Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 31, 2024, 14:12:48

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1964833 пъти)

0 Потребители и 65 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2880 -: Април 27, 2021, 19:45:04 »
Quote (selected)
И за нас ще го правят, да не мислиш че имат задни мисли. :t0301:
Ш'си отживейми викаш?
Ееййх...размечтах се!
Бе я да си долея аз още една!
 :beer_:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2881 -: Април 27, 2021, 19:46:48 »
ВИЖТЕ НЯКОИ ОТ НАЙ-СКАНДАЛНИТЕ НОВИ ДЕПУТАТИ (КОМЕНТАРЪТ НА “ГОСПОДАРИТЕ”)

https://www.youtube.com/watch?v=h67tD7Ofv-k

 :sniperer:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2882 -: Април 27, 2021, 19:49:55 »
Плюваме си с кеф, ама утре шахматната принцеса ку рече да не върне мандата и ще се ...... Бе сещате се, в това затоплящо се време много ще мирише, а като стане по-топло след два месеца и чума ще  плъзне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2883 -: Април 27, 2021, 19:50:49 »
Съгласен на 100%
Радвам се, че мислиш така. Аз от САЩ имам бегли преки впечатление и една скиорска шапка от Фриско с надпис Калифорнийска република. Най много няколко дни. И то на "мероприятие". Но има хора които изкараха и 20 години там.
Въпреки, че ме каниха. Началото на 90.те. С осигурено място без никви Тойфели, GRE-та и проч щуротии. Просто бях публикувал там и познавах освен това подходящите хора. Отказах.
Колега замине. След това стана шеф в GE
« Последна редакция: Април 27, 2021, 19:58:50 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2884 -: Април 27, 2021, 19:51:05 »
Дори БСП лидерката тича в US посолство. Какво ли обсъжда там?

Защо "дори"? БСП с какво е по-различна от другите либерални партии? Защо непрекъснато трябва да се правят асоцииации между БСП и Русия? Да, електоратът ѝ е русофилски, но това няма никакво значение. Ръководството е друга манжа.
Крайно време е да приемем, че България не е суверенна държава. България не може да вземе нито едно суверенно решение без добро от Брюксел или Вашингтон. 
Какво се тръшкаме, че сами си избрахме да станем банана държава?

Уфффффф ... ...!!!
Просто мъ мързи вече да тЪ коментирам ... 


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2885 -: Април 27, 2021, 19:53:47 »
Уфффффф ... ...!!!
Просто мъ мързи вече да тЪ коментирам ... 
Еднаж и ние да изкярим че работлив .... си е голяма напаст.
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2886 -: Април 27, 2021, 20:05:13 »
Радвам се, че мислиш така. Аз от САЩ имам бегли преки впечатление и една скиорска шапка от Фриско с надпис Калифорнийска република. Най много няколко дни. И то на "мероприятие". Но има хора които изкараха и 20 години там.
Въпреки, че ме каниха. Началото на 90.те. С осигурено място без никви Тойфели, GRE-та и проч щуротии. Просто бях публикувал там и познавах освен това подходящите хора. Отказах.
В началото на 90-те Америка е била доста по-различна. Като писах 100%, имам предвид като гледам от собствената си камбанария. САЩ със сигурност не е за пенсионери като мен. Такива които са работили и са се пенсионирали. Но е добро място за пенсионери които си идват на 65 и получават medical/dental... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Ku9rtTERy1A
Седма секунда...On easy street...
Пак си е добро място за хора с подходящо образование, млади и амбициозни. Не съм такъв и затова го написах горното.
Може и да не си сбъркал. "Осигурено" място означава виза H1B, което не е точно да си свободен и да отидеш където искаш. Способни хора работят по 5-6 години с по-ниски заплати от колегите си заради обещанието за "зелена карта" от работодателя. Понякога дори повече години с неустановен статут, макар че имат право на два пъти по 3 години на тази виза.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 22:14:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1650
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2887 -: Април 27, 2021, 20:06:43 »
...
Купих си и овче сирене. "Олимпус". По около 20 лв. килото, ама аз взех само опаковка от 400 гр. Май пак гръцка фирма са. Приведено към заплатите 89 г., килото струваше към 7.60 лева. Българска работа!
Ами наздраве!
 :t0328:

Само да вметна относно мляко и млечни продукти (разни краве, козе и сие сирена и кашкавал), появи се нов производител много качествен ВЕДРАРЕ! Малко по-скъпа продукция, но истинска!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2888 -: Април 27, 2021, 20:09:28 »
Само да вметна относно мляко и млечни продукти (разни краве, козе и сие сирена и кашкавал), появи се нов производител много качествен ВЕДРАРЕ! Малко по-скъпа продукция, но истинска!
ВЕДРАРЕ са отдавна на пазара. Хубави са сирената и млякото на Недко Митев.

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1650
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2889 -: Април 27, 2021, 20:13:37 »
Преди ВЕДРАРЕ предпочитах МАДЖАРОВ, но нещо се влоши с времето. Мога да правя разлика поради отсъствие/присъствие в София.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2890 -: Април 27, 2021, 20:18:45 »
Quote (selected)
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kmet-pita-dali-uchilishte-pak-da-se-kazva-yuriy-gagarin
Кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев, избран на изборите през 2019 г. от листата на коалицията "Демократична България", обяви обществено допитване дали 138-о училище в района да си върне името "Юрий Гагарин".
Бе викам - прекалих с опитването на новата реколта!
Ми не е!
Ай дано има повече разумни бонговци!
п.с. Кептън, прав си, но "ведраре" не е от скоро на пазара ни. И да - качествени са всичките му млечни продукти!
Бива го и "пастир". LB тоже, Маджаров се влоши, но да се надяваме, че ще укрепнат БГ производителите.
А, да и Балкан напредват!
Ф моето семейство сиренАТА са на голяма почит - бели, жълти, сини, меки, твърди...без хляб може да замръкнем, но без сирене не се е случвало.
п.п.с. бонго, опитваме и "вършец" особено овчия и биволски кашкавал, но не са зрели, а и не държат постоянно качество. Иначе, като цена ги бива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2891 -: Април 27, 2021, 20:27:08 »
Сирене съм си намерил, местен производител няма да го намерите в другите градове, обаче с кашкавала голям куцуз.
Какво ли не пробвам и не ства.
Едно "Борино" от родното село на отоманеца Карадайъ съм си го наплюл.
Там обаче не всяка партида става.
Като отрежат питата пробвам и после купувам повече ако ми допада.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 20:35:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8876
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2892 -: Април 27, 2021, 20:32:34 »
Е, не упреквам Малинов, взел е орден, какво да кажем за подлогите на американските демократи у нас, взеха милиарди $ да прокарват американски интереси у нас, във вреда на България.

И около Славчо има грантоеди, още от времето на Куку.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1650
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2893 -: Април 27, 2021, 20:35:21 »
"п.с. Кептън, прав си, но "ведраре" не е от скоро на пазара ни. И да - качествени са всичките му млечни продукти!
Бива го и "пастир". LB тоже, Маджаров се влоши, но да се надяваме, че ще укрепнат БГ производителите.
А, да и Балкан напредват!"

Забелязах ги едва миналата есен, когато избягах от короната от алпийската република и съм закотвен тук в очакване в края на май да релаксират рестрициите в Беч.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8876
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2894 -: Април 27, 2021, 20:39:04 »
Каквос е отнесохте за тия млечни продукти тук, има по-подходяща тема - Кюфтета и пресни суджуци?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2895 -: Април 27, 2021, 20:46:16 »
Каквос е отнесохте за тия млечни продукти тук, има по-подходяща тема - Кюфтета и пресни суджуци?
Споко, ще ги метна там щом се договорят кое сирене е най-доброто. Щото и аз съм любител, а тук проверена информация се дава на корем!  :0005:

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8876
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2896 -: Април 27, 2021, 20:49:33 »
Е, и аз съм любител, но качество като през "комунизма" вече няма, и няма да има!  :t2407:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2897 -: Април 27, 2021, 20:51:38 »
Да бе верно!
Ами не оставяме нещо убавичко да мине без внимание покрай нас, кво да прайм? Стари навици!
Грешни сме, мъ кат гледам кви си ги имаме у нашенско, едва ли до нас ше допрат за попълване липците за ада.
 :t1813:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2898 -: Април 27, 2021, 20:52:42 »
Е, и аз съм любител, но качество като през "комунизма" вече няма, и няма да има!  :t2407:
Навлизаш в спорна територия.
След 30 години вкусовете се променят, малко от влиянието на околната среда (забравил си старите вкусове ), малко от възрастта.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2899 -: Април 27, 2021, 21:00:18 »
Идеята на Слави Т, за 120 депутати заслужава внимание. Малко множко за бедна България 240 с заплати по 7000 лева* и нагоре. Мерцедеси и квартири в София. Това че партийните вождове не си избират представители с юридическо образование е минус, също. Както виждаме от "Господарите", не могат да четат "по-сложните" думички. За какво ви са такива и толкова? На мажоритарни избори, горният герой дали ще го изберат?

* Това са вашите пари.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8876
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2900 -: Април 27, 2021, 21:00:21 »
Вкусове не се забравят, формират се в ранно детство и оастават за цял живот. Преди и аз мислех така, остарявам... ама преди години, когато развалиха бирата ако помните, махнаха БДС щото било анахронизъм... тогава говоря с едни под 30 г пичове, викат, абе тая сега нова бира не "влиза", и аз го бях забелязал.

Ама айде в "Кюфтета и пресни суджуци" де!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2901 -: Април 27, 2021, 21:01:23 »
Кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев, избран на изборите през 2019 г. от листата на коалицията "Демократична България", обяви обществено допитване дали 138-о училище в района да си върне името "Юрий Гагарин".
Бе викам - прекалих с опитването на новата реколта!
Ми не е!
Ай дано има повече разумни бонговци!
п.с. Кептън, прав си, но "ведраре" не е от скоро на пазара ни. И да - качествени са всичките му млечни продукти!
Бива го и "пастир". LB тоже, Маджаров се влоши, но да се надяваме, че ще укрепнат БГ производителите.
А, да и Балкан напредват!
Ф моето семейство сиренАТА са на голяма почит - бели, жълти, сини, меки, твърди...без хляб може да замръкнем, но без сирене не се е случвало.
п.п.с. бонго, опитваме и "вършец" особено овчия и биволски кашкавал, но не са зрели, а и не държат постоянно качество. Иначе, като цена ги бива.

Бонго винаги е имал много голямо уважение към космонавтите (и астронавтите и както и да се наричат в различните страни). В "Сега" като имаше дискусия за летището на Калиниград - дали да бъде на името на Кант или на Елизавета, аз предложих - на Леонов.
Паметник си има, борчето, дето уж Гагарин го е засадил там стои (поне два пъти пъти подменяно), както и тези на другите космонавти. Може би друго училище ще трябва да бъде кръстено на Златарски, а на това да се върне първоначалното име.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2902 -: Април 27, 2021, 21:05:10 »
Идеята на Слави Т, за 120 депутати заслужава внимание. Малко множко за бедна България 240 с заплати по 7000 лева и нагоре.

О, прекрасна е! 3-ма души да прокарват закони в комисия и 30 души да ги гласуват в зала. Направо Муци!
Цялата Мара втасала, опрехме до заплатите на депутатите. Това може да хрумне само на хора, които хал хабер си нямат от държавно управление. Което означава, че трябва да се държат на един кол разстояние от парламента.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2903 -: Април 27, 2021, 21:05:42 »
Идеята на Слави Т, за 120 депутати заслужава внимание. Малко множко за бедна България 240 с заплати по 7000 лева и нагоре. Мерцедеси и квартири в София. Това че партийните вождове не си избират представители с юридическо образование е минус, също. Както виждаме от "Господарите", не могат да четат "по-сложните" думички. За какво ви са такива и толкова? На мажоритарни избори, горният герой дали ще го изберат?
Горният го избраха с най-много преференции в Благоевградско. И на миналите имаше най-много.
Славчо дето уж все говори за мажоритарни избори, човек ще си помисли, че има роби, а не депутати. Освен Тошко сценаристчето, другите са като риби. Нито дават интервюта, нито ходят по други телевизии.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2904 -: Април 27, 2021, 21:07:18 »
Точно, отврат!
 :thup:
Особено ми хареса тва за разстоянието.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2905 -: Април 27, 2021, 21:08:16 »
Идеята на Слави Т, за 120 депутати заслужава внимание. Малко множко за бедна България 240 с заплати по 7000 лева и нагоре.

О, прекрасна е! 3-ма души да прокарват закони в комисия и 30 души да ги гласуват в зала. Направо Муци!
Цялата Мара втасала, опрехме до заплатите на депутатите. Това може да хрумне само на хора, които хал хабер си нямат от държавно управление. Което означава, че трябва да се държат на един кол разстояние от парламента.
Аз си нямам хал хабер от държавно или друго управление. Повече от бригада в цех не съм управлявал, но гласувам с джоба си. Вие сте ларж. Гласувате за партийни вождове. Не мога да ви се меся.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2906 -: Април 27, 2021, 21:10:34 »
Quote (selected)
но гласувам с джоба си. Вие сте ларж.
Тук му е мястото на вица за бай Тошо и въпросът му - "...е кво толкова му харесват на тоа стриптийз?"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2907 -: Април 27, 2021, 21:11:59 »
Идеята на Слави Т, за 120 депутати заслужава внимание. Малко множко за бедна България 240 с заплати по 7000 лева и нагоре.

О, прекрасна е! 3-ма души да прокарват закони в комисия и 30 души да ги гласуват в зала. Направо Муци!

Сега като ги гласуват по 60 депутати дали е по-добре? Не, нали?
Доволни ли сте от законите? Нали постоянно ги променят?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1650
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2908 -: Април 27, 2021, 21:12:28 »
Навлизаш в спорна територия.
След 30 години вкусовете се променят, малко от влиянието на околната среда (забравил си старите вкусове ), малко от възрастта.

Не е точно така! Особено, ако правиш сравнение непосредствено.
По стечение на обстоятелства в последните 36 години не стоя на едно място и мога да направя непосредствено сравнение. Още по времето на соца забелязах, че месото във Виена изглежда червено, сочно и красиво, докато в София изглежда сиво и не особено красиво. За сметка на това разлика във вкуса е ДРАМАТИЧНА! Казвам това, защото съм сравнявал в интервал разлика ден-два. Просто в Европа тъпчат животните с антибиотици и сухи храни. С течение на годините разликата във вкуса все повече избледнява. Единствено месо тип „Стара планина“ все още напомня хубавия стар вкус.
Що се отнася пък до зеленчуци – в Европа просто чушки, домати имат пластмасов вкус. Единствено скъпи продукти внос от Катания, Мароко що годе стават.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2909 -: Април 27, 2021, 21:17:11 »
Кептън, мислех си за вкуса като развитие.
Днес в България, другата седмица в Австрия разликите се усещат.
30 години са голям период, възпитават различни потребителски и вкусови критерии.
Колкото и да се дърпаш попиваш от масовката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2910 -: Април 27, 2021, 21:18:03 »
Аз си нямам хал хабер от държавно или друго управление. Повече от бригада в цех не съм управлявал, но гласувам с джоба си. Вие сте ларж. Гласувате за партийни вождове. Не мога да ви се меся.

Не го възприемай толкова лично, но управление на държава е доста сериозна работа. Там не може да се разсъждава  импулсивно и повърхностно. Бройката 240 депутати не е избрана случайно. В историята дори е имало повече. Това касае и самото представителството, и оптималната работа на парламента, и много други неща. Само помисли при 120 депутата колко повече гласа ще са необходими за една парламентарна група и колко от сегашните партии изобщо няма да помиришат парламент през живота си.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2911 -: Април 27, 2021, 21:18:50 »
Слави Т. може и да не става за партиен вожд. Но негови идеи ми харесват. Хареса ми, че направи кастинг за ръководители и/или политици. Някой друг направи ли го? Не знам дали избраните намериха място в листите.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2912 -: Април 27, 2021, 21:21:19 »
Не знам как е избрана бройката 240. Знам, че толкова беше когато България беше 9 милиона и сега като не е повече от пет, пет и половина милиона пак 240. Това не ми изглежда нормално.

Мен не ми изглеждат заплата 7000 лева много. Вземал съм и повече $ с работа. Изглежда ми бройката 240 непосилна.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24047
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2913 -: Април 27, 2021, 21:23:29 »
Слави Т. може и да не става за партиен вожд. Но негови идеи ми харесват. Хареса ми, че направи кастинг за ръководители и/или политици. Някой друг направи ли го? Не знам дали избраните намериха място в листите.
Направи цирк да си мери ТВ рейтинга с Биг Брадър, мастър Шеф, пей с мен, пий с мен....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2914 -: Април 27, 2021, 21:24:43 »
Хареса ми, че направи кастинг за ръководители и/или политици.

Самата идея е смехотворна! Кастинг за политици! Премисли го, наспи се и утре ще видиш колко е тъпо. Партиите на са шоу. Това са сериозни политически организации. Той направил кастинг, на цара си платили, Биби ги събира от бензиностанциите. Не е ли едно и също?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2915 -: Април 27, 2021, 21:27:19 »
Хареса ми, че направи кастинг за ръководители и/или политици.

Самата идея е смехотворна! Кастинг за политици! Премисли го, наспи се и утре ще видиш колко е тъпо. Партиите на са шоу. Това са сериозни политически организации. Той направил кастинг, на цара си платили, Биби ги събира от бензиностанциите. Не е ли едно и също?
Не ме разсмивай! Коя партия е сериозна организация? Дали "Атака" е сериозна? Партията на Костов ли беше сериозна? Или БСП? Легнаха си активните борци против фашизма и капитализма, на сутринта станаха и прегърнаха капитализма.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2916 -: Април 27, 2021, 21:29:56 »
Quote (selected)
Дали "Атака" е сериозна?
Остави "Атака", но кво и е на ГЕРП?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4379
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2917 -: Април 27, 2021, 21:30:52 »
Хареса ми, че направи кастинг за ръководители и/или политици.

Самата идея е смехотворна! Кастинг за политици! Премисли го, наспи се и утре ще видиш колко е тъпо. Партиите на са шоу. Това са сериозни политически организации. Той направил кастинг, на цара си платили, Биби ги събира от бензиностанциите. Не е ли едно и също?
:thup: :th_up: :well_done-1299:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2918 -: Април 27, 2021, 21:32:23 »
 Коя партия е сериозна организация? Дали "Атака" е сериозна?

Чай са! Такива трябва да бъдат. Това ти казвам. А че в България куцо и сакато си прави партийки не означава, че партиите като политически инструмент не са сериозни организации. И БСП, и ДПС са такива. Затова те ще останат на сцената, независимо колко Славчовци ще се напинят да чалгаризират политиката.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2919 -: Април 27, 2021, 21:32:53 »
Паметник си има, борчето, дето уж Гагарин го е засадил там стои (поне два пъти пъти подменяно), както и тези на другите космонавти.

подмените нямат никво значение, нали знаеш скандинавците какво казват: "това е брадвата на дядо ми. тате смени дръжката, аз смених острието. обаче това е брадвата на дядо".

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2920 -: Април 27, 2021, 21:33:00 »
Остави "Атака", но кво и е на ГЕРП?
Ходи ѝ вожда да прегръща и целува американски посланник и ПКП (която беше председател на (прости ми Господи) Народно събрание. Не беше смешно.
Управлявалите досега партии са позор. И тези които са ги крепели. Като Атака или ДПС.
Това е!
Може да продължавате да ги мислите за сериозни организации. Дори да гласувате за тях.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 21:39:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2921 -: Април 27, 2021, 21:36:13 »
буч е наплякал един куп простотии, ама толко може - толко пляка. твай, дет вика един друг хамериканец.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2922 -: Април 27, 2021, 21:40:13 »
Що се отнася пък до зеленчуци – в Европа просто чушки, домати имат пластмасов вкус. Единствено скъпи продукти внос от Катания, Мароко що годе стават.

недей, недей, не споменавай марокото, щото тази зима всичкото зеленчуци от мароко направо воняха на нафта. не знам какво ги бяха правили.

тука мароканските, в интерес на истината, не са от скъпите. кило пипер от мароко е има-няма 5 ойро, което е къде цената на свинското. за сравнение - от мамковината, обаче био, пипер островърх, го продаваха преди 2 седмици само за 14.50. регионален, не био, е 7-8 ойро килото.

а бе като готвиш манджа свинското е по-евтино от зеленчуците.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2923 -: Април 27, 2021, 21:42:12 »
а бе като готвиш манджа свинското е по-евтино от зеленчуците.

Важно е хлябът да е бял. А хайвера може и черен да го ядем.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2924 -: Април 27, 2021, 21:46:03 »
буч е наплякал един куп простотии, ама толко може - толко пляка. твай, дет вика един друг хамериканец.
Не пиша за теб. Аз съм те претеглил. Пиша за гостите. Те преценят какво е простотия. Успехът на новите партии показва, че на хората им е писнало.* На тези които са в БГ. Не на тези които са по форумите.

* Утре ще имат повече гласове и това е обективно, а не защото аз го пиша.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4379
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2925 -: Април 27, 2021, 21:50:55 »
Кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев, избран на изборите през 2019 г. от листата на коалицията "Демократична България", обяви обществено допитване дали 138-о училище в района да си върне името "Юрий Гагарин".
Бе викам - прекалих с опитването на новата реколта!
Ми не е!
Ай дано има повече разумни бонговци!

  :th_up:     :thup:    :well_done-1299:
за идеята на кмета.
Против тази идея ще има силен аргумент - "Вие сте против проф. Ас. Златаров". Затова трябва да има контрааргумент - в Младост 4 има училище "К.А. Тимирязев". Нямам нищо против видния съветски растениевъд, неговите заслуги са безспорни. Но като личност със значение за България той не може да се сравнява нито с Гагарин, нито с проф.  Златаров.  Училище "Тимирязев"  може да бъде носи името на Златаров, а училище "Юрий Гагарин" да бъде училище "Юрий Гагарин"
« Последна редакция: Април 28, 2021, 00:03:57 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2926 -: Април 27, 2021, 21:51:49 »
Успеха на новите партии показват, че на хората им е писнало.

В това спор няма! Въпросът е, че не влагат разум. Не ниска, а подземна политическа култура. "Хората" си мислят, че "наказват герп, БСП или други. Моят асс! Наказват себе си. Дет викаше моя старшина: "Таковай, учи, таковай, учи, а все ненаучено ходи".

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8876
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2927 -: Април 27, 2021, 21:55:11 »
Прост народ - слаба държава, а срещу простоията няма ни ваксина, ни таблетка!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2928 -: Април 27, 2021, 22:03:45 »
Пак казвам, големио мйтап щеше е ако беха наслатали у листти героите от некой турцки сериал.
Е тогаз ИНТ щеше го закъса. Щото щоо, ма с турцките сериали немое се мери.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2929 -: Април 27, 2021, 22:09:48 »
:th_up:за идеята на кмета.
Против тази идея ще има силен аргумент - "Вие сте против проф. Ас. Златаров". Затова трябва да има контрааргумент - в Младост 4 има училище "К.А. Тимирязев". Нямам нищо против видния съветски растениевъд, неговите заслуги са безспорни. Но като личност със значение за България той не може да се сравнява нито с Гагарин, нито с проф.  Златаров.  Училище "Тимирязев"  може да бъде носи името на Златарев, а училище "Юрий Гагарин" да бъде училище "Юрий Гагарин"
А няма ли някое училище, дето да е ново или нещо действително неподходящо?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2930 -: Април 27, 2021, 22:12:51 »
подмените нямат никво значение, нали знаеш скандинавците какво казват: "това е брадвата на дядо ми. тате смени дръжката, аз смених острието. обаче това е брадвата на дядо".
За скандинавците не знам, но съм го чел в някоя от книгите "Света на диска". Мисля беше "Петият слон".

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2931 -: Април 27, 2021, 22:20:29 »

Не е точно така! Особено, ако правиш сравнение непосредствено.
По стечение на обстоятелства в последните 36 години не стоя на едно място и мога да направя непосредствено сравнение. Още по времето на соца забелязах, че месото във Виена изглежда червено, сочно и красиво, докато в София изглежда сиво и не особено красиво. За сметка на това разлика във вкуса е ДРАМАТИЧНА! Казвам това, защото съм сравнявал в интервал разлика ден-два. Просто в Европа тъпчат животните с антибиотици и сухи храни. С течение на годините разликата във вкуса все повече избледнява. Единствено месо тип „Стара планина“ все още напомня хубавия стар вкус.
Що се отнася пък до зеленчуци – в Европа просто чушки, домати имат пластмасов вкус. Единствено скъпи продукти внос от Катания, Мароко що годе стават.

Какво е това месо "Стара планина"? Има колбаси,  кайма и месни заготовки (наденици, кебапчета и т.н.) "Стара планина" със задължително съдържание на месо по норматив. Но за месо "Стара планина" чувам за пръв път. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2932 -: Април 27, 2021, 22:27:03 »
:th_up:за идеята на кмета.
Против тази идея ще има силен аргумент - "Вие сте против проф. Ас. Златаров". Затова трябва да има контрааргумент - в Младост 4 има училище "К.А. Тимирязев". Нямам нищо против видния съветски растениевъд, неговите заслуги са безспорни. Но като личност със значение за България той не може да се сравнява нито с Гагарин, нито с проф.  Златаров.  Училище "Тимирязев"  може да бъде носи името на Златарев, а училище "Юрий Гагарин" да бъде училище "Юрий Гагарин"

Не иде реч не за Ас. Златаров, а за проф. Васил Златарски, който има фундаментално значение за развитието на българската медиевистика и византинистика. Вече 100 години негови трудове все още не са изгубили стойността си (освен за хора като щурчо и подобни) .

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2933 -: Април 27, 2021, 22:45:03 »
Quote (selected)
Защо непрекъснато трябва да се правят асоцииации между БСП и Русия? Да, електоратът ѝ е русофилски, но това няма никакво значение.
:t1813:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2934 -: Април 27, 2021, 22:47:02 »
Quote (selected)
Слави, не се прави така. Това написа Богомил Бонев, бивш министър на вътрешните работи от правителството на Иван Костов и съпруг на депутатката от БСП Нона Йотова, а сега и директор на Плавдивския панаир, във фейсбук.
Ето какво казва още той:
Имаш плаващо мнозинство. За политики.
Правиш кабинет, опитваш да прокараш смели реформи, не го приемат, искаш вот на доверие. Гласуват го и подаваш оставка. Така се прави. Когато политиката се приема сериозно.
Така даваш възможност в следващите избори повече хора да гласуват за идеите ти. Обираш периферията на другите партии, както и негласувалите.
Сега направи едно нищо.
Оправдания за страха винаги ще се намерят.
Ако беше опитал, щеше да имаш много повече шансове за следващи избори.
Че нямаш политическа грамотност, това е ясно.
Но да нямаш мъжество и да не рискуваш, така се става политическа мишка. Която пее чалгирани възрожденски патриотични песни.
Като шоумен и без това отдавна не ставаш.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2935 -: Април 27, 2021, 22:51:26 »
Оказа се, че има такъв народ, но пак няма такава партия. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2936 -: Април 27, 2021, 22:54:10 »
Още по времето на соца забелязах, че месото във Виена изглежда червено, сочно и красиво, докато в София изглежда сиво и не особено красиво

Хубаво си видял, ама не разбра ли, че изглежда червено и сочно, щото го пръскат с разни химикали? Това е елементарно Иначе дори капиталистическото месо ще посивее като стои на капиталистически въздух.



Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9802
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2939 -: Април 27, 2021, 23:34:36 »
Сдружението, Кайли, си беше ачик партия.


Мое, ама аз преди това се записах, а после не се и вяснах, като обърна накъмто партия. Имам вродена непоносимост към партиите.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?