Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 03:48:35

Автор Тема: СТАЛИН  (Прочетена 3291 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
СТАЛИН
« -: Август 18, 2019, 19:58:15 »
Най-големият изследовател на съветските архиви, дин Юри Жуков. Всяко негово твърдение е подкрепено с исторически документи. Ако някой иска да разбере истината за Сталин и неговото управление, трябва задължително да изгледа многобройните му лекции в тубата.

Стратегия Сталина

https://www.youtube.com/watch?v=hdiorNjw5bo&t=442s

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #1 -: Август 19, 2019, 12:57:53 »
Неизвестный Сталин

https://www.youtube.com/watch?v=KDImKO97nBs



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #4 -: Януари 23, 2024, 20:27:37 »
Погребвали са го негови недоброжелатели.
Дали не са го погребали с лицето надолу? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СТАЛИН
« Отговор #5 -: Януари 23, 2024, 20:37:01 »
За второто погребение (след изваждането на тленните му останки от Мавзолея) не знам – било е извършено тайно.
Но на първото погребение (след смъртта му) не само че е бил с лицето нагоре, но и то се е виждало... през стъкло:



Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #7 -: Януари 28, 2024, 21:23:11 »
Сталин бил пратил много народ в лагери и т.н. Какви хора най-общо е пращал там? Нещо като нашите евроатлантици, жърлтопаветници, умнокресливи или някакви други?
За всичките не мога да кажа. Няма статистика да ги обхване. Знам за двама:
Другарите на Георги Димитров от Лайпциг.
Благой Попов
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B9_%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2

и Васил Танев

И не са били толкова много
Не са били много. Над 200 000 + change, политически. :i_laughing:

То си имаше виц, може да съм го прочел в Солженицин.
"Колко ти дадоха? 15 за нищо!
А, не! За нищо дават 10." :)))
По прочутия 58 член
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #8 -: Януари 28, 2024, 22:04:55 »
По прочутия 58 член

Да, прочут е, но малцина са го виждали на живо.  За протокола сме длъжни да отбележим, че прочутата статия 58 има 20-ина алинеи, които включват всякакви антидържавни престъпления от бягство на военнослужещи, през фалшификация на валута, финансови спекулации, саботаж, антидържавна пропаганда и т.н, и т. н. и т.н.
Затова не е достаъчно да се каже "осъден по статия 58", а по коя по-точно алинея от този член. Историята е привлекателно хоби, но трябва да се знае каква е била политическата ситуация в СССР 20-е и 30-е години. А тя изобщо не е била розова. Борбата с контрареволюцията и троцкизма е била жестока, с всичките му салтанати, като подмолни организации, политически убийства, саботажи и открита антидържавна дейност. Всяка държава има право да се защитава от контрареволюция. В интернета има подробна информация за 58 статия. Не е зле да я погледнеш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #9 -: Януари 28, 2024, 22:11:06 »
Quote (selected)
Haceлeниeтo нa CAЩ e пo-мaлĸo oт 5% oт cвeтoвнoтo. B Щaтитe oбaчe ce нaмиpaт eднa чeтвъpт oт зaтвopницитe нa cвeтa. CAЩ ca cвeтoвeн лидep в пpoизвoдcтвoтo нa зaтвopници, cпopeд чepния xyмop нa Іntеrnаtіоnаl Неrаld Тrіbunе. B Щaтитe биxa тe вĸapaли в зaтвopa зa нeщa, зa ĸoитo в дpyги cтpaни pядĸo ce издaвa пpиcъдa - зa лoши чeĸoвe или yпoтpeбa нa нapĸoтици, нaпpимep. Ocвeн тoвa пpecтoят зaд peшeтĸитe в CAЩ e мнoгo пo-пpoдължитeлeн пo cpaвнeниe c дpyгитe дъpжaви.
Kpиминoлoзи и cпeциaлиcти пo пpaвo твъpдят, чe ca yдивeни и yжaceни oт бpoя и пpoдължитeлнocттa нa пpиcъдитe, ĸoитo ce издaвaт в Aмepиĸa. Зaд peшeтĸитe в CAЩ в мoмeнтa имa 2,3 млн. дyши, пoвeчe oт вcяĸa дpyгa cтpaнa пo cвeтa. Дaннитe ca дoбити oт Meждyнapoдния цeнтъp зa изcлeдвaнe нa зaтвopитe в лoндoнcĸия Кіng'ѕ Соllеgе.
https://money.bg/economics/sasht-svetoven-lider-po-broy-zatvornitsi.html
Само за сравнение между "демокрацията"в САЩ и "сатрапа" Сталин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #10 -: Януари 28, 2024, 22:34:27 »
Всяка държава има право да се защитава от контрареволюция.
Вече писах за "cherry pick up"
Какъв контрареволюционер и троцкист е бил Благой Попов? Нали не си направи труда да погледнеш?
Нали написах, че политически са над 250 000. Е, не са милиони...
Не е само до Сталин. Гиркин го съдят за две публикации в телеграм канали.
Забележи, не го съдят за това, че с 53 бойци отива в Славянск и не го задържа [големият му проблем  :)))], а го  осъждат за това, че  писал, че Русия няма да победи!
Е, победи ли? Дори не са уточнили в какво се състои "победата".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #11 -: Януари 29, 2024, 00:08:35 »
Ми то и Ал Капоне не са го осъдили за наркотиците и убийствата, а за укриване на данъци.
И?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #13 -: Юни 24, 2024, 22:48:53 »
Сталин в първите дни на Великата Отечествена война
Когато бях в първи курс в средата на семестъра по някаква причина смениха асистентката ни по История на КПСС и назначиха на нейно мясно много възрастна  /може би 72 - 75 годишна/ доцентка . Впоследствие разбрах какъв късмет е било за нас. Бабето , изключителна красавица , между другото, се оказа бивш зам. директор на музея на Ленин. От нея съм научил толкова неща зе периода 1930 - 1980, колкото от никоя книга. Та по същество - доц. Куликова твърдеше , че в първите 8 - 9 дни на войната Сталин е изпаднал в абсолютен психологически шок. Скрил се и никой от ръковдителите на СССР и КПСС не го виждал. Предварително казвам, ча бабето беше умерен сталинист.
« Последна редакция: Юни 25, 2024, 00:13:02 от Bacho Кольо »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СТАЛИН
« Отговор #14 -: Юни 25, 2024, 08:18:17 »
Точно по този въпрос ето пространен разказ на Игорь Пыхалов и Дмитрий Пучков. Те привеждат и цитат от "Воспоминания и размышления":
Цитат на: Георгий Жуков
«Говорят, что в первую неделю войны И.В. Сталин якобы так растерялся, что не мог даже выступить по радио с речью и поручил своё выступление В.М. Молотову. Это суждение не соответствует действительности. Конечно, в первые часы И.В. Сталин был растерян. Но вскоре он вошёл в норму и работал с большой энергией, правда, проявляя излишнюю нервозность, нередко выводившую нас из рабочего состояния».
А също така дневника на Димитров:
Цитат на: Георги Димитров
«В кабинете Сталина находятся Молотов, Ворошилов, Каганович, Маленков.
Удивительное спокойствие, твёрдость, уверенность у Сталина и у всех других…

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #15 -: Юни 25, 2024, 09:11:37 »
Ако беше изпаднал в шок и неадекватност, веднага вълците под него щяха да го убият.
Изолирал е другите шефове на СССР и КПСС, защото първо е трябвало да обсъди положението с военните и разузнаването.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #16 -: Юни 25, 2024, 09:21:37 »
Това за "вълците под него" много ме впечатли. Може ли поименно? Сталин не е бил свръхчовек. Ако някой реши да изреди и опише неговите пропуски, грешки, грехове и престъпления даже, ще се получи многотомно издание.
« Последна редакция: Юни 25, 2024, 09:37:24 от Bacho Кольо »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: СТАЛИН
« Отговор #17 -: Юни 25, 2024, 09:41:19 »
Той е бил алфа-вълкът. Алфа-вълкът има право на жестокост, но няма право на колебание и отстъпление.

А поименно не може, не е нужно и няма смисъл  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СТАЛИН
« Отговор #18 -: Юни 25, 2024, 22:22:44 »
Това за "вълците под него" много ме впечатли. Може ли поименно? Сталин не е бил свръхчовек. Ако някой реши да изреди и опише неговите пропуски, грешки, грехове и престъпления даже, ще се получи многотомно издание.
Престъпления?! Нима някой съд е осъдил Сталин за нещо?!

Лъжите на Хрушчов за него отдавна са опровергани. Можеш да прочетеш например книгата на американския професор Гроувър Кар Фър III "Антисталинска подлост" или "61 неправди на Никита Хрушчов":

https://www.phantastike.com/history/antistalinskaya_podlost/pdf/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СТАЛИН
« Отговор #19 -: Юли 09, 2024, 15:34:47 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: СТАЛИН
« Отговор #20 -: Август 28, 2024, 12:10:10 »