Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Февруари 22, 2019, 08:14:23 20

Автор Тема: Брекзит  (Прочетена 6597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Maximus II

• Jr. Member
  • **
  • Коментари: 60
    • Профил
Re: Брекзит
« Отговор #480 -: Февруари 10, 2019, 12:09:49 00 »
Не плачете на чужди гробища, пазете си сълзите за своето, защото то ще е огромно!

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
  • Коментари: 725
    • Профил
« Отговор #481 -: Февруари 10, 2019, 12:27:17 00 »
Не плачете на чужди гробища, пазете си сълзите за своето, защото то ще е огромно!

М?

Активен Bacho Кольо

• Sr. Member
  • Коментари: 395
    • Профил
« Отговор #482 -: Февруари 10, 2019, 08:40:59 08 »
Аз пък съжалявам, че като млада не можех да се пошряя из Европа, щото всичко беше затворено и опаковано. А за претопяването ... специално за българите е по-добре. Тоя манталитет на Вуте няма място в бъдещето.
И какво като претопиш българския манталитет? Какви качества очакваш от сплавта, получена от български с ... да речем холандски манталитет?

Активен kаily

• Hero Member
  • Коментари: 1064
    • Профил
« Отговор #483 -: Февруари 10, 2019, 11:27:05 11 »
Ми българите по света са различни от българите в България. Очаквам вутевския манталитет да се претопи. Не е важно на мен да ми е добре... може би ще изчезне. Изобщо, не знам дали си наблюдавал, но в едно зле възпитано семейство децата са също зле възпитани и с лоши навици. В нашия край му казваме - „да се поомеша у ора“. Преведено - „Да се поомеша сред хората.“ Да се поцивилизова, демек. Поомешам не знам на чист бг как се превежда, честно. Като смениш средата и тя ти повлияе позитивно бавно и полека.

Активен Чок觧

• Hero Member
  • Коментари: 1028
    • Профил
« Отговор #484 -: Февруари 10, 2019, 12:24:29 12 »
Ми българите по света са различни от българите в България. Очаквам вутевския манталитет да се претопи. Не е важно на мен да ми е добре... може би ще изчезне. Изобщо, не знам дали си наблюдавал, но в едно зле възпитано семейство децата са също зле възпитани и с лоши навици. В нашия край му казваме - „да се поомеша у ора“. Преведено - „Да се поомеша сред хората.“ Да се поцивилизова, демек. Поомешам не знам на чист бг как се превежда, честно. Като смениш средата и тя ти повлияе позитивно бавно и полека.

Това не е вярно ! Има хора , които попиват хубавото от страната , където са емигрирали или отишли временно да живеят ; има дебили , които попиват лошото ; има и такива , които и след 20 години в чужбина си остават същите "вутевци" !  :too_happy-1067:

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #485 -: Февруари 10, 2019, 12:53:22 12 »
И твоята реплика с какво противоречи на моята реплика?
Естествено,че не всички са еднакви.
Чоки, иде реч за ония, що могат да попият нещо.
Така или иначе - според мен е по-добре българите да се разпилеят по света на тоя етап. Според теб може да е всякак.

Активен Чок觧

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #486 -: Февруари 10, 2019, 02:56:38 14 »
"Свято място - пусто не остава !"
 Като се разпилеят по света като евреите , на тяхно място ще дойдат циганите/палестинците , но за разлика от евреите , които ги обединява вярата , българите , загубили и вяра и българския си манталитет няма да има къде и за какво да се върнат !
 Ти това не можеш и няма да го проумееш ! Главата ти се е замаяла от френските дрънкулки и мъниста , смяташ , че французите си живеят щастливо в социалната държава и си готова да трампиш българския си манталитет(какъвто и да е той) , за техния . И какво ще правиш с френския си манталитет в България , която ще ти е вече чужда ? Ще даваш акъл как да живеят "по френски" ? Страх ме е за теб !

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #487 -: Февруари 10, 2019, 03:00:33 15 »
На тия години е малко трудно да ми е замаяна главата.
Ама ти от памтивека в Израел, какво точно загуби от българския манталитет?

Активен Banshee

• Sr. Member
  • Коментари: 370
    • Профил
« Отговор #488 -: Февруари 10, 2019, 03:03:11 15 »
Цитат
„Да се поомеша сред хората.“ Да се поцивилизова, демек. Поомешам не знам на чист бг как се превежда, честно. Като смениш средата и тя ти повлияе позитивно бавно и полека.

А ако вместо това, ние повлияем и разцивилизоваме средата?  ;D Май по-често така става.

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #489 -: Февруари 10, 2019, 03:07:34 15 »
Затова Господ ни разселва като бай Тошо циганите навремето - по едно семейство в блок.

Активен Bacho Кольо

• Sr. Member
  • Коментари: 395
    • Профил
« Отговор #490 -: Февруари 10, 2019, 03:19:25 15 »
Далеч съм от идеализация на българина и българския манталитет.
Ама тезата,  че начинът на подобряване на българския "материал" е като се "претопи" в някаква среда , съставена от високоблагородни европейци, е теза нацистка по своята същност.

Активен Banshee

• Sr. Member
  • Коментари: 370
    • Профил
« Отговор #491 -: Февруари 10, 2019, 03:29:51 15 »
Не, Bacho Кольо, шегуваме се така помежду си българите, като циганите. :)

Активен Чок觧

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #492 -: Февруари 10, 2019, 03:32:18 15 »
На тия години е малко трудно да ми е замаяна главата.
Ама ти от памтивека в Израел, какво точно загуби от българския манталитет?

Нищо не съм загубил от българския си манталитет макар , че от манталитет до манталитет има разлика , но се опитах да взема каквото има добро от еврейския , макар и да не е много ! :)

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #493 -: Февруари 10, 2019, 04:15:42 16 »
Далеч съм от идеализация на българина и българския манталитет.
Ама тезата,  че начинът на подобряване на българския "материал" е като се "претопи" в някаква среда , съставена от високоблагородни европейци, е теза нацистка по своята същност.
може

Цитат
Нищо не съм загубил от българския си манталитет макар , че от манталитет до манталитет има разлика , но се опитах да взема каквото има добро от еврейския , макар и да не е много !

Е за това говоря.

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #494 -: Февруари 10, 2019, 08:38:46 20 »
Глей глей глей кво става
 :giggle-3307:

... Според запознати Мей е готова да предложи на парламента нов вот за Брекзит, ако нейният план с новите промени не е готов до края на февруари.

Фарадж изрази готовност новата партия да участва и на европейските избори през май, ако дотогава Великобритания не е успяла да напусне ЕС.

Активен Engels

• Hero Member
  • Коментари: 558
    • Профил
Великобритания трябва да е готова да използва военна сила, за да подкрепи глобалните си интереси след излизането си от състава на Европейския съюз. Това ще каже британският министър на отбраната Гавин Уилямсън в реч в Лондон в понеделник, части от която са цитирани от Ройтерс.

По думите на министъра границите между мира и войната стават все по-размити.
Уилямсън също така ще очертае и плановете си за изпращане на нов самолетоносач в Тихия океан, инвестиции в киберарсенал, както и втвърдяване на военните позиции на страната след развода с ЕС.
„Brexit ни доведе до голям момент в нашата история. Момент, когато ние трябва да засилим своето глобално присъствие“, ще заяви министърът.
В речта си той също така ще определи границите между мира и войната като „размити“, като ще посочи още, че Великобритания и нейните съюзници трябва да са готови да използват „твърда сила“ в подкрепа на своите интереси.
„Можем да построим нови съюзи, да подновим стари и най-важното – ще дадем да се разбере, че ние сме страната, която ще действа, когато е необходимо. И сме нация, към която хората могат да се обръщат, когато светът се нуждае от лидерство“, се казва в откъсите от речта на Уилямсън.
В изказването си от понеделник министърът също така ще обяви, че първата мисия на самолетоносача HMS Queen Elizabeth ще включва и дейност в Сердиземно море, Близкия изток и Тихоокеанския регион. Корабът ще превозва две ескадрили американски и британски самолети F-35.
Уилямсън също така ще подчертае близките американо-британски взаимоотношения и ще повтори призивите на американския президент Доналд Тръмп за увеличаване на разходите за отбрана в НАТО с довода, че те ще са необходими за справяне с руските провокации.
https://www.investor.bg/evropa/334/a/london-triabva-da-sme-gotovi-da-izpolzvame-tvyrda-sila-sled-brexit-276889/

Активен Engels

• Hero Member
  • Коментари: 558
    • Профил
« Отговор #496 -: Февруари 11, 2019, 03:01:46 15 »
Цитат
Не знам за какъв лидер се готвите, ама Пакистан и Индия до 20 г. ще се сдобият с остров. Ще могат да си спретнат и войничка на него.
:t2002: :giggle-3307:

Активен buratinob

• Hero Member
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Отговор #497 -: Февруари 11, 2019, 06:55:00 18 »
Цитат
Корабът ще превозва две ескадрили американски и британски самолети F-35.
Каква твърда сила?
Имат кораб, нямат самолети.
Американците уж имат някакви,ама са за ремонт.
Кооператив някакъв.

Активен kаily

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #498 -: Февруари 11, 2019, 09:06:07 21 »
и най-важното – ще дадем да се разбере, че ние сме страната, която ще действа, когато е необходимо. И сме нация, към която хората могат да се обръщат, когато светът се нуждае от лидерство“, се казва в откъсите от речта на Уилямсън.
E какво ще дават да се разбере, те вече две години дават.
Всички ги видяхме, остава един месец до брекзита, това една нормална нация и интелигентни политици отдавна да са написали всичко, гласували, подписали, сключили и сега да се занимават с дребнотемие и да чакат 29.03.
Вместо това те още не знаят излизат ли, влизат ли... държат се като заклана кокошка, главата се цъкли на една страна, на другата окървавено тяло се мята...
Кой ще се обърне към тях за каквото и да било след цирка, който ни сервираха.
Ще ме прощават зложелателите на ББ, ама той е по в час от англичаните.

Активен Giuseppe

• Sr. Member
  • Коментари: 274
    • Профил
« Отговор #499 -: Февруари 11, 2019, 09:29:19 21 »
Беше време, кога србите ги гъбаркаха, че в СИВ са као муде - участват, но не улазят.
За презентационните материали на бритите остават предимно от Systema genitalis feminina.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
  • Коментари: 67
    • Профил
« Отговор #501 -: Февруари 14, 2019, 03:38:24 15 »
Фмомента Киър Стармър праи Търиза на дреб ф Опщините.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #502 -: Февруари 14, 2019, 03:41:33 15 »
Фмомента Киър Стармър праи Търиза на дреб ф Опщините.

Гледам го с едно око, с другото - Новите съседи, май испанския сериал е малце по-интересен обаче

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #503 -: Февруари 14, 2019, 03:46:20 15 »
напоследък гледах Ash vs. The Evil Dead - документален сериал, състоящ се од равни количества тежки телесни повреди и вербални простотии.
Доволен съм.
-------
Цитат
What’s really evident about today’s Brexit debate is that it’s actually a negotiation between the Brexit Secretary and the ERG about whether they will support the Government motion rather than a negotiation about what’s best for the national interest.
https://twitter.com/hilarybennmp/status/1096039124623155200?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1096039124623155200&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fpolitics%2Flive%2F2019%2Ffeb%2F14%2Fbrexit-latest-news-developments-debate-vote-amendments-fox-tells-potential-tory-rebels-they-will-undermine-pms-negotiation-if-she-loses-key-vote-politics-live
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 03:48:29 15 от wreckage »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #504 -: Февруари 14, 2019, 03:49:42 15 »
Супер, ще го потърся

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #505 -: Февруари 14, 2019, 03:58:37 15 »
глей сега, тва е напълно кретенски сериал - продължение на The Evil Dead franchise, който е култоф, но не е за фсеки фкус.
Сам Рейми има към 4 мейнстрийм филма - Спайдърмен-ите с Тоби Магуайър и The Quick and the Dead. A-а-а да, и Xena.

Останалото е хорър и простотии.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #507 -: Февруари 15, 2019, 06:24:41 18 »
Цитат
But people in my community are not stupid. If I helped bring about Brexit, I will now work twice as hard to secure a people’s vote so that, together, we can help put this right.
изненадан съм, че членовете на сдружението не са напраили афтора на виндалу. Явно бангладешлиите са ноо кротки хора.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #508 -: Февруари 18, 2019, 09:30:32 09 »

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #509 -: Февруари 19, 2019, 02:49:31 14 »
 :m1313:
Цитат
The cavalier incompetence of David Davis, the dissimulating of Boris Johnson, the utter pointlessness of Michael Gove, the existence of Jacob Rees-Mogg and the dishonest and regressive elitism he represents.
:animated-smileys-stargate-015

Неактивен onzi

• Hero Member
  • Коментари: 1101
    • Профил
« Отговор #510 -: Февруари 20, 2019, 05:56:34 17 »
мистър бийн откога е станал депутат? че и се прекръстил на шукер. втори ред, номер три :bigok:

Неактивен wreckage

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #511 -: Февруари 21, 2019, 02:03:31 14 »