Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 26, 2024, 10:24:53

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2101739 пъти)

0 Потребители и 150 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6660 -: Юни 04, 2021, 21:26:59 »
От година аз и някой други колеги обясняваме че правителството каквото и да е то следващите години ще отнесе хурката.

Точно така! Архивите са живи. Ние с отврат това го говорим от дълго време.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6661 -: Юни 04, 2021, 21:28:29 »
ЗИП
"Дай му на българина втория акъл! Явно след първоначалния ажиотаж почва да се стопля, че англосаксите всъщност са надушили лесна плячка и се готвят по техен коронен номер да гепят едни пари! Що марионетни държавици така са изгорели не е истина. Англосаксите изпомпиха дори Дойче Банк та нас ли няма. А туземците в Мамковината два дена вече са в мазохистична нирвана...  :lol:"

Това горното дали е ЗИП от форума на СЕГА?
Ако е негово, значи е едва втори или трети негов постинг по тема, различна от руските феерии...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6662 -: Юни 04, 2021, 21:29:00 »
Quote (selected)
А за преди овладяването има един дълъг поменик с кредити, запори и прочие, преди Шиши

Да бе и Шиши се явил в ролята на спасител или клошар с 50 фирми в несъстоятелност. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6663 -: Юни 04, 2021, 21:29:16 »
Е, Химимпорт беше в доста по-различни години. И въобще не е аналогично на сегашното.

ОК, ясно е, че не знаеш как беше приватизиран Химимпорт, затова няма да го нищим повече. Годините нямат значение, методът е важен. Това по повод дълговете и запорите, които ти постави.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6664 -: Юни 04, 2021, 21:29:46 »
А тези 150 млн. към ББР за какво са се събрали?
Нямам идея, а само подозрение, че покриват предишни дългове. Там интересното е дали са с добро обезпечение или с шаранчета в язовир. Никой обаче не иска да попита този тъп въпрос.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6665 -: Юни 04, 2021, 21:29:55 »
Позволявам си да изкажа едно предположение/като първопричина за настоящата реднешка загриженост за Кочината/ - дано не е вярно, ама се съмнявам да се лъжа толкова много. Реднеците просто си осигуриха едно алиби да гушнат едни пАре за една салфетка безотчетно. За туземците - нито пАре/горят!/, нито таралясници, дето отдавна вече ги е отнемАло и никога вече няма да ги има. Всички страни са доволни, начело с местните ни идиоте, дето верват, че ония са се загрижили за корупцията ни ... с поне 10 години закъснение! Абе вие можете ли да мислите?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6666 -: Юни 04, 2021, 21:32:06 »
ОК, ясно е, че не знаеш как беше приватизиран Химимпорт, затова няма да го нищим повече.
Как беше приватизиран знам, но ми се стори, че става въпрос за продажбата му на тимаджиите, което има някаква връзка с обсъжданата тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6667 -: Юни 04, 2021, 21:32:58 »
Мен всъщност тази трагедия не ме засяга, но като помня безценната рогата колекция на Черепа, да попитам тук сатанистите и клинтънухите ли плачат за своят идол?
Имаше там и забрана някаква към 64 организации.  Много бе!
И друго - този Пеевски човече на Сорос ли беше, щото споменът ми за една такава информация е много мътен.
Или греша?
За да ми стане ясно кой тук дере рубашки и рони сълзи, не за друго...
Този закон беше много плют в Русия, а гледай каква полза донесе на България.
Ако не друго, на някои със сигурност донесе сърцебиене и учестен пулс.
Мисля, че колкото повече се бодат рогатите горе, толкова по добре за нещастниците долу.
Важното е да падат трупове, и навреме да бъдат извозвани.
Днес едните, утре другите

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6668 -: Юни 04, 2021, 21:35:35 »
но ми се стори, че става въпрос за продажбата му на тимаджиите, което има някаква връзка с обсъжданата тема.

Не, става въпрос, че ти размаха некви дългове на Технотаковата преди да бъде открадната. А аз ти казах, че това няма никакво значение, и че е много лесно да се направят фалшиви такива, за да откраднат фирмата. За това става въпрос. И затова дадох примера с Химимпорт. И те бяха вкарани в съмнителни дългове преди да ги гепят.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6669 -: Юни 04, 2021, 21:38:04 »
Последното, което съм очаквал, е възмущение от "намесата" на щатите във вътрешните ни работи.
При положение, че Пеевски не е сред хората с огромен брой фенове, поне сред по-мислещите.

И изведнъж, сеедно съм на сбирка на ДПС ебаси, дето викат, че докат не видят доказателства, имат пълно доверие...

Ми аз още преди десетина години предвидих, че клептокрацията е обречена да заеме "патриотична" поза. Само дето го тогава си мислех за ЕС, а не за САЩ.
Но иначе съм съгласен, че толерирането на клептокрацията дава възможност на отвън да бъдат нанесени сериозни щети на страната. В момента сме в такава ситуация: едни тук реват - може да са разбойници, ама са наши разбойници, каква е тая Мустафа да ги сакнционира .... 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6670 -: Юни 04, 2021, 21:41:56 »
Не е толериране, ептен пък не е борба с корупцията бе, Бонго! Толкова ли не вдяваш, че това е идеален повод американските ти приятели да не ни пратят "диамантените си" самальоти и да се направят на добродетелни? През крив макарон ще ги гледаш таралясниците, а са бръкнали и в моя джоб за тях, не само в товя. Редно щеше е да е само вие да си плАтите. Винаги става дума за пари! Особено, ако си имаш работа с наследниците на изметта на Европа! Аре да си го начукате в кофите най-сетне. Тиквата си се е откупила..гърмят фишеци
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 21:47:21 от Aсол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6671 -: Юни 04, 2021, 21:42:56 »
но ми се стори, че става въпрос за продажбата му на тимаджиите, което има някаква връзка с обсъжданата тема.

Не, става въпрос, че ти размаха некви дългове на Технотаковата преди да бъде открадната. А аз ти казах, че това няма никакво значение, и че е много лесно да се направят фалшиви такива, за да откраднат фирмата. За това става въпрос. И затова дадох примера с Химимпорт. И те бяха вкарани в съмнителни дългове преди да ги гепят.
Или не знаеш или си кривиш душата. При Химимпорт дейността си беше печеливша, но имаше доста трудносъбираеми дългове от неплащащи клиенти. При технотаковата дълговете не са от неплащащи клиенти, а от разлика между приходи и разходи. В единия случай задачката има решение, в другия - не.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6672 -: Юни 04, 2021, 21:43:36 »
Откак Фигурантът заяви, че Черепа му звучал по-убедително от Каскета, тавагишчите се скъсаха да убеждават - първо себе си, после и останалите - че съдружниците на Черепа и Шиши са Баце и аверите му. Сега, когато истинските съдружници трябва да излязат наяве, не забелязвам да се радват. Не очакват ли САЩ да конфискуват Къщата в Барселона?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6673 -: Юни 04, 2021, 21:45:16 »
Клатят ли се, клатят ли се?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6674 -: Юни 04, 2021, 21:45:48 »
Между другото, някак тихичко днес мина благата вест, че ще се раздават 2.5 милиарда лева необезпечени кредити на частни клиенти, с гарант държавата. При това одобрението ще е до 10 дни. Сигурно е добро и патриотично дело, а не нещо друго.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6675 -: Юни 04, 2021, 21:47:19 »
Не е толериране бе, Бонго! Толкова ли не вдяваш, че това е идеален повод американските ти приятели да не ни пратят златните самальоти и да се направят на добротелни? През крив макарон ще ги гледаш таралясниците, а са бръкнали и в моя джоб за тях. Редно щеше е да е само вие да си плАтите. Винаги става дума за пари! Особено, ако си имаш работа с наследниците на изметта на Европа! Аре да си го начукате в кофите най-сетне.

Глупости. Нито са ми приятели, нито самолетите са свързани по някакъв начин с Божков и Пеевски. Виж, ако някой от тях двамата имаше сделка с американците за часни ВВС, тогава може .
Но пък ситуацията предполага идеална възможност за една операция "чисти ръце" , а Радев е единственият към момента, който май би могъл да я проведе . За жалост няма да се възползваме. от ситуацията.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6676 -: Юни 04, 2021, 21:47:53 »
Не очакват ли САЩ да конфискуват Къщата в Барселона?

И гръцкия остроф...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6677 -: Юни 04, 2021, 21:49:11 »
Между другото, някак тихичко днес мина благата вест, че ще се раздават 2.5 милиарда лева необезпечени кредити на частни клиенти, с гарант държавата. При това одобрението ще е до 10 дни. Сигурно е добро и патриотично дело, а не нещо друго.  :smokin:

Отбелязахме (Симпли го направи) я, аз одобрих, а синът ми смята да се възползва в зависимост от условията  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6678 -: Юни 04, 2021, 21:49:59 »
Глупости. Нито са ми приятели, нито самолетите са свързани по някакъв начин с Божков и Пеевски. Виж, ако някой от тях двамата имаше сделка с американците за часни ВВС, тогава може .
Но пък ситуацията предполага идеална възможност за една операция "чисти ръце" , а Радев е единственият към момента, който май би могъл да я проведе . За жалост няма да се възползваме. от ситуацията.

Не притежавам оптимизма ти! Смятам, че аз съм права в случая..професионална деформация. Досега е действала безотказно, нямам причини да пренебрегвам подобни причини - напротив! Гледай парите!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6679 -: Юни 04, 2021, 21:50:12 »
Между другото, някак тихичко днес мина благата вест, че ще се раздават 2.5 милиарда лева необезпечени кредити на частни клиенти, с гарант държавата. При това одобрението ще е до 10 дни. Сигурно е добро и патриотично дело, а не нещо друго.  :smokin:

аре са, не е така, не се излагай, тва са глупости.

най-малко има изискване фирмите/самоосигуряващите се да са имали дейност последните 3 години.

но дори да са необезпечени кредити, тва е калкулиран риск - някои няма да се изплатят, но други ще свършат работа, ще се завъртят, с приходите ще се плащат данъци и осигуровки.

в англия размерът на необезпечените кредити, а отделно на помощите, беше в много пъти повече.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6680 -: Юни 04, 2021, 21:50:27 »
Американците разчистват България от английски хонорис каузисти и олигарси, зер среща се задава.  :m1329:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6681 -: Юни 04, 2021, 21:51:04 »
Сигурно е добро и патриотично дело, а не нещо друго. :smokin:

Ми да, също както педесетяхто кинта за пенсионерите съвсем не са предизборен пиниз... :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6682 -: Юни 04, 2021, 21:51:33 »
Не притежавам оптимизма ти! Смятам, че аз съм права в случая..професионална деформация. Досега е действала безотказно, нямам причини да пренебрегвам подобни причини - напротив! Гледай парите!

Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6683 -: Юни 04, 2021, 21:52:55 »
Между другото, някак тихичко днес мина благата вест, че ще се раздават 2.5 милиарда лева необезпечени кредити на частни клиенти, с гарант държавата. При това одобрението ще е до 10 дни. Сигурно е добро и патриотично дело, а не нещо друго.  :smokin:
Нека видим разписани условията на гаранцията и как банките ще приемат тези 50% държавни обезпечения.
Да не доведат до оскъпяване на кредите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6684 -: Юни 04, 2021, 21:54:43 »
Банките гледат само как да разхфърлят пари и да пробутват заеми, че са натежали до пръсване.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6685 -: Юни 04, 2021, 21:58:44 »
Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?

Въпросният закон Магнитски и приложното му поле, както и неагажирането на ДД като цяло към него, предполагат широки възможности за злоупотреби, вмешателство в чужди държавни дела, а най- важното заради, което е създаден, е, да имаме некаква официална възможност да гушнем едни пАри под дайретата на дзвездите и райетата с много пиар шум да не си плАтим и/или върнем парите, когато не ни изнася. И естествено отвово имаме трите шебека - не чух, не видях и т. н., щото видиш  ли министреството на финансите на сащ имало собствена политика. Кви са тия глупости бе? Как е възможно министерство на една държава да си има наддържавен закон?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6686 -: Юни 04, 2021, 21:59:13 »
Банките гледат само как да разхфърлят пари и да пробутват заеми, че са натежали до пръсване.
Което не им пречи да печелят от такси и така да рекламират "ниски" лихви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6687 -: Юни 04, 2021, 22:00:13 »
Не притежавам оптимизма ти! Смятам, че аз съм права в случая..професионална деформация. Досега е действала безотказно, нямам причини да пренебрегвам подобни причини - напротив! Гледай парите!

Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?

И какво от това? Мислиш, че това ще спре американците да откажат доставката на "последен модел супермодерни самолети" на корумпирана държава (хайде, нека е корумпирано управление на държава)? Сигурно се шегуваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6688 -: Юни 04, 2021, 22:00:37 »
В момента ми хрумна интересен казус. Ако отида в Техномаркет и си купя примерно телевизор, ставам ли търговски партньор на Пеевски и съответно попадам ли под Щатските санкции?  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6689 -: Юни 04, 2021, 22:03:54 »
но дори да са необезпечени кредити, тва е калкулиран риск - някои няма да се изплатят, но други ще свършат работа, ще се завъртят, с приходите ще се плащат данъци и осигуровки.

в англия размерът на необезпечените кредити, а отделно на помощите, беше в много пъти повече.
В Англия предполагам става въпрос за периода на локдауна, а не за нормализацията. Може и да греша и там също да раздават пари на воля...
А иначе и в България има опит с масово раздаване на необезпечени кредити, докъм 1996 година.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6690 -: Юни 04, 2021, 22:04:04 »
Сигурно се шегуваш.

Определено се шегува. Освен ако не приемем, че си вярва, че американците са искрено загрижени за демокрацията в България. е лягат и стават с мисъл как да я направят земен рай.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6691 -: Юни 04, 2021, 22:05:04 »
В момента ми хрумна интересен казус. Ако отида в Техномаркет и си купя примерно телевизор, ставам ли търговски партньор на Пеевски и съответно попадам ли под Щатските санкции?  :smokin:
Естествено!
Зимат ти телевизора и те компенсират с транзисторче Моторола модел '78-ма година, лОвещо само радио Веселина. :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6692 -: Юни 04, 2021, 22:05:27 »
Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?


И какво от това? Мислиш, че това ще спре американците да откажат доставката на "последен модел супермодерни самолети" на корумпирана държава (хайде, нека е корумпирано управление на държава)? Сигурно се шегуваш.

Направо вече съм убедена, че този цирк е точно за да имат оправдание, че няма да ни  доставят хартиените самолетчета. Обир, тунингован като борба с корупцията. Ше чекаме "въоръжението" и/или евентуално връщането на парите...на вЪрба у шестък

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6693 -: Юни 04, 2021, 22:05:41 »
В момента ми хрумна интересен казус. Ако отида в Техномаркет и си купя примерно телевизор, ставам ли търговски партньор на Пеевски и съответно попадам ли под Щатските санкции?  :smokin:

Ставаш.
И гледай да си го купиш по бързо, щото утре може и да няма телевизори.
Санкций, разбираш ли

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6694 -: Юни 04, 2021, 22:09:26 »
Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?


И какво от това? Мислиш, че това ще спре американците да откажат доставката на "последен модел супермодерни самолети" на корумпирана държава (хайде, нека е корумпирано управление на държава)? Сигурно се шегуваш.
Не разбрах, ама вие сериозни си мислите, че някакви самолети ще се явят някога? Освен ако не са модели от музеите, намерени на някое забравено летище? И че на американците им трябва каквато и да било реална причина да не ги доставят? И какво ще им направи българското правителство като не ги доставят? Някой да е чел клаузите по договорите, в които се казва, че ако не се доставят на (примерно) 1 април 2022, започват да текат наказателни лихви и американците дължат на българите (примерно) 5% годишно, кумулативни?
Някой нещо да помни за доставките към Германия по време на войната, колко са били платени, колко са били висящи?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6695 -: Юни 04, 2021, 22:09:39 »
Quote (selected)
В момента ми хрумна интересен казус. Ако отида в Техномаркет и си купя примерно телевизор, ставам ли търговски партньор на Пеевски и съответно попадам ли под Щатските санкции?  :smokin:
как ли ще се отрази това и на сервизите за гаранционно подържане?
Сервиза на самсунг дали ще откаже обслужване на ТВ закупено от Техномаркет?
Партньорство все пак. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6696 -: Юни 04, 2021, 22:09:54 »
Разбира се, американците са достатъчно коварни и ще задържат парите, с които сме си платили самолетите, така сериозно ще стимулират всички останали, които искат да купят от тях. :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6697 -: Юни 04, 2021, 22:13:35 »
И че на американците им трябва каквато и да било реална причина да не ги доставят? И какво ще им направи българското правителство като не ги доставят?

Българското правителство няма да им направи нищо.
Ще им го направят всички останали правителства, които са купували американски оръжия, като спрат да ги купуват.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6698 -: Юни 04, 2021, 22:14:50 »
Къф ви е зорът със самолетите?
Не сте ли разбрали, че сделките с ВПК на САЩ са такса спокойствие.
Ако не искаш да ти начешат гърбината я съседите, я джихадистите, си плащаш лептата.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6699 -: Юни 04, 2021, 22:19:07 »
Българското правителство няма да им направи нищо.
Ще им го направят всички останали правителства, които са купували американски оръжия, като спрат да ги купуват.

Май си забравил как саудитците купиха оръжие май за 100 милиарда долара по времето на Тръмп.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6700 -: Юни 04, 2021, 22:21:27 »
И че на американците им трябва каквато и да било реална причина да не ги доставят? И какво ще им направи българското правителство като не ги доставят?

Българското правителство няма да им направи нищо.
Ще им го направят всички останали правителства, които са купували американски оръжия, като спрат да ги купуват.
Ама ти сериозно? Ето, Саудитска Арабия накълца Кашоги и продължава да си продава нефта и да купува канадски оръжия, все едно че нищо не се е случило. А за това, че САЩ са прескочили някаква доставка на някаква страничка, която повечето не могат да намерят на глобуса, всички като един ще се впуснат да си развалят рахатя? И къде ще отидат да пазаруват - в Москва или в Пекин?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6701 -: Юни 04, 2021, 22:22:44 »
Преди 2-3 дни се учудих за несъразмерният формат на среща на БГ президент с помощник- заместник на държавен секретар по финансите на САЩ.
Сега става ясно, какво са говорили.
Не са искали президентът да научи като нас, от вестниците.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6702 -: Юни 04, 2021, 22:23:49 »
Самолетите ще дойдат. Иначе с какво ще правим еърполисинг?  Освен това, към самолетите се купуват ракети, бомби, резервни части, поддръжка...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6703 -: Юни 04, 2021, 22:23:58 »
Къф ви е зорът със самолетите?
Не сте ли разбрали, че сделките с ВПК на САЩ са такса спокойствие.
Ако не искаш да ти начешат гърбината я съседите, я джихадистите, си плащаш лептата.
Абе като гледам ценорасписа, може би ще е по-евтино да се договорим със съседите да бием джихадистите!
Егати диш хакъ, егати чудото! Питай в цеха за олио какво спокойствие е било!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6704 -: Юни 04, 2021, 22:24:20 »
Май си забравил как саудитците купиха оръжие май за 100 милиарда долара по времето на Тръмп.


Купиха ами!
Че както се бяха накиснали до уши в сирийската авантюра,  трябваше да доказват лоялност.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6705 -: Юни 04, 2021, 22:24:38 »
Не съм, говоря за бъдещи поръчки.
Само си представи отзвука заради вестта, че САЩ са се направили на цигани и не са доставили бойни самолети, договорени чрез правителствен контракт и предназначени за страна член на НАТО и верен съюзник.
Това към Принца.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6706 -: Юни 04, 2021, 22:26:08 »
Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?


И какво от това? Мислиш, че това ще спре американците да откажат доставката на "последен модел супермодерни самолети" на корумпирана държава (хайде, нека е корумпирано управление на държава)? Сигурно се шегуваш.

Има толкова много руснаци, които са под този акт, но не съм чул САЩ да са запорирали държавни средства на Руската федерация; същото е с Китай. Но може би най-очевидният паралел е със Саудитска Арабия - там покрай убийството на Кашоги сума ти хора попаднаха под санкции, но САЩ продължават да продават оръжие на СА.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6707 -: Юни 04, 2021, 22:28:21 »
Добре, хайде да спрем този спор и да се обзаложим, че САЩ ще доставят самолетите.
Ще доставят и втората ескадрила, за която си прави устата румен президента.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6708 -: Юни 04, 2021, 22:29:17 »
Не съм, говоря за бъдещи поръчки.
Само си представи отзвука заради вестта, че САЩ са се направили на цигани и не са доставили бойни самолети, договорени чрез правителствен контракт и предназначени за страна член на НАТО и верен съюзник.
Това към Принца.
Тогава що не дават на турците платените и уж вече произведени Ф35?
Не само държавен контракт ами и подизпълнител, съюзник, НАТО...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6709 -: Юни 04, 2021, 22:29:24 »
Добре, хайде да спрем този спор и да се обзаложим, че САЩ ще доставят самолетите.
Ще доставят и втората ескадрила, за която си прави устата румен президента.
Румен пари нема.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6710 -: Юни 04, 2021, 22:29:36 »
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 22:00:13
Точно парите гледам. Парите по сделката са от държавния бюджет, не са ли?


И какво от това? Мислиш, че това ще спре американците да откажат доставката на "последен модел супермодерни самолети" на корумпирана държава (хайде, нека е корумпирано управление на държава)? Сигурно се шегуваш.

Направо вече съм убедена, че този цирк е точно за да имат оправдание, че няма да ни  доставят хартиените самолетчета. Обир, тунингован като борба с корупцията. Ше чекаме "въоръжението" и/или евентуално връщането на парите...на вЪрба у шестък

Тези прогнози смятам да ги запазя..... Като онова мнение с "алинеите"    :nuts:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6711 -: Юни 04, 2021, 22:30:23 »
„Абе като гледам ценорасписа, може би ще е по-евтино да се договорим със съседите да бием джихадистите!„

Не ги гледай съседите.
И те не знаят кого ще бият.
Затова ги тъпчат като коледна пуйка с бежанци.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6712 -: Юни 04, 2021, 22:31:36 »
Пак момент.

Начи Щатите ни владеят тотално, щот сме им колония и т.н.

И вместо тихо и кротко да си ни зимат пари, както, разбира се, досега, чрез скъпи доставки на квото там, чрез неизгодни концесии, чрез златото, което са ни откраднали веднага след 1944 и т.н. и т.н....

...та вместо да си действат тихо и кротко, както досега, те решават да приложат Магнитски спрямо Пеевски и Божков, за да могат по-лесно да ни грабят, ако и досега да не са срещали никва съпротива да ни грабят...

Бе...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6713 -: Юни 04, 2021, 22:34:18 »
Тогава що не дават на турците платените и уж вече произведени Ф35?
Не само държавен контракт ами и подизпълнител, съюзник, НАТО...

Заради руските ракети ,

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6714 -: Юни 04, 2021, 22:35:51 »
Тогава що не дават на турците платените и уж вече произведени Ф35?
Не само държавен контракт ами и подизпълнител, съюзник, НАТО...
Еее, стига де, недей сравнява Турция с България, те купиха С-400, Путин и Ердо са първи дружки, Сирия, заплахата че ще ревизират статута на Инджирлик и още неколко неща, за които не се сещам в момента.
Кога изобщо Бг е казала дори "н" от "не!" на Америка, защо да ни причиняват такова нещо?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6715 -: Юни 04, 2021, 22:36:25 »
Заради руските ракети ,
Добро оправдание!
Или заради Ердоган?
Щото има мустаци?
Нещо друго?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6716 -: Юни 04, 2021, 22:38:21 »
Румен пари нема.
Бе той и Баце немА, ама плати първата ескадрила. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24276
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6717 -: Юни 04, 2021, 22:38:58 »
Quote (selected)
Кога изобщо Бг е казала дори "н" от "не!" на Америка,

Кога България беше казала "н" от "не!" на  СССР?
А преди това на немците?
Ние може да си крием главите в пясъка, ама те не забравят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6718 -: Юни 04, 2021, 22:40:09 »
Добро оправдание!
Или заради Ердоган?


Едното не изключва другото, но комбинацията от двете е императив да не им ги продадат. Впрочем турците могат да си получат парите обратно, но настояват за Фките.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6719 -: Юни 04, 2021, 22:40:40 »
Кога България беше казала "н" от "не!" на  СССР?

Тва от признателност, че са ни освободили много пъти и че пак ще ни освобождават  :0007: