Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 19, 2024, 19:07:03

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 1002925 пъти)

0 Потребители и 246 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18120 -: Септември 13, 2024, 15:35:20 »
А вече, уви, залита към уточняване на нашия статут спрямо САЩските бази...
То и в уж българските военни поделения вече веят американското знаме. Станахме американска територия. Около нас има само 2 държави – САЩ и Русия. Границата между тях е фронтовата линия. Най-източната точка на американската територия е с. Верхнекаменское в ДНР. Най-западната точка на руската територия е гр. Балтийск в Калининградска област. Това положението.
« Последна редакция: Септември 13, 2024, 16:23:16 от lucho »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18121 -: Септември 13, 2024, 16:34:52 »
Цитат на: lucho
Quote (selected)
на летците е било наредено от Кулата (РВД) да „направят по-резки маневри за пред чужденците“.

Сакън, немой да се излагаме пред чужденците я  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 460
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18122 -: Септември 13, 2024, 16:53:11 »
И още

Quote (selected)
Президентът Румен Радев участва като втори пилот в демонстрационен полет на изтребител F-16 в авиобазата по покана на Военновъздушните сили на САЩ.”
Българският президент в българската авиобаза участва ПО ПОКАНА НА САЩ...
Не, не, думите ми се изчерпаха...
Щом и твоите не са налични, ние какво да речем?
И аз нямам, даже вече не се опитвам и да ги търся...
Благодаря за линка от предходния пост!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18123 -: Септември 13, 2024, 17:31:06 »
Цитат на: lucho
Quote (selected)
на летците е било наредено от Кулата (РВД) да „направят по-резки маневри за пред чужденците“.
Сакън, немой да се излагаме пред чужденците я  :nuts:
От БНТ фактически потвърждават това:
Quote (selected)
Събраните към момента данни за авиоинцидента край "Граф Игнатиево" сочат, че най-вероятно пилотът и инструкторът са получили нареждане да изпълнят поредица от сложни маневри на пределно ниска височина и след това да кацнат. Това научи "По света и у нас" от свои източници.

Маневрите освен със специфична сложност се отличавали и с голяма атрактивност. Уточнява се дали при третата или четвъртата маневра машината е паднала в гората край авиобазата. Поради пределно ниската височина на полета се предполага, че двамата пилоти не са имали време за реакция, за да катапултират.
Мисля, че версията за техническа неизправност може да отпадне. Сега ще изкарат самите летци виновни, както обикновено.



Мир на праха им!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18124 -: Септември 13, 2024, 17:36:09 »
Бог да ги прости нашите летци, така става, когато нямат достатъчни часове нальот, когато командирите ни са продажни, няма пари за ремонт и поддръжка... Но за крадене и за 404 има!То и армия намаме, когато рязаха самолети, ракети и гаубици, евроатлантиците ни успокояваха, че Америка ще ни пази. Да им  :pissed-891:

Но главнокомандващият го няма никакъв!
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18125 -: Септември 13, 2024, 19:28:09 »
Президентът Радев изрази съболезнованията си след трагичния инцидент на авиобаза "Граф Игнатиево"
Quote (selected)
Президентът Румен Радев изрази своите съболезнования към семействата, близките и колегите на военнослужещите, които загинаха днес при катастрофата на учебно-боен самолет L–39 ZA в авиобаза "Граф Игнатиево“ майор Петко Димитров и старши лейтенант Венцислав Дункин.

Държавният глава е в постоянен контакт с Министерството на отбраната и ръководството на Военновъздушните сили. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Президентът очаква  възможно най-скоро да бъдат изяснени всички обстоятелства, довели до този трагичен инцидент.

Държавният глава отменя предвидените в програмата си участия в събития в дните до края на седмицата.



Индиец внесе зараза от холера в България за пръв път от 103 години насам
Quote (selected)
Внeсен случай на холера е регистриран в България. Става въпрос за 23-годишен индийски гражданин, живеещ у нас, който в периода между 13 август и 2 септември е бил в Ню Делхи, Индия.

За потвърдения случай докладва столичната Регионална здравна инспекция (СРЗИ). Пациентът заболява на 3-ти септември поради остра диария, без проява на други оплаквания. Извършено е лабораторно изследване, което впоследствие е потвърдено в Националната лаборатория по особено опасни бактериални инфекции към Националния център по заразни и паразитни болести.

Заболелият е изолиран в стая със самостоятелен санитарен възел в СБАЛ по паразитни и инфекциозни болести "Проф. Иван Киров“. Той е в добро общо състояние. Под задължителна карантина в същата болница е поставено и лице, с което болния съжителства, определено от СРЗИ като близък контактен. До момента той е без оплаквания, като има отрицателен резултат от изследване и му е проведена антибиотична профилактика.

В хода на проведеното епидемиологично проучване няма установени други контактни лица. Заболелият не е посещавал обществени места, включително ресторанти и други. В лечебното заведение e връчено предписание за спазване на стриктен противоепидемичен режим, засилена дезинфекция, носене на лични предпазни средства от персонала, с цел предотвратяване разпространението на заболяването.

Холерата е изключително заразно заболяване, предавано чрез поглъщане на замърсена храна или вода. Характеризира се с интоксикация, поражение на тънкото черво, гастроинтестинални прояви, дехидратация, тежко протичане и висока смъртност. Предаването на болестта на хора става чрез консумация на заразена вода, храна и чрез замърсени ръце и замърсени предмети.

До началото на ХІХ век холерата е разпространена главно в Индия, като река Ганг е основният източник на заразата. От 20-те години на ХІХ век болестта се разпространява и в други страни, като предизвиква пандемии с милиони жертви. В България холерата е била сериозен проблем шест пъти. Последната епидемия у нас е регистрирана в периода 1914 – 1918 г. Тогава заболяването е внесено през Румъния, като за посочения период са регистрирани 845 заразени и 146 починали. Последният случай от холера в страната е регистриран през 1921 г. и отново е бил внесен.

Благодарение на пречистването и хлорирането на питейната вода, по-късно заболяването практически е унищожено в Европа. Въпреки това броят на случаите на холера, докладвани на СЗО, продължава да бъде висок през последните няколко години, основно заради огнища в Африка и Южна Америка.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18126 -: Септември 13, 2024, 19:33:35 »
Цитат на: Maximus II
Бог да ги прости нашите летци, така става, когато нямат достатъчни часове нальот, когато командирите ни са продажни, няма пари за ремонт и поддръжка ...

Могли са и е трябвало да откажат да изпълнят неща, в които не са сигурни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18127 -: Септември 13, 2024, 19:36:30 »
Мисля, че основният проблем е бил пределно малката височина, на която е трябвало да изпълнят тези фигури от висшия пилотаж. Прекалено ниско са били. По-точно, прекалено ниско са ги накарали да летят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18128 -: Септември 13, 2024, 19:39:53 »
Цитат на: Maximus II
Бог да ги прости нашите летци, така става, когато нямат достатъчни часове нальот, когато командирите ни са продажни, няма пари за ремонт и поддръжка ...

Могли са и е трябвало да откажат да изпълнят неща, в които не са сигурни.
Проблем е че живеем във времена в което всички са "сигурни", "застраховани", да не пропусна че и "имат права".
Обикновенно имат право да правят глупости и другите да им ръкопляскат.
Поколение със занижено чувство за отговорност, отговорност към околните ( еле пък някакви род и Родина... ) нулева.
Звезди, Холивуд и Top Gun.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18129 -: Септември 13, 2024, 21:05:54 »
Quote (selected)
Посланикът на САЩ за загиналите пилоти: Саможертвата им в служба на България няма да бъде забравена
https://tribune.bg/bg/obshtestvo/poslanikat-na-sasht-za-zaginal/
Едно време хората се жертваха да защитя близки и Родина.
Сега се жертват да честват годишнини от "нещо".
Он си знае работата!
Няма какво да празнуваме утре, можем да сторим опело.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18130 -: Септември 13, 2024, 21:19:16 »
Quote (selected)
Днес те няма да се приберат у дома!

СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ НА БЛИЗКИТЕ!

Закараха ги на "авиошоу" по случай 20 години България в НАТО с 40 годишен самолет антика! Отидоха си, в разцвета на силите си.....

Това видяхме от НАТО! Смърт, упадък и разруха. Преходът ви е пълен провал, както и всичките ви съюзи и съюзчета, в които набутахте Родината ни. След уродливата ви псевдодемокрация на България ще и трябват десетилетия да се съвземе, ако изобщо това все още е възможно.

Къде е онзи т.нар. "български" генерал Запрянов, който в момента е и министър на отбраната и ми раздава имуществото на някаква фашизоидна отрепка Зеленски, защото видите ли онзи бил "жертва".

Съд искаме, не изборите ви, БОКЛУЦИ!

Страхил Ангелов
https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/prehodat-vi-e-palen-proval-kakto-i-vsichkite-vi-sayuzi-i-sayuzcheta-v-koito-nabutahte-rodinata-ni/142554
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18131 -: Септември 13, 2024, 21:41:07 »
Quote (selected)
Съд искаме, не изборите ви, БОКЛУЦИ!

Страхил Ангелов
Страхиле, Страхиле, съдът минава през избори, и то не просто избори, а избор на тези, които ще ги дадат под съд! Така че умната на тези избори, внимавай за кого гласуваш!

Между другото, има една съществена причина за увеличаване на избирателната активност и тя е омразата на мнозинството българи към Пеевски. Само така той може да бъде спрян. Дори при гласуване за невлизаща в НС партия броят гласове, нужни за достигане на 4%, расте и той не влиза. Влезе ли, става МП и обявява война на Русия!

И накрая да изтъкна, че на тези избори за пръв път ще можем да видим дали е възможно някой да влезе в НС със 100% купени гласове. Никой досега не го е правил!
« Последна редакция: Септември 13, 2024, 21:47:36 от lucho »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10324
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18132 -: Септември 13, 2024, 21:41:28 »
Лоша поличба за България в нато
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18133 -: Септември 13, 2024, 22:12:34 »
Quote (selected)
Страхиле, Страхиле, съдът минава през избори, и то не просто избори, а избор на тези, които ще ги дадат под съд! Така че умната на тези избори, внимавай за кого гласуваш!
Любопитно ми е дали Страхил ще бъде издигнат на избираемо място за депутат от БСП, левицата, леваците или нещо друго.
Не съм оптимист, ако е в бургаската листа смятам Възраждане да имат един глас по-малко, освен ако не е в тяхната листа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18134 -: Септември 14, 2024, 01:13:48 »
Цитат на: lucho
Пеевски влезе ли, става МП и обявява война на Русия!

Ще ме убедиш значи да гласувам за него  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18135 -: Септември 14, 2024, 09:33:44 »
Quote (selected)
Хиляда българи остават без работа. Японски завод за кабели затваря завода си в Мездра
...
Японската компания се изняса от България заради високите производствени разходи и резкия скок на заплатите у нас и мести производството си в заводите си в Молдова и Румъния.
https://glasove.com/tehnologii/hilyada-balgari-ostavat-bez-rabota-yaponski-zavod-za-kabeli-zatvarya-zavoda-si-v-mezdra
Обезлюдяване.
Не знам как е в Мездра, но за завода в Карнобат се налага да се извозват работници от 50 км и то не по магистралата, а по селски пътища.
Всеки ден.
Румъния почти е анексирала Молдова, всеки молдованец спокойно може да получи румънски паспорт и да работи там. В самата Румъния заплатите са по-високи, но явно другите условия са по-добри. Чисто логистично се спестява ден за доставки до заводите за автомобили.
Вместо да чакаш до мостовете над Дунав, минават бързо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18136 -: Септември 14, 2024, 09:58:17 »
Quote (selected)
Страхиле, Страхиле, съдът минава през избори, и то не просто избори, а избор на тези, които ще ги дадат под съд! Така че умната на тези избори, внимавай за кого гласуваш!
Любопитно ми е дали Страхил ще бъде издигнат на избираемо място за депутат от БСП, левицата, леваците или нещо друго.
Не съм оптимист, ако е в бургаската листа смятам Възраждане да имат един глас по-малко, освен ако не е в тяхната листа.
Абсурд е антинатовец да е в листата на натовската БСП, нищо че май членува там. В тази на "Възраждане" е по-възможно, ако се разберат с него, но ако наистина членува в БСП, ще трябва да си смени партията, така че е малко вероятно.

С две думи, питай него. Аз съм нищо и никакъв никой, никъде, никога и никак и никакво нищо за никого, никак, никъде и никога не знам.
« Последна редакция: Септември 14, 2024, 11:28:07 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18137 -: Септември 14, 2024, 11:26:06 »
Цитат на: lucho
Пеевски влезе ли, става МП и обявява война на Русия!
Ще ме убедиш значи да гласувам за него  :i_laughing:
На чужд гръб и 100 тояги ракети са малко, нали?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18138 -: Септември 14, 2024, 11:35:04 »
Публикуваха 27-секунден запис на последните секунди преди авиокатастрофата на L-39ZA с нашите двама летци. Правили са "петля Нестерова", но вместо да излязат от нея, самолетът се насочва към земята. Разбирайки това, се опитват да се катапултират. Това се вижда на 22-рата секунда. Но катапултирането е неуспешно, уви!!!

https://www.facebook.com/novinite.bnt/videos/8334070129972572

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18139 -: Септември 14, 2024, 11:39:39 »
Цитат на: lucho
Пеевски влезе ли, става МП и обявява война на Русия!
Ще ме убедиш значи да гласувам за него  :i_laughing:
На чужд гръб и 100 тояги ракети са малко, нали?

Това го виждам като най-сигурния начин руснаците да дойдат  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18140 -: Септември 14, 2024, 11:46:54 »
И аз така разбрах :)))



46-минутен разговор на Мартин Петрушев с Явор Дачков за Делян Пеевски:

https://www.youtube.com/watch?v=FFb-EPUmYqU

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18141 -: Септември 14, 2024, 13:37:11 »
Три нови жалби в ЦИК от ДПС-Доган
Quote (selected)
Три нови жалби от единия председател на партията Джевдет Чакъров и коалицията около Ахмед Доган са постъпили в Централната избирателна комисия в петък.

Първата е срещу решението на Комисията за регистрация на коалицията около Делян Пеевски „Движение за права и свободи – Ново начало“.

Втората – за отказа от регистрация на партия „Движение за права и свободи“ за участие в изборите. Такъв опит направиха независимите депутати около Доган.

И третата – срещу отказа на ЦИК да разгледа постъпилите заявления от двамата представляващи партията за изключване на ДПС от състава на коалиция „Движение за права и свободи – Ново начало”, пише Нова тв.

Битката продължава и на съдебния фронт. Във ВАС са депозирани две молби от Чакъров – срещу решението за регистрация на коалицията около Пеевски и срещу отказа за регистрация на партията самостоятелно за изборите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18142 -: Септември 14, 2024, 13:39:19 »
Публикуваха 27-секунден запис на последните секунди преди авиокатастрофата на L-39ZA с нашите двама летци. Правили са "петля Нестерова", но вместо да излязат от нея, самолетът се насочва към земята. Разбирайки това, се опитват да се катапултират. Това се вижда на 22-рата секунда. Но катапултирането е неуспешно, уви!!!

https://www.facebook.com/novinite.bnt/videos/8334070129972572

И още едно видео, малко по-дълго (38 секунди), снимано от друго място (тук опитът за катапултиране на пилотите се вижда на 21-та секунда):

https://www.youtube.com/watch?v=2njhCWBVlZg

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18143 -: Септември 14, 2024, 16:19:50 »
Quote (selected)
Асен Василев: Борисов даде Пеевски на "Магнитски"
https://glasove.com/novini/asen-vasilev-borisov-dade-peevski-na-magnitski
Кокорчо беше изчезнал за около месец, ваканцията свърши, ще се нагледаме на педалски номерца.
Не че без него беше скучно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18144 -: Септември 14, 2024, 19:39:17 »
Quote (selected)
След 11 години: Бареков потвърди, че „Костинброд” е бил спретнат, обеща да каже от кого
https://tribune.bg/bg/politika/sled-11-godini-barekov-potvard/
"Като заваля дъжд, та цяла неделя!"
В Европа се стягат за проливни дъждове, можело да има потопи.
При нас по-лошо, идат избори.
Отсега гърми, трещи, до 27.10.2024 колко ли "бентове" ще поддадат?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18145 -: Септември 15, 2024, 09:28:07 »
27-минутен разговор на Васил Панайотов Василев с Костадин Тодоров Костадинов:

https://www.youtube.com/watch?v=UlhRDoAqL9A
« Последна редакция: Септември 15, 2024, 09:56:44 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18146 -: Септември 15, 2024, 14:55:21 »
Quote (selected)
"Нова телевизия" подготвя иск за претърпени вреди от забраната на хазартна реклама
https://glasove.com/biznes/nova-televiziya-podgotvya-isk-za-pretarpeni-vredi-ot-zabranata-na-hazartna-reklama
И на тях ще платим.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18148 -: Септември 15, 2024, 23:44:25 »
Quote (selected)
Държавният департамент на САЩ одобри потенциалната продажба на 32 изтребителя Ф-35 и самолетни двигатели на Румъния в сделка на стойност 7,2 милиарда долара, се казва в съобщение на Пентагона, циитрано от БТА.

Главен изпълнител ще бъде компанията "Локхийд Мартин". Поръчката включва и 33 самолетни двигателя от компанията "Прат и Уитни", предаде Ройтерс.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/sast-odobravat-potencialna-prodazba-na-samoleti-f-35-na-rumania
Румънците са договорили самолетите почти на цената на нашите Ф16.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2653
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18149 -: Септември 16, 2024, 14:16:27 »
Интересно немско интервю със Скот Риттер, преведено на руски.
https://www.youtube.com/watch?v=bUZGJkQ32Co
 :suicide:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3065
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18150 -: Септември 16, 2024, 15:46:56 »
Quote (selected)
Държавният департамент на САЩ одобри потенциалната продажба на 32 изтребителя Ф-35 и самолетни двигатели на Румъния в сделка на стойност 7,2 милиарда долара, се казва в съобщение на Пентагона, циитрано от БТА.

Главен изпълнител ще бъде компанията "Локхийд Мартин". Поръчката включва и 33 самолетни двигателя от компанията "Прат и Уитни", предаде Ройтерс.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/sast-odobravat-potencialna-prodazba-na-samoleti-f-35-na-rumania
Румънците са договорили самолетите почти на цената на нашите Ф16.

Явно по време на тяхната молитвена закуска румънците са се изхитрили да наблегнат по-скоро на молитвата.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18151 -: Септември 17, 2024, 08:36:20 »
Отворено писмо на о.з. полк. инж. Румен Стоянов, военен летец, към о.з. ген.-майор инж. Румен Радев
Quote (selected)
О.з. полк. инж. Румен Стоянов – военен летец и инструктор 1 клас, който е служил в авиобаза „Безмер“ и летището в Долна Митрополия, публикува своята версия за смъртта на двамата пилоти край Граф Игнатиево. Самолетът L-39, с който са летели майор Петко Димитров и старши лейтенант Венцислав Дункин, се разби край летището и все още няма официално обяснение за трагедията. Ето какво написа о.з. полк. инж. Румен Стоянов във Фейсбук, обръщайки се към президента Румен Радев в качеството му на бивш пилот на изтребител от ВВС на България:

„Колега Радев,

И като замълчахме за убийството на м-р Терзиев от американския ЗРК „Патриот“, какво научи обществеността? Докога да мълчим???

Приятели,

Прегледах многократно записа и за съжаление видях поредица от организационни и пилотски грешки.

    Пилотите подхождат косо към полосата с малък ъгъл на снижение, което ги затруднява да пилотират по оста на полосата и да наберат необходимата скорост за изпълнение на вертикален комплекс от фигури…

(ГРЕШКА в организацията…:

– Задачата се прекратява.)

    На вертикалата пилотите осъзнават, че не могат да наберат необходимата височина за последващ низходящ маньовър и намаляват претоварването…

(Грешка водеща до малка скорост, под еволютивната…

– Изпълнява се „имелман под хоризонта“. Задачата се прекратява )

    В горна точка на маньовъра самолета е със скорост под еволютивната и пилотите „губят посоката“ за пилотиране…

(Класическа грешка. Управлението се „центрира“, лоста леко се притегля за малко положително претоварване и при набиране на еволютивна скорост се преминава в хоризонтален полет:

– Задачата се прекратява…)

    След преминаване на „горна точка“ пилотите продължават лупинга, изпадат в аварийна ситуация, късно осъзнават, че височината и скоростта са недостатъчни. Почти на „вертикалата“ опитват с половин тоно да преминат в пикиране, но не виждам ускорение на самолета от максимална тяга на двигателя… Височината е недостатъчна за извеждане от пикиране, а достигат минимална височина за катапултиране…

(Грешка в техниката на пилотиране, неизползване на двигателя за ускорение, изпадане в аварийна ситуация…:

– Задачата се прекратява с… КАТАПУЛТИРАНЕ на височина над минималната за това…!!!

След 20 години в НАТО пилотите ни са с НУЛЕВА подготовка и натренираност…

„Атлантици“ обещаваха по натовски стандарт 200 часа за пилот…, а летят по 5 – 10… и то не всички…

Самолетите/вертолетите в света са два вида…:

– Изправни и неизправни…!!!

Но…

През 1998/9 г. при предполетната ми проверка на с-т Л-39 на л-ще Каменец установих, че катапултите му нямат… пиропатрони…!!! При общата проверка се откриха други три…, а при катастрофа на същото летище малко преди това пилотите не бяха се катапултирали…!?!?

– Защо ли…???

Питам, за последния случай…:

    Катапултите имали ли са пиропатрони…???
    Какъв е нальота на пилотите общо и през последните 12 месеца…?
    Каква е подготовката и нальота на загиналите на Пределно малка височина…???
    Защо ръководителя на полети не се е намесил…?

– И това далеч не са всичките ми въпроси…

Виновни са всички, от пилотите до депутатите…!!!

Останалото е мълчание.“

О.з. полк. Р. Стоянов

(Допускал пилоти и инструктори до полети във всички условия и височини, над суша и море, участник в поредица от въздушни демонстрации)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9142
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18152 -: Септември 17, 2024, 09:15:43 »
убийството на м-р Терзиев от американския ЗРК „Патриот“, какво научи обществеността? Докога да мълчим???

Това не го знаех, или съм го пропуснал? Но не звучи невероятно, защото има много случаи на приятелски огън на ЗРК „Патриот“.
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18153 -: Септември 17, 2024, 10:15:28 »
Старата версия на запасния полковник е, че е свален от ЗРК, но по-късно, изглежда, е успял да установи типа му – "Патриот".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18154 -: Септември 17, 2024, 19:02:56 »
Тия дни получавам известие от моя доставчик на електрика.
Всеки месец ми ги праща, не че ме топли или охлажда, плащам си като поп.


Quote (selected)
Най-високата цена през мeсеца на сегмента „Ден напред“ на платформата на БНЕБ е достигнала 1493,84 лв/MWh във вечерните часове между 21:00 и 22:00 ч. на 29.08, а най-ниската е била 0,00 лв/MWh на 04.08 между 15:00 и 17:00 ч. 
Най-големият консуматор в мамковината се оказват домакинствата, еле па тия ползващи "нощна тарифа"
Ми, твай!
За пране на гащи и притопляне на бързи храни ползваме повече енергия от колкото за производство през деня. :t2334:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18155 -: Септември 17, 2024, 22:29:51 »
Проектозаконът на "Възраждане" за регистрация на чуждестранните агенти, който "сглобката" (ГЕРБ, ПП-ДБ и Пеевски) отхвърли:

https://www.parliament.bg/bills/50/50-454-01-85.pdf
БНТ манипулира с "фактчек" на законите за чуждите агенти в САЩ и Русия

От нещастния им опит за манипулация има и полза – все пак най-сетне признаха, че има американски закон за чуждите агенти. Нещо, което досега упорито се правеха, че не съществува.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18156 -: Септември 18, 2024, 10:24:57 »
Какво не знаем за американските бази в България?
Цитат на: Виктор Папазов
Не знам колцина от вас са чели договора за американските военни бази у нас. Ето ви бележки, по най-същественото от договора:

Чл. 4
Численост – 2500 с възможност за „временно“ (до 90 дни) увеличение с още 2500.
Могат да искат българската страна да заплаща подобрения, извършени в базите поискани от САЩ, ако тези „подобрения“ се използват и от българска страна.

Чл. 5
САЩ могат да разполагат на българска територия „материали и припаси“, като само уведомяват българските власти. Т.е. могат да разположат и ядрени и/или нападателни оръжия и припаси, които да ни направят мишена в международен конфликт.
Дали сме право на достъп до всички наши пристанища и летища, които те пожелаят.

Чл. 6.
САЩ са записали правото си да искат компенсация за построените от тях сгради и съоръжения, когато решат да напуснат.

Чл. 8.
България се отказва от правото си да контролира придвижването на чуждите войски на територията на страната!

Чл. 9
Всякакви превозни средства могат да се движат, влизат и излизат от наша територия без да имаме право на контрол или оглед.
Въздухоплавателните средства са освободени от такси за прелитане, кацане и паркиране. Същото е валидно и за плавателните съдове.

Чл. 10.
България се отказва от правото си да упражняват юрисдикцията и членовете на въоръжените сили на САЩ и техните семейства са недосегаеми за българските закони за всякакви нарушения.

Чл. 11.
Членовете на въоръжените сили могат да извършат дори углавно престъпление със своето действие или бездействие, ако за това имат „служебно удостоверение от американските власти“, което ги оправдава и сваля отговорността от тях.

Чл. 12
Българските власти нямат право да задържат американски военни, само те могат да ги задържат. Ако до една година не бъде осъден, се освобождава от отговорност.
Дори и осъден за престъпление от български съд, е пак под контрола на американците.

Чл. 15
Неподсъдни са по граждански искове, т.е. ако ти нанесат увреждания или щети, не можеш да търсиш обезщетение.

„Срещу членовете на силата и на цивилния компонент няма да се образуват никакви съдопроизводства във връзка с граждански искове, произтичащи от техни действия или бездействия, извършени при изпълнение на служебните им задължения. Тези искове могат да се предявяват пред съответните български власти и да се разглеждат съгласно разпоредбите на член VІІІ от ССВС на НАТО.“

Членовете на силата или на цивилния компонент, или зависимите лица не могат да бъдат съдени задочно и спрямо тях не могат да се предприемат действия, които са във вреда на техните интереси, когато служебни задължения или надлежно разрешено отсъствие временно възпрепятства присъствието им в ненаказателното производство, по което са страна.

Чл. 16.
Освободили сме ги от плащане на ДДС, за стоки и материали.
Служителите и семействата са освободени от всякакви данъци и такси. Единствено подлежат на плащане пътни такси.

Чл. 19
Всякакви вещи за лично ползване и моторни превозни средства са освободени от мита и данъци.
Безплатно използване на радиочестоти.
Много въпроси се регулират с допълнителни споразумения, които не са публични и се подписват на по-ниско ниво без обществен контрол.

Чл. 31.
Освобождават се от данъци и спазване на законите и местни изпълнители работещи за окупационната власт.
Трудовото законодателство на България не важи за наетите от окупационните части.
Всички спорове се решават от администрацията на окупационните власти и не са подвластни на никакви съдилища.

Още ли имате съмнения, че сме окупирана територия?
Договорът е сключен от правителството на Сергей Димитриевич (Дмитрович) Станишев.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
« Последна редакция: Септември 18, 2024, 18:32:21 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18158 -: Септември 18, 2024, 18:57:07 »
4-минутно приветствие от Мария Владимировна Захарова на традиционния Събор на приятелите на Русия, който се проведе в местността "Паниците" край Калофер:

https://www.youtube.com/watch?v=hCNs3e2yNUM
« Последна редакция: Септември 18, 2024, 21:24:39 от lucho »


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18160 -: Днес в 07:58:15 »
Quote (selected)
Кабинетът разреши на АЕЦ "Козлодуй" да поръча части от Русия
https://glasove.com/novini/kabinetat-razreshi-na-aets-kozloduy-da-poracha-chasti-ot-rusiya
Сега остава да видим дали руснаците ще искат да ни ги доставят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18161 -: Днес в 10:05:26 »
Нормално би било да поставят някакви условия все пак.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24950
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18162 -: Днес в 10:13:17 »
Нормално би било да поставят някакви условия все пак.

Нацистите ни са бутикови, оръжията ни са още по-малко, остава да поискат деевроатлантизация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18163 -: Днес в 10:18:47 »
България се въздържа в ООН при гласуване Израел да напусне палестинските територии до 12 месеца
Quote (selected)
България е сред 43 страни, които се въздържаха. Само 14 гласуваха против, вкл. САЩ. "За" гласуваха 124 държави, вкл. 13 от ЕС като Франция и Испания.

Не случайно, още като излезе Костадинов на трибуната на НС да заклеймява забраната на палестинската фотоизложба, първите, които тежко-тежко, но скоропостижно се изнесоха от залата, бяха двете ултра-архи-мегамутри с телесно тегло над 150 кг.
« Последна редакция: Днес в 11:10:06 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10409
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18164 -: Днес в 12:04:06 »
Ръководството на Народното събрание забранява палестинска фотоизложба за войната в Газа след израелската, която е разрешило (7 минути)
Капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство:
Quote (selected)
🔔 Вчера, след три последователни отказа, най-накрая получихме разрешение за представяне на изложбата за невинните палестински жертви на израелската агресия в Газа.
▪️ Откриването ще бъде днес от 12.30 ч. във фойаето на Народното събрание. Изложбата е съвместно организирана от Възраждане и Групата за приятелство с Палестина в Народното събрание.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18165 -: Днес в 13:57:11 »
България е сред 43 страни, които се въздържаха. Само 14 гласуваха против, вкл. САЩ. "За" гласуваха 124 държави, вкл. 13 от ЕС като Франция и Испания.
Продажници, нищожества, измекяри, слугинаж, дьонмета, хюмнета, мекерета, мерзавци, престъпници.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2596
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18166 -: Днес в 14:12:49 »
България е сред 43 страни, които се въздържаха. Само 14 гласуваха против, вкл. САЩ. "За" гласуваха 124 държави, вкл. 13 от ЕС като Франция и Испания.
Продажници, нищожества, измекяри, слугинаж, дьонмета, хюмнета, мекерета, мерзавци, престъпници.
Не може да бъде! САЩ гласуват против, а България се въздържала! :0005:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18167 -: Днес в 15:00:52 »
Цитат на: lucho
Откриването ще бъде днес от 12.30 ч. във фойаето на Нар. събрание.

Посетителите да си оставят смарт-устройствата на места извън достъпа на деца. За предпочитане заровени в земята с камък/бетонна плочка върху тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.