Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 04, 2024, 09:11:07

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1975497 пъти)

0 Потребители и 100 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12600 -: Август 03, 2021, 22:03:38 »
Кога ще е уйдурмата с гласуването за правителство?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12601 -: Август 03, 2021, 22:08:02 »
Съгласен съм с Бонго.
Идеята да мине тва правителство па да се маха е безумна.
Първо няма да стане.
Второ тоя охлюв кендидат минпреда си каза, Без конфронтация ще се търси консенсус.
Това следва и от известното за него. Неговото амплоа е да се пробута неква сделчицаа, далаверка, келепир ..... тва си може това и ще прави. При тва е навикнал да играе втора-грета цигулка.
Тоест И т.н. ще се срасне с гарбавата администрация и гербавата клиантела. Те свои кадри нямат. Можи да сложат някой на добре платена длъжност и до там. Гербавите ще управляват реално.
Единствено могат да бъдат махнати, ако нарцисизма на Бочко избие. Ама да се чака на тва .....
 
последва съдбата на посестримите си...
P.S. Наистина - надеждата умира последна...
Бармалейчо, ще си говорим другата или по-другата седмица. Като се стигне да "гретия" мандат.
Айде и една сламка.
Не искам да те стресирам, (знам какъв ужаст неподправен предизвиквам в душицата ти) но положението в БЪлгария може да придобие елементи на руското.
Например много руснаци имат съществени забележки към "Единна Русия", но тя си печели изборита щото е партията на Президента!
« Последна редакция: Август 03, 2021, 22:24:03 от 66 »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12602 -: Август 03, 2021, 22:37:12 »
Наистина ли си мислиш, че ме интересува съдбата на БСП?
Или на ГЕРБ? Или пък на нещастната Русия?
Стъпалото на Времето, на което се намирам, ме е освободило от тия глупости...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12603 -: Август 03, 2021, 23:03:32 »
Третият мандат на Мая?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12604 -: Август 03, 2021, 23:17:32 »
Третият мандат на Мая?

тва никой не може да го мисли сериозно - там вождовете са прекалено много, а индианците не достигат. бсп или в краен случай дб.

и в двата варианта ще има правителство с бой на славчувците по канчето и демонизирането им, ако не гласуват за него. маите немат значение, ако бсп, дб и итн могат да се разберат да гласуват нещо.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12605 -: Август 03, 2021, 23:18:07 »
Наистина ли си мислиш, че ме интересува съдбата на БСП?
Или на ГЕРБ? Или пък на нещастната Русия?
Стъпалото на Времето, на което се намирам, ме е освободило от тия глупости...
ЗЕми се определи.
Щото ти коментираш, аз ти отговарям, а се оказва че коментираш тва дето не те интересува и повидиму не разбираш
 
Третият мандат на Мая?
Да беше се праборила за кметица, ама така .....
За дабългарите също съм скаптичен. Радев през цялото време си изгражда образ на социален президент, да кажем социално чувствителен. Няма да направи подобен подскок.
« Последна редакция: Август 03, 2021, 23:24:31 от 66 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4384
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12606 -: Август 03, 2021, 23:27:34 »
Аз не бих била такава оптимистка...
Ама то и аз не съм особен...
Вчера Р. Коларова , която в последно време бълва само глупости, изказа една бизпощадно вярна мисъл:
(Цитирам по памет) "Един екип от млади експерти може да е прекрасен параван за един стар олигарх"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12607 -: Август 03, 2021, 23:44:01 »
Страшно ШОО  се заформи.  И най-готиното е, че глуповатата ТИКВА с една прочетена книга е просто наблюдател....

 :smokin:
« Последна редакция: Август 03, 2021, 23:53:11 от ЗИП »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12608 -: Август 03, 2021, 23:51:10 »
Радев през цялото време си изгражда образ на социален президент, да кажем социално чувствителен.
Ми те всички са социално чувствителни. Отдавна социалната чувствителност не е монопол на БСП. Това, че Нинова успя да направи шоу с пенсиите в миналото НС, не пречи на всички партии да предвиждат вдигане на доходите , вкл. и пенсионерските, в програмите им.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12609 -: Август 04, 2021, 07:16:53 »
Аз обаче пак за мазния измекяр, номиниран за министър на правосъдието.
Та се чудя, тоя толкова ли е тъп да изпляка миризливото нещо в гащите на Слави и неговия Тошко или и.т.н. са търсили начин съвсем да вбесят ДБО,  проектоправителството им да не мине и кой откъде е?
Ако е второто, то господин Борисов също им дава яко рамо с решението си герб да са в залата и да гласуват против.
Ако обаче протежето на оная кака с лошия поглед просто си е отчайващо тъпо (дет вика Паунова, Данито също прописа, но след като беше избрано за министър), кви са вариантите? Чувам, че днес пак щяло да е опасно горещо, но тоз пожар как се гаси?  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12610 -: Август 04, 2021, 07:18:15 »
Дано да се стигне до трето връчване. Но дотогава има опасни моменти. Ако се стигне, според мен президентът ще  връчи мандат по-скоро на БСП. Това предполага служебното правителство да продължи, каквото е желанието на повечето хора, а мисля че и за президента е по-изгодно във всяко отношение.
........................
ДБ взе да шикалкави нещо. Да няма една свястна партия в таз държава, туй работа ли е?
« Последна редакция: Август 04, 2021, 07:23:29 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12611 -: Август 04, 2021, 08:12:13 »
Чувам, че днес пак щяло да е опасно горещо, но тоз пожар как се гаси?

С бензин :cool-1084:

В краен случай с достатъчно количество тринитротолуол :t1813:
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12612 -: Август 04, 2021, 08:36:39 »
Аз обаче пак за мазния измекяр, номиниран за министър на правосъдието.
Та се чудя, тоя толкова ли е тъп да изпляка миризливото нещо в гащите на Слави и неговия Тошко или и.т.н. са търсили начин съвсем да вбесят ДБО,  проектоправителството им да не мине и кой откъде е?


Аз пък приемам изявата му съвсем спокойно. Но пък хубав детайл е, че докато заклеймяват соросоидите съвсем в стилистиката на грухтящите медии, същевременно са предложили Гроздан Караджов, който е част от историята на "Отворено общество" в България за министър. То е същата работа, като с чувствителността им за интелектуалната собственост, впрочем.
Аз продължавам да мисля, че е доста късогледо партии като ДБ и ИСНИ да подкрепят правителство, което е заявило като приоритет въвеждане на мажоритарни избори и откровено си признава, че ще разчита на "плаващи манозинства". Също така е смущаващо онова, което Нинова заяви - че не е информирана и за нея нямало значение какво се договаря ИТН с ДБ или ИСНИ. Подозирам, че и обратното е вярно - те също не знаят какво точно договаря ИТН с БСП. Но какво да се прави - може би това е ново разбиране за публичност и прозрачност.
Това - поне според мен - е сигурна рецепта за изненади, някои от които няма да са приятни.  ИТН държат от една страна, правителството само дистанционно да се контролира от НС, а от друга страна - да запазят свободата си за договаряне и провеждане на недоговорени с предвидените на хартия крепители неща. Ето, г-н Каримански пред Ризова повдигна въпроса за Фонда на фондовете и очевидно има някакви виждания за промяна на "философията му заложена от Влади Горанов и Томислав Дончев)".
 

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12613 -: Август 04, 2021, 08:49:55 »
Днес Нинова ще пристане на Славуца и "Финита ла комедия'.

 :popcorn:

В края на краищата се случи нормалното.ИТН и ДБ имат сериозни разлики чисто в културен и антропологичен смисъл.

ДБ са се фактически леволиберали с джендър отенък зад които стои Козяк.

Дневник  прокарва, кат валяк тези ценности.

ИТН са десни популисти.

Общия им враг беше Тиквата.Нея вече я няма и различията веднага лъснаха.

Отделно ДБ са тотално към САЩ докато ИТН може да са по умерени по тази писта.

Така, че в нормално, че Нинова пристана на Славуца и че вече се обсъжда вариант ГЕРБ без Борисов да се сноши отново с ДБ.

Апропо ИТН май се отметнаха и ще вкарат това правителство в зала каквото и да реши ДБ.

Тоест разрива е официален....

Почти сигурно ни чакат нови протести.Този път срещу фактическата коалиция ИТН-БСП....

 :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12614 -: Август 04, 2021, 08:56:55 »
"Днес Нинова ще пристане на Славуца и "Финита ла комедия'."
От корабът майка:
Седянка им беше трудно да съберат, държава ще управляват

"От всички преговаряли с ИТН най-неприятно впечатление остави БСП. Левицата се сгромоляса на изборите на 11 юли дори по-тежко, отколкото на 4 април. Соцлидерът Корнелия Нинова изглежда е решила, че съюзът с партията на Трифонов е единственият й шанс за по-значима роля на политическата сцена. Отчаянието й пролича не само в нейната готовност да протегне ръка на една идеологически аморфна формация като ИТН. А също и в желанието й да разговаря с десните, които ненавиждат левицата, и с ИБГНИ, представлявана от дезертиралата от „Позитано” 20 Манолова. Падението на БСП на изборите беше страшно. Още по-страшно обаче е с каква лекота партията е готова да се прегърне с всеки, само и само да се представи на българите като „незаобиколим” политически фактор. И ДПС бяха незаобиколими. Това ли е ролята, която левицата иска за себе си?"
А вие се палете... всичко е за власт - ама не за вас...
https://www.segabg.com/category-observer/sedyanka-im-beshe-trudno-da-suberat-durzhava-shte-upravlyavat
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5278
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12615 -: Август 04, 2021, 09:23:42 »
Оооо, Бармалей от всеки постинг брани хладилника, като хич не се интересува от БСП :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12616 -: Август 04, 2021, 09:30:37 »
И що не гледате реалността.
Дабългарите приказват за гробари без Бочко, щото тва нашепват дойчофците от ХДП. Фрау много вложи у гробарите и сака си запази инвестицията или квото е възможно. Тъй че тва са дойчофски чалъми. При тва нереализируеми
И т.н.-то иска се присламчи при лебералите. Там ората на Почетния председател са ветерани. Тъй че ще продължават 0да им праят отстъпки и мили очички.
Правителството на охлюва е де факто правителство данилчо "Митофф 2". По същия калъп правено и на същото място при мем сахиб Мустафа. Ама от квото е останало, та мяза на модерните "арт" паметници от боклуци.
Тоя цирк правителство правено с леберали БСП го игра, при Съсела. Според мен резултата е плачевен. Още не може да се възтанови от сътворените глупости, замразени доходи, плосък данък, приватизации ...... ТОя път даже няма "сиренце" в капана.
Освен това съселоидите в БСП са доста наритани, та ми се чини че няма да я бъде тая колку и да се пънат набедени полито и социолози да прорукуват и мисирки да крякат.
Според мен ще го играят пас, ще гласуват въздържал се и ще чакат рулетката да спре топчето в тяхното поле.
« Последна редакция: Август 04, 2021, 09:48:59 от 66 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12617 -: Август 04, 2021, 09:31:35 »
ГЕРБ и ДПС предлагат комисия за тричане на Рашков.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12618 -: Август 04, 2021, 09:38:58 »
Малко остана да се види какво ще реши БСП.

Днес е съдбоносен ден за нея.От една страна тази партия е яко "загоряла" за власт.То търпи ли се толкоз време ?

От друга след тва сношение може да се хване нелечима болест, която да я прати в гроба.


От трета страна а къф е смисъла БСП да съществува ако ще е вечна опозиция?

Така, че 55/45 че ще пристанат на Славуца....


 :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12619 -: Август 04, 2021, 09:44:26 »
А бе...не го мислете "хладилника" на дедо Барми...
P.S. Колко пъти да ви повтарям - не слагайте всички яйца в една кошница? :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12620 -: Август 04, 2021, 09:47:34 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/toshko-yordanov-petur-iliev-beshe-obsuzhdan-za-premier

Quote (selected)
Петър Илиев, който е предложен сега за вътрешен министър, беше обсъждан като вариант за премиер, но на по-ранен етап. Това обяви в интервю за Би Ти Ви зам.председателят на партия "Има такъв народ" Тошко Йорданов. Само преди три дни друг фактор в ИТН - Филип Станев, обяви, че Илиев изобщо не е обсъждан за премиерския пост и че Пламен Николов е бил фаворитът веднага след оттеглянето на Николай Василев. "Петър Илиев не е бил обсъждан нито с Николай Хаджигенов, нито с някой друг", каза той. Ден по-рано Николай Хаджигенов заяви, че Илиев е бил коментиран по време на среща между ИТН и ИБГНИ и след като те са казали, че няма да го подкрепят, е бил оттеглен. Сега Тошко Йорданов признава, че Илиев е обсъждан, но твърди, че това е станало много по-рано, а не в последния момент.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12621 -: Август 04, 2021, 09:52:33 »
Братчедите си знаят и зъбките и пръдните. Пардон! Няма начин при туй положение да не се турнат най-кадърните.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12622 -: Август 04, 2021, 09:56:39 »
ЗИПе ти убаво съ палиш, ама нещо клетвена деклариция, записна заповед .... на Ит.н.ейците да представиш :smokin:
Щото дакат нема докюмент  нема и НС на БСП, няма и подкрепа.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12623 -: Август 04, 2021, 10:00:50 »
А бе...не го мислете "хладилника" на дедо Барми...
P.S. Колко пъти да ви повтарям - не слагайте всички яйца в една кошница? :smokin:
Или в един хладилник.  :think:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12624 -: Август 04, 2021, 10:05:00 »
Паля?

 :popcorn:

Ти явно не стопляш, че за мен всичко е "fun" .

Включая напъните за създаване на правителство и евентуалните войни в Украйна и Персийския залив...

 :smokin:

Кат нема подкрепа от БСП айде нови избори насред делта вариант.А може и служебното да стане редовно.Тва е най-добрия вариант и лично го аресвам най-много.Просто Нинова, Иванов и Мая требе да натиснат червения бутон в зала.Да видим...


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12625 -: Август 04, 2021, 10:08:37 »
Каква уйна в Украйна? Нали се разбрали уж, да я трампят за Куба?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12626 -: Август 04, 2021, 10:13:25 »
Аз викам секи да си помни халюцинациите и като дойде време да помълчи подсмърчащ в ъгъла. Оправдания от сорта: "ама, аз само цитирах еди-кой си" не се приемат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12627 -: Август 04, 2021, 10:16:10 »
Аз викам секи да си помни халюцинациите и като дойде време да помълчи подсмърчащ в ъгъла.
Оправдания от сорта: "ама, аз само цитирах еди-кой си" не се приемат.

А аз, вместо само да философствУвам тук, ще цитирам в два отделни поста със "стенограмите си" от ТВ екрана двама политици, които ми направиха добро впечатление ...  O:-)

Иво Прокопиев при Цура
на 02.08.2021 г., цитирам:

• Ако зад новото бъдещо управление няма парламентарно мнозинство с необходимите гласове, за да промени законите, няма как да стане промяната. По-скоро мисля, че отиваме към нови избори;

• След „Тройната коалиция” в България има 2 основни кръга: тези които се стремят да усвояват европейските фондове и тези /може би около кръга „Капитал”!/, които желаят да осигурят за това „усвояване” необходимите закони;

• Кирил Петков не е бил никога „номинация” на кръга „Капитал”, а само автор в нашия вестник. А нашият стремеж е бил винаги да променим средата, за да стане по-привлекателна както за българските, така и за чуждестранните инвеститори;

В България обаче нямаме нито законност, нито правосъдие, нито независими регулатори.

А в преработения от служебното правителство „План за развитие” има безумни неща, без никаква връзка с евентуалното ново развитие на България. Тъй като проблемите са адресирани по следния начин:

500-600 милиона са заделени единствено за ремонт на сгради, защото ние знаем само да ремонтираме – бетон, мазилки, дограма и изолации;

В образованието: 47% от завършващите деца са функционално неграмотни; училищата са много – трябва да бъдат намалени, за да се повиши качеството; да се променят учебните планове; да се увеличат учителските заплати мин. 4-5 пъти, за да станат конкурентни;

В здравеопазването е ужас: само 15% ваксинирани при 50-60% в Европа;

• „Планът за развитие” предвижда единствено доставка на оборудване – за трупане на активи в болниците, които се превръщат в печатници за пари; трябва да се спрат фалшивите пътеки за източване на болниците!

Но най-слабо звено си остава философията на „усвояването”, тъй като ако в Плана има наистина предвидени пари за саниране на блокове, то тези пари трябва да бъдат разпределени между домакинствата, за да решава всеки сам какво точно да санира …

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/ivo-prokopiev-po-skoro-mislja-che-otivame-kam-novi-izbori.html  :m1248:

« Последна редакция: Август 04, 2021, 10:42:54 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5278
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12628 -: Август 04, 2021, 10:19:50 »
А бе...не го мислете "хладилника" на дедо Барми...
P.S. Колко пъти да ви повтарям - не слагайте всички яйца в една кошница? :smokin:

Е как да не те мисля!? Яко си увисил кофата. И понеже тоз път ти е ясно, че бочко ти е пътник, тракаш с кастанетите по другите. Ясно се види, че ентусиязъмът и смодоволството никакви ги нема :smokin:

п. п. Чий яйца си си харесал сега?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12629 -: Август 04, 2021, 10:20:59 »
otvrat, няма таквиз хора тука. Всеки си стои  зад думите.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3021
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12630 -: Август 04, 2021, 10:25:30 »
Просто Нинова, Иванов и Мая требе да натиснат червения бутон в зала.Да видим...

И на мен така ми се струва - много ми хареса тази думичка "делегитимация", в големи бъркотии play dead не е лоша тактика ;)))
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3647
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12631 -: Август 04, 2021, 10:28:21 »
Партията на Чалгафон Орловец ще остане в истерията (a.k.a. историята) като „и така нататък“ или „и тука нема“ – по избор.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12632 -: Август 04, 2021, 10:32:24 »
БСП излезе с предварителни условия на преговорите. Спазят ли ги ИТН - не виждам защо да не подкрепят правителство. ДБ са много мътни в исканията си. Хем така, хем онака. Но те са много мътни и по отношение на ГЕРБ и Борисов. Твърдо срещу ДПС, но стана ли въпрос за предишните управляващи - онемяват. Искат свои хора в правителството, но ИТН им казаха предварително, че това няма да стане. Все пак очаквам да подкрепят правителството. МаяМ и компания търсят най-доброто за тях, но накрая и те ще подкрепят.
Служебното правителство много вдигна летвата и изискванията се завишиха. Но без парламент, това означава да продължаваме със сегашното законодателство, което както виждаме е голяма спънка за всички промени. При нови избори - резултатите ще бъдат подобни и ще се завъртим в омагьосан кръг. Най-логично е правителство за максимум година и тогава пак пред урните.
« Последна редакция: Август 04, 2021, 10:38:10 от noooo »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12633 -: Август 04, 2021, 10:34:41 »
Видяхме икономист като минздрав при ГЕРБ. Сега ни пробутват лекарка за министър на образованието. Т'ва сигурно за баланс и компенсация 'щото - ''ние сме други, ние сме нови''. ГЕРБ имаха къса резервана скамейка. Тия и титулярна нямат.  :bored: А и зам. министрите са политически назначения. Агенции, едно-друго...Мамата си трака. Я да си кара служебното до октомври. Дано до тогава поне функционално грамотните гласували за ИТН се освестят.
---

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12634 -: Август 04, 2021, 10:37:37 »
Е как да не те мисля!? Яко си увисил кофата.
Уффф... дедо Барми отдааавна е рекъл, че ще дойде време на Бочко да си "отиде"...
Както и това, че моите "тежнения" немат нищо общо нито с него, нито с др. Нинова (на която едно голямо БРАВО, че изпълнява заръките на Сергейчо)... нито с Чивас Регал ефенди...
Апропо - не смесвай "яицата" с яйциклетки
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5278
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12635 -: Август 04, 2021, 10:40:33 »
Видяхме икономист като минздрав при ГЕРБ. Сега ни пробутват лекарка за министър на образованието. Т'ва сигурно за баланс и компенсация 'щото - ''ние сме други, ние сме нови''. ГЕРБ имаха къса резервана скамейка. Тия и титулярна нямат.  :bored: А и зам. министрите са политически назначения. Агенции, едно-друго...Мамата си трака. Я да си кара служебното до октомври. Дано до тогава поне функционално грамотните гласували за ИТН се освестят.
---

Малко е до октомври. Поне една година ще е добре .....за да се стабилизира държавата и попрочистят оборите

Между другото Бонго е прав..всяка партия има проблеми с количеството и качеството на кадрите. В последното не визирам тиквената мафиотска структура и новото чалга творение
По темата. Моето мнение е, че НС ще разреши подкрепа за правителството само при наличието на писани и подписани ангажименти :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12636 -: Август 04, 2021, 10:41:44 »
Твърдо срещу ДПС, но стана ли въпрос за предишните управляващи - онемяват.
Това - меко казано - е неверно. Или - иначе казано - тлъста лъжа.
 

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12637 -: Август 04, 2021, 10:42:09 »
Не знам как феновете на Радев и Рашков си представят служебното правителство да стане редовно, макар че очевидно много им се иска. БСП+ДБ+ИМВ имат 83 депутата. Даже с 29 от ДПС не стигат. Ще им трябва подкрепа от ИТН. Как си представяте егото на Слафчу да му позволи след като неговото правителство е отхвърлено, да подкрепи правителство на БСП?
И изобщо, запомнете - ГЕРБ+ИТН имат общо 128 депутата в този парламент. Нищо, нищо не може да мине без подкрепа от една от тези групи - било явна подкрепа чрез гласуване, било неявна чрез неучастие в гласуване. Поне докато групите им са монолитни и няма отцепници.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1713
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12638 -: Август 04, 2021, 10:45:17 »
Страшно ШОО  се заформи.  И най-готиното е, че глуповатата ТИКВА с една прочетена книга е просто наблюдател....

 :smokin:
Шоото ще бъде, ако приемат втория мандат и представят проект за кабинет, не е задължително с Дани бой начело.

Тогава Бойкикев, Карадайъ и тошкофците ще мигат като светофари, ще бъде феерично да се счушат пренията в парламента, мдаааа...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12639 -: Август 04, 2021, 10:45:31 »
И втори цитат за днес от мен:

Николай Хаджигенов в „Още от деня”
на 03.08.2021 с основно послание:

Не оправим ли правосъдието и не свалим ли Гешев, за нищо друго не можем да говорим – най-малко за пенсии …

А останалото можете да си го прочетете или чуете самѝ на:

https://bnt.bg/news/nikolai-hajigenov-shte-nastoyavame-za-sporazumenie-s-ima-takav-narod-v301771-297453news.html  :tongue_:


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12640 -: Август 04, 2021, 10:47:17 »
Това - меко казано - е неверно. Или - иначе казано - тлъста лъжа.
Да бе, тлъста лъжа. Само признанието, че може да управлявате заедно с "добрият герб, без Борисов", достатъчно ясно говори какво са взаимоотношенията ви.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12641 -: Август 04, 2021, 10:47:31 »
Моето мнение е, че НС ще разреши подкрепа за правителството само при наличието на писани и подписани ангажименти


Проблемът е, че подобни документи могат - евентуално - да бъдат разписани като какво, но не и как да се стори. Друг проблем е, че няма да включват и ангажименти какво да не се прави. 

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12642 -: Август 04, 2021, 10:47:50 »
Ако не се гласува служебното да стане редовно се разтуря парламента и служебното ОСТАВА!

Win win situation.Просто трябва БСП днес да вземе решение, че ще натисне червения бутон.

Гледам дори мозък, кат Райчев не знае кво ще стане и говори за 40/60 че ще бъде отхвърлено тва на ИТН...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12643 -: Август 04, 2021, 10:49:27 »
ГЕРБ и ДПС предлагат комисия за тричане на Рашков.

Ама май тая комисия ше може да ме изтрича по-лесно мене, която пък съм без никакви прегрешения ...  :lol:

 :popcorn:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5278
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12644 -: Август 04, 2021, 10:49:56 »

Проблемът е, че подобни документи могат - евентуално - да бъдат разписани като какво, но не и как да се стори. Друг проблем е, че няма да включват и ангажименти какво да не се прави.

Надявам се, че ще има и такива неща като какво да не се прави. Имам индикации, че се действа в тази посока. Иначе, стигне ли се до трети мандат - той ще бъде връчен на БСП. Секакви други халюцинации на пишман сичколози са просто...халюцинации

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12645 -: Август 04, 2021, 10:52:07 »

Проблемът е, че подобни документи могат - евентуално - да бъдат разписани като какво, но не и как да се стори. Друг проблем е, че няма да включват и ангажименти какво да не се прави.

Начи, стигне ли се до там да тряа да се искат и дават писмени уверения едва ли не за сичко, работата не е много на добре.

Ако айтиен и бесепе преговаряха от позициите на "кабинет за 6-12 месеца с ясно дефинирани приоритети (1, 2, 3...), пък после избори", щях да приема, че тва е ок и че дб и исмв тряа също да дадат подкрепа.

Ма не виждам такъв времеви хоризонт в коментарите за преговорите.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12646 -: Август 04, 2021, 10:52:15 »
И изобщо, запомнете - ГЕРБ+ИТН имат общо 128 депутата в този парламент. Нищо, нищо не може да мине без подкрепа от една от тези групи - било явна подкрепа чрез гласуване, било неявна чрез неучастие в гласуване. Поне докато групите им са монолитни и няма отцепници.
Никога не забравяме това. Но това е една добра проверка и ориентир. Не са толкоз прости нещата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12647 -: Август 04, 2021, 10:53:21 »
Кат нема подкрепа от БСП айде нови избори насред делта вариант.А може и служебното да стане редовно.
Тва е най-добрия вариант и лично го аресвам най-много.
Просто Нинова, Иванов и Мая требе да натиснат червения бутон в зала. Да видим...

И на мен тоя вариант ми харесва най-много!!!  :th_up:


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12648 -: Август 04, 2021, 10:55:13 »
Надявам се, че ще има и такива неща като какво да не се прави. Имам индикации, че се действа в тази посока. Иначе, стигне ли се до трети мандат - той ще бъде връчен на БСП. Секакви други халюцинации на пишман сичколози са просто...халюцинации
Трети мандат в БСП ще бъде плюс за тях. Но разединението ще е тотално, медийните атаки, конкретно срещу Нинова и партията й, ще се увеличат в небивали размери. ИТН и ДБ със сигурност ще гласуват против, независимо от кандидат-министрите. Затова най-добре е правителство с първия мандат.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12649 -: Август 04, 2021, 10:58:00 »
Да бе, тлъста лъжа. Само признанието, че може да управлявате заедно с "добрият герб, без Борисов", достатъчно ясно говори какво са взаимоотношенията ви.


Не разбирам - предлагаш ГЕРБ да бъде разформирована, членовете и - затворени на базата на политическа принадлежност, а симпатизантите им - лишени от право на глас? Вовеки трябва да им бъде забранено да участват в политическия живот? 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12650 -: Август 04, 2021, 10:59:49 »
Трети мандат в БСП ще бъде плюс за тях. Но разединението ще е тотално, медийните атаки, конкретно срещу Нинова и партията й, ще се увеличат в небивали размери. ИТН и ДБ със сигурност ще гласуват против, независимо от кандидат-министрите.
Затова най-добре е правителство с първия мандат.
:t26157:

Най–добре е да си остане Служебното правителство – независимо по какъв начин!!! :th_up:

Защото в него няма хора за губене – Кирил Петков, Асен Василев и най-вече – Бойко Рашков!!!  :t2015:


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12651 -: Август 04, 2021, 11:01:14 »
Гледам дори мозък, кат Райчев не знае кво ще стане и говори за 40/60 че ще бъде отхвърлено тва на ИТН...
Райчев е една от фигурите, които бабуват на ИТН.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12652 -: Август 04, 2021, 11:01:30 »
Трети мандат в БСП ще бъде плюс за тях. Но разединението ще е тотално, медийните атаки, конкретно срещу Нинова и партията й, ще се увеличат в небивали размери. ИТН и ДБ със сигурност ще гласуват против, независимо от кандидат-министрите. Затова най-добре е правителство с първия мандат.

Най-добре за бесепе или как?  :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12653 -: Август 04, 2021, 11:02:08 »
Райчев е една от фигурите, които бабуват на ИТН.

човек ше каже, че дъщеря му е депутатка от айтиен  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5278
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12654 -: Август 04, 2021, 11:02:28 »
Трети мандат в БСП ще бъде плюс за тях. Но разединението ще е тотално, медийните атаки, конкретно срещу Нинова и партията й, ще се увеличат в небивали размери. ИТН и ДБ със сигурност ще гласуват против, независимо от кандидат-министрите. Затова най-добре е правителство с първия мандат.
То и сега има разединение, ама не точно такова, каквото се иска на доброжелателите ни. На пангара е Калоян Паргов/първо са прокситата му по райони/...поне в 23 МИР вече утече неспасяемо/тук е най-голям спада ни/, а бройката на членската маса вече е ясна. Квото можаха...осраха
Аз лично съм предложила на гласуване искането за оставката на Паргов и то пред ппо-тата на цял район ....прие се без против и въздражали се  и без "ръководството" на тоз район :nuts:

Не съм много убедена, че талибаните, пък и майчевите ще гласуват против. Еле пък първите срещу собствените си министри. Умнокрасивият електорат ще ги изяде с парцалите

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12655 -: Август 04, 2021, 11:04:22 »
"Не разбирам - предлагаш ГЕРБ да бъде разформирована, членовете и - затворени на базата на политическа принадлежност, а симпатизантите им - лишени от право на глас"
Еврикааа... ти май откри (апять) Америката?
Не си ли схванал, че у тоя форум е пълно със скрити малки компенсаторни "диктаторчета"? За които разбирането за  "демокрация" е като късата пола на проститутката - трябва да я има, ама дотолкова, колкото да не ни пречи на коитуса?
P.S. Всяка демокрация, която е против нас, е диктатура :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12656 -: Август 04, 2021, 11:05:48 »
Аз лично съм предложила на гласуване искането за оставката на Паргов и то не пред ппо-тата на цял район ....прие се без против и въздражали се  и без "ръководството" на тоз район


Не разбрах какво си предложила - не бива ли точно ппо-тата да решат?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12657 -: Август 04, 2021, 11:07:31 »
Quote (selected)
Цитат на: Бонго в Днес в 11:01:14

    Райчев е една от фигурите, които бабуват на ИТН.

В последно време Райчев се извъртя доста отляво надясно, но му се чудя защо избра да бабува точно на ИТН?!?  :t1818:


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12658 -: Август 04, 2021, 11:07:34 »

Не разбирам - предлагаш ГЕРБ да бъде разформирована, членовете и - затворени на базата на политическа принадлежност, а симпатизантите им - лишени от право на глас? Вовеки трябва да им бъде забранено да участват в политическия живот?
От всеки десет, поне 7-8 симпатизанти на ДБ, ще предложи именно това за бившите членове на БКП. Но ти изместваш темата. Никой не говори за разформироване и т. н. Става въпрос за разтуряне на партията-държава олицетворяваща управлението на ГЕРБ. Но това управление в основата си бе ГЕРБ+ДПС и атакувайки го, незнайно защо ДБ "забравят", че лицето на това управление бе ГЕРБ.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12659 -: Август 04, 2021, 11:09:28 »
Не си ли схванал, че у тоя форум е пълно със скрити малки компенсаторни "диктаторчета"?
За които разбирането за  "демокрация" е като късата пола на проститутката - трябва да я има, ама дотолкова, колкото да не ни пречи на коитуса?
:lol: :t2015: