Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 19, 2024, 19:16:44

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 1002949 пъти)

0 Потребители и 261 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17940 -: Септември 03, 2024, 14:14:07 »
И двете
Негласуването е бездействие, а доколкото ми е известно, бездействието също е престъпление според Наказателния кодекс.
Quote (selected)
Чл. 9. (1) Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.
За съжаление гласуването е задължително, но негласуването не е наказуемо.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17941 -: Септември 03, 2024, 14:40:56 »
Змей, ако и за неупражняване на конституционни права (защото изборните права са именно права според КРБ, а не задължения, отделен въпрос е, че на законодателно ниво и други конституционно закрепени права се трансформираха незнайно как в задължения, което постави началото на такава порочна тенденция) се налагат санкции, то най-добре такава държава да се закрие.
Негласуването не е причина, а следствие и това е все по-ясно видимо. Всуе и тук, а и извън форума, споровете и обвиненията за днешното дередже на държавата се концентрират върху това кой гласувал и не гласувал и кои са по-по-най-виновни именно с тези действия или бездействие. През това време "избраниците" ни си провеждат несмущавани чуждата на националните ни интереси политика, а ние се караме и ядем за техен кеф.
Ще припомня за пореден път, че фундаменталните решения и стъпки, определящи пътя на България от 90-те насам и чиито плодове берем днес в най-различни форми във всички сфери, на практика довели без изключение от лишаването й напълно от държавен суверенитет и собствена национална политика, бяха взети и направени от парламент и излъчена от него изпълнителна власт, избран с възможно най-висока избирателна активност - от 90 до над 70 % - някъде в темите бях правила съпоставка на всички парламентарни избори и избирателната активност в корелация с последващите пагубни (както се вижда днес) решения и действия, загробили България, няма да се връщам да търся, но който реши, ще намери поста ми. Днешната политика просто е продължение, само елемент от главното, което я направи възможна и което всъщност унищожи самата същност на държавата и държавността с всички техни компоненти. А това главно дойде с много сериозна избирателна подкрепа.   
П.П. Надявам се, не е нужно да посочвам дали съм гласувала или не, тъй като това не влияе, нито променя мнението ми. Въпреки това ще го кажа - гласувала съм. И?       

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17942 -: Септември 03, 2024, 15:00:40 »
Това като шестица от тотото, като пускаш фиш, нямаш гаранция, ако не пускаш фиш, нямаш шанс.
Аз пък съм пускала краден материал в отделна тема на тема За суверена, неговата власт и върховенството на закона. Понеже е дългичък, накратко, на суверена са му отнети всички останали права на суверен освен да гласува. Щото да протестира суверен е идиотщина, суверенът взима решения, а не протестира срещу взети от слугите му решения.
Референдумите са така направени, че са неизползваеми, отзоваване на депутати няма, единственото, което е оставено, е да гласуваш веднъж на 4 години и после 4 години нищо не можеш да направиш. Писан е преди повече от 20 години.
Сега, да се отказва суверенът и от това си право значи да се отказва от право на живот и съществуване.
Се пак
зеленото наркоман отмени изборите
кървавият евреин отмени изборите
в САЩ треска ги тресе от изборите
в Германия треска ги тресе след избори
във Франция Макрон се гърчи да се изплъзне

На тоя свят 3Д политически в момента има две сили, едната са суверените и другата са сатанистите. Суверените да се откажат от правата си, щото всичко решавали сатанистите, значи всички да се провалим в ада.
Имаш някакви минимални права, имаш възможност, използвай ги.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17943 -: Септември 03, 2024, 15:04:49 »
Точно така!!! Използвай ги, докато ги имаш, защото много скоро може вече да ги нямаш!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17944 -: Септември 03, 2024, 15:13:34 »
deneb, така е! Постът ми беше леко провокативен. Просто след 1989-та пирамидата на ценностите беше обърната. Правата на личността най-отгоре (не случайно в ед. число!) и по-малко държава (за множеството). Първата дума, която беше изличена от наименованията на държавните институции беше "народен, -а, -о".

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17945 -: Септември 03, 2024, 15:23:52 »
В контекста на последните 2 поста подчертавам, че не твърдя или призовавам да не се гласува като за по-адекватно поведение към настоящата ситуация или въобще за отказ от упражняване на права. Твърдя, че не това е причината за днешните ни беди и бих апелирала да се преустанови, ако е възможно, тази безсмислена куха "битка" между гласуващи и негласуващи, придружена от също безсмислени взаимни обвинения.
Не знам защо никой и след първия ми пост по темата с анализа на избирателната активност, а и на последния по-горе, не се опита да направи свой извод по главното в него. Ето това би ми било интересно, пък и плодотворно за обмяната на аргументи.
Иначе това да си упражняваме правата, докато ги имаме, е ясно и едва ли някой се нуждае от убеждение, ако мотивацията за упражняването им е налице. Въпросът е какво би променило това и защо не го е предотвратило в годините преди настоящото десетилетие, ако представлява просто и резултатно решение, а именно при най-висока избирателна активност България пое по пътя на членство в НАТО и ЕС, което и доведе до днешното положение? Задавам въпроса си именно в този аспект, защото се твърди, че ако се гласува масово, резултатите ще са различни, ерго, обвиняват се негласуващите поради липса на избор (несериозно е да се твърди, че хората не гласуват просто от безучастност за собствената си и на децата си съдба, а и да има такива, те не са мнозинство), че именно те са в причинна връзка с поредния крах на България. 
Да се прави сравнение с тотото и шестицата ми се струва крайно неуместно, доколкото хем се твърди причинна връзка с осъзнати действия/бездействия, хем се сравняват с неосъзнатото попълване на фиш и резултатите от теглене на тиража.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17946 -: Септември 03, 2024, 15:43:24 »
Суверенът гласува според степента си на зрелост. Народ, който никога преди не е истински избирал, го пускат сефте. Какъв е шансът да уцели, като нищо не знае и не разбира, а в същото време са се намърдали такива, които знаят и разбират и умело водят на една или друга страна.
Същото и с предприятията, изкупуването, приватизацията и всичко останало. Има и международни хиени, които знаят какво се получава след такива сътресения, защото вече са ги видели другаде, и си разиграват игрите със знания, недостъпни за суверена за дадения момент.
Демек, международните хиени могат да предвидят последствията, суверенът е наивен и в пеленаческа възраст.
Примерно, във Франция наблюдавам събитията от позицията на човек, който преди 35 години мина през подобни "реформи" и знам до какво доведоха, ама французите не са минавали и не знаят. По-обиграна съм, минало ми е през главата, преди две години рекох на французите да не гласуват за Макрон, щото го знаех, че е чедо на Ротшилд или Рокфелер, се тая, и наблюдавах налудното му поведение, изгледаха ме като извънземно, де им се меси в частните държавни дела.
Преди години, 2014 или около, в един извънземен така да се каже сайт, занимаващ се с рептили, новите енергии, войната на тъмните и светлите, обясних на един възторжен украинец какво се случи в България с идването на т.н. демокрация. Той пишеше как се отърсили от руските бизнесмени, които ги потискали, какво щяло да се случва, колко е добре. Та, обясних му, не ми повярва.
Обществото трябва да порасне, ако и кога отделен въпрос.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17947 -: Септември 03, 2024, 16:24:38 »
Ех, Кайли, допусках, че ще стигнем до липсата на зрелост у суверена като аргумент, но и това не е ключът от бараката - и тогава, и сега, се гласува за това, което се предлага на политическата сергия и все за тези, които просто се представят за антипод на онези (т.нар. негативен вот), а политиката, която са водили и водят, е една и съща. Да се върнем във времето на изборите през 90-те и ранните 2000, когато избирателната активност беше много висока - знае се кои партии се явяваха на избори, знае се кои имаха мнозинство и управляваха и какво се постигна. Сега, ако приемем, че гласувайки за тях, народът е бил незрял и пеленаче и въпреки високата избирателна активност, се е получил този трагичен за България резултат именно поради неговата незрялост, то за кои ако беше гласувал тогава (демек, ако беше проявил зрелост според тезата ти), резултатът нямаше да е днешният? Така да поставим въпроса и да видим... 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17948 -: Септември 03, 2024, 16:36:36 »
Сатанистите са си поставили цел и я изпълняват успешно. Както писах, тече велика битка между доброто и злото, щото е краят на времената.
На запад надделява злото. Евреите също вярват, че е дошъл краят на времената, идвал им месията, който и да е той.
Както казва моят любим извънземен Башар, което Висшият ти аз ти е поставил като задача в тоя живот, ще я изпълниш, от теб зависи дали от точка А до точка Б ще ходиш, ще плуваш, ще прокопаеш тунел, ще лазиш, ще правиш завои, ама от т. А накрая ще идеш в т. Б.
Това май се отнася и за целия свят.
Въпросът е коя и каква е точката Б и как ще стигнем до нея, което пък зависи от нас.
(Мога и да нахвърлям идеи за т. Б при желание, ама са всичките езотерични)
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17949 -: Септември 03, 2024, 16:59:00 »
Да се опитаме първо логически да обосновем тезите си, след като сме ги изложили първоначално без езотерични елементи. Инак разговорът ще е на различни езици.
Иначе нямам против и езотеричен поглед върху темата, даже ще ми е интересен.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17950 -: Септември 03, 2024, 17:35:09 »
Ми то няма как да се разбере картината в цялост, без да се качи нивото. Айнщайн ли беше казал, че един проблем не може да се реши на нивото, на което е възникнал.
Без езотерика - ето, има едни гадове, богаташи, самозабравили се, де са решили, че те владеят планетата и хората им пречат. Заразата в тоя случай плъпва от САЩ, президентите отдавна не управляват, управляват тия от тайните служби зад тях, лобистите, евреите, оръжейната промишленост и всички останали алчни за пари и власт. За няколко десетилетия успяха да създадат послушни немислещи политици в ЕС, същите послушни немислещи са и в САЩ. Създадена е зловеща система на натиск, морковчета и тояги под формата на острова на Епщайн, служител на Мосад, всеки държи папки с компромати и обещания за милиарди.
Тия са тотално покварени, МИФ, за шефа на СЗО още като го туриха се носеха легенди какъв е бил и какво е правил преди това. Е такива. На власт са хора, които никой не е избирал.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17951 -: Септември 03, 2024, 18:04:49 »
Кайли, зададох конкретен въпрос във връзка с нашата ситуация с избирателната активност и резултатите от последвалата политика, и то точно във връзка с упреците, че негласувалите били причина за сегашното ни положение. Само това питам и ми се искаше да чуя конкретна позиция.
Отклоняването на пряк въпрос с отговор за процесите в световен мащаб не е вдигане на нивото, ами разсейване. Което не значи, че написаното от теб не е принципно вярно, но не е отговор на зададения от мен въпрос по-горе. 
Така ми отговарят от местното ВиК и общината, когато ги питам конкретно за състоянието на ВиК мрежата и какво са предприели за поддръжката и възстановяването й, а те ми отговарят за сушата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17952 -: Септември 03, 2024, 19:47:58 »
Ми процесите у нас следват международните процеси. Същото е и у нас. Казах, първите, де ги избрахме, бяха не особено високо качество, още от самото начало във властта се настаниха хора с неособено висок морал и КИ. Щото елиминираха тия с висок морал и КИ.
Отлюспиха ги. Нататък следваме световните процеси, които при нас идват на готова почва.
Предполагам, че са го направили не и без помощта на големите ни братя това отлюспване.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17953 -: Септември 03, 2024, 20:04:23 »
Сега, ако приемем, че гласувайки за тях, народът е бил незрял и пеленаче и въпреки високата избирателна активност, се е получил този трагичен за България резултат именно поради неговата незрялост, то за кои ако беше гласувал тогава (демек, ако беше проявил зрелост според тезата ти), резултатът нямаше да е днешният?
За БКП.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17954 -: Септември 03, 2024, 20:11:36 »
Денеб е права, отказът от гласуване не е причина за катастрофата, а следствие от катастрофата на България.

Втренчили сте се, че народът не ще да си ползва правата, а било задължително? А не е ли задължително управляващите да работят според клетвата си, за благоденствието на нацията!? Те са клетвопрестъпници, и единственият начин да ги накажем е да не гласуваме изобщо, защото са се постарали да нямаме истински избор!

Да перифразирам Едуард Сноудън  , какво избирате от холера и гонорея, аз - нищо, а вие!?

 
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17955 -: Септември 03, 2024, 20:15:44 »
Quote (selected)
Както писах, тече велика битка между доброто и злото, щото е краят на времената.
Кайле, тая лакърдия си я ортуват хората от зората на цивилизацията - от как са се помислили за хора все се страхуват че иде края.
Няма край, битката си върви, ще продължи и след нас.
От време на време доброто е отгоре, после злото.
Не могат едно без друго, ако едното изчезне ще изчезне и другото.

За изборите.
Така сме свикнали, все някой друг да ни е виновен.
На гласувалите негласувалите са им криви.
Негласувалите сочат с пръст - Видяхте ли за кого гласувахте и какво ни докарахте до главата.
Нека всеки сам си носи кръста.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17956 -: Септември 03, 2024, 20:17:32 »
Ми процесите у нас следват международните процеси. Същото е и у нас. Казах, първите, де ги избрахме, бяха не особено високо качество, още от самото начало във властта се настаниха хора с неособено висок морал и КИ. Щото елиминираха тия с висок морал и КИ.
Отлюспиха ги. Нататък следваме световните процеси, които при нас идват на готова почва.
Предполагам, че са го направили не и без помощта на големите ни братя това отлюспване.
Ами да. Разбира се, че още оттогава и неформално загубихме суверенитета си (в смисъл, че не бяхме още членове на НАТО и ЕС, но пък се поставяха основите, условията на членството), но пък под опеката на СБ, а национално ориентирана политика не е водило нито едно правителство, независимо чие е било мнозинството в парламента и с каква избирателна активност е формиран той. Това искам и да кажа - когото и да избирахме, политиката си следваше тази линия и имаше пълна приемственост дори и между наглед антагонистични партии. Сега се случва същото, просто вече сме и официално без част от суверенитета си, а де факто - без целия. Проблемът на изборната демокрация в този й вид е системен и не е резултат от незрялост на хората в България или тяхната незаинтересованост при избори. Факт е, че и в цяла Европа избирателната активност с всяка година спада и това не е случайно съвпадение - самите европейски държави също са без суверенитет, ЕС ги погуби като такива, просто на старта бяха с различни от нашите условия, та в някои отношения още се държат, а в други са пък по-зле. 
Кое БКП, Лъчо? И къде беше и каква стана още тогава БКП, която се преименува в БСП през 1990 и извървя логичния път до днешния си крах, а БПК на Владимир Спасов не знам с каква численост е, кога се е явявала самостоятелно на избори и колко депутати е имала в онзи период, за да има каквото и да е влияние върху политиката.       

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17957 -: Септември 03, 2024, 20:22:33 »
Денеб е права, отказът от гласуване не е причина за катастрофата, а следствие от катастрофата на България.
Че кой го отрича това?
Вторачила съм се, че имаме поне едно право и като не го използваме и него, какво?
Негласуването абсолютно нищо няма да промени, гласуването може и да може, може да има 5% шанс, ама 5 е повече от 0
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17958 -: Септември 03, 2024, 20:29:12 »
Това искам и да кажа - когото и да избирахме, политиката си следваше тази линия и имаше пълна приемственост дори и между наглед антагонистични партии.
Ми аз това го обясних по-горе със световните сатанисти, нашата политика следва линията на световните сатанисти, те затова и разпаднаха нашата система, за да се вклинят и да командват и насочват руслото занапред в желаната от тях посока.
И все пак, у нас мършите, навремето ги наричах лекета, мършите изплуваха и потопиха всичко читаво, та не им беше трудно на сатанистите.

Буратино, това, че във всички времена са казвали едно и също, не е гаранция, че то няма да стане в един момент. Човечеството за последен път е разполагало с толкова мощни оръжия по времето на Атлантида.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17959 -: Септември 03, 2024, 20:36:25 »
Quote (selected)
това, че във всички времена са казвали едно и също, не е гаранция, че то няма да стане в един момент.
Става постоянно, във всеки един момент.
И не сършва мамка му!
Пак и пак и пак...
Който го е страх че следващият момент ще е по-гаден и не може да го понесе да скача от прозореца.
Не става с мрънкане и чакане.
Живи сме, значи се борим, кой както и колкото може.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17960 -: Септември 03, 2024, 20:42:30 »
Да речем, че съм склонна да се съглася с последния ти пост.
Затова и да се върнем на изборите и да уточним какво точно означава борба в тая връзка.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17961 -: Септември 03, 2024, 20:43:11 »
Денеб е права, отказът от гласуване не е причина за катастрофата, а следствие от катастрофата на България.

Втренчили сте се, че народът не ще да си ползва правата, а било задължително? А не е ли задължително управляващите да работят според клетвата си, за благоденствието на нацията!? Те са клетвопрестъпници, и единственият начин да ги накажем е да не гласуваме изобщо
Така хубаво ще ги накажеш, че всъщност ще им заиграеш по свирката, която ти свирят. Не разбираш ли, че и 1 да отиде да гласува, изборите са законни? Ти всъщност си съучастник в убийството на България, ни повече, ни по-малко, защото сляпо изпълняваш това, което режимът иска от теб - да не му пречиш. И понеже не може да не разбираш това, го правиш нарочно!
Quote (selected)
, защото са се постарали да нямаме истински избор!
Истински избор имаш и той е изборът на мнозинството от съфорумците. И това ти също го знаеш прекрасно. Но ти не само престъпно бездействаш, но и имаш наглостта да агитираш и другите да стават съучастници в престъпното ти бездействие!!! И то се състои в това, че Родината ти умира пред очите ти, а ти не правиш нищо, за да ѝ спасиш живота. Няма прошка за това нещо!
Quote (selected)
Да перифразирам Едуард Сноудън  , какво избирате от холера и гонорея, аз - нищо, а вие!?
Избираш, избираш!!! Избираш това, което са избрали подкупените и индоктринираните вместо теб, а именно престъпния американски колониален режим и ти нямаш нищо против, щом не отиваш да гласуваш. Поне ми стана ясно, че предния път си гласувал по изключение, за което съжаляваш и никога повече няма да повториш това, а ще оставиш да изтече кръвта на Родината ти.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17962 -: Септември 03, 2024, 20:46:39 »
Не става с мрънкане и чакане. Живи сме, значи се борим, кой както и колкото може.
Ето това се казва истинска приказка, а не жалко хленчене, че нищо не зависело от нас. От всеки от нас зависи, абсолютно от всеки! :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17963 -: Септември 03, 2024, 21:10:12 »
Quote (selected)
Затова и да се върнем на изборите и да уточним какво точно означава борба в тая връзка.
Имаше един дълъг период в който не гласувах.
Ходехме с половинката до изборната секция и аз просто не влизах. Така се чувствах по-добре от колкото да гласувам с отвращение.
Това имаше в менюто, а аз такова не пия!
През цялото това време не съм се крил и съм с споделял с околните какво и КОЙ не ми харесва ( понякога и аргументирано ).
Даже в момента ако се замисля по-скоро бих гласувал за БаЙдън/КамИла („Прости им, Господи, защото те не знаят що вършат”) нежали за Възраждане дето знаят, ама не могат.
Имам обаче една малка допирна точка с последните.
Само те споделят моето виждане че тоя ЕсЕс и НАТО са поредното лошо решение което сме взели ние българите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17964 -: Септември 03, 2024, 22:02:31 »
Втора тунджанска механизирана бригада в Стара Загора издигна американското знаме


Quote (selected)
Бригадата е наследник на 8-ма Тунджанска пехотна дивизия, създадена през 1903 г. и взела участие във всички Балкански войни и в Първата световна война. През 1968 г. става Втора мотострелкова дивизия.
ПОЗОР!!!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17965 -: Септември 03, 2024, 22:09:23 »
Позор е, Лъчо, същевременно поредното потвърждение, че не сме суверенна държава.
Който го е инспирирал, трябва да бъде разжалван и да си ходи, най-малкото. Ама надали...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17966 -: Септември 04, 2024, 07:32:01 »
Позор е, Лъчо, същевременно поредното потвърждение, че не сме суверенна държава.
Който го е инспирирал, трябва да бъде разжалван и да си ходи, най-малкото. Ама надали...
Quote (selected)
На 12 август 1941 г. военният министър ген. Даскалов докладва в МС, че с разрешението на цар Борис е уволнил началника на генералния щаб ген. Хаджипетков. Причината - когато му направил бележка, че духът на войската не е добър и не е изключено избухването на евентуален бунт, той отговорил: "Две германски дивизии им стигат".
Дори царят се учудил "как може началник-щаба на армията да не разчита на своята войска, а на една чужда армия, който за дисциплината в своята войска не само не се надява на своите сили и средства, а на силите и средствата на една чужда, макар и приятелска армия".
(Дневник на правосъдния министър в правителствата на Георги Кьосеиванов и Богдан Филов Васил Митаков, изд. Труд, 2002 г.)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17967 -: Септември 04, 2024, 08:10:15 »
Quote (selected)
България е сред най-добрите държави за стартиране на нов бизнес в Европа
...
а да преценим колко лесно е да се извършва стопанска дейност във всяка страна, означава да се вземат предвид няколко ключови фактора. Индексът на Световната банка „Лесно правене на бизнес“ ги класифицира в 10 параметъра. Те включват:

- Започване на бизнес

- Получаване на разрешителни за строеж

- Снабдяване на електричество

- Регистриране на собственост

- Получаване на кредит

- Защита на миноритарните инвеститори

- Плащане на данъци

- Трансгранична търговия

- Принудително изпълнение на договори

- Решаване на проблеми, свързани с несъстоятелност
https://tribune.bg/bg/parite/balgariya-e-sred-nay-dobrite-d/
Май обърках темата, трябваше да е в забавленията.
- Започване на бизнес - който не е започвал той не знае колко бумаги му трябват, а всяка колко време отнема.
- Получаване на разрешителни за строеж - по принцим освен нормалната безкрайно дълга процедура има и бърза писта, да намериш точният човек и точната облага.
- Снабдяване на електричество - може да изчакаш няколко години или сам да си прокараш електриката, а най-високите цени в Европа са просто стимул.
- Защита на миноритарните инвеститори - то за мажоритарните няма защита ако някой ти хареса бизнеса, пък миноритарните...
- Принудително изпълнение на договори - тука наистина сме добре. Едни ЧСИ-та са се развихрили бетер мутрите навремето и зашита от тях няма още открита.
- Решаване на проблеми, свързани с несъстоятелност - при липса на закон за фалитите, направо е удоволствие да се обявиш в несъстоятелност.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17968 -: Септември 04, 2024, 09:29:08 »
Буратино, и за мен е загадка тази класация. Обяснявам си резултата само с това, че някой е взел молива, погледнал е към звездите и е писал, за което със сигурност му е поръчано и платено. Щеше ми се наистина поне едно да е вярно, ама няма, а наблюденията ми са преки, не са опосредствани, поради което могат да претендират за достоверност.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17969 -: Септември 04, 2024, 09:33:53 »
Позор е, Лъчо, същевременно поредното потвърждение, че не сме суверенна държава.

Когато се водеха преговорите за присъединяването ни в Европейския съюз, много ясно ни се обясняваше, че се отказваме от суверенитета си, чувал съм  го многократно по телевизора от устата на евроатлантиците, тогава българите какво си мислехте? Или с нетърпение очаквахте да станете "граждани на света", да "пътувате свободно" и да вкусвате благините от лъскавите витрини на Запада?

Сега от какво сте недоволни? 
« Последна редакция: Септември 04, 2024, 09:49:11 от Maximus II »
Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17970 -: Септември 04, 2024, 09:36:15 »
Quote (selected)
Индексът на Световната банка „Лесно правене на бизнес“ ги класифицира в 10 параметъра.

Че вие, от кога почнахте да вярвате на Световната банка!?
Ние си ги избрахме!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17971 -: Септември 04, 2024, 10:38:54 »
Максимус, официално,т.е. по правна уредба с членството в ЕС държавите приемат ограничаване (частично) на суверенитета си в определени сфери, а в други имат възможността да водят напълно самостоятелна национална политика и ако дори това се спазваше, пак нямаше да е чак толкова зле положението. При нас в момента имаме пълна загуба и то не само произтичаща от членството в ЕС. Да дам пример - кое от членството ни в ЕС налага да се "продават" (кавичките е ясно защо слагам) на Украйна реакторите ни? Нищо. Загубата на суверенитет и по този въпрос не произтича от самото членство, а от настаняването на територията ни на една държава, която не е член на ЕС. То и самото ЕС пък е прокси на същата, но визирам по-горе правния аспект на суверенитета.
П.П. Лично аз не съм искала изброените от теб "благини" и смятах, че членството ни ще унищожи държавата. Сега и го виждам с очите си, но какво от това?! Снощи имах неблагоразумието да прочета една дъълга статия от току що излюпена млада съдийка - кожата ми настръхна колко е индоктринирана и вероятно не е само тя. Хубаво обаче, че е писала овреме, преди да правораздава, да си знаем...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17972 -: Септември 04, 2024, 11:56:26 »
Когато се водеха преговорите за присъединяването ни в Европейския съюз, много ясно ни се обясняваше, че се отказваме от суверенитета си, чувал съм  го многократно по телевизора от устата на евроатлантиците, тогава българите какво си мислехте? Или с нетърпение очаквахте да станете "граждани на света", да "пътувате свободно" и да вкусвате благините от лъскавите витрини на Запада?

Сега от какво сте недоволни?
Ти всъщност към кого се обръщаш на второ лице множествено число? Ако е към съфорумците, сбъркал си адреса! И какво означава съчетанието на това второ лице множествено число с подчертаната по-горе от мен думичка "българите"? (Логичният отговор е, че ти самият не си българин, защото иначе щеше да използваш първо, а не второ лице множествено число!)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17973 -: Септември 04, 2024, 12:38:44 »
САЩ се разпадат, споко, сега хапят най-силно, слушам много диалози с американски военни и експерти, които не са в официалната политика, те разправят същото, тубата спира каналите им, спира плащането, там де за гледане, ФБР ходи да претърсва домовете им и те тека. Все същата мафия на неоконите, де ни управлява нас, управлява и там и ги съсипва.
Едно котило от неокони от рода на нуланд, отгледано и станало чудовище, се разпорежда с половината свят и се опитва да се разпорежда и с другата половина. Урсулинки, каякаласки и други аналенки са оттам.
Всичко е до време, сега, колко време, вече е въпрос И на Божията милост. Ама Господ дава, ама в кошара не вкарва.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17974 -: Септември 04, 2024, 15:43:34 »
Имам предвид "художникът Иванова, доцентът по социология Петрова, продавачът Георгиева" и пр. уродства.
Къф тоя миш-маш? Ми отваряйте речника от време на време - в него пише "художник", "художничка", "лекар", "лекарка" и пр., защото това са съществителни имена за професии. Доцент и професор не са професии, няма професия "доцент", нито професия "професор". Това са титли.

Никакъв мишмаш не е!

Противно е мисирките да говорят "Нека сега дадем думата на професорЪТ.", когато става въпрос за жена. Успяват в една дума да набутат 2 уродства.
После разни кокошки възприемат от тях "модерния" новоговор, щото "по телевизора тъй казаха".
 :t0135:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17975 -: Септември 04, 2024, 15:47:53 »
Кое БКП, Лъчо?
Което успее да се регистрира за изборите. Така гласувах тогава. Ако има някое БКП регистрирано, гласувах за него, ако не, не гласувах. Чак след като дойде "Възраждане", взех да гласувам за тях.
Quote (selected)
И къде беше и каква стана още тогава БКП, която се преименува в БСП през 1990 и извървя логичния път до днешния си крах,
Преди преименуването през 1990 г. е имало вътрешнопартийно гласуване. И баща ми, и майка ми са гласували да си остане името БКП. (Аз не бях член на БКП, но ако бях, и аз щях да гласувам така, разбира се.) Подозирам, че повечето тогавашни партийни членове също са гласували така, но на централно ниво са фалшифицирали резултата или просто изобщо не са се съобразили с него.
Quote (selected)
а БПК на Владимир Спасов не знам с каква численост е, кога се е явявала самостоятелно на избори и колко депутати е имала в онзи период, за да има каквото и да е влияние върху политиката.
Не знам колко членове има партията на покойния Владимир Спасов. Явявала се е доста пъти самостоятелно на избори, но никога не е имала депутати. От няколкото компартии депутати, и то само 1 (Александър Паунов), е имала някога въобще само КПБ, и то защото се беше закачила към колесницата на БСП. ПБК (бившата БКП "Георги Димитров") също никога не е имала депутати, нито когато се яви в коалиция с БСП, нито отделно, нито сега, когато е с русофилите, "Атака" и БКП в коалиция "Неутрална България". БРП(к) на Воденичарски също. Не знам дали той е жив още. СКБ на покойния Костадин Чакъров също.
« Последна редакция: Септември 04, 2024, 15:55:25 от lucho »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17976 -: Септември 04, 2024, 15:55:25 »
ето, има едни гадове, богаташи, самозабравили се, де са решили, че те владеят планетата и хората им пречат. Заразата в тоя случай плъпва от САЩ

Заразата плъпва от Йерусалим от момента, в който еврейските първенци са обявили на племето си, че то и само то е боголюбимо и богоизбрано, а всички други са унтерменши, роби и тор в краката им.
А в англоговорещия свят тая зараза е попаднала на най-подходящи заразоносители.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17977 -: Септември 04, 2024, 16:00:24 »
Може и да има нещо вярно, американските анализатори говорят за тоталната зависимост на САЩ от Израел, за унизителните 59 на брой ръкопляскания на речта на нетаняху, сравняват ги с конгрес на КПСС, за лобистите, за парите, които ционистите дават за изборите, и че дават толкова много пари, че който и да дойде на власт, ще е ционистки зависим отвсякъде.
И как Израел директно се намесва и определя американските избори, а в същото време плюят Русия, че го прави.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17978 -: Септември 04, 2024, 16:17:00 »
Което успее да се регистрира за изборите. Така гласувах тогава. Ако има някое БКП регистрирано, гласувах за него, ако не, не гласувах. Чак след като дойде "Възраждане", взех да гласувам за тях.
Да разбирам, че не си намирал за кого да гласуваш, ако няма регистрирано някое БКП.
В такъв случай не разбирам защо се гневиш на днешните негласуващи по същите причини.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17979 -: Септември 04, 2024, 16:35:41 »
Защото сега вече има "Възраждане". Какво още искат? Радев?! Хем в NAziTO, хем с Русия и Китай?! Няма да стане! И да, гневя се именно на днешните негласуващи, не на тогавашните.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17980 -: Септември 04, 2024, 17:17:01 »
Ти всъщност към кого се обръщаш на второ лице множествено число? Ако е към съфорумците, сбъркал си адреса! И какво означава съчетанието на това второ лице множествено число с подчертаната по-горе от мен думичка "българите"?

Макар да е дребнаво заяждане, ще отговоря, объщам се към процентите на проф. Христов, 80 или колкото са там, а и форумът се чете не само от регистрирани, нали.

Отговарям и на Денеб, така е на теория, на практика няма такова нещо като частичен отказ от суверенитет, малко като си дал, всичко си дал, само въпрос на време е. Това е т.н. "мека сила", натискат по малко но постоянно, къде с подкупи, къде с шантажи и заплахи, но суверенитет няма никой, влязъл веднъж в НАТО и ЕС.

И защо ни беше да влизаме в НАТО, като единствената потенциална заплаха ни е Турция, член на НАТО!?

Имам правото да говоря за глупавия избор на българите, защото още навремето останах сам, от мен се отдъпнаха много приятели, въодушевени от  евроатлантическия ни път, цветя и рози... Не ща да ги чувам изобщо.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17981 -: Септември 04, 2024, 18:57:24 »
Quote (selected)
Ахмед Доган се връща в оперативната политика. Най-вероятно ще е в листите на „Движението за права и свободи“. Това заяви в ефира на bTV Валентин Тончев от крилото на Ахмед Доган в ДПС.
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/ahmed-dogan-se-vrasta-v-operativnata-politika-nai-veroatno-ste-e-v-listite-na-dps-na-izborite
Това е добра новина.
Доан освен виден хидроенергетик е и водещ зеленчукопроизводител.
Ще има представител на земеделците в парламата. :cool-1084:
От друга страна като се замисля кави "успехи" имаме с ПАВЕЦ “Чаира”, жална им майка на селяните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17982 -: Септември 04, 2024, 19:01:34 »
Защото сега вече има "Възраждане". Какво още искат? Радев?! Хем в NAziTO, хем с Русия и Китай?! Няма да стане! И да, гневя се именно на днешните негласуващи, не на тогавашните.
Много те харесвам, знаеш, обаче аз още не съм достигнала до нивото да се гневя на хората за нещо, което самата аз съм правила и одобрявала като единствено достойно решение при упражняване правото на глас. То е малко като бившите пушачи, няма по-големи мрънкачи от тях  :)))
Е, сега има Възраждане, но разлика по същество в подхода няма - хората трябва да припознаят като свои партиите, за които гласуват, и то гласувайки по убеждение и с отговорност, така както ти си припознавал само БКП и не си гласувал, ако не участват. Иначе с гласуването на принципа "по-малкото зло" видяхме какво се случва - получихме торнадото ППДБ в опит да изгоним мутрите.
За мен поне гласуването е отговорност и по съвест, затова и когато веднъж гласувах за партия (точно с цел да не са мутрите), за която имах основание да считам, че няма да направи едни поразии, пък тя взе, че ги направи, се чувствах истински гузна и виновна, защото пряко, със собствения си глас, допринесох това да се случи. И ще ми е обица завинаги.
Както каза Буратино, всеки да си носи кръста... 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17983 -: Септември 04, 2024, 19:42:34 »
Quote (selected)
Засега ЦИК няма да регистрира коалициите около Доган и Пеевски. Иска да извадят партията ДПС от състава си
https://glasove.com/novini/zasega-tsik-nyama-da-registrira-koalitsiite-okolo-dogan-i-peevski-iska-da-izvadyat-partiyata-dps-ot-sastava-si
Нашиот ЦИК мъдър, мъдър кат Соломон.
Да видим коя кадъна ще остави абрвеатурата да живей и коя ще я остави да бъде разчекната. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2653
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17984 -: Септември 04, 2024, 19:49:53 »
негласувалите били причина за сегашното ни положение

- Мисля, че казусът се основава на последователността на двете действия и резултатите. След като си гласувал масово - а вонтливата купчинка все повече расте, е естествено настъпилото разочарование, основано на факта, че нищо не се изменя - даже, обратното - води задължително към оттегляне от неефективното и измамено/измамно гласуване. ... Графиките го показват.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17985 -: Септември 04, 2024, 19:50:46 »
Засега ЦИК няма да регистрира коалициите около Доган и Пеевски. Иска да извадят партията ДПС от състава си
Едното да ползва "Движение за права (ДП)", а другото "Движение за свободи (ДС)". ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17986 -: Септември 04, 2024, 19:51:54 »
Тъй, де!
ДПС може да цепне по равно.
"ДП" - Делян Пеевски и "С" - Сокол. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17988 -: Септември 04, 2024, 21:37:17 »
Quote (selected)
Засега ЦИК няма да регистрира коалициите около Доган и Пеевски. Иска да извадят партията ДПС от състава си
https://glasove.com/novini/zasega-tsik-nyama-da-registrira-koalitsiite-okolo-dogan-i-peevski-iska-da-izvadyat-partiyata-dps-ot-sastava-si
Дали са им срок от 3 дни:
Quote (selected)
Водената от Делян Пеевски коалиция „Движение за права и свободи – Ново начало” и коалицията „Демокрация за права и свободи – ДПС”, начело с Джевдет Чакъров, трябва да докажат пред Комисията, че партия ДПС не е част от техния в състав. В противен случай, могат да получат отказ да участват в предстоящите избори.

Комисията дава три дни срок, както е според Изборния кодекс, двете коалиции да докажат, че ДПС не е част от тях.
Не е за вярване, но излиза, че е напълно възможно тези избори да станат първите от 1990 г. насам без ДПС!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8322
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17989 -: Септември 04, 2024, 22:12:31 »
Не е за вярване, но излиза, че е напълно възможно тези избори да станат първите от 1990 г. насам без ДПС!
Няма как да стане. Засега ЦИК се правят на улави, но щат нещат ще им се наложи да приемат факта, че Прас няма общо с ДПС  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17990 -: Септември 05, 2024, 04:25:52 »
Партия "Нова надежда" и партия "Ахмед отвръща на удара"  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17991 -: Септември 05, 2024, 09:28:04 »
България е в БАНКРУТ!
"Само български пишман финансисти могат да са толкова горди и въодушевени от факта, че България е пласирала емисия на държавни облигации на външния пазар.
4.35 милиард евро пласиран дълг, демек взети пари на заем.
Това е една седмица преди падежа (когато връщаш парите) на бивша емисия. Демек от тия 4.35 милиарда 1.5 ще отидат за връщане на стар дълг, ама и с нова лихва отгоре.
Реве ми се от тая статия и от професионалното равнище на българските финансисти.

България е абсолютно банкрутирала държава. Тя няма икономика, която да генерира финансови средства, с които да си връща външните дългове. И това е така, откакто почнахме да ги взимането по времето на Костов.
Повтарям, България е в БАНКРУТ, по всички правила на финансовата наука, а единственият начин да не изпадне в ДЕФОЛТ е да продължава да взима заеми, с които да обслужва стари."

А вие избори, ДПС, Доган, Шиши...
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17992 -: Септември 05, 2024, 10:44:26 »
Те всички западни държави са така и въпросът е на кого дължат тия пари. Както и какво би станало, ако всичките решат да не ги върнат.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17993 -: Септември 05, 2024, 12:43:34 »
Те всички западни държави са така и въпросът е на кого дължат тия пари. Както и какво би станало, ако всичките решат да не ги върнат.

Какво като са "така", нали знаеш че каквото е позвплено на тях, на нас не е!? Я виж Гърция, изнесоха им на търг всичко ценно от инфраструктурата и си взеха парите, що не го направиха с Италия, Португалия, Франция и Испания!?

Всичко ще ни вземат и на нас, ама като сте рекли да сме по "евроатлантическия път на развитие"!

"Евроатлантически път на развитие" е класичеки оксиморон, ние деградираме ускорено, има доклад на Йоханес Хан, до 40 г. България престава да съществува - мечтата на евроатлантическата глобалистка сган!

Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17994 -: Септември 05, 2024, 13:02:01 »
Въпросът ми беше по-скоро откъде идват тия пари. Не може практически да се изяде нищо, което вече не е произведено, колкото и да го въртиш и сучеш. В реалната икономика задлъжнялост няма, в смисъл, в материалния живот. Не може да си взел назаем нещо, което на практика не съществува. Нито да си го дал на заем. Ако изцяло се махнат парите от уравнението, кой на кого какво дължи.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17995 -: Септември 05, 2024, 13:20:42 »
[Всичко ще ни вземат и на нас, ама като сте рекли да сме по "евроатлантическия път на развитие"!
Моля за не знам кой път да не се използва второ лице множествено число като обръщение към съфорумците!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17996 -: Септември 05, 2024, 15:44:39 »
Енергетика, напоителни системи, безводие, задлъжнялост и всички останали батаци не са приоритет за евроатлантическите "партии" преди емнайсетите за 3-4 години избори. Приоритетът, както и фундаментът на всякакви бъдещи "сглобки" е един-единствен. Ето го:

Quote (selected)
Борисов гарантира: нито един депутат на ГЕРБ няма да подкрепи закон за чуждестранните агенти
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов гарантира, че нито един депутат на партията няма да подкрепи лансирания от прокремълската партия "Възраждане" законопроект за чуждестранните агенти, който е по руски модел.
"Неправителствените организации не са противници, те са съюзници на ГЕРБ. Неправителствените организации, дори да са коректив, са изключително важни. Много от неправителствените организации са свързани с наши партньорски страни, с които имаме еднакви виждания за света, включително геостратегически. Така че гласове на ГЕРБ в тази посока няма да отидат, гарантирам, че нито един депутат от ГЕРБ няма да го подкрепи. Това са законови предложения, които разделят, които скарват, които нищо не помагат на хората", коментира Борисов пред журналисти в Шумен.
Дневник

Един за всички, всички срещу ПП "Възраждане". Щото прокремълска. Пък те, останалите - от страната на сифилисацията.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17997 -: Септември 05, 2024, 16:31:49 »
Разбира се, той много добре знае, че този закон, както нашият, така и грузинският, така и руският, всички те са по американски модел, но това е забранено да се казва!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17998 -: Септември 05, 2024, 17:23:39 »
но това е забранено да се казва
Естествено. А и ако се приеме такъв закон, ще лъсне, че Русия я обичаме безплатно, а САЩ имат твърде много и твърде скъпи медийни, юридически, образователни, медицински, еко- и най-вече политпроститутки у нас.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17999 -: Септември 05, 2024, 18:02:08 »
Пеевски се е опитал да направи мръсно на Догановите хора, като ги лиши от участие в частичните местни избори, но ЦИК не е допуснала това
Quote (selected)
В приложените документи липсва решение на партия „Движение за права и свободи“ за заличаване на регистрацията за участие в частичните избори на 20 октомври 2024 г. съгласно изискванията на чл. 137, ал. 1 от Изборния кодекс. Решението на ръководството на Парламентарната група „Движение за права и свободи“ не може да замени решение на партията „Движение за права и свободи“.