Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 23, 2024, 07:37:11

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1921266 пъти)

0 Потребители и 201 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2760 -: Април 27, 2021, 11:40:40 »
Има разлика да не съставиш правителство, съвсем друго е да откажеш подкрепа на правителство на партия оприличавайки я до този момент в твоя сегмент.
няма. няма при положение, че правителството ти е обречено да получи необходимата подкрепа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2761 -: Април 27, 2021, 11:41:09 »
той славчу си декларира на кой бряг е, без никой да го пита.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2762 -: Април 27, 2021, 11:42:23 »
мисля си, че славчу е петимен третият мандат да отиде у бсп, та да запази малко сурат. че иначе съвсем ще лъсне.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2763 -: Април 27, 2021, 11:45:04 »
Няма лошо всички да се скрият за гърба на ДБ, но не и зад този на ИМВ
 :lol:
Онци, мисля, че на всички е ясно, че третият мандат е обречен. ИТН искат нови избори. Да живеят Андрей Райчев и Петър Волгин
Всъщност единствено ДПС има експириънс със съставяне на правителства с "трети" мандат. Поне двукратно, доколко са "успешни" е двуг въпрос. Едното изкара и пълен мандат доколкото повня .... Та ако държете да има правителство  трябва да искате мандата да отиде в ДПС.
Аз не искам, не виждам реални основания.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2764 -: Април 27, 2021, 11:48:51 »
няма. няма при положение, че правителството ти е обречено да получи необходимата подкрепа.
Най-вероятно визираш герб. Съвсем не е сигурно, ако правителството обяви за основна цел разтуряне на партията-държава, махане на Каскета и т. н. А и дпс може да се дръпне.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2765 -: Април 27, 2021, 11:49:53 »
не може. нарушение на конституцията е.

И кое точно е нарушение на Конституцията – ти можеш ли да четеш?!  :nuts:

А ето и за какво точно съм подкрепила Рекиджа:

Quote (selected)
Ако целта на съществуването на тоа парламент е да напраи промени физборното законодателство и слет тва да се дезинтегрира, то задачата на третия мандатоносител (който и да е той) е да стиска мандата и да ходи с него по консултации за съставяне на правителство дотогава, докато парламентът не гласува шибаните промени.

Щото става единствено въпрос за промени в изборното законодателство!!!

Ква Конституция, кви 5 лева?!?

Капиш?! :m1273:

« Последна редакция: Април 27, 2021, 11:56:41 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2766 -: Април 27, 2021, 11:51:06 »
Най-вероятно визираш герб. Съвсем не е сигурно, ако правителството обяви за основна цел разтуряне на партията-държава, махане на Каскета и т. н. А и дпс може да се дръпне.

Правителство не може да разтури партия, както не може и да махне Гешев. Впрочем, ако някой тръгне да забранява ГЕРБ, аз ще бъда от първите, които ще протестират.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2767 -: Април 27, 2021, 11:56:21 »
мисля си, че славчу е петимен третият мандат да отиде у бсп, та да запази малко сурат. че иначе съвсем ще лъсне.

Няма такова нещо! Вие тука от един елементарен и неопитен политически ход направихте неква световна конспирация. Нещата са много прости, вариантите са два:
1. Или шоото си повярва и реши да си надскочи каскетя с надеждата да получи парламентарно мнозинство за самостоятелно управление;
2. Или целта на шоото е изобщо да не влиза в управлението, а създаде хаос и да върне Бубу на власт (като спасител) и с малка парламентарна група да прави циркове в парламента. И да кешира.
Ако има трети вариант, то той е неква комбинация от първите два. Ясно се видя, че ИТН се стреснаха от перспективата да управляват и се опитват да се измъкнат. Ако имат две капки мозък, са разбрали, че нямат капацитет да управляват държавата. И щат-нещат ще трябва да приемат помощ от съдружник. А те не щат съдружници, защото нямат намерение да управляват.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2768 -: Април 27, 2021, 11:57:21 »
Правителство не може да разтури партия, както не може и да махне Гешев. Впрочем, ако някой тръгне да забранява ГЕРБ, аз ще бъда от първите, които ще протестират.
Никой не говори за забрана. Каскета може да се смени с промени в законите и промяна на ВСС. Това е идеята на твоите от ДБ. И не бъркай партиите с партия-държава. Иначе излиза, че след 1989 г. си бил против свалянето на БКП.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2769 -: Април 27, 2021, 11:57:54 »
Най-вероятно визираш герб. Съвсем не е сигурно, ако правителството обяви за основна цел разтуряне на партията-държава, махане на Каскета и т. н. А и дпс може да се дръпне.

визирам всички без герб - всички обявиха, че ще подкрепят правителство на славчу. в който случай гербавите могат да правят каквото си искат.

оттам нататък какво ще направи правителството зависи от много неща, едното от които е да се водят разни разговори. славчу досега не е показал, че може да прави такива неща. сценаристите му също. от тях монолози само, не знам на вагината ли...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2770 -: Април 27, 2021, 11:58:20 »
Щото става единствено въпрос за промени в изборното законодателство!!!


Не става въпрос единствено за това! И за други въпроси става въпрос.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2771 -: Април 27, 2021, 11:58:51 »
Или онова, което написах - шоуто иска задълбочаване на политическата криза, за да кандисат хората на всичките му щуротии.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2772 -: Април 27, 2021, 12:02:30 »
утре сутринта - връчване и връщане.
Quote (selected)
На 28 април, на Велика сряда,  от 09.00 часа, на „Дондуков“ 2 президентът Румен Радев ще връчи мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател, посочен от втората по численост парламентарна група в 45-ото Народно събрание.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2773 -: Април 27, 2021, 12:02:40 »
мисля си, че славчу е петимен третият мандат да отиде у бсп, та да запази малко сурат. че иначе съвсем ще лъсне.

Няма такова нещо! Вие тука от един елементарен и неопитен политически ход направихте неква световна конспирация. Нещата са много прости, вариантите са два:
1. Или шоото си повярва и реши да си надскочи каскетя с надеждата да получи парламентарно мнозинство за самостоятелно управление;
2. Или целта на шоото е изобщо да не влиза в управлението, а създаде хаос и да върне Бубу на власт (като спасител) и с малка парламентарна група да прави циркове в парламента. И да кешира.
Ако има трети вариант, то той е неква комбинация от първите два. Ясно се видя, че ИТН се стреснаха от перспективата да управляват и се опитват да се измъкнат. Ако имат две капки мозък, са разбрали, че нямат капацитет да управляват държавата. И щат-нещат ще трябва да приемат помощ от съдружник.
А те не щат съдружници, защото нямат намерение да управляват.

А ти в гениалните си разсъждения требеше да започнеш от последното и отникъде другаде!!! :t0120:

И да спреш моменталически и категорично – така, както напра'и Слафчу ...  :lol:


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2774 -: Април 27, 2021, 12:02:50 »
визирам всички без герб - всички обявиха, че ще подкрепят правителство на славчу. в който случай гербавите могат да правят каквото си искат.

оттам нататък какво ще направи правителството зависи от много неща, едното от които е да се водят разни разговори. славчу досега не е показал, че може да прави такива неща. сценаристите му също. от тях монолози само, не знам на вагината ли...
Славчо е ясен. Разликата му с БайХ е, че вместо жипка и фейсбук, Славчо иска ферари и фейсбук. Вчерашното интервю показа и друга разлика. Досега Севда задаваше въпросите, а на Славчо сценаристите му.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2775 -: Април 27, 2021, 12:06:58 »
Quote (selected)
Измамата с мажоритарната система

...
Основният белег на мажоритарния тип системи не е "гласуването за личности", каквато фалшива представа е трайно залегнала в съзнанието на мнозина българи, нито едномандатният район, а "принципът на мнозинството", според който представителните места се печелят от първите по резултати кандидати. Предимството на мажоритарните системи е, че те, бонифицирайки изкуствено определени партии, спомагат за формирането на парламентарни мнозинства, а оттам - на стабилни хомогенни правителства. Тъй като обикновено една партия има абсолютно мнозинство в парламента, в условията на мажоритарни системи коалиционните кабинети и свързаните с тях нестабилност, компромиси и задкулисни договаряния са рядкост...
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/26/4202993_izmamata_s_majoritarnata_sistema/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2776 -: Април 27, 2021, 12:11:33 »
Щото става единствено въпрос за промени в изборното законодателство!!!

Не става въпрос единствено за това! И за други въпроси става въпрос.
Ами аз съм цитирала Рекиджа и там става въпрос единствено за това!!!




Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2777 -: Април 27, 2021, 12:19:47 »
Ами аз съм цитирала Рекиджа и там става въпрос единствено за това!!!

Няма значение! Цитатът си е цитат, но ти категорично заявяваш, че става въпрос единствено за това. А не става въпрос единствено за това. Долавяш ли тънките нюанси?

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2778 -: Април 27, 2021, 12:36:34 »
Не виждам никаква причина Радев да бърза с възлагане на трети мандат. Както и преди написах, може да си дриблира (или "тупка топката", както вече е прието да се казва) и в това време сегашното народно събрание спокойно да приеме това, за което са съгласни. Бибитко Джипков ще пречи както може. Ето сега казва, че ще внесе плана за възстановяване и ... веднага. Е да казва засега. Само да не си спомни, че Дончев, сподели, че нямало да е почтено. Но Бибитко тая дума не я знае. Слава Богу, че конституционния съд няма да приеме прибързания мораториум, та да може да се свърши работа с назначения и други организационни работи. И аз като Боцата - работа, работа, работи...  :t1813: Нека докараме читаво правителство (мечтиии...  :m1314: )и ако не го купят ще смени калинките и роднинките.
ПП Слави се оказа същия фейсбучко, като Бочко па и на текст го докарва. Така е като опитва без сценарий. Това с камикадзето, който отказва да изпълни задължението си е много... тънко!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2779 -: Април 27, 2021, 12:38:11 »
Quote (selected)
Съгласен съм Симпли, вторият най-интелигентен в света народ ще го приеме така, въпреки вече неизброимите обяснения по въпроса.
Но, за пореден път Борисов забива пирон в ковчега на парламентаризма. Мен винаги много ме удивлява огромната разлика между рейтинг на правителство и НС, при условие, че изпълнителната власт бе излъчена от парламентарното мнозинство, което пък изпълняваше всичко, което изпълнителната власт искаше от него.

Уви, да.

Quote (selected)
Или онова, което написах - шоуто иска задълбочаване на политическата криза, за да кандисат хората на всичките му щуротии.

И пак да, на това ми прилича и на мен.
Но то не е политика, а неистов стремеж да си наложат хрумката за избирателна система в пълния ѝ обем, което си представят като революция, цената на която всички трябва да платим.

ПП - Впрочем не мисля, че ИТН ще подкрепят правителство с мандат на ДБО. По горната причина.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2780 -: Април 27, 2021, 12:40:33 »
Не виждам никаква причина Радев да бърза с възлагане на трети мандат.

Има, Пенчо, има. При така създалата се ситуация най-правилният ход на Радев е своевременни избори. Защото положението е кенефно, а служебното правителство ще му донесе негативи. Паре нема!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2781 -: Април 27, 2021, 12:55:05 »
Но, уви!!! Затова препоствам тук „проблясъка” на куртуролога Ивайло Дичев пред „Дойче веле”

куртуролог :cool-1084:

добре звучи и май му приляга  :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2782 -: Април 27, 2021, 13:00:14 »
В откъса от филмa ясно се вижда свитата на Бибитко и достойнството й. Ако някой намери разлика, ще се радвам да прочета.
https://www.youtube.com/watch?v=lBgI7NWFDzg

Otvrat, часовникът ми в момента е марка Festina (lente!) (в буквален превод: Бързай бавно!). Под този девиз е съградена Римската империя. Без излишно суетене.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 13:21:55 от Пенчо бре »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2783 -: Април 27, 2021, 13:15:11 »
Много взеха да си приличат ИТН и герб. https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203733_partiiata_na_trifnov_purvo_se_otkaza_a_sega_otnovo/?ref=home_mainStory Не е май случайност, че Чалгаря и БайХ едно време си бяха първи приятели.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2784 -: Април 27, 2021, 13:29:50 »
Много добър анализ на Димитър Аврамов:
https://offnews.bg/nashite-avtori/zashto-smeniame-bojko-borisov-s-politicheski-kloningi-750629.html


И да, от прочетеното в Дневник става съвсем ясно, че ИТН няма да подкрепят никакво правителство, пък било то и с мандат на ДБО.
Quote (selected)
Тази сутрин (27 април) зам.-председателят на партията Тошко Йорданов обаче е внесъл предложения, с които се отказва от предложените ден по-рано текстове, т.е. партията остава на позицията за гласуване по пощата зад граница още през юли.

Очевидно искат предсрочни избори и нищо друго.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 13:35:55 от Simplified Solutions »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2785 -: Април 27, 2021, 13:38:33 »
Много взеха да си приличат ИТН и герб. https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203733_partiiata_na_trifnov_purvo_se_otkaza_a_sega_otnovo/?ref=home_mainStory Не е май случайност, че Чалгаря и БайХ едно време си бяха първи приятели.
Няма нищо по-досадно от бивши гаджета, като вземат да се изясняват кой е виновен

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2786 -: Април 27, 2021, 13:50:19 »
Много добър анализ на Димитър Аврамов:
https://offnews.bg/nashite-avtori/zashto-smeniame-bojko-borisov-s-politicheski-kloningi-750629.html


И да, от прочетеното в Дневник става съвсем ясно, че ИТН няма да подкрепят никакво правителство, пък било то и с мандат на ДБО.
Очевидно искат предсрочни избори и нищо друго.
Чак пък много. Я виж това:
Quote (selected)
Ако сме общество от типа на тези в Русия, Беларус, Венецуела или африканските държави, тогава трябва просто да си оставим настоящия “аз” да си управлява и като ни трябва нещо, да се помолим и да ударим чело в земята. Ако сме истинско политическо общество като тези в свободния свят, тогава е добре да следваме сходен модел на политическо поведение. Той изисква повече “ние решихме” и по-малко “аз казах”.
Но основния проблем е че това са тези на мисирка. Бърка ако лансира тезата, че ломотене в медиите може да се промени обективната реалност. Това визирам.
Quote (selected)
Вероятно г-н Трифонов се надява, че евентуално служебно правителство, назначено от президента Радев, ще покаже на “народа” кирливите ризи на ГЕРБ, ВМРО и другите участвали в управлението и избирателите ще се отвратят от тях. Грешка! Живеем в свят на интерпретации, в който политиката става игра на фенове. Каквито и данни и да покаже, евентуалният служебен кабинет, някои от които нямайте съмнение, че ще са много грозни, те ще бъдат окачествени като “фалшиви”, като “невярни” и “политически реваншизъм”
А като добавим и че мисирките са мастии. И то евтини мастии .....
Па и сичките са на сиджимката на "публичното финансиране" :smokin:
« Последна редакция: Април 27, 2021, 14:17:55 от 66 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2787 -: Април 27, 2021, 13:52:30 »
Quote (selected)
Очевидно искат предсрочни избори и нищо друго.
:thup:
Нищо друго: нито да носят отговорност, нито да обмислят за какво настояват, нито поне за 5 минути да не се държат като палячовци.
Вариантът с повторните избори виждам като позитив единствено ако е начин да се пресече пътят на комици, петимни за власт. От "вечер на мръсните вицове" до управление на държава. Ашколсун.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2788 -: Април 27, 2021, 14:05:06 »
Quote (selected)
Или онова, което написах - шоуто иска задълбочаване на политическата криза, за да кандисат хората на всичките му щуротии.
Еее, тъпи, по тъпи , най тъпи, ама чак толкова тъпи - едва ли има!
Славчу замина у киреча, територийката и тя се е запътила натам - ясно, но не ми е ясно засега едно - МаяМа само подскача около третия мандат, или има неккви консултации между т.н. партии на протеста.
А поне ако искаха наистина да минат неккви корекции - за ИК, вирус кризата, бюджет, проекта за ЕК...поне щяха да тупат малко топката не да се заканват, че ще връщат на секундата!!! мандата. /Косвен отговор на Кайли за шахматистката - тук се играе не блиц, а до победа и такъв ход на шахматистка мое да прави само некой от нивото на мутрю - с двата хода напред./
п.с. що ли обсъждаме пак тоалетна хартия?
 :t1815:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2790 -: Април 27, 2021, 14:11:41 »
Реалния проблем на Слафчу  и сценаристи, е че те имат различия със суверена.
Значи избирателите искаха промяна на упрвлението и дадоха достатъчно мнозинство, даже без "балансьора" ДПС.
Убаво ама Слафчу е решил да се бори с некво "статукво", тоест да са пише "реформатор". А новите фармации не могат да направят нищо. Малки са. ИТН даже е и девствено чиста от експириънс.
Тоест пред него имаше два варианта
Да признае волята на избирателите и да започне сериозни разговори с БСП за управление.
Да си държи на своята оценка и да има нови избори.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2791 -: Април 27, 2021, 14:14:26 »
Quote (selected)
Притиснат от ИТН, Радев връчва втория мандат утре
Quote (selected)
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pritisnat-itn-radev-vruchva-vtoriya-mandat-utre
Тия чалгари, че не могат да мислят стана ясно на всеки, освен на феновете им.
Поне да бяха помълчали малко, ама то на чалгар и мутра да им дръпнеш микрофона пред устата е равносилно на кончина.
 :t0135:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2792 -: Април 27, 2021, 14:20:35 »
Аз съм напълно съгласен с Аврамов (както честичко се случва, впрочем), Но пък на новите избори ще се нагледаме на абсурди:
Напр. ВМРО с ВОЛЯ, или ВОЛЯ + Бачо с Черепа. В тоя сектор са възможни всякакви и най-абсурдни варианти, щото нашите патриотични глигани са по-гьонсурати и от ДПС.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2793 -: Април 27, 2021, 14:30:09 »
Реалния проблем на Слафчу  и сценаристи, е че имат различия със суверена.
Тоест пред него имаше два варианта
Да си държи на своята оценка и да има нови избори.

Yes! Като най-вероятно така ше стане ...

Quote (selected)
Или да признае волята на избирателите и да започне сериозни разговори с БСП за управление.
А тук мо'еше да сложиш поне ено "imho", за де не ма спукаш от смех!!!


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2794 -: Април 27, 2021, 14:34:29 »
Кво ти е смешно. ИТН ампутира повечето от екстремиските си неприемливи "искания". :smokin:
Напълно е възможно.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2795 -: Април 27, 2021, 14:36:00 »
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/konstitucionniyat-sud-zabrani-na-partiite-da-poluchavat-dareniya-firmi?fbclid=IwAR3v6OrXUkPQELltE7V_pTVTm6dWBioRY5rzoYjN8_d0KuvUtWGFeBkJgUI
И сега колко трябва да бъде субсидията?

По 250 хил лв. на партия/коалиция , минала 1%, независимо от резултата,  :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2796 -: Април 27, 2021, 14:36:31 »
Но пък на новите избори ще се нагледаме на абсурди:
Напр. ВМРО с ВОЛЯ, или ВОЛЯ + Бачо с Черепа. В тоя сектор са възможни всякакви и най-абсурдни варианти,...
Декларирам, че в коалиции с ВОЛЯ и Черепа няма да влизам!
Твърдението на Бонго считам за  инсинуация.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2797 -: Април 27, 2021, 14:38:15 »
куртуролог :cool-1084:

добре звучи и май му приляга

А тук май аз съм спукала от смех някого другиго, ама сеги отивам да го оправям ...  :t0120:

« Последна редакция: Април 27, 2021, 14:47:44 от Джиджи »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8144
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2798 -: Април 27, 2021, 14:39:23 »
По 250 хил лв. на партия/коалиция , минала 1%, независимо от резултата,  :smokin:
Хеликоптелни пари.
Безусловна Партийна Субсидия, не ли?
Тачър сигурно напира да излезе кат гледа настоящите "десни"
« Последна редакция: Април 27, 2021, 14:57:26 от 66 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2799 -: Април 27, 2021, 14:40:09 »
Реалния проблем на Слафчу  и сценаристи, е че те имат различия със суверена.
Значи избирателите искаха промяна на упрвлението и дадоха достатъчно мнозинство, даже без "балансьора" ДПС.


Има и друг прочит: "суверенът" иска управление на ГЕРБ, БСП и ДПС (75+43+30)  :smokin:
Не е безусловна субсидията.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2800 -: Април 27, 2021, 14:43:04 »
Кво ти е смешно. ИТН ампутира повечето от екстремиските си неприемливи "искания". Напълно е възможно.

ИТН не е ампутирало абсолютно НИЩО, тъй като изопщо НИ СИ Е отваряло устата досега!!!  :crying_with_laughter-3302:

 :lol:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2801 -: Април 27, 2021, 14:44:22 »
Декларирам, че в коалиции с ВОЛЯ и Черепа няма да влизам!
Твърдението на Бонго считам за  инсинуация.

Имах предвид Бачо Валери.  :ok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2802 -: Април 27, 2021, 14:47:13 »
ИТН не е ампутирало абсолютно НИЩО, тъй като изопщо НИ СИ Е отваряло устата досега!!!

Да, бе! Уж стенографираш телевизора, пък не знаеш. Отказаха се от няколко неща. Поредното е гласуване по пощата. Както е тръгнало, и от себе си ще се откажат.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2803 -: Април 27, 2021, 14:56:28 »
По 250 хил лв. на партия/коалиция , минала 1%, независимо от резултата,  :smokin:
По-добре тогава да не си губим времето за избори.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2804 -: Април 27, 2021, 14:57:27 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203709_na_112-o_miasto_barikadirani_v_pokoite_si_lideri/?ref=home_layer2

Quote (selected)
Какво виждаме тия дни: лидерите на двете партии, получили най-голяма подкрепа на изборите преди 20 дни, категорично отказват да отговарят на въпроси. И двамата се оказаха барикадирани и дълбоко скрити в покоите си, без дори намек за пробив на укритието.

А въпросното укритие, знаете, е съвсем "публично и прозрачно". Явяват се на живо във "Фейсбук", държат речи, гледат кръвнишки, показват си патериците. После излъчването спира. И изтича безкритично по телевизиите.

И двамата имат охрана срещу въпроси. Единият охранител е партийният ПР. Другият - глас зад кадър, на когото Слави Трифонов му каза, че добре го снима с личния му телефон. И го похвали, че "много хубави въпроси" е започнал за задава. Въпросите бяха в стил: "как ги постигате тия успехи, другарю директор". Пиар екипът на ГЕРБ пък вече дори няма нужда да задават въпроси на Борисов, той декламира това, което си е наумил.

Всъщност ето това е 112-о място по свобода на словото. И то е проблем на цялото общество. Защото то чува само това, което актуалният политически лидер иска да се чуе. Репликите към него са подавани от подвластни партийци. А медиите така или иначе ще ги завъртят в ефир.




Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2805 -: Април 27, 2021, 15:00:08 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2806 -: Април 27, 2021, 15:01:32 »
По-добре тогава да не си губим времето за избори.
ОК. Модификация:
Активна регистрация за избори.
250 хил. за всяка партия минала 1% от тях. Пак толкова за коалиция с 4% и отгоре.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2807 -: Април 27, 2021, 15:03:34 »
ОК. Модификация:
Активна регистрация за избори.
250 хил. за всяка партия минала 1% от тях. Пак толкова за коалиция с 4% и отгоре.
Знаех си аз, че голяма част от феновете на ДБ са за статуквото, но друго е да го научиш от достоверен източник.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2808 -: Април 27, 2021, 15:05:37 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203709_na_112-o_miasto_barikadirani_v_pokoite_si_lideri/?ref=home_layer2
Това, че автор на текста е Полина Паунова не е изненада. Един от малкото журналисти у нас.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2809 -: Април 27, 2021, 15:05:43 »
Знаех си аз, че голяма част от феновете на ДБ са за статуквото, но друго е да го научиш от достоверен източник.

Какво статукво те гони?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2810 -: Април 27, 2021, 15:09:25 »
Какво статукво те гони?
Аааа, не - сам се замисли... Все пак като за начало помисли как партиите ще развиват дейност и от къде най-лесно ще си намерят парите. Шиши и компания, както Гергов и компания, имат не малко в излишък.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2811 -: Април 27, 2021, 15:11:33 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2812 -: Април 27, 2021, 15:20:54 »
Ами аз съм цитирала Рекиджа и там става въпрос единствено за това!!!

Няма значение! Цитатът си е цитат
, но ти категорично заявяваш, че става въпрос единствено за това.
А не става въпрос единствено за това.
Долавяш ли тънките нюанси?

Не! Защото съм коментирала единствено това, което е писал Рекиджа!!! :m1201:
А и не съм тук, само за да се надприказвам с теб!!! :t0135:

Баси досадата ...


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2813 -: Април 27, 2021, 15:22:58 »
Покрай лупингите на Чалгаря, бурно по форумите се появиха и неговите фенове. Мила, мамо... 50% функционална неграмотност си е казала своето. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2814 -: Април 27, 2021, 15:27:01 »
Аааа, не - сам се замисли... Все пак като за начало помисли как партиите ще развиват дейност и от къде най-лесно ще си намерят парите. Шиши и компания, както Гергов и компания, имат не малко в излишък.

Разковничето е какво точно значи "партиите да развиват дейност". Колко е членският внос на БСПто?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1411
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2815 -: Април 27, 2021, 15:31:27 »
Разковничето е какво точно значи "партиите да развиват дейност". Колко е членският внос на БСПто?
На тази дейност някъде и викат „инкасо“. Членският внос на БСП-то (а и не само на него) е = „който колкото обича“.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2816 -: Април 27, 2021, 15:32:29 »
Разковничето е какво точно значи "партиите да развиват дейност". Колко е членският внос на БСПто?
Не знам и не ми е интересно. Но Чалгаря обяви, че неговия месечен членски внос бил най-високия ... цели 10 лева. Но друг е въпроса - има ли държава в света, където при забрана да се финансират партиите от фирми, то те съществуват само с членски внос.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2817 -: Април 27, 2021, 15:35:36 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203709_na_112-o_miasto_barikadirani_v_pokoite_si_lideri/?ref=home_layer2

А пък аз, да разнообразя малце с това, което е рекъл конкретно Баце.

Щото Борисов продължава да са излага и добре, че е само във Фейсбук”
:

Quote (selected)
„Променят Избирателния кодекс, ама той не е за тия избори важен. Той е важен за президентските избори. Някой услугва на президента, за да има служебна победа. Да видим дали ще е така - някой като почне да прави с умисъл нещо, винаги народът го наказва.
Явно президентът се мотае само поради една тема - да си смени правилата изборните за президентските избори“.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pritisnat-itn-radev-vruchva-vtoriya-mandat-utre



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2818 -: Април 27, 2021, 15:36:11 »
има ли държава в света, където при забрана да се финансират партиите от фирми, то те съществуват само с членски внос.

Не, нито една партия по света не се издържа с членски внос. Членският внос е символичен за съпричастие. Затова е минимален. Ако го направиш голям си губи смисъла.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2819 -: Април 27, 2021, 15:38:33 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203318_tozi_parlament_moje_pone_da_zapochne_sudebnata_reforma/
В отворено писмо инициативата "Правосъдие за всеки" призовава депутатите да закрият спешно спецсъдилищата и да въведат обжалване в съда на прокурорските откази за образуване на дела.

Ето и любимецът на Джузепе от форума на "Дневник" се е изказал:
 
Quote (selected)
ygo11542256
 Голяма битка от страна на кръга Прокопиев, тоест на кръга Сорос да овладее съдебната система в България.