Ами защото по това същото време бяхме подали данни в ООН, според които София беше най-зеленият град на планетата (все пак срамежливо се добавяше в скоби - "заедно с национален парк Витоша").
По-късно, казват, в ООН престанали да работят по системата "ми нали сме джентълмени, трябва да си вярваме" - и безусловната вяра в подаваните от нашата стъкмистика данни секнала...
Колкото ние сме можели или искаме да лъжем, толкова и останалите. Предполагам, че в ООН са правили някакви проверки все пак. Основанията да не вярваме на нашата статистика тогава няма защо да са по-големи от тези да не вярваме на сегашната ни статистика или на статистиката на коя да е друга страна за кое да е време. А ако не вярваме на нищо, спорът става безпредметен.
Лъчо-нямаш параметри.Най-малкото в соцлагера системата на стопанска статистика, ценообразуването и кредита са несъвместими със "запада".Както и образование.Се едно търсиш средна стойност на крави и круши.Остават ти други параметри, които пак имат друга методология при събиране на първични данни..
За възрастта и образованието всичко си е същото. Финансовите параметри са относителни, т.е. няма абсолютни стойности. Така че може. Както и да е – претенциите за изчисляването на ИЧР ги отправяйте в ООН, към съставителите на оригиналния документ. Моята цел беше да го покажа, за да докажа, че "легендарното" 27-мо място по ИЧР на НРБ не е измислица или мит. И го направих.
А ако се върнем към изказването на Първан Симеонов, което ме провокира, искам само да подчертая, че при това огромно класово неравенство не можеш да кажеш "българите живеем по-добре" от своята камбанария за всички българи. Попитайте едва свързващите двата края дали живеят по-добре сега. (Попитали Радио Ереван: кога ще стане по-добре? Отговорът бил: вече беше.)
Беше то "
съединението прави силата". Сега е "
разединението прави слабостта". А слабия го бият. Или сам се убива.