Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 21, 2024, 08:48:54

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 2062005 пъти)

0 Потребители и 202 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15540 -: Август 12, 2021, 17:11:51 »
Ся, аз не съм против житейските избори, ма съм съгласен и с това, че кибиците не требе да прекаляват.
А държавата е кочина отпреди да заминеш накъдето и да било, така че не си ептен непричьом ...
И тва "аз имам Родина" е малце претенциозно ...
Рим е там, където е императорът, както правилно е бил успокоен Комод нейде из мъглите край синио Дунав ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15541 -: Август 12, 2021, 17:11:56 »
Ристю си е вътре

Ристю го вижадам като замминпред с амортисьор съдебна риформа.
Ще гледаме. ЗАсега даже паркетния Яначко му води по предложения за съдебна реформа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15542 -: Август 12, 2021, 17:12:32 »
Всъщност състана ще го редят НИнова и Янев, след "да"-то на Президента-. Тва би требело да е договорено към момента според заявките в медиите.

Договорено, ама няма как да мине без ДПС-то. Шоото заяви, че няма да го подкрепи. Герп - също. Без гласовете на ДПС не може да има трети мандат.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15543 -: Август 12, 2021, 17:13:06 »
не мисля, че България е кочина.
И къщичка мисля че не е, квото и да разправят онеа, които настояват да си я подредим.
България вероятно има некъф смисъл фконтекста на политическата география, иначе кво праи на картата?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15544 -: Август 12, 2021, 17:16:01 »
BVLGARIA по принцип кисне по секви карти от 14 век насам, друг е въпросът дали и кога тези 8 букви не са просто изпразнен от съдържание етикет.
Като UGARCHIN - има го на картите, ма всъщност нема нищо там.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15545 -: Август 12, 2021, 17:17:35 »
Забравяш, че Нинова постави условие и на практика БСП не подкрепи кабинета им. Тва първо.
Второ - и т.н. вече казаха, че отиваме на избори, без значение на кого ще бъде връчен третият мандат.
Трето - дори да стане чудо и да размислят, те няма да гласуват за кабинет с министри от служебното.
Четвърто - след обяд Славчо се изцепи за комунистическото минало на родата на Христо Иванов. Дали не мисли същото и за вас, освен че сте партия на статуквото?
Пето - виж кво е написал Бонго за източването на електорат от другите партии. Не мисли, че няма да се опитат да точат още от вашия. Както са почнали, големите мръсни номера тепърва предстоят. Не мога да кажа дали вървят по сценарий или от вчера са луднали, но се гответе за кални борби. Момчетата са злопаметни и отмъстителни, и единствената им цел е да разрушат системата, за да наложат своите щуротии от референдума, които и вие не приехте и не подкрепихте. Демокрация друг път.
Шесто - ИТН ясно и категорично заявиха, че коалиционният формат за тях е някакво първично зло. Третият мандат им предлага точно коалиционен формат.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15546 -: Август 12, 2021, 17:17:50 »
Професоре, Президентът възлага - пише указ и го обявява. А вече ГЕРБ си правят сметката. Имат седем дни да уведомят президента дали могат да съставят правителство. На първата минута  на осмия ден, ако представено правителство няма, мандатът се смята за нереализиран и президентът има право на избор на коя от останалите партии да го даде. Всичко си е простичко.
...не си чела внимателно - питанката ми беше - ако Президентът ги покани да го посетят с номинирания кандидат да им връчи мандата, а те не се явят, какво става?

Указът се пише след това - като го запознаят с кандидата за минпред и представят няколко документа.

Дали сега бях ясен?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15547 -: Август 12, 2021, 17:18:58 »
Ся, аз не съм против житейските избори, ма съм съгласен и с това, че кибиците не требе да прекаляват.

При съвременните технологии не е проблем да живееш в Рейкявик и да имаш бизнес в България.
Или имоти.
Или каквато и да е друга пряко отнасяща се до теб и до благополучието ти причина да имаш отношение каква ще е политиката и икономиката там.

Не си представяйте всички екстратериториални като лишени от каквито и да е интереси на територията.


Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15548 -: Август 12, 2021, 17:19:03 »
Не стига това, ами тази жена ползва и едно противно "л", от което дори у Бела вода биха се погнусили...
Тя стои бвизо до ковегите си на вунна светвина.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15549 -: Август 12, 2021, 17:19:22 »
Всъщност състана ще го редят НИнова и Янев, след "да"-то на Президента-. Тва би требело да е договорено към момента според заявките в медиите.

Договорено, ама няма как да мине без ДПС-то. Шоото заяви, че няма да го подкрепи. Герп - също. Без гласовете на ДПС не може да има трети мандат.
Щоото може си саявява квото иска, ама обективната реалност говори друго. Впрочем дори да се заинатят парл. глупа нема гласува единно, независимо дали след това ще прекарат боцман Тошко под кила. А за ДПС .... Не помня янкога почетния Председател да се е нариждал до губещите. Не мисля че има съмнения как ще гласуват независимо какви приказки вървят тези две седмици. Последното важи и за другите

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15550 -: Август 12, 2021, 17:20:19 »
Защото делегитимира системата.

Анджък! Аз съм против системата. От къв зор да я легитимирам? Не мога да гласувам за либерали.

Сега виждам, че не съм се изразил добре, така че благодаря за забележката, защото иначе можеше да не разбера грешката си. Ще се опитам да се поправя. Проблемът всъщност не е ниският процент гласуващи. Това е само индикатор за проблема. Истинският проблем е системата, която поражда това! И аз съм против системата, но за разлика от Вас смятам, че е по-добре да гласувам за някоя партийка, до голяма степен отговаряща на възгледите ми, която все пак са я допуснали до избори, защото са били сигурни, че няма да влезе.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15551 -: Август 12, 2021, 17:20:35 »
питанката ми беше - ако Президентът ги покани да го посетят с номинирания кандидат да им връчи мандата, а те не се явят, какво става?


Същото като с шоото. Ще се приеме като отказ да съставят кабинет. Тогава вика третия.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15552 -: Август 12, 2021, 17:20:41 »
Вчера на връщане от морето зърнах табела ISTORICHESKI PARK, сочеща към некъф Исторически парк.
Просто, четливо, пригледно, всеки веднага разбира къде отива. :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15553 -: Август 12, 2021, 17:21:05 »
Митева била болонка  :nuts:
Милостива Дончева - можеше да я нарече лабвадов ветвивъв, вуска хвътка или тевиев, да видим как щеше да отговаря тогава  :smokin:
Като съм свикнала на рекиджа, мина време, докато вдяна.   :ok:


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15554 -: Август 12, 2021, 17:21:12 »
Нинова мое да реди само чистачките на Позитано 20....

 :nuts:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15555 -: Август 12, 2021, 17:21:20 »
При съвременните технологии не е проблем да живееш в Рейкявик
При секви технологии е проблем да живееш в Рейкявик. Тия там дори еретиците си са опушвали с торф в жалките си напъни да ги изгорят.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15556 -: Август 12, 2021, 17:22:12 »
Ся, аз не съм против житейските избори, ма съм съгласен и с това, че кибиците не требе да прекаляват.
А държавата е кочина отпреди да заминеш накъдето и да било, така че не си ептен непричьом ...
И тва "аз имам Родина" е малце претенциозно ...
Рим е там, където е императорът, както правилно е бил успокоен Комод нейде из мъглите край синио Дунав ...
Виж, за претенциите не съм съгласна. Аз съм родена и формирана в първите си 20 години в България, аз от корените си не се отричам. Как са се залъкатушили пътищата след това е съвсем друга бира.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15557 -: Август 12, 2021, 17:22:36 »
Вчера на връщане от морето зърнах табела ISTORICHESKI PARK, сочеща към некъф Исторически парк.
Просто, четливо, пригледно, всеки веднага разбира къде отива. :nuts:
Край морето си имаме традиции, както знаеш.  :thup:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15558 -: Август 12, 2021, 17:22:57 »
При секви технологии е проблем да живееш в Рейкявик. Тия там дори еретиците си са опушвали с торф в жалките си напъни да ги изгорят.
Ама пък какъв футболен отбор от зъболекари имат, а?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15559 -: Август 12, 2021, 17:23:21 »
При секви технологии е проблем да живееш в Рейкявик. Тия там дори еретиците си са опушвали с торф в жалките си напъни да ги изгорят.

Отиди някой път.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15560 -: Август 12, 2021, 17:24:32 »
 В Червен има табела SREDNOVEKOVEN GRAD.
В Тенево - TURSKI RESTORANT.
В Чирпан - SKARA BIRA.
Tourist friendly country си е кочинката, спор нема ...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15561 -: Август 12, 2021, 17:25:27 »
BVLGARIA по принцип кисне по секви карти от 14 век насам, друг е въпросът дали и кога тези 8 букви не са просто изпразнен от съдържание етикет.
Като UGARCHIN - има го на картите, ма всъщност нема нищо там.

преходът на страната од "особеност на политическата география" ф "топоним" е евентуалност, често разисквана тука од колегите, които одричат да са консерватори.

Бех забрайл за Угърчин. Интересно дали децата на местните биват наричани "угърчета"...

Quote (selected)
В Тенево - TURSKI RESTORANT.

ТYРСКN PECTOPAHT

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15562 -: Август 12, 2021, 17:26:10 »
смятам, че е по-добре да гласувам за някоя партийка, до голяма степен отговаряща на възгледите ми, която все пак са я допуснали до избори, защото са били сигурни, че няма да влезе.

ОК, то и аз мисля така, ама няма такива. Мислех да го направя за Жан, ама и те издекламираха либералния катехизис и се отказах. Политическия живот в България е пълен фарс. Не знам дали някъде по света има токова либерални партии, колкото у нас. И продължават да никнат като гъби.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15563 -: Август 12, 2021, 17:27:24 »
Отиди някой път.
Мразя концепцията "остров", а ми стига опознатата прекрасна Скандинавия, и аз да бех норвежец у 10 век, и аз щех да бегам с писъци оттам под формата на викинг.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15564 -: Август 12, 2021, 17:27:51 »
Мразя концепцията "остров", а ми стига опознатата прекрасна Скандинавия, и аз да бех норвежец у 10 век, и аз щех да бегам с писъци оттам под формата на викинг.
:thup:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15565 -: Август 12, 2021, 17:28:16 »
...не си чела внимателно - питанката ми беше - ако Президентът ги покани да го посетят с номинирания кандидат да им връчи мандата, а те не се явят, какво става?

Указът се пише след това - като го запознаят с кандидата за минпред и представят няколко документа.

Дали сега бях ясен?
Единственото неясно е защо "връчвам" трябва да се разбира буквално. "Предоставям" би било по-правилно, пък как ще го предостави президентът е следващият въпрос. Както призовка може да бъде връчена по няколко начина, така и мандатът би трябвало да може да си намери пътя.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15566 -: Август 12, 2021, 17:28:31 »
Мразя концепцията "остров", а ми стига опознатата прекрасна Скандинавия, и аз да бех норвежец у 10 век, и аз щех да бегам с писъци оттам под формата на викинг.

Хидрофоб  :nuts:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15567 -: Август 12, 2021, 17:29:07 »
Хахаха, оказва се, че гербавите - за детската болница - регистрирали две дружества , вписали и двете през два месеца в Търговския регистър с един и същ банков документ за капитал от 30 млн. (разбира се - ПИБ) и сега те и двете си съществуват паралелно в правния мир.
...още по-весело ще стане, ако едното дружество е подписвало договорит, а другото е получило реално тези 30% от капитала и е платило авансираните 9 милиона лева, мдаааа.

Весело беше, че докато Кирчо си мълчеше и се потеше на банката, педалът Констадин А. се правеше на мъш и се държеше нагло и арогантно...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15568 -: Август 12, 2021, 17:31:38 »
Угърчин е оцекъде подлежащо на възродителен процес име според критериите на здравите сили ("махаме "куру дере", щото хората не знаят какво значи").
Като Годеч
И като Бояна
И като Цегриловци
...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15569 -: Август 12, 2021, 17:34:45 »
не мисля, че България е кочина.

Който я нарича кочина, трябва да нарича себе си прасе (свиня, шопар, нерез и т.н.) или поне свинар (свинарка).

Тук се повдигна въпросът за емигрантите. На най-добрия ми приятел от гимназията майка му беше рускиня и в къщи са си говорили само на руски, защото тя е смятала, че и без това навсякъде другаде той ще говори на български, затова това е най-добрият начин той да има два родни езика. Така и стана! А понеже беше учителка по английски, той е научил много добре и него, затова в гимназията беше в нашата група по немски, за да научи четвърти език. А сега какво? Не само че много емигранти в чужбина не говорят с децата си на български, ами и собствените си имена и фамилии променят, така че да не си личи, че са българи! (То си личи, разбира се, по външността, акцента и т.н., но защо ги е срам да се нарекат българи?!)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15570 -: Август 12, 2021, 17:35:02 »
Хидрофоб  :nuts:
Не, ама на такива места се чувствам като на ония площадки за електрически колички - таман се засилиш и се бутнеш у ръба.
На Корфу и Крит щех да счупя рентакара от яд, тръгнеш - стигнеш, а цигарата тъкмо запалена ...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15571 -: Август 12, 2021, 17:37:43 »
...още по-весело ще стане, ако едното дружество е подписвало договорит, а другото е получило реално тези 30% от капитала и е платило авансираните 9 милиона лева, мдаааа.
Имайки бегли впечатления от гербавите, не бих се учудил.
Впрочем, разбрахме, че тази частна болница в Казичене, за която ореваха орталъка, е имала ок и от Ананиев и от Ангелов съответно през 2019 и 2020 г.  :nuts:
Да видим Калинчо, като застъпи дежурство, какви опорки ще спусне.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15572 -: Август 12, 2021, 17:39:22 »
Не, ама на такива места се чувствам като на ония площадки за електрически колички - таман се засилиш и се бутнеш у ръба.
На Корфу и Крит щех да счупя рентакара от яд, тръгнеш - стигнеш, а цигарата тъкмо запалена ...

Ше се влюбиш ф Грендландия начи  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15573 -: Август 12, 2021, 17:40:20 »
Ние сме Остроф На Стабилността, щтръкнал насрет Морето На Нестабилността.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15574 -: Август 12, 2021, 17:40:47 »
Не, ама на такива места се чувствам като на ония площадки за електрически колички - таман се засилиш и се бутнеш у ръба.
На Корфу и Крит щех да счупя рентакара от яд, тръгнеш - стигнеш, а цигарата тъкмо запалена ...
Хе-хе, е сега на морето участвах в такава щуротия, щерката на мой приятел ни купи жетони за количките в лунапарка на Морска Гара във Варна, след като бехме издумкали три шишета Mini, 60-годишни перковци крещяхме като като хлапета и се джасахме един в друг, баси якото беше. :lol:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15575 -: Август 12, 2021, 17:42:15 »
Имайки бегли впечатления от гербавите, не бих се учудил.
Впрочем, разбрахме, че тази частна болница в Казичене, за която ореваха орталъка, е имала ок и от Ананиев и от Ангелов съответно през 2019 и 2020 г.  :nuts:
Да видим Калинчо, като застъпи дежурство, какви опорки ще спусне.
А Стойчо кретена не знае, не е чул и видял...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15576 -: Август 12, 2021, 17:42:38 »
Шесто - ИТН ясно и категорично заявиха, че коалиционният формат за тях е някакво първично зло. Третият мандат им предлага точно коалиционен формат.
...не знам дали е коалиционен формат, съмнявам се да подпишат коалиционно споразумение, по-скоро ще търсят (и намерят) някаква обтекаема форма на съвместен документ без да е "споразучение". Има начини.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15577 -: Август 12, 2021, 17:42:49 »
Ше се влюбиш ф Грендландия начи  :smokin:
Команчи, зарежи Гренландия, там е по-хладно, ами идвай като викингите насам - това 300 километра да вечеряш с приятели нищо не е! И за цигара има време, и за пура, ако си любител! А наоколо борове, за прочистване на дробовете след това!  :0005:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15578 -: Август 12, 2021, 17:44:02 »
Команчи, зарежи Гренландия, там е по-хладно, ами идвай като викингите насам - това 300 километра да вечеряш с приятели нищо не е! И за цигара има време, и за пура, ако си любител! А наоколо борове, за прочистване на дробовете след това!  :0005:

Колко е кутия цигари при вас?  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15579 -: Август 12, 2021, 17:45:08 »
Quote (selected)
На Корфу и Крит щех да счупя рентакара от яд, тръгнеш - стигнеш, а цигарата тъкмо запалена ...

Ми хОди пеш бе!  :smokin:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15580 -: Август 12, 2021, 17:45:19 »
питанката ми беше - ако Президентът ги покани да го посетят с номинирания кандидат да им връчи мандата, а те не се явят, какво става?


Същото като с шоото. Ще се приеме като отказ да съставят кабинет. Тогава вика третия.
На какво основание ще се приеме?
Няма посочени срокове нито за връчването (сиреч за "поканата"), нито за явяването, може Гаубицата да е неразположена и да се явят като ѝ мине!?!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15581 -: Август 12, 2021, 17:45:33 »
То и сега "ходещите торби с пари" си поръчват депутати, но тогава това ще бъде на 100% и никой друг няма да може да припари там. Между другото, знаете ли защо за разлика от предните 2 конституции (от 1947 и 1971 г.), в сегашната няма такова нещо като отзоваване на депутати?
Гласувал съм за конституцията в 1971. Не помня да е имало отзоваване, но тогава се интерисувах от "мацки", та може да съм пропуснал.
      Брате, харесвам ти писанките, но за мажоритарните избори не си прав. Kак ще обясниш избора на Alexandria Ocasio-Cortez в NYC? Сигурен съм, че големите пари не са я избрали. Щом може една барманка да се промъкне, сигурно има хляб в мажоритарния избор.
Виж сега в раздробен парламент как им е трудно на олигарсите да си направят правителство! Разни "завършили австрийски колежи" не могат да излъжат никой ако ги видят по ТВ, но сега са депутати.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 17:53:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15582 -: Август 12, 2021, 17:46:03 »
Колко е кутия цигари при вас?  :smokin:
заколкото им я продадат индианците.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15583 -: Август 12, 2021, 17:46:40 »
Ше се влюбиш ф Грендландия начи  :smokin:
Сигурно  :nuts:
Долната ми граница за допустимо смислен остров е Мадагаскар.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7794
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15584 -: Август 12, 2021, 17:47:26 »
Единственото неясно е защо "връчвам" трябва да се разбира буквално. "Предоставям" би било по-правилно, пък как ще го предостави президентът е следващият въпрос. Както призовка може да бъде връчена по няколко начина, така и мандатът би трябвало да може да си намери пътя.
ами защото е буквално - трябва да дойдат едни хора от една парламентарна група и да изтикат един напред, който да получи въпросния мандат. вчера се разправяхме за премиера, дето като го излъчат, е вече адресиран персонално той, а не парламентарната му група.

не беше толко отдавна.

гербавите не идват -> няма кандидпремиер -> няма адресат за действията на президента. той какво трябва да направи - да издаде мандат за съставяне на правителство до 'на село, за баба'?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15585 -: Август 12, 2021, 17:47:44 »
Quote (selected)
Угърчин е оцекъде подлежащо на възродителен процес име според критериите на здравите сили

Стига бе! Верно, че сега повече там живеят цигани, ама тва си е мноо здраво изключително дълголетно селище.. Мноо е итересен въпросът с циганите там /тва е на мама района на произход/ - не знаят турски и говорят изключително правилен български език, носят шалвари и им викаха навремето турчеещи се цигани. Съседката ни беше фелдшер - викаше се Офелия  беха общо 7 деца, сите изучени/тва не е в Угърчин, но е в района/
Между другото в ловешки и плевенски регион даже циганите говорят доста правилен български език/нищо, че демокрацията постави в положение дедовци и прадедовци да четат вместо внуците си/..почти без никакъв диалект.
Последното/че не могат да четат/го разбрах преди година, докато чаках маршуртка за ранчото. Приближи се некакъв пубер по-мургавичък и направо започна - госпожо, вие сигурно можете да четете, можете ли да ми кажете кога е автобусът за Угърчин? Какво пише там?
« Последна редакция: Август 12, 2021, 17:54:19 от Aсол »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15586 -: Август 12, 2021, 17:48:36 »
Команчи, зарежи Гренландия, там е по-хладно, ами идвай като викингите насам - това 300 километра да вечеряш с приятели нищо не е! И за цигара има време, и за пура, ако си любител! А наоколо борове, за прочистване на дробовете след това!  :0005:
Като възпитаник на Симпсънс и Саутпарк съм дълбоко предубеден към това, което имаме като Канада.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15587 -: Август 12, 2021, 17:49:48 »
ИНТЕЛИГЕНТ
"Алсо, кухня породила особую разновидность интеллигента — кухонного мыслителя. Последний знает, кого непременно надо подвергнуть массовым расстрелам, когда он придёт к власти, как решить мировые проблемы и построить Высшее Благо. При этом ведёт совершенно нищебродское существование, злоупотребляет алкоголем и не в состоянии мало-мальски работать, ибо западло работать на дядю. Вследствие такой жизни интеллигенты часто имели неопрятный внешний вид. Их легко можно было спутать с бомжом. Такой интеллигент называется «вшивым».

На Западе аналогичную функцию выполняли питейные заведения. Тамошних кухонных мыслителей зовут «трактирными политиками».

Алсо, в интернетах есть понятие «диванные войска»/«комнатные политики», оно значит примерно то же — люди, которые требуют ввода войск на Украину (актуально для 2014 года, ибо на Украине политический кризис)
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15588 -: Август 12, 2021, 17:50:11 »
Фемили Гай и Америкън Дад са доста по-канадци-френдли, ако и фнекои одношения да са по-брутални от Симпсънс и Саут Парк, нз що.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15589 -: Август 12, 2021, 17:50:36 »
Гласувал съм за конституцията в 1971. Не помня да е имало отзоваване, но тогава се интерисувах от "мацки", та може да съм пропуснал.
Брате, харесвам ти писанките, но за мажоритарните избори не си прав. Kак ще обясниш избора на Alexandria Ocasio-Cortez в NYC? Сигурен съм, че големите пари не са я избрали. Щом може една барманка да се промъкне, сигурно има хляб в мажоритарния избор?

да си чул некой тука да говори за регистрация на гласоподавателите и праймърита? Иас несъм.
АОС междудругото спечели фрайон, фкойто местните гласуват само за демократи.
Тя би демократа с кинтите. Два пъти.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15590 -: Август 12, 2021, 17:52:38 »
смятам, че е по-добре да гласувам за някоя партийка, до голяма степен отговаряща на възгледите ми, която все пак са я допуснали до избори, защото са били сигурни, че няма да влезе.

ОК, то и аз мисля така, ама няма такива. Мислех да го направя за Жан, ама и те издекламираха либералния катехизис и се отказах.

И аз мислех да гласувам за ЛСЧСР, но после размислих и реших да подкрепя никому неизвестните БТР, за които случайно научих преди няколко години, когато ми направи впечатление малко странната "модерна монетарна теория" в програмата им, но нали не съм икономист, реших, че това не е проблем. Това беше още преди миналата година да им видя "billboard"-а в центъра на Варна, представящ войнишката клетва на основателя им (и той емигрант, но в САЩ). После плаката го махнаха насила, защото "подбуждал към насилие!" Впрочем аз писах вече за тях тук...

Политическия живот в България е пълен фарс. Не знам дали някъде по света има токова либерални партии, колкото у нас. И продължават да никнат като гъби.

Да, едрият капитал "никогда не кладет все яйца в одну корзину".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15591 -: Август 12, 2021, 17:53:41 »
Ми хОди пеш бе!  :smokin:
На Крит - винаги с удоволствие, големо катерене пада там.
На Корфу едничкият кеф е да гледаш Епир насреща ...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1715
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15592 -: Август 12, 2021, 17:55:56 »
Имайки бегли впечатления от гербавите, не бих се учудил.
Впрочем, разбрахме, че тази частна болница в Казичене, за която ореваха орталъка, е имала ок и от Ананиев и от Ангелов съответно през 2019 и 2020 г.  :nuts:
Да видим Калинчо, като застъпи дежурство, какви опорки ще спусне.
...тази болница като частен проект не е проблем - имат пари, строят - въпросът е след това с договора с НЗОК.

Затова директорът днес (симпатичен ми е) даде обтекаем отговор - "финансиране може да бъде предвидено в плана за 2024 ако получат мсички разрешения", а същите се купуват.

Големият проблем е, че законът за здравното осигуряване (не му помня точното име) съдържа много малко спирачки за отказ, ако си изпълнил условията - проект, предварително съгласуване с минздрав, синода, синагогата, строителна администрация и др.

Големият ни проблем е, че няма да се намери шеф на ИМН, минздрав, на НЗОК или на друг регулатор, който от самото начало да им напише - строите каквото искате, но в района има достатъчно болници и легла, до 2050 (например) надали ще има потребност от повече, та така...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15593 -: Август 12, 2021, 17:56:30 »
Тя би демократа с кинтите. Два пъти.
Нали това твърдя и аз, с кинти лесно се купува шепа партийци (вождове), малко по-трудно 240 (поединично). Като ти дойде такъв като този П. Илиев в Угърчин, малко трудно ще го изберат. Макар и от "Барбадос" и знаеш цялото им правителство.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15594 -: Август 12, 2021, 17:57:39 »
основни пробл;еми на представителната ни либерална демокрация са три:
1.Липса на представителност.
2.Дефицит на либерализъм.
3.Отсъствие на Демокрация.

Учудващ е опита де се компенсира системният дефицит по три начина:
1.Ограничаване на представителността.
2.Отричане на либерализма.
3.Отхвърляне на Демокрацията.

А тая има общо със Сендеро Луминосо колкото аз с Бодхидхарма.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15595 -: Август 12, 2021, 18:01:22 »
Междувременно:
Quote (selected)
София удвоява обхвата на синята зона за паркиране
Към зелената се прибавя и ж.к. "Зона Б-19"
Фънде,  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15596 -: Август 12, 2021, 18:02:52 »
Quote (selected)
И аз мислех да гласувам за ЛСЧСР
За ко, ко речи?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15597 -: Август 12, 2021, 18:04:16 »
За ко, ко речи?

елсе че сере е на жан виденов  :nuts:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15598 -: Август 12, 2021, 18:05:20 »
Жан е на ел се чесере.Като недвижим актив.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15599 -: Август 12, 2021, 18:05:38 »

Големият ни проблем е, че няма да се намери шеф на ИМН, минздрав, на НЗОК или на друг регулатор, който от самото начало да им напише - строите каквото искате, но в района има достатъчно болници и легла, до 2050 (например) надали ще има потребност от повече, та така...
Четох някъде, че в София има повече болници, отколкото в Австрия.
Защо ни е държава, която е измислила хиляди безмислени регулации, а е оставила почти  на самотек такова нещо, като откриването на болници - частни и държавни.