Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Февруари 22, 2019, 09:15:12 21

Автор Тема: Брекзит  (Прочетена 6603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

• Hero Member
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Брекзит
« Отговор #120 -: Ноември 18, 2018, 08:58:45 20 »
 :t1207:
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 10:22:45 22 от von Gossinger »

Неактивен von Gossinger

• Administrator
  • Full Member
  • Коментари: 190
  • big brother is watching you …
    • Профил
« Отговор #121 -: Ноември 18, 2018, 10:18:01 22 »
 :t1233:

Не ме карайте да затварям темата и да бъркам в джоба.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 10:26:42 22 от von Gossinger »
the lamer's team honourable member …

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
  • Коментари: 729
    • Профил
« Отговор #122 -: Ноември 24, 2018, 06:17:24 18 »
https://www.theguardian.com/politics/2018/nov/24/brexit-may-gives-way-over-gibraltar-after-spains-veto-threat

успех след успех за тереза в преговорите  :aplause:

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #124 -: Ноември 25, 2018, 08:21:50 20 »

Активен kаily

• Hero Member
  • Коментари: 1064
    • Профил
« Отговор #125 -: Ноември 26, 2018, 11:16:27 23 »

Лондон ще губи по 100 млрд. лири годишно заради Брекзит

Британската хазна ще губи по 100 млрд. лири годишно от излизането на Обединеното кралство от ЕС, ако се спазят вече договорените условия, изчислява Националният институт за икономически и социални изследвания, цитиран от в. "Индипендънт". Това ще доведе до свиване на брутния вътрешен продукт с 4% до 2030 г. На базата на направените калкулации Брекзит ще струва на всеки британски гражданин годишно по 1090 лири. Сделката ще има негативен ефект върху 46% от търговията с Европейския съюз и 21% от инвестициите в страната. "Основните ни изводи показват, че ако Великобритания напусне митническия съюз и единния пазар на ЕС през 2021 г., то към 2030 г. БВП ще се свие с 4% спрямо нивото, на което би бил, ако Великобритания остане в ЕС", се посочва в доклада на Националния институт за икономически и социални изследвания.

https://www.segabg.com/forum-topic/london-shte-gubi-po-100-mlrd-liri-godishno-zaradi-brekzit

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #126 -: Ноември 26, 2018, 11:19:18 23 »
Цитат
БВП ще се свие с 4% спрямо нивото, на което би бил, ако Великобритания остане в ЕС"

Това на боб или на утайка от кафе?
Има разлика в методологията на разчитане на текстурата. :beer-405:

Активен 67

• Hero Member
  • Коментари: 881
    • Профил
« Отговор #127 -: Ноември 26, 2018, 11:21:48 23 »

Лондон ще губи по 100 млрд. лири годишно заради Брекзит

"Основните ни изводи показват, че ако Великобритания напусне митническия съюз и единния пазар на ЕС през 2021 г., то към 2030 г. БВП ще се свие с 4% спрямо нивото, на което би бил, ако Великобритания остане в ЕС", се посочва в доклада на Националния институт за икономически и социални изследвания.
Кайленце, пропускаш второто "ако" - "на което би бил, ако..." Така че това е прогноза "я камилата, я султана, я аз" тип, или речено на български "гадаене на боб". 4% е вероятно близо до статистическата грешка.
Буратино, честно не съм преписвала от теб!

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #128 -: Ноември 26, 2018, 11:24:58 23 »
И аз! :D
Писали сме заедно, аз малко по-заядливо.

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #129 -: Ноември 26, 2018, 11:51:11 23 »
Нищо не съм пропуснала, дала съм копи-пейст, с линк.
Който е пропуснал - към него.

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #130 -: Ноември 27, 2018, 10:57:30 10 »
Днешната карикатура на Комара за Брекзит, ТиризЪ, водопада и коневръза  :t2027:
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 11:37:08 11 от Джиджи »

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #131 -: Декември 06, 2018, 09:30:00 21 »
Значи не знам що, ама тая тема не излиза в търсачката.

Става феерично май вече и е редно да се запасим с пуканки.
Някой може ли в кратце да каже за какво всъщност се споразумяха страните?

Това от днес

Шотландският парламент отхвърли споразумението за Брекзит, договорено между Лондон и ЕС. С 92 срещу 29 гласа шотландските депутати призоваха британското правителство да изготви алтернативен план, който да не оставя Шотландия в по-непривилегировано положение от Северна Ирландия, която ще е близо до ЕС. Срещу сделката гласуваха депутатите от Шотландската националистическа партия, лейбъристите, зелените и либералдемократите, консерваторите я подкрепиха. Шотландският парламент обаче не успя да постигне единомислие по въпроса каква трябва да е алтернативата на споразумението с ЕС.
Междувременно британското правителство бе атакувано и у дома, и в Европа заради плановете си да остави без защита гражданските права при Брекзит без сделка. Те бяха публикувани от вътрешното министерство вчера.

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
  • Коментари: 1166
    • Профил
« Отговор #132 -: Декември 06, 2018, 09:35:57 21 »
Цитат
Резултати от търсенето за: Брекзит
Страници: [1]
1
Теми на форумците … / Re: Брекзит
« от kаily - Днес в 21:30:00 »

......  Шотландският парламент отхвърли споразумението за Брекзит, договорено между Лондон и ЕС. С 92 срещу 29  ............  си да остави без защита гражданските права при Брекзит без сделка. Те бяха публикувани от вътрешното  ......
There is no dark side of the moon really …

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #133 -: Декември 06, 2018, 09:38:31 21 »
Да, ама това сигурно щото току що писах. Преди малко на мен при първо търсене ми излезе темата в кошчето. При второ търсене ми излязоха всички упоменавания на Брекзит, но не и темата. И всъщност аз до тая тема стигнах от твоя линк в оная тема, де питах що темата е в кошчето.

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #134 -: Декември 06, 2018, 11:29:41 23 »
 :lightbulb_idea-1364:
Има още една тема в кошчето, както и темата за Брекзит, която не знам как точно е попаднала там.

Другата тема е „Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак”, започната от   фелдкурат Ото Катц  още на 09.11.2018 г. без нито един отговор, която току-що помолих да бъде изтрита оттам.
За да не се объркваме ...  :cool-1084:

Тъй като реалната тема отдавна вече съществува в категорията" За живота и веселената", раздел "Други теми" с вече над 77 отговора?  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 06, 2018, 11:41:50 23 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
  • Коментари: 1166
    • Профил
« Отговор #135 -: Декември 07, 2018, 07:14:10 07 »
:lightbulb_idea-1364:
Има още една тема в кошчето, както и темата за Брекзит, която не знам как точно е попаднала там.

Другата тема е „Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак”, започната от   фелдкурат Ото Катц  още на 09.11.2018 г. без нито един отговор, която току-що помолих да бъде изтрита оттам.
За да не се объркваме ...  :cool-1084:

Тъй като реалната тема отдавна вече съществува в категорията" За живота и веселената", раздел "Други теми" с вече над 77 отговора?  :ive_got_it-1379:

В кошчето се намират отделни коментари, изтрити от различни теми. Колкото до объркването — лесно е: просто не пишете там.
There is no dark side of the moon really …

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
  • Коментари: 67
    • Профил
« Отговор #136 -: Декември 07, 2018, 03:37:19 15 »
По ред причини(фключително напълно несъвместими помежду си), брекзитът беше доста забавна тема в стария форум.
Фсъщност той още не се е състоял, даже не е започнал да започва. Най-интересното предстои.

Един съвет към наблюдателите:
Би било грешка да гледате на брекзита като на нещо, което ще демонстрира колко сте прави за неща, немащи нищо опщо с него.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #137 -: Декември 07, 2018, 03:54:27 15 »
По ред причини(фключително напълно несъвместими помежду си), брекзитът беше доста забавна тема в стария форум.
Фсъщност той още не се е състоял, даже не е започнал да започва. Най-интересното предстои.

Един съвет към наблюдателите:
Би било грешка да гледате на брекзита като на нещо, което ще демонстрира колко сте прави за неща, немащи нищо опщо с него.

За Тути Брекзит е празна витрина без кумкуат  :yes-1289:

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #138 -: Декември 07, 2018, 04:32:23 16 »
 :nuts:

Неактивен Ганий

• Sr. Member
  • Коментари: 296
    • Профил
« Отговор #139 -: Декември 07, 2018, 05:05:56 17 »
Понеже съм адски прост - така и не разбрах - да се радвам или да плача за тоз Изход!

1) ако Изходът е лош за Британия и тя щяла била мноооооооооого да загуби от него - то сл. Ний - Континенталните Европейци, трябва да фърляме капи - щото хептен ще разбогатеем!

2) ако Изходът е лош за Остатъчния ЕС, то Ний - Континенталните Европейци, трябва да ридаем, защото ще загубим много, а Британците да са на върха на щастието, защото са на голяма печалба!

Само някой да не започне да ми говори глупостите, както при оная Криза от 2008 г., как всички щели били да загубят, а накрая се оказа, че покрай Криза - 2008 г. на някои бая набъбнаха активите!

Защото, ако някой нещо губи (пряко или косвено), то някой нещо печели (пряко или косвено)
--
заб. тук естествено няма да се задълбавам в Мойте Тезиси, сведени до известната ви Крилата Мисъл: "Чичо Сам и Дядо Иван правят луда тройка с Баба Европа!"
Дали д-р Ли (от КНР) само кибичи - отделен въпрос!
« Последна редакция: Декември 07, 2018, 05:10:26 17 от Ганий »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #141 -: Декември 07, 2018, 06:00:49 18 »
тва норвежко тори пада малко идиот, на fair play to Graun for the inventive clickbait.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #142 -: Декември 09, 2018, 01:12:12 01 »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #143 -: Декември 10, 2018, 02:48:16 14 »
Докато чакам Тути да достави кумкуат на 4 януари - денят, в който Кралството, все още ще е страна член на ЕС, ше си пускам тука разни матряли по темата.

Ето една темичка днес от газетата:

"Великобритания може да се откаже от Брекзит, реши съдът на ЕС"

https://www.segabg.com/forum-topic/velikobritaniya-mozhe-da-se-otkazhe-brekzit-reshi-sudut-na-es
Аз тва нЯщо го пророкувам доста отдавна, ама сепак да видим какво ше стане ... :m1728:

Неактивен Асол

• Hero Member
  • Коментари: 1048
    • Профил
« Отговор #144 -: Декември 10, 2018, 03:00:11 15 »
Цитат
Европейският съюз вече е предложил на Великобритания „най-добрата и единствена възможна" сделка за излизането й от Общността и няма да я предоговори. Това предупреди Европейската комисия в навечерието на гласуването в британския парламент, предава AFP, цитирана от "Фокус".

„Нашата позиция не се е променила, а за нас Обединеното кралство напуска Европейския съюз на 29 март 2019 г.", заяви говорителят на ЕК Мина Андреева пред репортери в Брюксел.

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #145 -: Декември 10, 2018, 03:17:53 15 »
Ето една темичка днес от газетата:

"Великобритания може да се откаже от Брекзит, реши съдът на ЕС"

https://www.segabg.com/forum-topic/velikobritaniya-mozhe-da-se-otkazhe-brekzit-reshi-sudut-na-es
Аз тва нЯщо го пророкувам доста отдавна, ама сепак да видим какво ше стане ... :m1728:
Де да знам...

Нашта РобПрес безотказно си дъни сорощините и спуска Грандиозна Лъжа след Грандиозна Лъжа...
Досега в нашта РобПрес не съм видял нито една (нито една!!!) що-годе вярна новина, свързана с Изхода!

Като се започне как непосредствено след Изхода имаше някакво Решение на тамошния КС (в Британия!), който каза 1 към 1, че Британското НС много меко пипа, т.к. не е предвидило възможността за едностранен Изход и им върна Закона за Изхода - да предвидят изрично едностранен Изход.

Което у нас бе съпроводено със заглавия (с ей-такива големи букви) как тамошният КС отменил Изхода:t2412:

---
На, днес същата работа!
Туй все едно РС Дуранкулак да каже има ли право КС на (пр. Малдивите, Мали, Малави, Месопотамия) да се произнася по вътрешните дела на съответната държава.

И нашта РобПрес тръби как (едва ли не!) някакъв съд в тоз ЕС отменил Изхода!

----
заб.* - спуснах преди час-два Мнение в Темата РобПрес!

« Последна редакция: Декември 10, 2018, 03:23:26 15 от Ганий »

Неактивен Firmin

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #146 -: Декември 10, 2018, 03:50:45 15 »
Драги Ганий, прегледай си пак източниците, с оглед необходимата коректност, когато громиш сорощината и РобПрес. Иначе им даваш съществено предимство. Защото, не се заблуждавай, този, който те лъже, го прави не от незнание, а от недобросъвестност.

Прочее, Обединеното кралство си няма Конституционен съд, на какъвто се радваме ние. То си има Върховен съд. Строго казано, то и Конституция си нямат. Как да влизаш и как да излизаш от ЕС се определя чрез Договорите. Като при всяко друго съдружие или съюз. Тях чете съдът. Ако не може да ги прочете, по една или друга причина, отправя преюдициално запитване до Куриа. Което и направи Шотландският върховен съд, щото щат-не щат още си е в ЕС Обединеното кралство. И получи се отговор. ЕС не е аврамов дом, да си влизаш и излизаш когато и както ти скимне. Има си условия. Разбира се, можеш и да ги нарушиш. Но римляните са ни оставили принцип - договорите да се спазват. Ако не си спазваш договорите, кой ще те вземе насериозно в тоз тъй несигурен и без това свят.

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #147 -: Декември 10, 2018, 04:02:48 16 »
Драги Ганий, прегледай си пак източниците, с оглед необходимата коректност, когато громиш сорощината и РобПрес. Иначе им даваш съществено предимство. Защото, не се заблуждавай, този, който те лъже, го прави не от незнание, а от недобросъвестност.

Прочее, Обединеното кралство си няма Конституционен съд, на какъвто се радваме ние. То си има Върховен съд. Строго казано, то и Конституция си нямат. Как да влизаш и как да излизаш от ЕС се определя чрез Договорите. Като при всяко друго съдружие или съюз. Тях чете съдът. Ако не може да ги прочете, по една или друга причина, отправя преюдициално запитване до Куриа. Което и направи Шотландският върховен съд, щото щат-не щат още си е в ЕС Обединеното кралство. И получи се отговор. ЕС не е аврамов дом, да си влизаш и излизаш когато и както ти скимне. Има си условия. Разбира се, можеш и да ги нарушиш. Но римляните са ни оставили принцип - договорите да се спазват. Ако не си спазваш договорите, кой ще те вземе насериозно в тоз тъй несигурен и без това свят.
1) Че Британия има Конституция в принципния смисъл на това понятие - две думи няма и не може да има! Имат си един наръч закони, които им изпълняват това, което по други места се нарича Конституция.
Щото и тоз ЕС няма Конституция в общоприетия смисъл на думата.  :m1728:

2) Когато пиша тамошния КС имам предвид точно, само и единствено тамошния КС - т.е. както пиша Царица Б2, която други наричат кралица... Пиша и Цариград, който други наричат Константинопол, Истамбул, Истанбул и пр.

3) И на Изхода викам Изход!  :ive_got_it-1379:

Поначало, пр. по цял свят Народните Събрания (където ги има!) се наричат как ли не, но аз си ги дъня като Народно събрание - т.е. с оглед функцията им.
--------
За Договорите!
Откак Свят Светува е известно, отразено и в нашето ЗЗД, че:

Цитат
Б) ДЕЙСТВИЕ НА ДОГОВОРИТЕ
Чл. 20а. Договорите имат сила на закон за тези, които са ги сключили.
Договорите могат да бъдат изменени, прекратени, разваляни или отменени само по взаимно съгласие на страните или на основания, предвидени в закона.
,

а също така и последиците при неизпълнение!

В дадения случай (Изхода) прекратявеното на членството на Британия, доколкото знам, се извежда от някакъв чл. 50 от нещото като Европейска Конституция - т.е. предварително е уговорено какво и що!
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 04:28:47 16 от Ганий »

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #148 -: Декември 10, 2018, 04:38:54 16 »
За Изхода!
Не виждам никаква драма - предвидено е! Предвиден е не само Изход, но и Изход при липса на споразумение!

Цитат
Член 50
1. Всяка държава-членка може да реши, в съответствие със своите конституционни изисквания, да се оттегли от Съюза.
2. Държавата-членка, която реши да се оттегли, нотифицира за намерението си Европейския съвет. В съответствие с насоките, дадени от Европейския съвет, Съюзът договаря и сключва споразумение с тази държава, с което се определят редът и условията за нейното оттегляне, като се вземат предвид рамките на бъдещите ѝ отношения със Съюза. Това споразумение се договаря в съответствие с член 218, параграф 3 от Договора за функционирането на Европейския съюз. Съветът сключва споразумението от името на Съюза, като действа с квалифицирано мнозинство след одобрение от Европейския парламент.
3. Договорите престават да се прилагат спрямо засегнатата държава от датата на влизане в сила на споразумението за оттегляне, или при липса на такова, две години след нотификацията, посочена в параграф 2, освен ако Европейският съвет в съгласие със засегнатата държава-членка не реши с единодушие да продължи този срок.
4. За целите на параграфи 2 и 3, членът на Европейския съвет и на Съвета, който представлява оттеглящата се държава-членка, не участва нито в обсъжданията, нито в решенията на Европейския съвет и на Съвета, които се отнасят до нея.
Квалифицираното мнозинство се определя в съответствие с член 238, параграф 3, буква б) от Договора за функционирането на Европейския съюз.
5. Ако оттеглилата се от Съюза държава поиска да се присъедини отново, по отношение на нейната молба се прилага процедурата, посочена в член 49.
http://direct.europe.bg/upload/docs/FXAC08115BGC_002.pdf

Извод: всичко си е точ в точ със Законите  затова, повтарям, драма няма!

-------
Преди време, в най-разгорещените дискусии относно Изхода, бях спуснал една Моя Студия по въпроса (после май я изтрих!?) във връзка с тоз прочут чл. 50.

Защото, да припомня, тогаз из чуждата и наша РобПрес непрекъснато се разпространяваше една Грандиозна Лъжа - че нямало как Британия да излезе, щото, видите ли - никъде нищо не пишело по въпроса! Помните ли таз Грандиозна Лъжа, а!? Че нямало как да стане, щото не било предвидено, липсвало механизъм и пр. уникални кретении!
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 04:57:51 16 от Ганий »

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #149 -: Декември 10, 2018, 05:17:36 17 »
Както всеки уважаващ себе си Параноик и Ази имам Своя Налудна Идея защо се тръгна към Изход!

Открай време Британия си е Царица на Офшорите (някъде 90-95% от всички са нейни!) и признат Световен Център на Финансовите Магии!

Предполагам е имало и има немалко апетити към техните офшори, вкл. от некои европейски държави (главно архи-враговете Германия и Франция)…

Затова Британия, повтарям - вероятно, не е искала да споделя част от благините, които се въртят из офшорите, а там се въртят мнооооооооооого трилиони, без които блясъкът на Британските Финансови Магии не би бил същият.

Отделно Британската Общност, колкото и да се подценява, англо-саксонския свят и пр.

Мислата ми е, че нещата не са толкова прости, колкото се представят!

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #150 -: Декември 10, 2018, 05:18:55 17 »
Цитат
Помните ли таз Грандиозна Лъжа, а!?
нье.

Сигурно щото си я убил още ф зародиш.
Но нека за момент да оставим настрана Грандиозната Лъжа и Нейното Убийство и да се върнем ф реалността, където съдът запълни ена липса ф лисабонския договор, а именно - кво стаа, ако страна, тръгнала да напуща ЕС, се възгечтиса.

Од решението на ECJ следва, че ЕК не може едностранно да изключва страни-членове од ЕС.

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #151 -: Декември 10, 2018, 07:58:55 19 »
LIVE | UK Prime Minister Theresa May confirms that the vote on the Brexit deal in Parliament will be postponed.

:cooking:
 :smokin:

Неактивен Nor1

• Hero Member
  • Коментари: 824
    • Профил
« Отговор #152 -: Декември 10, 2018, 07:59:28 19 »
Цитат на: Firmin
Ако не си спазваш договорите, кой ще те вземе насериозно
Ако нямаш сила да се наложиш, ами се надяваш на договори, никой няма да те вземе насериозно.

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #153 -: Декември 10, 2018, 08:22:37 20 »
Цитат на: Firmin
Ако не си спазваш договорите, кой ще те вземе насериозно
Ако нямаш сила да се наложиш, ами се надяваш на договори, никой няма да те вземе насериозно.
И това е вярно - от практическа гледна точка, то отново искам да обърна внимание на Firmin, че Британия (както и ЕС)стриктно спазва предписаното - т.е. Британия стриктно спазва договорните си задължения.
Предвидено е изпращане на предизвестие - направи се, водят се някакви преговори и т.н.

Все пак членството в тоз ЕС няма изискване да има качество вечно - друго би било неразумно. Даже, както се отбеляза, е предвидено как може да се напусне Съюза (пр. подобни клаузи имаше и в Конституциите на СССР)…
Нещо повече - уважено е дори правото на напускане, дори да не бъде постигнато споразумение.

Няма драма!
Просто Сатанистите силно се вживяват - поради което не спирам да се удивлявам - дали толкоз много ги засяга тоз Изход, или си дънят на поразия - както при сатанизирането на Тръмп, Путин, оня Референдум в Гърция и т.н. и т.н.

Кефят и пропагандните идиотии! Примерно:
1) в Британия щели били да се закрият трилиони работни места с произтичащите последици
и
2) в Континенталния ЕС щели били да се разкрият трилиони работни места (т.е. избягалите от Британия!) с произтичащите последици,
което пък води на мисълта, че датата на Изхода трябва да бъде обявена за Официален Празник на Остатъчния ЕС и неработен ден.

Абсолютно същите кретении ги дъниха за Тръмп - (пр.!) как трилиони американци с писъци щели да избягат в Канада, ведно с всички фирмаджии, а в САЩ щели да останат само сем. Тръмп (колкото и да е многолюдно!) и само фирмите на Тръмп, синовете, дъщерите, зетьовете и снахите...
------

Специално наште олигарси-сатанисти, които бълват змии, гущери и др., може и да се страхуват от някакви неблагоприятни за тях последици - пр. колкото и да врещят срещу офшорите, склонен съм да заложа до 1 (една) стотинка, че немалка част от заграбеното са го турнали по британски офшори. Но едва ли може да се очакват някакви резки действия - затова наште олигарси да са спокойни!
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 08:41:10 20 от Ганий »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #154 -: Декември 10, 2018, 08:31:18 20 »
23m ago
18:05
British politics has finally cut all links with normality and drifted off into absurdity. In the Commons a moment ago Labour’s Rupa Huq described the decision to call off the vote as an act of “premature parliamentary ejaculation”. In response, Theresa May said that, if Huq were to look carefully, she would see that May is not capable of premature ejaculation.

God knows what they make of this nonsense in Brussels ...

https://www.theguardian.com/politics/blog/live/2018/dec/10/brexit-deal-vote-latest-theresa-may-ecj-government-says-ecj-ruling-irrelevant-because-uk-leaving-eu-anyway-politics-live#comments

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #155 -: Декември 10, 2018, 08:44:22 20 »
Има една много стара книга.
Там пише как банкерите избягали от Рамзес II.
Преди това банкерите призовали своят Мамон и той стоварил много бедствия над Египет (ЕС ).
Когато избягали, 40 години се скитали в атлантическият океан, намерили подходящо блато и си създали държава.
Малко по-късно тя изчезнала за почти 2000 години, а Египет останал.

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #156 -: Декември 10, 2018, 08:46:30 20 »
Да обобщим!

Отношението към Тереза Мей (по матриалите на нашта РобПрес!) е дуалистично-диалектично:

1) Абсолютна Светица за случая Скрипал
и
2) Абсолютна Вещица във връзка с Изхода...
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 08:48:59 20 от Ганий »

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #157 -: Декември 10, 2018, 09:26:26 21 »
23m ago
18:05
British politics has finally cut all links with normality and drifted off into absurdity. In the Commons a moment ago Labour’s Rupa Huq described the decision to call off the vote as an act of “premature parliamentary ejaculation”. In response, Theresa May said that, if Huq were to look carefully, she would see that May is not capable of premature ejaculation.

God knows what they make of this nonsense in Brussels ...

https://www.theguardian.com/politics/blog/live/2018/dec/10/brexit-deal-vote-latest-theresa-may-ecj-government-says-ecj-ruling-irrelevant-because-uk-leaving-eu-anyway-politics-live#comments

massive fun in terms of reality tv. Teresa have been rogered mercilessly and thoroughly, now Leadsom is having more of the same.

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #158 -: Декември 10, 2018, 09:29:01 21 »
Цитат
The Tory MP, Mark Francois, has delivered one of the most excoriating – and graphic – assessments of the government’s parliamentary manoeuvring. To cheers from the Labour benches, he said:

What the government have done today is shameful.

He accused them of a “complete abuse of this House”, adding:

Having been found in contempt recently for the first time in living memory, they have now gone for a ‘buy one get one free’.

The whole House wanted to debate this, we wanted to vote on it, the people expected us to vote on it. And the government have gone away and hidden in the toilets.

People watching this on television will be confused and bemused and very, very angry at the way their own Parliament has let them down, the government should literally be ashamed of themselves.

To chants of “resign”, Leadsom responded, saying: “I simply do not agree with his assessment.”

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #159 -: Декември 10, 2018, 11:15:21 23 »
Од решението на ECJ следва, че ЕК не може едностранно да изключва страни-членове од ЕС.

Йес! Тъй като решението на този съд overrules – мисля, че на български беше „обезсилва”, т.е. прави недействителни решенията на който и да е друг съд, занимавал се до момента с този казус.

И тъй като в юрисдикцията на същия този съд, т.е. на Европейския съд, или Съда на Европейските общности, попадат както Европейският съюз, така и самата Великобритания.  :yes-1289:
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 11:21:43 23 от Джиджи »

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #160 -: Декември 11, 2018, 12:24:16 00 »

Йес! Тъй като решението на този съд overrules – мисля, че на български беше „обезсилва”, т.е. прави недействителни решенията на който и да е друг съд, занимавал се до момента с този казус.

И тъй като в юрисдикцията на същия този съд, т.е. на Европейския съд, или Съда на Европейските общности, попадат както Европейският съюз, така и самата Великобритания.  :yes-1289:
Наистина не знам какво четете и какво слушате...  :t2412:

Аз лично прочетох единствено 3-4 заглавия + (отново) чл. 50 и разбрах следното:

Ако изтеглящата се страна (тук Британия) в срока на предизвестие* (2 години) и в евентуално взаимно договорения по-дълъг срок по договаряне на оттеглянето реши да преустанови процеса и да продължи членството си, то Съюзът не може едностранно да вземе решение за довършване на започната (от Британия) процедура -  т.е. да изгони страната.

Въпросът е относително фасулски (т.е. наистина не знам да има възможност ЕС да гони своя страна-членка!) - т.е. правилна и демократична е постановката в Европейската КвазиКонституция - страна-членка може да напусне доброволно, едностранно и дори без постигнато съгласие, но Съюзът не може да гони** (доколкото си спомням и в Конституциите на СССР бе така.)

Туй решение на тоз съд не съм го чел и нямам намерение да го чета, но вероятно смисълът е този!
-------
заб.* - неясно защо в текста на Европейската КвазиКонституция предизвестие (предизвестявам!) е "преведено" като нотификация.

заб.** - доколкото си спомням ЕС има право временно да ограничава права, но не и да прекратява членство.
Ся, ако се напънем и почнем да носим от 999 дерета вода, бихме могли да изтълкуваме някак си и погрешно, че един Съюз както е създаден и приемал членове, по същия начин би могло да се стигне и до изхвърлянето на тези членове при непослушание, но тогаз ще се натъкнем на известното, че с Библия, статистика и тълкуване може да се докаже/опровергае всичко.
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 12:41:01 00 от Ганий »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #161 -: Декември 11, 2018, 12:47:21 00 »

Аз лично прочетох единствено 3-4 заглавия + (отново) ч.л. 50 и разбрах следното ...

Аз тоз съд не съм го чел и нямам намерение да го чета...

Писала съм ти по-горе за решението на Европейския съд /от днес или от вчера?/, което решение обезсилва всичко, за което пишеш ти.

Последна инстанция, дарлинг!!! Нали си юриС???  :b0315:

« Последна редакция: Декември 11, 2018, 12:51:22 00 от Джиджи »

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #162 -: Декември 11, 2018, 12:51:28 00 »

Аз лично прочетох единствено 3-4 заглавия + (отново) ч.л. 50 и разбрах следното ...

Аз тоз съд не съм го чел и нямам намерение да го чета...

Писала съм ти по-горе за решението на Европейския съд /от днес или от вчера?/, което решение обезсилва всичко, за което пишеш ти.

Последна инстанция, дарлинг!!! Нали си юриС???  :b0315:
Т.к. си надюрис в твоя тежест е да посочиш решението (№, дата, печат, подписи) на ЕС/ЕК (на РС Дуранкулак) за изгонване на Британия от тоз ЕС, което тоз съд е обезсилил така категорично...
Нито повече - нито по-малко...
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:16:11 01 от Ганий »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #163 -: Декември 11, 2018, 01:02:19 01 »
Просто повече няма смисъл ...  :crazy-2239:

Неактивен Ганий

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #164 -: Декември 11, 2018, 01:06:45 01 »
Приемаме с единодушие следното - въз основа на решението на тоз Чутовен Съд:

1) страна-членка няма право да напуска Съюза - т.е. Чутовният Съд отменя чл.50,
2) Съюзът, когато му скимне, може да гони страна-членка - т.е. Чутовният Съд създава нов чл.50 в този смисъл...
 :firefrog:

« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:17:20 01 от Ганий »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #165 -: Декември 11, 2018, 01:24:17 01 »
Приемаме с единодушие следното - въз основа на решението на тоз Чутовен Съд:

1) страна-членка няма право да напуска Съюза - т.е. Чутовният Съд отменя чл.50,
2) Съюзът, когато му скимне, може да гони страна-членка - т.е. Чутовният Съд създава нов чл.50 в този смисъл...
 :firefrog:

Ми, наистина повече няма смисъл!

ЛЕКА на всички!  :b0303:
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:27:08 01 от Джиджи »

Активен Чок觧

• Hero Member
  • Коментари: 1029
    • Профил
« Отговор #166 -: Декември 11, 2018, 07:12:03 07 »
Джиджинце , ти не спиш ли бе рожбо ? Нали беше много заета и нямаше време ? Да не ти навреди този форум на личната работа , бе душице ?

Активен Чок觧

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #167 -: Декември 11, 2018, 07:29:19 07 »
Cаммит ЕС по Brexit запланирован на 13 декабря 11.12 06:11   MIGnews.com
Глава Европейского совета Дональд Туск анонсировал проведение саммита Евросоюза по вопросам Brexit 13 декабря, в четверг.
Туск сообщил, что решил созвать саммит, но задачи пересмотреть сделку по Brexit нет.
"Мы не будем пересматривать сделку… но мы готовы обсудить, как содействовать ратификации в Великобритании", - заявил Туск.
Также чиновник отметил, что на саммите планируется рассмотреть возможный сценарий, при котором Британия выйдет из состава Евросоюза без каких-либо договоренностей.
Вчера, 10 декабря, премьер-министр Великобритании Тереза Мэй приняла решение перенести решающее голосование по Brexit в британском парламенте, чтобы отсрочить возможное поражение, поскольку вероятность отклонения документа высока.

Неактивен Firmin

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #168 -: Декември 11, 2018, 09:22:53 09 »
Туй, де мъ изюмявъ, е как тук някои, са в екстаз до олигавяне от идеята за успешен Брекзит.

Не мога да разбера как напускането на ЕС от член, ядрена държава, чиято икономика се равнява на икономиките на 19-те най-малки държави в Съюза, взети заедно, допринася за нашето настоящо и бъдещо благоденствие. Невям, разпадане на ЕС желаете? А ние после къде?

При пробитото си корито, да се радваме на самотна и сенилна историческа старост и пасионарния си маразъм, подобно пушкиновата бабушка? Там ли ни е мястото? Или да разчитаме на енергията и огъня на всички мрънкащи евроскептици и приковани местни Прометеи, които, веднъж освободени от оковите на Брюксел и клюновете на евробюрократите, ще ни поведат към светли бъднини? Айде бе! Мъ не думай! Ама пък как едно мрънкало еврофобско не го видях в нещо да е успяло по тези места! Ама как пък един не ни изуми от тези янлъш патриоти еврофоби! Саде негодници, некадърници и безпросветни посредственици, които, като нямат с какво друго да се похвалят, то хвалят себе си и оправдават съществуванието си с това, че са българи.

Но не европейци! Отнюд! И сакън да не би!

Ама пък как един от тях с нещо не взе да прослави България, вместо да слави себе си като българин с "Булгар! Булга-ар!".

Да ви пикая на "патриотизма" еврофобски, да ви пикая! :peeing-2085:
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 09:26:34 09 от Firmin »

Активен Bacho Кольо

• Sr. Member
  • Коментари: 395
    • Профил
« Отговор #169 -: Декември 11, 2018, 10:03:05 10 »
Не мога да разбера как напускането на ЕС от член, ядрена държава, чиято икономика се равнява на икономиките на 19-те най-малки държави в Съюза, взети заедно, допринася за нашето настоящо и бъдещо благоденствие. Невям, разпадане на ЕС желаете? А ние после къде?
От една страна - така.

От друга -  какво да направим ние, когато населението на Британия е казало : навън?!?
Не това на европейска Франция или на Чехия. На Британия. На същата тази  Британия,  която винаги е била европейска, ама не съвсем. Която през вековете е имала повече интереси в районите  на Делхи, на Суец  и на Бостън , отколкото около Виена. Която, да си го кажем,  е носила и продължава да носи на Европа много проблеми и малко сигурност.
Която, в края на краищата, сега  е член на ЕС, ама не дотам.

Отделно, не е факт, че излизането и от ЕС е началото на разпада му. Може да е обратното.

И "булгар-булгар",  към когото  е насочен твоят сарказъм , да  остане с пръст в уста.
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 10:33:12 10 от Bacho Кольо »

Активен Чок觧

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #170 -: Декември 11, 2018, 10:03:13 10 »
Туй, де мъ изюмявъ, е как тук някои, са в екстаз до олигавяне от идеята за успешен Брекзит.

При пробитото си корито, да се радваме на самотна и сенилна историческа старост и пасионарния си маразъм, подобно пушкиновата бабушка? Там ли ни е мястото? Или да разчитаме на енергията и огъня на всички мрънкащи евроскептици и приковани местни Прометеи, които, веднъж освободени от оковите на Брюксел и клюновете на евробюрократите, ще ни поведат към светли бъднини? Айде бе! Мъ не думай! Ама пък как едно мрънкало еврофобско не го видях в нещо да е успяло по тези места! Ама как пък един не ни изуми от тези янлъш патриоти еврофоби! Саде негодници, некадърници и безпросветни посредственици, които, като нямат с какво друго да се похвалят, то хвалят себе си и оправдават съществуванието си с това, че са българи.

Но не европейци! Отнюд! И сакън да не би!

Ама пък как един от тях с нещо не взе да прослави България, вместо да слави себе си като българин с "Булгар! Булга-ар!".

Да ви пикая на "патриотизма" еврофобски, да ви пикая! :peeing-2085:

Не знам кого си видял да изпада в екстаз , но от своите действия досега Британия е била в основата на всички конфликти със страни извън ЕС - най-вече с Русия . Кому е нужен такъв цирей на задника ?
Не желаем разпадане на ЕС , но и не искаме такъв ЕС ,който да пълни гушите на корумпирани копелета и да се прави , че не вижда; да ни поставя условия за щастливи кокошки , весели прасета и прави краставици ; да ни налага да приемаме мигранти ; да ни кара да си умъртвяваме добитъка без никаква необходимост , да изреждам ли още ? А това , че се стоварват хиляди тонове боклук от Британия на Варненското пристанище , за да бъде изгорен в нашите ТЕЦове ?
Такъв ЕС не ни трябва ! Такава ЕК не ни трябва !
Ако ти си кон с капаци и не виждаш друг съюз , освен ЕС , други виждат .
А Швейцария и Норвегия като не са в ЕС , а са в Европа - какво им е ?
Не зная ти какво си приритал за ЕС , като се очертава да сме в групата на втора или трета "скорост" , ако не и на "задна" ?

Неактивен Firmin

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #171 -: Декември 11, 2018, 11:21:43 11 »
Първо, никой не е казал, че ще е лесно оттук нататък до залеза на хоризонта. Далеч сме от Холивуд и разбирането му за хепиенд. Ще става все по-сложно, все по-несигурно, все по-непредвидимо и рисково.

Второ, Брекзит бе отрезвяващ пример. За това как суверенното и неотменимо право на народа да реши следва да се осигури със знание за обекта, предмета и последиците от решението. Тук политиците на Британия се провалиха. Оставиха панаирджийски манипулант като Фараж, платен с незнайно чии пари, да сее лъжи и заблуди, заигравайки с древни придразсъдъци и нови страхове. И хората решиха. Решиха и сгрешиха, очевидно.

Трето. Британците, вече писах тук, минаха през точка на бифуркация. По учебник. Само че Брекзитът, очевидно, не е една бифуркация, а каскада от бифуркации. И сега и дойде часът на поредната - ратификация на споразумението с ЕС. Тука има-тука нема, Тери Мей Брекзит се пляска по баджаците кат обран поп на панаир. Отново управляващи параметри - откъм Брюксел. Отново параметри на реда - откъм виги, тори и крилата им, а и от фактори извън парламента, както изглежда. Без споразумение "стрес-тестът" ще е доста грубичък. Управляващият параметър, откъм Брюксел наложен, ще е твърдичък като рамка. А това ще си иска съществена промяна, самоорганизация, в Обединеното кралство, с всички там ирландци, шотландци, уелсци и пр. и пр. и пр. плюс "водопроводчиците" от близо и далеч. Ще друса.

Някои биха казали, че това си е един готин хормезис, но аз не бих коментирал, както би казал Франсис Ъкърт. Чувам днес, откъм Брюксел, мислели да бабуват, та белким роди най-накрая старата дама. Нищо лично, ама се сещам за Кървавата Мери, как бе зараждала по едно време. Да пази Господ, де.

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #172 -: Декември 11, 2018, 11:23:46 11 »

Активен Bacho Кольо

• Sr. Member
  • Коментари: 395
    • Профил
« Отговор #173 -: Декември 11, 2018, 11:31:09 11 »
Първо, никой не е казал, че ще е лесно оттук нататък до залеза на хоризонта. придразсъдъци и нови страхове. И хората решиха. Решиха и сгрешиха, очевидно.
....
 Тука има-тука нема, Тери Мей Брекзит се пляска по баджаците кат обран поп на панаир.
.....
Нищо лично, ама се сещам за Кървавата Мери, как бе зараждала по едно време. Да пази Господ, де.

Много убедително, направо картинно.  :way_to_go-1308:
Ама картината с  баджаците на Тереза Мей беше лъжицата катран в кацата.

Неактивен Firmin

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #174 -: Декември 11, 2018, 11:34:12 11 »
Тъжното е, че това раздвоение, така добре представено от Съркис, е раздвоение на британското общество, не само на горката Тереза, де и се падна да води в толкова лоши времена.

Активен Чок觧

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #175 -: Декември 11, 2018, 11:57:40 11 »
Аз Тереза и Британия не ги мисля ! Интересува ме как това ще се отрази на ЕС и България в частност .
Ако това ще промени ЕС към по-добро(в което се съмнявам!) - Друм !
 Ако това ще разтури ЕС , сегашния калпав ЕС - пак Друм !

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #176 -: Декември 11, 2018, 12:30:58 12 »
От една страна - така.

От друга -  какво да направим ние, когато населението на Британия е казало : навън?!?

Зависи КАК е казало "навън" това население, Бачи! Затова препоствам тук коментара си от газетата:  Джиджи, Съб., 28/07/2018 - 11:14, под  статията със заглавие „Повечето британци са за нов референдум за Брекзит" и точно затова съм се запънала като магаре на мост:

Ето какво се случва на 23.06.2016 г. във Великобритания – денят на вота, определен  от британския министър-председател Дейвид Камерън  още на 20 февруари 2016 г.

„Може би лозунгът, който събира на едно място неразумността на британския вот, принадлежи на „брекзитъра“ Майкъл Гоув: „Мисля, че на народа в тази държава му е дошло до гуша от експерти.“

Оттук е само една крачка до предоверяване в нелепите еквилибристики върху червения автобус на Борис Джонсън с надпис, според който едни 350 млн. паунда от вноски за ЕС ще се преместят автоматично в джоба на британските данъкоплатци и потребители на здравни услуги.

Всичко това продава вота „ЗА“ Брекзит, защото дава – макар и силно манипулирана конкретика, която успокоява ежедневните притеснения на британските граждани."
[/color]

"Отвъд Брекзит и европейските избори през 2017 г. Дневен ред на дифузните заплахи пред ЕС".  д-р Мира Кънева, сп. „Дипломация”, № 21, 2018 г.

В самата статия се прави  дисекция на европейските избори от 2017 г., но лошото е, че е написана на доста странен български език. Който трябва да се „пипне” малко, както съм направила с трите абзаца по-горе, но повече не мога да пипам заради авторските права. Живот и здраве, ако ми разрешат, ще постна тук за коментари линк, но най-рано – некъде след Нова година.

« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:12:41 13 от Джиджи »

Неактивен Nor1

• Hero Member
  • Коментари: 824
    • Профил
« Отговор #177 -: Декември 11, 2018, 12:37:49 12 »
ЕС крепи нашите олигарси на власт и им тъпче джобовете срещу послушание.
Такъв ЕС (с джендърски и мигрантски "ценности") и такива "социалисти"-първи негови бранители не ни трябват.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #178 -: Декември 11, 2018, 12:56:42 12 »
Малце ликбез:

Вотът за Брекзит беше основно реакция срещу политиката на бюджетни ограничения и намаляване на разходите и срещу имиграцията, за които неща торитата успяха до обвинят ЕС, въпреки че поне половината от имиграцията беше от страни извън ЕС и Мей не успяваше да я контролира в качеството си на вътрешен министър цели 6 години между 2010 и 2016. Британските медии, в голяма част контролирани от крайно десни олигарси, са също сериозна част от проблема. ЮКИП трябваше да бъдат игнорирани като екстремистка партия, но наместо това Камерън се опита да се доближи да реториката им, за да привлече техните гласоподаватели.
Тази комбинация от самодоволство и некомпетентност, съчетана с ксенофобия нямаше как да не доведе до текущата ситуация...

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #179 -: Декември 11, 2018, 01:20:11 13 »
Джиджинце, ти не спиш ли бе рожбо ? Нали беше много заета и нямаше време ? Да не ти навреди този форум на личната работа, бе душице ?
:b0302:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=1NpExkViy6M
  :t2002: