Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 15, 2024, 23:47:53

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2323789 пъти)

0 Потребители и 214 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21840 -: Септември 01, 2022, 21:35:49 »
А какво разбираш ти от война?
Виждаме - нищо.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21841 -: Септември 01, 2022, 21:36:25 »
Едва ли ще приключи войната за дни, въпросът е да съберат поне още няколко стотици хиляди, да не се налага хората по фронтовете да се гърчат и да мрат ненужно, както става в момента.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21842 -: Септември 01, 2022, 21:36:39 »
Според мен това което предлага кас е:
 Давайте завалим их. Бабы(руски жаргон за жени) народят еще.
Къде точно съм предлагал подобно нещо? Явно вие изобщо нямате представа какво е положението на фронта щом не можете да схванете какво и защо съм писал. И защо изобщо си мислите, че руснаците нямат загуби? Дори и да са некокократно по-ниски от украинските, такива има, по мои оценки за момента заедно със загубите на ДНР и ЛНР са поне 15 хил души, което изобщо не е малко, а с времето ще продължават да се трупат и да нарастват. Именно ако се увеличи численият състав, загубите които търпят в момента ще намалеят - от една страна, а от друга ще имат потенциал да воюват равностойно, а също така да имат предимство ако решат да атакуват и развиват настъпление, ако атаката е успешна. Не можеш с малобройна армия да воюваш успешно срещу превъзхождащ те в жива сила противник. Да не казвам, че изобщо не е редно. От тези няколкостотин хиляди на фронта, не всичките са отишли там като наемници да печелят пари, а само една по-малка част. Останалите си изпълняват дълга към отечеството, други - като хората от ДНР и ЛНР просто са мобилизирани - те дори не са професионални военни, а събрани от кол и въже и пратени на фронта, без някой да ги е питал искат ли да умират или не. В същото време 145 милиона да живят все едно, че нищо не се случва и не се води война за оцеляване кажи речи срещу целия свят. Много е лесно да се говорят приказки на ангро, ама ако отидете на фронта и видите какво става там и си представите, че вие сте на мястото на онези хора които трябва с живота си да плащат за всичките останали, че дори и за целия свят, друга песен ще запеете. Аз мислех да ви го пиша, но се спрях - на чужд гръб и 100 тояги са малко. Виждам, че за съжаление в този форум не са само един или двама които мислят по подобен начин.

Пак повтарям.
Нека воюват професионалистите. За пари.
За да не ходят обикновените руснаци на фронта.
Защо трябва да бъде като в Украйна?
Да ги карат като на скотобойна.
Не намирам логика.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21843 -: Септември 01, 2022, 21:50:06 »
Обикновените руснаци ще ходят на фонта.
И както се казва, по добре да ходят на малък фронт, за да не им се наложи да ходят на голям фронт
Тридсетгодишното примирие, което Горбачов ни подари приключи.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21844 -: Септември 01, 2022, 21:50:36 »
А какво разбираш ти от война?
Виждаме - нищо.
Не съм предполагал, че имаш сериозни проблеми с морала. Явно с теб няма какво да си кажеме, защото говорим на различи езици. Ако ти изобщо беше информирана за хода на военните действия, проблемите които имат в момента руснаците на фронта щеше просто да се съгласиш с това което съм писал, и да го допълиш с още нещо което евентуално съм пропуснал тъй като съм нямал за цел да разглеждам проблема в неговата пълнота, а съм посочил само някой най-важни негови страни. Тъй като си много далече от тази тема си позволяваш просто да плюеш по мен - за което нямам никакво разумно обяснение, което да те извинява. Какво разбирам от война вече съм обяснявал на другата ни видна политкомисарка тук, сега нямам никакви намерения да ти се отчитам лично. Още повече при положение, че ти самата си далече от проблематиката и същността на темата, което не ти пречи да плюеш по другите от висотата на самочувствието и високомерието ти, каквито не ти липсват.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21845 -: Септември 01, 2022, 21:51:34 »
каs, в Русия за такива думи подлежат под ударите на закона,  за провеждане на чужда пропаганда, и ги наричат иноагенти
На теб кой ти плаща?
Или просто четеш неправилни сайтове

Ей, човек да не изкаже мнение различно от общоприетото!

И аз чета неправилни сайтове. Ето, UNIAN твърди, че в Енергодар руснаците сами са направили десант и са се стреляли един друг.

Знаеш ли как такива новини вдигат настроението сутрин рано?

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21846 -: Септември 01, 2022, 21:54:19 »
Едва ли ще приключи войната за дни, въпросът е да съберат поне още няколко стотици хиляди, да не се налага хората по фронтовете да се гърчат и да мрат ненужно, както става в момента.

Томно щото войната няма да приключи за дни е важно чия икономика е по-издържлива.

Украинците твърдят, че им трябват 4-5 милиарда месечно, а получават един.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21847 -: Септември 01, 2022, 21:54:57 »
Нека воюват професионалистите. За пари.
За да не ходят обикновените руснаци на фронта.
Защо трябва да бъде като в Украйна?
Да ги карат като на скотобойна.
Не намирам логика.
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21848 -: Септември 01, 2022, 22:00:17 »
Нека воюват професионалистите. За пари.
За да не ходят обикновените руснаци на фронта.
Защо трябва да бъде като в Украйна?
Да ги карат като на скотобойна.
Не намирам логика.
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.

Отговорът е прост.
Подождем, увидем.
А засега е безсмислено да се пращат на убой обикновени руснаци след като професионалистите се справят добре.


zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21849 -: Септември 01, 2022, 22:03:39 »
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.

Модерното оръжие иска модерно обслужване и модерни муниции.

Първо бяха джавелините, след това байрактарите, после гаубиците, сега HIMARS и HARM. И пак няма перемога.

Ето, резултатите от последният "наступ" с най-обучените и въоръжени сили. И какво?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21850 -: Септември 01, 2022, 22:05:41 »
А засега е безсмислено да се пращат на убой обикновени руснаци след като професионалистите се справят добре.
Справят се на ръба на силите и възможностите. За да могат запасняците да се подготвят за фронта са необходими до 6 месеца обучение, за да не бъдат обикновено пушечно месо, ползата от което е минимална. А подобно време никой няма да им даде, затова трябва да използват настоящия момент, за да могат да са готови и да имат ресурс когато дойде времето и възникне необходимостта той да бъде използван.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21851 -: Септември 01, 2022, 22:08:11 »
Quote (selected)
За да могат запасняците да се подготвят за фронта са необходими до 6 месеца обучение, за да не бъдат обикновено пушечно месо, ползата от което е минимална.
Значи украинците аха да са готови, нали от половин година мобилизират куцо, кьораво и сакато.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21852 -: Септември 01, 2022, 22:12:48 »
А засега е безсмислено да се пращат на убой обикновени руснаци след като професионалистите се справят добре.
Справят се на ръба на силите и възможностите. За да могат запасняците да се подготвят за фронта са необходими до 6 месеца обучение, за да не бъдат обикновено пушечно месо, ползата от което е минимална. А подобно време никой няма да им даде, затова трябва да използват настоящия момент, за да могат да са готови и да имат ресурс когато дойде времето и възникне необходимостта той да бъде използван.

Значи руснаците са я загубили тая война.
Време е да се примирим.
Щото са идиоти и не мобилизираха това което можеха.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21853 -: Септември 01, 2022, 22:16:20 »
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.


Само кдето Запада е зает да прави реформи в енергосистемата си, и да се готви да минава на петрол за зимата и други реформи и реформички измислени от комисионерите на Комисиона на ЕС, и през крачола си го местят за Украйна.
А това, че Путин изчаква голямата риба да се хване в мрежата, го писах по рано. Само че не виждам за сега голяма риба да плува. Може пък Израел, ама едва ли. Той е зает да бомби Газа, че да изкарат някой шекел подаяние банките.
Руската армия в Украйна е точно толкова, колкото е украинската. Дори по малко, с което се цели да се покаже, че и с по малка армия можем да победим.  Последно емисари на различни ЧВК ходят по лагерите за задържане,  т.е. по затворите в Русия да набират наемници. Мисля, че това е справедливо.
От коментарите виждам, че не сте се запознали със същността  на тази война. Дадох ви подсказка в Скрижалите

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21854 -: Септември 01, 2022, 22:20:47 »
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.


Само кдето Запада е зает да прави реформи в енергосистемата си, и да се готви да минава на петрол за зимата и други реформи и реформички измислени от комисионерите на Комисиона на ЕС, и през крачола си го местят за Украйна.
А това, че Путин изчаква голямата риба да се хване в мрежата, го писах по рано. Само че не виждам за сега голяма риба да плува. Може пък Израел, ама едва ли. Той е зает да бомби Газа, че да изкарат някой шекел подаяние банките.
Руската армия в Украйна е точно толкова, колкото е украинската. Дори по малко, с което се цели да се покаже, че и с по малка армия можем да победим.  Последно емисари на различни ЧВК ходят по лагерите за задържане,  т.е. по затворите в Русия да набират наемници. Мисля, че това е справедливо.
От коментарите виждам, че не сте се запознали със същността  на тази война. Кой я води и защо я води Дадох ви подсказка в Скрижалите
Зеленски казва - когато свърши войната, ще направим Голям Израел   :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21855 -: Септември 01, 2022, 22:27:53 »
Ето, резултатите от последният "наступ" с най-обучените и въоръжени сили. И какво?
Ами докато ние си пишем тук, десетки хиляди украинци са обучавани да могат да ползват съвременно натовско оръжие. Както разбираме в най-скоро време ще получат съвременни ПВО и балистични рактети с по-голям обсег. На възможностите които предлага ХИМАРС, за момента руснаците нямат работещо решение. И това при условие, че им бяха двадесетина такива - HIMARS 16 бр, и M270 MLRS който са със същите възможности са получили 6 бр. С двадесетина такива пускови установки направиха руснаците луди - безнаказано унищожиха сума ти складове с боеприпаси, пунктове за управление, на път са да разрушат мостовете край Херсон на Днепър. Какво ще стане ако им дадат стотина броя, някой представя ли си? В радиус от стотина километра ще могат за секунди да унищожават с изключителна точност всякакви цели, стига да има кой да им дава координати. Или пък какво ще стане когато дойдат съвременните системи ПВО? Или пък бойна авиация? Преимуществата които имат руснаците в лицето на фронтовата авиация, благодарение на която успяват да воюват срещу многкатно превъзхождащ ги в жива сила противнк ще бъдат сведени до нула. Така, че тая песен - войната върви добре, всичко е наред - я забравете. Предстои да видим точно обратното на това което повечето хора тук очакват. То и вие не сте виновни, че не сте информирани с подробности какво се случва в действителност, за съжалени руските медии пишат само за успехите си, но не и за проблемите с които се сблъсква армията. За сметка на тях съществуват специализираните форуми и канали в телеграм, където може да се говори открито и честно - така както правят всички разумни хора.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21856 -: Септември 01, 2022, 22:28:08 »
Последно емисари на различни ЧВК ходят по лагерите за задържане,  т.е. по затворите в Русия да набират наемници. Мисля, че това е справедливо.

Това Кулеба ли го каза, или Арестович?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21857 -: Септември 01, 2022, 22:28:51 »
Логиката е, че украинците и по скоро запада който води войната няма да им го позволят. Те ще продължават да мобилизират стотици хиляди и милиони, да ги обучават и въоръжават с все по-модерно и ефективно западно оръжие, и в един момент Путин ще не ще, ще трябва да отговори адекватно, иначе ще дойдат и пораженията по фронтовете.


Само кдето Запада е зает да прави реформи в енергосистемата си, и да се готви да минава на петрол за зимата и други реформи и реформички измислени от комисионерите на Комисиона на ЕС, и през крачола си го местят за Украйна.
А това, че Путин изчаква голямата риба да се хване в мрежата, го писах по рано. Само че не виждам за сега голяма риба да плува. Може пък Израел, ама едва ли. Той е зает да бомби Газа, че да изкарат някой шекел подаяние банките.
Руската армия в Украйна е точно толкова, колкото е украинската. Дори по малко, с което се цели да се покаже, че и с по малка армия можем да победим.  Последно емисари на различни ЧВК ходят по лагерите за задържане,  т.е. по затворите в Русия да набират наемници. Мисля, че това е справедливо.
От коментарите виждам, че не сте се запознали със същността  на тази война. Кой я води и защо я води Дадох ви подсказка в Скрижалите
Зеленски казва - когато свърши войната, ще направим Голям Израел   :smokin:
До къде ще стигне Русия е предварително договорено. Освен ако Русия не се  изметне. Упоритостта на Зеленски за продължаване на военните действия е единствено с цел  за зачистване на територията от украинското население. На негово място ще дойдат израелците
Про

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21858 -: Септември 01, 2022, 22:30:57 »
Значи руснаците са я загубили тая война.
Не са загубили разбира се, не ми се мисли какво ще е, ако се стигне до там, наистина да загубят войната. Руснаците нямат право да я губят, защото воюват не само за себе си, но и за целия свободен свят. Това което ме притеснява е, че не се отнасят адекватно към ситуацията и заради това ще трябва да понесат загуби и поражения и да дадат излишни жертви докато стигнат до крайната победа.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21859 -: Септември 01, 2022, 22:32:15 »
Последно емисари на различни ЧВК ходят по лагерите за задържане,  т.е. по затворите в Русия да набират наемници. Мисля, че това е справедливо.

Това Кулеба ли го каза, или Арестович?

О, не руски коментатор, и то съвсем наш.
Представи си какво е нивото на тази война. И за колко сериозна я имат руснаците

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21860 -: Септември 01, 2022, 22:35:10 »
Значи руснаците са я загубили тая война.
Не са загубили разбира се, не ми се мисли какво ще е, ако се стигне до там, наистина да загубят войната. Руснаците нямат право да я губят, защото воюват не само за себе си, но и за целия свободен свят. Това което ме притеснява е, че не се отнасят адекватно към ситуацията и заради това ще трябва да понесат загуби и поражения и да дадат излишни жертви докато стигнат до крайната победа.

Ъхъ когато воюват с професионалисти са неадекватни.
А ако вкарат всички запасняци са адекватни.
Според мен пълен идиотизъм.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21861 -: Септември 01, 2022, 22:37:20 »
Значи украинците аха да са готови, нали от половин година мобилизират куцо, кьораво и сакато.
Мобилизират го, за да удържат фронта. Жертват количество, за да печелят време. При това успешно, например край Донецк фронта е мръднал с едва 3-4 км напред за 6 месеца, а ежедневните обстрели и терора срещу мирното население на града не спират. Те са започнали обучението с нова западна техника още преди няколко месеца и не спират да обучават нови и нови хора. В момента в армията им са набрали към 1млн души, руснаците и непризнатите републики имат на половината от тях. Разбира се не всичките участват в бойните действия.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21862 -: Септември 01, 2022, 22:39:58 »
Ъхъ когато воюват с професионалисти са неадекватни.
А ако вкарат всички запасняци са адекватни.
Според мен пълен идиотизъм.
Явно не четеш всичко което пиша последните 2часа по темата. За да разбереш си направи труда да се върнеш малко по-назад и да прегледаш какво съм писал и да намериш пропуснатото което дава отговор на въпроса ти.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21863 -: Септември 01, 2022, 22:46:15 »
Неплохо поработали сегодня и наши истребители. Обстреляли четыре цели, две уже подтвержденных, среди подтвержденных Миг-29 пытавшийся атаковать наши БУКи HARMами. Не удивлюсь, если тот самый, молодой с видео педалировал.
Пошёл домой пешком.
 Ибо нехуй шастать, хотя видос ниче так запилил. На 3 с плюсом.
Ждём подтверждения оставшихся.
https://t.me/fighter_bomber/8404

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21864 -: Септември 01, 2022, 22:46:58 »
Quote (selected)
Представи си какво е нивото на тази война. И за колко сериозна я имат руснаците
Много точен коментар.
И на мен ми се иска всичко да приключи бързо, но ползата ще е мимолетна.
Западният свят не е станал хегемон за година или две, няма и да падне бързо.
Да там умират хора, но това е само СВО.
Истинската война се води по целият свят ( даже в хладилника на Барми ) и там жертвите са многократно повече от тези на линията на пряк сблъсък.
За тях няма да прочетем, сълза няма да пророним защото всички сме се вторачили в сцената и специалните ефекти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21865 -: Септември 01, 2022, 22:49:08 »
Ъхъ когато воюват с професионалисти са неадекватни.
А ако вкарат всички запасняци са адекватни.
Според мен пълен идиотизъм.
Явно не четеш всичко което пиша последните 2часа по темата. За да разбереш си направи труда да се върнеш малко по-назад и да прегледаш какво съм писал и да намериш пропуснатото което дава отговор на въпроса ти.

присъединявам се към оценката на анонимуса за твоите теории.

а колко часа съчиняваш непочиваща на фактите хипотетична реалност си е твой проблем...

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21866 -: Септември 01, 2022, 22:55:03 »
Ъхъ когато воюват с професионалисти са неадекватни.
А ако вкарат всички запасняци са адекватни.
Според мен пълен идиотизъм.
Явно не четеш всичко което пиша последните 2часа по темата. За да разбереш си направи труда да се върнеш малко по-назад и да прегледаш какво съм писал и да намериш пропуснатото което дава отговор на въпроса ти.

Естествено няма да се връщам.
Погледни какво аз съм писал.
Ще повторя.
Защо да мобилизират Русия, след като и сегашните професионалисти печелят войната.
Бавно, но неизбежно.
И с минимални жертви.
На теб ти трябват Шварценегери и Роки Балбоа?
Не те разбирам?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21867 -: Септември 01, 2022, 23:01:26 »
Като стана дума за вербовката на излежаващи наказание, та се сетих.
Преди години четох спомените на един участник във ВСВ.
По време на отбраната на Москва 41ва година е бил комисар, и разказва.
Имаше много желаещи затворници да отидат на фронта. Сътавихме една рота, и ги поведохме на подстъпите към Москва. Тъй като бяха затворници, не им се полагаше огнестрелно оръжие, а само по един нож. Започна танкова атака, и ние ги пуснахме след танковете в снежното поле. Чудехме се дали ще се завърнат.След два-три часа полека лека почнаха да изплуват в мъглата силуетите им, завръщаха се. Дойдоха. Постоиха се. И... какво беше моето голямо учудване, - разказва ветеранът- когато започнаха да ровят по джобовете си и да вадят нещо увито в кървави кърпи. Уши.  Отрязани уши. За да докажат, че наистина са се били, а не са стояли скрити в някой овраг.

Не съм добър разказвач, но мисля, че предадох основното.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21868 -: Септември 01, 2022, 23:10:18 »
В РФ е лошо, а когато Зеленски освободи украинските беше добро.
Quote (selected)
В последната си реч президентът на Украйна Владимир Зеленски обяви, че ще освободи затворници, предимно такива с военна подготовка, за да се бият срещу руската армия.
https://dnes.dir.bg/svyat/zelenski-puska-zatvornitsi-za-da-se-biyat-za-ukrayna
28.02.2022
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21869 -: Септември 01, 2022, 23:12:58 »
Естествено няма да се връщам.
За хората които настина се интересуват от ситуацията, съм написал достатъчно за да разберат каква е тя. Това, че ти демостративно отказваш да се върнеш една странца назад и да прегледаш какво съм писал, а ти си пропуснал да прочетеш, показва и отношението ти към мен, а също и изобщо към ставащото. На което разбира си ти имаш право и си е лично твоя работа, както и аз пък да си направя съответните изводи.
Аз съм прочел какво си писал и съм обяснил в поредица от постинги не само към теб къде грешиш в заключенията си. Това, че ти отказваш да прочетеш и разбереш написаното, не е мой проблем.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21870 -: Септември 01, 2022, 23:13:29 »
Ето, резултатите от последният "наступ" с най-обучените и въоръжени сили. И какво?
Ами докато ние си пишем тук, десетки хиляди украинци са обучавани да могат да ползват съвременно натовско оръжие. Както разбираме в най-скоро време ще получат съвременни ПВО и балистични рактети с по-голям обсег. На възможностите които предлага ХИМАРС, за момента руснаците нямат работещо решение. И това при условие, че им бяха двадесетина такива - HIMARS 16 бр, и M270 MLRS който са със същите възможности са получили 6 бр. С двадесетина такива пускови установки направиха руснаците луди - безнаказано унищожиха сума ти складове с боеприпаси, пунктове за управление, на път са да разрушат мостовете край Херсон на Днепър. Какво ще стане ако им дадат стотина броя, някой представя ли си? В радиус от стотина километра ще могат за секунди да унищожават с изключителна точност всякакви цели, стига да има кой да им дава координати. Или пък какво ще стане когато дойдат съвременните системи ПВО? Или пък бойна авиация? Преимуществата които имат руснаците в лицето на фронтовата авиация, благодарение на която успяват да воюват срещу многкатно превъзхождащ ги в жива сила противнк ще бъдат сведени до нула. Така, че тая песен - войната върви добре, всичко е наред - я забравете. Предстои да видим точно обратното на това което повечето хора тук очакват. То и вие не сте виновни, че не сте информирани с подробности какво се случва в действителност, за съжалени руските медии пишат само за успехите си, но не и за проблемите с които се сблъсква армията. За сметка на тях съществуват специализираните форуми и канали в телеграм, където може да се говори открито и честно - така както правят всички разумни хора.
Първо нищо няма да получат.
Ще им продадът, евентуално на кредит по ка беще тоя закон от читирсе и някоя.
Само че докато тогава закона е работил щото от него са се ползвали съюзниците и ако ги нема тех нема и САЩ, тоест очаквало се е връщане на парите, то сеги положението е различно. Може да има САЩ, без да има укрия. То и укрите са в технически фалит щото им позволиха да не плащат по задълженията си.
Та пАри докога и от де?
А оръжието е скъпо, много скъпо ако става дума за американското.
По груба моя оценка едно превъоръжеване на укро армията е некъде 500 милиарда до трилион. Това просто подмяна на наличното без излишъци.
Съмнявам се хамериканците да вложат таквизи пари без шанс за връщане, поне частичен.
И на пораженство го избиваш.
Какво толкова е променил HIMARS или предоставените гаубици. Да мощна система, някъде на нивото на "ураган", но нищо изключително. Всъщност и реактивните снаряди с голям обсег-300 километра няма да променят съществено нищо. То поне една трета от тези системи са дали фира към момента. И сега украинцине имат точка У която даже ги превъзхожда по обхват и бойна глава. Да не говорим за искандерите на руснаците. Впрочем интересно защо не се ползват добрите стари "скъд". Даже тук ги имаше , представяш ли си колко имат руснаците на склад? хиляди? десетки хиляди?
« Последна редакция: Септември 01, 2022, 23:35:35 от 66 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21871 -: Септември 01, 2022, 23:21:32 »
Американските оръжия гаубици и химарси се обслужват изключително от американски военни. Е, украинци може да подават снарядите, но до там
Проблемът е, че САЩ не щат груз 200. Няма как да ги оправдаят
Затова и няма наплив.
Няма и да има
Щатите са заети с по приятни действия - да душат ЕС
ЕС са заети да се реформрат и  душат населението си.
Така че Украйна я списаха като отиграна карта..

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21872 -: Септември 01, 2022, 23:22:58 »
Естествено няма да се връщам.
За хората които настина се интересуват от ситуацията, съм написал достатъчно за да разберат каква е тя. Това, че ти демостративно отказваш да се върнеш една странца назад и да прегледаш какво съм писал, а ти си пропуснал да прочетеш, показва и отношението ти към мен, а също и изобщо към ставащото. На което разбира си ти имаш право и си е лично твоя работа, както и аз пък да си направя съответните изводи.
Аз съм прочел какво си писал и съм обяснил в поредица от постинги не само към теб къде грешиш в заключенията си. Това, че ти отказваш да прочетеш и разбереш написаното, не е мой проблем.

На теб ти трябват Шварценегери и Роки Балбоа?
Не те разбирам?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21873 -: Септември 01, 2022, 23:34:29 »
Описал съм какво трябва на руснаците, за да облекчат положението на онези които са на фронта и да са готови за бъдещите предизвикателства - да мобилизират няколкостотин хиляди запасняци и да ги обучат и подготвят за участие в бойните действия. Също и учените и инженерите да намерят решения за следните въпроси: неунищоженото докрай украинско ПВО, все още наличната украинска авиация, липсата на ударни и разузнавателни дронове и разузнавателни спътници, самолети за ДРЛО, съответно париране на НАТОвските такива, бързо откриване и унищожаване на установките от рода на HIMARS и Toчка-У, също надежно прехващане на ракетите изстрелвани от тях. Въобще при всичкото демонстрирано по изложенията модерно въоръжение, е срамота да се воюва с такова на технологично ниво края на XX началото на XI век. Промишлеността трябва както казват руснаците да мине на военни релси. Войната със Запада няма да е кратка и лесна, а точно обратното. Не се заблуждавайте, че тук воюва Русия срещу Украйна. Ако беше тая война, тя щеше вече да е свършила, ама не е.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21874 -: Септември 01, 2022, 23:38:56 »
Анониме, не се връзвай на глупостите на каs
Диалогът е безсмислен

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21875 -: Септември 01, 2022, 23:44:54 »
Анониме, не се връзвай на глупостите на каs
Диалогът е безсмислен
Наистина е безсмислено да се разговаря с некомпетентни, но арогантни при това хора. От сега нататък ще го имам предвид.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21876 -: Септември 01, 2022, 23:58:57 »
Първо нищо няма да получат.

"Русофобская одержимость проявляется во всем. Вчера глава МИД ФРГ Бербок заявила, что да, наши граждане страдают, но им придется страдать, потому что мы будем поддерживать Украину несмотря ни на что. Фантастическое признание. Просто фантастическое признание!"
Сергей Лавров

Това го пусках вече вчера, но явно не се обръща внимание. Колко пари дадоха САЩ за войните си в Ирак и Афганистан? Можеш ли да си представиш колко ще дадат, за да смачкат или поне навредят максимално на най-големия си враг и противник, като в същото време предизвикат икономическа криза в най-големия си икономически конкурент ЕС? И относно парите за държане на украинската икономика на системи и въоръжението - не трябва изобщо толкова много колкото си мислиш, а много, много по-малко. До момента не знам дали въоръжението което са предали да струва и милиард, два. При това голяма част от него е старо и дори извадено от употреба. Само до момента САЩ са одобрили 10$ млрд военна помощ за Украйна. Не виждам никакъв проблем да им налеят с времето и наколко стотици ако се наложи.
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 00:04:00 от kas »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21877 -: Септември 02, 2022, 10:05:35 »
„Можеш ли да си представиш колко ще дадат, за да смачкат или поне навредят максимално на най-големия си враг и противник, като в същото време предизвикат икономическа криза в най-големия си икономически конкурент ЕС?„

Само трябваше да си уточниш за себе си, че големият враг на САЩ е Китай, а не Русия.
От тук и цялата ти сбъркано творчество, което трябваше да изтърпим
Китайците де факто са се настанили в Брюксел, поради което и американците дънят по европейската икономика, като с това си решават две задачки едновременно. Унищожаване на втората в света, конкурентна на САЩ икономика, и лишаване на Китай от все още платежоспособният европейски пазар. Което е подготовка  за последващо планирано смачкване на Китай от страна на САЩ. Чрез война или не, времето ще покаже
Има и трето. Това неминуемо ще доведе до смяна на лидерите в ЕС. А какви ще бъдат новите, е много, много важен елемент. Защото пред Европа има само два пътя - или фашизъм, или комунизъм
Така че, украинската заварушка е само предпоставка за началото и решаването на много, много по важни въпроси в региона и света.
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 10:28:19 от Алиса »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21878 -: Септември 02, 2022, 10:20:44 »
Quote (selected)
Путин няма да присъства на погребението на Горбачов, работният график не му позволявал
https://glasove.com/politika/putin-nyama-da-prisastva-na-pogrebenieto-na-gorbachov-rabotniyat-grafik-ne-mu-pozvolyaval
Ясни сигнали и силни знаци (или обратното беше).
Графика на Путин точно Горбачов му го запълни. :)))
Вчера Путин положи цветя и сведе глава пред ковчега на Горбачов, изложен в Централната клинична болница, Москва.
Имаше подробни репортажи за това.
Отделно изпрати и съболезнователен адрес до семейството и роднините.

Тъпакът Дачков би трябвало да знае, че в този случай няма държавно погребение, то се прави в тесен семеен кръг, каквото е било желанието на семейството.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21879 -: Септември 02, 2022, 10:24:08 »
Quote (selected)
Колко пари дадоха САЩ за войните си в Ирак и Афганистан? Можеш ли да си представиш колко ще дадат, за да смачкат или поне навредят максимално на най-големия си враг и противник

Разликата между Ирак и Афганистан от една страна и Русия, е като Земята и небето. Защото на всяка действие на САЩ има противодействие, което както виждаме ще докара до колапс Европа, а и има значими последствия върху самите американци.
САЩ вложиха огромни пари и в Сирия, но намесиха се руснаците и видяхме какво стана.
Ако сегашните събития в Украйна бяха преди 20 години или дори преди осем, то тогава наистина Русия щеше да изпита огромни трудности и щеше да понесе непреодолими загуби.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7440
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21880 -: Септември 02, 2022, 11:16:27 »
Описал съм какво трябва на руснаците, за да облекчат положението на онези които са на фронта и да са готови за бъдещите предизвикателства - да мобилизират няколкостотин хиляди запасняци и да ги обучат и подготвят за участие в бойните действия. Също и учените и инженерите да намерят решения за следните въпроси: неунищоженото докрай украинско ПВО, все още наличната украинска авиация, липсата на ударни и разузнавателни дронове и разузнавателни спътници, самолети за ДРЛО, съответно париране на НАТОвските такива, бързо откриване и унищожаване на установките от рода на HIMARS и Toчка-У, също надежно прехващане на ракетите изстрелвани от тях.

колко време ще отнеме това? имате ли някаква представа?
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21881 -: Септември 02, 2022, 11:24:01 »
Описал съм какво трябва на руснаците, за да облекчат положението на онези които са на фронта и да са готови за бъдещите предизвикателства - да мобилизират няколкостотин хиляди запасняци и да ги обучат и подготвят за участие в бойните действия. Също и учените и инженерите да намерят решения за следните въпроси: неунищоженото докрай украинско ПВО, все още наличната украинска авиация, липсата на ударни и разузнавателни дронове и разузнавателни спътници, самолети за ДРЛО, съответно париране на НАТОвските такива, бързо откриване и унищожаване на установките от рода на HIMARS и Toчка-У, също надежно прехващане на ракетите изстрелвани от тях.



С описанията се обърни към Ген.щаб на РА на РФ, и когато ти дадат отговор, тогава ела  да ни разтегаш локуми
Диванните стратези е по добре да си подложат леген студена  вода под краката

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21882 -: Септември 02, 2022, 12:19:52 »
колко време ще отнеме това? имате ли някаква представа?
Нямам представа, но се надявам за 1-2 години да имат съществен напредък. Не знам обаче доколко са реалистични подобни очавания, защото обикновено разработката на подобни средства трае дълги години, дори десетилетия. Иначе нещата ще продължават да куцат. За да се промени сегашното положение трябва да има коренен прелом в някои сфери. Разбира се не става въпрос само за свръхмодерно въоръжение, но и за управлението и взаимодействието на войските, което изостава. Например при украинците всичката налична информация от цялото бойно поле, постъпва моментално на планшетни компютри на командирите по места и те могат да действат светкачвично. Това касае най-вече артилеристите, ракетчиците и ПВО-то, които получават наживо информация за актуалната обстановка вкл. от разузнавателните средства на НАТО - самолети и спътници, евентуалните цели или опасности за тях и могат да вземат адекватни мерки. Това ги улеснява изключително в тяхната работа и я права свръхефективна. Руснаците трябва да търсят спешни начини за въвеждане и използване на подобни системи и при тях. Оказа се в съвременните войни най-важен фактор са дроновете чрез които се получава актуална информация, спътниците, радарите за контрабатарейна борба и артилерийските и ракетни високоточни системи. Тук руснаците имат определно изоставане което трябва спешно да наваксат. Хубавото е, че имат достатъчен ресурс за това и могат да имат простижения в по-кратки срокове.
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 12:34:51 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21883 -: Септември 02, 2022, 12:27:35 »
Разликата между Ирак и Афганистан от една страна и Русия, е като Земята и небето.
Коментирал съм единствено какви финансови разходи са САЩ имали за войните които са водили в последно време, за да се опитаме да направим някаква приблизителна смекта колко са в състояние да отделят за сегашната.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21884 -: Септември 02, 2022, 12:38:25 »
Quote (selected)
питай какво струва това на онези които са на фронта и трябва да си дават живота, за да може той да си реализира спокойно шахматната игра както му е кеф. При условие, че нищо не пречи да се мобилизират поне 100-200-300 хил или повече души, с които да може да се обърне положението и да се приключи тропаницата.
Путин наистина знае какво прави, прави една умишлено затегната война. Война на изтощение. Защото това е една ДОГОВОРЕНА ВОЙНА, договорена със САЩ. Параметрите на войната бяха доуточнени на срещата през 2021. Тази война е етап от установяването на НСР, в което за съжаление играе и Русия на Путин.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21885 -: Септември 02, 2022, 12:52:32 »
Е как няма да играе, нали всички туй искате?
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 13:25:22 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21886 -: Септември 02, 2022, 13:24:23 »
Путин наистина знае какво прави, прави една умишлено затегната война. Война на изтощение. Защото това е една ДОГОВОРЕНА ВОЙНА, договорена със САЩ. Параметрите на войната бяха доуточнени на срещата през 2021.

AКо тази война, и начина по който се води, наистина е договорена с САЩ, Путин ще задмине Горбачов като глупак и предател на родината си. Но аз не мисля че е договорена, и не мисля че Путин знае какво прави. Според мен яко е подведен от военни и олигарси и не си дава сметка, че вече вкара Русия във втори Афганистан. С тази стратегия Путин няма изход от ситуацията. Нито може да спечели категорично войната, нито може да сключи изгоден за Русия мир. Путин не бързал, фантазират някои ентусиасти. Русия няма ресурсите при тези санкции и нивото на икономиката си да води война на изтощение с обединения Запад. Русия героически мълчи за загубите в техника и човешка сила (убити, пленени и ранени), но по всичко личи че са прекалено големи. И то за "военна операция", а не за война. За сравнение официалните съветски жертви в Афганистан за 10 години са 14 000 убити. Но тези неща рано или късно ще се разберат. Според мен ерата на Путин приключи. Лошото е, че след него изобщо не е изключено прозападните либерали да вземат властта в Русия.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21887 -: Септември 02, 2022, 13:29:16 »
Е как няма да играе, нали всички туй искате?
Ти па от де знаеш аз какво искам ? И кои са тия “всички” ?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21888 -: Септември 02, 2022, 13:34:00 »
Недей, тука всички на Русия се облягат. Факт е, че от допуснатия батак Русия трудно ще се измъкне. Ако органите стоят здраво зад Путин, до разпад няма да се стигне. Но и западът не е цъфнал. Тлеят дърти проблеми.
......................
По груба преценка "всички" са към 90% от форума. Та се сетих: "само туй ли ги сбира ... ".
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 13:40:09 от dabedabe »

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21889 -: Септември 02, 2022, 13:35:11 »
Quote (selected)
AКо тази война, и начина по който се води, наистина е договорена с САЩ, Путин ще задмине Горбачов като глупак и предател на родината си. Но аз не мисля че е договорена, и не мисля че Путин знае какво прави. Според мен яко е подведен от военни и олигарси и не си дава сметка, че вече вкара Русия във втори Афганистан. С тази стратегия Путин няма изход от ситуацията. Нито може да спечели категорично войната, нито може да сключи изгоден за Русия мир. Путин не бързал, фантазират някои ентусиасти. Русия няма ресурсите при тези санкции и нивото на икономиката си да води война на изтощение с обединения Запад. Русия героически мълчи за загубите в техника и човешка сила (убити, пленени и ранени), но по всичко личи че са прекалено големи. И то за "военна операция", а не за война. За сравнение официалните съветски жертви в Афганистан за 10 години са 14 000 убити. Но тези неща рано или късно ще се разберат. Според мен ерата на Путин приключи. Лошото е, че след него изобщо не е изключено прозападните либерали да вземат властта в Русия.
Това Отврате , е едно от най-слабите ти писания, които някога съм чел. 🐑 Дето викаше Миташки от “Оркестър без име” - Издишаш, Отврате, издишаш…

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7684
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21890 -: Септември 02, 2022, 14:01:50 »
Русия умишлено води "затегната" война, с която вкарва Запада в ресурсно, ценово, логистично и военно изтощение. Отличен руски гамбит.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21891 -: Септември 02, 2022, 14:07:49 »
Предполага се че времето понамества нещата. Някои по-бавно схващат. С газта се работи доста недодялано или умело, според погледа/интереса. Всъщност конфликтът е пълноценен. Русия е осъзнала някои неща.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21892 -: Септември 02, 2022, 14:21:08 »
Не е ясно дали Русия умишлено забавя темпа на войната, но цените на енергийните суровини скочиха многократно. Както и на всички суровини, на които Русия е основен доставчик.
Русия много хитро постъпи и с предстоящите референдуми в Запорожието и Херсон. Едва ли има съмнение за резултатите - присъединяване. При евентуални преговори в бъдеще, това ще е доста силен коз в ръцете им. Твърдението - хората сами гласуваха за присъединяване - трудно ще може да се обори.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21893 -: Септември 02, 2022, 14:43:19 »
Трябва да се засрамим, че у нас референдумите не са проходили още.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21894 -: Септември 02, 2022, 15:00:35 »
.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1665
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21895 -: Септември 02, 2022, 15:00:47 »
Quote (selected)
Според мен ерата на Путин приключи. Лошото е, че след него изобщо не е изключено прозападните либерали да вземат властта в Русия.
Това Отврате , е едно от най-слабите ти писания, които някога съм чел. 🐑 Дето викаше Миташки от “Оркестър без име” - Издишаш, Отврате, издишаш…
 Издишаш, Отврате, издишаш… [/b]

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21896 -: Септември 02, 2022, 15:07:37 »
Това Отврате , е едно от най-слабите ти писания, които някога съм чел.

Нема лошо! Как иначе ще заблестят на небосклона твоите писания? Интелигентните хора се аргументират кат дават оценки, но нема да издребняваме.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21897 -: Септември 02, 2022, 15:24:56 »
Това го давам като една от основните причини за настоящия конфликт. Разбира се не е съвсем пълно и точно, но отразява основните идеи. Не случайно много отдавна в стария форум, винаги съм говорил за тях като за западните сатанисти. Виждаме само за 10тина години те стигнаха дотам да си свалят напълно маските и да си покажат уродливите лица, така, че да може да ги види и рапознае всеки нормален честен и разумен човек.

Quote (selected)
ЗАПАД НЕРАДИВЫЙ ОПУСКАЕТ ПЕРЕД РОССИЕЙ ЖЕЛЕЗНЫЙ ЗАНАВЕС. КАК МЫ ЕГО ОПУСКАЛИ ОТГОРАЖИВАЯСЬ ОТ ЗАПАДА ВО ВРЕМЕНА СССР.

Поменялись местами! Теперь они, «западчане»,
боятся нас: наших взглядов на мораль и нравственность любви и семьи, на нашу политику и экономику.

Запад боится Маргариту Симоньян, боится нашей истории, наших антифашистских идей. Поэтому, они меняют визовую политику, чтоб меньше наших ехали на Запад, им, апологетам «радуги» не хочется чтоб их жизнь видели без прикрас.
https://t.me/Sladkov_plus/6164

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21898 -: Септември 02, 2022, 15:29:51 »
Според мен яко е подведен от военни и олигарси и не си дава сметка, че вече вкара Русия във втори Афганистан.
Путин не е малко дете някой да го подведе. Получава информация от много и различни източници. Определено информацията му не идва от олигарси.
Няма нищо общо СВО в Украйна и войната на СССР в Афганистан. За Афганистан политбюрото си вземат решение и военните са против, но изпълняват. Можело е ислямската опастност да се отиграе по-добре. Нищо не налагаше да се влезе с "Алфа"и се направи преврат.
Докато в Украйна Путин го вкараха в положение без добър изход. Ако бездействаше и февруари, щяха да избият руснаците от Донецк и да получи американски ракети край Харков. Макар че, сега може да получи американски ракети в балтийските републики. Дори е по-близо до Москва от Харков.
В Украйна трябваше да влезе когато избяга законният президент, на който направиха преврат (майдан). За грешките се плаща!
Трябваше да влезе с армия когато пуберите скачаха и крещяха "Кто не скачет тот москал".
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 15:46:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21899 -: Септември 02, 2022, 15:41:15 »
Запад боится Маргариту Симоньян, боится нашей истории, наших антифашистских идей. Поэтому, они меняют визовую политику, чтоб меньше наших ехали на Запад
Тук Сладков пише глупости. Да си гледа военкора!
Западът се страхуваше от СССР. Сега не се страхува от Русия. Западът се движи от алчност и желание да прехвърли другаде неговите проблеми. Няма как да обясни иначе внятно обедняването на хората на запад и изчезването на средната класа.
Печатането на долари и евро и свързаната с това инфлация, провала на т.н. "зелена сделка" са основните проблеми на запада. И разбира се капитализмът на който се ограничават пазарите и се задъхва. Може да просперира само в експанзия. Ограничиш ли го се спихва. Оттам и войните. Войните за капиталистическите държави са като кокаин за наркоман.
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 15:51:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"