Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 26, 2024, 01:37:44

Автор Тема: СВО  (Прочетена 42470 пъти)

Muktata, Zmeja и 30 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9196
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СВО
« Отговор #720 -: Май 21, 2024, 12:07:21 »
Тази карта е на сп. "Economist". Прави впечателение цветът на Сумска и Харковска област – почти същият като цвета на Русия на същата карта. Няма нужда от думи.



Като минимум освен тези две области руснаците трябва да вземат и Николаевска и Одеска. Така ще имат сухопътна връзка с ахилесовата си пета – Приднестровието.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9781
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #721 -: Май 21, 2024, 13:19:58 »
Зеленото от вчера нали вече не е президент, що нищо не се чува по въпроса?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4156
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #722 -: Май 21, 2024, 15:53:51 »
И аз чакам развитие и коментари по темата. Както изглежда ще се правят на неразбрали. Поне да бяха казали "в извънредно положение сме, смяна нанай, а пък избори най-на-най"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9781
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #723 -: Май 21, 2024, 16:05:22 »
Зеленото казало, че твърденията, че вече не е президент, са руска пропаганда. Вести има обширна статия по темата колко е все още президент, по-по-най- и отпреди.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24012
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #724 -: Май 21, 2024, 17:20:45 »
Quote (selected)
Печалбите от руски активи ще бъдат конфискувани на всеки две години
Средствата ще бъдат използвани за военна подкрепа за Украйна
...
Първият етап ще се проведе до 1 януари 2025 г.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/pechalbite-ruski-aktivi-shte-budat-konfiskuvani-na-vseki-dve-godini
На сифилизования свят много му се иска, ама въобще не му се ще.
Свещи палят проблемът им да се разреши до края на годината и да не се налага да конфискуват авоари или печалбите от тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1643
  • No complain no explain
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #725 -: Май 21, 2024, 17:50:00 »
Зеленото от вчера нали вече не е президент, що нищо не се чува по въпроса?

ООН: Зеленский остается президентом Украины в глазах организации

Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/161232-oon-zelenskiy-ostaetsya-prezidentom-ukrainy-vglazah-organizacii.html
Politikus.info

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24012
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #726 -: Май 21, 2024, 18:33:20 »
Quote (selected)
Ричард Хаас: Дефиниране на идеята за успех в Украйна
https://glasove.com/novini/richard-haas-definirane-na-ideyata-za-uspeh-v-ukrayna

Quote (selected)
Американският експерт Матю Крьонинг предложи Украйна да бъде разделена на няколко държави
Западът трябва да обмисли възможността за временно разделяне на Украйна на няколко държави, една от които да бъде приета в НАТО.
https://glasove.com/novini/amerikanskiyat-ekspert-matyu-kryoning-predlozhi-ukrayna-da-bade-razdelena-na-nyakolko-darzhavi
Тия стават все по-луди и откъснати от реалността.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3017
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #727 -: Май 21, 2024, 18:44:41 »
Quote (selected)
Западна Украйна да се присъедини към НАТО и след това да се работи за връщането на останалата част от Украйна.

Просията започва с "Же не монж па де сиз жур" и завършва на "Дай милион", а не обратното.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9196
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СВО
« Отговор #728 -: Май 21, 2024, 20:56:05 »
Quote (selected)
Американският експерт Матю Крьонинг предложи Украйна да бъде разделена на няколко държави
Западът трябва да обмисли възможността за временно разделяне на Украйна на няколко държави, една от които да бъде приета в НАТО.
Няма нищо по-постоянно от временното. Съгласен съм Украйна да бъде разделена на няколко държави, а именно: Русия (90%), Полша (7%), Словакия (1%), Унгария (1%), Румъния (1%).

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #729 -: Май 21, 2024, 21:09:27 »
този е спал отвит. и с двата палеца на краката ориентирани къде контакта.

няма никакъв, ама никакъв шанс която и да е част от укрия да стане натовска. просто защото това ще означава придвижване на нато още на запад.

досега москва с ръмжене приемаше разните му балти. оттук натам не виждам вариант, в който това да се запази. нито нато ще остане толко на изток, нито укрия ще остане като евро пудел. като руски - може. и толкоз.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9196
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СВО
« Отговор #730 -: Май 24, 2024, 09:54:58 »


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1643
  • No complain no explain
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #732 -: Май 24, 2024, 21:57:21 »
Конспирология днес - Минск, среща Лукашенко и Путин, Белоусов, Лавров, Шойгу ииии  Янукович! :think:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1643
  • No complain no explain
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #733 -: Май 24, 2024, 22:11:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=JO5Jl1Ta-GA
Това тук, в началото, не звучи много добре, ако е вярно.  :t2618:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9196
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СВО
« Отговор #734 -: Май 25, 2024, 11:23:47 »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 892
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #735 -: Май 25, 2024, 11:54:37 »
https://www.youtube.com/watch?v=JO5Jl1Ta-GA
Това тук, в началото, не звучи много добре, ако е вярно.  :t2618:
Това звучи много по-лошо и изглежда положението на Русия е доста по-зле от най-скептичните оценки, вкл. моята (сдържан критичен русофил). Кремъл са хванати в капан. Американците и васалите им удрят от дълбочина стратегически обекти дълбоко в РФ ,  а укрите на фронта са само за мюре... Сметката на Путин така не излиза. За това са тези трескави събирания в Минск, влаченето на "политическия труп" Янукович с лидерите ( не му помогнаха, когато трябваше,  а сега е безумно късно да го възкресяват) , изпусканията на Лидера за "незабавно приключване на СВО" ( при недостигната нито една цел ! )... изобщо лоша работа за руската страна. Американците за сетен път си изиграха картите перфектно. Руските политици могат само да се учат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10133
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #736 -: Май 25, 2024, 13:04:22 »
Кремъл са хванати в капан

Кремъл сам се вкара в капана. Още от втория месец на войната влезе в капан без полезен ход. Обясненията са само две: въпиюща некадърност  или съзнателна политика. Няма трето. Отдавна е ясно, че Русия не може, или не желае,  да спечели тази война по категоричен начин. Сега и да подпишат някакъв мир, дори и да получи някакви териториални придобивки, остава неприятният факт, че на бойното поле руската армия съжалително се провали. И който трябва си е направил правилните изводи. И те изцяло не се в полза за Русия. НАТО въздъхна с облекчение и самочувствие. Путин не бързал, съсипвал бил Запада, унищожил им бил икономиките, изпразнил им бил военните ресурси. Леле мале! Дано никога не узнаем реалната цена, която плати Русия в хора, ресурси, техника и пари от тези гениални ходове на Путин. Имиджовата вече я знаем.   

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9781
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #737 -: Май 25, 2024, 13:12:50 »
И който трябва си е направил правилните изводи.
И който трябва, си е направил неправилните.
Аман от диванни стратези.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 892
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #738 -: Май 25, 2024, 13:25:12 »
Quote (selected)
некадърност  или съзнателна политика.
Отдавна се видя - съзнателно е, и не аз, a руснаците му измислиха името "Договорняк !" . Няма нищо случайно, че в началото на февруари 2022 Гейтс обяви закриването на К 19 , и само след две седмици Путин започна СВО. Поставете ги в логичната им последователност и всички "конспирации" си идват на мястото - РЕАЛНОСТ. Ако има елемнт на некадърност от руската страна , това придава само по-голяма достоверност за публиката. Но е изключено ония горе зад кремълските башни да не знаят за какво става дума...
Quote (selected)
Путин не бързал, съсипвал бил Запада, унищожил им бил икономиките, изпразнил им бил военните ресурси.
Многократно съм писал - войната на изтощение не е от полза за Русия. Русия днес не е сталинистка авторитарна империя, не може да предложи идейна мобилизация на населението си ,  плаща заплати (доста добри по руските стандарти) за да се воюва в Украйна. Така "за Родину" не става играта. Руснаците не искат повече мобилизации и  ак Путин обяви нова такава , нищо добро няма да получи. Рейтингът вече пълзи надолу... Затова Русия ИМАШЕ необходимост, още през пролетта на 2022 да нанесе огромен, тежък удар и да приключи с "украинския въпрос". Поне до Киев. Вместо това Путин беше приготвил  смешните 180 хил. за "вторжение" в голяма територия като Украйна и логично получи тежък откат. Не, не мисля че това е грешка от некадърност.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9196
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СВО
« Отговор #739 -: Май 25, 2024, 13:40:22 »
Още една съсипана тема, в която явно СЪЩО станах излишен, нищо че аз я създадох с надеждата да не стане като руската. Който иска, да я поддържа вече. Без мен!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 892
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #740 -: Май 25, 2024, 13:52:52 »
Още една съсипана тема, в която явно СЪЩО станах излишен, нищо че аз я създадох с надеждата да не стане като руската. Който иска, да я поддържа вече. Без мен!
Защо бе колега, кой каза че си "излишен" ? Коментираме суперважната тема, която си пуснал и коментираме ! Всеки от своята гледна точка. Позоваваме се на информационните източници , до които имаме достъп. Тука всички ползваме руски език свободно , па и други езици. Четем, гледаме, сравняваме, правим причинно-следствени връзки , правим си изводите... Когато нещата не вървят добре , примерно за руската страна , трябва да се коментира открито и свободно ! Ако картината, която се очертава на бойното поле не съвпада с виртуалната картина, която си имаш в твоята глава, какво сме виновни ние, критично коментиращите ? Следим новините, има факти, безспорни факти, които се потвърждават от двете страни на фронта. Тях коментираме. Така че не се сърди , ами вземи и се замисли - а може би имаме известно право с изводите си ? ... Що се отнася до "съсипани теми" тука, айде да не си отварям устата кой засира теми! И кой ТЪПАК си позволява да (ме) псува на майка, под благосклонното ви мълчание... :angryfire:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9781
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #741 -: Май 25, 2024, 15:28:04 »
Ще го постна и тук, гледах го на руски, в тубата го има и на английски.
Санкции против Европы | Джимми Дор
https://www.youtube.com/watch?v=JlKlZKdxAa0


Скотт Риттер : Масштабная Чистка в России Началась
https://www.youtube.com/watch?v=SnuQ4z6gdio
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24012
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #742 -: Май 25, 2024, 20:15:43 »
Quote (selected)
Многократно съм писал - войната на изтощение не е от полза за Русия.
Многократно съм писал че това е единственият ѝ шанс, да изтощи сифилизования свят.
Гледам успява.
Инфлация, САЩ са на ръба на гражданска война, ЕсЕс се превръща в посмешище, идустрията му стагнира, мигранти като марокански скаклци опустощават континента.
Да се изтощи държава притежаваща менделеевата таблица, износител на енергия и  храни е кауза пердута.
Рейтинга на Путин спадал, след четвърт век е цяло чудо че все още го приемат за лидер.
Да сравняваме ли одобрението му с това на ваш Маню, на островния индиец, сенилния старец, немския "светофар" еле па с европската управа?
Големите проблеми на руснаците са самите руснаци петоколонници, ще трябва още време да ги зачистят.
Едно бързо превземане на Киев нямаше да реши точно този проблем.
Западните блюдолизци щяха да се радват и на този успех и да използват всички позитиви за затриване на една по-голяма РФ.
Чистят ги, верно по-бавно и по-меко от колкото ни се иска на нас сеирджиите, но отделят стадото от мършата.
Прав си че това в Украйна е само върха на айсберга, направо "веселата" част.
Текат процеси в планетарен мащаб, хегемона издъхва и ще боледува дълго.

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7589
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #743 -: Май 25, 2024, 20:48:05 »
Преди и аз смятах, че трябва блицкриг, но вече съм сигурен, че руснаците умишлено и съвсем правилно са избрали стратегията за бавно и методично премилане както на военните и иконом. ресурси на Запада, така и (за съжаление) на побърканата украинска У-хромозома  :smokin:
« Последна редакция: Май 25, 2024, 20:53:10 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7589
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #744 -: Май 25, 2024, 20:57:27 »
-
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 892
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #745 -: Май 25, 2024, 21:08:02 »
Ми не е така. "Цифилизования свят" ако имаш предвид Запада, се изтощава сам. Няма нужда от никаква Русия, защото процесите на упадък не се предизвикани от Русия, а са собствени такива. И ги предизвикват СИЛИ :angryfire: които са отвътре. Конфликтът с Русия по-скоро е външно проявление на западния упадък и опит да се минимизарат загубите, от една страна. А от друга страна видимо е  - по основни постулати на НСР елитите на Запада играят комбина с Русия /и с Китай тоже/. Русия има две менделееви таблици, но все още няма американския модел от 19-ти/началото на 20-ти/век. Тази инициативност, предприемачество, новооткривателство, риск ! Това което е направило Америка велика ! Русия има територията, има богатствата , има всички предпоставки за такъв БУМ. Но... в Русия не живеят америкаци, а живеят руснаци :smokin: Друг манталитет, друга култура, друго светоусещане. Гледам в руските медии че ги ръчкат, да бъдат предприемчиви, да откриват бизнеси, да инвестират, да рискуват ... но дали ще се получи ? Не знам. Русия икономически е едно голямо обещание за бъдещето. Ако се получи - това ще бъде с едни нови руснаци, нямащи нищо общо с тези които знаем... Загиването на САЩ /"гражданска война" - хо хо хо/ , загиването на Западна Европа ? Това са едни уишфулове, които стъпват на трендовете , но не отчитат резервите от време , не отчитат хипотезите за друго развитие. Аз няма да те убеждавам че тия дето ги пишете са уишфулове , може пък да познаете ! След 20-30-40 години ? Аз едно не мога да разбера. Защо толкова напористо и убедено искате срив на Европа , след като и Балканите, и България са неразривна , интегрална част от Европа ? Нима не разбирате че ние българите сме повече европейци от сюр-бюлюк други европейски народи - и културно, и исторически , и ментално, и религиозно ? От къде се взима този ваш мазохизъм - да се скапе Европа ! Пък на-а-а-а ! Нека се скапе ! :t2824: И кат се скапе кво ? Ще цъфнем, ще вържем, какво хубаво ни чака в една скапана Европа ? Ще ни вземе Русия под крило и ще ни дундурка , както от 1945-1989 ? Забрави. Нито Русия го иска , нито го може. Нито пък на нас ни трябва по куп причини, които да не задълбавам... Русия е съвсем други размери, мащаби, тип държава , тип икономика , моделите на развитие на Русия по никакъв начин не могат да се копират в България и т.н. и т.н. Така че в обозримо бъдеще с Русия не става. Тогава ? С кого ? Изборът не е голям - взорът отлита на югоизток, а това никой нормален, нормопсихичен българин не иска да го помисля... Така че няма друг вариант. Ние сме европейци, и заедно с другите европейски народи трябва да водим борбата - да си "оправим къщичката" , да изритаме либерал фашистките уроди от Брюксел ! Да докараме суверенистки управления в европейските страни ! Да върнем истинската демокрация ! Да установим мир с Русия и да махнем тази нововъздигната "желязна завеса". Не можем да имаме други задачи като българи, така мисля.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2239
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #746 -: Май 25, 2024, 21:26:11 »
Аз едно не мога да разбера. Защо толкова напористо и убедено искате срив на Европа , след като и Балканите, и България са неразривна , интегрална част от Европа ? Нима не разбирате че ние българите сме повече европейци от сюр-бюлюк други европейски народи - и културно, и исторически , и ментално, и религиозно ? От къде се взима този ваш мазохизъм - да се скапе Европа ! Пък на-а-а-а ! Нека се скапе !
Няма такова нещо! Българите, или поне болшинството от тях, се възмущават точно от идиотщините на ония в Брюксел, които упорито и последователно работят за скапването на Европа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24012
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #747 -: Май 25, 2024, 21:54:30 »
Не сме точно европейци като ония.
Ние сме  в центъра на три континента.
Китай, Франция, ЮАР са периферията, всяка с особеностите си.
Почти еднакво отдалечени сме с тях като манталитет
Няма защо да се равняваме по тях, още повече че имаме горчив опит от такива "сглобки"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7589
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #748 -: Днес в 00:47:29 »
Цитат на: Muktata
инициативност, предприемачество, новооткривателство, риск !
Това, което е направило Америка велика !

Характерни черти на комарджиите и бандитите, търсещи "бързи пари".
Ами не на всеки човек и народ генът му е комарджийски и бандитски/пиратски.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7589
    • Профил
Re: СВО
« Отговор #749 -: Днес в 00:59:46 »
Цитат на: Muktata
Защо толкова напористо и убедено искате срив на Европа , след като и Балканите, и България са неразривна , интегрална част от Европа ?
Нима не разбирате че ние българите сме повече европейци от сюр-бюлюк други европейски народи - и културно, и исторически , и ментално, и религиозно ?
либерал фашистките уроди от Брюксел !

Географски всички сме в Европа, даже 90 % от руснаците. Обаче "културно, и исторически , и ментално, и религиозно" нямаме нищо общо със западно-европейските ненормалници. Не че не сме и ние боклуци, ама сме боклуци от съвсем друг тип  :0005:
Рухването на Западна Европа го искаме заради "либерал-фашистките уроди от Брюксел". Ама не само.
И преди тези уроди Зап. Европа пак е смятала източно-европейците за полу-човеци.
Писал съм и за кръстоносните походи, и за непримиримата омраза на келтите към славяните, която по-късно се изразява като омраза на католиците към православните. За протестантите (още по-дефектни) друг път ще се разпростра.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.