Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 27, 2024, 17:59:56

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2104862 пъти)

0 Потребители и 172 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13440 -: Август 06, 2021, 19:01:40 »
Теоретически е избираемо - ако всички си плюят на суратите. И не е правилно Президентът да им препира пешкира - това донесли, значи са се договорили, с кого, за какво, срещу какво - не е негова работа. Внася и чака! Пък вече какво ще удари вентилатора е следващ въпрос!  :smokin:
Ами негова работа е след като в конституцията изрично е записано че Той внася правителството за избиране.
Иначе парл група щеше да си го внесе сама.
Верно че е неприятно за президента, но конституцията иска.
Пак казвам. Според мен редното е едно питане до КС. Па те да тълкуват.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13441 -: Август 06, 2021, 19:02:17 »
изкушението е винаги там, а е въпрос на лична воля, дали ще му се поддадеш или не.

ето, виж, например, аз как не се поддавам  :smokin:

Посветил съм му стихове написани на фъвлиж булгариж..
 
Ама той не хае..  Удал се е на истински кокошки и ми блокирал канала за комуникаций...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13442 -: Август 06, 2021, 19:04:20 »
Бонго, верно ли е, че България се е плъзнала толкова низко? Че може да се сложи магаре начело и ще се приеме? Че може да се плюне отвисоко на цялата ценностна система и да се остане във властта?
В такъв случай, дето казват тукашните адвокати, I rest my case! Всеки народ си заслужава управниците, но ми е жал за народа все едно, защото и аз съм част от него.

Плъзнала е - в момента, в който заявиш - не обсъждаме личностите, за да не ни заподозрат . че ламтим за постове като някои други, а само политики. Ето тоя момент си измиваш ръцете за хората, които би трябвало да изпълняват тези политики. И хваща дикиш - питай Пешо.

« Последна редакция: Август 06, 2021, 19:17:43 от Бонго »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13443 -: Август 06, 2021, 19:05:25 »
Написал съм, че "нашите" не са единствените, които носят отговорността, дори "основната". Защо се касае за един продължителен процес, обхванал около десетилетие, в която всяко управление е действало според условията и възможностите.

Ами това ако не е измиване на ръцете и обличане в бяло. Но има някакъв напредък, признавам

И какво означава "поддали се на първата, поддали се на втората" мантра?

Означава това, което съм написал. Мантрите бяха форма на натиск срещу имащите парламентарно мнозинство във ВНС. Имаше и други форми на натиск, но предполагам, че нямаш желание да си спомниш и тях.

За кои мантри става дума , че са се "поддали" . И тая линия на "ама те се поддали" - ами Християнството ни учи, че изкушението е винаги там, а е въпрос на лична воля, дали ще му се поддадеш или не.

За тези, които повтаряхте като навити от трибуната на великото народно събрание. И после те биваха повтаряни на площадчето пред източната страна на партийния дом. Хайде, първата беше за махането на член 1-ви от тогавашната конституция.

Да видим дали ще си спомниш за втората.

И ето пак -- виновни са другите, но не и тези, които са упражнявали натиск. Защо тогава дяволът да е виновен, че изкушавал праведните? Нали според това, което си написал, той е невинен, виновни са поддалите се на изкушенията му?
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #13444 -: Август 06, 2021, 19:06:51 »
Шнорхелът бил пропуснал от вълнение да прочете името на кандидат-министърката без портфейл по циганските въпроси! Ама как така, нали списъкът беше пред него и той просто го четеше, като почти не си вдигаше главата?! Значи просто я е намало в списъка! Е, и сега ще я гласуват ли, след като я няма? Тия още преди да са получили някаква власт правят гаф след гаф, а ако я получат, не ми се мисли! Трябва да са луди партиите да гласуват това чудо!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13445 -: Август 06, 2021, 19:09:05 »
Пак казвам. Според мен редното е едно питане до КС. Па те да тълкуват.

Какво има да тълкуват? Че бащите-неграмотници-идиоти на конститутуцията създадоха един абсурд с президентството - единствената длъжност в държавата, избирана пряко от народа и с по-малко правомощия о селски кмет? Нали трябваше да му "запълнят" функциите с ненужна театрална плява?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13446 -: Август 06, 2021, 19:11:21 »
филип ванденберг е може би най-доброто за четене в тая ниша.

А ти си чел всичко "в тая ниша"  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13447 -: Август 06, 2021, 19:13:01 »
От 15 януари 1990 г.
Народното събрание отменя чл. 1 за ръководната роля на БКП.

Първата мантра няа как да е повтаряна от трибуната на ВНС, щото вече е била факт.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13448 -: Август 06, 2021, 19:15:39 »
И ето пак -- виновни са другите, но не и тези, които са упражнявали натиск.

Ами за всяко взето решение, отговорност носи взелия решението. Иначе все до империализма и четирите годишни времена стигаме/



Сам може да видиш кой носи отговорността за греховете.

Серж, остави го. Има хора на които все някой друг таковата в гащите.
 
« Последна редакция: Август 06, 2021, 19:27:58 от Бонго »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13449 -: Август 06, 2021, 19:17:20 »
Плъзнала е - в момента, в който заявиш - не обсъждаме личностите, за да не ни заподозрат . че ламтим за постове като някои други, а само политики. Ето тоя момент си измиваш ръцете за хората, които би трябвало да изпълняват тези политики.
Мдааа, назначаване на лисицата за вътрешен министър на кокошарника е адски правилен ход. Нищо лично, разбира се!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13450 -: Август 06, 2021, 19:18:56 »
Ами негова работа е след като в конституцията изрично е записано че Той внася правителството за избиране.
Иначе парл група щеше да си го внесе сама.
Верно че е неприятно за президента, но конституцията иска.
Пак казвам. Според мен редното е едно питане до КС. Па те да тълкуват.
Ами да, внася каквото са му донесли. Не пише, че трябва да го обсъжда, боядисва в зелено и да го лакира след това!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13451 -: Август 06, 2021, 19:24:23 »
България е разделена на агитки, Ной. Днес се наслаждавах да чета коментари в "Дневник" - как съпругът на Бакърджиева, осъден за грабеж, не бил "истински престъпник", онова не било "престъление", а "само опит за грабеж", какво като са носили оръжие. И обвинения към "Дневник", че огласили този "семеен факт".
Разсъжденията за плагиатството също си струва да се прочетат, както и тошковите коментари за лошите медии, които разгласили писанията на отказалия се за кандидат за правосъден министър във ФБ.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13452 -: Август 06, 2021, 19:27:33 »
България последните 30 години е зациклила фнекви абсурдни спорове и разделения, резулатът от които е, съвсем меко казано, катастрофален.

Погледнато отстрани и сравнено с други държави си е пиеса на самюъл бекет, както и да го гледате.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13453 -: Август 06, 2021, 19:33:32 »
Има хора на които все някой друг таковата в гащите.

В случая хората, на които симпатизираш, са в тази роля -- все някой друг им е виновен за осраните гащи.

Хайде, моя грешка е, че съм останал с впечатлението, че мантрите са били във великото народно събрание.

Но е факт, че се повтаряха непрекъснато -- за махането на член първи и за освобождаването на цените. Не е било работа на държавата да определя цените. И в резултат на тази мантра се появи една прочута фраза на един министър-председател. Нея дали я помниш? Пък после продължавай да ни обясняваш за списъци, декапитализирани предприятие и така нататък.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13454 -: Август 06, 2021, 19:35:10 »
България последните 30 години е зациклила фнекви абсурдни спорове и разделения, резулатът от които е, съвсем меко казано, катастрофален.

и пак само комунистите са виновни за това разделение :smokin:

https://www.youtube.com/watch?v=rUwr8zJczYs&t=5s
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13455 -: Август 06, 2021, 19:35:51 »
...осъден за грабеж, не бил "истински престъпник", онова не било "престъление", а "само опит за грабеж", какво като са носили оръжие. И обвинения към "Дневник", че огласили този "семеен факт".
Твърдо не летят високо слоновете, но докъм 10 метра го докарват вероятно! Но само българските слонове!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13456 -: Август 06, 2021, 19:37:48 »
и пак само комунистите са виновни за това разделение :smokin:

https://www.youtube.com/watch?v=rUwr8zJczYs&t=5s

Казвал ли съм го някъде?  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13457 -: Август 06, 2021, 19:38:02 »

Зарежете греховете, любопитна съм дали някой знае какво е пушил Йеронимус и дали кантората, която го е снабдявала, още съществува!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13458 -: Август 06, 2021, 19:39:53 »
С което искам да кажа, че и бесепе евентуално да получи мандат*, няа особени шансове.

*Бесепе получи мандат като трета сила през април и го върна веднага. Сега пак е трета сила, с по-малце депутати от преди и обективно не е в по-добра позиция.
Имхо Радев тряа да даде третия мандат на ДБО.

И тогава с Ристю ше стане вече феерично ...  O:-)

 :popcorn:


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13459 -: Август 06, 2021, 19:41:13 »
Въх!
Ти да видиш!
Най видните крепачи (на правото бе, споко) са се възпалили и вече отменят партии, заклеймяват, белия роял...а цица ше има ли?
Крадец имало, ми нали уж съда тряаше да каже, айде ше има и комисия в СУ, ше гледа, ше решава...пък тогава такованката с клейменето...
Аве ей!
Късно ли е след като комисията в СУ си свърши работата и дори тоя да е вече министър да му се бие дуспата?
Не, че до ся не са били избирателни, ама същите като са и най гласовити ми иде в повече.
 :no!:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13460 -: Август 06, 2021, 19:42:22 »
Не е било работа на държавата да определя цените. И в резултат на тази мантра се появи една прочута фраза на един министър-председател.

Вероятно помниш как изглеждаха рафтовете в магазините, айде, дори само втората половина на 1990 при Луканов.

И как магически се напълниха с либерализирането на цените, мантрата за които беше плод на отчаяние - у хората беше създадено напълно основателното впечатление, че държавата не може да им осигури дори стоки от първа необходимост.

За което, разбира се, е виновен Жуау Коща, щото той управляваше през 1990  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13461 -: Август 06, 2021, 19:49:20 »
Казвал ли съм го някъде?  :smokin:

споменаваш разделението :smokin:

аз ти показвам кой е виновният за него според тази госпожица. и защо това разделение ще го има още дълго.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13462 -: Август 06, 2021, 19:49:54 »
Цитат на: Дозирис 2.0 в Днес в 18:33:19
Изключително досадно ми е да чета всеки ден кой кво не харесвал. Някой въобще харесва ли нещо, квото и да било? Сладолед? Кифла с мармалад? Нещо?
добре, момчета, какво искате да харесваме в предстоящото управление на Слави Трифонов?
от такава зловеща арогантност току що се отървахме/ако сме/
сега да харесаме същото в името на добрите нрави и положителното мислене ли?
не знам дали разбирате, че точно този модел разгражда обществото вече десетина година
и тези пичове сега  имат нужда от публика / избиратели / в долния регистър,
те ги създават вече години, облъчват таргета си с простотия , опакована като патриотизъм и мачизъм
ежедневно им посочват лесното, животът по линията на най-малкото съпротивление, за да не мръднат и сантиметър нагоре, защото тогава няма да има какво да ми продадат
ами, имам право да не ги харесвам
иначе харесвам Даниел Дей Луис :)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3037
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13463 -: Август 06, 2021, 19:50:17 »
афгански куш, разбира се.
кантори бол, бошовците са малко, обаче.
's Hertsogenbosch е чудесен град, имам много, много хубави спомени оттам. Най-ми харесаха онези врати на дъното на къщите, дето водят към канала. Хвърляли са си стоката оттам в лодките или поредния неканен гост с вече олекнали джобове.

ПП излизам на лоф, няма да досаждам повече. весела вечер.
« Последна редакция: Август 06, 2021, 19:55:42 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13464 -: Август 06, 2021, 19:50:26 »
Въх!
Ти да видиш!
Най видните крепачи (на правото бе, споко) са се възпалили и вече отменят партии, заклеймяват, белия роял...а цица ше има ли?
Крадец имало, ми нали уж съда тряаше да каже, айде ше има и комисия в СУ, ше гледа, ше решава...пък тогава такованката с клейменето...
Аве ей!
Късно ли е след като комисията в СУ си свърши работата и дори тоя да е вече министър да му се бие дуспата?
Не, че до ся не са били избирателни, ама същите като са и най гласовити ми иде в повече.
 :no!:
Гарибалдиецо, когато фактите се разприказват, няма лабаво. Печатното слово остава, ръкописите не горят. Дали комисията ще провиди плагиат, дали няма, но жената на Цезаря трябва да е извън подозрение. Особено пък ако се е амбицирала да става вътрешен министър, т.е. крепител на закона.
Няма да останат рояли из мамковината, няма!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13465 -: Август 06, 2021, 19:53:51 »
Вероятно помниш как изглеждаха рафтовете в магазините, айде, дори само втората половина на 1990 при Луканов.

И как магически се напълниха с либерализирането на цените, мантрата за които беше плод на отчаяние - у хората беше създадено напълно основателното впечатление, че държавата не може да им осигури дори стоки от първа необходимост.

точно за това говоря -- празните рафтове и магическото им напълване са резултат точно от тази мантра, а не от това, което се опитваш да внушиш.

За което, разбира се, е виновен Жуау Коща, щото той управляваше през 1990

и той ли беше с брада?
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13466 -: Август 06, 2021, 19:55:42 »
и той ли беше с брада?
Мисля, че беше по-известен с флоралната си компания-изповедник.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13467 -: Август 06, 2021, 19:56:02 »
споменаваш разделението :smokin:

аз ти показвам кой е виновният за него според тази госпожица. и защо това разделение ще го има още дълго.

Няма една истина.
Всяка история винаги има две страни.
Никой не е изцяло в бяло.

30 години след 1990 разделителните линии стават обаче все повече и все по-многопластови. И отдавна не са седесе срещу бекапе.

Според мен през 1990 тогавашната върхушка заложи на запазване на икономическата власт и на приобщаване на т.нар. опозиция към раздаването на порциите. Тях силна държава не ги интересуваше, напротив.

При друга доминантна тенденция все още щеше да има ако не силна, то достатъчно влиятелна държава и щеха да се избегнат луканови и виденови зими и секви други простотии до ден днешен.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13468 -: Август 06, 2021, 19:59:16 »
чета, че мисирките погнали децата на служебния премиер, къде работят и кога са назначени
ами адски го прекаляват,  хайде да не работят тези хора,щото баща им е премиер три месеца :think:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13469 -: Август 06, 2021, 20:00:14 »
точно за това говоря -- празните рафтове и магическото им напълване са резултат точно от тази мантра, а не от това, което се опитваш да внушиш.

Ма при 100% държавна икономика тогава кой държеше складовете, кой управляваше наличностите и т.н.?

Стоките умишлено се държаха по складовете и не се пускаха в мрежата в очакване на по-високи цени и печалби, а не защото е съществувал истински дефицит, поне не и на хранителни продукти.

Стопанската номенклатура, а не седесе, са посоката, в която си струва да погледнеш. Съвсем отделно е последващото приобщаване на т.нар. опозиция към лакомствата.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13470 -: Август 06, 2021, 20:03:41 »
Така е, черно на бяло като има - нема лабау!
Някой от вас чели ли са двата труда?
Или има засега само - тоя каза, оня рече?
И от това започват заклинания?
Ако тия направели така,Ний шъ им...
Брррях!
Ми те които и да са тия трябва да решават след три четири дена, на кого да се уповават, на процедурата на правото или на вашите щения???
Ми Бонго ми проглуши ушите га Нинова внесе предложение за мораториум...щото щяло било да се атакува и можело да падне в съда...
Аре де ми ако се окаже, че не бил баш плагиат тоя - Ко прайм?
А междувременно е издухана крехка възможност за правителство?
М?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13471 -: Август 06, 2021, 20:05:22 »
Въх!
Ти да видиш!
Най видните крепачи (на правото бе, споко) са се възпалили и вече отменят партии, заклеймяват, белия роял...а цица ше има ли?
Крадец имало, ми нали уж съда тряаше да каже, айде ше има и комисия в СУ, ше гледа, ше решава...пък тогава такованката с клейменето...
Аве ей!
Късно ли е след като комисията в СУ си свърши работата и дори тоя да е вече министър да му се бие дуспата?
Не, че до ся не са били избирателни, ама същите като са и най гласовити ми иде в повече.
 :no!:

Виж какво казва Киселова:
"Въпросът беше замразен, „вдигнат на трупчета“ 2015-а и отново сега се повдига, и тъй като е обществен, ще трябва да бъде размразен.“

Т.е. СУ не си е свършил работата още тогава и сега берем гейлето , че "съдът" не се бил произнесъл, по-точно, не се е състоял изобщо.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13472 -: Август 06, 2021, 20:06:06 »
Така е, черно на бяло като има - нема лабау!
Някой от вас чели ли са двата труда?
Или има засега само - тоя каза, оня рече?
...
Аре де ми ако се окаже, че не бил баш плагиат тоя - Ко прайм?
Аз гледах копия едно до друго. Даже май тук беше. Да ти река, не видях особени разлики. Може, разбира се, двама души да стигнат до едни и същи изводи, случвало се е във физиката, но в литературното поприще е по-рядко.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13473 -: Август 06, 2021, 20:06:35 »
За по-лесно зимане назавоя

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=2RicaUqd9Hg

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13474 -: Август 06, 2021, 20:10:05 »
Виж какво казва Киселова:
"Въпросът беше замразен, „вдигнат на трупчета“ 2015-а и отново сега се повдига, и тъй като е обществен, ще трябва да бъде размразен.“

Т.е. СУ не си е свършил работата още тогава и сега берем гейлето , че "съдът" не се бил произнесъл, по-точно, не се е състоял изобщо.
Виждам!
Ти виждаш ли кой го казва?
Заинтересованата страна.
И?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13475 -: Август 06, 2021, 20:10:46 »
К'о 'тана? Тошко зачена ли веке?...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13476 -: Август 06, 2021, 20:11:04 »
Няма една истина.
Всяка история винаги има две страни.
Никой не е изцяло в бяло.


Как така - разбрахме, че отмяната на чл. 1 е причината. И на онези, които "натиснали" за отмяната им.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13477 -: Август 06, 2021, 20:13:56 »
Някой от вас чели ли са двата труда?

Дърто, в Роберт колеж, Цариград ни учеха да се съмняваме във всичко. Малко ми е трудно да повервам, че плагиатство  е било потулвано с години и излезе баш сега. Миши малко.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13478 -: Август 06, 2021, 20:14:47 »
За плагиата:
Факсимилета на оригинала и "копието" - https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/08/04/4238258_samo_fakti_ima_li_chasti_ot_chujd_nauchen_trud_v/
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13479 -: Август 06, 2021, 20:15:35 »
Някой от вас чели ли са двата труда?

Дърто, в Роберт колеж, Цариград ни учеха да се съмняваме във всичко. Малко ми е трудно да повервам, че плагиатство  е било потулвано с години и излезе баш сега. Миши малко.

Да, разбира се.

Илиев затва си е изкупил целия тираж на книгата. Да ги раздава на познати, да не се охарчват

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13480 -: Август 06, 2021, 20:17:27 »
Няма една истина.
Всяка история винаги има две страни.
Никой не е изцяло в бяло.

Кажи го на хората, на които симпатизира Бонго.

30 години след 1990 разделителните линии стават обаче все повече и все по-многопластови. И отдавна не са седесе срещу бекапе.

Не, не е. Но основната линия си остана -- „кой не скача е червен“. Никога не съм мислил, че ще го чуя това скандиране извън стадионите.

Според мен през 1990 тогавашната върхушка заложи на запазване на икономическата власт и на приобщаване на т.нар. опозиция към раздаването на порциите. Тях силна държава не ги интересуваше, напротив.

Нямам възражения, само дето е по-уместно да се говори за част от върхушката, а не за цялата. и то по-малката част.

При друга доминантна тенденция все още щеше да има ако не силна, то достатъчно влиятелна държава и щеха да се избегнат луканови и виденови зими и секви други простотии до ден днешен.

Щеше, но повтарянето на мантри и скачането по площади не го позволи.

И накрая се оказва, че комунистите пак са виновни :smokin:

Толкова от мен по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13481 -: Август 06, 2021, 20:22:13 »
Ма при 100% държавна икономика тогава кой държеше складовете, кой управляваше наличностите и т.н.?

Стоките умишлено се държаха по складовете и не се пускаха в мрежата в очакване на по-високи цени и печалби, а не защото е съществувал истински дефицит, поне не и на хранителни продукти.

Стопанската номенклатура, а не седесе, са посоката, в която си струва да погледнеш. Съвсем отделно е последващото приобщаване на т.нар. опозиция към лакомствата.

Коя стопанска номенклатура? Доминираната от върхушката? или вече започналата да се ориентира към СДС? Той Пешо навремето добре обясняваше измамата по онова време -- че бутаме държавата и на следващия ден всички ще станат милионери и ще карат мерцедеси. Защото сам казваш, доминирана от държавата икономика.

И тази стопанска номенклатура сама се е сетила да предизвика дефицит? Че след това да иска освобождаване на цените? Не е ли точно обратното?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13482 -: Август 06, 2021, 20:23:13 »
Ма при 100% държавна икономика тогава кой държеше складовете, кой управляваше наличностите и т.н.?

Стоките умишлено се държаха по складовете и не се пускаха в мрежата в очакване на по-високи цени и печалби, а не защото е съществувал истински дефицит, поне не и на хранителни продукти.

Стопанската номенклатура, а не седесе, са посоката, в която си струва да погледнеш. Съвсем отделно е последващото приобщаване на т.нар. опозиция към лакомствата.
Отчасти е така, но има и доста важни нюанси, дето правят картинката малко по-различна. През 1988-89 се изсипаха много напечатани пари без покритие. Поради някои последици и от възродителен процес и други разни подобни. По някое време, тези пари трябваше да получат някакво покритие. Лукановото правителство предвиждаше едно много сериозно вдигане на цените и някакви формални социални мерки. Нещо подобно на това, което стана при Димитър Попов, но в по-лек вариант. След обявяването на това, започна бясна атака от "икономическото трио" на СДС - Иван Костов, Иван Пушкаров и Венци Димитров. Др. Нинова и Мая Манолова изглеждат по-надясно от Маргарет Тачър спрямо онези социални вопли на това трио. Естествено и на Филип Димитров и на още от шайката им, но може би някои не са разбирали изцяло какво правят. Луканов не вдигна цените, а новите ценоразписи вече са били разпратени до предприятията, та не е имало особена необходимост от директиви за криене на стоки. Ако предприятието пусне стоките по "старите" цени, просто няма да може да изплати "новите" заплати.  Имаше много любопитни бартери с прах за пране, тоалетна хартия, хладилници, обувки...  После при Димитър Попов нещата се нормализираха, но по най-трудния начин, тоест май по традиционния за нашите ширини.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13483 -: Август 06, 2021, 20:26:31 »
Не е ли точно обратното?

Точно обратното беше. Стоките бяха спрени от оборот със заповед. Ама, шилетата кво ги брига това? Другото е по-лесен силаж за рупане и папагалене. Може да ти звучи странно, но доста хора получават травми, ако се насилят да мислят.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13484 -: Август 06, 2021, 20:27:19 »
Виждам!
Ти виждаш ли кой го казва?
Заинтересованата страна.
И?

Точно ти би трябвало да си наясно, че Киселова не е "заинтересована" страна и не тя повдигна въпроса. Тя го е повдигнала тогава и той бързо е бил решен в рамките на катедрата, а не с решение на Етична комисия)
Но показателно е, че въпросната монография на Илиев, не само е изтеглена. Тя дори не се споменава сред публикациите му на сайта на катедрата.
https://law.uni-sofia.bg/bg/teacher/gl-d-r-petr-iliev
Все едно никога не е писана, никога не публикувана , никога не е съществувала.
Това, все пак е публикацията на дисертацията му, за която жури начело с Близнашки е отчело "приносен характер". Би трябвало и статии е публикувал въз основа на този текст.
Дълбоко ме съмнява, че Киселова има каквато и да е полза сега, след 6 години да разлайва кучетата, защото ударът (ако се установи официално плагиаризъм) ще бъде върху цялата катедра, че и факултета.
Абе защо трябва да ти пиша неща, които са ти ясни ей така за едната запалянковщина.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13485 -: Август 06, 2021, 20:34:49 »
Кажи го на хората, на които симпатизира Бонго.

Не, не е. Но основната линия си остана -- „кой не скача е червен“. Никога не съм мислил, че ще го чуя това скандиране извън стадионите.

Нямам възражения, само дето е по-уместно да се говори за част от върхушката, а не за цялата. и то по-малката част.

Щеше, но повтарянето на мантри и скачането по площади не го позволи.

И накрая се оказва, че комунистите пак са виновни :smokin:

Толкова от мен по темата.

Може би не си забелязал, но доста от най-гласовитите скачачи, Георги Марков например, се оказаха бивши дс агенти.

Някои хора могат да ги приемат за тривиални опортюнисти, други - за умели провокатори.

Наличието на разделителни линии и споровете по тях в крайна сметка отклоняват внимание и енергия от по-важни неща. Такава е конструкцията на системата след 1990 и особено след 1997, когато Добрев реши да върне мандата, без тва да е било най-доброто възможно решение.

"Кой бе скача е червен" е за по форумите. Икономическата власт е важна, а нейният генезис и трансформативните процеси там не почват и не свършват с Жуау Коща.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13486 -: Август 06, 2021, 20:39:18 »
Quote (selected)
Стопанската номенклатура, а не седесе, са посоката, в която си струва да погледнеш. Съвсем отделно е последващото приобщаване на т.нар. опозиция към лакомствата.
Ako сложиш ръка на сърцето ще разбереш че тогавашното СДС е към 90% от "стопанската номенклатура". Хорица съзнаващи реалната си икономическа власт като складажии, далавераджии отдавна прескочили паричната система чрез бартер на стоки и услуги.
Е "приобщщиха" група залюхани "интелектуалци" като Ж.Желев и други несбъднати нобелови лауреати за бостанската награда.
Стана като вказармата:
Др. Генерал, дръжте баката да отдам чест на старшината/сержанта. :beer:
« Последна редакция: Август 06, 2021, 20:57:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13487 -: Август 06, 2021, 20:43:11 »
Мдааа, назначаване на лисицата за вътрешен министър на кокошарника е адски правилен ход. Нищо лично, разбира се!

http://epicenter.bg/article/Ninova--Ubedeni-sme--che-tryabva-da-ima-redovno-pravitelstvo/256462/2/0

Quote (selected)
„Според нас е важно ИТН да постигне договореност с „Демократична България” и „Изправи се БГ! Ние идваме!“. Трите така наречени „партии на протеста” се движеха в пакет като партиите на промяната. Какво стана между тях – те си знаят. Ние отговаряме за политиката на БСП. Аз обаче съм изненадана от факта, че в политическия документ, който разглеждаме, са отразени техните искания в пълна степен”, посочи Нинова.

Тя даде за пример предложението на „Демократична България” за промяна на структурата и състава на ВСС, което присъства в документа. „Това, за което се борихме за промяна на модела го има. На „Изправи се БГ! Ние идваме!“ почти цялата програма също я има. Т.е по важното те са се разбрали. Очевидно имат някакви други проблеми помежду си. Не е наша работа какви са, но трябва да се изчистят”, категорична бе тя.

Попитана дали трябва да коригира номинациите за министри, тя заяви, че това е отговорност на Слави Трифонов, а тяхна - да се преизчислят пенсиите, да се актуализира бюджета, да се справим с ковид кризата.

"Ако не го направят - ще си оттеглим подкрепата, ако въобще я дадем", подчерта лидерът на столетницата.

Не само цялата в бяло, но и адвокат на "отстъпчивия Слави"
 :0007:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13488 -: Август 06, 2021, 20:45:36 »
Баси... чета ви писанките за ония години и се чудя - аз ли съм... не съм ли аз...Жив ли съм... живял ли съм...
P.S. А подскачате, когато американците се изкарват по-големи победители от руснаците във WWII
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13489 -: Август 06, 2021, 20:52:13 »
Може би не си забелязал, но доста от най-гласовитите скачачи, Георги Марков например, се оказаха бивши дс агенти.

Някои хора могат да ги приемат за тривиални опортюнисти, други - за умели провокатори.

Наличието на разделителни линии и споровете по тях в крайна сметка отклоняват внимание и енергия от по-важни неща. Такава е конструкцията на системата след 1990 и особено след 1997, когато Добрев реши да върне мандата, без тва да е било най-доброто възможно решение.

"Кой бе скача е червен" е за по форумите. Икономическата власт е важна, а нейният генезис и трансформативните процеси там не почват и не свършват с Жуау Коща.
...бих си позволил да подскажа един друг ъгъл на разсъждение - по онова време се водеше окопна война между лукановистите (от стопанската сфера) и новопоявилите се лиловисти (на прясно реабилитирания Лилов) - тук Луканов, който тогава "караше влака" направи грешката, като за една нощ освободи цените без предварителна подготовка (за това друг път) и настана това, което описвате.

Тази борба ескалира до последния конгрес, проведен в партийния дом (имах честта да гледам от първия ред), на който се смениха името, символите и наклона (спечели олиентацията към социалистическа партия, сиреч Лилов), социалдемократизацията не успа, та и досега....червеният Бонго ще ви разкаже за това...

Само 6-7 тодини по-късно и узрялото СДС направи подобна грешка със създаването на единна партия (костоваци) вместо предишната комбинация от многообразни идеи, `ма това е друга тема...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13490 -: Август 06, 2021, 21:04:16 »
Други смятат, че за икономическите лостове борбата е била между КДС и Военното разузнаване.
Каква е истината?
Кръгът "Монтерей" да не бяха клуб за бродерии? ТИМ от Варна не бяха лукановисти или лиловисти?
« Последна редакция: Август 06, 2021, 21:15:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13491 -: Август 06, 2021, 21:14:36 »
Quote (selected)
Кръгът "Монтерей" да не бяха клуб за бродерии?

Татуировки!
Виж на СлаФчУ "фейса", що си го е сложил отзад е друга тема. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13492 -: Август 06, 2021, 21:15:30 »
http://epicenter.bg/article/Ninova--Ubedeni-sme--che-tryabva-da-ima-redovno-pravitelstvo/256462/2/0

Не само цялата в бяло, но и адвокат на "отстъпчивия Слави"
 :0007:
Тя приказката за лисицата и гроздето май за вас писана, ако и да ви е нямало и в проект тогава.
Вижте там, разберете се помежду си.
И аз съм против простотиите на маркуча, но не опитвам да прехвърлям собствения си боклук в двора на съседа.
Както и да е, раничко е още, но ако пък се подкваси морето и дойде до трети мандат, тогава ще ви гледам сеира.
Само прогнозирам, че ще се усуквате като мокра  връв.
Да видим, може и да стане сеира.
Макар сеир по време на чума да не е по гот от пир. :no!:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13493 -: Август 06, 2021, 21:28:32 »
България, или поне "народа" не е паднал нито ниско, нито низко.Да ви припомня ли че на тия избори гласуваха 40%, а ако махна "разпиленият вот"- това НС е избрано с малко над 1/3 от имащите право да гласуват.Като сметна че тоталните хухавеляци на Улицата са барем 20% според клинични психиатри, излиза че проблемът е не в ""народа" , а в "партиите".

Идиотизъм е да предлагаш 30 години неработещи решения на сергията и да очакваш подкрепа.
Отделно-барем половината форум е гласувал с краката си, а сега се чуди кво стаа?!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13494 -: Август 06, 2021, 21:30:54 »
Под 10% припознаха поредния Месия.А това е удивително нисък процент дори за Западна Европа или САЩ.При все че не са в перманентна катастрофа, като у нас.Как да не бъда горд с трезвомислието на моя "народ"?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13495 -: Август 06, 2021, 21:37:03 »
Ба си и идиотизма.
То май вече няма и свестни генерали да направят една хунта и да я закарат всичката политическа паплач в някакъв хотел на морето и да не ги пускат оттам поне 4-5 години докато народът се освести.
Нека си почиват за държавна сметка, но да не ги допускат до управлението на държавата.
Друг изход май няма.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #13496 -: Август 06, 2021, 21:38:09 »
Но показателно е, че въпросната монография на Илиев, не само е изтеглена. Тя дори не се споменава сред публикациите му на сайта на катедрата.
https://law.uni-sofia.bg/bg/teacher/gl-d-r-petr-iliev
Все едно никога не е писана, никога не публикувана , никога не е съществувала.

Точно като в незабравимата антиутопия "1984"!!!

Между другото, творчеството на Йеронимус Бош е много тягостно за гледане, поне за мен. Но като ще е "Страшният съд", нека да е в целия му "блясък":



Концепцията за "края на света" ми прилича много на несъстоялия се "край на историята" на Фукуяма. Но всъщност "страшен съд" има и той е съдът на съвестта. Няма нищо по-страшно.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13497 -: Август 06, 2021, 21:40:48 »
Военна информация никога не е гонило келепир и няма замесени в приватизация или кражби.Търговските представители, Първо главно бъркаха в меда "външни фирми" , второ и шесто са пък в приватизационните, Пето обслужи СИК и ВИС. Май само Трето и Четвърто го издухаха.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13498 -: Август 06, 2021, 21:43:02 »
Виж Брьогел Стари , Дюрер или Гоя- макар при последния  католик ужасът не е толкова "клерикален"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13499 -: Август 06, 2021, 21:44:56 »
излезе подаръчно издание на "Ад" на данте- виж илюстрациите.Имах руско- копелето, което не го върна без депутатски имунитет да остане!