и доколкото си спомням, влечението към рубенсовия и вилендорфския тип жени е било, защото са предполагали, че такива жени ще раждат по-лесно деца, отколкото жените с конструкцията на Туиги (примерно).
Сетете се, че наличието на достатъчно храна е по-скоро новост в човешката история. Значи в миналото закръглената дама е от достатъчно заможно семейство. Местните индианци имат критерий за хубост - те казват "дебела жена", "дебело куче" и не защото кучето или жената тежат повече от нужното. За тях добре нахраненият домашен любимец е признак на състоятелност. Докато закръглената дама ще има възможност и в последващ гладен период да износи чавето що-годе нормално. После ще има с какво да го кърми и вероятността чавето да оцелее е по-голяма. Кърменото чаве се отличава с отлична челюст и добър имунитет, значи продължението на рода е по-вероятно. Пак погледнете красавиците - при тях килограмите не са в бюста, защото размерът там е относителен спрямо кърменето. "Спасителните пояси" са от кръста надолу.
Нищо лично, оцеляването на рода е заложено при всички видове.
Затова и дамският пол се оглежда не точно за лошите момчета, а за типа с квадратна челюст (мама му го е кърмила дълго, тези мускули се заформят от сукането), мощен скелет (баба му го е хранила със сирене, мляко и цимес, щото иначе рахит, обущарски гръден кош и проблеми с гръбнака), прилично окосмяване като вторичен полов признак (всичките му хормони са на място, значи и репродуктивната му функция би трябвало да е), някой и друг мускул (свикнал е на труд, може да изхрани бъдещото поколение), малце буйна глава (ще брани бъдещото поколение и майка му). Нищо лично, момчета, въпрос на селекция, която природата е заложила за оцеляване на вида. Това, че картината съвпада с идеята за "лошите момчета", е, лошо нема, винаги може да се опитоми достатъчно, без да се разваля екземпляра. За това си има играчки: бързи коли, мотоциклети, самолетчета даже, часовници, костюми, италиански обувки, абе има си начини.