Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 17, 2024, 01:26:13

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 192853 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Зрелостниците трябваше да работят по произведението на Христо Смирненски – „Приказка за стълбата“. Заедно решаваме – да предизвикаме ChatGPT с интерпретативно съчинение.

В единия случай му даваме само темата, а в другия – и текста. При първия опит ChatGPT не стига далеч. Опитваме отново – като вече му даваме и текста на Смирненски. След секунди по-детайлният анализ, дело на изкуствения интелект, е вече факт.
https://www.vesti.bg/bulgaria/izkustveniiat-intelekt-se-probva-s-vyprosot-maturata-za-bel-kak-se-spravi-6198934
Какви "експерименти" правят ората докато ние лапаме мУхи!
Имам предложение, да го питат за Джокондата без да му показват картината. :smokin:
« Последна редакция: Май 19, 2024, 19:52:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Варшава забрани християнските символи в кметството
https://glasove.com/novini/varshava-zabrani-hristiyanskite-simvoli-v-kmetstvoto
Бравус на Варшава!
Сега чекаме и Ватиканът да премахне християнските символи, само с циливане краката на мигрантите няма да мине метър.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7687
    • Профил
Цитат на: buratinob
Имам предложение, да го питат за Джокондата без да му показват картината. :smokin:

Или да разкаже някой симфоничен концерт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2468
    • Профил
Quote (selected)
Почти четверть – 22% американцев из числа тех, кто проголосовал за Байдена на выборах 2020 года, готовы поменять свой выбор и проголосовать за Дональда Трампа, если того поддержит певица Тейлор Свифт.
"Взгляд"
Изборът на президент за 22 % зависи от някаква си фолкдива, пардон, кънтрипевачка  :t0174:
Впрочем жената поне нещо може да прави.
Щото едни нашенски лели навремето се тръшкаха по Кирчо, понеже имал трапчинка...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Дийпфейк клипове на политици се промъкнаха в Meta и X

 „Мета“ (Meta) и „Екс“ (X) са приели реклами с фалшиви изображения. Срещу хиляди евро платформите обещават да ги покажат на милиони потребители в деня на изборите. Единствено ТикТок (TikTok) е отказал да публикува видеоклиповете, защото е забелязал „подозрително поведение“.

Според експерти това оставя широко отворена врата за злоупотреби. „Дийпфейк може да окаже сериозно въздействие върху легитимността на изборите в целия Европейски съюз“, казва Йохем де Грот, независим консултант по геополитически въпроси, свързани с изкуствения интелект и член на Комитета за мир и сигурност към Консултативния съвет по международни въпроси.
https://www.segabg.com/hot/category-media/diypfeyk-klipove-na-politici-se-promuknaha-meta-i-x

Quote (selected)
Доналд Тръмп заплаши създателите на "Стажантът" с Мария Бакалова със съд, нарече филма "боклук"

След премиерата на "Стажантът” на бляскавия филмов фестивал в Кан главният говорител на кампанията на Тръмп - Стивън Чунг направи изявление за филма пред Variety. “Ще заведем съдебно дело, за да се справим с откровено неверните твърдения на тези претенциозни създатели на филма. Този боклук е чиста измислица, която сензационно раздухва лъжи, които отдавна са опровергани. Това е намеса в изборите от страна на холивудските елити, които знаят, че Тръмп ще си върне Белия дом и ще победи подкрепяния от тях кандидат, защото нищо, което са направили, не е проработило."
https://glasove.com/kino/donald-tramp-zaplashi-sazdatelite-na-stazhantat-s-mariya-bakalova-sas-sad-nareche-filma-bokluk
Намирате ли някаква разлика между изкуствено съсздадени реклами с ИИ и изкуствено направена "история" поднесена от Холивуд?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8933
  • Fuck the EU
    • Профил
"Дийп фейк" вече ще е много удобно оправдание, за всеки уличаващ запис на корупционери.
Ние си ги избрахме!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И ТОВА ДОЖИВЯХМЕ: Женен мъж стана кралица на красотата!
Победата дава шанс на джендъра да се яви дори на конкурса „Мис Свят“
...
Бейли Ан е първата транс жена, която си осигури титлата, и също така отбелязва мястото си като първата американка от азиатски произход и съпруга на военен офицер, която представлява Мериленд, според DC News Now.
https://telegraph.bg/svetat/novini/i-tova-dozhiviahme-zhenen-myzh-stana-kralica-na-krasotata-pobedata-dava-shans-na-dzhendyra-da-se-iavi-dori-na-konkursa-mis-sviat-snimki-i-video-417224
Правилно е омъжен мъж, но това е малкият проблем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2468
    • Профил

Quote (selected)
"С повече от 30 г. опит зад гърба си, храната на Дакоста винаги е била сензационна за гледане, като същевременно издига ядливата екосистема на Испания с умни иновации и усъвършенствана техника. Неговото дегустационно меню за 2024 г., Por Amor al Arte II (За любовта към изкуството II), има за цел да стимулира чувствата и емоциите на посетителите с хармоничен и чувствителен подход."
"Дневник"

Ти да видиш.
Това било "храна", нещо като откутюр в облеклото, бе начи.

И тази гавра с кулинарията я предлага ресторант, класиран сред 10-те най-добри ресторанти в света според The World's Best Restaurants 2024.
Няма що, страхотна иновация в ядливата екосистема на Испания (само цитирам, нищо лошо не казвам) - филия хляб, заобиколена от няколко грахчета около 3 парченца рачешко/скаридско месо.
Просто изумително, велико, ненадминато, креативно, иновативно, нано-нативно, невиждано, нечувано - филия хляб с грахчета...
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 15:49:27 от Zeitgeist »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8933
  • Fuck the EU
    • Профил
Просто изумително, велико, ненадминато

Само виж чинията ли, паница ли, колко е "иновативна"!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2468
    • Профил
Само виж чинията ли, паница ли, колко е "иновативна"!
Дизайнерът й е бил кривоглед, а майсторът - еднорък 😉

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7687
    • Профил
3 сперматозоида с опашки обикалят дефектна яйцеклетка. 4-ият май е "небинарен".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Точно! Мислим еднакво. :ok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8933
  • Fuck the EU
    • Профил
А забелязвате ли грозотата на "новото нормално"!?

Грозно ли е - лошо е, сатанизъм! И модерната музика е грозна.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Николай Марков от „Величие”: Организацията ни изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината
...
"Имаме информация от всяка точка на света чрез изградената световна мрежа от достойни българи. Някои от тях са видими, другите - нелегални! Нашата организация изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината. Не само българи. Всеки опит за пробив в системата ще се неутрализира веднага. Воюваме за България с нулева толерантност към враговете на Родината. Поставили сме опитни агенти във всички горещи точки, включително в държавните институции. И до врага.
https://glasove.com/intervyuta/nikolay-markov-ot-velichie-organizatsiyata-ni-izgradi-moshtna-svetovna-sila-ot-motivirani-voynitsi-na-svetlinata
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Нор, право в десятката!  :)))
Светице, то да ти се отяде, ама и тази мода не е случайна - грозно и оскъдно. Демек, това ви чака...

А забелязвате ли грозотата на "новото нормално"!?

Грозно ли е - лошо е, сатанизъм! И модерната музика е грозна.

Архитектура, музика, кино...всичко ми е направо страшно от 2000 насам - не гледам и не слушам.
Даже често казвам, че ако се намеря някъде в бъдещето и ми пуснат съвременна музика, няма да ми повярват от кой период съм - ще рекат, че съм много по-стара, отколкото твърдя - въобще няма да я позная.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7687
    • Профил
А забелязвате ли грозотата на "новото нормално"!?

Грозно ли е - лошо е, сатанизъм! И модерната музика е грозна.

Можем да сравним детските анимации отпреди 30-50-дори 100 г. със сегашните. Повечето сегашни западни са не просто грозни, ами уродливи и отвратителни. Пионерите на тая грозота май бяха двамата уроди от МТВ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Quote (selected)
Николай Марков от „Величие”: Организацията ни изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината
...
"Имаме информация от всяка точка на света чрез изградената световна мрежа от достойни българи. Някои от тях са видими, другите - нелегални! Нашата организация изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината. Не само българи. Всеки опит за пробив в системата ще се неутрализира веднага. Воюваме за България с нулева толерантност към враговете на Родината. Поставили сме опитни агенти във всички горещи точки, включително в държавните институции. И до врага.
https://glasove.com/intervyuta/nikolay-markov-ot-velichie-organizatsiyata-ni-izgradi-moshtna-svetovna-sila-ot-motivirani-voynitsi-na-svetlinata
Хора бдете! Това са думи на ... извънземен.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Quote (selected)
Николай Марков от „Величие”: Организацията ни изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината
...
"Имаме информация от всяка точка на света чрез изградената световна мрежа от достойни българи. Някои от тях са видими, другите - нелегални! Нашата организация изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината. Не само българи. Всеки опит за пробив в системата ще се неутрализира веднага. Воюваме за България с нулева толерантност към враговете на Родината. Поставили сме опитни агенти във всички горещи точки, включително в държавните институции. И до врага.
https://glasove.com/intervyuta/nikolay-markov-ot-velichie-organizatsiyata-ni-izgradi-moshtna-svetovna-sila-ot-motivirani-voynitsi-na-svetlinata
Хора бдете! Това са думи на ... извънземен.
И на мен така ми прозвучаха, обаче казани откъм Карлуково (да речем) :)))
Аз никога не съм го слушала или чела и сега направо съм втрещена от видимата психопатия.
Нор, и за детските анимации важи - действително уродливи, пълни с агресия, страшни, нищо детско няма в тях. 

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2609
    • Профил
Денеб, а в големите вериги, тази сащисана писклива и неприятна за слушане "музика"? Пуска се да се натрапва на слуха, адски неприятна ми е...
:angryfire:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2468
    • Профил
Архитектура, музика, кино...всичко ми е направо страшно от 2000 насам - не гледам и не слушам.
И аз. Само, много рядко, ми се налага да прочета някоя съвременна проза или поезия (не Господинов, не Теодора Димова и Ко., сакън) по работа.
Гледам стари филми, чета класика, слушам песни от минали десетилетия и симфонична музика.
Времена са дошли такива, че нищо наистина стойностно не може да се роди, а ако се роди, няма да чуем за него.
Единственото съвременно, което гледам, са руските детективски сериали. Е, не са "Диамантената ръка", но има наистина чудесни филми и великолепни актьори.
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 20:03:58 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2468
    • Профил
"Имаме информация от всяка точка на света чрез изградената световна мрежа от достойни българи. Някои от тях са видими, другите - нелегални! Нашата организация изгради мощна световна сила от мотивирани войници на светлината. Не само българи. Всеки опит за пробив в системата ще се неутрализира веднага. Воюваме за България с нулева толерантност към враговете на Родината. Поставили сме опитни агенти във всички горещи точки, включително в държавните институции. И до врага.
Като човек, голямодокторирал се с изследване за лудостта, макар и в литературата, смея са твърдя, че това, ако не е самоирония, е сериозна диагноза. Този не е безобиден, чак тръпки да те полазят още преди да е влязъл във властта. Ембъсито все по-тежки девианти ни назначава.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
И на мен не ми изглежда безобиден. Луд евроатлантик вече е с много висока обществена опасност  :)))
Много ти е точно наблюдението за пародията, подкрепям.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
Що, воините на светлината вече сме много, време е да се обявим и в политиката.
Трион няколко пъти е канен в ООН, гледала съм клипове.
Е, Марков не мяза много на воин на светлината, ама то знае ли човек ..
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Quote (selected)
Е, Марков не мяза много на воин на светлината, ама то знае ли човек ..
Именно. Повече мяза на наполеоновците от някои здравни заведения.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1722
  • No complain no explain
    • Профил
Quote (selected)
Е, Марков не мяза много на воин на светлината, ама то знае ли човек ..
Именно. Повече мяза на наполеоновците от някои здравни заведения.

Богомил Бонев: Николай Марков е мошеник, уволнен дисциплинарно от НСО  :0005:

https://epicenter.bg/article/Bogomil-Bonev--Nikolay-Markov-e-moshenik--uvolnen-distsiplinarno-ot-NSO/352905/11/0

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Quote (selected)
Бившият вътрешен министър Богомил Бонев нападна остро лидера на партия "Величие" Николай Марков. Във Фейсбук Бонев обяви, че Марков е уволнен дисциплинарно от НСО, където е отварял врати и държал пешкири и че се е самопроизвел в полковник.
Докъде се докарахме! :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish: БСП само 2,41% повече от "Величие" ! Великото преселение на електората!
« Последна редакция: Юни 11, 2024, 07:29:26 от Zmeja »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1665
    • Профил
В началото на годината, тук по повод пост на Кайли относно Николай Марков, написах следното:
 
„Кайле, подполковник Марков НЕ Е ОФИЦЕР ОТ РАЗУЗНАВАНЕТО!
Най-нисшата длъжност във военизираните служби е „разузнавач“, която се дава на новоназначения млад служител, когато службата е военизирана.  Марков е завършил военно училище и след това е започнал служба не в редовната армия, а в НСО наследница на бившето УБО, в което служителите са военизирани и в сила е армейският устав. Прослужил е 14 години и квитирал (напуснал) службата в звание майор (няма как да стане подполковник за 14  години), след като е достигнал минималният брой години, необходими „да хване“ първа категория за военен пенсионер. По официални данни е достигнал длъжност главен инспектор. Тази длъжност се заема до подполковник…
Служителите на НСО (орязаното УБО) преди и сега са ГАВАЗИ! Службата им минава в тесен контакт с висши държавни служители и те имат възможност на практика да се убедят колко прости са те. В един момент, при по-слаба психика, самите те започват да се мислят за велики  (по стечение на обстоятелства подочувайки някоя друга държавна тайна). Лично аз се съмнявам в психическото здраве на Марков, самопроизвел се в експерт по национална сигурност. Впрочем силно ми напомня на един друг бивш служител на УБО, напуснал службата като майор, за да се разнася из СМИ като началник охрана на Живков, генерал майор, професор и даже академик.
Ей много академици в тази държава!“

Ако нормален и грамотен човек изгледа някоя от видео изявите му ще разбере, че това е един не особено интелигентен човек, а ПРОСТ ШАПКАР с беден речник, комуто липсва натрупване на познание, говори ангро. При него липсва какъвто и да е грамотен анализ. А къде да се образова, във ВНВУ или после в НСО?! Електоралният му успех е резултат от факта, че той, аналогично на Борисов, е прост и простите хора го разбират и възприемат.
AS SIMLE AS THAT!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Бившият вътрешен министър Богомил Бонев нападна остро лидера на партия "Величие" Николай Марков. Във Фейсбук Бонев обяви, че Марков е уволнен дисциплинарно от НСО, където е отварял врати и държал пешкири и че се е самопроизвел в полковник.
Докъде се докарахме! :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish: БСП само 2,41% повече от "Величие" ! Великото преселение на електората!
При масово гласуване в НС можеше да влязат само ГЕРБ, всички други щяха да са на ръба на бариерата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
А що е уволнен?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Quote (selected)
Николай Марков от партия „Величие“: Левски не е национален герой, не е произвел нищо (ВИДЕО)
https://tribune.bg/bg/mrezhata/nikolay-markov-ot-partiya-veli/

Не го бъркайте с Кашпировски.
Библията, Йоан 6, стих 20*
-----------------
* "Не се плашете, това съм аз!"
« Последна редакция: Юни 11, 2024, 10:08:33 от Zmeja »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1665
    • Профил
А що е уволнен?
---
 
Дисциплинарно уволнение се прилага при системно грубо нарушение на служебната дисциплина и непригодност да бъде използван.
Основанията са за неизпълнение на заповед и физическо несъответствие с изискванията за заеманата длъжност – дебел.
Все пак не са го оставили гладен, а рано пенсиониран при първа категория труд с всички произтичащи благини.
 
Много лесно и просто биха могли да се освободят от него, като го изпратят за проверка в отдел "Оперативна психология" на МВР, тъй като при него очевидно има данни за психично отклонение.
 

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Quote (selected)
Много лесно и просто биха могли да се освободят от него, като го изпратят за проверка в отдел "Оперативна психология" на МВР, тъй като при него очевидно има данни за психично отклонение.
Така е. За мен завинаги ще си остане загадка липсата на изисквания за психическа годност на народните представители, но се изисква за ред професии, при които евентуалните вреди, които могат да нанесат във връзка със състоянието си, са с неизмеримо по-ограничен мащаб.
Изискването е само да не са под запрещение.
 

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Крайно време е в Конституцията да се предвиди текст за ред за отзоваване на изборни лица, включително народни представители, от техните избиратели.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 352
    • Профил
Крайно време е в Конституцията да се предвиди текст за ред за отзоваване на изборни лица, включително народни представители, от техните избиратели.
Имало е и такива периоди в парламентаризма, но сега няма.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2319
    • Профил
Крайно време е в Конституцията да се предвиди текст за ред за отзоваване на изборни лица, включително народни представители, от техните избиратели.
Имало е и такива периоди в парламентаризма, но сега няма.
Демокрацията се развива. "Бития си е бит..." ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Крайно време е в Конституцията да се предвиди текст за ред за отзоваване на изборни лица, включително народни представители, от техните избиратели.
Не става. Обсъждано е многократно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
Що да не става.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10169
    • Профил
Не става

Това не може да се каже категорично. Не става, защото никой не е опитал да стане. Въпросът е изцяло теоретичен и трябва да се произнесе КС. Защото в Конституцията не е разписан статут на несменяемост на депутатите, а такъв е записан за представителите на съдебната власт. Второ, изхождайки от постановката, че цялата власт произтича от народа и гражданите имат правото на жалби и петиции, теоретично може да се предполага, че могат да поискат и отзоваване на депутат. Видимо в конституцията има празноти и КС трябва да тълкува. Юристите са разделени по въпроса.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24207
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Политическата глупост става анекдотична. Фактът, че това не е български патент, а се разиграва на високи международни форуми, не утешава, а плаши. Трудно проумяват, че играта на покер не е политика и че блъфирането не е ум.
...
 Има ли нужда от смяна на политическите елити в Европа?

- Хубаво е да си отидат, утешително е. Но е добре и да знаем, че елитите си отиват, за да се върнат. В друг вид и „под име ново“. Те винаги се връщат. А ние всички имаме нужда от развенчаване на илюзиите и от ново „разомагьосване“. Имаме нужда от възстановяване на дълбоката памет. Имаме нужда от чудо.
https://glasove.com/na-fokus/d-r-nikolay-mihaylov-politicheskata-glupost-stava-anekdotichna-faktat-che-e-mezhdunarodna-ne-uteshava-a-plashi
Това дразни много българи и други източноевропейци, за съжаление за сифилизованият свят е норма, връх на разумността.
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 18:31:04 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!