Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Октомври 05, 2024, 22:35:16

Автор Тема: Унгария  (Прочетена 1165 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Унгария
« -: Юли 04, 2024, 20:07:29 »
"Орбан после разговора с Зеленским вылетает в Москву" - https://www.mk.ru/politics/2024/07/04/orban-posle-razgovora-s-zelenskim-vyletaet-v-moskvu.html

Не може и сравнение да става с нашата политическа пасмина.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25079
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Унгария
« Отговор #1 -: Юли 04, 2024, 20:14:02 »
Quote (selected)
Орбан ще се срещне с Путин в Москва, след като се видя със Зеленски в Киев
...
Министърът на външните работи Петер Сиярто също ще придружи Орбан в Кремъл, съобщи правителствен източник на 4 юли. Сиярто е посещавал Русия повече от пет пъти, откакто Москва нахлу в Украйна преди повече от две години.
https://glasove.com/novini/orban-shte-se-sreshtne-s-putin-v-moskva-sled-kato-se-vidya-sas-zelenski-v-kiev
В същия ден (днес) Песков заяви че Ердоган не е подходяща за медиатор между РФ/Украйна.
Нали си спомняте за "първото предложение на руснаците:.
Първото беше в Минск, после в Итанбул, после... сега май ще е в Будапеща.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7951
    • Профил
Re: Унгария
« Отговор #2 -: Юли 05, 2024, 01:34:54 »
Не е добра идея Орбан и Сиярто да пътуват заедно. Може да им се случи "инцидент".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10615
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Унгария
« Отговор #5 -: Юли 16, 2024, 10:11:46 »
Засечен е разговор на украински език с план за убийство на Орбан, преди да отлети за Москва
Quote (selected)
Унгарските разузнавателни служби са предотвратили покушение срещу Виктор Орбан. Това съобщават местни медии.

Украинците са планирали да убият премиера на Унгария, преди да отлети за Москва на 4 юли. Колата му е трябвало да бъде взривена на път за летището. Медиите публикуват прехванат разговор между две украинскоговорящи лица, които обсъждали предполагаема терористична атака. Според унгарската преса вероятният извършител е украински бежанец от Тернопол, който живее в Унгария от 2022 г. Украинското разузнаване може би стои зад плановете за убийството на Орбан.

Както е известно, през последните два месеца имаше няколко големи опита за убийство на известни политици. На 15 май словашкият премиер Роберт Фицо беше нападнат и по чудо оцеля след огнестрелна рана. На 14 юли жител на Пенсилвания стреля по бившия президент на САЩ Доналд Тръмп, който се размина с лека рана в дясното ухо.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Унгария
« Отговор #6 -: Юли 27, 2024, 21:27:34 »
"Орбан: Светът постепенно застава на страната на Русия, противно на указанията на Запада"
https://glasove.com/novini/orban-svetat-postepenno-zastava-na-stranata-na-rusiya-protivno-na-ukazaniyata-na-zapada

Абе той там е казал и за Олимпиадата две три приказки.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10615
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Унгария
« Отговор #7 -: Август 09, 2024, 08:19:35 »
В "сураттефтеря" се разпространява един текст, който бил отговорът на Орбан на хиените от ЕС. Сигурно е съчинен, но както се казва, "se non è vero, è ben trovato." (и да не е вярно, е добре измислено):
Quote (selected)
Днес ме осъжда ЕС , затова , че отидох в Москва и говорих с Владимир Путин . Осъждат ме да заплатя сумата от 2 милиона евро на европейския съюз затова , че правя всичко възможно за да има мир по света . 2 милиона евро нямам , парите са във вас, а не в мен  . Нямам пари и в банковата си сметка , проверете .
Владимир Путин и Си Дзинпин ми предложиха 4 милиона евро за да изплатя тази сума за която съм осъден. Не приех . Защо ще ви давам пари ?
Защото се боря за мир , докато вие готвите война ? Никога при моето управление не съм взимал пари от ЕС НАТО САЩ . Никога!
Не съм взимал пари и от Китай нито пък от Русия!
Но кажете вие ЕС , че се готвите за война , кажете на децата от ЕС , че ще умират като украинците за интересите ви .
Всичко за вас е пари , всичко е пари .
Съжалявам ви. В Украйна също сте за пари , за много пари . Умират братски народи заради вас . Никакви пари няма да ви давам, а докато съм жив ще се боря за мир по света и затова да не умират повече деца .
Няма да допусна децата на моята страна и децата от страните в ЕС да умират заради вас , няма да го позволя . И ако искате да знаете какво си говорих с Путин и Си , говорихме си затова , че нито Путин , нито  Си искат война , войната я искате вие , а не те. Путин винаги е бил готов за преговори , но никой не пожела такива . Вие сте хиени жадни за кръв , за кръвта на дечица.
Орбан

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2033
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Унгария
« Отговор #8 -: Август 22, 2024, 17:45:46 »
Много палав този Орбан ей, шегаджия . :smokin:

Унгария пуска безплатни еднопосочни билети за мигранти към Брюксел/Гласове

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2625
    • Профил
Re: Унгария
« Отговор #9 -: Август 22, 2024, 17:53:47 »
Много палав този Орбан ей, шегаджия . :smokin:

Унгария пуска безплатни еднопосочни билети за мигранти към Брюксел/Гласове
Quote (selected)
Георги Марков:
Изданието “Политико“ излезе със статия на кого най-много може да разчита Тръмп след победата:
Наред с имената на Ванс, Кенеди, Фараж, Тъкър Карлсън и Илон Мъск и други политици, фигурира и името на Виктор Орбан, който според изданието, ще е практически външен министър за Европа на американския президент.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10615
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Унгария
« Отговор #10 -: Септември 09, 2024, 11:38:51 »
Унгария заплаши да депортира нелегалните пришълци в Брюксел
Цитат на: Боян Чуков
„Унгария е готова да организира транспортирането на мигранти с автобуси до Брюксел, ако Европейският съюз принуди страната ни да приеме нелегални мигранти“, заяви Бенце Ретвари , държавен секретар на унгарското министерство на вътрешните работи, на пресконференция, проведена в петък. Съдът на Европейския съюз наскоро издаде решение, налагащо, според Ретвари, „гигантско, непропорционално и несправедливо наказание“ на Унгария, с цел да принуди страната да приеме мигранти и да промени строгата си миграционна политика. В отговор на решението Ретвари подчерта готовността на Унгария да транспортира мигрантите директно до централата на Европейския съюз, ако Брюксел иска повече мигранти. „Автобусите са готови! Ако Брюксел иска повече мигранти, може да ги има. Но ние искаме да защитим нашата граница и сигурността на Унгария“, написа Ретвари в своя публикация, заедно с илюстрация на автобус с надпис „Röszke -> Brussels“, намеквайки за маршрута от унгарското селище близо до сръбската граница до Брюксел .

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10615
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Унгария
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2024, 17:51:40 »
Унгария блокира плана на ЕС за изпращане на военни инструктори в Украйна
Цитат на: Szijjártó Péter
Ние казваме „не“ на това предложение, казахме на службата за външни отношения на ЕС в Брюксел, че в тази форма не можем да подкрепим предложението, помолихме ги да го преработят. Смятаме това за изключително опасна стъпка от гледна точка на военната ескалация. Виждаме, че това предложение значително би увеличило риска от разширяване на конфликта.