Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Октомври 16, 2024, 16:33:09

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 1061593 пъти)

0 Потребители и 96 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3083
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18240 -: Септември 27, 2024, 19:35:16 »
4% са ~80 000 гласа. Трудно постижимо даже и за освирепелите от глад леваци.
Пък и кому е нужна терца 7 8 9 при добре разтропана булка компле със сутеньор:

Quote (selected)
Вчера, като гледах как ГЕРБ, ППДБ и ДПС бяхме единни, има шансове за след изборите", завърши той
.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18241 -: Септември 27, 2024, 19:36:27 »
Тия, дето не щяли с гласуване да "легитимират" лоши началници, с негласуването си ще ни натресат най-лошите.
Ще си заработят мазно кафе в скута на "нелегитимираните" от тях.
Нали знаеш какво е казал Айнщайн:
Quote (selected)
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18242 -: Септември 27, 2024, 20:02:44 »
Quote (selected)
Пък и кому е нужна терца 7 8 9 при добре разтропана булка компле със сутеньор:
Голям е масрафа...
Някой меч или величие доволно можеш ги обгрижи с евтин депутатски бюфет, и някое влизане в телевизора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2055
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18243 -: Септември 28, 2024, 00:22:21 »
Любопитни подробности от кухнята на шеф Пеевски.

https://www.youtube.com/watch?v=nDY6e8UhX64

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18244 -: Септември 28, 2024, 10:31:53 »
Най-възрастните пенсионери – тези над 80 г., взимат най-ниските пенсии, но като брой са най-много. Това сочи справката в базата данни на Националния осигурителен институт.

Аз го разбирам като тия над 80 като бройка са повече от тия под 80. Щото тия под 80 се пенсионират по време на демокрацията с всичките й красоти и затова не оцеляват. Оцеляли са тия, които са се пенсионирали млади. Нали това беше целта?
Би трябвало тия над 80 да са най-малко, щото все пак с възрастта все повече да умират. А то не...
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18245 -: Септември 28, 2024, 12:06:36 »
Най-възрастните пенсионери – тези над 80 г., взимат най-ниските пенсии,
Класната ми от подготвителен клас в английската, най-добрата преподавателка, изучила изтъкнати хора, които, стари вече и те, са готови на ръце да я носят, взема мизерна пенсия. Учителката ни по руски (срещнах я случайно, казах й, че благодарение на нея не само научих, но и се влюбих в руския, а тя отговори, че който я срещне, това й казва) - и тя. Имахме незабравими учители, които искаха да ни научат, а не правеха търговия - история, физика, математика и пр., всички, които са още живи, биха тънали в мизерия, ако само от пенсиите си зависеха. Една така си и отиде - в старчески дом, понеже сам-сама. Но всички, независимо от пенсиите си, изглеждат ком ил фо, и се държат ком ил фо. Такива си бяха, такива са и сега на своите 80 и...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18246 -: Септември 28, 2024, 12:14:22 »
Не съм търсила статистики, говоря на ангро.
Ако, да речем, пенсионерите над 80 г у нас са 40% от всички пенсионери, а пенсионерите във Франция над 80 г са 15% от всички пенсионери?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18247 -: Септември 28, 2024, 12:30:42 »
И аз не съм проверявала, Кайли, но баба ми почина на 92, приятелката й на 101, наоколо има жени на над 80 и добре изглеждат, с ума си са... А от моите връстници доста вече си отидоха, някои преди да навършат 60 или малко след това. Имам свои обяснения, но те са лаически.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18248 -: Септември 28, 2024, 13:23:46 »
Ми да де, то официални обяснения няма. По-младите масово умират от несигурност и лош живот по време на демокрацията, от перспектива за липса на пенсия - тия над 80 работиха по татово време, пенсионираха се на 55 и на 60. Болшинството от тия 60-70 имат по 10-15 години без стаж, щото имаше 10-15 годишен период, де можеше да работиш единствено без осигуровки, ако изобщо искаш да работиш. И после от 20 години трудов стаж хоп станаха близо двойно, от 55 г хоп 67...
Тия над 80 успяха да живеят и да се пенсионират по татовите закони, затова са повече.
Отделно качеството на храната, несигурността, стреса...
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2639
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18249 -: Септември 28, 2024, 15:25:26 »
Тия над 80 успяха да живеят и да се пенсионират по татовите закони, затова са повече.
Отделно качеството на храната, несигурността, стреса...
Ха-ха! Развеселихте ме! Аз съм точно от тия ретроградните гадняри дето са се заинатили и без да се съобразяват със статистиката на демографията, безжалостно източват НОИ. Няма да ви  кажа колко навършвам на Деня на възрастните хора, който съвпада и с националния празник на КНР! Важното е, че половината свят празнува рождения ми ден! :0005:
https://www.youtube.com/watch?v=X4_Q5yXNtC8

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18250 -: Септември 28, 2024, 15:45:19 »
Ми да де, то официални обяснения няма. По-младите масово умират от несигурност и лош живот по време на демокрацията.
Няма никаква "демокрация", а реставрация на капитализма, по-точно колониален режим. Именно той ни убива. Което е и целта на мултимилиардерите (без Мъск) – драстично да намалят населението на Земята.



Машинното гласуване пак под риск

Собственикът на склада, където държат машините, поставил нови условия, иначе нямало да даде да се изнесат оттам. Ами да ги изнесат насила, какъв е проблемът!
Между другото, на откриването на предизборната кампания на "Възраждане" единият от говорилите ни призова да гласуваме с машини, но каза, че проблемът е в ИО.
И като съм отворил дума за това, най-много ме впечатли друг, който каза, че МОН е завладян от АзБ и тя трябва да бъде изгонена, както е направил той в своето у-ще.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18251 -: Септември 28, 2024, 16:14:59 »
Quote (selected)
(без Мъск)
Хи, Хи!
"Доброто и лошото ченгемилиардер"
От всичките той е най-отпред в затриването на човешкия род.
Самоуправляеми превозни средства - водачите DELETE.
Неврални чипове за "компенсиране недостатъците" - хората без такива DELETE.
Еднопосочно пътуване към Марс - за всички които трябва да DELETE.
....
Другите билита просто са откровенни, направо призовават за DELETE.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18252 -: Септември 28, 2024, 16:23:59 »
Quote (selected)
АПИ: Столична община не подписва споразумение за Околовръстния път и може да се наложи въвеждане на винетки
https://glasove.com/novini/api-stolichna-obshtina-ne-podpisva-sporazumenie-za-okolovrastniya-pat-i-mozhe-da-se-nalozhi-vavezhdane-na-vinetki
Ако не друго, ППДБ поне са последователни и предвидими.
Всичко което се окаже в техен обхват се забатачва. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18253 -: Септември 28, 2024, 19:17:18 »
Quote (selected)
(без Мъск)
От всичките той е най-отпред в затриването на човешкия род.
Самоуправляеми превозни средства - водачите DELETE.
Неврални чипове за "компенсиране недостатъците" - хората без такива DELETE.
Еднопосочно пътуване към Марс - за всички които трябва да DELETE.
Последното, ако стане, ще бъде с малко хора, и то само доброволно – никой няма да бъде заточаван насила. Но няма да стане скоро, едва ли ще го доживеем.

Иначе мисля, че бъркаш техническия прогрес (който не може да бъде спрян) с начина му на употреба. Рано или късно тия неща ще станат, въпросът е в строя!

Капитализмът винаги убива. Когато ги е нямало тези високотехнологични средства, пак е убивал, дори повече. И сега убива. Убива именно той, а не техниката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18254 -: Септември 28, 2024, 19:20:37 »
Quote (selected)
Последното може да го има за малко хора и то би било доброволно, никой няма да бъде заточаван насила. Това няма да стане скоро, едва ли ще го доживеем.
Ти къде живееш?
В какъв свят?
Веднага щом стане достъпно ще стане модерно, необходимо.
Като изкуствените цици и хиалурона, всяко "предимство" ще бъде прието с възторг.
« Последна редакция: Септември 28, 2024, 19:38:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 470
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18255 -: Септември 28, 2024, 19:32:25 »
Аз пък от млади години, да не кажа от дете, мечтая да отида на Марс, че и много по-далеч, дори еднопосочно. Не мисля, че ще доживея, поне не с конвенционален превоз  :)))
Питат ме в къщи какво смятам да правя там, като няма нищо и защо искам да отида, ама нямам отговор, никога не съм имала и даже не търся такъв, просто неистово ме влече.
За пенсионерите - солидарна съм с казаното от Кайли. 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18256 -: Септември 28, 2024, 19:45:44 »
Quote (selected)
Последното може да го има за малко хора и то би било доброволно, никой няма да бъде заточаван насила. Това няма да стане скоро, едва ли ще го доживеем.
Веднага щом стане достъпно ще стане модерно, необходимо.
Няма да стане достъпно. Не и преди да бъдат решени огромното количество проблеми при такъв полет: радиация, двигатели, запаси, безопасност и един куп други.

Те обикновените космически полети на хора до околоземна орбита 63 години след първия полет на Гагарин не са станали още достъпни, а ти ми говориш за Марс...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18257 -: Септември 28, 2024, 19:51:51 »
Говорех за имплантите.
За Марс ще пътуват товарни кораби с "неблагонадежни", така колонизират наглосаксите.
Нищо общо с това за което е мечтала deneb, аз също, предполагам всички пишещи и четящи тук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7973
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18258 -: Септември 28, 2024, 20:02:17 »
Quote (selected)
Еднопосочно пътуване към Марс

Може и просто към дъното на Средиземно море. Няколко милиона от най-най-избраните.
А няколко десетки милиона по-малко избрани - към Антарктида и северен Сибир - да творят трудови подвизи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18259 -: Септември 28, 2024, 20:19:59 »
Говорех за имплантите.
За Марс ще пътуват товарни кораби с "неблагонадежни", така колонизират наглосаксите.
Ти си знаеш пак своето. За какво им е да ги пращат до Марс? Могат да ги изтрепят тук – ще им излезе къде-къде по-евтино.
Ако искат да кацнат живи на Марс, посочените от мен проблеми, пък и много други, трябва да се решат. Ако не – вж по-горе.
Ако излъжат, че ще ги пращат до Марс, а ги изтрепят още малко след излитането, трудно ще излъжат някого следващия път.
Изобщо, ако има лесно, просто и евтино решение на даден проблем, никой не би си играл да измисля трудно, сложно и скъпо.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18260 -: Септември 28, 2024, 20:33:08 »
52-минутно интервю на Мартин Кирилов Богданов (Карбовски) с Ивелин Първанов Първанов, народен представител от "Възраждане":

https://www.youtube.com/watch?v=u-5XsmQOeys

Заглавие: "Има ли кой да пази българите и България?". Други теми:
❗️За реакторите, които се опитваме да пробутваме на Украйна.
❗️За негласуващите избиратели.
❗За политическата нестабилност.
❗️И за Възраждане като алтернатива.



Прекрасна реч на Деян Николаев Николов на откриването на предизборната кампания на "Възраждане" в София (за цяла България откриването беше в Благоевград):

https://www.facebook.com/DeyanNikolovVazrazhdane/videos/1219333319190818/
« Последна редакция: Септември 28, 2024, 22:06:48 от lucho »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18261 -: Септември 29, 2024, 02:57:33 »
Да се включа и аз, досадницата поради своята камбанария - който в прогимназията или гимназията е чел "Марсиански хроники" е скептичен - това е най-малкото - към това какви ще ги изпонасвърши човечеството И на Марс (и пак като досадница от своята камбанария да напомня, че Голямата Световна Литература от епоса за Гилгамеш насам 27-28 век пр. Хр. всичко е описала и предсказала, затова и "поколението Z" го отвратиха целенасочено от четенето, сакън някой да не се договеди за какво иде реч..., простете за лирическото отклонение).
Та по таз причина съм скептична - на човечеството му е даден раят земен (описаният в Библията Едем е тук, не на небето), нашият дом, планетата Земя. И то я превърна в кочина, а всъщност в нещо по-лошо, Фермата или каквото там си изберете.
И сега, варвари номади досущ, ще го досъсипем и ще се преместим на друго място - без гаранции и без поне увереност, че "на Марсе будут яблони цвести", за да освиним и него? После иде ред на следващото?
И така - цялата Вселена ще му бъде тясна на това, с извинение, човечество...
« Последна редакция: Септември 29, 2024, 03:45:27 от Zeitgeist »

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1470
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18262 -: Септември 29, 2024, 03:55:32 »
И така - цялата Вселена ще му бъде тясна на това, с извинение, човечество...

Ако оцелее дотогава.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2639
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18263 -: Септември 29, 2024, 08:09:34 »
И така - цялата Вселена ще му бъде тясна на това, с извинение, човечество...

Ако оцелее дотогава.
Спокойно! Никъде няма да се изнасяме. Ние не можем да заселим Сахара и Чомолунгма, та ще колонизираме лунната пустиня, планети с температура, различаваща се със стотици градуси от земната, атмосфера - бамбашка от нашата или гравитация на която костите и мускулите ни просто няма да издържат. А с какво ще се хранят там преселниците? Не искам и да мисля за техническите трудности, материалните и други невъзможности за едно масово "преселване". Все пак трябва да се замислим сериозно!
По данни на ООН 2000 г.пр.н.е. се предполага, че населението на Земята е било около 35 милиона; през нашата 2000-на г. - 6,127 милиарда; а само 22 години по-късно, в 2022 г. е достигнало 8 милиарда.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18264 -: Септември 29, 2024, 09:17:12 »
Дайте да не обсъждаме неща, които са въпрос на бъдещите хилядолетия, а да се съсредоточим върху проблемите на настоящото столетие.



За НС, предвид металотърсачите за проверка на народните представители на входа, препоръчвам на опозицията следния инструментариум:
  • Керамична ножица за прерязване на кабелите на озвучителната система; достатъчно е само няколко народни представителя да я имат
  • Пластмасови свирки у всеки опозиционен депутат за заглушаване на мегафона, който управляващите ще използват след прерязването.


Нереално е да се организира претърсване за толкова малки предмети у народните представители на входа, защото това ще означава пълен обиск, което е нарушаване на правата им.
« Последна редакция: Септември 29, 2024, 09:23:49 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18265 -: Септември 29, 2024, 10:40:50 »
Шопарът купува гласове чрез Цайса, Дънката, Сандокана, Шарана и Пръча

Цената на 1 глас е достигнала 500 лв, сиреч за да си купи 100000 гласа, на милиардера ще му трябват само някакви си жалки 50 милиончета, плюс комисионните – към 100.
« Последна редакция: Септември 29, 2024, 18:13:53 от lucho »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18266 -: Септември 30, 2024, 04:53:06 »
В резюме:
По цяла Италия билбордове с обяснение в любов към Русия.

В Австрия печели изборите партията, която е против санкциите срещу Русия.
От старата империя - Австрия, Словакия, Италия, само чехите (за моя и на Хашек изненада) засега не дават знаци. Ония дребните монтански негри и усташите не ги броя (прочее усташите не стига, че ги нагънаха с ойрото, сега им слагат висок данък за второ,  необитаемо и давано под краткотраен наем жилище - явно интифата е спусната общо за всички жълтопаветници в ИЕ, един бог знае с какво още ще ги сгъват, вероятно и те скоро ще заобичат Русия 😂). За Словения нищо не знам.

Бундестагът ще разгледа искане за забрана на "Алтернатива за Германия".
Във Фатерланда открай време така разбират свободата, а сега и европейските безценности.

Какви ще ги насвършат българите... Скептична съм. Те по традиция се влачат със закъснение след по-окомуш народите. Всеки път. Такъви "политици" си избират, а най-вече в най-новите времена се оставят да им ги избират, тоест назначават отвън. Обаче иначе са русофили. Всеки път.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18267 -: Септември 30, 2024, 10:12:42 »
Само да вметна, че данъкът е по-висок и в България за второ жилище, във Франция също.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18268 -: Септември 30, 2024, 10:18:36 »
Само да вметна, че данъкът е по-висок и в България за второ жилище
Да, но мераците и повиците жълтопаветни е драстично да се вдигне (редовно следя Прокопиевия парцал и форума към него - всичките жълтопаветни повици там малко по-късно ги заявява публично някой грантов спасител на София / архитектин от същата хранилка и прочее розовоеднорозести).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18269 -: Септември 30, 2024, 16:45:16 »
Шопарът купува гласове чрез Цайса, Дънката, Сандокана, Шарана и Пръча
...а също и чрез Ами, Таки, Семката, Памперса, Трите Хикса, Галата, Слънцето, Трафикантката, Мишо, М.П., Каратиста, Бозов, Солингена, О.А., Н.Д. и Фитката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18270 -: Септември 30, 2024, 18:38:19 »
Quote (selected)
Брутният външен дълг (частен и държавен) на България към края на юли възлиза на 43,692 млрд. евро, което е с 1,229 млрд. евро (2,9%) повече в сравнение с година по-рано. Така той представлява 43,6% от прогнозния брутен вътрешен продукт (БВП) на страната, показват предварителните данни на Българската народна банка (БНБ).
https://glasove.com/ikonomika/vanshniyat-dalg-na-balgariya-raste-do-nad-436-mlrd-evro-v-kraya-na-yuli
То па едно еуроо...
То па един БВП...
Няма да мирясат докато не докарат дълга да  надвишава БВП.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5381
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18271 -: Септември 30, 2024, 18:45:13 »
В Разлог  на площада има   паметник на местните патриоти. 1/3 от тях са Ботеви четници и опълченци и населението на мястото е пропуснало тази информация. Като им я кажа, приятно  се шокират. Иначе, в интерес на истината си пазят паметника на Парапунов

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18272 -: Септември 30, 2024, 18:52:07 »
Quote (selected)
През септември 2024 г. общият показател на бизнес климата се понижава с 1,0 пункт спрямо предходния месец (от 23,5% на 22,5%) в резултат на по-неблагоприятния бизнес климат в сектор промишленост, отчитат от Националния статистически институт (НСИ).
https://manager.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/biznes-klimatat-v-balgaria-se-vloshava-prez-septemvri
А немците плачат че са на ръба - 50% от 100%
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18273 -: Септември 30, 2024, 19:04:00 »
82-минутно интервю с Татяна Дончева Тотева на тема "Кои са хората на Делян Славчев Пеевски в ГЕРБ и БСП и има ли кой да го спре":

https://www.youtube.com/watch?v=nDY6e8UhX64 (има подробен указател на засегнатите въпроси по минути и секунди)

Генка Шекерова и Миролюба Бенавова, които я интервюират, са агентки на ЦРУ (защото "Свободна Поробена Европа" е), но Дончева не.
« Последна редакция: Септември 30, 2024, 19:17:11 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18274 -: Септември 30, 2024, 20:48:28 »
45-минутно интервю на проф. Петко Тодоров с доц. Валентин Николов Вацев (излязло пред 6 дни):

https://www.youtube.com/watch?v=JRRWEFQ8dhI

(за българското политическо гниене, синдрома на социалните оплаквачи, узряване за шеста българска държава и какво ще правим, когато свърши войната)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7973
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18275 -: Септември 30, 2024, 21:29:49 »
Цитат на: lucho
(... и какво ще правим, когато свърши войната)

Нашите местни робовладелци ще се пребоядисат и ще целуват краката на новия си господар,
а местните им покорни роби, т.е. почти всички българи ще си я карат както винаги - бабаити на шосето и в кръчмата, мишки пред началниците, клюки, клевети и интриги помежду си, и пияни от петък вечер до понеделник сутрин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18276 -: Септември 30, 2024, 21:36:26 »
53-минутно интервю на Мартин Кирилов Богданов (Карбовски) с Деян Николаев Николов ("Възраждане"):

https://www.youtube.com/watch?v=4gayaG1Q2EA

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 768
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18277 -: Октомври 01, 2024, 06:35:04 »
Само да вметна, че данъкът е по-висок и в България за второ жилище, във Франция също.

За България това не е вярно. Но това тук, май няма голямо значение. Важно е да се пее в хора.  :t2626:  А как добре започна. После се появиха лъчовци.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18278 -: Октомври 01, 2024, 07:26:16 »
Данъците са еднакви, но за основно ( първо ) жилище се ползва отстъпка.
Разликата е минимална, но все пак я има.
Не знам как е в другите градове, но в Бургас имаме проблем.
Много нови жилища празни. Строят се и стоят заключени, лятото се ползват за седмица, две.
Това се оказва единствената възможна инвестиция за да не си загубиш парите или поне да не губиш много.
Много неизработени пари се наливат в системата, естествено не към нуждаещите се.
Не стоките поскъпват, а парите поевтиняват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2639
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18279 -: Октомври 01, 2024, 07:35:25 »
Quote (selected)
Данъчно облекчение за основно жилище – чл. 25, ал. 1-2 от ЗМДТ:

За основно жилище ДНИ се дължи с 50 на сто намаление.
За основно жилище на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, данъкът се дължи със 75 на сто намаление.
За основно жилище се счита имотът, който задоволява жилищните нужди на гражданина и членовете на неговото семейство през преобладаващата част от годината- §1, т. 2 от ДР на ЗМДТ. Семейство са съпрузите, както и ненавършилите пълнолетие техни деца, които не са в брак – §1, т. 3 от ДР на ЗМДТ.

В случай на установено деклариране на повече от едно основно жилище, облекчението за основно жилище не се прилага и данъкът е дължим в пълен размер за всяко от жилищата за периода, в който едновременно са декларирани като основни жилища повече от едно жилище – чл. 25, ал. 3 от ЗМДТ.
Въпрос на редакция. Дали основното жилище е с намален данък или второто е увеличено - се тая.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18280 -: Октомври 01, 2024, 07:37:56 »
Quote (selected)
Експерт смени "Възраждане" с Пеевски
Тодор Софрониев, бивш кандидат-кмет в район "Витоша", напусна "безрезултатните приказващи"
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ekspert-smeni-vuzrazhdane-peevski
Голяма слабост на Възраждане е липсата на капацитет за управление.
Няма хора, идеите са добри, но няма кой да ги внедри даже да вземат властта.
Ще се напълнят със случайници - несбъднати "експерти" по всичко готови на всичко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18281 -: Октомври 01, 2024, 09:10:24 »
Няма хора, идеите са добри, но няма кой да ги внедри даже да вземат властта.

Че, кой ще иска да прави политическа кариера във "Възраждане", там няма далавера, няма бързи пари!? България измира, заради егоизма и болния индивидуализъм, на средния български дебил.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 768
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18282 -: Октомври 01, 2024, 10:57:24 »
 За местния данък не бях прав. Поднасям извинения на Кайли и благодаря на Буратино и Змея - по този въпрос. Проверих за София. Местният данък сгради е 1,875 промила върху данъчната оценка и се дължи 1/2 за едно основно жилище. Такса битови отпадъци за жилище е 1,6 промила върху ДО и не се намалява. Това е за 2024 година.  :surr:
« Последна редакция: Октомври 01, 2024, 11:51:56 от Пенчо бре »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2639
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18283 -: Октомври 02, 2024, 08:24:34 »
Quote (selected)
Сачева, ГЕРБ: Призоваваме 18-годишните избиратели да дадат идеи в каква България искат да живеят
Не пренебрегвайте мнението и на тези от детските градини. Голяма част от тях мечтаят да станат буклукджии за да се возят отзад на колите. :beer_old:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18284 -: Октомври 02, 2024, 17:55:27 »
Quote (selected)
54% от учениците са функционално неграмотни по математика, а само 1/3 от населението покрива базовото ниво на дигитални умения.
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/54-ot-uchenicite-sa-funkcionalno-negramotni-po-matematika
Някой може ли да даде дефиниция на "дигитални умения" при условие че няма къде да ги упражняваш, държавната администрация е към 90% офлайн.
Набляга се на туризъм и услуги - някой да харесва онлайн сервитьор или "компаньонка"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3083
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18285 -: Октомври 02, 2024, 18:20:28 »
Quote (selected)
Значение на думата дигитален

мед. От­насящ се до или принадлежащ на пръсти­те.

 :popcorn:

Според най-мекото от тълкуванията, 1/3 от населението не може да си уцели носа.



« Последна редакция: Октомври 02, 2024, 18:32:41 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18286 -: Октомври 02, 2024, 18:38:04 »
Quote (selected)
България ще подпише споразумение за сигурност с Украйна
...
България оказва политическа и практическа подкрепа на Украйна, която с противопоставянето си на руската агресия допринася пряко и за защитата на свободата, сигурността и суверенитета на всички европейски страни членки.
https://glasove.com/novini/balgariya-shte-podpishe-sporazumenie-za-sigurnost-s-ukrayna
Пряко!
Май утре ще трябва да си купя нови дрешки, па дано имам време да ги понося. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7884
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18287 -: Октомври 02, 2024, 18:38:37 »
Някой може ли да даде дефиниция на "дигитални умения" при условие че няма къде да ги упражняваш, държавната администрация е към 90% офлайн.
Набляга се на туризъм и услуги - някой да харесва онлайн сервитьор или "компаньонка"?

първо, между дигитален и онлайн има разлика.
второ, касателно туризма: сервитьорите в приморско се разхождат с таблетчета и там цъкат, като вземат поръчката. което от една страна е добре, щото не забравят, а от друга не чак толкоз, щото акъла им никъв го няма. от трета, комай единствения, дето си спомням, че може да вземе поръчката на маса от 15 човека и да не обърка нищо, е един мой набор, завършил техникум по хранене или както там му казваха по соца. ама му загубих дирите, последно си спомням, че беше оберкелнер в един ресторант в кранево.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7973
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18288 -: Октомври 02, 2024, 18:42:03 »
Цитат на: Banana Joe
Според най-мекото от тълкуванията, 1/3 от населението не може да си уцели носа.

Друга 1/3 може, но само след като удари 100 грама, за да не й треперят пръстите  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7973
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18289 -: Октомври 02, 2024, 18:45:49 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
България ще подпише споразумение за сигурност с Украйна.

Май утре ще трябва да си купя нови дрешки, па дано имам време да ги понося. :pissed-891:

После ще подпишем и с Израел, и ще стане съвсем величествено и забавно
(според изказа на онлайн-генералисимус ЗИП)  :too_funny-1052:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 379
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18290 -: Октомври 02, 2024, 19:27:31 »
мечтаят да станат буклукджии за да се возят отзад на колите
Аз мечтаех да карам камиона .... сериозно!
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18291 -: Октомври 02, 2024, 19:39:11 »
мечтаят да станат буклукджии за да се возят отзад на колите
Аз мечтаех да карам камиона .... сериозно!
Ма ти верно ли си мислел че ония отзаде карат камиона? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10783
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #18292 -: Октомври 02, 2024, 19:45:56 »
мечтаят да станат буклукджии за да се возят отзад на колите
Аз мечтаех да карам камиона .... сериозно!
Сериозно, и аз! :)))

Защо? Едно време казаните бяха цилиндрични и боклукчиите ги въртяха, окачваха ги на машината, вдигаха ги и след това, вече празни, като ги държаха с една ръка за дръжката на капака, изкусно ги въртяха, докато ги докарат до мястото им. Това беше трудна работа. Гледах ги аз, гледах, гледах и шофьора, който през това време си седеше в камиона и си казах, че искам да съм именно на неговото място!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18293 -: Октомври 02, 2024, 19:47:00 »
Quote (selected)
Малко над 30 000 са заявленията за гласуване в чужбина. Това каза пред Nova NEWS заместник-председателят на ЦИК Росица Матева.

Росица Матева посочи, че стимулът за присъствие на обучение на членовете на СИК е 20 лева.

„Възнаграждението в изборния ден вече не е малко - 1/4 от минималната работна заплата, така че би трябвало съгласилите се да не го приемат като формално задължение, а като отговорност към обществото. На терен резултатът от самите избори се отчита от тях, така се формират властите в държавата“, смята зам.-председателят на ЦИК.
https://tribune.bg/bg/politika/malko-nad-30-000-zayavleniya-z/
Готино!
2 милиона сънародници в странство пълнят избирателните списъци, ама 30 000 евентуално ще гласуват.
Друга изненада, може да не минеш обучение и пак да станеш член на СИК, е ако си за едни 20 лева може и да се ограмотиш.
После що 99% от протоколите са като картини рисувани от 1-ва група в детската градина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 379
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18294 -: Октомври 02, 2024, 19:51:27 »
Ма ти верно ли си мислел че ония отзаде карат камиона?
Аре са! ... бях малък, ама знаех че шофьора само седи и кара, а онея отзад бъхтеха  ;) ... (Лъчо го е обяснил по-подробно)
активен участник в Брауновото движение

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18295 -: Октомври 02, 2024, 21:27:17 »
Готино!
2 милиона сънародници в странство пълнят избирателните списъци, ама 30 000 евентуално ще гласуват.
Гласуват много повече от тия 30000, просто не се записват предварително. Смешката е, че в България можеш да гласуваш само по постоянен или настоящ адрес, а в ЕС - където и да е.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2055
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18296 -: Октомври 02, 2024, 22:02:34 »
АЕЦ "Козлодуй" нае правни консултанти от САЩ за новите блокове /Сега

Превенция срещу силни магнитни полета  :well_done-1299:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10427
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18297 -: Октомври 02, 2024, 22:46:40 »
От сащ как да е, трудно, но ще се опитам да преглътна... ама що правни?!?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2798
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18298 -: Октомври 03, 2024, 04:48:40 »
МъСъ на РъБъ решило, вчера (очаква се само ПееФски да стане минпред и пушечното месце, както и плацдармът са ни в кърпа вързани). Вие знаехте ли, че РъБъ ще  сключва двустранно споразумение с 404, аз - не. Служебниците, още през юли... А преЦедентинът де го, да го... 23 държави са подкрепили, значи 4 все пак не са):

Quote (selected)
България ще сключи споразумение в областта на сигурността с Украйна и ще се присъедини към подкрепения от държави-членки на НАТО „Компакт за Украйна“

Министерският съвет прие Решение, с което одобри подписването на Споразумение за сътрудничество в областта на сигурността между Република България и Украйна и присъединяването на страната ни към представения по време на таз годишната Среща на върха на НАТО във Вашингтон „Компакт за Украйна“.

„Компакта за Украйна“ бе одобрен на специално събитие след края на Срещата на върха на НАТО през юли т.г. и към него се присъединиха 23 държави-членки на Алианса, сключили към тогавашния момент двустранни споразумения за сигурност с Украйна. Инициативата предвижда оказване на политическа подкрепа на Украйна, както и координиране и ускоряване на усилията за подпомагане на украинската страна в областта на сигурността.

Република България оказва политическа и практическа подкрепа на Украйна, която с противопоставянето си на руската агресия допринася пряко и за защитата на свободата, сигурността и суверенитета на всички европейски страни-членки. В унисон с тази последователна политика и с цел присъединяване към „Компакта за Украйна“, България ще подпише споразумение в областта на сигурността с Украйна, съгласно което страните ще работят по конкретни двустранни договорености.

С подписването на споразумението и последващото присъединяване на България към „Компакта за Украйна“ ще се потвърди продължаващата ни подкрепа и солидарност за легитимната борба на украинската страна срещу руската агресия, както и желанието на България да продължи да участва активно в международните усилия за подпомагане на Украйна в краткосрочен и дългосрочен план.
"Труд"

https://glasove.com/novini/balgariya-shte-podpishe-sporazumenie-za-sigurnost-s-ukrayna
« Последна редакция: Октомври 03, 2024, 04:55:40 от Zeitgeist »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2639
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #18299 -: Октомври 03, 2024, 05:49:16 »
Бившият депутат от ДПС (сега водач на листата в Шумен) и един от най-верните хора на Ахмед Доган в момента - Джейхан Ибрямов, е бил задържан вчера към 20 ч. със сак с голяма сума пари, твърди  Lupa.bg от свои източници. В сака е имало около 1 милион лева, предназначени за купуване на гласове.
https://tribune.bg/bg/politika/dzheyhan-ibryamov-arestuvan-sa/
« Последна редакция: Октомври 03, 2024, 07:37:58 от Zmeja »