Бившият служебен министър на икономиката Даниела Везиева - в момента член на борда на директорите на БДЖ, е плагиатствала при създаването на дисертацията си.
Това са резултатите от закона Игнатов.
Моите наблюдения от 2010 насам сочат, че в малките докторати масово се плагиатства, "журитата", заменили националните научни съвети, нехаят или съвсем съзнателно си затварят очите, а най-много се плагиатства в икономистичните науки. И това ще продължи, докато не се разкарат все денкофф-ци/красимирвълчевци/световнибанки/рейтингувания, наукометрии/науколитрии/наукограмажи и пр. бройкаджийски мерки и теглилки от образованието и науката. Университетите и БАН ги натискат за брой защитили докторанти, "академичното израстване" зависи от броя точки за докторант на принципа "колкото повече, толкова повече", университетите се рейтингуват и акредитират по същата логика, поради което куцо и сакато се приема за докторант и защитава. Не бива да убягва от внимание и фактът, че ръководителите им са произведени в длъжности (така им викат вече вместо научни звания) доценти и професори ЗРАСРБ-овски, повечето одоцентили и опрофесорили се със "семейни" журита и изплагиатствани дисертации. Познавам едни от тоя сорт, които произвеждат по 3-4-5 монографии на година - наукометриите им пробиват покривите просто.
В конкретния случай уму непостижимо защо икономистична дисертация на тема "Разработване на ефективни модели за изграждане на капацитет за социално предприемачество в България" се защитава в Националния военен университет "Васил Левски", факултет "Общовоенен", забележете. В научното жури доктор на науките до доктора на науките, икономистици основно. И никой не забелязал плагиатството. Правете сметка не само за научния, но и за общовоенния ни хал.