Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 27, 2024, 18:01:48

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2104878 пъти)

0 Потребители и 176 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13680 -: Август 07, 2021, 18:37:15 »
Не съм от "дясно" розово-зелените, просто за корекция на мисловния стереотип.  :smokin:

Слабо.
Алеко изобщо не мислел в "розово", когато е описал модела.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13681 -: Август 07, 2021, 18:37:49 »
Кой питаше откъде се появи видната отвсякъде г-жа Капон? Председател е на своя мини партийка с претенциозното име ЕНП /европейска, народна.../. И  май като такава е коалиционен партньор на Майотаниния файтон дето смени едно помпозно име с друго. Горкият Хаджигенов - сред това змийско гнездо от амбициозни лели.
---
Джидже, не ми се сърди, аз Т.Дончева все така я харесвам, виж г-жа Капон  :t26157: ТЦ. С главни Т и Ц.
Влакът с пуканките е тръгнал.  :popcorn:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13682 -: Август 07, 2021, 18:48:44 »
https://bnr.bg/horizont/post/101509840/iva-miteva-glasuvaneto-na-kabineta-na-itn-v-srada

5.18 ->
Много добър юрист, не съм чела работата, не съм от партията, не съм го избирала, не съм запозната ....

Междувременно:
https://www.facebook.com/NinovaKorneliya/posts/3091423141136619

Quote (selected)
И днес продължават престрелките между представители на различни партии и внушения за всякакви договорки. Всеки е срещу всеки. Прави ли ви впечатление, че в последните дни един човек мълчи? Мълчи и вероятно доволно потрива ръце. Ако всички не проявим разум, принципност, спокойствие и стабилност, наесен ще  върнем Борисов. А с него и модела му на управление, който и без това още не си е отишъл.
« Последна редакция: Август 07, 2021, 18:58:34 от Бонго »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13683 -: Август 07, 2021, 18:58:36 »
Интересно ми е дали някой разглежда чисто теоретично варианта в който ГЕРБ решат да се изгаврят с пейзажа адски просто. Влизат половината, гласуват за правителството на ИТН и излизат да агитират срещу него. Правителство има, то ще е виновно за всичко, ГЕРБ е в бяло с цветенца!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13684 -: Август 07, 2021, 19:01:19 »
Дам... Костов ли беше казал навремето, че гласувал с отвращение?
Натам върви работата май. И ако ДПС се изсулят в сряда, а Нинова кандърдиса ДБО и ИБНИ поне да се въздържат, правителството може и да мине. От немай-къде. :think:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13685 -: Август 07, 2021, 19:01:31 »
https://www.segabg.com/node/189370
Ясно, тия са тръгнали ва банк.
Бедна ми бедна мамковино!
 :t2102:
Тази кака блъфира. Все едно играе 5 card draw (poker). Някой ще се изкуши да им "Call someone's bluff".
Отчаяни са. Не могат да не видят, че при едни последващи избори ще имат по-слаб резултат. Проектното им правителство беше гаф (не е убедително) и мнозина го видяха. Електоратът им е плаващ.

МустафА, направи им една баница, та ги покани! Да се разберат партийците! Не ни дръж в напрежение!
Намиг, намиг...
« Последна редакция: Август 07, 2021, 19:27:18 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13686 -: Август 07, 2021, 19:02:10 »
Слабо.
Алеко изобщо не мислел в "розово", когато е описал модела.
Силно, ако става въпрос за пазенето от проглеждане на сляпо.
Ако е за друго, което подозирам, греда.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13687 -: Август 07, 2021, 19:03:32 »
Интересно ми е дали някой разглежда чисто теоретично варианта в който ГЕРБ решат да се изгаврят с пейзажа адски просто.

Tеоретично е възможно. Всякакви вариянти са възможно. Но вече едно е ясно: абсолютно всички партии искат да разкарат това недоразумение, шоото. Фрондата тръгна с рогата, БСП се правят на умряла лисица, но и те би трябвало да ги резнат и никой не ще шоото в парламента. И ще го постигнат, защото Слави си надскочи каскетя. Оттук нататък най-близката суша е дъното.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13688 -: Август 07, 2021, 19:16:41 »
Да, прочетох материала. Погледнах и статията за МС в уикипедията. Пише, че болните живеят с 5-10 години по-малко.
:t1207:
Не ви разбирам спора. Не мисля, че някой може да каже кой ще живее 5-10 години по-малко или повече. Поне не от този свят. Има тук израз "premature death"* Не е същото!
* Death that occurs before the average age of death in a certain population. In the United States, the average age of death is about 75 years.
« Последна редакция: Август 07, 2021, 19:22:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13689 -: Август 07, 2021, 19:25:21 »
Тази кака блъфира. Все едно играе 5 card draw (poker). Някой ще се изкуши да им "Call someone's bluff".
Отчаяни са. Не могат да не видят, че при едни последващи избори ще имат по-слаб резултат. Проектното им правителство беше гаф (не е убедителен) и мнозина го видяха. Електоратът им е плаващ.
Просто се разиграва цирк за плебса. Някак трябва да се преглътне ОФ-то и един сценичен конфликт да покаже нежеланието за такива работи, ама няма как...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13690 -: Август 07, 2021, 19:27:01 »
 :tomtom:
Интересно ми е дали някой разглежда чисто теоретично варианта в който ГЕРБ решат да се изгаврят с пейзажа адски просто. Влизат половината, гласуват за правителството на ИТН и излизат да агитират срещу него. Правителство има, то ще е виновно за всичко, ГЕРБ е в бяло с цветенца!
     
Половината,всичките за Баце е важно да не е служебният кабинет.
После могат да гласуват против всичките му предложения щото не ги одобряват.
Важното е терена с царевица за пуканки да дойде на време!
Бе някой помни ли в зората на демокрацията как САЩни пратиха кораб с царевица?
Сега разбирам защо! :t23145:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2952
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13691 -: Август 07, 2021, 19:27:58 »
За кое манипулирам.
За това, че поддържам ИТН.Елементарното мислене - който не е с мен е от 'лошите'.
Quote (selected)
Естествено, че ИТН, ДБ и ИБНИ ще носят отговорност, ако не се сформира правителство.
Радвам се да го прочета. Никак не се разбира от досегашните ти послания.
Quote (selected)
Според мен моделът на управление, който се предлага , е лош. Той е изначално грешен. Предложеният състав само потвърждава грешността на предложения модел.
Можеш ли да дефинираш по-конкретно какво разбираш под 'модел на управление', кой и къде го предлага (с аргументи, моля), защо е лош, защо е грешен, как съставът на правителствто потвърждава това ? И кой модел би бил добър, според теб ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13692 -: Август 07, 2021, 19:30:31 »
Бе някой помни ли в зората на демокрацията как САЩни пратиха кораб с царевица?
Мухлясала. Имаше и една захар, която се "разтопи" на пристанището. Имаше и "Агенция за чуждестанните помощи" - някой станаха милионери покрай нея. Толкова надалеч дали се помни?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2952
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13693 -: Август 07, 2021, 19:31:57 »

В случая ИТН също постъпи доста хитро тактически - "клекнаха" на БСП по всички "принципни неща", но тръгнаха на атака срещу другите "партии на промяната".
Според мен се случи обратното - въпросните партии тръгнаха на атака с/у ИТН веднага, след като им бе обяснено, че няма те да редят кабинета.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13694 -: Август 07, 2021, 19:39:09 »
Интересно ми е дали някой разглежда чисто теоретично варианта в който ГЕРБ решат да се изгаврят с пейзажа адски просто. Влизат половината, гласуват за правителството на ИТН и излизат да агитират срещу него. Правителство има, то ще е виновно за всичко, ГЕРБ е в бяло с цветенца!
Аз съм го разглеждал тук във форума - във варианта ГЕРБ изобщо да не влязат за гласуването, което математически е едно и също. Очевидно и Баце го е разглеждал, защото първо за това говореше. Допускам, че ГЕРБ се чудят, кое за тях е по-добре - кое правителство да понесе евентуалните негативи от есенния сезон - нова Ковид вълна с всички последствия, увеличени цени на енергията и оттам на всичко и т.н. - дали служебното на Фигуранта или на ИТН. И дали да има избори 2 в 1 или не.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13695 -: Август 07, 2021, 19:53:28 »
И кой модел би бил добър, според теб ?
Обяснил съм го вече няколко пъти.
Само се опасявам, че в стремежа да се избегнат нови избори, да не се окаже идната пролет да гласуваме пак, при това мажоритарно.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13696 -: Август 07, 2021, 20:06:49 »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13697 -: Август 07, 2021, 20:15:58 »
2 в 1.И не че ще пренареди НС, просто да осъзнаятреалностите- няма какедна партия да доминира и да иска да и се изпълнява програмата.Затова първосе договаря най-малкото общо кратно за срок от една година с цел елементарна нормализация.След това се договарят изпълнителите.Тук може и да са вече "експерти"-доколкото такъв кабинет по определение няма да изпълнява средно или дългосрочна партийна политика.
В момента вождовете чертаят червени линии, пъчат перки и мъж го искат, къпан го искат, за още вчера го искат.А нямат индианци.Цялата сбирщина си дели 1/3 от имащите право на глас.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13698 -: Август 07, 2021, 20:30:56 »
.Затова първосе договаря най-малкото общо кратно за срок от една година с цел елементарна нормализация.След това се договарят изпълнителите.Тук може и да са вече "експерти"-доколкото такъв кабинет по определение няма да изпълнява средно или дългосрочна партийна политика.
Договаря се какво, за какъв срок и кой ще го върши, а не някакви пожелания за неопределеното бъдеще.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13699 -: Август 07, 2021, 20:33:36 »
Другият вариант- първо всички депутати от ВНС до днес първо да бъдат публично премного бити и не само на площада също е вариант, но ме мързи да инициирам референдум.Ако прибавя и от общински съветник до кмет в списъка за тричане може и да докарам 90% активност.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13700 -: Август 07, 2021, 20:36:11 »
Именно Бонго- неотложните за днес неща.След това- Кой ще ги свърши.И при този състав фикс-идеята, стълба на ДБО-съдебна реформа- отива в куреча.Няма как при  този сбор.А като я махнем- Ицето е гол.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13701 -: Август 07, 2021, 20:42:49 »
Програма максимум е приемане на бюджет-остава да се договори какъв тип, текущи задачи по евроинеграция, разчистване на цялата правна макулатура- на първо време всичко пробутано през прегодни и заключителни, ликвидация на всички дублиращи се агенции, служби,консолидационни компании и други черни каси и синекури, форсиране на е-правителство и намаляване на административният гнет.Повече от амбициозно като свръхзадача за една година.

Да виждаш нещо ляво или дясно в простото разчистване,оптимизиране и поевтиняване на свръхдържавата?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13702 -: Август 07, 2021, 20:50:09 »
Разбирам съблазните за дясното- било то финещите жълтопаветници или простеещите чалгари, както поливалентните "квантови" като госпожа Капоне да гарантират на вече създадената Партия-Държава че ще тричат само Тиквата и неколцина други, а останалите са готови да приемат като блудни синове и дъщери без да се гнусят от наследяването на сифилиса и проказата-и така от файтон вождове да яхнете Системата, но няма как- ония 60 % очакват точно промяна на тази изначално сбъркана конструкция, а с наличните оценки всички заедно не можете да запълните местата за концерт на Ролинг Стоунс на Копакабана.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13703 -: Август 07, 2021, 20:52:14 »
Джидже, не ми се сърди, аз Т.Дончева все така я харесвам

Танчето е голема работа и хич не си поплюва:

Quote (selected)
Татяна Дончева за кабинета на ИТН: Персони без капацитет

„Не поставям под съмнение, че "Има такъв народ" са първа политическа сила и трябва да представят кабинет.
Но не искайте от мен да нося отговорност за безумни решения, да поверя съдбините на България в ръцете на хора, които нямат никаква идея за какво става дума."
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/tatyana-doncheva-za-kabineta-na-itn-personi-bez-kapacitet  :cool-1084: :0005:


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13704 -: Август 07, 2021, 20:52:21 »
Именно Бонго- неотложните за днес неща.След това- Кой ще ги свърши.И при този състав фикс-идеята, стълба на ДБО-съдебна реформа- отива в куреча.Няма как при  този сбор.А като я махнем- Ицето е гол.

Всъщност не. Една значителна част от програмата на ИТН е компилация със заемки от други партии, вкл. от ДБ. Веднага давам пример - "необлагаем минимум без вдигане на данъците" е в програмата на ДБ от самото и основаване.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13705 -: Август 07, 2021, 20:54:52 »
Quote (selected)
Цитат на: ... в Днес в 20:15:58

    Затова първосе договаря най-малкото общо кратно за срок от една година с цел елементарна нормализация.След това се договарят изпълнителите.Тук може и да са вече "експерти"-доколкото такъв кабинет по определение няма да изпълнява средно или дългосрочна партийна политика.

Договаря се какво, за какъв срок и кой ще го върши, а не някакви пожелания за неопределеното бъдеще.

Договаря се нещо, ако има КОЙ да го договаря ...  :lol:

А тея от ИТН-то даже отказват и да ПРЕГОВАРЯТ ...
И май само разговарят ...

« Последна редакция: Август 07, 2021, 21:10:23 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13706 -: Август 07, 2021, 20:55:20 »
за съдебна реформа ти трябва ВНС или поне квалифицирано мнозинство.Де ги?Другото е вятър и мъгла.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2952
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13707 -: Август 07, 2021, 20:55:47 »
Цитат на: Пешo в Днес в 19:27:58

    И кой модел би бил добър, според теб ?

Обяснил съм го вече няколко пъти.
Хайде, напъни се и повтори. Или поне даай препратка.
И защо си пропуснал всичките ми други въпросителни ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2952
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13708 -: Август 07, 2021, 20:57:26 »
Една значителна част от програмата на ИТН е компилация със заемки от други партии, вкл. от ДБ. Веднага давам пример - "необлагаем минимум без вдигане на данъците" е в програмата на ДБ от самото и основаване.
И това ли е основанието ДБ да не подкрепят ИТХ ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13709 -: Август 07, 2021, 20:58:01 »
Бонго-нищо не пречи да се договори влизащите в "стабилизационното" да обявят предварително че ще направят собствени проекти за нова Конституция и че ще насрочат -след обсъждане и представяне на проектите, избори за ВНС точно след 12 или 18 месеца.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13710 -: Август 07, 2021, 21:02:05 »
и дори още не съм развял червеното знаме и не съм почнал да взривявам влакове- нещо против подобен еволюционен подход за ясна политика и почтенни намерения?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13711 -: Август 07, 2021, 21:04:02 »
другото е стани да седна и мерене на пишки при природно и електорално ощетени.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13712 -: Август 07, 2021, 21:04:33 »
[
Хайде, напъни се и повтори. Или поне даай препратка.

Написал си това няколко мнения и половин час след като съм написал с ясно и с няколко думи:
Договаря се какво, за какъв срок и кой ще го върши, а не някакви пожелания за неопределеното бъдеще.
Бих добавил - и какво няма да се върши , за да не стават сакатлъци.




Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13713 -: Август 07, 2021, 21:07:41 »
дал съм срок и указал цел- ти нещо да сложиш на масата?Не се срамувай- джуджо Атанасов може да е титан пред мисирките, но четирисантимовите токове го издават, едва ли си толкова закъсал, давай-прасни конкретиката на плота

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13714 -: Август 07, 2021, 21:08:51 »
И това ли е основанието ДБ да не подкрепят ИТХ ?
Не, но бих казал, че заявката на кандидата за финансов министър да се отложи влизането в еврозоната за неопределено бъдеще (докато се изравнят доходите и бла-бла) е проблематична. 
« Последна редакция: Август 07, 2021, 21:22:11 от Бонго »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13715 -: Август 07, 2021, 21:12:18 »
In no particular order:
1. Ковид
2. Еврофондове (особвно безвъзмездните, ние юай вече зехме дузина ярда)
3. Пенции
4. Необлагаем минимум
5. Е-управление и намаляване на администрацията
6. За квото друго евентуално имат допирни точки.

9 месеца ше са повече от достатъчни.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13716 -: Август 07, 2021, 21:13:17 »
12-18.Курс към Нова конституция!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13717 -: Август 07, 2021, 21:14:27 »
пък каквото сабя покаже- глас народен-глас божи!Тоя път да мине на референдум!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13718 -: Август 07, 2021, 21:17:05 »
и пак казвам -варианта с премногобит си стои.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13719 -: Август 07, 2021, 21:21:14 »
Конституцията е конструкт- Държавата ни е компрометирана конструкция неподлежаща на саниране.Или почваме с нов проект, или ни засипват отломките.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13720 -: Август 07, 2021, 21:28:38 »
кво става Бонго-давай срок и конкретика.
Народът прост,

животът – тежък, скучен. –

Живот без маска и без грим –

озъбено, свирепо куче.

 

И трябва да се бориш неуморно,

и трябва да си страшно упорит,

за да изтръгнеш от зъбите

на туй настръхнало,

                вбесено псе

парченце хлеб.

Но ти искаш да управляваш и да казваш-ругаейки Народа че не те припознава като елит?Щото е прост, неук и не те заслужава.Дай Проект?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13721 -: Август 07, 2021, 21:33:47 »
Интересно ми е дали някой разглежда чисто теоретично варианта в който ГЕРБ решат да се изгаврят с пейзажа адски просто. Влизат половината, гласуват за правителството на ИТН и излизат да агитират срещу него. Правителство има, то ще е виновно за всичко, ГЕРБ е в бяло с цветенца!

Бих се зарадвал ако направят ако направят такъв ход.
Значи все още има барут в барутницата.
Но ми се струва че кадъната от амбасадата им е намокрила барута.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13722 -: Август 07, 2021, 21:36:00 »
надценявате амбасадите.Дори Красная и паметниците и у нас са само символ на родна дерибейщина от гьотверени по рождение- претендиращи за аристократи социопати.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13723 -: Август 07, 2021, 21:42:51 »
чакам конкретика, клерикале.Нали "твоит хора" се борите за Властта?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13724 -: Август 07, 2021, 21:43:35 »
Но ти искаш да управляваш и да казваш-ругаейки Народа че не те припознава като елит?Щото е прост, неук и не те заслужава.Дай Проект?


Разбирам, че нещо ти тежи на душата, но все пак не беше чак толкова отдавна, когато обясняваше как някой трябвало с шутове да вкарва народа в бъдещето. Алкохолна амнезия, шизоидно раздвояване или отчаян вопъл за повече внимание?
Иначе, в тоя дух на отскорошните ти излияния бих ТИ препоръчал мразения тук Харалан Александров:
https://nova.bg/news/view/2021/07/24/334600/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4-%D0%B5-%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0/

« Последна редакция: Август 07, 2021, 21:52:15 от Бонго »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13725 -: Август 07, 2021, 21:45:22 »
Всъщност беше перефрза на лорд Ветинари, предполагай че си схванал закачката, но си в коловоза на ленинградското си образование, фалангисте.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13726 -: Август 07, 2021, 21:47:22 »
а като отворих линка  и видях Харалан - с погнуса го затворих.Да припомням ли малките му музикаллни форми на Тиквата или просто да цитирам раметлията- д-р Филипов?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13727 -: Август 07, 2021, 21:48:41 »
Иначе, в тоя дух на отскорошните ти излияния
бих ТИ препоръчал мразения тук Харалан Александров

И КОЙ е казал, че е мразен?! И от КОГО?!?


Напротиф, напротиф – от горния сайт:

Quote (selected)
Харалан Александров: Политическата култура на "Има такъв народ" е гаменска
:0005: O:-)

« Последна редакция: Август 07, 2021, 21:54:46 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13728 -: Август 07, 2021, 21:50:00 »
ad hominem ми е любимо.Винаги готов за бодичек или тампон в ръгбито- сигурен ли си че си спортна натура и избираш мой терени липса на правила?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13729 -: Август 07, 2021, 21:58:50 »
Quote (selected)
Слави Трифонов е глобалист и либерал", заяви антропологът.
srsly

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13730 -: Август 07, 2021, 22:00:56 »
srsly
Ами за един антрополог може и така да изглежда, в сравнение с кроманьонците, знам ли...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13731 -: Август 07, 2021, 22:04:58 »
Аз съм го разглеждал тук във форума - във варианта ГЕРБ изобщо да не влязат за гласуването, което математически е едно и също. Очевидно и Баце го е разглеждал, защото първо за това говореше. Допускам, че ГЕРБ се чудят, кое за тях е по-добре - кое правителство да понесе евентуалните негативи от есенния сезон - нова Ковид вълна с всички последствия, увеличени цени на енергията и оттам на всичко и т, Г.н. - дали служебното на Фигуранта или на ИТН. И дали да има избори 2 в 1 или не.
...тъпня - аз съшо съм разглеждал варианта - като исторически материалист - сега, в този момент - та, Той прави поредния пирует, излиза гаубицата и обявява подкрепа за кабинета, но заявява, че ще бъдат опозиция на предлаганите политики, точка.

Опозиция са също хората на Бойкикев, МайМаНай & Co, евентуално (но не сигурно) онези на КорНи демек всички - и става весело, много весело ако всички са гласували с Герб, за Карадайъ и не питам ...

Тошковците имат кабинет, неплаващо мнозинство (65+63+)и започват да работят - и какво става - `дето вика Швейк - едно голямо нищо.

Здравна реформа и ковид криза - курец, реформа в съдебната система (оня Гешев = блянът Бойкикев - пак курец (да прощава Кайзера този нерегламентиран речник), корекция на доходите - курец, вие си знаете защо... 

Ако Бойкикев & Атанасов не покрепят туй "правителство" то (1) вероятността от нови избори се увеличава (2) вината за това е колкото на тошковците, толкова и  на други - основно хората на Бойкикев & Атанасов (не подрепям КорНи и адепти за подкрепа на всяка цена, пазарлък е) , поврага...
~~~~~~
Да спрем, да си забъркаме един жин фис (тоник), да се протегнем и да чакаме, нихната ....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13732 -: Август 07, 2021, 22:05:31 »
srsly

Е, не може да заявява сичко така, както на нас ни се иска, де!  :tongue_:

Но по принцип е праФ, dont't you think so?!?


По повод на "гаменската политическа култура на Дългия & Co.:ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Август 07, 2021, 22:15:19 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13733 -: Август 07, 2021, 22:10:29 »
ad hominem ми е любимо.Винаги готов за бодичек или тампон в ръгбито- сигурен ли си че си спортна натура и избираш мой терени липса на правила?
В този случай бих ти препоръчал да се съсредоточиш върху един конкретен човек - себе си.
Позоваването на Пратчет винаги е подходящо. В контекста на темата , а и необяснимата любов на някои тук към латинския, бих цитирал неговото Ave bossa nova, similis bossa seneca.

Приятна вечер, имам да приготвям сорбе от малини за утре. 

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13734 -: Август 07, 2021, 22:12:23 »
успех.Накрая конкретика по митичната "съдебна реформа"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13735 -: Август 07, 2021, 22:12:36 »
srsly

Каза го в контекста на първото предложено правителство , онова с Малкия Мук.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13736 -: Август 07, 2021, 22:13:20 »
Quote (selected)
Но по принцип е праФ, dont't you think so?!?
по принцип не е праф, а също и преко принципа не е праф. Не е праф и диагонално на принципа.
Слаитрифоноф се различава од Магнолий  само морфологично, фсмисъл че е не е толкова дебел и тъпатамуглава има друга форма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13737 -: Август 07, 2021, 22:17:22 »
    Но по принцип е праФ, dont't you think so?!?

по принцип не е праф, а също и преко принципа не е праф. Не е праф и диагонално на принципа.
Слаитрифоноф се различава од Магнолий  само морфологично, фсмисъл че е не е толкова дебел и тъпатамуглава има друга форма.

Анджък, де!!! :ok:

Гаменщина отсекъде лъха и от двамата, която аз ф единия случай бих нарекла ПРОСТАЩИНА, ама нема да уточнявам точно ф кой ...
:lol:



Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13738 -: Август 07, 2021, 22:18:35 »


Прокуратурата погва най-богатите в България, гърми казионната преса. Което си е цялата преса без малко. Цацаратурата се заканва да провери лицата, придобили луксозни автомобили и недвижими имоти за над 500 хил. лв. От милицията докладват, че у нас имало регистрирани 50 автомобила „Майбах“, 193 „Бентли“, 31 „Ламборджини“, 68 „Ролс Ройс“ и 93 „Ферари“. От НАП допълват, че лани и полани 245 лица са придобили имоти на стойност от 500 до 800 хил. лв., а 120 - над 800 хил. лв. И сега цацаратурата щяла да ги провери всичките откъде са им паретата.

Тази работа, отсега ви казвам, ще излезе ялова. Тя вероятно и точно така е замислена. Малко прах в очите на критиците. Скъпите имоти и коли са купени (подсигурени) с банкови кредити. Тъпаци като Цветанов, дето купуват със спестяванията на тъща си, вече рядко се срещат.

И дали точно фукарите със скъпите коли са най-богатите? Тия дни почина основателят на IKEA Ингвар Кампрад, един от най-богатите хора в света. Той беше известен със скромния си начин на живот. Във OFFNews четох, че си купувал дрехи втора употреба. И веднъж, като го попитали защо е толкова стиснат, а синът му харчи нашироко, той отговорил: „Неговият баща е милионер. А моят не беше…“

През 2015 г. Кампрад посети София и се видя с премиера Борисов

Като гледам как нашите богаташи харчат, може да си помисля, че всички са синове на милионери. Но аз няма да си го помисля, защото всичко стана пред очите ни. И това, което стана няма нищо общо нито с Ингвар Кампрад, нито с „Протестанската етика и духът на капитализма“ на Макс Вебер. Там първоначалното натрупване е следствие на упорит труд и на един аскетичен морал на потребяване. Богатството е резултат от усилия на няколко поколения. Капитализмът, или това, което се изгражда у нас, има съвсем друг генезис и характеристики. Богатството се натрупва „по спешност”, едва ли не за една нощ. Аскетичният морал е заменен с раблезианска пищност. Натрупаните пари не са капитал, те не отиват в производството, за да станат пари прим, а за предмети на лукса и показно утвърждаване на „нововъзникналата” личност. Парите, натрупани от икономисани закуски на бившия депутат Маргарит Мицев са само пародия на протестантската етика и иронична метафора за начина по който се печели у нас.


Истината е, че нашият капитализъм е проектиран и осъществен от комунистите. А те, както знаете, до каквото се докоснат, всичко осират. Помислете! И социализма осраха, и капитализма, а в Русия и феодализма даже.

Лидерите на ДСБ Атанас Атанасов и на „Да, България!“ Христо Иванов прогнозирали, че предсрочни избори са възможни още тази година.

Бабо Мецо, ще има ли много дренки тая година?

Ще има, баба, ще има.

А по какво съдиш?

По нищо, баба, ама много ми се ядат…


Люба Кулезич докопала от някъде показанията на Бисер Лазов и касиерката Юлия Илиева по делото за КТБ, където ставало ясно, че известни личности, като Андрей Райчев, Кънчо Стойчев, Димитър Абаджиев, Стефан Гамизов, Росен Карадимов и т.н., са получавали огромни суми от Цветан Василев. Кънчо и Андрей, за които отдавна подозирам че не са от леките мъже, взели на два пъти по 500 хил. евро. Веднъж през август и втори път през септември 2013 г. А през декември същата година се създаде финансираната от банкера партия на Бареков „България без цензура“, която почна да печели впечатляващи проценти дори и преди още да е създадена. Та намеквам, че този милион евро е инвестиран в проценти. Така де, те на Кънчовците са им за продаване. Щедро е плащал Цветан Василев. Което обяснява и защо хора като Харалан Александров си засраха сурата.


цялото

https://offnews.bg/nashite-avtori/iz-delnitcite-na-edin-lud-29-ianuari-2-fevruari-674226.html




Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13739 -: Август 07, 2021, 22:19:07 »
Еба си тюрлюгювеча сред двайстина юзъри, искаме сто и двайстина да се договорят!
Закривай!
 :walking_home_crying-1328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.