Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 27, 2024, 17:47:55

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2104768 пъти)

0 Потребители и 148 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13200 -: Август 05, 2021, 21:28:00 »
Нищо подобно. Аз лично съм против подкрепа за управление на ИТН и съм обяснил защо. При това още след  април. Самоубийствено за ДБ (а и за БСП мисля) е да бъде подкрепяна пария, която вижда като "съдебна реформа" пряк избор на главения прокурор, все едно е президент и мажоритарна система, която ще лиши около 2/3 от хората от представителство.

Изцяло споделям мнението. Шилетата, дето плескат на такава простотия, ще реват кански, ако им позволим да изсърбат резултатите от идиотщината си. Не, че ми пука за шилетата, ама ми пука за такива като мен. Такива, дето не се доверяват на ганглиите си и не щат да сърбат заедно с шилетата

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13201 -: Август 05, 2021, 21:28:45 »
Всъщност минаваме на вариант Парламентарната ни Република през три месеца да свиква Парламент докато управлява Президент.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13202 -: Август 05, 2021, 21:29:29 »
Слафчу не ще да управлява и ще направи всико възможно да не направи правителство. Старае се жестоко, а патроните му глигигербававите му помагат, щото не щат да лъснат, че са си направли резервно отборче. Слафчу беше проектиран за патерица, а не за мандатоносител.
 :i_sheepish: пре...ха замисъла
:th_up:
Има такова нещо. Още като обяви за приватизацията на ББР и концесии на магистрали трябваше БСП да му покажат, че не става. Хората печелят от банки, но Слави с татуто не ще, защото нищо не разбира от тях, а и няма хора които да разбират. Та затова, дай да заколим кокошката!
Имам и скромен въпрос: Има ли някъде в галактиката, някой да е станал министър-председател като е финалист в шоо. Например на Слави? Нали няма? Значи Слави е нещо като първопроходец. Ще остане в историята този човек. Като Магелан.
Представям си сценката: Прибира се нашият "продавач на спортни артикули" у дома и жена му го пита: "Какво прави днес?".
Човекът се отговаря: "Станах министър - председател, като се явих на кастинга на Слави". :t1813: В някаква друга държава (нормална), жена му ще му сложи компрес на главата.
Защо не? Не казва, че ходи по водата!
« Последна редакция: Август 05, 2021, 21:50:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13203 -: Август 05, 2021, 21:30:58 »
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.
И аз тъй мисля. Цялата тая идея "служебното правителство като редовно" е щуротия. Некои министри - след споразумение с подкрепящите партии - да, но цялото правителство, анблок , както Радев го е избрал - не, а и ще бъде лоша услуга на самия Радев. 

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13204 -: Август 05, 2021, 21:32:47 »
Нищо подобно. Аз лично съм против подкрепа за управление на ИТН и съм обяснил защо. При това още след  април. Самоубийствено за ДБ (а и за БСП мисля) е да бъде подкрепяна пария, която вижда като "съдебна реформа" пряк избор на главения прокурор, все едно е президент и мажоритарна система, която ще лиши около 2/3 от хората от представителство.
Ти май не разбра.
Може и да е самоубийствено, но има шанс да се спазари подкрепа за трети, ако не се правят Ристюви движения които пък не знам кой му го наби да ги прави.
И моля, не ми го представяй Ристю за такъв стратеК.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13205 -: Август 05, 2021, 21:33:30 »
Слави Т. Трифонов
2 ч.  ·
Ситуацията с пожарите на Балканите е изключително сложна. Прекрасно е да имаш добри съседи, които могат да се отзоват на помощ при нужда. Прекрасно е да си солидарен, да си добър и да си подкрепящ. Но не мисля, че когато твоята къща и къщата на съседа горят едновременно, ти трябва да отидеш да гасиш тази на комшията.
Чудесно е, че помагаме на Северна Македония и така е правилно, но до какво води това? У нас пожарникарите не достигат и с пожарите трябва да се справят горските служители.
Вчера, докато гасеше пожара в землището на село Петрово, загина горският служител Антон Гръбчев на 34 години, на когото днес предстоеше годеж.
Докато гасеше пожара там, загина и друг горски служител - Валери Димитров на 48 години. Той остави деца и внуци.
Считам, че българската държава незабавно трябва да мобилизира целия си наличен състав, за да се потушат всички активни пожари у нас.
Считам, че българската държава незабавно трябва да поиска помощ от Европейския съюз, защото се оказа, че България не притежава летателна техника за потушаване на пожари. Оказа се, че за целта разполагаме само с един хеликоптер, но сме можели да пригодим още два. Тоест имаме три за цялата страна.
В тази ситуация българските пожарникари са истински герои. Герои са и всички доброволци и горски служители, които се борят със силата на огъня. Те са на терен, гасят пожарите и рискуват живота си. Ето защо, ние, от “Има такъв народ”, ще дарим половината от скромната си субсидия от предния парламент на Главна дирекция
“Пожарна безопасност и защита на населението” за допълнителни премии на всички български пожарникари, доброволци и горски служители, участващи в потушаването на пожарите. Това са 68 хиляди лева.
Останалите 68 хиляди лева от нашата държавна субсидия ние ще дарим на семействата на загиналите Антон и Валери. Парите не могат да бъдат утеха за скръбта на техните семейства, но могат да бъдат нашето признание за саможертвата и геройството на Антон и Валери.
Тези пари трябва да отидат за нещо добро, а това в момента е най-доброто.


Туй от фейса. Същи Баценко.  :nuts:

Някой да не е разбрал, че Славчо стреля в служебното и през него в президента?  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13206 -: Август 05, 2021, 21:34:14 »
не мисля че е възможно вече правителство.Ако не броим варинта Слави избира Боце-две.Който си е напълно вероятен с тоя тиквоч.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13207 -: Август 05, 2021, 21:36:40 »
Quote (selected)
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.

Може! Ако е отсвирил втория си мандат. Той все пак не е идиот със сигурност и не верва на разни професионалистки по пилоните :nuts:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13208 -: Август 05, 2021, 21:37:41 »
Баце + Слави  това остава единствената възможност за правителство в парламента.
Ще бъдат страшна двойка, единият ще се показва навсякъде другият ще се крие кат мишка, бе допълват се от секъде.
« Последна редакция: Август 05, 2021, 21:43:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13209 -: Август 05, 2021, 21:38:14 »
С което искам да кажа, че и бесепе евентуално да получи мандат*, няа особени шансове.

*Бесепе получи мандат като трета сила през април и го върна веднага. Сега пак е трета сила, с по-малце депутати от преди и обективно не е в по-добра позиция.
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.
ТОва е много не вярно. НИщо общо няма. Преди БСП щеше да представи собствено правителство, което нямаше да получи подкрепа. Наистина можеха да бавят няколко дни, но ползата е съмнителна и този и придишния парламент са скопени.
Сега ситуацията е коренно различна. БСП ще представи правителство на Радев, и при товадействащо правителство с 60% подкрепа, а тя към онзи мамент маже и да нарастне на 80

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13210 -: Август 05, 2021, 21:39:08 »
У нас пожарникарите не достигат и с пожарите трябва да се справят горските служители.
Този верно е празноглавец. Горските служители в БГ ВИНАГИ са участвали в гасенето на горски пожари. Като си ходил само по жълтите павета е така.
Между другото, защо не се праща армията да гаси пожари е тайна превелика? Може да ходят в Афганистан, но не могат да вземат лопати и триони да отидат в гората. WTF
« Последна редакция: Август 05, 2021, 21:46:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13211 -: Август 05, 2021, 21:39:40 »
Слави Т. Трифонов
2 ч.  ·


Педал. У нас пожарите избухнаха след македонските. Няма нищо по естествено при бедствие да помагаме , както и да очакваме помощ от комшиите, Мисля, че оказахме някаква, макар и символична помощ на Турция, защото Ердо ни благодари. Когато са пратили помощта, не са предполагали, че същото ще стане и у нас.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #13212 -: Август 05, 2021, 21:40:13 »
Цитат на: Лъчо
нещата ще тръгнат към президентска република.

Може и да тръгнат, ама трябва да минат през Велико събрание. Демек нови избори. А там ще ти трябва едно цяло обикновено събрание да прокараш президентската република. Това са поредните фантазии.

Сега са фантазии. Но ако няколко поредни НС не могат избра правителство, "цялото ОНС" и ВНС след него ще бъдат приемлива цена, за да се прекрати парламентарната импотентност.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13213 -: Август 05, 2021, 21:40:18 »
Асол, в армията има практика- като пращаш работна група- слагаш старши.Ако има "лидер"- слагаш него и му обещаваш отпуска или да му отпориш задника при провал.Като имаш трима-четирима главочи-слагаш циганчето за старши.И обещаваш на главочите да им отпориш задника , ако задачата не е изпълнена, а на цигането -отпуска при всеки вариант.Действа.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13214 -: Август 05, 2021, 21:42:41 »
Quote (selected)
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.
Правителство с мандат на ДБО минава по абсолютно същата схема като такова с мандат на БСП.
Има един рационален изход, БСП и ДБО да организират публичен жребий. Който изгуби взема мандата. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13215 -: Август 05, 2021, 21:42:52 »
Quote (selected)
Някой да не е разбрал, че Славчо стреля в служебното и през него в президента?

А аз какво писах чия креатура е слафчу, още га се появи? Ама кой ли слуша тъпите камунезе - важното е да се подиграваш с тях и да ги неглижираш. Като си опарят задниците разни сержанти, отново ще изпаднат в амнезия и аре отначало....Корнела ще им е виновна, щото са природно ощетени откъм мисловна дейност  :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13216 -: Август 05, 2021, 21:43:05 »
Ееееххх... мечтания...
https://www.vbox7.com/play:2f4f2c819f
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13217 -: Август 05, 2021, 21:43:58 »
Quote (selected)
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.

Нямам проблем с това. Мисля, че БСП и ИБНИ - също. Проблемът е, че ИТН няма да го подкрепи.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13218 -: Август 05, 2021, 21:44:28 »
корнелия си е виновна до доказване на  противното.В момента мери ръст с жълтопаветни хипстъри.Факт.Другото е като задника- имаш си оправдание, асол.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13219 -: Август 05, 2021, 21:44:50 »
Сигурно една или две "мааалки" корекцийки на сегашното служебно ше бъдатпреглътнати секак и от сички, може би без гербавите, мъ за тяхната поза вече споменах.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13220 -: Август 05, 2021, 21:46:23 »
Проблемът е че преглъщайки служебните Партийната система става излишна.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13221 -: Август 05, 2021, 21:48:02 »
Тази партийна система е излишна и много скъпо излиза.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13222 -: Август 05, 2021, 21:48:23 »
Quote (selected)
Между другото, защо не се праща армията да гаси пожари е тайна превелика?

Включена е в гасенето.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13223 -: Август 05, 2021, 21:49:38 »
Включена е в гасенето.
ОК. Мой пропуск.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13224 -: Август 05, 2021, 21:49:59 »
Quote (selected)
Нямам проблем с това. Мисля, че БСП и ИБНИ - също.
Грешиш! БСП се пада трета политическа сила в момента и Радев е избран за президент за първия си мандат като нейн представител. Как мислиш, какво ще стане на президентските избори, ако Радев реши да даде мандата/дори и на всички да е ясно, че няма да мине/ на талибаните? Колко според теб членове на БСП и семействата им ще гласуват за него? Или накратко - къде му заминава ядрото, извеждащо го до втори тур?

Аз мога да ти дам 100% -ов верен отговор. От тези над 360 хиляди един няма да пусне глас за него и то още на първи тур. Вторият вече няма да има значение
« Последна редакция: Август 05, 2021, 21:55:24 от Aсол »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13225 -: Август 05, 2021, 21:50:25 »
Това е вярно.Всъщност Държавата ни е свръхнеефективна и скъпа.Нуждае се от сериозна редукция, като численост, сериозно предефиниране като функционалност...с две думи- лес рубят....
И това -смея да твърдя, е "ляво " виждане.
Радев вече им даде мандат при същата конфигурация.Кво направиха?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13226 -: Август 05, 2021, 21:51:18 »
А аз какво писах чия креатура е слафчу, още га се появи? Ама кой ли слуша тъпите камунезе - важното е да се подиграваш с тях и да ги неглижираш. Като си опарят задниците разни сержанти, отново ще изпаднат в амнезия и аре отначало....Корнела ще им е виновна, щото са природно ощетени откъм мисловна дейност  :smokin:

Появата на Слафчу е следствие и от слабата опозиция, каквато бесепе-к беше в продължение на 4 години.

Толкова слаба опозиция, че през 2021 смъкна с повече от половина резултата си спрямо 2017.

Не била виновна Корнелия  :m1273:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13227 -: Август 05, 2021, 21:51:48 »
"Има един рационален изход, БСП и ДБО да организират публичен жребий. Който изгуби взема мандата. "
Как да'н съ сетиш  :lol:
 
"Вие сте човекът от Земята, нали?
— Да, аз съм.
— Предполагах, че ще дойдете тук — рече дребният мъж с доволна усмивка. — Познах от първия път. Ще останете ли на Транай?
— Завинаги.
— Чудесно — заяви мъжът. — Какво ще кажете, ако ви направим Върховен президент?
— Моля?
— Добро заплащане, лека работа, с мандат само за една година. Изглеждате човек, на когото допада обществената работа — вметна сияещ мъжът. — Как ви се струва?
Гудман не знаеше какво да отговори.
— Нима е възможно — попита той невярващо — да предлагате най-висшия пост на страната току-така?
— Какво означава това току-така? — засегна се дребният мъж. — Да не мислите, че предлагаме Върховното президентство просто на всеки? Голяма чест е да ви го предложат"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13228 -: Август 05, 2021, 21:54:07 »
По въпроса за субсидиите- предлагам вместо твърда сума за глас да се удвоява(или утроява) събраното от членски внос и да се надзирават даренията-които да се облагат с 50% данък върху прихода.Всичко под масата да се брои за пране на пари и престъпление по глава 1 на НК.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13229 -: Август 05, 2021, 21:54:28 »
Може и да е самоубийствено, но има шанс да се спазари подкрепа за трети, ако не се правят Ристюви движения които пък не знам кой му го наби да ги прави.
И моля, не ми го представяй Ристю за такъв стратеК.


Абе знам, че много мразите Христо и изобщо "нашата кръвна група". Дори Бойко ви е по-мил, но май изобщо не ти е светнала лампата. Тя трябваше да ви светне след представянето на Малкия Мук и особено шоуто с пресконференцията.
Когато тръгваш да правиш преговори "по секторни" политики, на тези преговори вече представящ и евентуално хората , които ще ги осъществяват, а не казваш "ще видите" кои ще са тези хора.
Сетне, стана ясно, че оня плагиата е бил обсъждан - отричаха, мъцаха, ама накрая признаха.
Сетне, става ясно, че ИТН НЯМА да търсят приемственост със служебното правителство. РАЗБЕРЕТЕ ГО ТОВА.
Реакцията на Христо, макар и непремерена, в края на краищата постави нещата на мястото им. Аз не я одобрявам единствено, защото даде повод ДБ да бъдат обвинени, че "ламтят за постове". Вчера Татяна Дончева ясно обясни нещата, обяснил ги е и Слатински, и Диков . Толкова. 
 
« Последна редакция: Август 05, 2021, 22:00:16 от Бонго »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13230 -: Август 05, 2021, 21:56:13 »
Някой да не е разбрал, че Славчо стреля в служебното и през него в президента?  :smokin:
Аз мисля, че той стреля напосоки, само и само да има някаква димна завеска. Радев е последната му грижа.

Обаче тук някои определящи се като комунези наскоро настояваха, че няма да гласуват за Радев. Или съм се объркала?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13231 -: Август 05, 2021, 21:56:53 »
Всъщност отиде коня в ряката.Вече трябваше да сме на Улицата!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13232 -: Август 05, 2021, 21:57:46 »
Нямам проблем с това. Мисля, че БСП и ИБНИ - също. Проблемът е, че ИТН няма да го подкрепи.

При тези твърди заявки на БСП да предложат служебното (не министри от служебното, а кабинета), мислиш, че ИТН ще подкрепи. Е тоя постинг на Слави не ти ли подсказва нещо. Той отдавна е преминал персоналните атаки срещу Василев и Петков, вече громи цялото правителство анблок - защото е по-популярно от него.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13233 -: Август 05, 2021, 21:58:39 »
олкова слаба опозиция, че през 2021 смъкна с повече от половина резултата си спрямо 2017.

Не била виновна Корнелия
Както писах по-горе, партийте в нашенският вариант са вредни. Не е до Корнелия само. С изключение на Баце ви и може би на ДБ, партийте не си знаят избирателите и респективно не работят в техен интерес. Затова са и такива резултатите. И разни димки се пускат. Ако мине...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13234 -: Август 05, 2021, 21:59:39 »
Всъщност отиде коня в ряката.Вече трябваше да сме на Улицата!
Търкаля ли се нещо по нея? Херо ще го намери.  :t2102:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13235 -: Август 05, 2021, 22:02:25 »
Проблемът е че преглъщайки служебните Партийната система става излишна.
Смени веднага буламача който смучеш-  замъглява ти бъдещето.
Става излишна при ТОЗИ Президент, как се виждаш при Плюууню?
Неккви гсранции, че малкият ни, но изключително хххст народец няа отново да го докара допод кривата круша?
« Последна редакция: Август 05, 2021, 22:09:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13236 -: Август 05, 2021, 22:05:15 »
как се виждаш при Плюууню
Последният спечели срещу един фотограф с актовите снимки и кюфтета по стюардеси.
В момента БГ може да се оправи само с диктатор или с поне няколко като Giovanni Falcone. Такива няма, ergo...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13237 -: Август 05, 2021, 22:05:45 »
Крушката има много дълга опашка.
Вижте кой наскача да защитава слави- все дърти монархически курви.
Царя го доведе Доана и си бяха дружки до последна капка БСП кръв ( СДС си самоумре ).
Царя си взе имотите, Доана също не остана валат и се изтеглиха от светлината на прожекторите, оставиха "охраната" да почисти, Славчо също беше от кохортата придворни, даже се опита да бъде фактор в ГЕРБ ама го отрязаха.
Сега изпълзяват от тинята разгонените царедръжци и леко замазват пролуката мегду Слави и Бойко, отстрани Доана небрежно помага с неучастие в патакламата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #13238 -: Август 05, 2021, 22:07:20 »
Това може би е "партенка", но все пак:

БСП иска 7 зам.-министри от ИТН

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13239 -: Август 05, 2021, 22:08:20 »
Обаче тук някои определящи се като комунези наскоро настояваха, че няма да гласуват за Радев. Или съм се объркала?

Любофта им към Радев се крепи на тва дали ше им даде мандат.

За да предложат служебното му правителство.

Което така или иначе ще остане за поне още 3 месеца, а сегашният парламент не излъчи правителство...


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13240 -: Август 05, 2021, 22:09:57 »
Quote (selected)
От тези над 360 хиляди един няма да пусне глас за него и то още на първи тур.

Ми аз съм една от тези над 360 000. И гласът ми е за него, без значение на кого ще даде третия мандат. Не знам колко ви е членската маса, но не ще всичките, гласували за БСП, да са толкова примитивни и да не могат да съобразят, че понякога са нужни компромиси, за да се свърши работа.
Освен тва много ме дразни собственическото отношение към Радев. Нинова направи голямо добро с решението си да го подкрепи и БСП да направи президентската кампания с ясното съзнание, че издига независим кандидат. От полза ще ви бъде, ако продължите да го подкрепяте точно като такъв - независим от никого - а не да го плашите кво щяло да стане, ако не ви даде третия мандат. Дип че на парламентарни за 44 НС избирателите отчетоха приноса ви и ви преляха гласове от тези на Радев, така че сметката е платена, ако такава сметка се прави.

ПП - Признавам, ядоса ме.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13241 -: Август 05, 2021, 22:10:05 »
Quote (selected)
Последният спечели срещу един фотограф с актовите снимки и кюфтета по стюардеси.

Нищо подобно! "Спечели" срещу Калфин и то с разлика три пъти по-малка от "недействителните бюлетини". Последните беха държавен рекорд, ненадминат в целата ни вече над 30 години "демокрация"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13242 -: Август 05, 2021, 22:12:15 »
Ми аз съм една от тези над 360 000. И гласът ми е за него, без значение на кого ще даде третия мандат. Не знам колко ви е членската маса, но не ще всичките, гласували за БСП, да са толкова примитивни и да не могат да съобразят, че понякога са нужни компромиси, за да се свърши работа.
Освен тва много ме дразни собственическото отношение към Радев. Нинова направи голямо добро с решението си да го подкрепи и БСП да направи президентската кампания с ясното съзнание, че издига независим кандидат. От полза ще ви бъде, ако продължите да го подкрепяте точно като такъв - независим от никого - а не да го плашите кво щяло да стане, ако не ви даде третия мандат. Дип че на парламентарни за 44 НС избирателите отчетоха приноса ви и ви преляха гласове от тези на Радев, така че сметката е платена, ако такава сметка се прави.

ПП - Признавам, ядоса ме.

 :th_up:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13243 -: Август 05, 2021, 22:12:18 »
Той отдавна е преминал персоналните атаки срещу Василев и Петков, вече громи цялото правителство анблок - защото е по-популярно от него.
ТОва се описва така
"Болтался тельонок с дубом".
МЕждудругото мисля са в паника, щом са стнгнали дотам.
 
А Радев ще даде мандата на БСП и не защото са го издигнали за президент, а защото дълго и упорито работи за собствения си образ на "социален президент". Абсурдно е да се очаква да прави резки подскоци. Особено сега.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13244 -: Август 05, 2021, 22:13:41 »
Ми аз съм една от тези над 360 000. И гласът ми е за него, без значение на кого ще даде третия мандат. Не знам колко ви е членската маса, но не ще всичките, гласували за БСП, да са толкова примитивни и да не могат да съобразят, че понякога са нужни компромиси, за да се свърши работа.
Освен тва много ме дразни собственическото отношение към Радев. Нинова направи голямо добро с решението си да го подкрепи и БСП да направи президентската кампания с ясното съзнание, че издига независим кандидат. От полза ще ви бъде, ако продължите да го подкрепяте точно като такъв - независим от никого - а не да го плашите кво щяло да стане, ако не ви даде третия мандат. Дип че на парламентарни за 44 НС избирателите отчетоха приноса ви и ви преляха гласове от тези на Радев, така че сметката е платена, ако такава сметка се прави.

ПП - Признавам, ядоса ме.

Добре. Задавам простичък въпрос. Защо според теб Радев трябва да даде мандата на ДБО, а не на БСП? Демек да прескочи третата по големина парламентарно представена партия.
За протокола - ДБО е софийска партия. На практика в държавата не съществува

Имам и още един въпрос. Как смяташ, талибанлъка ще му осигури ли втори мандат или ще стане като на общинските избори. Избери им кметовете и заюбаювите се хилят как са прекарали комунезите. Ти тези неща отчиташ ли ги или се заблуждаваш, че са инцидентни? Спомняш ли си разни трикчета?
« Последна редакция: Август 05, 2021, 22:18:56 от Aсол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13245 -: Август 05, 2021, 22:17:21 »
За протокола - ДБО е софийска партия. На практика в държавата не съществува

  :crying_with_laughter-3302:

Не може да си толко зле, честно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13246 -: Август 05, 2021, 22:18:21 »
Quote (selected)
Добре. Задавам простичък въпрос. Защо според теб Радев трябва да даде мандата на ДБО, а не на БСП?
Отговарям от моята си вишка ( различна от тази на Гретето ).
Радев не е задължен да даде мандат на третата по големина група, а по негова преценка.
Преди два месеца опита и не стана, няма изгледи в този парламент БСП да събере 121 гласа доброжелатели.
Дали БСП е виновна, дали другите са глупави са подробности, те не променят пейзажа биха донесли само минутка слава на Нинова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13247 -: Август 05, 2021, 22:19:56 »
Добре. Задавам простичък въпрос. Защо според теб Радев трябва да даде мандата на ДБО, а не на БСП? Демек да прескочи третата по големина парламентарно представена партия.
За протокола - ДБО е софийска партия. На практика в държавата не съществува
Има само една причина за която се сещам - ако сеосере пейзажа, да не се лепне на БСП.
И три причини, да няма такава опасност.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13248 -: Август 05, 2021, 22:20:35 »
Ристю е в много деликатно положение.
Кого да подкрепи при гласуването за правителството?
Слави, БСП и ренегатите от БСП или ГЕРБ и ДПС?
Единственият вариант е да се въздържат, но тогава се пита защо ги ручаа жабетата и вяха байряците.
Като гледам от цялата ситуация в перспектива освен бетонираното ДПС печели само ГЕРБ.
Всички други са в цунгцванг.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13249 -: Август 05, 2021, 22:21:26 »
  :crying_with_laughter-3302:

Не може да си толко зле, честно.

Ти си зле, а не аз. На кметските избори преди  месец в Благоевград Възраждане имаше повече гласове от тех. Не рипай неподготвен

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13250 -: Август 05, 2021, 22:23:14 »
Ми аз съм една от тези над 360 000. И гласът ми е за него, без значение на кого ще даде третия мандат. Не знам колко ви е членската маса, но не ще всичките, гласували за БСП, да са толкова примитивни и да не могат да съобразят, че понякога са нужни компромиси, за да се свърши работа.
Освен тва много ме дразни собственическото отношение към Радев. Нинова направи голямо добро с решението си да го подкрепи и БСП да направи президентската кампания с ясното съзнание, че издига независим кандидат. От полза ще ви бъде, ако продължите да го подкрепяте точно като такъв - независим от никого - а не да го плашите кво щяло да стане, ако не ви даде третия мандат. Дип че на парламентарни за 44 НС избирателите отчетоха приноса ви и ви преляха гласове от тези на Радев, така че сметката е платена, ако такава сметка се прави.

ПП - Признавам, ядоса ме.

И аз мисля, че Асол отъждествява гласоподавателите на БСП със себе си.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13251 -: Август 05, 2021, 22:26:42 »
И аз мисля, че Асол отъждествява гласоподавателите на БСП със себе си.

Можете само да завиждате за женските клубове на Запад, които съвсем целенасочено зарибяват и прикоткват жени над определена възраст и канализират усилията им в трудни житейски периоди върху градинарство, шев и кройка, повърхностна благотворителност и фопщи линии сичко, което не е политика и/или "общественополезна дейност"  :0007:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13252 -: Август 05, 2021, 22:26:55 »
Добре. Задавам простичък въпрос. Защо според теб Радев трябва да даде мандата на ДБО, а не на БСП? Демек да прескочи третата по големина парламентарно представена партия.
За протокола - ДБО е софийска партия. На практика в държавата не съществува

За мен е без значение на кого ще даде третия мандат, защото няма да мине. А няма да мине, щото гласовете на БСП, ДБО и ИБНИ са общо 83. ИТН няма да го подкрепи, щото техният не е подкрепен.
Но ако се стигне до третия мандат, аз бих го дала на Хаджигенов и Бабикян, щот те изнесоха протестите на гърба си, настояваха на тяхната надпартийност и стоят като мост между ДБО и БСП. Което не значи, че ИТН ще подкрепят тях - няма. И няма по същата причина плюс непоносимостта, която двамата вече открито демонстрират към Славчо и Ко.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13253 -: Август 05, 2021, 22:27:56 »
Правителство с мандат на ДБО минава по абсолютно същата схема като такова с мандат на БСП.
Има един рационален изход, БСП и ДБО да организират публичен жребий. Който изгуби взема мандата. :smokin:

Че няма да мине, няма да мине. Но - при умело разиграване  - може би ще се наложи на ИТН да обяснят защо няма да подкрепят същите изброени приоритети или да повторят ясно и високо - или само наше правителство или никакво.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13254 -: Август 05, 2021, 22:28:23 »
И аз мисля, че Асол отъждествява гласоподавателите на БСП със себе си.
,Ти с кого отъждествяваш Ристювите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13255 -: Август 05, 2021, 22:30:35 »
Quote (selected)
аз бих го дала на Хаджигенов и Бабикян, щот те изнесоха протестите на гърба си,

Това не отговоря на истината и го казвам като редовен участник в тези протести. Можеш да питаш и Атлантис, дето пребиха сина й. Ние немаме нищо общо с Бабикян и Хаджигенов. Даже Иво Божков от талибаните предложи записа от камерата си на наш пребит човек - шапка му свалям за позицията и човешката правилна реакция. Гледането на официална телевизия не е добре

п. п. Никога ли не се запита защо Минеков ги отсвири?
« Последна редакция: Август 05, 2021, 22:39:39 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13256 -: Август 05, 2021, 22:32:20 »
Бонгич преди да Ви даде мандат ще подадете ли документи за членство в европейската левица или поне в ПЕС?
Пак казвам Радев през целия мандаг упорито работи върху образа си на социален президент.
Никакъв шенс да плюе на толкова труд и усилия.
 
А в кой е третия мандат няма значиние за избора.
Това ще е служебното правителство на Радев.
И според мен има шанс да мине.
Ако не вярваш на мен погледни паниката на тошковците. За тех е особен зле щото доста от гласомете щае додат от техната глупа. Кат сложим и ДПС, щот доган не обича да е сред губещите ......

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13257 -: Август 05, 2021, 22:38:10 »
За мен е без значение на кого ще даде третия мандат, защото няма да мине. А няма да мине, щото гласовете на БСП, ДБО и ИБНИ са общо 83. ИТН няма да го подкрепи, щото техният не е подкрепен.
Но ако се стигне до третия мандат, аз бих го дала на Хаджигенов и Бабикян, щот те изнесоха протестите на гърба си, настояваха на тяхната надпартийност и стоят като мост между ДБО и БСП. Което не значи, че ИТН ще подкрепят тях - няма. И няма по същата причина плюс непоносимостта, която двамата вече открито демонстрират към Славчо и Ко.
Тоже красиво, дет рекъл Жопа, за името на полския му коуега граничар - Дупа.
Но кат няа да стане и така Симпли, от Радев да си губи повечето избиратели?
На мен също ми е се едно, ако третия евентуален!!!, отиде при ИМВИВГЗ...АКО от тва не губи никой, а основната идея - изчегъртване си върви.
Да, ама не, оказва се пиеската  не е това, което е писано по сценарий, пък и режисьора не бил площада.
Продуцентът яко се меси нещо.
« Последна редакция: Август 05, 2021, 22:43:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13258 -: Август 05, 2021, 22:40:44 »
Че няма да мине, няма да мине. Но - при умело разиграване  - може би ще се наложи на ИТН да обяснят защо няма да подкрепят същите изброени приоритети или да повторят ясно и високо - или само наше правителство или никакво.
Две неща. Вече е ясно, че сценаристите хич не са изкусни в политиката, за която казваме, че е изкуство на възможното. И няма да дадат никакви обяснения, а най-много да се изтъпани Тошко (в краен случай онова недорепортерче с лошия поглед) и да рече, че винаги правят правилните неща и не дължат никому нищо.
Освен тва е видно, че Славчо е отмъстителен колкото Борисов.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13259 -: Август 05, 2021, 22:41:26 »
За мен е без значение на кого ще даде третия мандат, защото няма да мине. А няма да мине, щото гласовете на БСП, ДБО и ИБНИ са общо 83. ИТН няма да го подкрепи, щото техният не е подкрепен.
Но ако се стигне до третия мандат, аз бих го дала на Хаджигенов и Бабикян, щот те изнесоха протестите на гърба си, настояваха на тяхната надпартийност и стоят като мост между ДБО и БСП. Което не значи, че ИТН ще подкрепят тях - няма. И няма по същата причина плюс непоносимостта, която двамата вече открито демонстрират към Славчо и Ко.
Ами аз вече казах, че може би най-добре е да се даде на Дончева. Важното е да има ясен контраст в процедирането на ИТН и това на третия мандатоносител. С категоричната си заявка да припознае служебното като цяло, БСП няма да може да направи този контраст. Обяснението на ИТН ще е - ми ние имаме сериозни възражения към някои министри на служебното.
Не - трябва да им бъде предложено да се преговаря по ресори и личностите, които  да проведат договорените политики. Трябва да се демонстрира диалогичност, която да открои хулиганщината на ИТН. Така или иначе разиграването на третия мандат ще е вече част от предизборната борба.