Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Август 20, 2026, 21:01:27

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 5970678 пъти)

kаily, Nor1 и 538 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 2924
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23760 -: Август 18, 2026, 21:25:47 »
Печатници - дал Господ, даже у килерите някой от необразованите си печатат € и $ банкноти.

Въпросът е в ПРАВОТО. Щото когато тав. Кенеди поиска, с уж "правото си на държавен Глава", да издаде собствена сащисана валута, тази глава му я думнаха в упор. Даже и не се поколебаха. Що ли?

- Защото Той наруши статуквото. Защото отдавна НЯМА държави, а има държаво-подобни корпорации! И никой, дори главният Управител, няма право да пипа в даден колхоз финикийските знаци. А над тях всеки един, групирани удобно са Централните банки на колхозите. И те имат "Централната Световна банка" най-отгоре! Каква шайка се крие отзад, вероятно и Господ не знае.

Любимото € е фиатна валута на $.

Айде-е-е-е, строй се, преброй се!
 :ok:
« Последна редакция: Август 18, 2026, 21:46:59 от Eisblock »

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23761 -: Август 18, 2026, 22:41:24 »
Ейс, освести се човеко!
Цитат
Да, Българската народна банка има пълното право да печата евробанкноти. Печатницата на БНБ притежава официална акредитация и сертификация от Европейската централна банка (ЕЦБ), получена след дългогодишен процес на проверка. След приемането на еврото в България, БНБ произвежда евробанкноти в съответствие с определените от ЕЦБ квоти и стандарти за сигурност.
Бъркаш правото с договореното за това право. Естествено, че не могеш да си пускаш печатницата както ФЕД си я пуска. Има си правила и добре, че ги има- добри или лоши, по добре отколкото без правила! И на инатите да задават тъпи въпроси - и аз да задам един - а имахме ли права да си печатим левчета, както намерим за добре? И смятам за приключим с това спора евро или лев.  Нататък  са само приказки за начесване на крастата.
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 9270
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23762 -: Август 19, 2026, 01:05:14 »
Цитат
След приемането на еврото в България, БНБ произвежда евробанкноти
в съответствие с определените от ЕЦБ квоти и стандарти за сигурност.

БНБ има правото безплатно да лъска обувките на началниците когато и както те поискат,
със собствени (на БНБ) вакса и четки.
"impossible to see the future is"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 3195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23763 -: Август 19, 2026, 06:48:02 »
ИИдиотът обаче се презастрахоа за информацията си: "Отговорите на AI може да съдържат грешки. За финансов съвет се консултирайте със специалист."  :smokin: :m1273:

Цитат
Българска народна банка има право да печата евробанкноти, след като печатницата ѝ (съвместното дружество с „Обертюр Фидюсиер“) получи официална акредитация от Европейската централна банка. Реалното производство на евро обаче става съгласно разпределените квоти от ЕЦБ.

Условия за производството на евро:
Акредитация: Печатницата притежава сертификат от ЕЦБ за производство на евробанкноти.
Квоти: Количествата се определят от общите правила и квоти на Евросистемата.
Монети: Евромонетите се отсичат по отделен ред и регламент за държавите членки.

Формулата за изчисляване на квотите събира два показателя с напълно еднаква тежест: пчелен   клей
Брой на населението (50%): Процентът граждани на дадена страна спрямо общото население на целия Европейски съюз.
Размер на икономиката (50%): Делът на Брутния вътрешен продукт (БВП) на страната спрямо общия БВП на Европейския съюз за последните пет години.

Квотите за печатане на евробанкноти се определят централно от Европейската централна банка (ЕЦБ), като се използват точни математически разпределения и прогнози за пазарните нужди.
Процесът не позволява на нито една държава сама да решава колко пари да отпечата. Той преминава през няколко основни стъпки:
 1. Прогнозиране на нуждите
Всяка година ЕЦБ и националните централни банки изчисляват колко нови банкноти ще трябват за следващите две години.
Взема се предвид колко банкноти трябва да заменят старите и скъсани пари.
Изчислява се очакваният скок в търсенето (например около големи празници).
 2. Разпределение по „Капиталов ключ“
ЕЦБ получава фиксиран дял от 10% от общата стойност на банкнотите в обращение.
Останалите 90% се разпределят между централните банки на страните от еврозоната.
Този дял се определя от т.нар. капиталов ключ – той зависи от големината на населението и брутния вътрешен продукт (БВП) на всяка държава.
 3. Система за обединено производство (Pooling)
Централните банки не печатат всички видове банкноти (от 5 до 200 евро), защото това би било твърде скъпо и неефективно.
ЕЦБ разпределя задачите така, че една държава да произвежда огромни количества само от един или два номинала за нуждите на няколко страни.
Например дадена страна може да печата само банкноти от 20 евро, а друга – само от 50 евро.
Всяка централна банка плаща разходите за производството единствено на своя определен дял.
След като се отпечатат в лицензираните печатници, банкнотите се транспортират и разпределят в трезорите на различните държави.
От цитираното става ясно, че в България би могло, но само под определени условия, да се извършва, но само  възложената от ЕЦБ, чисто техническа работа по отпечатването на някаква част от общата евровалута. Толкоз за суЕверИнитета!
« Последна редакция: Август 19, 2026, 07:13:25 от Zeitgeist »

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23764 -: Август 19, 2026, 08:22:58 »
Цитат
Цитат
Сега идва главния въпрос. Знае ли Румен Радев всичко това и защо предлага нещо, което няма никаква правна тежест? Знае, разбира се, тъй като не е глупак, но го предлага, за да лъже и заблуждава избирателите си - някои от които все още му вярват.
Защото ще ви припомня - ние не печатаме банкнотите си, не сечем монетите си, не разполагаме със суверенитет над валутата си. Парите, които носим в портфейлите си, ни бяха ДАДЕНИ от ЕЦБ. И както бяха дадени, така и могат да бъдат ВЗЕТИ. И държавата ни, повтарям отново, нищо не може да направи.
За да можем да гарантираме правото си да плащаме в пари в брой, преди всичко трябва да имаме собствени пари, собствена валута. А за да стане това, трябва да излезем от еврозоната, в която бяхме вкарани насила и незаконно. Радев обаче не казва това. Вместо това за пореден път лъже българския народ.
https://epicenter.bg/article/Kostadin-Kostadinov--Kasno-e--Radev--Bez-sobstvena-valuta-nyamame-suverenitet/428780/11/0
Глупак си ти копейкин и долен лъжец и мръсник! Такъв и ще си заминеш - лъжещ шараните които все още ти вярват!

 Вижте какво приятелчета, не се правете на умрели лисици, пробутвайте номерцата си другаде.
Е горе ПАК ви поствам простотията на вашия максудец, откъдето се започна. БНБ приятелчета, има толкова суверенитет, колкото и миналата година и по миналата и още по миналата....та чак до 1997г. И никакъв суверенитет повече не е загубила с приемането на еврото. Има права да печати евро не по малко отколкото левчета. И десет болда да нащракате факта си остава факт.И цървулите си да лъснете, факта пак си остава. Основното за което се спори е, че тъпия ви мръсник, в желанието си да обсере Радев заявява, че било късно да се приема в Конституцията възможността да се борави с книжни пари и охрачва Радев, че не го подкрепил за безумния му референдум. Лъжец и мръсник.А и вие също приятелчета започнахте да плашите гаргите с цифровите пари и сега като ви го навират, че се планира това да се избегне - пищите в синхрон с вожда си.
С две думи - НИЩО не пречи на идеята да се запише в Конституцията правото на книжни пари.
Твай!
Ай ся ми бройте запетайките.
Успех!
 :popcorn:
« Последна редакция: Август 19, 2026, 09:54:53 от Кириак Стефчоф »
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 10171
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23765 -: Август 19, 2026, 09:08:06 »
Цитат

С две думи - НИЩО не пречи на идеята да се запише в Конституцията правото на книжни пари.
Твай!

Нищо не пречи, но и нищо не променя, еврото е валута на ЕЦБ, ако ЕЦБ реши да премине на само  цифрово евро, как ще плащате "в брой", с какво!? Напомням, че ЕЦБ е независима институция, според договора  от Маастрихт и Амстердамския договор, "националните институции, както и европейските такива са задължени да не взимат отношение по политиката провеждана от Европейската централна банка"!

Ще правят каквото си искат и никоя национална конституция няма да ги спре!  :too_funny-1052:
„Дойдоха времена нелепи, в които крадци управляват слепи…“

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 4567
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23766 -: Август 19, 2026, 09:21:02 »
Истината е , че ако на централно европейско ниво не се вземат мерки за гарантиране на касовите плащания, никакъв български законодателен акт не може да ги обезпечи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 8794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23767 -: Август 19, 2026, 09:50:24 »

 Вижте какво приятелчета, не се правете на умрели лисици, пробутвайте номерцата си другаде.
Е горе ПАК ви поствам простотията на вашия максудец, откъдето се започна. БНБ приятелчета, има толкова суверенитет, колкото и миналата година и по миналата и още по миналата....та чак до 1997г. И никакъв суверенитет повече не е загубила с приемането на еврото. Има права да печати евро не по малко отколкото левчета.
 :popcorn:
Това просто не е вярно.
БНБ можеше свободно да печата левове, стига да не надхвърля наличния резерв обезпечаващ валутния борд. Това на ниво банка.
На ниво държава нищо не пречеше да се промени курса евро-лев или направо да се премахне.
Сеги независимо от наличното обещетение, валута, ценни книжа, американки, китайски, клингонски, злато или други ценни метали ....... мое печата курец  :well_done-1299: мое сече монети ако разлешат от ЕЦБ и гърците не наложат вето на дизайна.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23768 -: Август 19, 2026, 10:05:47 »
"""БНБ можеше свободно да печата левове, стига да не надхвърля наличния резерв обезпечаващ валутния борд. """
А сега каква е разликата? Пак може да печати евро, стига да не надхвърли договорените условия.
"""Държавата можеше ако реши..."
Ами можеше, но трябваше да реши да развали договора и излезе от борда. А сега не може ли?
Няа проблеми! Печели Костя 50%+1, разваля договора, излизаме от ЕС и НАТО и...пей сърце!
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23769 -: Август 19, 2026, 10:11:32 »
Истината е , че ако на централно европейско ниво не се вземат мерки за гарантиране на касовите плащания, никакъв български законодателен акт не може да ги обезпечи.
И какво правим с провоно на вето, ако в Конституцията се запише, че в в БГ са тарантирани касовите плащания? Нарушаваме си Конституцията и де правим на забравили, ако един ден ЕС рещи да въведе тази простотия?
« Последна редакция: Август 19, 2026, 10:50:14 от Кириак Стефчоф »
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 8794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23770 -: Август 19, 2026, 10:22:00 »
Цитат
А сега каква е разликата? Пак може да печати евро, стига да не надхвърли договорените условия.
Принципна. Преди беше субект на паричната политика, сега е обект.
И какви са тез "договорени условея"? Аз виждам само - Ще правите каквото ви се каже :smokin:
Цитат
Ами можеше, но трябваше да реши да развали договора и излезе от борда. А сега не може ли?
Това също не е вярно.
Нищо не пречеше да се коригира курса на 1.9 или 2.0 или друг. Или можеше ад се върже лева към долара, йоана ..... или .....

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23771 -: Август 19, 2026, 10:41:15 »
Кое не е вярното? Че нали всяка корекция би се случила ако и след като и за каквото се договорим? А сега как е?
Най сетне, цялата дъндания е за нероден Петко. Щото да се промени Конституцията на Радев не му стигат депутатите. Имам едно усещане, че турците биха подкрепили. За техния електорат е жизнено важно да се борави и с пари
 Макар че те не го бръснат за слива, този път може и да де съобразят, поне частично. И тогава ми се ще да видя българските Юди, които ще са против и какво ще е оправданието им.
 Там ще е цирка.
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 8794
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23772 -: Август 19, 2026, 11:01:24 »
Цитат
Ами можеше, но трябваше да реши да развали договора и излезе от борда. А сега не може ли?
Уф. Валутния борд е самоналожено ограничение. Няложено със закон. От българския парламент.
Никакво "договаряне" дори съгласуване не е необходимо.
 
Сега ... трябва да повторим 1880. Даже страхувам се трябва да почнем от 1876  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 9270
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23773 -: Август 19, 2026, 11:01:32 »
"Циркът" е, че вече почти 37 г. за абсолютно всичко казваме само "Йес, сър!".
Обаче това не е цирк, ами трагедия и история на умирането на една държава.
И описание на гнусния характер на тези, които ни докараха дотук, и на онези, които ги подкрепят с лъжата, че това било безалтернативно.
"impossible to see the future is"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 2924
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23774 -: Август 19, 2026, 11:37:38 »
Сещам се още нещо (може и да греша), че при работни сбирки на управата на ЕЦБ, българските представители могат само да мълчат. Нямат право на мнение и глас...

Може и да не съм прав, но там със сигурност, поне в тоалетната могат да бъдат гръмогласни. С другата си физиономия...

И това е нещо, все пак.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23775 -: Август 19, 2026, 12:03:39 »
Ами така може да я караме до безкрай.
Имам простичък въпрос - може ли БНБ да печати евробанкноти? Приемам отговори с ДА или НЕ. Ако имаме различни възприятия за едно и също нещо - няма смисъл нататък.
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 9270
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23776 -: Август 19, 2026, 12:56:16 »
Туй е пълно лицемерие. Всяка банда с техника може да печата.
Истинският въпрос е може ли бълг. д-ва сама да решава какво да прави,
вместо само да изпълнява чужди команди.
Приемам отговори само с ДА и НЕ. Другите йезуитски увъртания са гол гъз на евробарикадата и развяти насрани еврогащи с 12 жълти звезди на син фон.
"impossible to see the future is"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 1708
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23777 -: Август 19, 2026, 13:57:37 »
Туй е пълно лицемерие. Всяка банда с техника може да печата.
Истинският въпрос е може ли бълг. д-ва сама да решава какво да прави,
вместо само да изпълнява чужди команди.
Приемам отговори само с ДА и НЕ. Другите йезуитски увъртания са гол гъз на евробарикадата и развяти насрани еврогащи с 12 жълти звезди на син фон.
ДА (ако решението съвпада с чуждата команда.)

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23778 -: Август 19, 2026, 14:04:51 »
БГ  НЕ може сама да решава какво да печати, защото е победена държава и аз не мога да изтрия наивния прашец с който ви пудрят, че може да се удря по масата и налагат БГ условия. Може само да лавира по добре или по зле. А на когото не му харесва, да не се прай на задклавиатурен мъШ, ами да оди да протестира, да прай барикади или квото там са му набили в междуушието и да си постига веуиките "цели". Засега гледам само мегданни крясъци и цапане на фасади. А, да не забравя - и оправдания с неккви овце! Смешно ми е шарани да се оправдават с овце, но начините за изуйгащи са доста.
А истинският въпрос е не може ли БГ сама да решава какво да прави, а може ли в положението в което се намира, да прави повече!!! Тук отговорът ми е еднозначен  и изискуемо кратък- НЕ. И толкова! Нататък си четкаъте комплексите сами.
 :smokin:
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 3195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23779 -: Август 19, 2026, 14:06:59 »
Ами така може да я караме до безкрай.
Имам простичък въпрос - може ли БНБ да печати евробанкноти? Приемам отговори с ДА или НЕ. Ако имаме различни възприятия за едно и също нещо - няма смисъл нататък.
Естествено, че няма смисъл при некоректно зададен въпрос.
Става дума за две коренно различни неща
1. Да, може в случай на техническо печатане по поръчка при ясно описаните по-горе условия, ако има акредитация и ЕЦБ реши да ѝ поръча да отпечата определен брой банкноти от  по 10 евро (примерно или от по 20, все тая). И нищо друго.
2. Не, не може да отпечата по свое решение и воля даже една валидна банкнота от 5 евро, камо ли толкова и такива евро, които тя сама намира за необходимо.

То бива плиткоумни номера и опити за подхлъзване на останалите пишещи, но тук не е детска градина все пак.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23780 -: Август 19, 2026, 14:37:26 »
Уважаема, все още ти изтърпявам  тъпите опити да ми вмениш какво АЗ съм искал да кажа.
Дори преди да се напънеш съм дал отговор на един друг твой ...ммм...съратник!
За това дали и при какви условия съм писал по- наторе. Обяснявах и че е същото и с левчетата - има условия! А спорът тръгна от там, че твоят любимец Костадин, не споменава такива, той е категоричен - не може! Точка! Не може, ама МОЖЕ!
Това е спора и не аз, а ти опитваш плитки номерца - така излиза.
 :bigok:
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 3195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23781 -: Август 19, 2026, 14:56:20 »
Уважаема, все още ти изтърпявам  тъпите опити
 :bigok:
И като престанеш да изтърпяваш, какво възнамеряваш да предприемеш с умните си прийоми, уважаеми? Да се превъплътиш за трети път във форума, за да не останеш по-назад от фоннойманите? Да донесеш, че "моля другарко, тя ме настъпи тъпо"? Да започнеш да пропускаш и малкото запетайки, които поставяш, за да ме дразниш?
🤣 :smokin:
Прекалено завишена самооценка.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23782 -: Август 19, 2026, 15:23:57 »
Ооо, уважаема, просто ще изпия още едно от малкото горчиви хапченца през живота ми, които вземам за грешна преценка! Знам, че от това ще си го...всъщност и това не можете...но пък като си преглътна хапчето - аз ще го направя!
Разчитайте!
 :smokin:
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 9270
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23783 -: Август 19, 2026, 16:05:26 »
Цитат на: Кириак Стефчоф
БГ  НЕ може сама да решава какво да печати, защото е победена държава

Добре, тук ми хареса откровената реч  :thup:
"impossible to see the future is"

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23784 -: Август 19, 2026, 16:41:14 »
И въпреки, че БГ е победена страна (вметката е специално за  уважавания от мен Ейс, моля други да не четат, особено ако са изложени на пряко слънце. Същото се отнася за всеки носещ името Костадин)!
Цитат
В България няма наложени специфични наказателни или дискриминационни ограничения за печатането на евробанкноти. Напротив, „Печатница на БНБ“ АД (чрез съвместното си дружество с Oberthur Fiduciaire) притежава официална акредитация от Европейската централна банка (ЕЦБ) за производство на евробанкноти още от 2017 г.Всички „ограничения“ всъщност представляват строги общи правила и регулации на ЕЦБ, които важат еднакво за всички държави в Евросистемата
[/b]
 :popcorn:
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 10171
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23785 -: Август 19, 2026, 16:46:22 »
Истината е , че ако на централно европейско ниво не се вземат мерки за гарантиране на касовите плащания, никакъв български законодателен акт не може да ги обезпечи.
И какво правим с провоно на вето, ако в Конституцията се запише, че в в БГ са тарантирани касовите плащания? Нарушаваме си Конституцията и де правим на забравили, ако един ден ЕС рещи да въведе тази простотия?

Какво "вето" господине, то е само хартиено, всичките ни права в ЕС са фалшиви, както е фалшиво сиренето, шоколада, бирата... в немските вериги! Вие на Марс ли живеете, или ви плащат грантове, да пишете неща, на които и бабите на село не вярват!?  Държат ни с парите на управленския ни елит, до един с тъмно червен произход, а са гъкнали, а са им ги конфискували, първо ще ни замразят евро фондовете, траншовете по разни програми... както направиха с Орбан.
„Дойдоха времена нелепи, в които крадци управляват слепи…“

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23786 -: Август 19, 2026, 17:55:01 »
Цитат
Казус с билбордове за президентските избори смути ЦИК
...
В комисията е получен сигнал за билбордове на Иван Христанов – лидер на партия "Единение" и бивш земеделски министър в служебното правителство на Андрей Гюров. Христанов вече обяви, че възнамерява да се кандидатира за държавен глава. На въпросните билбордове е неговият лик, придружен от посланието "Президентът на народа".
...
Докладчикът Десислава Абрашева (предложена от ПБ) посочи, че според Изборния кодекс агитационните материали трябва да отговарят на определени условия – да се отбележи от чие име се издават; че купуването и продаването на гласове е престъпление; да съдържат призив за подкрепа или неподкрепа на кандидат. В случая с билбордовете нито едно от тези условия не е изпълнено, така че те не могат да се смятат за предизборна агитация по смисъла на действащия закон.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kazus-bilbordove-za-prezidentskite-izbori-smuti-cik
Щом няма "задължителите атрибутии" не е агитация. :0005:
Тия"докладчици" криейки се зад запетайките в законите се чудят как да се измъкнат вместо да свършат нещо да не вземе да си застрашат столчетата.

Цитат
Основното за което се спори е, че тъпия ви мръсник, в желанието си да обсере Радев заявява, че било късно да се приема в Конституцията възможността да се борави с книжни пари и охрачва Радев
Костадини охрачва, а Радев се крие зад Конституцията като мишка ( ако и мишка генералски лампази ).
Тая конституция не е за вписване на свободи или забрани както стана модно последните години.
Плюенето срещу еврото беше подкрепено от Радев когато беше на зор да лови балъци да му гласуват.
Сега с хоризонт 3-4 години безвремие му е на ... лоста, оня лост дето вдига самолета да не си понмислихте за другия.

Кат сте почнали да дописвате конституцията може ли да вкарате малък текст, нещо като:
"На byratinob му се полага два пъти в седмицата ракия със салата ( според сезона, обаче ракията - гроздова )"

Общо взето Костадинов е наполовина прав, ние не можем да печатаме свободно каймета по две причини:
- европата не дава
- ние не смеем да поискаме.

 :t0328:

П.П. Спорът за бакнотите е излишен.
Голямата част от парите в обръщение са вече електронни записи, а там контролът е в банките, да не забравя - чужди банки.
При отпечатването на новите ни "пари" са пуснати в обръщение 1/2 от стойноститите в лева, на всеки грубо 4 лева е дадено евро в брой.
Останалото се изтегли от банките, сега те са щастливи че голяма част от плащанията стават с карти от което печелят минимум 2% от търговеца приел транзакцията.
Преди не вземаха нищо от оборота в кеш, сега цицат от половината покупки в магазините.
« Последна редакция: Август 19, 2026, 18:14:43 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 4036
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23787 -: Август 19, 2026, 18:56:51 »
Всичката Мара втасала и ....  :i_slamhead:

Пускат директна авиолиния от София до Малдивите
19 Авг 2026

https://glasove.com/novini/puskat-direktna-avioliniya-ot-sofiya-do-maldivite


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 10171
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23788 -: Август 19, 2026, 20:19:30 »
Всичката Мара втасала и ....  :i_slamhead:

Пускат директна авиолиния от София до Малдивите
19 Авг 2026

https://glasove.com/novini/puskat-direktna-avioliniya-ot-sofiya-do-maldivite

Взе ми думата от устата. Втасали са те, ония на държавните хранилки, клиентелата на властта. Щом пускат редовна линия, значи има за кого.
„Дойдоха времена нелепи, в които крадци управляват слепи…“

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23789 -: Днес в 07:24:49 »
Цитат
Атаките срещу властта не водят до отлив на доверие. Най-големият дефицит на първите 100 дни е липсата на голям разказ какво точно се променя и накъде върви страната, а най-силното в подхода на властта е отказът от показни арести и символически жертви.
https://glasove.com/na-fokus/andrey-raychev-i-dimitar-ganev-pri-yavor-dachkov-nyama-otliv-ot-radev-yotova-varvi-kam-prezidentstvoto-pp-db-degradirat-borisov-otselyava
Да!
И това правителство падна в същата дупка.
Правят много и всичко е прекрасно сал една "комуникационна стратегия" ги проваля.
Ех да можеха да обяснят какво точно и колко точно са направили.... щяха да потекат реки от мед, масло... и бира. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 3195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23790 -: Днес в 10:00:50 »
Ха още веднъж честит ви Румен Радев! Особено на хората в големите градове без централно отопление и течаща топла вода, хеле пък на самотните пенсионери! Ще ми се топлите по цял ден с климатици, че и бойлер ще включвате, ама ха! Урсула препоръча ли на Радев да не се ползват климатици - препоръча, според тукашите медии поне. Е... Отделно иди им хвани края какво плащаш, като  харзулнат и битовите потребители на борсата от 2028 г., когато цената ще е различна през различни части от денонощието.

https://trud.bg/a/articles/blokovi-tseni-za-toka-za-bita

Само за ориентация:

" В управленската програма е записано, че проучването на възможността за въвеждане на блокови цени на тока за битовите потребители трябва да бъде направено до месец април 2027 г. Това означава, че ако управляващите видят предимства в този модел, двете цени за битовите потребители ще бъдат въведени от 1 юли 2027 г."


"Ако базовото потребление на ток покрива само разхода на електроенергия от един хладилник, няколко крушки, пералня и печка за готвене, ще се окаже, че всички домакинства с бойлер, ще трябва да плащат по-високи цени на тока. Ако домакинството се отоплява с климатик, ще се окаже, че трябва да плаща за ток по високите цени. ... в зависимост от това какво количество електроенергия бъде прието за базово потребление, може да се окаже, че хора с базови домакински уреди в дома си плащат по високите тарифи."

« Последна редакция: Днес в 10:13:17 от Zeitgeist »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 4036
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23791 -: Днес в 13:02:12 »
Сега малко и от мен на тема Радев.
Историята и времето не започват от Радев, колкото и да не им харесва на някои. Имаше там един шофьор на Трабант , който вкара България в НАТО със съответните последствия. После имаше един "европейски" социалист, който вкара България в ЕС със ъответните послдествия. Последствията продължават.  :i_slamhead:
Много ми е интересно всички тук, попържащи Радев, как са гласували по тези  времена  и какво точно са си представяли, че ще се случиполучи.
За любителите на "духовно самозад...."  влезте в сайта на баничарката , там има пълен набор попържвачи и то от сой и качество, всички току-що политически родени и непорочни, без минало. O:-)

П.С. Аз не гласувам от 47 години. Това за еветуални въпроси.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 10171
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23792 -: Днес в 16:50:00 »
Цитат
Много ми е интересно всички тук, попържащи Радев, как са гласували по тези  времена  и какво точно са си представяли, че ще се случиполучи.

Съвестта ми е чиста, гласувал съм "евроскептично", за Сидеров и Костадинов, макар да съм убеден, че с гласуване не става, но така, по принцип.

Все пак ме ядосва глупостта и наивността на българите, че крадци, лъжци и бандити "ще ни оправят", достатъчно е да са с Европа и САЩ.
„Дойдоха времена нелепи, в които крадци управляват слепи…“

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 13118
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23793 -: Днес в 16:52:50 »

Историята и времето не започват от Радев

Нито БНБ.. която от 90-те е напълно зависима, та се дзверя какво всъщност се оплаква тъдява, нещо, де от десетилетия го няма.
Нито пазарът на тока, за който се говори от години. А Труд спекулира да подскачат читателите му.
Не можеш да проумееш глупостта.

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23794 -: Днес в 17:09:23 »
Цитат
Ха още веднъж честит ви Румен Радев
Благодариим, благодарим! Благодарим и за добрите новини! Най сетне по богатичките, които ползват и повечко благинки, да плащат малко повечко, за да има парички за помощи към по бедничките. Ми не е справедливо всички по равно да им теглим масрафа.Щях да изпусна новината, то човек не може да огрее навсякъде, но да е жива и здрава зейтгайст да ни носи такива новини. Надявам се, че няма да ни се сърди, че де факто ще я използваме безплатно по този начин. Пък и не изглежда да се е претоварила толково, та се надявам да не изпуснем нещо за Радев.А и мен другите, нищожествата не ме интересуват. Ъъъ...трябва ли да казвам и аз за кого съм гласувал?  :popcorn:
« Последна редакция: Днес в 18:23:06 от Кириак Стефчоф »
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23795 -: Днес в 18:48:50 »
Цитат
"Да не забравяме, че основната част от съоръженията, техниката и оборудването пристига от Китай. И това е изключително бавно, заради сложните глобални процеси в света", сподели още той.
https://www.segabg.com/hot/category-culture/ivo-hristov-namekna-che-izborut-na-burgas-za-evroviziya-e-politicheski
Основната част за Евровизия е ... китайска.
Да не забравяме и бангарангата - българска певица с гръцки продуцент пее кавър на карибска песен в аранжимент на румънски композитор.
Цитат
Христов съобщи също така, че правителството ще отпусне 20 милиона евро до края на годината за подготовката на Бургас за домакинството на "Евровизия 2027". От тях 15 млн. евро са гаранцията, която трябва да се депозира преди началото на организационния процес, а останалата част е за текущи нужди.
Не ги разбирам тези работи.
В един нормален свят организаторът - Евровизия би трябвало да подаде молба към РБ, в частност гр. Бургас да му разрешат да си проведе големия концерт ( обикновен голям концерт, нищо извънземно ).
Когато и ако му разрешат трябва да плати за ползваните местни активи - зали, фен зони, евентуално затворени локации, освен това  предоставя и гаранция за евентуални щети, която ако няма такива му се връща.
Тук България дава гаранция на Евровизия че ще им гарантира безпроблемно да печелят, ако не спечелят ще посегнат на гаранцията от 15 милиона.
Голям "успех" ни ... застигна.
Ама радуйте се , то това е най-малкото зло дето ни е налазило.
Да е само евровизия, да им дадем милиард и да мирясат, ама то и украинците искат толкова, немските верижни "търговци" ни газят като танкове и направо си вземат толкова...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23796 -: Днес в 19:16:02 »
Цитат
Ха още веднъж честит ви Румен Радев
Благодариим, благодарим! Благодарим и за добрите новини! Най сетне по богатичките, които ползват и повечко благинки, да плащат малко повечко, за да има парички за помощи към по бедничките. Ми не е справедливо всички по равно да им теглим масрафа.Щях да изпусна новината, то човек не може да огрее навсякъде, но да е жива и здрава зейтгайст да ни носи такива новини. Надявам се, че няма да ни се сърди, че де факто ще я използваме безплатно по този начин. Пък и не изглежда да се е претоварила толково, та се надявам да не изпуснем нещо за Радев.А и мен другите, нищожествата не ме интересуват. Ъъъ...трябва ли да казвам и аз за кого съм гласувал?  :popcorn:

Сутринта чекнах нещо от Гласове.
 Там има и други "интересни" моменти.
Цитат
Райчев: „Всички, които разбират от икономика, гледаха много внимателно: ще може ли Пеканов да извади този милиард (по Плана за възстановяване и устойчивост)?
Чак пък "всички"?
Гледаха олигарсите на Баце и Шиши, щото тоя милиард им е обещан отдавна и си го получиха.
Можеше ли новото правителство да покаже конфигурация от три пръста на олигарсите като спре парите?
Можеше, ама предпочете " да ги нахрани" иначе казано да ги откупи от Баце и Шиши.
Между другото в името на тоя европски милиард правителството ще тегли няколко милиарда платими от следващи и даже последващи правителства.
Обаче сега Радевте хора ще са "спасители", ще гасят пожари с пачки.
Е, ако някой олигарх не разбере намека ще го разкулачат за радост на киряците. :t0328:

П.П. Общо взето е правилно да гледаш кой реве от "мерките" на властниците.
Медалът обаче има и обратна страна.
Гледай кой хвали Радев и в случая... се кръсти.
« Последна редакция: Днес в 19:21:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Кириак Стефчоф

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23797 -: Днес в 19:40:35 »
Цитат
Можеше ли новото правителство да покаже конфигурация от три пръста на олигарсите като спре парите?
Можеше, ако бе на ГМО талибан Костя и след виелицата от последващи съдебни дела, всички ние, вкл. и шаранчетана, да ги платим с лихвите, неустойките и пропуснатите ползи. Проста работа е- по съдилищата, дори и ищеца да влезе с табела на гърдите "олигарх" - съдът гледа  и решава по документи.
И котато това просто нещо го стоплят костявите талибанчета, тогава може и да влезат във властта с 50%+1.
Т.е. -никога!
 :popcorn:

 
Не се напъвай много, когато не се контролираш. Ефектът може да е неочакван.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 9270
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23798 -: Днес в 19:54:42 »
Цитат на: Кириак Стефчоф
съдът гледа  и решава по документи

Aха, в някоя друга вселена.
"impossible to see the future is"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23799 -: Днес в 20:03:00 »
Цитат
съдът гледа и решава по документи.
Основен принцип в правото е че порочните съглашения, даже да са подписани с кръв не водят след себе си правни задължения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Публикации: 29312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23800 -: Днес в 20:14:32 »
Цитат
БАБХ удари популярен пазар на производители на Юндола
Конфискувани са над 2 тона храни без документи за произход
https://www.segabg.com/hot/category-economy/babh-udari-populyaren-pazar-na-proizvoditeli-na-yundola
Прайлно!
Некакви баби продават яйца от кокошките в двора без да са гравирани от промишлен жет кога и коя кокошка ги е снесла.
ЕС е вреден за вашето здраве!