото си и задушила сина си. Когато се събудила рано на следващата сутрин и видяла детето си студено и неподвижно, обезумялата от скръб жена взела спящото бебе на съквартирантката си, а мъртвото дете сложила до нея. Малко по-късно се събудила и другата жена, видяла мъртвото дете и започнала да стене от мъка. Но след като огледала по-добре детето, тя бързо осъзнала, че то не е нейното. В другия край на стаята можела да види съквартирантката си да стиска здраво в обятията си нейното бебенце.

   Сега и двете жени стояха пред царя, спорейки за живото бебе.
- Това дете е мое! - викаше една.
- Не, мъртвото дете беше твое, - отговаряше другата.

   Как ли царят щеше да определи коя е истинската майка? Соломон прекъсна спора им и каза на един от гардовете си да вземе меч и да раздели живото дете на две. Отначало слугата си помисли, че царят се шегува, но Соломон се разгневи на колебливостта му. Той бавно вдигна острия си, блестящ на слънцето меч и тръгна към жената, стискаща в обятията си бебето.

   Изведнъж истинската майка се хвърли в краката на царя и започна да го моли:
- Позволи й да задържи детето, но не го погубвай!
  Но другата жена каза:
- Нека да не е нито на моята, нито на нейната, разделете детето на две.

   Сега вече Соломон знаеше без съмнение коя е истинската майка.
     :ive_got_it-1379:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17898 -: Септември 02, 2024, 09:02:36 »
Любимият правоговорен/правописен номер на мисирките е в еврогейски стил да премахват окончанията за ж.р..

Е, това започна по-отдавна, жени ми се сърдеха ако се обръщах към тях със звателната форма на имената им, било "много селско". Не разбирах защо "Иване" може, а "Марйо" или "Таньо" е просташко!? Друга наскоро ми каза че мрази чубрицата, миришела ѝ на село! Комлексарщина ще да е. Мисля, че падежните остатъци в езика ни само го обогатяват. 
Ние си ги избрахме!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17899 -: Септември 02, 2024, 09:27:59 »
Привет, приятели!
Отсъствах дълго по много приятен за мен повод - бях на среща с детската ми и още силна любов - морето  :))) и малко извън текущото развитие на темата се намесвам, но понеже виждам, че се очаква да се включа с мнение за наема и придобивната давност, ще кажа накратко: придобивната давност (недобросъвестната 10-годишна визирам) е един от най-сложните институти във вещното право, включително в съдебната практика (нищо, че теоретично е изяснен). При всички случаи наемателят (същото важи и за облигационен или вещен ползвател) не може да се позовава на придобивна давност по време на действие на договора си - той, както отбеляза Кайли, не е владелец на имота в строго правния смисъл на понятието, а негов държател. Не съм запозната и не пожелах да следя перипетиите около конкретния казус, но общо казано - който се позовава на облигационно основание за ползването на една вещ, включително недвижима, изключва анимуса (намерението) за своене на имота, а това е елемент от сложния фактически състав на придобивната давност. Освен че трябва да е налице, то това намерение трябва да е афиширано и спрямо действителния собственик. Очевидно случаят не е такъв.
Самоволното и не по установения правен ред осъществяване на едно реално или предполагаемо право (каквото действие се явява принудителното отнемане на държането върху имот и установяването на фактическа власт върху него,  а не да си поканил напр. наемателя и той да го е напуснал доброволно, макар и при неспазване на клаузите на договор - последното действително като спор е в полето на гражданския съд) си е точно самоуправство, но прокуратурата от години не желае да се занимава с такива случаи, като вижда в тях само елемента на облигационния спор, решим по гражданскоправен ред от съда. За мен обаче в такива случаи е налице едновременно нарушение на договор и самоуправство. Ключовото е самоволното осъществяване на правото, дори и то реално да съществува (поне така казва НК, който прокурорите в тази част явно не желаят да знаят или да прилагат) - т.е. даже и договорът за наем или ползване да е изтекъл и наемодателят изрично да се е противопоставил на по-нататъшното ползване и превръщането на срочния договор за наем в безсрочен (с което би се прекратил с предизвестие) да е неприложимо, той не може, няма право, физически да влезе и отстрани (изхвърли) наемателя и вещите му, а трябва да се обърне към съда чрез специално уредено в ГПК производство. 
Надявам се поне отчасти да съм била полезна.       

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17900 -: Септември 02, 2024, 10:21:46 »
Любимият правоговорен/правописен номер на мисирките е в еврогейски стил да премахват окончанията за ж.р..

Е, това започна по-отдавна, жени ми се сърдеха ако се обръщах към тях със звателната форма на имената им, било "много селско". Не разбирах защо "Иване" може, а "Марйо" или "Таньо" е просташко!? Друга наскоро ми каза че мрази чубрицата, миришела ѝ на село! Комлексарщина ще да е. Мисля, че падежните остатъци в езика ни само го обогатяват.

Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17901 -: Септември 02, 2024, 10:59:30 »
Любимият правоговорен/правописен номер на мисирките е в еврогейски стил да премахват окончанията за ж.р..

Е, това започна по-отдавна, жени ми се сърдеха ако се обръщах към тях със звателната форма на имената им, било "много селско". Не разбирах защо "Иване" може, а "Марйо" или "Таньо" е просташко!? Друга наскоро ми каза че мрази чубрицата, миришела ѝ на село! Комлексарщина ще да е. Мисля, че падежните остатъци в езика ни само го обогатяват.

Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.
А най-идиотското е "моята колега Василева."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17902 -: Септември 02, 2024, 11:59:44 »
а това е елемент от сложния фактически състав на придобивната давност.

Абе, не е чак толкова сложен.  Намерението за придобиване на собственост е ясно. То съществува изначално. По-важно е правното основание, което според  фактическия владелец  му дава основание да придобие собствеността. Това може да е наследство, договор, или нещо друго. Защото още от римското право е известно, че не съществува „ничия” собственост, която можеш да придобиеш, ей така.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17903 -: Септември 02, 2024, 12:54:22 »
При всички случаи наемателят (същото важи и за облигационен или вещен ползвател) не може да се позовава на придобивна давност по време на действие на договора си - той, както отбеляза Кайли, не е владелец на имота в строго правния смисъл на понятието, а негов държател.
Мерси, Денеб!
Радвам се, че си се срещнала с най-старата си любов.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17904 -: Септември 02, 2024, 13:42:59 »
Докато медиите трети ден ни занимават със сюжета "Бай Пее..., пардон, Ганю прави избори", сезон 2024, а ЦИК вместо да изгони тримата му хулигани, за да започне работа, се вие и се мае,

цифровият капан вече щрака step by step:

Quote (selected)
През следващите две седмици Националната агенция за приходите ще закрие банковите гишета в офисите си, където ги има. Причината е, че потребителите могат да погасяват задълженията си с дебитна или кредитна карта във всеки офис на НАП чрез монтираните там ПОС терминали, както и чрез електронната услуга, достъпна с персонален идентификационен код (ПИК) или квалифициран електронен подпис.
Дневник

НЗОК ще известява чрез SMS и Viber пациентите за лекарствените протоколи

От днес Здравната каса ще уведомява пациентите за протоколите им за скъпи лекарства, които се заплащат от нея. Съобщения ще се получават и за помощните средства на хора с увреждания.

Известието ще се изпраща чрез SMS по телефона или чрез онлайн платформата Viber. Това е пилотен проек на НЗОК, който ще бъде разширен след време с получаване на съобщения и за профилактичните прегледи на всички здравноосигурени лица.
Флагман

Мила deneb, ако имаш възможност, ще бъда признателна да посочиш по кой закон българските граждани трябва непременно да имат дебитна/кредитна карта, ПИК и/или КЕП, както и смартфони, кой им ги купува и кой им плаща абонамента. Особено пък възрастните, инвалидите и тежкоболните.
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 14:01:48 от Zeitgeist »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17905 -: Септември 02, 2024, 16:14:26 »
Мила deneb, ако имаш възможност, ще бъда признателна да посочиш по кой закон българските граждани трябва непременно да имат дебитна/кредитна карта, ПИК и/или КЕП, както и смартфони, кой им ги купува и кой им плаща абонамента.

Позакона на глобализма! Евроатлантизма е само етап, по пътя на стадото, към световния концлагер! Избираме си управници, само от листата с глобалисти!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17906 -: Септември 02, 2024, 16:38:42 »
Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.

Не съм сигурен, продавач, доцент, съдия, кмет и пр. са имена на професии и длъжности, не са свързани с личността на практикуващия ги, как ти звучи "омбудсманка"!?
Ние си ги избрахме!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17907 -: Септември 02, 2024, 16:45:31 »
как ти звучи "омбудсманка"!?

Като "бизнесменка."
В тази връзка, ако Камалата спечелиизборите в САЩ, мъжъг ѝ "First gentleman" ли ще е?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17908 -: Септември 02, 2024, 16:49:57 »
Мерси Денеб, много познавателно.
Потвърждава се хипотезата ми, че не случайно е представен договор от преди доста над 10 години.
Има обаче дста неясни моменти.
Към 2018 Доган предобива 70% от ООД-то. Как сега то е собственост на Папазов?
Някой изказа хипотеза, че  делът на Доган, е бил обезпечение на заем. Което за мен е малковероятно, освен ако не е груба измама.
Първо коя е тая банка, дето отпуска заем на практика без обезпечение, или по точно с неоценимо обезпечение.
При положение, че дружеството разполага с материални активи на достатъчно висока стойност.
Вероятно капитала на ООД-то е стотина лева, както беше и на фирмичката на Чейлю.
Друг момент е защо и как само делът на Доган.
Изобщо вони та  се не трае.
 

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17909 -: Септември 02, 2024, 17:18:01 »
Първо коя е тая банка, дето отпуска заем на практика без обезпечение, или по точно с неоценимо обезпечение.

ББР?
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17910 -: Септември 02, 2024, 17:21:00 »
Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.
Не съм сигурен, продавач, доцент, съдия, кмет и пр. са имена на професии и длъжности, не са свързани с личността на практикуващия ги, как ти звучи "омбудсманка"!?
А защо непременно трябва да се използва чуждица, когато можем да кажем "обществена защитничка"?
Не, закон за българския език трябва да има, защото иначе няма как да се познае, че живеем в България.
Абсолютно всичко вече е на езика, въздигнат някога от Шекспир, а сега унизен до фашистки от фашагите.
Затова, да ме прощава Шекспир, но до освобождението му от тази роля вече наричам езика му фашистки.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17911 -: Септември 02, 2024, 17:24:13 »
Към 2018 Доган предобива 70% от ООД-то. Как сега то е собственост на Папазов?
Кой е собственикът на сараите?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17912 -: Септември 02, 2024, 17:28:37 »
В сградата на дубайското ни генерално консулство са нахлули с взлом в извънработно време
Quote (selected)
В сградата на генералното ни консулство в Дубай са влезли с взлом. Това съобщи външно министерство. От съобщението става ясно, че това е станало в… извън работно време.

Министерството на външните ни работи било разрешило на компетентните дубайски власти да изяснят подробности по случая. Освен това са разпоредили и извършване на проверка по случая.

От външно министерство не уточняват, каква документация например е иззета от Консулството ни в Дубай, вероятното защото не знаят.

КритичноБГ припомня, че в Дубай често заминават политически фигури или такива свързани с престъпния свят, които се укриват там.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17913 -: Септември 02, 2024, 17:37:24 »
Абсолютно всичко вече е на езика, въздигнат някога от Шекспир, а сега унизен до фашистки от фашагите.
Един голям френски писател на времето бил казал (цитирам по памет): "Шекспир никога не може да стане световно известен, след като толкова малко хора в света говорят английски."
Ако някой се сеща за името на френския писател и ми го припомни, ще му бъда благодарен. :133:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17914 -: Септември 02, 2024, 17:53:02 »
Абсолютно всичко вече е на езика, въздигнат някога от Шекспир, а сега унизен до фашистки от фашагите.
Затова, да ме прощава Шекспир, но до освобождението му от тази роля вече наричам езика му фашистки.
Тоз сегашен бюрократичен език, за който говориш,  има общо с Шекспир, колкото Цветан-Цветановият "език" с
"Настане вечер - месец изгрее.
Звезди обсипят сводът небесен;
Гора зашуми, вятър повее, -
Балканът пее хайдушка песен!"

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1348
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17915 -: Септември 02, 2024, 17:58:56 »
First gentleman
как ти звучи "омбудсманка"!?

Като "бизнесменка."
В тази връзка, ако Камалата спечели изборите в САЩ, мъжът ѝ "First gentleman" ли ще е?
Абсолютно Да! От гледна точка на "лингвистиката" почвата вече е подготвена. Цитат:

"Douglas Craig Emhoff (born October 13, 1964) is an American lawyer who is the second gentleman of the United States.[1] He is married to Kamala Harris, the 49th vice president of the United States. As the first husband of a vice president, Emhoff is the first second gentleman in American federal history. He is also the first Jewish spouse of an American president or vice president.[1]"

Та щом има 2-ри нормално е да има и 1-ви, нали?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17916 -: Септември 02, 2024, 18:10:11 »
Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.
Къф тоя миш-маш? Ми отваряйте речника от време на време - в него пише "художник", "художничка", "лекар", "лекарка" и пр., защото това са съществителни имена за професии. Доцент и професор не са професии, няма професия "доцент", нито професия "професор". Това са титли. В по-добрите, доигнатовски времена, ги наричахми научни звания. И си стоят, както  са, от езика, от който произхождат.

Лъчо, обясних ти подробно, че речникът КОДИФИЦИРА нормите (надявам се, разбираш какво това означава) и включва цялата лексика на съвременния български език.  А отделен закон за езика е пълна тъпотия.
 Езикът трябва да бъде държан високо и далеко от невежите и мръсни лапи на народните представИтели - Кирчовци, Боковци, женералчета, свини и пр.
Ако нещо трябва, то е специален закон за езика на работещите в медиите и за преводачите.
И специални, много сериозни изпити с независими комисии.
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 18:26:37 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17917 -: Септември 02, 2024, 18:19:25 »
П.П. Което се отнася за титлите, се отнася и за длъжности, ако думите са от чужд произход - лейтенант, капитан, омбудсман. Тук, разбира се, влияе и фактът, че повечето длъжности традиционно са били заемани от мъже.
П.П.П. Идиотът Игнатов премахна понятието научно звание и приравни доцент и професор с капитан и майор, като ги кръсти длъжности. Може би е имал наум, че всички ще крачим в единен евроатлантически строй под знамето на наукометрите, наукокилограмите, науколитрите  под вещото командване на Денков, за да  пълним джобовете на частни фирми като SCOPUS...
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 18:25:18 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17918 -: Септември 02, 2024, 19:44:46 »
Quote (selected)
Дупката в бюджета се разрасна до 1.6 млрд. лв.
...
Намаляват неданъчните приходи намаляват с 1 млрд. лв. (13,2 на сто), което се дължи главно на постъпланията от дивиденти, както и приходите от продажба на квоти за емисии на парникови газове. През първите осем месеца на миналата година приходите от дивидент за държавата от държавни предприятия бяха в размер на 1,55 млрд. лв., докато сега са едва 0,1 млрд. лв. при планирани 0,34 млрд. лв. Основната причина за това е неразпределяне на дивидент от печалбата на „БЕХ“ ЕАД за финансовата 2023 г. При постъпленията от продажба на квоти за емисии на парникови газове влияние оказват по-малките количества и по-ниската цена на квотите през 2024 година.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/dupkata-byudzheta-se-razrasna-16-mlrd-lv
-Миналата година буля Асена счупи касичките на държавните дружества, изсмука всичко. Нма пари за инвестиции, няма никакъв шанс да се подобрят показателите им и да докарат някаква печалба.
-Продажбата на квоти за парникови газове е следствие затихващата икономическа деност. Всичко се роизвежда с енергия, енергията иска квоти. Няма нужда от енергия, няма кинти за квоти.
В един нормален свят на това му викат "свободно падане", в нашия обаче не е свободно, падането се усилва от недържавнически действия на "държавата".

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17919 -: Септември 02, 2024, 19:47:41 »
а това е елемент от сложния фактически състав на придобивната давност.

Абе, не е чак толкова сложен.  Намерението за придобиване на собственост е ясно. То съществува изначално. По-важно е правното основание, което според  фактическия владелец  му дава основание да придобие собствеността. Това може да е наследство, договор, или нещо друго. Защото още от римското право е известно, че не съществува „ничия” собственост, която можеш да придобиеш, ей така.
Значи, предлагам да не объркваш четящите с подобни псевдоюридически коментари на поста ми, които житейски може и да ти звучат логично, но от правна страна (а обсъжданият въпрос е правен и молбата беше да дам правен отговор) са смехотворни (това е меко изразяване и ако не беше с претенции да спориш по правни въпроси с аплобм, при това без каквото и да било покритие, въобще нямаше и да се изразявам, но в случая го намирам за наложително).   
И едно елементарно уточнение: сложен фактически състав означава, че придобиването на собствеността е комплекс, включващ повече от един факт, а не че е сложен за възприемане, за да обсъждаме каква и за кого е степента на сложност (визирам болдвания част от поста ти).

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17920 -: Септември 02, 2024, 19:51:12 »
Quote (selected)
ЦИК ще приеме едновременно документите на двете фракции в ДПС, за да няма спор кой е бил първи и кой е бил втори на опашката. До това решение централната комисия стигна след близо час заседание, а преди това - около четири часа заседание.
https://glasove.com/novini/tsik-shte-prieme-ednovremenno-dokumentite-na-dvete-dps-ta-bez-poreden-vhodyasht-nomer
Аматьори!
Да бяха последвали примера на предното редовно правителство.
Ротацийка му е майката!
Само двете ДПС-та да се разберат на колко месеца ще си менкат депутатите в НС и всичко ще е "у нормите".
 :t0328:
П.П. Забравих!
Какъв ... търси шефът/ката на комисията Камелия Нейкова в командировка в Азербайджан?
Имат една възлова дата и баш атамана/ката си развява ....... на някакво СПА приключение!
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 19:59:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17921 -: Септември 02, 2024, 20:12:38 »
И едно елементарно уточнение: сложен фактически състав означава, че придобиването на собствеността е комплекс, включващ повече от един факт, а не че е сложен за възприемане, за да обсъждаме каква и за кого е степента на сложност (визирам болдвания част от поста ти).

Няколко пъти съм ти казвал, че казуистиката не ти е силна страна. Съжалявам, че коментираш само "болднатата" ми шега (явно неуспешна) , а не съществената част на поста ми. Защото не би си позволила да я оспорваш А и езикът ти подсказва, че целенасочено се заяждаш. Нема лошо, щом те влече, но и малко възпитание ще е от полза, защото все пак не се познаваме.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17922 -: Септември 02, 2024, 20:30:00 »
И едно елементарно уточнение: сложен фактически състав означава, че придобиването на собствеността е комплекс, включващ повече от един факт, а не че е сложен за възприемане, за да обсъждаме каква и за кого е степента на сложност (визирам болдвания част от поста ти).
Явно е сложен.
ООДето не е от строителния бранш.Не знам кога е основано, но преди Орешкo (правителството) ако е съществувало е било незначителна фирмичка.
Много ама много се съмнянявам че е инвестирало или строило сградите. Та са правени с много пари. Изпълнение, мозайки .......
Та как кога и по-какъв начин ги е придобило. А и от кой естествено.
Изобщо работа за прокурори и разследващи журналисти бол. Не гардероб, а замък със скелети, а  и призраци  :smokin:
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 20:35:35 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17923 -: Септември 02, 2024, 20:33:58 »
Quote (selected)
Изобщо работа за прокурори и разследващи журналисти бол. Не гардероб, а замък със скелети, а  и призраци  :smokin:
Това са истории от преди 10 години, няма никакво законово основание да се търсят финансови документи за периода.
Гербавите земята обърнаха да обявят 10 години за абсолютна граница на разследване и така желана амнистия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17924 -: Септември 02, 2024, 20:54:56 »
Много е лесно да се провери в Имотния регистър, кога е купено, от кого е купено, първия от кого го е купил и т.н. Става и онлайн.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17925 -: Септември 02, 2024, 21:02:54 »
Много е лесно да се провери в Имотния регистър, кога е купено, от кого е купено, първия от кого го е купил и т.н. Става и онлайн.
За съжаление това може само да е любопитен факт, без никакви правни последици за извършителите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17926 -: Септември 02, 2024, 21:17:20 »
И едно елементарно уточнение: сложен фактически състав означава, че придобиването на собствеността е комплекс, включващ повече от един факт, а не че е сложен за възприемане, за да обсъждаме каква и за кого е степента на сложност (визирам болдвания част от поста ти).

Няколко пъти съм ти казвал, че казуистиката не ти е силна страна. Съжалявам, че коментираш само "болднатата" ми шега (явно неуспешна) , а не съществената част на поста ми. Защото не би си позволила да я оспорваш А и езикът ти подсказва, че целенасочено се заяждаш. Нема лошо, щом те влече, но и малко възпитание ще е от полза, защото все пак не се познаваме.
Ни най-малко не ме влече, но и не бих нарекла точно възпитание навика ти на всеки мой пост на правна тема да ръсиш псевдоправни постове и апострофи по материя, която действително не разбираш.
Не бих си позволила да оспорвам по същество ли? То дори е безпредметно да стигам до това ниво, нежели да оспорвам. И кое е неоспоримо? Че трябвало да има правно основание за придобивната давност, което е нон сенс? Или че се подразбирало намерението за придобиване на собственост от наематели? Кое, Боже мой?!
Стремежът ти да продаваш на краставичар краставици е това, което ме кара да реагирам, ни най-малко не страдам от заядливост. Когато взема да споря с инженерите и докторите тук, щото съм прочела туй онуй, официално ти позволявам да ме обвиниш в заядливост. Даже лично ще ти напомня да го направиш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17927 -: Септември 02, 2024, 21:30:27 »
Лъчо, обясних ти подробно, че речникът КОДИФИЦИРА нормите (надявам се, разбираш какво това означава) и включва цялата лексика на съвременния български език.  А отделен закон за езика е пълна тъпотия.
Езикът трябва да бъде държан високо и далеко от невежите и мръсни лапи на народните представИтели - Кирчовци, Боковци, женералчета, свини и пр.
Ако нещо трябва, то е специален закон за езика на работещите в медиите и за преводачите.
И специални, много сериозни изпити с независими комисии.
Няма да продавам краставици на краставичарката, а само ще отбележа, че съм съгласен и на закон срещу чуждопоклонничеството и националния нихилизъм, защото именно това, че се срамуват, че са били българи, кара тия нечестивци да пишат всичко на езика на поробителя и да се мъчат да говорят на някакъв смесен език с елементи от езиците на поробените и поробителя. Използвам минало време ("били"), защото ако някой се срамува, че е българин, то той не е българин, също както ако някой се срамува, че е руснак, то той не е руснак. Правя сравнение с руснаците, защото и тук, и там има доста много от тия чуждопоклонници и нихилисти и страдаме от една и съща болест, от която трябва да се излекуваме. (Впрочем руснаците вече започнаха да постигат успехи в борбата с тази болест, но ние, уви, не.) Защото няма по-големи българофоби от чуждопоклонниците и нихилистите, били някога българи. И няма по-големи русофоби от чуждопоклонниците и нихилистите, били някога руснаци. (Дали наистина са били е друг въпрос.)
« Последна редакция: Септември 02, 2024, 21:43:39 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17928 -: Септември 02, 2024, 21:37:28 »
Между другото, докато наблюдаваме как се разцепва на две единият от трите кита, върху които се крепи компрадорският неоколониален режим на Демократическата партия на САЩ у нас, как пък никой не се сети да обвини Путин за това? Не съм очаквал такова слабо въображение от верните слуги на режима!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1743
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17929 -: Септември 02, 2024, 21:41:02 »
това е елемент от сложния фактически състав на придобивната давност.

.....  придобиването на собствеността е комплекс, включващ повече от един факт, а не че е сложен за възприемане, за да обсъждаме каква и за кого е степента на сложност (визирам болдвания част от поста ти).
Мисля, че разговорът се изметна в неправилна посока - всичко започна с изненадващото решение на незнайто от къде появилия се собственик Папазов да прекрати едно облигационно отношение.
Питанките, поставени тук - кой е действителният собственик, от кога, дали и защо е такъв и прочие са оправдани, но предмет на друго обсъждане.

Въпросите, на които аз не намирам отговор са няколко (поправете ме, когато греша) -
1) има ли наемен договор между наемателя (вероятно ДПС) и собственика - очевидно има; кои са страните по договора, явяват ли се Папазов/Пеевски страни или представители на някоя от страните - не е ясно, вероятно не се явяват;
2) валиден ли е договорът? - очевидно да; дали е вписан в Атенцията не е ясно;
3) срок на договора - твърди се, че е двегодишен, отдавна изтекъл, какво са предприели страните след това не е ясно, вероятно няма предизвестие за непродължаване поради изтичане на срока.
4) не е ясно дали договорът от срочен е станал безсрочен - твърди се, че е станал безсрочен без потвърждение за това.

Обстоятелстовото по точка 4 е особено важно, защото ако договорът е станал безсрочен и са минали повече от 10 години (неизвестно), съществува възможност - натъртвам - само възможност, да се поиска придобиване по давност; Вероятно няма такова изразено намерение (искане) по ред причини, предмет на друг разговор;
----
Извод - това е поредната дъвка (хапче нумбер 5) както викаше едно другарче от обозе усопшия форум за заглавичкване на населението.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17930 -: Септември 02, 2024, 21:42:46 »
Стремежът ти да продаваш на краставичар краставици е това, което ме кара да реагирам, ни най-малко не страдам от заядливост.

Виж сега, принцесо. Никой не възнамерява да те свали от трона на правния Олимп. Все пак тук водещият критерий за капацитет е личната симпатия. Докато аз се появевам чат-пат, първенството ти е неоспоримо. Излишно е да се самопревъзнасяш пред публика, за която Параграфа беше връх на юридическата мисъл, а ЗИП-а - гуру на глабалната геополитика.  Аз не се заяждам с теб, а си казвам мнението по  разни въпроси. И никога не съм си позволил да използвам подобна комплексарска лексика за мнение на колега.  Но това, за нонсенсното правно основание при придобивната давност,  ще го разказвам като виц.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17931 -: Септември 02, 2024, 21:52:31 »
Quote (selected)
Излишно е да се самопревъзнасяш пред публика, за която Параграфа беше връх на юридическата мисъл, а ЗИП-а - гуру на глабалната геополитика.
Ти направо ни заби в земята, бе човече!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17932 -: Септември 02, 2024, 22:18:00 »
ако договорът е станал безсрочен и са минали повече от 10 години (неизвестно), съществува възможност - натъртвам - само възможност, да се поиска придобиване по давност
На основание на кой член от ЗС?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17933 -: Септември 02, 2024, 22:20:51 »
Все пак тук водещият критерий за капацитет е личната симпатия. Докато аз се появевам чат-пат, първенството ти е неоспоримо.
кхм...
Аз по другото не моа се изкажа, ама тук долавям мисла. Ако въпросният почне да се появява по-често, аз се изнасям от форума, щото симпатиите ми към него ще почнат да растат и има опасност да стигнат до точката на влюбване, пък е срамота на тия години...
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17934 -: Септември 02, 2024, 23:23:52 »
Стремежът ти да продаваш на краставичар краставици е това, което ме кара да реагирам, ни най-малко не страдам от заядливост.

Виж сега, принцесо. Никой не възнамерява да те свали от трона на правния Олимп. Все пак тук водещият критерий за капацитет е личната симпатия. Докато аз се появевам чат-пат, първенството ти е неоспоримо. Излишно е да се самопревъзнасяш пред публика, за която Параграфа беше връх на юридическата мисъл, а ЗИП-а - гуру на глабалната геополитика.  Аз не се заяждам с теб, а си казвам мнението по  разни въпроси. И никога не съм си позволил да използвам подобна комплексарска лексика за мнение на колега.  Но това, за нонсенсното правно основание при придобивната давност,  ще го разказвам като виц.
Ооо, други са на трона по мое мнение, дори ги чета права от уважение. А тук е форум, говорим си, не е мястото ми за изява, имам си друго. По-добре разказвай като виц собственото си мнение по този въпрос, именно от него даже не личи да си колега. Няма да издам тайна дори и на непрофесионалистите, ако кажа, че човек се позовава на недобросъвестната придобивна давност като способ за придобиване на собственост, когато му липсва друго правно основание за това. В случая не говорим за добросъвестното владение, но дори и при него придобивното правно основание е порочно и няма вещен ефект, затова и придобиването е по давност, а не чрез сделка или наследяване.   
Ото, за трансформирането на договора в безсрочен не е нужно непременно изрично потвърждение, достатъчно е ползването на имота да продължи без противопоставяне на наемодателя. Той не е задължително и да е собственикът на имота, за да е валидно наемното правоотношение, но няма пречка да е страна по договора за наем. Евентуално биха могли да възникнат други усложнения, ако не е собственик, но договорът е пак действителен и подлежи на изпълнение, респ. на разваляне при неизпълнение. От информацията от пресата не останах с впечатление въобще да е имало намерение за придобиване по давност, така че какъвто и период от време да е изтекъл, е без значение в случая. 

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17935 -: Септември 03, 2024, 07:26:22 »
защото именно това, че се срамуват, че са били българи
Именно, поради което мразят себе си, че са българи и несъзнавано проецират тази омраза върху бъргарите и България, и искат да ни превърнат в нещо друго, (да си припомним "тази държава" още в самото начало на димокрасито,  това е особено видно например във форума на "Дневник" - всеки трети пост е гавра с "Ганьо").
А езикът им е огледало на тази изкривена психика.  Всеки е в езика си и колкото и да се старае, не може да се скрие.
Впрочем да се мразиш заради принадлежността си към някакъв етнос, не е откритие на тукашните жълтопаветници. Например Милан Кундера цял живот е мразил себе си, че е чех. Да не говорим за поколенията и поколения руски либерали - Достоевски им е направил много точна дисекция и им е поставил най-точната диагноза, към която и днес има много малко какво да се добави.
Това са деформирани и комплексирани хора, Едипови деца, символични отцеубийци, за които неолибералната идеология с цялата си антинормалност е много уютен (че и добре осребрен) пристан.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17936 -: Септември 03, 2024, 10:44:05 »
КОЙ КОЙ Е СРЕД НОВИТЕ ПАРТНЬОРИ НА ДПС-ДОГАН И ДПС-ПЕЕВСКИ?

Та, какво казвахте, негласуващите сме били виновни, за катастрофата на България!?
Ние си ги избрахме!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2963
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17937 -: Септември 03, 2024, 11:46:04 »
какво казвахте, негласуващите сме били виновни, за катастрофата на България!?
Не е вярно. Но не е вярно и твърдението, че сте по-малко виновни от гласуващите.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17938 -: Септември 03, 2024, 12:18:42 »
КОЙ КОЙ Е СРЕД НОВИТЕ ПАРТНЬОРИ НА ДПС-ДОГАН И ДПС-ПЕЕВСКИ?
Та, какво казвахте, негласуващите сме били виновни, за катастрофата на България!?
Ти съвсем се обърка, бе човек! От подписа ти "Ние си ги избрахме!" следва, че си гласувал, пък и така беше заявил тук, а сега казваш, че не си! Кое от двете е вярното?!?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7487
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17939 -: Септември 03, 2024, 13:31:56 »
КОЙ КОЙ Е СРЕД НОВИТЕ ПАРТНЬОРИ НА ДПС-ДОГАН И ДПС-ПЕЕВСКИ?
Та, какво казвахте, негласуващите сме били виновни, за катастрофата на България!?
Ти съвсем се обърка, бе човек! От подписа ти "Ние си ги избрахме!" следва, че си гласувал, пък и така беше заявил тук, а сега казваш, че не си! Кое от двете е вярното?!?

 И двете :smokin:

Приеми, че той е негласуващ по убеждение, който е гласувал на последните избори.

И не виждам защо трябва толкова да се вълнуваш от това.
the lamers club honourable member …