Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 16, 2024, 09:00:10

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2326596 пъти)

0 Потребители и 229 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13620 -: Април 10, 2022, 16:33:50 »
Какво зависи от нас?
Можем да си контролираме поне езика си, пардон, клавиатурата, а не да лепим етикети на всеки несъгласен с мнението ни от последна инстанция :Д
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13621 -: Април 10, 2022, 16:36:09 »
Баси майтапа! Некой гледал ли е клипчето как един "труп" от Буча, увит в черен чувал, си пуши цигарка? Преди режисьорът да каже "action".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13622 -: Април 10, 2022, 16:37:59 »
Quote (selected)
На 10 април 2022 г. Гордън Дъф, ветеран от морската пехота във войната във Виетнам, признат за един от най-добрите специалисти по разузнаване, написа следното в американската информационна платформа VT (Veterans Today): "Най-накрая имаме потвърждение на високо ниво от руски официални лица, че инструкторите на НАТО и чуждестранните бойци всъщност са хванати в капан в Мариупол."

https://epicenter.bg/article/US-veteran-ot-voynata-vav-Vietnam--Instruktori-na-NATO-i-chuzhdi-boytsi-sa-hvanati-v-kapan-v-Mariupol/279070/7/0

Без коментар

Да, Отврат, гледали сме го. Даже админа го пускА тука. Ти кога ще се научиш да отваряш линкове? :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13623 -: Април 10, 2022, 16:41:08 »
Ти кога ще се научиш да отваряш линкове?

Как се отваря линк?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13624 -: Април 10, 2022, 16:41:28 »
Недкович зачете сред тържествена тишина. Всички напрегнаха уши, но приятната новина за победата, явена от "Клио", не се потвърдяваше. Напротив, известията от бойното поле бяха лоши: не само Подгорица не беше взета, но и последнята чета на Любобратича беше разбита в пух и прах и той сам беше забягнал в Австрия.
Носовете на всички увиснаха. Голямо разочарование и скръб се прочете по всичките лица. Сам Недкович биде разстроен и гласът му пресипна и отслабна.
Мичо Бейзадето, облян от внезапен пот, побледнял и разтреперан от яд, извика:
— Лъжи, лъжи и лъжи! Те на кирливия ми фес да разправят бабини деветини! Любобратич ги е бил, та ги е поразил!. Вие не вярвайте ни една дума от тоя вестник!
— Но, бай Мичо — забележи Недкович, — тия телеграми са взети от разни европейски вестници. Ще да има нещо истина.
— Лъжи, лъжи — турски лъжи, ковани в Цариград! Ти "Клио" намери да четеш.
— И аз не вярвам — каза Хаджи Смион; — вестникарите лъжат като цигани. Аз в Молдовата помня, имаше един вестник, каквото кажеше — все лъжа.
— Уйдурмасиони.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13625 -: Април 10, 2022, 16:43:47 »
Ти кога ще се научиш да отваряш линкове?

Как се отваря линк?

Лесно. Не можеш ли да отваряш телеграм?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13626 -: Април 10, 2022, 16:44:24 »
Ти кога ще се научиш да отваряш линкове?

Как се отваря линк?

айде поемете си дъх, моля.

да, това видео с пушещия труп  съм го пускал преди, но е отпреди буча.

за сега най-идиотското видео от буча еэотчет на изпълнителите как влачат труповете към показаните им места....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13627 -: Април 10, 2022, 16:45:01 »
не е вярно. и щурмоваци и въртолети ползват. и изтребители - свалят и малкото летящо украинско тенеке.
айде по-полека с лъжите, бива ли?
Какви лъжи колега? Защо си мислиш, че точно аз ще се опитвам да лъжа? Кога и колко пъти съм лъгал? Щом съм написал горното, то съм имал серозни основания за това. Ако не ми вярвате на мен вървете в руските специализирани форуми и поразпитайте малко, щом сами не сте в състояние да се ориентирате в обстановката. При това горе съм имал предвид свалените самолети от ЗРК с далечен и среден обсег. Преди дни пуснаха списък с доказани загуби на летателна техниха, за съжаление забравих точно името на форума от където са ги взели. На него броят всяка загуба по фото и видео материали от различни източници и може да се счита, че това са абсолютно потвърдени такива. Та общо загубените летателни апарати унищожени или повредени и принудени да се приземят на руснаците до оня ден бяха общо 38 ако не бъркам. От тях самолетите бяха 13-14, останалото беше въртолети. Като се има предвид, че на терена има десетки хиляди ПЗРК и десетки скрити БУКове, С-300, Оса-АКМ които в началото бяха много повече, то може да се каже загубите при такова сериозно ПВО са минимални. За сравнение вървете да видите какво е ставало в Афганистан, където муджахидините са имали тук-таме по някой Стингър.
Това, че вие не сте се интересували от военни конфликти до момента и нямате представа от реалностите, при това вярвате на този и онзи без изобщо някога да сте го проверявали доколко е честен и обективен, не ви дава основание да обвиянвате другите които имат повече знания и опит в тази област в лъжи. Всеки е свободен да си вярва в каквото иска, но както се казва реалността може да бъде различна, в заисимот от това на кого какво му е изгодно. Ако питате руското МО то то от месец насам изобщо не коментира своите загуби на летателна техника, това си е съвсем разбираемо, но не означава, че загуби няма както малоумно твърди например Асол. Загуби има, но за мащабите на конфликта и наличното въоръжение на ВСУ може да се каже са минимални.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13628 -: Април 10, 2022, 16:45:40 »
 Не можеш ли да отваряш телеграм?

Нямам телеграм.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13629 -: Април 10, 2022, 16:48:08 »
Аз не твърдя, че няма загуби. Аз твърдя, че укрите не са свалили нито един изтребител. Нито един! И продължавам да го твърдя.

Не се сърди, колега, трудно е да се отсейват лъжите и е абсолютно възможно всеки един от нас да се подведе. Пускали сме тук линкове и после сме пускали и опровержения. Но със сигурност без проблеми вече нацелвам укрофейковете. Те си имат специфичен идиотски почерк

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13630 -: Април 10, 2022, 16:51:31 »
Аз не се сърдя, аз се занимавам сериозно с военни конфликти от 2004 насам. Като прекараш стотици и хиляди часове в изясняване на събитията и изучаване на военната техника като мен, можеш пак да заповядаш и да се опиташ да ми кажеш нещо смислено.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13631 -: Април 10, 2022, 16:51:48 »
Ако не ми вярвате на мен вървете в руските специализирани форуми и поразпитайте малко, щом сами не сте в състояние да се ориентирате в обстановката. При това горе съм имал предвид свалените самолети от ЗРК с далечен и среден обсег. Преди дни пуснаха списък с доказани загуби на летателна техниха, за съжаление забравих точно името на форума от където са ги взели.

влез си в историята на броузера, копирай линка и го пусни. може и на лична.

и не забравяй, че украинските официални тролове бяха превзели всички достъпни им в рунета форуми, и чистенето от уркопропагандата започна след началото на операцията.

а по това, дали се ддос-ва един руски форум или не се познава дали са си го върнали руснаците или троловете още колят и бесят там.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13632 -: Април 10, 2022, 16:53:07 »
Словацкие С300 (https://t.me/Kharkov_Z/2014) уничтожены около Николаева. Даже доехать до места развёртывания не успели_

https://t.me/Kharkov_Z/2056

твърди се, че са ударени от  Су-30СМ и Су-35
Тук има само твърдени, някакви кадри или свидетелства които да го потвърждават не виждам. В същото време писаха, че са забелязани С-300 да влизат вчера в Харков.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13633 -: Април 10, 2022, 16:54:49 »
Quote (selected)
и изучаване на военната техника като мен, можеш пак да заповядаш и да се опиташ да ми кажеш нещо смислено.

Специфично образование става ли? :nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13634 -: Април 10, 2022, 16:58:31 »
Словацкие С300 (https://t.me/Kharkov_Z/2014) уничтожены около Николаева. Даже доехать до места развёртывания не успели_

https://t.me/Kharkov_Z/2056

твърди се, че са ударени от  Су-30СМ и Су-35
Тук има само твърдени, някакви кадри или свидетелства които да го потвърждават не виждам. В същото време писаха, че са забелязани С-300 да влизат вчера в Харков.

именно.

и давам източника.

а не развявам лозунги колко съм велик и как всичко знам и трябва да ми се вярвя, щото съм голяма работа.

има разлика, нали?..
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13635 -: Април 10, 2022, 17:01:24 »
Не можеш ли да отваряш телеграм?

Нямам телеграм.

ако те влече - в организационни описах как, засега за андроид само.
иначе без инсталиран телеграм наистина няма да виждаш големите видеа там. снимки и текст можеш да виждаш. затова под линковете, които качвам пиша - видео, текст, снимка и т н.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13636 -: Април 10, 2022, 17:03:58 »
Quote (selected)
Kadyrov_95, [10.4.2022 г. 14:35]
Вдумайтесь в эти слова! "Нормального ничего не было. Они просто уничтожали наш город, прикрываясь мирным населением". Ладно, кто-то имеет полное право не доверять мнению со стороны, но слова эти принадлежат непосредственно очевидцам. Тем самым людям, которые прошли через бандеровские круги ада.

Вот за этих людей сегодня как бы радеет основной Запад, занимая при этом сторону именно тех, кто с тактом превосходства относился к ним как к бесправной челяди. Разве это не есть откровенная ханжеская позиция? А ведь она всегда была свойственна многим европейским странам, хотя кто-то еще имеет свойство верить им.

Пока весь мир, лживо закатывая бездушные глаза, "страдает" за судьбы этих людей, мы, россияне, делаем все, чтобы облегчить их положение. Безусловно, для жителей на съемках все страшное уже позади. Отныне их ждет именно та жизнь, о которой они мечтали. Каждый из них уже свободен от фашистского диктата.

Дорогой БРАТ Султан Рашаев всегда старается найти время для встреч с населением Мариуполя и лично участвует в распределении благотворительной помощи от Регионального общественного фонда имени Героя России Ахмата-Хаджи Кадырова. Он человек военный, как и его бойцы, но они часто берут на себя и функции спасательных служб. Вот и сейчас наши парни вызволили людей из подвалов и перевозят их в подготовленные безопасные места. Предварительно все они получили от Фонда медицинскую помощь и продукты питания.

Скоро и сам Мариуполь будет свободен на все 100 процентов. В принципе, главные задачи здесь выполнены. Остались лишь недобитые горстки бандеровцев. По ним тоже идет работа, и она будет закончена. Это направление от нашей республики курирует дорогой БРАТ, депутат Госдумы Адам Делимханов, а, значит, нужный результат можно считать обеспеченным целиком и полностью.

Ето го и видеото с хората в Мариупол
https://t.me/RKadyrov_95/1844

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13637 -: Април 10, 2022, 17:07:29 »
Quote (selected)
Высокоточными ракетами воздушного базирования в районе населенного пункта СТАРОБОГДАНОВКА Николаевской области и на военном аэродроме ЧУГУЕВ уничтожены выявленные разведкой пусковые установки украинских зенитных ракетных комплексов С-300.

Това е от сутринта. Брифинг на МО на РФ. Накратко, заминали са и тези в Николаев и тези в Харков

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13638 -: Април 10, 2022, 17:08:50 »
засега за андроид само.

Благодаря, ама за андроид не ми върши работа.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13639 -: Април 10, 2022, 17:11:51 »
Тук има цяла статия с няколко различни снимки. Аз не съм видял някакво разобличение което да твърди, че снимките са фалшиви или, че самолетът е паднал другде по друго време. Ако има такова, дайде да го видим и ще след това ще мога да го коментирам .

https://theaviationgeekclub.com/photos-show-burning-wreckage-of-russian-air-space-force-sukhoi-su-35-flanker-e-advanced-fighter-shot-down-by-ukrainian-defence-forces/

още една статия с допълнителни снимки
https://www.wearethemighty.com/articles/advanced-russian-su-35s-flanker-e-fighter-jet-reportedly-suffers-first-combat-loss-in-ukraine/

тук статия и видео и снимка на пленения пилот - това не го бях виждал до момента
https://www.thesun.co.uk/news/18153509/russian-fighter-jet-downed-ukraine-war-invasion/


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13640 -: Април 10, 2022, 17:15:43 »
Тук има цяла статия с няколко различни снимки. Аз не съм видял някакво разобличение което да твърди, че снимките са фалшиви или, че самолетът е паднал другде по друго време. Ако има такова, дайде да го видим и ще след това ще мога да го коментирам .

https://theaviationgeekclub.com/photos-show-burning-wreckage-of-russian-air-space-force-sukhoi-su-35-flanker-e-advanced-fighter-shot-down-by-ukrainian-defence-forces/

На мен Ройтерс и уа ми стигат .Апа сън ме довърши окончателно :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13641 -: Април 10, 2022, 17:15:56 »
Без да съм специалист в авиокатастрофите.
На снимките няма следи от суркане, паднал е вертикално?
Паднал и нищо не се е откъснало, компактно си е изгорял?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13642 -: Април 10, 2022, 17:17:38 »
Без да съм специалист в авиокатастрофите.
На снимките няма следи от суркане, паднал е вертикално?
Паднал и нищо не се е откъснало, компактно си е изгорял?

така се твърди в професионалния текст

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13643 -: Април 10, 2022, 17:17:54 »
Без да съм специалист в авиокатастрофите.
На снимките няма следи от суркане, паднал е вертикално?
Паднал и нищо не се е откъснало, компактно си е изгорял?
На видеото се вижда че е изпадал в плосък ступор и се е въртял около оста си докато срещне повърхоста.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13644 -: Април 10, 2022, 17:18:57 »
Тук има цяла статия с няколко различни снимки. Аз не съм видял някакво разобличение което да твърди, че снимките са фалшиви или, че самолетът е паднал другде по друго време. Ако има такова, дайде да го видим и ще след това ще мога да го коментирам .

https://theaviationgeekclub.com/photos-show-burning-wreckage-of-russian-air-space-force-sukhoi-su-35-flanker-e-advanced-fighter-shot-down-by-ukrainian-defence-forces/

това не е сериозен форум....

едно към едно е препечатка на Visegrad 24

и е повече поема, отколкото фактаж. олекваш.

... иначе казано сега издирваш, за да замажеш лъжите си по-горе. готино.

а, да, свалил го е киевския призрак, и да не се вглеждаме в дърветата на видеото, щот са рендирани...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13645 -: Април 10, 2022, 17:20:27 »
И като срещнал повърхността всичко си му е останало на мястото, не е мръднало на педя?
Баф тия самолети като котки падат само на краката/колесниците си.
Айде дръжте се сериозно!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13646 -: Април 10, 2022, 17:21:07 »
И тука стана една каша. Да починем малко, а?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13647 -: Април 10, 2022, 17:22:03 »
Да има много фотографии на които самолети са паднали точно по същия начин. Това, че не сте ги виждали до момента, не значи, че снимката е фалшива.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13648 -: Април 10, 2022, 17:24:02 »
Ще починем, ама кво е туй "плосък ступор"? Като термин ме интересува...щото некои пилоти, които познавам не са чували за него :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13649 -: Април 10, 2022, 17:24:23 »
За този случай не съм срещал обсъждане, а липса на такова, което показва, че никой не оспорва събитието. Аз лично видях в телеграм видеото и сниката които са напълно реалистични и не предизвикват съмнения за фалшификация, защото онези които имат претенции трябва да посочат окъде са взети те, ако това събитие се е случило другаде и по друго време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13650 -: Април 10, 2022, 17:24:41 »
Ние си почиваме, Кас малко пресолява манджата, то не че Асол си поплюва.
Имаше таблици за свалени руски самолети, въртолети, танкове, и др. машини от руското министерство.
Имаше!
Много ли са малко ли за такъв конфликт не мога да кажа, но има.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13651 -: Април 10, 2022, 17:27:15 »
Ние си почиваме, Кас малко пресолява манджата, то не че Асол си поплюва.
Имаше таблици за свалени руски самолети, въртолети, танкове, и др. машини от руското министеррство.
Имаше!
Много ли са малко ли за такъв конфликт не мога да кажа, но има.

даже таблиците пак аз ги пусках тук, ама и в тях изтребител нямаше...от никакво поколение. И щурмовик нямаше. Имаше няколко повредени и то от въздушен бой. Даже и линк с пилота на единия дадох     - беше свалил точно два укрогероя...пак тук :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13652 -: Април 10, 2022, 17:28:08 »
Ще починем, ама кво е туй "плосък ступор"? Като термин ме интересува...щото некои пилоти, които познавам не са чували за него :nuts:
Понятието не знам доколко е точно, защото термините ги знам само от руския, идеята е, че самолетът започва да се се върти неконтолируемо около ост която минава през центъра му, в хоризонтална равнина, това се вижда ясно и на видеото.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13653 -: Април 10, 2022, 17:29:58 »
Колеги, не знам за вас, ама аз чинно изчитам всеки ваш постинг. Хубаво е да поглеждаме от време на време, какво пускат и другите хора, а не да се любуваме само на собствените си писания

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13654 -: Април 10, 2022, 17:30:51 »
Ние си почиваме, Кас малко пресолява манджата, то не че Асол си поплюва.
Имаше таблици за свалени руски самолети, въртолети, танкове, и др. машини от руското министерство.
Имаше!
Много ли са малко ли за такъв конфликт не мога да кажа, но има.
Руското МО премълчава фактите. Например в конфликта през 2008 в Грузия имаше 6 потвърдени загуби, те признаха само 4. Така, че не разчитай на пълна достоверност от негова страна. Аз нито преувеличавам нито намалявам защото няма интерест нито от едното нито от другото. Не лъжа и не обичам да ме лъжат.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13655 -: Април 10, 2022, 17:32:26 »
За този случай не съм срещал обсъждане, а липса на такова, което показва, че никой не оспорва събитието. Аз лично видях в телеграм видеото и сниката които са напълно реалистични и не предизвикват съмнения за фалшификация, защото онези които имат претенции трябва да посочат окъде са взети те, ако това събитие се е случило другаде и по друго време.

свален според укрите на 4ти, публикувана новината на 5ти

първа видима публикация на снимката news/article-10681647 - First found on Apr 3, 2022

готино.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13656 -: Април 10, 2022, 17:33:10 »
Скоро и сам Мариуполь будет свободен на все 100 процентов. В принципе, главные задачи здесь выполнены. Остались лишь недобитые горстки бандеровцев
Работата е там, че това го слушаме от месец и все остават „вероятно няколко дни“. Е явно не е толкова просто.
А тези, които стрелят по Донецк и избиват хората там от един xyz разстояние продължават да са си, където са били.
След като руснаците се изтеглиха от край Киев, а това са близо две седмици, все слушаме за прегрупиране и аха-аха да почне голямо настъпление, което ще реши всичко. Но настъпление засега няма.
Затова наистина е време оптимизмът по отношение на развитието на войната да бъде малко по-умерен. Каквото искаме няма да се случи само защото някой го казва.
И да не забравяме, че всеки ден продължаване на войната или както щете я наречете носи огромни щети за Русия – и далеч не само материални. Не знам какво мислят за нататък – никой не знае – но дотук нещата изобщо не се развиват добре.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13657 -: Април 10, 2022, 17:34:20 »
Всички лъжат не мисля че това което идва от Москва е 100% истина.
дали 4 или 6 няма голямо значение освен за лайфстайл кампаниите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13658 -: Април 10, 2022, 17:34:24 »
Е не знам как не обичаш да те лъжат ,като приемаш за чиста монета глупости без грам доказателства, само на базата на вътрешното си убеждение, че няма начин другата страна да не лъже. Ами не лъже. Днес даже имаше съобщения от военкорите на ДНР за загубите им /имат много ранени/ и искаха повече подкрепа от руснаците. тези дни са поставяли въпроса и от там е тръгнало смяната на тактиката и в командването..руското

Най-критичен е Саша Коц

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13659 -: Април 10, 2022, 17:39:21 »
Я малко да се посмеем

https://t.me/boris_rozhin/41303

Този вчера му пуснаха клип как не иска да си вземе повиквателната и търси връзки по телефона и вика полиция. Питаше кой им е дал новия му адрес, щото данните му били на стария. Горният клип е от днес.
Слава УкраИне! Хероям слава! :crying_with_laughter-3302:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13660 -: Април 10, 2022, 17:40:28 »
Асол, в случая говорим само за загуби в летателна техника. Лично съм видял няколко клипа на които свалят руски самолети, не е имало никакви признаци те са фалшифицирани например за сваления в Харков Су34 или Су30 имаше дори няколко различни видеа. При това положение ти да ми разказваш приказки от хиляда и една нощ, за руската техника не важат физически закони и не ги лови зенитна ракета е несериозно. И едно косвено доказателство, че руснаците не могат свободно да си ползват авиацията на украинска територия - масирани авиоудари няма никъде, особено самолети леящи на голяма височина които могат да бъдат цел за ПВО със среден и далечен обсег. Максимума което се вижда е двойка самолети, най-често това са Су-25 на малка височина. Преди да се пише трябва да се мисли. И на мен ми се иска всчико да е по мед и масло и да няма загуби, но това е невъзможно когато техниката от едната и другата страна е от едно поколение.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13661 -: Април 10, 2022, 17:41:24 »
 :t10520:

барми, заяждането с админ води до бан.

знаем, че само толкоз си можеш, ама все пак...
« Последна редакция: Април 10, 2022, 17:44:47 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13662 -: Април 10, 2022, 17:42:27 »
Я малко да се посмеем

https://t.me/boris_rozhin/41303

Този вчера му пуснаха клип как не иска да си вземе повиквателната и търси връзки по телефона и вика полиция. Питаше кой им е дал новия му адрес, щото данните му били на стария. Горният клип е от днес.
Слава УкраИне! Хероям слава! :crying_with_laughter-3302:

тва е същия, дето в европарламента нападна да бие руска журналистка навремето. скабеева

те тия сичките са мноо силни да налитат да бият деца, старци и жени.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13663 -: Април 10, 2022, 17:42:48 »
Е не знам как не обичаш да те лъжат ,като приемаш за чиста монета глупости без грам доказателства, само на базата на вътрешното си убеждение, че няма начин другата страна да не лъже.
Може и да лъже - аз украински източници гледам само като стане въпрос да се търси допълнителна информация както днес. Иначе имам достатъчно опит за да мога да преценя дали едно видео е достоврено или не. В повечето случаи той не ме лъже. Вече ти писах от колко време се занимавам с подобна тематика.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13664 -: Април 10, 2022, 17:45:45 »
Би ли погледнал картата и да сметнеш мащабите?

Анджък! Гледам картата и след 45 дена  тотална война виждам минимален успех. Това с "пазенето" на градове и цивилни отдавна си изпя песента. Даже вече е нелепо, защото западната пропаганда ежедневно показва сринати до земята градове и цивилни жертви. Изключително подценяване от руска страна. Зорлем направиха украинците херои.
Рядко оценям пост от край до край и в дълбочина едновременно.
За този -  :thup: и  :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13665 -: Април 10, 2022, 17:47:01 »
За тоя сваления при Харков още преди месец си приказвахме и ти пуснах линк, където разобличават фейка. Тук го пуснах, помня и източника, ся да видим дали ти ще сетиш. Или караш само на твърда вера..Пак ще повторя, когато става дума за самольоти, предпочитам да се доверявам на хора, на които това им е работата, а не на спецялисти по форумите еле па на некакви призраци, били дори и от Киев :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13666 -: Април 10, 2022, 17:53:06 »
Всеки според силите си. Но тук има и много политика, която се сведе до надхитряване. Използват се всички налични средства.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13667 -: Април 10, 2022, 17:54:34 »
Показах ти снимки на сваления самолет, видео как пада и снимки с името на пилота и поделението където е служил. Ти твърдиш, че всичко това не е вярно. Тогава кажи къде и кога е свален горният самолет и докажи, че в руските ВВС няма такъв пилот. Ти да си виждала някъде опровержение от руското МО? Ако не беше вярно такова непременно щеше да има, както опревергават "клането" в Буча или в Краматорск. Хайде да си ползваме главите, а не да ръсим глупости на килограм.
Лина не съм го гледал, щото нямам време да си губя времето с твотите глупости и да те ограмотявам. Ако имаш малко акъл ще се опиташ да чуеш и разбереш какво се опитвам да ти обясня и да си седнеш на задника. Ако нямаш, продължавай сама, флаг тебе в руки.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13668 -: Април 10, 2022, 17:57:46 »
Показах ти снимки на сваления самолет,
...
 Хайде да си ползваме главите, а не да ръсим глупости на килограм.

една от снимките, публикувана там, тинай я намира първо публикувана на 3ти април.
твърди се, че самолета е свален на 4ти април.

гаси пророците....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13669 -: Април 10, 2022, 18:02:09 »
Quote (selected)
Лина не съм го гледал, щото нямам време да си губя времето с твотите глупости и да те ограмотявам.

Мдааа..Работата е ясна :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13670 -: Април 10, 2022, 18:02:17 »
Quote (selected)
Вече пети ден екип на Червения кръст не може да достигне до обсадения украински град Мариупол въпреки. Това заяви ръководителят на организацията в Украйна Паскал Хундт пред британския канал "Скай".
https://www.manager.bg/goreshchi-tochki/ekip-na-cherveniya-krst-ne-e-uspyal-da-dostigne-do-obsadeniya-ukrainski-grad
Въртолети, кораби, червен кръст...
Голяма е болката!
Нещо от Ватикана няма ли "мисия"?
Те барабар с червенокръстците имат опит в спасяването на нацисти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13671 -: Април 10, 2022, 18:02:23 »
Вий всички тука историци ли сте? Или увенни.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13672 -: Април 10, 2022, 18:03:15 »
Вие сте като малките деца

3 апреля украинская противовоздушная оборона сбила под Изюмом истребитель Су-35С из состава 159-го истребительного авиаполка Воздушно-космических сил РФ, воинская часть 45121. Воздушный террорист майор Сергей Ермалов пытался скрыться, и ушел от места падения самолёта более чем на 10 км. Однако подразделения 24-й бригады, батальона НГУ имени Кульчицкого, местной Теробороны, 81-й бригады, организовали масштабные поиски, в результате расчёт зенитчиков 81-й бригады задержал преступника.

Ермалов признался, что неоднократно вылетал на бомбежки украинских городов. Совершил 40 боевых вылетов в Сирии и 15 вылетов в Украине. В вылете, в котором он был сбит, выполнял задачу по поиску украинских средств ПВО, и в определённом смысле задачу выполнил, нашел, что хотел. Су-35С оснащён самым современным электронным вооружением ВКС РФ, станцией радиоэлектронного противодействия Хибины, радаром Ирбис, оптико-локационной станцией ОЛС-35, на борту находились противорадиолокационный ракеты и управляемые бомбы. Всего выполнил два вылета на поиск средств ПВО. Президент Путин и представитель Генштаба РФ Конашенков неоднократно заявляли, что украинская ПВО якобы полностью уничтожена. Это хорошо, такое вранье успокаивает российских пилотов.

Российский террорист Ермалов наверняка убил множество мирных людей в ходе ударов по населенным пунктам Сирии и Украины. Безусловно, таких нелюдей надо отдавать под международный трибунал, чтобы все люди в мире видели приговор - Россия это страна-террорист, российская армия - это сброд мародёров, серийных убийц, насильников, ничего человеческого в этих преступниках нет.
https://nv.ua/ukraine/events/sbityy-letchik-su-35-pod-izyumom-priznalsya-v-bombezhke-gorodov-ukrainy-novosti-ukrainy-50230846.html

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13673 -: Април 10, 2022, 18:04:08 »
Quote (selected)
Лина не съм го гледал, щото нямам време да си губя времето с твотите глупости и да те ограмотявам.

Мдааа..Работата е ясна :smokin:
Ясна е, днес продължи да се изяснява как някои викат на черното бяло щото така им харесва повече.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13674 -: Април 10, 2022, 18:06:37 »
Колеги, опитайте се да бъдете безпристрастни. Не сме на мач Левски - ЦСКА. Ето горе самите украинци са писали, че пилота е търсил ПВО, но е загубил битката с него. Това както виждаме наистина се оказва голям проблем и руснаците трябва да намерят някакво решение. Не е възможно тази техника да е невидима и да не могат да я открият и унищожат. Затова трябва в търсенето да участват няколко самолета да могат другите още при включването на радара да обстрелят целта. Явно е, че смущенията на радарите и насочването на рекетите които се генерират от станцията за активна защита не работят. Спешно трябва да изискат от инженерите да намерят някакво решение на проблема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13675 -: Април 10, 2022, 18:07:07 »
.ua

тва там същите, дет точка-у била руска и от украинските позиции таковала краматорск?

евалата пич, нетранслиращ уркопропаганда и с високи морални устои.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13676 -: Април 10, 2022, 18:11:14 »
Quote (selected)
Не сме на мач Левски - ЦСКА.
Там поне проформа го играят пред зрители - какви са договорките един ... знае.
Тука сме на:
Сайта МИ е по-добър от Сайта ТИ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13677 -: Април 10, 2022, 18:11:44 »
Последно. Колко СУ 35 са свалили укрите, щото туй доле е от 25.02., а поредната лъжня от 3 април. Последно колко са?

https://t.me/RVvoenkor/1610

Чекай да туря и текста

Quote (selected)
Украинские СМИ вводят общественность в заблуждение: они рассказывают им про мифического "Призрака Киева", сбившего на своем стареньком МиГ-29 шесть (!) российских самолетов, в том числе 2 новейших Су-35С и Су-30. Разумеется без доказательств. При этом, фотография "аса" взята из древней статьи 2019 года. Более результативным пилотом можно назвать только оператора (по-иному не назвать) Су-27 ВВС ВСУ, умчавшегося в первый же день в Румынию

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13678 -: Април 10, 2022, 18:12:52 »
.ua

тва там същите, дет точка-у била руска и от украинските позиции таковала краматорск?

евалата пич, нетранслиращ уркопропаганда и с високи морални устои.
Украинците също говорят истината понякога. Никога няма такъв случай при който някой да лъже при всяка дума. Така, че нека по сериозно - гледайте фактическите доказателства - снимки, видео, самолет, пилот, а не търсете неъответствия там където ги няма. Крайно време е да пораснете и да не се държите като малки деца. Не виждам какво може да спечели някой, ако успее сам да излъже себе си.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13679 -: Април 10, 2022, 18:14:14 »
Не знам колко са свалили, тук обсъждаме случая от 3.04. Аз вече писах, че има свален 1 Су-35, за други не съм виждал достоверна информация и не твърдя да има такъв.