Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 16, 2024, 03:02:16

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2324932 пъти)

0 Потребители и 243 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5299
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22920 -: Септември 17, 2022, 16:28:02 »
Сори, приятелю, но първо ще загине ЕС  и после атлантическата дупка. Еврорайха е релето, което ще гръмне първо...Това вече са физическите закони, а тях никой и никога не може да ги отмени

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22921 -: Септември 17, 2022, 16:29:48 »
Аз ... аз съм ... още откога аз ... аз поне от ... аз лично ... аз ...  :nuts:
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 16:44:18 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22922 -: Септември 17, 2022, 16:30:10 »
Продължавам с Асол:
А ний, и там – по време на преводите в Брасълс и Страсбург! – сме АНОНИМНИ както в "Керпеден"-я ... :too_funny-1052:

« Последна редакция: Септември 17, 2022, 16:37:27 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22923 -: Септември 17, 2022, 16:34:24 »
сега 99% напират за твърда ръка и удар, даже и с ядрени оръжия
Това е грамадно и очевидно преувеличение.
Много руснаци искат просто да няма война, да спре избиването на хора. И човек може да ги разбере.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22924 -: Септември 17, 2022, 16:38:31 »
Относно Дугин

Очерк о стратегии России: «Третий Рим»
Подробнее на https://aurora.network/articles/153-geopolitika/61636-ocherk-o-strategii-rossii-tretiy-rim

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22925 -: Септември 17, 2022, 16:43:52 »
сега 99% напират за твърда ръка и удар, даже и с ядрени оръжия
Това е грамадно и очевидно преувеличение.
Много руснаци искат просто да няма война, да спре избиването на хора. И човек може да ги разбере.
Никой не иска война, руснаците са положение на при което няма на къде да отстъпват.
Столенберг и някакъв американец ( сега не ми се търси ) обявиха новите цели.
Няма да им стигне РФ да се върне в границите си, искат разпарчетосване и пълна демиталиризация и деимпериализация.
Ти как мислиш ( ако мислиш ) колко руснаци ще са съгласни и ще полегнат покорно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22926 -: Септември 17, 2022, 16:44:38 »
сега 99% напират за твърда ръка и удар, даже и с ядрени оръжия
Това е грамадно и очевидно преувеличение.
Много руснаци искат просто да няма война, да спре избиването на хора. И човек може да ги разбере.


Що говориш глупости!? И пагагалсташ руската либерда.
Руснаците така ги нахъсаха и озвериха през последните години, там им се говори че са нацията, която е призвана да освободи света от чумата на либерализма, нацията която е призвана да донесе светрлината на света и да победи мрака и мракобесието.
Те много добре знаят, че им предстои война, за да защитят родината си, културата си, човечеството, и че това е техният дълг.
Този народ исторически е воин
Имаш ли вобще представа за процесите които се извършват в Русия, че си седнал тук да ни редиш тъпотии?
Какво сте ми заронили крокодилски сълзи бе, евроепизирани евнуси.
Там няма педераси. Мъжът е мъж, и неговата работа е да е воин.
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 16:52:02 от Алиса »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22927 -: Септември 17, 2022, 16:48:15 »
Ти как мислиш ( ако мислиш ) ...
... дали да искаш война и ядрени удари и да си обичаш страната е едно и също?
И защо ме занимаваш с такива тъпи манипулации?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22928 -: Септември 17, 2022, 16:50:50 »
Имаш ли вобще представа за процесите които се извършват в Русия
Имам. А ти имаш ли представа изобщо от каквото и да било? Щото за много време досега не е проличало.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22929 -: Септември 17, 2022, 16:51:03 »
Ти как мислиш ( ако мислиш ) ...
... дали да искаш война и ядрени удари и да си обичаш страната е едно и също?
И защо ме занимаваш с такива тъпи манипулации?
Либерастката проганда в случая има неочаквани добри плодове.
На кого му пука, какво ще стане с тоя свят след него, след като го няма АЗ?
Путин им го каза, ама те го неглижираха и продължават.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22930 -: Септември 17, 2022, 16:53:25 »
Сега става ясна логиката, защо Великобритания напусна ЕС - този "клуб на най-богатите", защото ни убеждаваха, колко е невъзможно да се напуска ЕС, още тогава САЩ са предвидили да ограбят ЕС, за да се измъкнат от кризата, а ако се докопат до ресурсите на Русия, още по-добре. Една война между Европа и Русия би ги отслабила, както вече интернационалните финансисти го правиха два пъти.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22931 -: Септември 17, 2022, 16:53:41 »
Имаш ли вобще представа за процесите които се извършват в Русия
Имам. А ти имаш ли представа изобщо от каквото и да било? Щото за много време досега не е проличало.

Нямаш абсолютно никаква, Пишеш със съзнанието на европейски педераст ,и през тази призма прекарваш и Русия, и света
Тъпанара иска и да разбере какво пиша.
С какво ще го разбереш бе, като  в тиквата ти е само въздух

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22932 -: Септември 17, 2022, 16:56:59 »
Руснаците така ги нахъсаха и озвериха през последните години, там им се говори че са нацията, която е призвана да освободи света от чумата на либерализма

Гласовете ви чувам от Д. Талев. Русия е буржоазна държава с либерална идеология. Кого и от какво ще освобождава? Либерализмът се лекува само от две политически идеологии: марксизъм и фашизъм. С коя идеология Русия ще ни освободи от либерализма? Едва ли с марксизъм, защото галактическият разум Путин не спира да плюе по марксизма и да венцеслави Деникин.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22933 -: Септември 17, 2022, 17:10:57 »
Алиска е права.Путин почти смени чипа на хората.Дотам го смени, че думата МИР стана едва ли не мръсна дума.
От екрана в праймтайма се леят само войни.Всяка дори най -малка идея да няма война се посреща на нож.
Затова Запада реве.Защото знае, че идват десетилетия на конфликти, глад, размирици и противопоставяне.

В кръга на шегата щом дори Алла Пугачова и мъжлето и са презряни какво да говорим повече..Нашио Филип почти беше изпаднал в опала, но накрая подкрепи войната.Иначе нема "папо".Качват те на "философския параход" и нема връщане назад.....
 :popcorn:
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 17:35:36 от ЗИП »

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22934 -: Септември 17, 2022, 17:12:30 »
В Русия има голям брой хора /колко голям, не зная, не съм руски статистик/ които не искат война. Които са пацифисти, може да се каже дори страхливи. Конформисти. След десетилетия бедност и мизерстване "точно сега ли война?" Тъкмо започнаха да имат собствени жилища, да пътуват в Европа , а някои и на Малдивите ? Да имат интернет - врата към "Цивилизацията" , и т.н. благинки... но ! Животът е това което се случва, докато си правиш плановете. Докато руснаците на 21-век си правеха мирните планове, обръчът лека полека се стягаше. Първа стяжка 2008 след блица в Грузия / Западът тества и разбра че има проблем с Путин/. Втора стяжка 2014. Трета стяжка 2020 с "ковида" пред който Путин клекна, вероятно с цел да отложи неизбежното... Но неизбежното дойде. Дълбоката Държава има нужда от ресурсите на Русия. Швааб заяви "За да успее Голямото Зануляване, трябва и ТРИТЕ СУПЕРСИЛИ да учавстват ентусиазирано в него" (цитат по памет) Само една от трите сили  - САЩ , КИТАй, Русия да кривне от пътя на Глобализма - Сатанизма, да се обяви против, да стане алтернатива - и Планът пропада. САЩ беше голям проблем до свалянето на Тръмп. Сега не е проблем, напротив САЩ са фронтмен на НСР... Китай въпреки някои национални особености , играе плътно в играта за цифровото робство и трансхуманизма. Китай е тоталитарно общество и там хъката-мъката няма. Това което се налага глобално, импонира много добре на характера на жълтите ! Остава Русия. Путин е непоследователен, Путин е един посредник между властовите центрове в Русия , условно Прозападния-либерастки и Националния-евразийски и патриотичен. Мечтата на Путин беше и остава да е "добре" и с едните и с другите, докато сам профитира от Властта. На тази епоха краят идва. Обръчите отвън се стегнаха и опряха в сърцето на РФ. С компромиси повече не може, с алабализми като "Специална Операция" не можеш да наричаш една война, която преминава в отечествена. Русия днес е СССР през 1941. Ментално трябва да се пренастрои за голямо кръвопускане - с цел, да се спаси Родината.А пренастройката не виждам как ще стане... Освен ! Ако Путин не чака сценарият за който писах по-горе, при който внезапно от Вашингтон/Лондон/ бункерите в Нова Зеландия ... не дойде заповед до Куев за спиране на военните действия. За да не стане някой ядрен сакатлък.  В общи линии жалка работа за Кремъл.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22935 -: Септември 17, 2022, 17:15:56 »
Quote (selected)
На кого му пука, какво ще стане с тоя свят след него, след като го няма АЗ?
Путин им го каза, ама те го неглижираха и продължават.
Смело, но приличаше на блъф.  :cool-1084: Ако го беше казал скромният аскет Йосиф Васирионович / с двата китела, кутията с лули и спестовна книжка с 40 рубли/ - светът би се изприщил от ужас ! Но когато го казва Вова с двореца в Геленджик, прилича на показуха. :t2619:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22936 -: Септември 17, 2022, 17:19:09 »
Не знам дали е пускано тук тва видео.Готвачът на Путин Пригожин вербува затворници за "наказателни батальони".Монументална реч.Тва е класика която ще влезе в учебниците Особено за "сексуалните контакти с местните жени и друга подобна фауна"!

https://m.youtube.com/watch?v=yOtN3PllDrk

 :beer_: :m1329:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22937 -: Септември 17, 2022, 17:23:42 »
Quote (selected)
Но когато го казва Вова с двореца в Геленджик, прилича на показуха.
Прав си, ама Божа работа.
Семената на либерализмма посети в руската степ дават различни плодове.
Може би това им липсваше в гена на руснаците - малко егоизъм.
Сега им го ашладисаха даже в повече.
Ще видим, само времето ще покаже.
Ако сега Путин пропусне тесния прозорец:
- голямата част от руснаците са за война, прозападните маргинали или избягаха или се покриха освен във форумите
- абсолютно превъзходство в защита ( С 400 и 500 ) и нападение (свръхзвукови ракети ) което ще породължи броени години ( както отбеляза кептъна Бъди )

Ще настане поредният "хилядолетен райх" и ако и да не е хилядолетен ще е тъмен та ужасен век.
-
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22938 -: Септември 17, 2022, 17:25:33 »
Quote (selected)
На кого му пука, какво ще стане с тоя свят след него, след като го няма АЗ?

Не, не каза АЗ, каза ако НАС няма да ни има!

Ето така работи евроатлантическата либерстка пропаганда.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22939 -: Септември 17, 2022, 17:32:57 »
Путин каза НАС.
Масовката облъчена в консуматорство ( тя и в Русия е къде 80% ) чу АЗ.
Затова и писах за неочакваните плодове на либерастията.
На запад остава само АЗ, ама здраво дърво с корени НИЕ и да ашладисаш АЗ пак се пръква нещо средно.
Липсаваше им на руснаците това малкото аз, сега им го втълпиха и да не се оплакват сатанистите че то ще ги завре в кучи г@з като ги остави без г@з.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22940 -: Септември 17, 2022, 17:36:03 »
Каза, доколкото си спомням, защо ни е свят, в който нас няма да ни има.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22941 -: Септември 17, 2022, 17:42:58 »
Quote (selected)
Ако сега Путин пропусне тесния прозорец:
- голямата част от руснаците са за война, прозападните маргинали или избягаха или се покриха освен във форумите
- абсолютно превъзходство в защита ( С 400 и 500 ) и нападение (свръхзвукови ракети ) което ще породължи броени години ( както отбеляза кептъна Бъди )
Това което дразни в поведението на ВВП че е прекалено страхлив дори и пред премерения риск. Съвсем нямаше нужда да плаши САЩ и НАТО със стратегически оръжия, нюкове, "Кинжал"-и , "Циркон"-и и т.н. Бий кучето, да се сеща Господаря. Още през 2014 Русия трябваше да пребие от бой Украина, да свали превратаджийския режим в Куев и да върне законния президент Янукович ! Твърдо и брутално. И сега нямаше да има това, което има. Добре, "печелил време" до 2022... А защо не го направи тази година през февруари ? Удри ! Бий кучето ! Смачкай го от бой ! А Господарят сам ще си направи изводите. Но Путиновият страх усложнява и усложнява ситуацията, повече страх ли е ? Повече зависимост ли е ? Ще видим. Скоро !

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22942 -: Септември 17, 2022, 17:43:21 »
Проблемите на ЕС са повече вътрешни. Ето, от единогласие е се мине към вишегласие. Големите ще диктуват, малките ще кротуват. Не че и досега не беше така. Много бюрокрация, много бумащина и биене на тъпана. При толкоз разнороден състав и интереси. засега все още е експеримент.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22943 -: Септември 17, 2022, 17:45:01 »
Quote (selected)
защо ни е свят, в който нас няма да ни има.
Императорските величия говорят в Първо лице Множествено число. Та не се знае какво е казал Путин.  O:-)

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8931
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22944 -: Септември 17, 2022, 17:49:00 »
Quote (selected)
защо ни е свят, в който нас няма да ни има.
Императорските величия говорят в Първо лице Множествено число. Та не се знае какво е казал Путин.  O:-)

Да бъдем обективни и реалисти, все пак...
Ние си ги избрахме!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22945 -: Септември 17, 2022, 17:57:58 »
Императорските величия говорят в Първо лице Множествено число. Та не се знае какво е казал Путин.

Знае се:

"А зачем нам такой мир, если там не будет РОССИИ"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22946 -: Септември 17, 2022, 17:58:45 »
Ако сега Путин пропусне тесния прозорец:
- голямата част от руснаците са за война, прозападните маргинали или избягаха или се покриха освен във форумите
- абсолютно превъзходство в защита ( С 400 и 500 ) и нападение (свръхзвукови ракети ) което ще породължи броени години ( както отбеляза кептъна Бъди )

Изчаква  Тръмп.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22947 -: Септември 17, 2022, 18:01:03 »
Според мен СВО постигна целите си при всичките "иди ми доди ми".
Ако в началото я подкрепяха под условие 80%, сега 99% напират за твърда ръка и удар, даже и с ядрени оръжия и никакви отстъпки пред запада за нищо и никога.
В това отношение победата е пълна

А на туй му се вика самонасъскване и нищо друго!!!  :lol:

И дано преди да дойде "победата" Господ успее да ти налее в главътъ малко разум, за дан' съ споминеш мърцина ...  :pray:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22948 -: Септември 17, 2022, 18:01:13 »
Quote (selected)
Изчаква  Тръмп.
По-близко събитие е преизбирането на Си за трети извънреден мандат.
Докато дойде времето на Тръмп, урките може да са на Урал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22949 -: Септември 17, 2022, 18:06:46 »
Върхушката в Русия винаги се е стремила да бъде призната на Запад и да бъде част от Запада. От векове. Изключения има малко, например след Революцията до смъртта на Сталин.
В последните трийсет и нещо години, пък и от по-рано, това стана начин на мислене и на немалка част от руснаците. Например в големите градове е почти повсеместно.
С хастара навън се обърнаха да приемат какви ли не измислени от Запада „стандарти“. Езикът им – и официален, и разговорен, е така натъпкан с американизми, че ум да ти зайде. Много повече от нашия.
Тези, които успяха да позагладят косъма или поне да добият горе-долу нормално равнище на живот, са си вече потребленци – като модел капитализмът у тях по нищо не се различава от западния. Те не искат да загубят сегашния си статут, а разбират, че при война и особено при задълбочаването ѝ това не може да се избегне. Не малка част например от „техничарите“ (информатичната индустрия и други) напуснаха страната, надявайки се да запазят задоволения си живот. Други се канят да го направят.
Има немалко, които като няколкото нас в този форум осъзнават, че войната не е това, за което им я представя властта, още повече, че последната очевидно я води неадекватно и това трудно може да се приеме за непреднамерено.
Познавам и такива, които просто се срамуват от това, че Русия започна война.
Тези неща, а всъщност само грубо скицирам, обуславят никак не еднозначно приемане на войната. И това въпреки невъобразимата пропаганда, която се лее от СМИ, по улиците, в училищата и другаде.
Никакви 99% не „напират за ядрен удар“ – много, много далеч е от това.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22950 -: Септември 17, 2022, 18:08:03 »
Quote (selected)
Изчаква  Тръмп.
По-близко събитие е преизбирането на Си за трети извънреден мандат.
Докато дойде времето на Тръмп, урките може да са на Урал.


Урките никъде няма да мърдат. Мислиш ли, че на украинците много им се ще да им се изсипе цял Израел в градината, Ама и те са принудени да играят под чужда свирка. И така ще я караме яваш яваш. Дайте пари, дайте оржие, пак дайте пари..А и Западът нещо не се е засилил
Ей такава идилия
Лошото е, че съветското оръжие от бившият соцлагер свършва, и ще трябва да се пращат западни оръжия, а с тях и западни момчета които да боравят с това оръжие, и като тръгнат в обратна посока ковчезите, на западните майки ич няма да им ареса

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22951 -: Септември 17, 2022, 18:09:10 »
Quote (selected)
Германия умишлено бави доставките на тежки оръжия за Украйна
...
Германия ще изпрати 50 бронирани машини "Динго" на Украйна, съобщи преди два дни министърката на отбраната Кристина Ламбрехт, отбелязвайки поредния обрат в позицията на правителството в Берлин само няколко дни след като заяви, че подобна стъпка е невъзможна.
...
„Динго” е брониран автомобил, който Германия използва например по време на военната си мисия в Афганистан, за да осигури безопасното транспортиране на войските. От решаващо значение е, че това не е боен танк като „Леопард” или бойна машина на пехотата като „Мардер” - и двете по-тежки оръжия, които според германския канцлер Олаф Шолц Берлин би изпратил на Украйна само ако и други съюзници се съгласят да доставят такива танкове.
...
"Няма да има германски едностранни действия", заяви Шолц многократно.

Решението за доставка на "Динго" обаче повдига въпроси относно достоверността на аргументите на германското правителство, че не може да отдели нито една машина, защото те са необходими за поддържане на националната отбрана на самата Германия,
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/germaniya-umishleno-bavi-dostavkite-na-tezhki-oruzhiya-za-ukrayna
Quote (selected)
Шолц намекна за ревизия на границите с Полша в отговор на искането за репарации
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/sholc-namekna-za-prerazglezdane-na-granicite-s-polsha-v-otgovor-na-iskaneto-za-reparacii
Ще им трябват на немците танковете не си ги дават, виж Жипките за сафари ще дадат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22952 -: Септември 17, 2022, 18:09:35 »
Ако сега Путин пропусне тесния прозорец:
- голямата част от руснаците са за война, прозападните маргинали или избягаха или се покриха освен във форумите
- абсолютно превъзходство в защита ( С 400 и 500 ) и нападение (свръхзвукови ракети ) което ще породължи броени години ( както отбеляза кептъна Бъди )

Изчаква  Тръмп.



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22953 -: Септември 17, 2022, 18:14:14 »
Урките никъде няма да мърдат.
Мислиш ли, че на украинците много им се ще да им се изсипе цял Израел в градината,
Стига с тоя Израел, МА, че ше ме спукаш от смех ...  :too_funny-1052:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22954 -: Септември 17, 2022, 18:14:21 »
О, това съм го пропуснала!
Какви броени години? Броени дни. Два месеца най много

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2609
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22955 -: Септември 17, 2022, 18:14:57 »
Западът ни тласка към Трета световна война, докато Русия бомби в Украйна?!?

Баси логиката!!!

Не обичам да обиждам, но само се чудя на кресливите, пълни с апломба сякаш последна истанция, подврясквания в сериозни разговори. За да се участва е нужно къде, къде повече съдържание, а не силно течение в междуушията.

Буратино-Б: - Да, разбира се, че статията не е "новата идеология". Но тя подчертава рамките от въпросите, належащо нужни за решаване с приоритет. И което ти и Муктата съвършено точно подчертавате...

сега 99% напират за твърда ръка и удар, даже и с ядрени оръжия и никакви отстъпки пред запада за нищо и никога.

... според мен: - Рубикон вече е преминат!

Заб.: В статията на Дугин в третият абзац отзад напред, последното изречение, е пропуснато едно "Не ...". И то е като негово начало.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22956 -: Септември 17, 2022, 18:16:47 »
Урките никъде няма да мърдат.
Мислиш ли, че на украинците много им се ще да им се изсипе цял Израел в градината,
Стига с тоя Израел, МА, че ше ме спукаш от смех ...  :too_funny-1052:





Джиджи,
не се пречкай из краката.
Едва ли някой тук сега има желанието да се подпичква с теб.
Трябва да знаеш кога могат да ти почесват XXXXXXX, и кога не.
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 20:44:32 от Alois Alzheimer »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22957 -: Септември 17, 2022, 18:21:52 »
Писах и преди.
Дугин е западна креатура, почти неизвестен в Русия, създаден за консумация навън. Учудващо е, че в България е толкова разпиарен, което идва да ни каже, че е последна дупка на кавала в руската политическа машина.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22958 -: Септември 17, 2022, 18:25:11 »
Писах и преди.
Дугин е западна креатура, почти неизвестен в Русия, създаден за консумация навън. Учудващо е, че в България е толкова разпиарен, което идва да ни каже, че е последна дупка на кавала в руската политическа машина.

Хъ! Че що тогава му думнаха дъщерята?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22959 -: Септември 17, 2022, 18:37:58 »
Quote (selected)
Хъ! Че що тогава му думнаха дъщерята?
Продължавам да си мисля че покушението срещу Дугин в което загина дъщеря му е самосиндикално действие на шепа откачалки.
Не че украинското ръководство е света вода ненапита, но мишената е доста маловажна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22960 -: Септември 17, 2022, 18:44:34 »
За случая с дъщерята на Дугин единственото ясно е, че официалната версия пращи отвсякъде.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22961 -: Септември 17, 2022, 18:56:39 »
Върхушката в Русия винаги се е стремила да бъде призната на Запад и да бъде част от Запада. От векове.
И? Това кога им е пречило да лупат т.н. "запад", като шкембе у дувар, заедно и поотделно.
Руснаците не са кат тукашните гейролюбци застинали в позиция "партер"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22962 -: Септември 17, 2022, 18:57:42 »
Караганов е големия мозък зад руските действия срещу Запада и в частност в Украйна. Той говори и тласка Русия към Китай от барем 20 години .

Дугин доскоро беше в опала.Дори го бяха уволнили от МГУ или некъф друг университет.

Паметливия тов.ЗИП мноо добре помни, че през 2000 г Путин моментално прати в опала Караганов и Никонов защото двамата работеха за Примаков.След тва им вдигна наказанието и те почнаха да бачкат за него.
Разбира се основните решения все пак ги взимат Путин, Шойгу, Бортников и Патрушев, като за последния всички говорят със страхопочитание.
Сергей Иванов се изгуби макар да седи с постоянно място в съвета за сигурност...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2467
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22963 -: Септември 17, 2022, 18:59:19 »
Не обичам да обиждам, но само се чудя на кресливите, пълни с апломба сякаш последна истанция, подврясквания в сериозни разговори
Защото винаги се намира кой да ги подхранва, Айс. Преди време ми беше речено, че някои си се били забавлявали. То вярно, че забавления различни, но като човек започне да се препъва в диалога, за да прескача ..., не само не е забавно, ами накрая спира да чете изобщо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22964 -: Септември 17, 2022, 19:01:08 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 16:03:14

    Западът ни тласка към Трета световна война, докато Русия бомби в Украйна?!?

    Баси логиката!!!

Не обичам да обиждам, но само се чудя на кресливите, пълни с апломба сякаш последна истанция, подврясквания в сериозни разговори. За да се участва е нужно къде, къде повече съдържание, а не силно течение в междуушията.
;)

И аз не обичам да обиждам, ама на некои, които преди 3 дни родиха тук лафа за "налъмите с токчета" и му се наслаждават, като го повтарят и потретят непрекъснато ...

са им необходими не "налъми с токчета", а най-малко КОКИЛИ, от които да раздават тук "правосъдие" ...

:0014:
Цирково шоу - ЖиВ ентъртейнмънт

« Последна редакция: Септември 17, 2022, 19:24:29 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22965 -: Септември 17, 2022, 19:06:21 »
И? Това кога им е пречило да лупат т.н. "запад", като шкембе у дувар, заедно и поотделно.
Например сега.

П.П. Горбачов, Елцин, Путин – an eternal golden braid (това е пунт с една знаменита книга).
Отдавна на руските големци 3Д-то – дети-дома-деньги – е на Запад. Затова Западът ги държи за топките. А Горби го работеха чрез едната сал негова суетност.
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 19:16:23 от аменеменема »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22966 -: Септември 17, 2022, 19:13:13 »
Quote (selected)
Например сега.
Малко извън тената, но винаги съм се чудил на хората които успяват да изведат закономерност с мащабите на всемирен закон от единично събитие или на базата няколкодневни наблюдения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22967 -: Септември 17, 2022, 19:15:10 »
Сега най-вече.Всъщност Русия никога  не е лупала истински Запада ако под Запад говорим за неговата квинтесенция а именно САЩ и Англия.Тва е Запада!
Германия, Франция и прочее Испания не са никъф Запад в неговия културологически и политически смисъл.
Хрушчов излупа Англия ама в комбина със САЩ.
Затова все пак трябва да признаем, че Путин премина Рубикон и хвърли ръкавица в лицето на "Ротшийлдско-Рокфелеровата глутница".
Разбира се винаги е възможен сепаратен мир особено между Рокфелер и Русия.Тва е така защото Рокфелер винаги с едното око гледа да му е гадно на Ротшийлд....
 :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24206
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22968 -: Септември 17, 2022, 19:17:22 »
Quote (selected)
Германия, Франция и прочее Испания не са никъф Запад в неговия културологически и политически смисъл.
Ей за това се радвам да те чета, ама аз и Джиджи чета така че не се ласкай много!

Съжалявам Светице, но наистина ми е трудно да се сдържа. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22969 -: Септември 17, 2022, 19:17:39 »
Върхушката в Русия винаги се е стремила да бъде призната на Запад и да бъде част от Запада. От векове. Изключения има малко, например след Революцията до смъртта на Сталин.
В последните трийсет и нещо години, пък и от по-рано, това стана начин на мислене и на немалка част от руснаците. Например в големите градове е почти повсеместно.
С хастара навън се обърнаха да приемат какви ли не измислени от Запада „стандарти“. Езикът им – и официален, и разговорен, е така натъпкан с американизми, че ум да ти зайде. Много повече от нашия.
:thup:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22970 -: Септември 17, 2022, 19:21:42 »
И? Това кога им е пречило да лупат т.н. "запад", като шкембе у дувар, заедно и поотделно.
Например сега.
Какво сега?
Руската армия си стои в казармите,
Руската авиация - по летищата.
Доброволци почистват на терен гейропските метастази плъзнали в окраината......
В самата гейропа, цените заминават в небето, енергия не достига, задава се студена и гладна зима,
даже натоту прогнозира бунтаве и представи си в гейропа  :smokin:
А и действително смешното. Германците запускат централи на въглища. И тва баш га "зелените са в правителството" :crying_with_laughter-3302:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22971 -: Септември 17, 2022, 19:24:08 »
Малко извън тената, но винаги съм се чудил на хората които успяват да изведат закономерност с мащабите на всемирен закон от единично събитие или на базата няколкодневни наблюдения.
Бывают люди, которым «хочется возразить», а что, как, почему, зачем, это им не дано.  – В.И. Ленин

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22972 -: Септември 17, 2022, 19:31:11 »
Какво сега?
Руската армия си стои в казармите,
Руската авиация - по летищата.
В желанието си да „скочиш“ очевидно забрави какво искаше да „обориш“, та всъщност го потвърди.
Да, армията си стои в казармите, щото няма кой да ѝ нареди да мръдне оттам.
А малката част, която е излязла – нея я, както казваш, лупат като шкембе у дувар.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22973 -: Септември 17, 2022, 19:31:45 »
А пропуснах тва, дето най-вече би требело да те интересува кат гейролюбец и натофски поклонник.
Ракетите си стоят в силозете и по ПУ  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22974 -: Септември 17, 2022, 19:37:13 »
А пропуснах тва, дето най-вече би требело да те интересува кат гейролюбец и натофски поклонник.
Мен ме интересуват доста повече неща, отколкото кръгозорът ти на полуграмотен форумец позволява да осъзнаеш. Така че не се пъни, най-много да пръцнеш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22975 -: Септември 17, 2022, 19:42:25 »
А и действително смешното.

И кое точно му е смешното?!?

Quote (selected)
Германците запускат централи на въглища.
И тва баш га "зелените са в правителството"

Щото, като нема ГАЗ, и въглищата СА газ ...

А ако на "зелените" това не им харесва, да напуснат правителството ...
Защото Panta Rhei ... :notworthy:


Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 946
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22976 -: Септември 17, 2022, 20:13:32 »
Сега най-вече.Всъщност Русия никога  не е лупала истински Запада ако под Запад говорим за неговата квинтесенция а именно САЩ и Англия.Тва е Запада!
Германия, Франция и прочее Испания не са никъф Запад в неговия културологически и политически смисъл.
Хрушчов излупа Англия ама в комбина със САЩ.
Затова все пак трябва да признаем, че Путин премина Рубикон и хвърли ръкавица в лицето на "Ротшийлдско-Рокфелеровата глутница".
Разбира се винаги е възможен сепаратен мир особено между Рокфелер и Русия.Тва е така защото Рокфелер винаги с едното око гледа да му е гадно на Ротшийлд....
 :nuts:
ЗИП-е, вулгаризираш братчед. Ама знам, че го правиш за кудош с аудиторията  :m1924:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22977 -: Септември 17, 2022, 20:35:23 »
Точно смятах да го поздравя, че влиза в крачка
 :m1924:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22978 -: Септември 17, 2022, 20:37:40 »
За почитателите на Дугин, изучил и вдъхновил се от Хайдеггер


«Колоссальный опыт и счастье, что фюрер пробудил новую действительность»
Мартин Хайдеггер: симпатии к нацизму и забота о бытии
https://gorky.media/context/kolossalnyj-opyt-i-schaste-chto-fyurer-probudil-novuyu-dejstvitelnost/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22979 -: Септември 17, 2022, 20:40:30 »
Точно смятах да го поздравя, че влиза в крачка
Той изобщо не е излизал! От крачка ...